Një përmbledhje e vogël portokalli 2016


Një Portokalli e Vogël

Vizitoni Uebfaqen

8.9


Nota AWA

Një Portokalli e Vogël

E themeluar në Atlanta mbi një dekadë më parë, një Portokalli i Vogël (ASO) ofron shërbime të ndryshme në internet për përdoruesit individualë dhe bizneset e vogla njësoj. Aktualisht, firma ka selinë në Austin, Teksas, dhe ka një forcë të gjallë pune 80-personash. Lexoni një përmbledhje të vogël për Portokallin më poshtë.

rekuizitë

 • Garancia e kthimit të parave 90-ditore
 • Mbështetja e Platformës së Node.js dhe Blogging në Ghost
 • Gama e gjerë e planeve të strehimit
 • Pa tarifa të fshehura

Cons

 • Përmirësimi i Nevojave për Mbështetje Telefonike

Përmbledhje

 • Faqja e internetit: www.asmallorange.com
 • Shtabi: Atlanta, GA
 • Viti i themeluar: 2003
 • Categories: Web Hosting
 • shërbimet: Të përbashkëta, VPS, HostP të Menaxhuar nga WordPress, Cloud Hosting
 • Garancia e kthimit të parave: 30 dite

E themeluar në Atlanta mbi një dekadë më parë, një Portokalli i Vogël (ASO) ofron shërbime të ndryshme në internet për përdoruesit individualë dhe bizneset e vogla njësoj. Aktualisht, firma ka selinë në Austin, Teksas, dhe ka një forcë të gjallë pune 80-personash.

Një Portokalli i Vogël ofron disa serverë të kushtueshëm të kushtueshëm, server privat virtual (VPS) dhe plane të përbashkëta të serverëve që do të apelojnë për përdoruesit individualë, si dhe bizneset e vogla. Sidoqoftë, firmës i mungojnë disa karakteristika dhe specie të gjetura në InMotion Hosting, shërbimi më i lartë i vlerësimit në internet të AWA-së.

Në një shënim pozitiv, firma ka nga serverët më të shpejtë në mesin e ofruesve të përbashkët të pritjes, kështu që sa herë që klientët vizitojnë faqen tuaj të internetit, ajo performon në mënyrë optimale. Për t’iu përshtatur faqes së internetit më të vogël të biznesit me biznesin në rritje më të shpejtë, ASO ofron plane me ritme të ndryshme miqësore për portofolin.

Mikpritës i ndershëm në ueb

Një Portokalli i Vogël është një nga ofruesit më të njohur të pritjes së faqeve në internet atje, pasi ai gjithmonë shet atë që mund të sigurojë kryesisht. Me fjalë të tjera, faqja juaj e internetit gjithmonë do të performojë në mënyrë optimale në të gjitha kohërat siç premtohet ndryshe nga shërbimet e tjera të paskrupulluara për web hosting të ndërmarrjes.

Kjo firmë pritjeje në internet nuk bën supozime kur bëhet fjalë për përdorimin e serverëve të klientëve të tyre dhe burimet që ata kanë si disa firma të tjera pritëse. Në vend të kësaj, ata sigurohen që të kishte burime të mjaftueshme në dispozicion për secilin klient edhe kur të gjithë i përdornin ato në maksimum.

Kompania e përkushtuar për të shkuar gjelbër

Një Portokall i Vogël është i përkushtuar që të gjelbërojë duke përputhur 150% të përdorimit të energjisë së tyre me certifikata të energjisë së rinovueshme. Firma gjithashtu inkurajon stafin e tyre që të punojnë nga shtëpia në një mënyrë për të zvogëluar energjinë. Edhe pse të gjitha këto përpjekje nuk kanë lidhje me planet e tyre të mbajtjes në internet, kjo krijon një ndjenjë të mirë të dini se jeni duke punuar me një firmë që është e dedikuar për uljen e përdorimit të energjisë dhe promovimin e një mjedisi më të gjelbër.

Vija e poshtme

Lehtë për t’u përdorur dhe e përballueshme, Një Portokall i Vogël është një firmë pritëse e besueshme për ata që nuk kërkojnë një server të ngarkuar shumë. Prapëseprapë, hostit të Web-it i mungojnë disa nga tiparet e gjetura në konkurrencën e tij.

