Rishikim i befasishëm 2016


habitshme

Vizitoni Uebfaqen

9.0


Nota AWA

habitshme

Një platformë relativisht e re ikuditërisht është një aplikacion për zhvillim në internet dhe ndërtues i faqes në internet që e bën krijimin e një faqeje miqësore për celular me një faqe të vetme, lëvizëse të arritshme për ata pa ndonjë përvojë ose njohuri zhvillimi. Lexoni rishikimin tonë të mrekullueshëm më poshtë.

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.strikingly.com
 • Shtabi: Sunnyvale, CA
 • Viti i themeluar: 2012
 • Categories: Ndërtues i faqes në internet
 • shërbimet: Softuer për krijimin e faqeve në internet të Dizajnit, Web Hosting
 • Prove falas: 14 ditë

Struditërisht është një krijues i faqeve të internetit me pamje të freskët dhe modern që lejon njerëzit e rinj teknikë të krijojnë faqe interneti të hijshme, megjithëse në formatin e vetëm të faqeve. Offersuditërisht u ofron përdoruesve faqet e internetit miqësore për lëvizjet që janë të shpejta për të krijuar dhe publikuar menjëherë, me ndërfaqen e tij të thjeshtë të përdoruesit dhe modelet e modeleve.

Për kë rekomandohet rreptësisht?

Struditërisht rekomandohet shumë për ata që kërkojnë një mënyrë të thjeshtë për të ndërtuar një faqe të vetme të hijshme të faqeve, pa ndonjë aftësi programuese ose njohuri për krijimin e faqes. Me shabllonet e shumta në dispozicion, është e mundur të vendosni me lehtësi një uebfaqe biznesi ose personal. Për ata që ndërtojnë uebfaqen e tyre të parë, Mrekullueshëm është shumë e thjeshtë dhe nuk do t’ju lejojë të ndiqni jashtë kursit në ndonjë masë të madhe.

A ofron në mënyrë të habitshme ndonjë fushë të përqendrimit ose specialitete?

Fuqia e madhe është që gjithçka në faqe është e drejtpërdrejtë, dhe përdoruesit mund të kuptojnë me lehtësi udhëzimet dhe të vendosin faqen e tyre. Asnjë përvojë e kodimit ose programimit nuk është e nevojshme për të bashkuar një faqe të shpejtë rrufe për të përfaqësuar një biznes të vogël ose një individ, të plotë me imazhe të mprehta dhe ikona vektoriale dhe fonte profesionale. Bashkoni të gjitha këto me shabllonet e paracaktuar në stile të ndryshme për të krijuar një faqe në internet brenda pak minutash. Koncepti është i thjeshtë, dhe realiteti është një ndeshje perfekte.

Një tjetër plus është që të gjitha temat e Mrekullueshmërisë janë miqësore me celularin dhe do të duken të shkëlqyera në cilëndo nga pajisjet tuaja.

Cilat janë specifikimet teknike ose kufizimet e mahnitshme?

Uditërisht lë disa gjëra që duhen dëshiruar. Për shembull, nuk ka funksionim tërheqës ose rënie siç ofrojnë ndërtuesit e ngjashëm të faqeve në internet, dhe personalizimi i kufizuar është i disponueshëm. Modelet janë më shumë sesa udhëzime të thjeshta me Mrekullueshëm, dhe është pothuajse e pamundur që të anashkalohen ato për të ndryshuar madhësitë e imazheve ose për të ndryshuar atje ku shkon teksti. Po kështu, është një sfidë të ndryshosh nga një temë në tjetrën; përkundrazi, duhet të filloni përsëri.

Një tjetër kufizim që ka në mënyrë të habitshme është pamundësia për të trajtuar tregtinë elektronike në çfarëdo mase. Ekziston një tipar “dyqan i thjeshtë” dhe aftësia për të futur një buton PayPal, por kjo ka të bëjë me të.

A ofron rreptësisht shkallëzim dhe hapësirë ​​për t’u rritur?

