Rishikimi CS-Cart 2016


CS-Cart

Vizitoni Uebfaqen

8.7


Nota AWA

CS-Cart

CS-Cart.com ofron mbi 500 karakteristika të ndryshme, do të thotë se mund të plotësojë nevojat e shumë llojeve të bizneseve të ndryshme, të gjitha me një çmim të përballueshëm. Kjo ju lejon të krijoni dhe mirëmbani dyqanin tuaj online, dhe ju jep shumë mundësi; një nga karakteristikat më të mira të CS-Cart.com është fakti që ju mund të blini programin që mund të shkarkohet dhe të mos keni tarifa shtesë në vazhdim. Lexoni rishikimin tonë të CS-Cart më poshtë.

rekuizitë

 • Paneli Intuitiv i Administratorit
 • Asnjë njohuri programuese e nevojshme për konfigurimin
 • Shtim i thjeshtë i gjuhëve të reja
 • Vendosja e pakufizuar e kategorisë

Cons

 • Mbështetja teknike e shtrenjtë pasi të mbarojnë kreditë
 • Karakteristikat e zgjuar mund të ngadalësojnë serverin

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.cs-cart.com
 • Viti i themeluar: 2005
 • Categories: Programe shportash për blerje
 • Prove falas: 30 dite

CS-Cart është një platformë mbresëlënëse për përdoruesit në çdo nivel të përvojës në tregti. Me shumë karakteristika me një çmim të shkëlqyeshëm, CS-Cart është një zgjidhje e shkëlqyeshme për shportat që do të mundësojë shpejt dyqanin tuaj online të bëjë biznes.

CS-Cart rekomandohet për çdo biznes që ka nevojë për një zgjidhje të shportës së blerjeve, e cila është e thjeshtë për t’u vendosur dhe miqësore me buxhetin, veçanërisht për biznesin e vogël dhe të mesëm. Për dallim nga shumica e programeve të këtij lloji, CS-Cart ju lejon të paguani një tarifë të vetme përpara dhe të shkarkoni programin në mënyrë që të mund të ecni përpara pa tarifa mujore.

Ju shpejt do të vini re se CS-Cart ofron mundësi të shumta për konfigurimin, përfshirë aftësitë e krahasimit të produkteve, dyqane individuale ose me shumë shitës, dhe madje ju mundëson të krijoni disa dyqane. E gjithë kjo mund të tingëllojë pak komplekse, por edhe kështu, paneli i administratorit është shumë miqësor dhe nuk kërkon aftësi programuese për konfigurimin fillestar ose menaxhimin e vazhdueshëm. Në qoftë se nuk doni të përdorni HTML ose CSS, nuk është aspak e nevojshme me këtë softuer.

CS-Cart u ndërtua posaçërisht për të qenë i lehtë për t’u përdorur dhe intuitiv për ata pa aftësi zhvillimore, por është gjithashtu i shkallëzueshëm duke zgjedhur versionin e duhur të softverit që nga fillimi. Zgjedhjet variojnë nga CS-Cart tek Multi-Shitës. Një avantazh tjetër për CS-Cart është mbështetja që do të merrni nga faqja e internetit dhe lehtësia e gjetjes së zhvilluesve të njohur me programin nëse vendosni ta personalizoni më tej.

CS-Cart ofron një garanci të plotë për kthimin e parave për blerjen e softuerit. Gjithashtu ju jep një periudhë provë 30-ditore për CS-Cart ose Multi-Shitës. Për më tepër, ka garanci për kthimin e parave për instalimet e dyqaneve në Facebook, sinkronizimet eBay dhe elementët e tjerë, siç vërehet në politikat e tyre të rimbursimit dhe kthimit të parave.

CS-Cart gëzon një reputacion të lartë në komunitetin online. Sites si RepDigger tregojnë se ka një reputacion 89% të favorshëm, ose të shkëlqyeshëm. Site faqja dhe Google e kanë testuar uebfaqen dhe e kanë parë të jetë e sigurt, dhe faqja e sigurisë së internetit, WOT, e vlerëson atë 94 nga 100, duke kontrolluar dëshmitë dhe rishikimet në faqe dhe vetë faqja e sigurisë..

