Rishikimi Bluehost 2016


Bluehost

Vizitoni Uebfaqen

9.2


Nota AWA

Bluehost

Që nga viti 1996, BlueHost ka qenë në industri, duke ofruar shërbime të besueshme të mbajtjes në internet dhe duke e bërë atë një nga pjesëmarrësit më të vjetër deri më tani, dhe një udhëheqës në web hosting. Ka kaq shumë ofrues të programeve me burim të hapur që rekomandojnë BlueHost si një ofrues pritës. Edhe WordPress rekomandon BlueHost, duke e bërë atë një mundësi ideale për blogerët dhe pronarët e bizneseve të vogla. Lexoni rishikimin tonë Bluehost më poshtë.

rekuizitë

 • 30-ditë garanci për kthimin e parave
 • CPanel i fuqishëm
 • Gama e gjerë e opsioneve të mbajtjes së faqes në internet
 • Shtesa të dobishme

Cons

 • Karakteristikat shtesë të segmentuara
 • Rrëzohet CPU
 • Shitja agresive

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.bluehost.com
 • Shtabi: Provo, Juta
 • Viti i themeluar: 1996
 • Category: Web Hosting
 • shërbimet: Pritja e përbashkët, VPS, Serverët e Përkushtuar, WordPress Hosted Hosting
 • Garancia e kthimit të parave: 30 dite

Me më shumë se 2 milion faqe në internet që janë pritur në serverat e tyre, kjo është një nga kompanitë më të mëdha pritëse në botë. Ka shumë vlerësime në uebfaqe që e theksojnë atë si një zgjedhje kryesore për kaq shumë përdorues që janë në kërkim të shërbimeve të mbajtjes së faqes në internet.

Kur e krahasojmë me konkurrencën e menjëhershme, InMotion Hosting, BlueHost ofron më shumë sesa që ka nevojë për zhvilluesi mesatar dhe bloger. Ata shkojnë gjithnjë e më shumë në tejkalimin e nevojave të zhvilluesve për shkak të mbështetjes së tyre për zhvillimin e burimit të hapur. Kjo është arsyeja pse që nga 2005, ajo ka qenë platforma numër 1 e rekomanduar për WordPress.

Një gjë që e bën atë të dallohet është fakti që përdoruesve u lejohet shumë plane pritëse nga ku mund të bëjnë një zgjedhje. Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar për pritje në cloud, plane të dedikuara për VPS ose plane të përbashkëta, gjithmonë ka diçka për ju.

Përvec ofrimit të shërbimeve të mbajtjes së faqeve në internet, kompania gjithashtu siguron disa shërbime profesionale për t’u mundësuar përdoruesve të kenë një përvojë më të mirë në internet.

Kur regjistroheni për shërbimet, mund të prisni shërbimet e mëposhtme:

 • Domain falas
 • Hostim i pakufizuar i domenit
 • Magazinim i pakufizuar
 • PHP hosting
 • Llogari të pakufizuara të postës elektronike
 • Hyrja e sigurt e shell SSH

Kur përdorni BlueHost, mund të jeni të sigurt se do të keni një kohë më të lehtë për të hartuar uebfaqe krijuese dhe funksionale që plotësojnë nevojat tuaja. Jo vetëm që është i besueshëm, por edhe fleksibël, dhe me një host të shkëlqyeshëm, kryeson çdo shërbim që mund të hasni. Secili nga planet e tyre të pritjes vjen me shumë karakteristika dhe shtesa, të cilat synojnë t’ju japin performancën më të mirë deri më tani.

Karakteristikat kryesore

 • Domain falas
 • Trajnim 1-në-1
 • Hapësirë ​​e Pafund Disk
 • 24/7 Mbështetje
 • Tutoriale video
 • Ndërtuar në teknologji me burim të hapur
 • Menaxher i Domainave me porosi
 • Program për mbrojtjen e spamit
 • Llogaritë e pakufizuara të postës elektronike
 • Instalimet me 1 klik
 • Qasja e Sigurt e Shellit
 • Servera të shpejtë

Lidhjet e Shpejta

Aktgjykimi i ekspertëve të industrisë për Bluehost

Shërbimet e hostimit Ekspertët japin vlerësime më të mira për Blue Host sesa klientët, por ajo që ata bien dakord është se shitja e Blue Host është një nga karakteristikat e saj më të këqija. Përveç kësaj, janë konsumatorët që zgjedhin nit?