Karakteristikat kryesore

 • Garancia 99.9% e Uptime
 • Serverët e ngurtë të shtetit
 • Fushat e pakufizuara
 • 24/7/365 Ndihma për klientin
 • Llogaritë e pakufizuara të postës elektronike
 • Hardware Server i klasës së ndërmarrjeve
 • Filterimi i Spam dhe Virus
 • Auto-responders
 • Serverët e optimizuar të WordPress
 • Rezervime ditore
 • Ndërtues i faqeve të internetit Weebly
 • Drejtoritë e mbrojtura nga fjalëkalimi

Lidhjet e Shpejta

Aktgjykimi i ekspertëve të industrisë për një portokall të vogël

Web HostingRishikimet e ekspertëve nuk e kanë këtë thirrje, “Uebfaqja ime është poshtë!”, U jep aromë atyre, mbase pasi ata thjesht e kanë testuar shërbimin për një kohë të shkurtër, dhe jo për një periudhë të zgjatur kohe, si Një e Vogël Konsumatorët e Portokallit kanë.

Atëherë, çfarë u pëlqen ekspertëve për një Portokall të Vogël?

 • Planet e lira për të filluar
 • Paneli i kontrollit i lehtë për t’u përdorur
 • Ofron një politikë të mirë të rimbursimit të anulimit
 • Pa tarifa të fshehura ndryshe nga shumë kompani të tjera pritëse
 • Serverë të shpejtë SSD

Dhe negativët e tyre?

 • Incidenti i tyre në dhjetor 2015 (me kohëzgjatje të konsiderueshme në të gjithë bordin) ishte i pafalshëm
 • Asnjë mbështetje telefonike për klientët
 • Biseda live mund të jetë e kufizuar

Ndërsa ekspertët janë më pak të ashpër në lidhje me një Portokalli të Vogël, negativët e tyre përputhen me ato që thonë klientët e shërbimit pritës. Dhe nëse nuk mund të marrësh dikë në shërbimin e klientit në linjë shpejt kur faqja e internetit tënde shkon poshtë, do të shqetësohesh edhe ti.

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials mbi një Portokall të Vogël

Për të qenë i sinqertë, me kohëzgjatjen e lezetshme në faqet e tyre të internetit, klientët nuk ka të ngjarë të mbështesin përfitimet aktuale të një Portokalli të Vogël që lehtë. Pjesa më e rëndësishme e një faqe është se është në dispozicion! Por ne gërmuan disa gjëra që duket se nuk i pëlqyen klientët.

 • Pritja e shpejtë
  Edhe pse ka ndërprerje, kur Një Portokall i vogël funksionon, funksionon mirë dhe shpejt.
 • CPanel i lehtë për t’u përdorur
  Ndërfaqja e hostimit është e lehtë dhe e pastër për t’u përdorur.

Edhe pse ka disa klientë që nuk kanë pasur ndonjë vështirësi me platformën, shumica po shkojnë në internet për t’u ankuar për ta.

Shqyrtime dhe ankesa negative të konsumatorit në një portokall të vogël

Një Portokall i Vogël ka vuajtur nga disa komente mjaft të tronditura nga klientët kohët e fundit – përgjithësisht rreth fushave të kohës dhe mbështetjes.

 • Bëni përpjekje për të siguruar kohën e duhur që kërkojnë klientët
  Fatkeqësisht, klientët (kolektivisht) janë ankuar për një sasi të papranueshme të ndërprerjeve, dhe ato të zgjatura në atë kohë. Duket se ata i kanë fshirë të gjitha ankesat edhe në faqen e tyre në Facebook – shërbim dhe informacion i dobët i klientëve?
 • Asnjë mbështetje telefonike në dispozicion
  Ndërsa ata kanë një veçori të bisedës live, nëse doni të merrni dikë në telefon, kjo nuk është më një opsion
 • Mbështetja nuk është teknikisht kompetente për zgjidhjen e shpejtë të çështjeve
  Ndërsa mbështetja mund të jetë në gjendje të zgjidhë problemet e vogla me lehtësi, për më shumë pyetje teknike mund të prisni të prisni një kohë të gjatë ndërsa ata po përpiqen të gjejnë zgjidhjen për ju..
 • Pjesë e grupit EIG
  Së bashku me Arvixe, HostGator dhe BlueHost, ato janë në thelb të njëjtën kompani dhe të gjitha shërbimet kanë rënë.

seriozitet & uptime

Një Portokalli i Vogël ka një nga kohët më të mira të reagimit dhe serverit më të shpejtë të të gjitha hosteve të internetit që kemi studiuar. Koha për kohëzgjatjen e së cilës serveri i përbashkët (dhe blogu juaj) është duke funksionuar është ajo që quhet uptime ndërsa koha e përgjigjes është sa shpejt merr serveri për të ngarkuar përmbajtjen kur dikush viziton blogun tuaj.