Në përgjithësi, dëshmitë që kemi pasur qasje për të treguar se njerëzit janë shumë të lumtur me zgjedhjen e tyre të CS-Cart për zgjidhjet e shportave të blerjeve. Ata specifikojnë se sa është miqësor për përdoruesit, sa shpejt mund të ngrihen dhe funksionojnë dhe si do të rritet platforma me biznesin e tyre me kalimin e kohës. Nëse keni nevojë për një zgjidhje të lehtë për t’u përdorur për të marrë konfigurimin e dyqanit tuaj dhe gjenerimin e fluksit të parave, CS-Cart është një zgjedhje e shkëlqyeshme.

Karakteristikat kryesore

 • Magjistar i Instalimit i bazuar në Web
 • Kodi 100% me burim të hapur
 • Import / eksport në CSV
 • Pako e Dyqanit në internet për përdorim të gatshëm
 • Simbolet e rregullueshme të monedhës
 • URL-të miqësore të motorit të kërkimit
 • Dizajn i përshtatshëm dhe paraqitja
 • Redaktori i Variablave të Gjuhëve Vizuale
 • Redaktori i modeleve të integruar
 • Sistemi i dorëzimit dixhital
 • Filtrat e produkteve
 • Pagesë me një faqe

Aktgjykimi i ekspertëve të industrisë për CS-Cart

Shqyrtimet e e-Tregtisë PlateformExpert bien në një linjë të ngushtë me atë që konsumatorët duhet të thonë. Ndërsa vlerësimet nuk janë saktësisht të ndezura, kritikët gjithashtu hezitojnë ta heqin programin plotësisht. Nëse ndonjë gjë, ata bëjnë një pikë për të sqaruar saktësisht se kush do të përfitojë më shumë nga Shporta CS. Ndoshta gabimi më i madh i shportës së blerjes është marketing në vetvete si një opsion i shkëlqyeshëm, kur është me të vërtetë i përshtatshëm për një segment të vogël biznesesh.

Për bizneset e mesme dhe të mëdha që kanë qasje të gatshme në një zhvillues me përvojë, kritikët pohojnë se CS-Cart mund të jetë një zgjedhje e shkëlqyeshme. Problemi kryesor është se do t’ju duhet dikush me njohuri të mjaftueshme teknike për të trajtuar çdo problem dhe për të përfituar sa më shumë nga të gjitha tiparet në dispozicion.

Bizneset e vogla dhe fillestarët nuk do të gjejnë CS-Cart me vlerë kohë dhe probleme dhe ekspertët janë shumë më të përshtatshëm për të rekomanduar një nga emrat më të njohur në tregtinë elektronike. Ka shumë potencial atje, por CS-Cart thjesht nuk ka evoluar në një platformë të mjaftueshme të qëndrueshme për të tejkaluar konkurrentët më të besueshëm.

Lajmi i mirë është se i gjithë potenciali është atje. Kritikët pajtohen që nëse zhvilluesit përqendrohen më shumë në cilësi sesa në sasi kur bëhet fjalë për veçoritë, atëherë CS-Cart mund të jetë një pretendent kryesor.

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials

Në përgjithësi, CS-Cart merr pak më shumë se vlerësimet mesatare. Përdoruesit kanë tendencë ta vlerësojnë atë me rreth 3.5 deri në katër yje nga pesë. Nuk ka një reputacion jashtëzakonisht mbresëlënës, por është një zgjedhje e fortë. Këtu janë disa nga karakteristikat që klientët e kënaqur i shohin veçanërisht tërheqës:

 • Mbi 500 tipare dhe në rritje. Sigurisht, jo të gjitha tiparet janë integruar pa probleme, por që është mjaft një ofertë. Ka diçka për të gjithë, gjë që e bën softuerin një mundësi të mirë për një larmi biznesesh.
 • Mundësia e blerësve për të krahasuar produktet. Ky është një tipar i shkëlqyeshëm që mund të ndihmojë në shitjen e produkteve.
 • Fabrone të shumëfishta dyqanesh. Jo vetëm që CS-Cart ofron një të thjeshtë dhe të thjeshtë për të lundruar në ndërfaqen e administratorit, por gjithashtu ju lejon të menaxhoni disa dyqane nga një panel admin.