Ikuditërisht ka një plan falas që është i përshtatshëm për faqet e vogla që nuk kanë nevojë për shumë bandwidth ose personalizim, por ofron edhe azhurnime për site më të mëdha. Plani Pro përbëhet nga gjerësia e bandës së pakufizuar, tre site pro dhe faqe të pakufizuara falas, së bashku me URL të personalizuara dhe HTML të integruar dhe aftësi kodi personal.

Cila është politika e garantimit të kthimit të parave?

Politika ju lejon të provoni një nga planet premium për 14 ditë. Për më tepër, ju mund të përdorni planin falas për aq kohë sa dëshironi të njiheni me platformën. Pasi të jeni në një plan të paguar, jeni angazhuar vetëm për afatin e shërbimit që keni zgjedhur; muajin vijues në marrëveshje një muaj në muaj ose vitin tjetër në një kontratë vjetore.

Cila është reputacioni i tyre?

Një kontroll i shpejtë i shërbimeve të kontrollit të reputacionit të uebit tregon që në mënyrë të mahnitshme ka një reputacion të mirë midis përdoruesve dhe publikut të gjerë ashtu. MyWot thotë se është i sigurt për fëmijët dhe është i besueshëm, dhe VirusTotal dhe Google analizimi i sigurt i shfletimit të dy thonë se faqja është pa viruse.

Pse zgjidhni Strikingly ndërtuesin e faqes në internet?

Megjithëse Mrekullueshëm është i kufizuar në opsionet e tij të personalizimit, veçanërisht në planin e tij falas, ai ofron një vlerë të shkëlqyeshme për pronarët e bizneseve të vogla dhe individët që kanë nevojë për ndërtimin e një prani në internet. Struditërisht është duke shtuar vazhdimisht modele dhe funksionalitete shtesë në faqen e saj që e bëjnë më të lehtë akoma krijimin e një siti që do të rritet me ju ose biznesin tuaj.

Karakteristikat kryesore

Aktgjykimi i ekspertëve të industrisë në mënyrë të habitshme

Ndërtuesi i Uebfaqeve Ekspertët duket se vendosin në mënyrë të habitshme pikërisht në mes të paketës së faqes ndërtuese të internetit. Sigurisht që ka diçka për të ofruar audiencën e duhur, por nuk vjen me një gamë të gjerë mjetesh dhe veçorish të fuqishme si shumë mundësi të tjera në treg. Ndoshta më e rëndësishmja, rreptësisht vlerëson më të lartë kur bëhet fjalë për përvojën e përdoruesit. Ata që kërkojnë një program që është i thjeshtë dhe i lehtë për t’u përdorur, do të shkojnë shpejt në Strikingly. Sidoqoftë, ata me më shumë përvojë në dizajn dhe pritje të mëdha mund të zhgënjehen nga kufizimet e ndërtuesit.

Fakti që krijon vetëm faqe në internet me një faqe mund të jetë një pengesë për disa, por flet për thjeshtësinë e programit. Në thelb, ikuditërisht nuk ka marrë rezultate më të larta nga ekspertët sepse ka mundësi të tjera që ofrojnë gjithashtu një ndërfaqe të barabartë për përdoruesit dhe përfshijnë më shumë karakteristika. Uditërisht është një mundësi e fortë, por jo domosdoshmërisht më e mira.

 • http://www.top10bestwebsitebuilders.com/reviews/strikingly
 • http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2496919,00.asp
 • http://superbwebsitebuilders.com/strikingly-review/
 • 20 Prill 2016

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials në mënyrë të habitshme

Lajmi i mirë është se Strikingly ofron një ndërtues jashtëzakonisht të thjeshtë dhe të thjeshtë për t’u përdorur në internet. Ju mund të shikoni faqet e plota që janë ndërtuar duke përdorur shabllonet e tyre dhe të merrni një ndjenjë të vërtetë për potencialin e faqes tuaj. Duke përdorur Mrekullueshëm, ju mund të ndërtoni një sit në më pak se një orë. Thatshtë kaq e lehtë për t’u përdorur. Plus, koduesit më me përvojë do të gëzojnë qasje në redaktorët HTML dhe CSS.