rekuizitë

 • Baza e njohurive e Blue Host është shumë e madhe dhe siguron shumë nga përgjigjet e pyetjeve me të cilat ekipi mbështetës është përmbytur çdo ditë. Për t’i dhënë skuadrës së duhur, ajo harxhoi shumë para në bazën e saj të njohurive për të ulur thirrjet e mbështetjes së klientit.
 • Përderisa klientët nuk mund të mësohen të gjithë, ekspertët pëlqejnë cPanel të ri dhe të përmirësuar, të përshtatur.
 • Ekspertët japin vlerësime të shkëlqyera në kohën e duhur të hostit Blue.
 • Planet fleksibël të pritjes lejojnë një fillestar të fillojë me një sit të lirë dhe të thjeshtë dhe të azhurnohet lehtësisht ndërsa biznesi përmirësohet dhe rritet trafiku i faqeve.
 • Për shumë vite ka qenë një emër i merituar i familjes për të pritur faqet e WordPress.

Cons

  • Blue Host është një nga krijuesit e përdorimit të ngadalësimit të CPU-së, i përdorur gjoja për të siguruar që askush të mos përdorë burime egoiste. Ide e mirë në teori; në praktikë një justifikim për të mbingarkuar serverat e përbashkët.

Normat e rinovimit janë disa nga më të lartat në industri. Ekspertët rekomandojnë klientët në një prizë të buxhetit rregullisht për të përfituar nga specialet. Blloku host nuk ofron plane pritjeje të përbashkëta nga muaji për muaj; ju duhet të regjistroheni për të paktën një vit. Nuk ka asnjë garanci në kohë, megjithëse ekspertët thonë se mos garantimi i afatit është një lloj “tendence e re” në industri.

Në përmbledhje: Blue Host merr një numër të pavlefshëm të vlerësimeve të përziera dhe kritikat negative mbulojnë goxha çdo problem të mundshëm për të cilin mund të mendoni. Ndërsa është akoma popullor, po merr konkurrencë serioze në këqyrje të vlerësimit edhe nga hostet më të vegjël, më pak të njohur.

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials

Shqyrtimet pozitive përfshijnë një numër të drejtë rekomandimesh nga blogerët (disa edhe ato mjaft të njohura). Konsensusi i përgjithshëm është se Blue Host është një i gjithanshëm: i lehtë për t’u përdorur, duke ofruar mbështetje të mirë teknike dhe vlerë për para. Ndoshta më pak klientë të kënaqur postojnë vlerësime sesa ata të pakënaqur sepse ka më shumë komente negative sesa ato pozitive.

Pjesa më e madhe e vlerësimeve pozitive kanë provuar që:

 • WordPress dhe skriptet e tjera janë të shpejtë dhe të thjeshtë për t’u instaluar dhe përdorur.
 • Njohuritë teknike dhe profesionalizmi i ekipit mbështetës janë shumë mbi mesataren. Si anëtar i EIG, Blue Host ka qasje në një nga rrjetet mbështetëse më të mira në industri.
 • Planet e saj të përbashkëta të pritjes janë me të vërtetë vlerë të mirë për paratë, veçanërisht nëse jeni një fillestar i vogël ose bloger.

Shqyrtime dhe ankesa negative të konsumatorit në BlueHost

Blue Host ishte për vite me radhë një nga kompanitë pritëse më të mëdha dhe më me reputacion në internet me përdoruesit që e vlerësuan atë, mesatarisht, 3.5 deri në 4 yje nga 5.

Shumica e klientëve të pakënaqur mendojnë se janë mashtruar, gënjyer dhe “zbritur”, madje akuzuar se kanë shkaktuar problemet e tyre. Perceptimi mesatar i konsumatorit është se përgjigjja e parë e Blue Host ndaj një problemi është të provosh dhe ta kalosh mendjen.

Konsumatorët më shpesh ankohen për:

 • Përgjigjet e vonuara për kërkesat për rimbursime dhe që janë vënë në pritje për periudha të zgjatura gjatë Live
 • Tendenca e Blue Host për të zgjidhur çështjet duke sugjeruar përmirësimin në një plan më të çmueshëm (i cili ndoshta nuk është ashtu siç dëshironi nëse fillimisht jeni regjistruar bazuar në ofertat e planit të tyre të buxhetit).

seriozitet & uptime

Një nga arsyet më të mira për të përdorur BlueHost është sigurimi i performancës më të mirë gjatë gjithë kësaj kohe. Shpejtësitë në hostim mund të jenë më të mira se ato që janë tani, por ato janë akoma më të mira se shumica, veçanërisht nëse përdorni llogaritë e tyre të përbashkëta të pritjes.