Për disa përdorues, këto përfitime tejkalojnë më shumë çdo problem me CS-Cart dhe e bëjnë atë me vlerë të investoni në softuer.

Shqyrtime dhe ankesa negative të konsumatorit

Lajmi i mirë për CS-Cart është se ata janë gjithmonë duke punuar për të nxjerrë karakteristika të reja. Dobësitë e kësaj rezultate të shpejtë është se shtesat janë njohur se shkaktojnë shumë gabime. Kjo mund të krijojë një program disi jo të besueshëm i cili përzihet me probleme. Për pronarët e afarizmave, joproduktive është një skenar i rastit më të keq dhe CS-Cart ende nuk ka zgjidhur këto probleme të ndritshme

Përdoruesit në forumin e komunitetit raportojnë se shpenzojnë më shumë kohë duke raportuar dhe ndjekur raporte të gabimeve sesa duke menaxhuar në të vërtetë faqen e tyre. Kjo është gjithashtu problematike sepse përdoruesit paguajnë për softuerin parësor. Shumë njerëz që hoqën dorë pasi kishin provuar shumë probleme, kishin kaluar periudhën e garancisë së kthimit të parave 30-ditore dhe duhej të zgjidhnin midis humbjes në disa qindra dollarë ose ngjitjes me një program problematik.

Më në fund, kini parasysh që kryesori i forumit të komunitetit ka postime nga shitësit e autorizuar dhe duhet të merret me një kokërr kripe.

 • http://forum.cs-cart.com/forum/19-why-cs-cart/
 • https://reviews.financesonline.com/p/cs-cart/
 • https://www.facebook.com/cscart.official

dizajni & Përshtatje

Dizenjimi dhe rregullimi i zgjidhjes suaj të CS-Cart është i lehtë; ju thjesht zgjidhni temat dhe ngjyrat që dëshironi dhe i përshtatni ato më tej nëse e ndjeni të nevojshme. Ju mund të ndryshoni mënyrën e pamjes tuaj të dyqanit duke zgjedhur një temë të ndryshme në panelin tuaj të administratorit. Ndërfaqja është e ngjashme me platformat e njohura CMS (mendoni WordPress), kështu që është e lehtë për të parë ndryshimet që po bëni ndërsa i bëni ato.

Shtë e thjeshtë të personalizoni temat dhe të modifikoni sfondet, shkronjat, ngjyrat dhe favikonet në kohë reale me WYSIWYG (ajo që shihni është ajo që merrni) aftësitë e redaktimit. Ju gjithashtu mund të ruani çdo modifikim që i bëni në temat tuaja si paracaktime, në mënyrë që të mund t’i përdorni ato për tema të tjera. Temat e paracaktuar CS-Cart ofrojnë tre grupe të paravendosur për të zgjedhur dhe modifikuar ashtu siç e shihni të përshtatshme për nevojat tuaja.

CS-Cart vjen me një model të vetëm, të personalizueshëm dhe qindra tema. Ndryshimi i temave dhe modeleve është i thjeshtë. Për shkak se CS-Cart është i mirënjohur dhe i dashur, do të gjeni shumë nga këto në dispozicion për t’i shkarkuar ose blerë në Internet, dhe ekzistojnë shumë mësime për ta bërë instalimin e tyre me një fllad. Për më tepër, paraqitjet në CS-Cart mund të organizohen përmes vendosjes së bllokut me funksionalitet tërheqës dhe rënie.