Konsumatorët gjithashtu gëzojnë fleksibilitetin e programit. Ju mund të shtoni me lehtësi një blog dhe / ose ta ktheni faqen tuaj në një dyqan eCommerce. Ndërsa Strikingly nuk ka për qëllim të mbështesë bizneset e mëdha, do t’ju lejojë të zgjeroni faqen tuaj të internetit dhe të apeloni tek një audiencë më e gjerë. Më shumë se gjithçka programi përshkruhet si i thjeshtë, i cili përkthehet në të shkëlqyeshëm për fillestarët.

 • https://www.trustpilot.com/review/strikingly.com

Shqyrtime dhe ankesa negative të konsumatorit

Shumica e ankesave negative kundër Strikingly kanë të bëjnë me cilësinë e shërbimit ndaj klientit dhe përballueshmërinë. Shtë e zakonshme dhe ndoshta edhe e arsyeshme që një krijues i faqes në internet të ketë disa komente negative që adresojnë shërbimin e klientit. Sidoqoftë, unë u befasova kur pashë se sa të kufizuar janë klientët kur bëhet fjalë të kontaktojnë mbështetjen. Në thelb, ju mund të dërgoni vetëm një email dhe të shpresoni për një përgjigje të shpejtë. Struditërisht nuk ofron as një numër telefoni për të thirrur le vetëm një veçori të bisedës live. Ndërsa ekziston një bazë njohurish, ju jeni kryesisht një i juaji kur bëhet fjalë për zgjidhjen e problemeve.

Për më tepër, klientët ishin të zhgënjyer me sasinë e tipareve të disponueshme me plane më të përballueshme. Vetëm planet premium ofrojnë një seri karakteristikash të fuqishme.

 • https://www.trustpilot.com/review/strikingly.com

dizajni & Përshtatje

Karakteristikat e dizajnit në uebfaqe përfshijnë modele të personalizueshme, butona promovimi të mediave sociale, ngarkues të super shpejtësisë për foto, veçori të shfaqjeve me pamje, të gjitha në një sit automatikisht të mobilizuar. Për botim, ju do të merrni një emër nën-domain falas (http://yoursitename.strikingly.com), një stil unik me një faqe dhe aftësi SEO.

tiparPërmbledhje
Modelet e UebfaqeveZgjedhja e një modeli është aq e thjeshtë sa klikimi i një butoni me këtë ndërtues faqesh.

Falas: faqja Strikingly ofron njëmbëdhjetë modele të ndryshme në internet në planin tre, dhe secila prej tyre është mjaft e habitshme dhe e dizajnuar mirë për të botuar një faqe në internet pothuajse në asnjë kohë.

Premium: Edhe më mirë, planet premium në mënyrë të mrekullueshme ofrojnë qindra dizajne të modeleve të internetit për të zgjedhur kur jeni më të njohur me platformën dhe jeni gati për të azhurnuar, ose nëse dëshironi të ndërtoni një faqe interneti unike që nga fillimi.

Të gjitha shabllonet janë të përgjegjshëm për celularë dhe përfshijnë karakteristika si “Klikoni për të thirrur” për të bërë një faqe në internet shumë miqësore për audiencën e saj. Sitet janë optimizuar për SEO, duke lejuar shtimin e thjeshtë të etiketave Meta dhe fjalen.

Ndërfaqja e Ndërtuesit të UebfaqeveUI është aty ku shkëlqen shkëlqyeshëm! Ndërfaqja e përdoruesit është aq e thjeshtë dhe intuitive sa që kushdo që ka mësuar të lexojë mund të bashkojë një faqe me pamje të freskët duke zgjedhur dhe klikuar zgjedhjet e tyre dhe më pas duke shtuar përmbajtjen e tyre të personalizuar.