Për shpejtësitë më të mira, ju jeni më mirë me planet më të larta që ato kanë, ose pritja në re. Një nga gjërat më të mira në lidhje me këtë shërbim është fakti që faqet e internetit të tyre mezi luftojnë ndonjëherë me joproduktive.

Performanca e serverit
Me një kohëzgjatje prej 99.98% dhe një normë përgjigjeje prej 911 ms, kjo i përcakton ato qartë në biznes së bashku me të gjithë ofruesit kryesorë të shërbimeve. Ata kanë një sistem rezervë të energjisë që mban serverët katër-bërthamë në veprim edhe në rast të një dështimi të energjisë.

Përveç fuqisë, ata gjithashtu kanë mbrojtje të nivelit të lartë kundër spamit dhe sulmeve DDOS në serverat e tyre, duke i bërë bizneset tuaja edhe më të sigurta.

Përmes sistemit të përbashkët të mbrojtjes së CPU-së, ata mund të merren me thumba të çuditshëm trafiku, në mënyrë që asnjë prej llogarive të mos mund të dominojë shumë nga koha e CPU. Përveç kësaj ju inkurajoheni gjithashtu të ekzekutoni CloudFlare përmes panelit të kontrollit, për ta bërë punën tuaj edhe më të lehtë.

Në përgjithësi, shpejtësia e tyre është mbresëlënëse, bazuar në vlerësime dhe krahasime me platformat e tjera. Kushdo që po punon një platformë WordPress do të vërejë kohë ngarkese nën 2 sekonda, kështu që është një marrëveshje e drejtë.

Features & Tools

Nuk ka asgjë që ju do të dëshironi në një mjedis pritës Linux që nuk do të gjente me BlueHost. Nuk ka rëndësi nëse jeni përdorues i avancuar apo nëse jeni një përdorues mesatar, do të kënaqeni me shërbimet.

Ju gjithashtu mund të shikoni përpara për karakteristikat e mëposhtme:

 • Hapësirë ​​e pakufizuar transferimi
 • Monitorimi i rrjetit gjatë gjithë kohës
 • Modele të shumëfishta
 • Zvarrit dhe lësho ndërtuesin e faqes

Këtu janë disa nga karakteristikat që gjenden në Flywheel.

tiparPërmbledhje
Paneli i KontrollitPaneli i kontrollit është dizajnuar me porosi, dhe ai është i integruar me një mori karakteristikash të tjera që e bëjnë punën tuaj më të lehtë si një administrator. Ata kanë mjete intuitive dhe dizajn të pastër. Përmes këtij paneli, mund të monitoroni uebfaqet tuaja, të shkulni gjërat këtu dhe atje dhe të siguroheni që kur të gjitha ato janë thënë dhe përfunduar, përfundimisht keni ekzekutuar një shabllon që do t’u pëlqejë klientëve tuaj.

Do të jeni në gjendje të shtoni llogari, të konfiguroni FTP për transferimet e skedarëve etj. Për sa kohë që keni disa përvojë me ndonjë cPanel, nuk duhet të keni shumë shqetësime për këtë.

Ndërtues i faqes WeeblyAta që janë duke u përpjekur të marrin faqe në internet në kërkim profesional, por nuk dinë ta bëjnë këtë mund ta bëjnë këtë përmes krijuesit të faqes në internet Weebly që është integruar me sistemin. Ajo bëhet edhe më e mirë sepse nuk keni nevojë të shkruani edhe një rresht të vetëm kodesh. E gjithë kjo është e mundur si rezultat i funksionit të zvarritjes dhe rënies. Prandaj, faqja juaj e internetit do të jetë e plotë dhe tërheqëse. Ju mund të shtoni të gjitha tiparet që dëshironi, të tilla si format e kontaktit, shfaqjet e rrëshqitjeve etj.