Përshtatja e stilit të faqes Siç u përmend më herët, ndryshimi i modeleve dhe temave është një proces relativisht i thjeshtë. Paraqitja për faqet individuale mund të ndryshohet lehtësisht me stilin e bllokimit të drag and drop duke përdorur një sistem të thjeshtë të rrjetit dhe më pas mund të shtohen teksti dhe imazhet. CS-Cart ju lejon shumë kreativitet me më shumë se 200 tema dyqanesh të disponueshme, shumë mjete të shkëlqyera SEO, redaktor të thjeshtë vizual, modalitetin widget, menaxherin e faqosjes dhe menaxhimin e përmbajtjes së integruar në dispozicion. Ju madje mund të redaktoni HTML dhe CSS në shfletues nëse jeni teknikisht të kursyer, ose të njihni dikë që është.

Menaxhimi i përmbajtjes me CS-Cart do të jetë i njohur për këdo që ka përdorur një faqe në internet ose blog. Ai përfshin një CMS të plotë (sistemi i menaxhimit të përmbajtjes), që do të thotë që ju mund të hartoni faqe të përshtatshme për SEO dhe mund të kontrolloni navigimin dhe vendosjen e faqeve. Fotografitë dhe Galeritë shtohen në CS-Cart përmes përdorimit të aplikacioneve të palëve të treta.

Ndërtimi i sitit të dyqanit celular realizohet duke shtuar Twigmo për ta bërë dyqanin tuaj të shportave CS-cart-miqësore.

Integrimi i Ndarjes Sociale është e lehtë dhe falas duke përdorur një aplikim të palëve të treta si Shto këtë. Për më tepër, hyrja sociale është në dispozicion duke shtuar modulin JanRain në faqen e internetit të CS-Cart.

Shërbime të Dizajnit të Doganave janë në dispozicion nga shumë zhvillues në Marketplace CS-Cart dhe shumë vende të tjera gjithashtu. Platforma është jashtëzakonisht e popullarizuar, dhe shumë zhvillues janë të aftë për mënyrën se si funksionon.

Features & Tools

Licencat CS-Cart përfshijnë shërbime të instalimit dhe mbështetje teknike për programin e saj dhe shtesa të tij që janë në dispozicion për t’u përdorur me të. Ndërsa kemi përmendur tashmë nivelet e ndryshme të softuerëve të disponueshëm, duhet të përmendim gjithashtu që është e mundur të vendosni një dyqan në Facebook ose sinkronizim eBay me softuerin, gjithashtu, të përmirësoni dyqanin tuaj për të fituar të ardhura të shtuara.

CS-Cart lejon shtimin e shtojcave të eCommerce të palëve të treta; mund të gjeni shumë shtesa që ofrojnë karakteristika të zgjeruara dhe funksionalitet në Tregun CS-Cart.

Domenet e personalizuara janë të pajtueshme me CS-Cart duke vendosur fusha alias. CS-Cart integrohet lehtësisht me faqet e internetit të tjera, shërbimet e pagesave dhe metodat e transportit. Në fakt, ka më shumë se 80 shërbime pagese dhe transporti që CS-Cart integron me lehtësi dhe shpejt.