Ndërfaqja madje ju lejon të shihni saktësisht se si faqja juaj do të duket në kompjuterë dhe pajisje mobile me disa klikime të shpejta. Nëse keni shpenzuar ndonjëherë kohë në ndërtimin e një uebsajti në një mënyrë tjetër, duke përfshirë platforma të tjera relativisht miqësore për përdoruesit si Blogger-in e Google, do ta vlerësoni Strikingly dhe ndërfaqen e tij të thjeshtë të përdoruesit.

Opsionet e personalizimit të stilit të faqesKur bëhet fjalë për stilet e faqeve, krijuesi i faqeve në internet Strikingly është disi i kufizuar. Ndryshimet e vetme reale të përgjithshme në dispozicion janë midis ngjyrave të lehta, të errëta ose të ndryshme. Ka shumë shkronja miqësore dhe profesionale në dispozicion për të ndryshuar pamjen e faqeve tuaja. Ndryshimet në seksionin e veçorive do t’ju lejojnë të modifikoni tekstin, por jo ta lëvizni ose ndryshoni ngjyrën; në të njëjtën mënyrë, ndryshimi i imazheve është i thjeshtë, por nuk mund t’i ndryshoni përmasat e tyre ose t’i zhvendosni ato në një zonë tjetër. Teksti dhe imazhet janë vendosur në shabllon, dhe as ato nuk mund të zhvendosen, ndryshe nga shumë platforma të tjera që ofrojnë përshtatje më të mirë.
Lundrimi në sitUditërisht është një lloj uebsajti shumë më ndryshe nga sa jemi mësuar shumë prej nesh. Formati është një faqe me formë të gjatë, vetëm lëvizëse. Për të gjetur atë që ju nevojitet, thjesht lëvizni poshtë derisa ta gjeni në pjesën ku është vendosur. Ka pika në të majtë të cilat mund të rri pezull dhe klikoni për të arritur në secilën pjesë të një kompjuteri ose tableti; në një smartphone, ekziston një pjesë e menusë në të majtë të cilën mund ta përdorni si një alternative për lëvizjen gjatë gjithë rrugës. Ndërsa kjo do të funksionojë mjaft mirë për disa ndërmarrje më të vogla dhe shumë individë, ai po kufizon në ndërmarrjet më të mëdha. Nuk do të ishte kënaqësi të kërkoni informacione në faqet që duken pafund për lëvizje.
Menaxhimi i përmbajtjesNdryshimi ose shtimi i përmbajtjes në një faqe në internet është në mënyrë të drejtpërdrejtë. Ju mund të ndryshoni me lehtësi tekstin ose imazhet në cilindo nga pjesët tuaja, aq shpejt sa keni zgjedhur përmbajtjen tuaj fillestare. Ju gjithashtu mund të shtoni postime në blog dhe përmbajtje tjetër po aq shpejt.
Fotografitë dhe GaleritëShtimi i imazheve dhe galerive është e thjeshtë, dhe në uebfaqe madje i lehtëson vendosjen dhe zbatimin e shfaqjeve, megjithëse ato janë të kufizuara në një format të vetëm. Akoma më shumë, shtimi i videove në faqe është aq i lehtë sa ngarkimi i tyre në faqe dhe klikimi për t’i shtuar ato në një seksion.
Ndërtimi i sitit celularKëtu është një zonë tjetër, ku shkëlqen rreptësisht! Shumica e platformave të internetit dhe krijuesit e faqeve të internetit kërkojnë një PC për të vendosur dhe publikuar.

Websitesshtë shumë e lehtë dhe intuitive faqet e internetit të habitshme; ju mund të zgjidhni dhe zgjidhni stilet dhe shabllonet tuaja, të ngarkoni disa imazhe dhe të shtoni një tekst të vogël para se të publikoni dhe të mund të ndani faqen tuaj të freskët dhe të lezetshme që keni krijuar vetë.