Të gjithë klientët e BlueHost kanë qasje në edicionin falas të Weebly Basic. Nëse keni nevojë për më shumë veçori sesa janë në dispozicion në edicionin Basic, mund të paguani për hyrjen në versionin Pro, ku gjithashtu mund të personalizoni temat dhe shabllonet.

WordPress pret optimizimin e pritjesShtë vetëm e drejtë që një shërbim i rekomanduar nga WordPress të mbështesë të njëjtën. Prandaj, nëse po ekzekutoni faqen tuaj në WordPress, kjo është sigurisht një gjë që duhet të merrni parasysh.

Për shkak se WordPress është aktualisht platforma më e popullarizuar CMS përreth, ju mund të shikoni përpara për norma më të shpejta të reagimit në faqen tuaj të internetit. Performanca e sitit është një nga gjërat më të rëndësishme që nuk duhet ta konsideroni kurrë si të mirëqenë, dhe kjo është arsyeja pse kjo veçori e veçantë është e rëndësishme.

WordPress ju lejon një funksionalitet të jashtëzakonshëm; aftësia për të rregulluar shabllonet dhe uebfaqen tuaj cilindo mënyrë që dëshironi e bën atë një nga opsionet më miqësore në dispozicion, i cili gjithashtu u jep zhvilluesve një kohë më të lehtë në planin afatgjatë.

Aplikime me burim të hapurKa kaq shumë aplikacione që janë ndërtuar në platformë që do t’i bëjnë gjërat më të lehta për ju si një webmaster, përmes SimpleScriptts. Nga këtu mund të përdorni shportën e blerjeve, forumin dhe aksesorët e tjerë. Shtë gjithashtu e mundur që të integroni pëlqimet e Joomla në bazën e të dhënave tuaja.
platformat e tregtisë elektronikePër sa kohë që jeni të interesuar për të tregtuar në internet, ka aplikacione falas që janë në dispozicion në planin e mbajtjes në internet të BlueHost, të cilat mund t’ju ndihmojnë të filloni në asnjë kohë. Ato gjithashtu ndihmojnë në sigurimin e informacionit të arrihen dhe shpërndarë me klientët.

Ju keni aplikacione që mbështesin tregtinë elektronike si ShopSite dhe Magneto, këto të fundit ofrojnë më shumë fleksibilitet se i pari. Secila prej këtyre opsioneve që zgjidhni, do të jeni akoma në gjendje të merrni faqen tuaj dhe të drejtoni kaq shpejt.

Siguria e zgjeruarNjë nga gjërat më të rëndësishme që e bëjnë BlueHost të dalë nga konkurrenca është theksi që ata vendosin në një siguri të serverave të tyre. Edhe nëse jeni në një platformë të përbashkët, ju akoma ju garantohet siguri e madhe në aplikacionet tuaja në internet. Përditësimet e sigurisë në platformë bëhen në mënyrë rutinore, të cilat synojnë të përmirësojnë sigurinë e pritjes së faqes tuaj në përgjithësi.

Si rezultat i protokolleve të sigurisë, është më e lehtë për ju të siguroheni se informacioni në faqen tuaj është i sigurt. Protokollet administrativë në faqen tuaj mbrohen nga një fjalëkalim. FTP në dispozicion është kaq i shpejtë, duke e bërë më të lehtë për ju të ngarkoni skedarët në faqen tuaj të internetit. Përmes SSH, administratorët janë gjithashtu në gjendje të përdorin skedarë të ndryshëm të konfigurimit në server.

Nëse jeni të shqetësuar për spamming, ekzistojnë mjete të dizajnuara për panelin e kontrollit për ta trajtuar atë. Ekspertët e Spam-it, Apache Spam Assassin dhe Spam Hammer do të bëjnë punën për ju, së bashku me mbrojtjen e tyre për lidhjen e nxehtë. Makesshtë më e lehtë për ju që të gjeni filtra për të gjitha llogaritë, listën e zezë të adresave të caktuara IP të rreme etj.

Përmes shërbimit CloudFlare, veçoritë e sigurisë janë përmirësuar, performanca është përmirësuar gjithashtu. Në fakt, e bën të mundshme që të përdorni SSL në faqen tuaj të internetit sepse parandalon sulmet e DDOS. Nuk ka rëndësi nëse jeni një klient i përbashkët apo përdorni një llogari premium, BlueHost bën çertifikatën e tyre SSL të disponueshme për të gjitha llogaritë.