tipar
Përmbledhje
Tregtia mobileTregtia celulare mund të shtohet në dyqanin tuaj të CS-Cart duke integruar Twigmo, gjë që e bën dyqanin tuaj online miqësor për pajisjet mobile iOS, Windows 8 dhe Android. Softueri përcakton kur një vizitor po përdor një pajisje të lëvizshme dhe u shërben dyqanit celular para tyre në vend të atij të rregullt. Kjo lejon përdoruesit e lëvizshëm të shfletojnë dyqanin tuaj, të kërkojnë produkte dhe të bëjnë blerje.
Shtimi i produkteveShtimi i produkteve është në dukje i thjeshtë me CS-Cart; organizimi i panelit të administratorit është i shkëlqyeshëm, dhe do të jetë shumë i njohur për ata që kanë njohuri për menaxhimin e inventarit. Ju mund të shtoni produkte një nga një ose pjesa më e madhe t’i shtoni ato, si dhe të kloni një produkt.
Afishimi i produkteveOpsionet e shfaqjes së produktit me CS-Cart: entrydo hyrje e produktit në katalogun tuaj ka këto atribute, dhe ju zgjidhni cilat ose të gjitha dëshironi t’i përdorni. Një imazh, emër, çmim, çmimi i listës nga prodhuesi, sasia në magazinë, statusi si aktiv ose i fshehur (në varësi të disponueshmërisë.) Të gjitha këto opsione të produktit mund të ndryshohen lehtësisht sipas nevojës.
Funksionaliteti i shportësFunksionimi i shportave të blerjeve është një nga atributet më të mëdha pozitive të CS-Cart. Funksionaliteti është shumë i lehtë për t’u përdorur, me shumë filtra për t’i ndihmuar klientët të kërkojnë produkte dhe të gjejnë shpejt atë që kërkojnë. Pasi të zvogëlojnë zgjedhjet e tyre, ata mund të shikojnë shumë detaje në lidhje me secilin produkt, duke përfshirë imazhe, rishikime, opsione dhe çdo popup që keni shtuar. Gjithçka rrjedh pa probleme dhe koha e përgjigjes është e shpejtë.
Integrimi i AplikacioneveIntegrimi i aplikacioneve është i disponueshëm me shumë aplikacione të palëve të treta, nga aplikacionet e transportit në aplikacionet e postës. Këtu është një listë e vetëm disa prej aplikacioneve që mund të integrohen: PayPal, MailChimp, API2Cart, Stickers të Produkteve, AfterShip, Kërkim i drejtpërdrejtë, Facebook, Stripe CartSpan, Shipway, Sendy, Ship Rush, Magic 360 dhe Live2Support.
Integrimi me eBay & AmazonaJu mund të përdorni shpejt lidhjen Eksporti në eBay me CS-Cart; Sinkronizimi i eBay duhet të jetë i konfiguruar për ta bërë këtë. Aktualisht, CS-Cart punon me arkëtimin në Amazon, por një kërkesë e palës së tretë është e nevojshme për të sinkronizuar produktet tuaja. (Koongo është një nga ato aplikacione që mbështet API-në e nevojshme për ta bërë këtë integrim të funksionojë.
Menaxhimi i përmbajtjesMenaxhimi i përmbajtjes është jashtëzakonisht i thjeshtë për t’u bërë me CS-Cart. Shtë e thjeshtë të ngarkoni skedarë ose imazhe, tekste dhe produkte të individëve. CS-Shporta përfshin një CMS të plotë (sistemi i menaxhimit të përmbajtjes, që do të thotë që ju mund të hartoni faqe të përshtatshme për SEO dhe mund të kontrolloni navigimin dhe vendosjen e faqeve.
Ndihma gjuhësoreMbështetja gjuhësore mundësohet duke shkuar në translate.cs-cart.com, duke klikuar gjuhën e dëshiruar dhe shkarkuar atë. Ruani skedarin dhe pastaj shtoni atë përmes butonit Menaxho Gjuhët në panelin tuaj të administratorit. Kjo gjuhë tani është në dispozicion për klientët tuaj.
hosting & siguriCS-Shporta mund të vendoset në mënyrë të pavarur si karroca dhe katalog; ju gjithashtu mund të shtoni një widget CS-Cart në faqen tuaj të internetit ose faqet e internetit për kanale të shumta shitjesh. Siguria varet nga serveri që ju zgjidhni dhe CS-Cart paralajmëron që të jeni të sigurt se serveri plotëson kërkesa të caktuara. Për më tepër, ai gjithashtu rekomandon një sistem të bazuar në Unix për shkak të aftësive të tyre të sigurisë, shkallëzimit më të mirë dhe performancës më të madhe.
Rikthim dhe eksportim faqeshJu mund të bëni kopje rezervë të faqes tuaj CS-Cart duke shkuar në panelin e administratorit dhe bazën e të dhënave. Krijoni një emër për skedarin tuaj rezervë dhe klikoni butonin Backup. Me këtë skedar rezervë, mund ta kopjoni në kompjuterin tuaj dhe pastaj ta rivendosni atë në një server të ri.
Përpunimi i pagesësMe dhjetëra opsione për metodat e pagesës, është e lehtë për klientët tuaj që të bëjnë pagesa në faqen tuaj të dyqanit. Nëse ata duan të përdorin autorize.net, Google Checkout ose PayPal, kartën e tyre të kreditit ose metoda të shumëfishta, ju mund të vendosni faqen tuaj për të trajtuar atë.