Integrimi i Ndarjes SocialeButonat e ndarjes sociale janë shtuar në faqet e Mrekullive përmes dyqanit të aplikacioneve, i cili ju lejon të keni një Feed Social në uebfaqen tuaj. Shtoni llogaritë tuaja të mediave sociale, dhe gjithashtu mund të shkruani tweet-et e preferuara që njerëzit të ndajnë në lidhje me postimet dhe përmbajtjen tuaj në blog.
Shërbimet e DizajnitMeqenëse nuk ka asnjë përmendje të shërbimeve të projektimit në faqen e internetit, nuk besoj se ato janë ofruar, megjithëse kjo është sigurisht diçka që përdoruesit duhet të kontaktojnë ekipin Strikingly për udhëzime dhe ndihmë të mundshme.

Disa nga elementët që mund të shtoni në faqen tuaj të internetit përfshijnë hartat, videot, format e kontaktit dhe butonat PayPal. Këto mund të zgjidhin disa, ose të gjitha, nevojat tuaja të projektimit.

Features & Tools

tiparPërmbledhje
SetupMë e lehtë se çdo faqe në internet që keni krijuar ndonjëherë (ose keni tentuar të krijoni.)
Dizajnimi i UebitDizajni është i kufizuar në shabllonet që ofrohen, dhe kutimet që mund t’i bëni atyre. Për shembull, ju mund të zgjidhni një shabllon dhe të ndryshoni “stilin” e tij, por ato ndryshime zakonisht përfshijnë vetëm ndryshime në ngjyra dhe shkronja. Elementet janë të kyçur në vend në faqosjet e faqeve, në mënyrë që të mos jetë e mundur.
Emri i domain-it personalDomenet e personalizuara janë të disponueshme dhe të përfshira me planet e primit. Nëse keni një domen që tashmë keni në pronësi, mund ta transferoni atë, ose mund të blini një nga brenda pultit të faqes së internetit.
Thellësia e lundrimitNë shikim të parë, kjo do të duket të jetë një problem për Mrekullueshëm. Sidoqoftë, është e mundur të krijoni faqe të shumta faqesh duke lidhur faqet në mënyrë të mrekullueshme me njëra-tjetrën. e
Vegla dhe AplikacioneAplikacionet dhe widget-et për sitin janë relativisht të kufizuara. Ju nuk do të gjeni qindra aplikacione të stilit plug-in si ju me WordPress.
monetizationAktualisht e vetmja mundësi e fitimit të parave në dispozicion të përdoruesve të faqes Strikingly është lidhja me bashkëpunëtorët në përmbajtjen tuaj të blogut.
Statistikat e vizitorëveAsnjë aplikim i brendshëm duket se nuk ekziston për të gjurmuar vizitorët përmes një aplikacioni të palëve të treta lehtësisht e zgjidh këtë.
Foto, Video dhe AudioNdërtuesi i uebfaqes Strikingly lehtëson ngarkimin dhe shtimin e fotove dhe videove në faqet. Si shumica e gjërave në platformë, një klikim i thjeshtë ose dy do t’i trajtojë.
BlogNjë aplikacion Blogimi është i disponueshëm për të shtuar në çdo seksion të një uebfaqe Strikingly. Pasi të shtohet aplikacioni i blogut, është jashtëzakonisht e lehtë të shtoni përmbajtje në blog.
hartat e GoogleNjë klikim i thjeshtë i disa butonave, dhe Voila! Google Maps është ngulitur në faqen Strikingly.
Redaktori HTMLMe këtë aplikacion, kopjimi dhe ngjitja e kodit HTML mund të shtojë elemente unike në një faqe në internet Strikingly.
Integrimi i mediave socialeIntegrimi në Facebook, Twitter dhe Pinterest është një proces i vetëm klikimesh dhe lejon ndarjen e thjeshtë sociale.
Format dhe anketatFormat dhe sondazhet integruese janë në dispozicion, megjithëse personalizimi i këtyre formave është i kufizuar.
Hapsirë ruajtjejeHapësira e ruajtjes varet nga paketa e zgjedhur; plani falas vjen me 5 GB, plani i kufizuar me 50 GB dhe plani Pro përmban një bandë të pakufizuar.
Vegla e BuletinitIntegroni një llogari MailChimp dhe dërgoni gazeta për të gjithë klientët dhe perspektivat tuaja.
ForumPritini dhe ngjisni kodin e forumit për të ndërtuar një ndjenjë të bashkësisë në faqen tuaj Strikingly.
E-Tregti / Dyqan OnlineAllowsuditërisht lejon integrimin e Dyqanit të Thjesht, në mënyrë që pronarët e faqeve të përfshihen në tregtinë elektronike në faqet e tyre.
Integrimi i PortësTypeform është zgjedhja e Strikingly për të ndihmuar në integrimin e portave, me ndërfaqen drag and drop dhe krijime natyrale intuitive.
SEO FriendlyShtimi i fjalëve kyç dhe etiketat Meta në një sit të mrekullueshëm shtoni SEO-në e saj natyrore, gjë që e bën atë të rritet shpejt në SERP.
Qasje e kufizuar e faqes (Mbrojtje me fjalëkalim)Me një llogari Pro, është e mundur të krijoni një sit të mbrojtur me fjalëkalim për grupet private ose faqet e anëtarësimit.
Google® AnalyticsShtimi i Google® Analytics lejon rishikimin e vizitorëve dhe statistikat e tyre. Nga vijnë vizitorët dhe për sa kohë qëndrojnë? GA është në dispozicion për postimet në blog për Plane të Kufizuara dhe Pro
Siguria në internetSecure Socket Layer (SSL) është teknologji standarde për sigurinë në internet, ajo vendos lidhje të kriptuara midis serverëve dhe shfletuesit<
Multiple Languages ​​Optimization Mobile Technology Technology:Google Translate do të trajtojë gjuhë të shumta; mund të përdorni gjithashtu shumë faqe, ose thjesht të futni të dy gjuhët në kutitë tuaja të tekstit.