Nëse keni një llogari Pro ose Standard, ju keni të drejtë për një certifikatë SSL dhe një IP të dedikuar. Ata që janë duke ekzekutuar llogari të shitësit të dedikuar dhe VPS mund të përfitojnë nga IP të shumta dhe çertifikata SSL, kryesisht për shkak të aftësisë për të përdorur më shumë se një cPanel në llogari.

Adresat e postës elektronikePronarët e faqes në internet duhet të kenë disa adresa të rëndësishme elektronike që mund të përdoren për arsye të ndryshme. Me planin më të thjeshtë, mund të vendosni 100 adresa të postës elektronike, por nëse përmirësoheni në planet e nivelit më të lartë, keni plane të pakufizuara të adresave të postës elektronike.
Karakteristika shtesëMë poshtë janë disa nga karakteristikat që do të merrni pa marrë parasysh planin që jeni duke përdorur:

 • Kontrollet e përparuara anti-spam në cPanel
 • Rikthim automatik i të gjitha të dhënave tuaja çdo ditë
 • Mbështetje ndërkombëtare e domain për të rritur lehtësinë e zgjerimit të bazës së klientit tuaj
 • Lehtë për tu azhurnuar në një VPS ose server të dedikuar pa lëvizur faqen tuaj të internetit
 • Aftësia për të izoluar llogaritë dhe faqet e internetit që burojnë burimet, në mënyrë që të gjitha faqet tuaja të përdorin bandwidth siç duhet
 • Nivele mbresëlënëse personalizimi për ata që përdorin plane të përbashkëta të pritjes
 • Pako të kontrollit të qasjes së shumëfishtë të përdoruesit, të cilat ndihmojnë në monitorimin e qasjes në pjesë të ndryshme të planit të pritjes
 • Të gjitha burimet tuaja statike do të ngarkohen shumë më shpejt pasi ato drejtohen nga CloudFlare CDN (rrjeti i shpërndarjes së përmbajtjes)
 • Mbrojtje SiteLock, SSL dhe IP unike
 • Lehtësia e qasjes në mjetet e statistikave, të cilat ju ndihmojnë të merrni një prani të shkëlqyeshme në internet

planet & Çmimeve

Një nga gjërat më të rëndësishme në lidhje me përdorimin e BlueHost është numri i planeve të pritjes nga të cilat mund të zgjidhni. Ka disa plane të mbajtjes në internet. Ju gjithashtu keni një larmi shërbimesh profesionale, të cilat synojnë të ndihmojnë shërbimet e klientëve për të përmirësuar online.

Në shumicën e rasteve, klientët shpesh regjistrohen në planin e përbashkët të pritjes, i cili është një ide e mirë, pasi mbështet kaq shumë biznese të vogla, bloge personale ose këdo tjetër që sapo fillon. Meqenëse është e mundur që ju të punoni në rrugën tuaj, nuk ka asgjë të keqe të filloni në planet themelore.

Nëse jeni duke pritur për disa shpejtësi të shkëlqyera të ngarkesës në faqen tuaj të internetit, mbase përmirësimi i pritjes në host cloud do të ishte një ide e shkëlqyeshme për ju. Për më tepër, përveç rritjes së lehtë të çmimit, nuk do të ndjeni majë, sepse rritja e shpejtësisë do të jetë një përvojë e vlefshme.

Kur ju modernizoheni në pritje në cloud, kjo pothuajse dyfishon shpejtësinë tuaj, kështu që gjithashtu mund të vlerësoni faktin që faqja juaj e internetit do të jetë shumë më e shpejtë se më parë. Kjo është si rezultat i një teknike unike të ruajtjes që ata përdorin, gjë që e bën më të lehtë për përdoruesit tuaj të marrin informacionin sa herë që i duhen. Rëndësia e caching është fakti që informacioni nuk ka më nevojë të udhëtojë nëpër kanale më të gjata përpara se të arrijë në destinacionin përfundimtar.

Konsumatorët në cloud gjithashtu mund të përfitojnë nga raporti më i thjeshtë i përcjelljes së performancës. Përmes kësaj, është më e lehtë për përdoruesit të shohë trendet në faqen e internetit, shpejtësinë e shkarkimit, shtrirjen globale etj. Këto karakteristika e bëjnë më të lehtë për ju të drejtoni informacion të detajuar në faqen tuaj, për të parë kthimet e tyre.