Plugins dhe AddOns të Shportave të ShportaveShumë plugins dhe shtesa janë në dispozicion për ta bërë përvojën e blerjes së klientit tuaj pa probleme dhe efikase, si dhe për të kapur sasinë më të madhe të shitjeve për dyqanin tuaj.
Menaxhimi i renditmund të bëhet në disa mënyra. Për dyqane më të vogla, një email mund t’i dërgohet administratorit të faqes për çdo porosi të re. Kur e rritni biznesin tuaj në masën ku nuk është praktike, raportet e rendit për të përmbushur do të funksionojnë më mirë në afat të gjatë.
Menaxhimit të inventaritmund të trajtohet relativisht automatikisht duke vendosur rregullime të rendit të statusit në mënyrë që të zvogëlojë inventarin sa herë që blihet një produkt.
Karrocat e braktisuraJu mund të vendosni gazetat për të dalë para klientëve me karroca të braktisura duke përdorur veçorinë e Gazetës në vend nën skedarin e marketingut.
Tregtim celularrealizohet përmes integrimit të Twigmo dhe shfaqet i qetë për klientët tuaj.
Certifikimi i industrisë së kartave të pagesave (PCI)CS-Cart plotëson standardet e pajtueshmërisë PCI, dhe ata rekomandojnë që të gjitha dyqanet në internet të plotësojnë atë nivel të pajtueshmërisë gjithashtu.
taksë & Llogaritësit e transportitCS-Cart ju lejon të vendosni kalkulatorët e transportit në kohë reale për të gjithë transportuesit më të mëdhenj – UPS, FedEx, USPS, Canada Post, etj., Në mënyrë që çdo ndryshim të pasqyrohet menjëherë. Llogaritësit e taksave vendosen në panelin e administratës. Shkoni te Transporti & Zona e taksave dhe caktoni taksat që do të ngarkohen në produktet tuaja duke zgjedhur çmimet që varen nga fusha dhe shtoni ose adresën e transportit ose faturimit.
Ndjekja e dërgesaveaktivizohet kur fillimisht vendosni dërguesin e ri në panelin tuaj të administrimit të CS-Cart.
Aftësitë POSNe nuk mund të gjenim ndonjë përmendje të aftësive specifike POS, megjithëse sigurisht mund të shohim sesi mund të përdoret platforma në një pajisje mobile në këtë drejtim.
Karakteristikat CRM & raportetPlatforma mundëson raporte dhe porositë e shitjeve në mënyrë që të shihni me një shikim atë që keni shitur, çfarë është duke dërguar kur dhe çfarë mbetet në inventar.
SEOShtesa SEO mund ta bëjë faqen më të lehtë për motorët e kërkimit për të gjetur dhe kategorizuar. Shtë e lehtë të aktivizoni këtë shtesë në panelin e administratorit thjesht duke ndryshuar statusin e saj në aktiv, pastaj duke specifikuar cilësimet tuaja të dëshiruara në dritaren që hapet.
Integrimi i Ndarjes Socialerealizohet përmes aplikacioneve të palëve të treta si AddThis, të cilat mund të bëjnë ndarjen sociale të faqes tuaj të internetit, ose ndonjë prej produkteve tuaja, aq të lehtë sa të klikoni një buton.
BloggingEkziston një konfigurim blog që është i thjeshtë për t’u përdorur dhe shumë si një blog standard i WordPress.
Buletinetintegrohen lehtë me MailChimp dhe platformat e tjera të marketingut me email për qëllime gjurmimi dhe lehtësie të përdorimit.
Opsione të integruara të promovimitjanë në dispozicion për të gjithë, por plani falas. Programet e paguara mundësojnë promovime dhe shitje.
Certifikatat e dhuratave, marrëveshjet ose kuponatPaneli i administratorit do t’ju lejojë të shtoni një bllok kudo që dëshironi në Faqe për marrëveshje të veçanta, dhe ju mund të zgjidhni produktet që dëshironi të shtoni, si dhe titullin tuaj për marrëveshjet tuaja të veçanta. Për të mundësuar shitjen e certifikatës së dhuratave, thjesht sigurohuni që shtesa e certifikatave të dhuratave të ketë një status aktiv në panelin e administratorit.
Statistikat e sitit & analitikëjanë aktivizuar duke vendosur shtesën Google Analytics Google Analytics është krijuar për të lejuar administratorin të shohë statistikat për CS-Cart në llogarinë e tij të Google. Kjo shtesë është e bazuar në Universal Analytics.w Dëshironi të gjurmoni porositë tuaja të CS-Cart, të aktivizoni opsionin e transaksioneve të e-tregtisë. Atëherë duhet të zgjidhni Po në opsionin e internetit të E-commerce në faqen e profilit të faqes tuaj në llogarinë tuaj Universale Analytics. Ju do të jeni në gjendje të shikoni raportet nën seksionin E-commerce të llogarisë tuaj Universale Analytics.