planet & Çmimeve

Struditërisht ofron tre pako të ndryshme çmimesh; Falas, me një kufi të gjerësisë 5 GB dhe një nënfushë të mrekullueshme, të kufizuar me 50 GB dhe Pro me një bandë të pakufizuar.

falas Planet e habitshme nuk marrin URL-të e tyre të internetit të personalizuara; ata vijnë me një nënfushë të habitshme.com. Bashkohuni me planin Falas me disa klikime dhe një email për tu regjistruar.

i kufizuar planet shpesh janë të përshtatshme për bizneset e vogla. Ky plan kushton 8 dollarë muaj dhe faturohet çdo vit, kështu që kostoja kryesore është 96 dollarë. Për 96 dollarë, pronari i planit do të marrë 50 GB bandwidth mujor dhe një emër domain falas URL. Dhe email-i që përputhet, së bashku me përdorimin e plotë të të gjitha mjeteve në Strikingly, ndërtues të faqes në internet.

pro paketa është 16 muaj, gjithashtu e faturuar çdo vit, për një kosto dalëse prej 192 $. Me bandë të pakufizuar, një email dhe domain të lirë, butona veprimi celular (klikoni për të thirrur!), HTML, CSS, dhe Javascript në dispozicion, pa reklama, dhe opsione për përmirësimin e redaktimit të imazhit dhe mbrojtjen e fjalëkalimit të faqes në internet.

Plani falas ofron 5 GB hapësirë, dhe plani PRO lejon një gjerësi të pakufizuar së bashku me email dhe një regjistrim falas të emrit të domain. Platforma Strikingly mundëson që faqja e internetit të rritet dhe të shkallëzohet sipas nevojës në një sit shumë më të madh dhe më dinamik duke personalizuar me HTML, Javascript dhe CSS.