Në të njëjtën kohë, nëse po shikoni një normë shumë të lartë të rritjes, por në të njëjtën kohë kurseni shumë në burime, mund të shkoni më tej dhe të rrisni përdorimin e ruajtjes së cloud përmes ndërfaqes me një klik. Kjo, pra, do të thotë që nuk do të keni më nevojë të shqetësoheni për kohën e prishjes, rindërtimin ose përdoruesit e rinj në platformën tuaj.

Do të vëreni gjithashtu se kur përdorni BlueHost, nuk do t’ju duhet të shqetësoheni për pritjen e dedikuar ose VPS. Në krahasim me pjesën tjetër të ofruesve atje, shërbimet e tyre mund të jenë pak të shtrenjta, por kur ta shikoni këtë nga perspektiva e performancës dhe sigurisë, do të kuptoni se kjo është një përvojë e vlefshme nëse drejtoni uebfaqe më të mëdha që sjellin më shumë para.

Ndihma për klientët

Ka mënyra të ndryshme që ju të kontaktoni me ekipin e tyre për mbështetjen e klientëve. Ju mund të kontaktoni me ta në linjat e tyre të telefonit, të cilat janë 24/7. Ju gjithashtu mund t’i gjeni ato përmes bisedës në internet, forumeve të tyre të përdoruesve ose përmes një sistemi të bazuar në bileta.

Ka disa dokumentarë që ata kanë vënë në dispozicion në kanalin e tyre në YouTube, të cilat ofrojnë mësime që mund t’ju marrin me kaq shumë nga problemet e zakonshme që përdoruesit kanë kohë pas kohe.

Nëse keni ndonjë problem që lidhet me shitjet ose faturimin, mund të merrni mbështetje brenda një kohe sa më të shkurtër të jetë e mundur. Pyetjet për mbështetje teknike, nga ana tjetër, kanë tendencë të kërkojnë kohë më të gjatë të pritjes, por ato akoma do të arrijnë të të zgjidhin.

Lehtësinë e përdorimit

Pavarësisht nga plani që keni blerë, do të kuptoni se është shumë e lehtë të futeni në panelin e kontrollit (Paneli i Menaxhimit të Llogarive – AMP). Ky është një nga panelet e kontrollit më të menaxhueshëm për t’u përdorur deri më tani. Ju mund të duhet të merrni pak kohë për të mësuar rrugën tuaj rreth saj, por përfundimisht, do të jetë një përvojë e mirë për ju.

Nëse filloni të punoni në faqen tuaj të internetit, dhe biznesi juaj rritet me kalimin e kohës, mund të përmirësoni shpejt dhe të kaloni në një llogari premium, dhe e gjithë kjo do të bëhet me klikimin e një butoni.

Shtë më e lehtë për të menaxhuar faqen tuaj në internet përmes cPlanel, duke e bërë punën tuaj si administrator në internet shumë më të lehtë. Ju gjithashtu duhet të vlerësoni lehtësinë me të cilën mund të instaloni programe shtesë dhe aplikacione të tilla si Drupal mjaft shpejt.

përfundim

Nëse aspak po mendoni për përballueshmërinë dhe shërbime me cilësi të mirë, BlueHost është ndoshta alternativa më e mirë që mund të merrni në konsideratë në treg. Fakti që ata kanë diçka për çdo plan buxheti e bën këtë edhe më të rëndësishme për ju.

Me më shumë se një dekadë në industri, infrastruktura e tyre është përmirësuar me kalimin e viteve, dhe ata aktualisht janë në një pozitë të mirë për të ofruar shërbime shumë më të mira për klientët e tyre në mënyrë që të gjithë të jenë në një pozitë të mirë për të hartuar dhe përdorur një faqe të shkëlqyeshme.

Si përfundim, shpresojmë se kjo do të vijë në ndihmë për ju ndërsa mendoni nëse ky është plani më i mirë i pritjes për ju apo tani. Secila dhe çdo sit që mund të zotëroni është i ndryshëm në një mënyrë ose në një mënyrë tjetër, kështu që për t’i lehtësuar gjërat, mund të ndihmojë që të filloni me planet themelore, dhe pastaj të shkoni lart. Mund të merrni më shumë informacione nga www.bluehost.com

krahasim

Bluehost

92

Pritja për lëvizje

96

SiteGround

95

iPage

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map