planet & Çmimeve

Një nga gjërat më të mira për këtë platformë është kostoja, të paktën fillimisht. CS-Cart ofron një periudhë provë falas, si dhe demonstrime falas online të produktit të saj dhe madje pasi të ketë mbaruar. Për rafte më të mëdhenj dyqanesh, ose për të shtuar aplikacione dhe shtesa, do të ketë tarifa shtesë. Për më tepër, ekziston një garanci 30-ditore e kthimit të parave.

CS-Cart jetëgjatësia – Për 385 dollarë, kjo zgjidhje shton shumë funksionalitet, siç janë programet e besnikërisë, trajtimi i kthimit, gjuhët e shumta dhe monedhat, marka dhe më shumë mbështetje teknike. Ju gjithashtu mund të blini një licencë të një viti të vetëm për 195 dollarë në vit.

Multi-Vendor – Ky plan është 1450 dollarë për një jetë ose 590 dollarë në vit dhe ju lejon të keni panele të veçanta admin për secilin nga shitësit tuaj, transportin specifik të shitësve dhe shumë më tepër kredi për mbështetje të teknologjisë.
Shtimi i dyqaneve shtesë të dyqaneve është 245 dollarë ose 125 dollarë secila në varësi të planit.

Vini re se sinkronizimi eBay, Tregtia Mobile, dyqanet në Facebook dhe kërkimi në Cloud janë shtesa opsionale të disponueshme për një tarifë shtesë për çdo nivel abonimi.

Ndihma për klientët

Mbështetja CS-Cart përfshin një zonë të gjerë të dokumentacionit, me një udhëzues referimi, bazë të njohurive të gjata dhe të kërkueshme, dhe madje edhe dokumentacionin e zhvilluesit të disponueshëm në majë të gishtave. Për më tepër, ka mbështetje të klientit të disponueshëm përmes biletave telefonike dhe postës elektronike, si dhe trainime dhe mësime gjithashtu. Informacioni CS-Cart duket relativisht i thjeshtë për t’u gjetur si në faqen e internetit ashtu edhe më tej në Internetin e përgjithshëm, dhe shumë forume ekzistojnë për të bërë pyetje shtesë sipas nevojës. Agjentët për përkrahjen e klientëve për CS-Cart duket se kanë njohuri të shkëlqyera për produktin dhe aftësi të njerëzve të shkëlqyeshëm gjithashtu. Në të vërtetë, mbështetja e jashtëzakonshme e klientit u vu re në shumë nga dëshmitë që shqyrtuam në internet.