Të dy versionet e paguara vijnë me një gjykim 14-ditor; domethënë, ju paguani dhe më pas keni 14 ditë për të parë paketat e paguara pa qenë të holla nëse vendosni se e urreni atë.

Për hir të krahasimit, faqet e ngjashme ofrojnë plane premium për ca më shumë dhe pak më pak. Wix ofron planin e tyre premium duke filluar nga 4,45 dollarë, dhe faqet e Weebly janë 3.29 dollarë në muaj për një kontratë dy vjeçare. Squarespace ofron plane premium për 8 dollarë, dhe LightCMS fillon me 19 dollarë.

Struditërisht ofron oferta në formën e vendeve falas për angazhimin në media sociale dhe në vijim, ose duke i ndihmuar ata të shtojnë tifozët dhe ndjekësit.

Ndihma për klientët

Ka një seksion të gjerë ndihme dhe FAQ në uebfaqe; ekziston gjithashtu një zonë e bazës së njohurive me ndihmë të mëtejshme për fusha specifike që përdoruesit mund të kërkojnë për nevojat e tyre të veçanta. Nga krijimi i faqes, hartimi dhe formatimi dhe çështjet teknike, përgjigjet për shumicën e pyetjeve mund të gjenden në faqen e internetit të Strikingly.

Ekziston gjithashtu një blog i cili adreson shumë nga tiparet më të reja dhe ndihmon për çdo pyetje apo çështje të përsëritur.

Ju gjithashtu mund të dërgoni me email ekipin mbështetës Strikingly përmes kutisë së mesazheve në faqen e tyre; premton një përgjigje në emailin tuaj brenda 24 orësh dhe ju lejon të shikoni se çfarë po ndodh për t’u dhënë atyre një ide më të mirë se si të ndihmojnë. Asnjë aftësi bisede apo numër telefoni nuk është e dukshme në asnjë vend në internet.

Lehtësinë e përdorimit

Siç u përmend më herët, përdorimi i Strikingly ka të bëjë me mënyrën më të lehtë për të ndërtuar një faqe në internet që ekziston. Klikime të drejtpërdrejta dhe të shpejta, duke shtuar disa fotografi dhe disa tekst, dhe faqja e re është bërë.

Kjo është një platformë e përkryer për fillestarët, të cilët do të jenë në gjendje të përdorin lehtësisht ndërtuesin e faqes në internet për të krijuar diçka mahnitëse, pa programim dhe njohuri të kodifikimit. Përdoruesit e avancuar mund ta gjejnë sitin pak më të thjeshtë dhe mungesë të opsioneve të personalizimit dhe kontrollit.

Ikuditërisht ka një veçori me një klik që i mundëson asaj të hyjë në faqet e Linkedin ose në Facebook dhe të tërheqë të dhënat për t’u rregulluar në një uebfaqe që mund të riorganizosh në një masë të kufizuar. Shtimi i galerive të fotografive dhe portofolave ​​të punës është i thjeshtë dhe i shpejtë, i shpejtë, i shpejtë!

përfundim

Në përgjithësi, na pëlqen platforma Strikingly. Isshtë një ndërtues i shkëlqyeshëm i faqes në internet që është intuitiv dhe i shpejtë për t’u përdorur për të krijuar faqe interneti të thjeshtë. Fillestarët përshkohen gjatë gjithë procesit, me shumë pak hapësirë ​​për gabime për shkak të modeleve të strukturuar. Struditërisht është ideale që fillestarët të krijojnë faqe interneti të bukura, dhe vërtet është vërtet idiot.

Nga ana tjetër, është zhgënjyese që nuk ka asnjë funksion tërheqje dhe rënie brenda platformës, dhe e vetmja personalizim në dispozicion është ai që lejohet nga konfigurimi i shabllonit. Ekzistojnë një numër i kufizuar i modeleve dhe opsioneve të tregtisë elektronike, të cilat mund të irritojnë përdoruesit e përparuar.

krahasim

habitshme

90

Wix

96

Weebly

95

Squarespace

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map