Profesionistët e CS-Cart ndihmojnë përdoruesit të konfigurojnë konfigurimin e faqes së tyre, të zgjidhin problemet dhe t’i ndihmojnë ata të kuptojnë funksionet dhe veçoritë si pjesë e shërbimit të instalimit. Licensedo licencë e softuerit vjen me kredi mbështetëse falas për t’u përdorur sipas nevojës, dhe ato nuk skadojnë; gjithashtu mund të blini kredi shtesë për përdorim më të gjërë ose ndihmë për hartimin dhe personalizimin.

Mbështetja teknike sigurohet përmes sistemit të Ndihmës Desk të faqes në internet rreth orës, kështu që nëse ka ndonjë problem në çdo kohë, mund të kërkoni ndihmë. Ndihma Tavolinë aktualisht është me staf gjatë orëve të ditës në GMT + 4, por ata do të përgjigjen me kohë nëse është pas orësh kur paraqisni pyetjen tuaj. Përgjigje më të menjëhershme nganjëherë mund të gjenden në forumet e komunitetit, ku shumë përdorues me përvojë i ndihmojnë njëri-tjetrit me anë të ndonjë shikimi ose modifikimi.

Lehtësinë e përdorimit

Vendosja e dyqanit është i shpejtë dhe i lehtë për ndërfaqen e thjeshtë të përdoruesit dhe funksionaliteti tërheqës dhe zvogëlim që është në dispozicion. Ju bëni vetëm zgjedhjet tuaja për tema, shabllone dhe paraqitjet dhe mund të shihni se si do të duken të gjitha përpara se të shkojë drejtpërdrejt. Lundrimi i sitit është i thjeshtë, dhe bërja e ndryshimeve në cilindo nga elementet është e thjeshtë për t’u bërë vetëm me disa klikime të thjeshta. Për ndryshime më të gjera, qasja në kodin HTML dhe CSS është në dispozicion, së bashku me dokumentacionin e gjerë të zhvilluesit. Të gjesh dikë të aftë për CS-Cart është gjithashtu i lehtë; faqja ofron një katalog të zhvilluesve me përvojë, ku mund të merrni ndihmë.

përfundim

Në përgjithësi, CS-Cart është një platformë shumë e fuqishme eCommerce. Edhe në tregun e mbushur me njerëz të blerjeve dhe blerjeve në internet, CS-Cart qëndron si një nga më të mirat me një kombinim të shkëlqyeshëm të miqësisë ndaj përdoruesit, çmimeve të përballueshme, shkallueshmërisë dhe funksionalitetit të gjerë. Pak karrocat e blerjeve ofrojnë gjithçka që bën CS-Cart, dhe duket se zhvillimi është i lartë në listën e tyre për të mbajtur provën e ardhshme të platformës.

Në anën tjetër, CS-Cart nganjëherë është i ngadaltë për të trajtuar gabime të reja, do të thotë se mund të duhet të kaloni ca kohë (ose para, nëse punësoni ndihmë) për t’i rregulluar gjërat tuaja. Me sa duket, ata janë të zënë me përpjekjet për të ardhmen e re në kurriz të përsosjes së të tjerëve. Të qenit i vetëdijshëm për këtë është ndoshta një çelës për të pasur një përvojë të mirë me platformën. Ai bën gjithçka që ju ndoshta mund të dëshironi në një zgjidhje të shportës së blerjeve, megjithëse ndonjëherë mund të jetë pak me shkëlqim.

Nëse jeni në rregull me disa vështrime këtu dhe atje për një platformë që ofron kontroll të plotë për personalizim, redaktim në kohë reale, një ndërfaqe miqësore për përdorues, dyqane të shumëfishta, pagesa të shumta dhe opsione të transportit, SEO, dhe aftësi ndjekëse, dhe një çmim të shkëlqyeshëm pikë, atëherë kjo është karroca e duhur për ju.

krahasim

CS-Cart

87

Shopify

96

BigCommerce

95

Volusion

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map