Statistikat e kohës së pritjes dhe përgjigjes zakonisht ndiqen nga Cloud Spectator dhe duartrokasin ASO për shpejtësinë dhe stabilitetin e serverave të tij. ASO vlerësohet shumë pasi nuk garanton ruajtje dhe gjerësi të pakufizuar. Sidoqoftë, kjo ju bën të zgjidhni një paketë të mbajtjes së faqeve në internet bazuar në atë që vërtet përdor interneti juaj.

Ashtu si Arvixe dhe GoDaddy, ASO siguron një garanci në kohë 99.9%, do të thotë se ata do t’ju paguajnë për çdo joproduktiv shtesë.

Koha e pritjes / përgjigjes: 99.9% në kohën e duhur dhe 549 ms kohë përgjigje. Kjo është atje, së bashku me ofruesit e mirënjohur të mbajtjes së faqes në internet.

Në mënyrë që të ofrojë një shërbim të një cilësie të lartë, kjo firmë me reputacion të mbajtjes së faqes në internet mban dy serverë të ndryshëm me bazë në SH.B.A. në Michigan, Dearborn, Texas, dhe Dallas. Të dy qendrat e të dhënave krenohen me performanca të larta, rrjete neutrale të transportuesit.

Qendrat e të dhënave përbëhen nga një grup karakteristikash të sigurisë, duke përfshirë hyrjen biometrike, dhe hyrjen e kartave, kontrollet e identitetit fizik; mbikëqyrje të plotë CCTV që mbështetet nga regjistrimi dixhital në skedar; dhe teknikët e mbështetjes gjatë gjithë orarit në vend.

Të dy qendrat e të dhënave përdorin zbulimin e pikave DDoS të Arbor Networks Peak Flow dhe kanë rrjete të menaxhimit të IP me cilësi të lartë me shumë nivele, me asnjanës dhe me cilësi të lartë..

Features & Tools

ASO ofron disa karakteristika të shkëlqyera, dhe paketat e pritjes vijnë me instalim automatik të skripteteve, një mjedis pritës të drejtuar nga SSD, dhe rezervime të përditshme, POP3 të pakufizuar, MySQL, Subdomains, Forwarders Email, Listat e postimeve dhe Llogaritë FTP, e cila është një ofertë që jo shumë faqe në internet pritës kanë.

tiparPërmbledhje
Bandwidth dhe Hapësira e diskutNjë Portokall i vogël ofron një hapësirë ​​të kufizuar të bandës dhe hapësirës në disk dhe ndryshon me planet e ndryshme të pritjes. Sidoqoftë, kjo vjen si befasi për shumë pasi faqet e internetit të ndryshme të pritjes ofrojnë një bandë të pakufizuar dhe hapësirë ​​në disk me të gjitha paketat e tyre të pritjes.

Edhe pse, ju mund të zgjidhni nga një gamë e paketave të pritjes në dispozicion, ju duhet të përmirësoni në një VPS ose plan të dedikuar për pritjen nëse e tejkaloni kufirin e hapësirës në disk tuaj, i cili mund të jetë mjaft zhgënjyes për disa njerëz.

Paneli i kontrollitASO u siguron të gjithë klientëve të tij cPanel (dhe WHM, nëse aplikohet) për Linux, paneli më i njohur i kontrollit. Sidoqoftë, duhet të kontrolloni dyfish koston e një licence para se të regjistroheni pasi kjo nuk është domosdoshmërisht e lirë nga planet më të fuqishme. ASO nuk e mbështet Windows. Paneli i kontrollit ju lejon të menaxhoni aspekte të ndryshme që lidhen me faqen tuaj të internetit nga një vendndodhje. Për shembull, mund të instaloni aplikacione si WordPress ose Joomla, të monitoroni sesa bandë dhe ruajtje të bandës që përdorni, dhe të vendosni skedarë të rinj në faqen tuaj të internetit. ASO ka disa karakteristika të rregullta shtesë në aksesin e rezervave cPanel siR1Soft, sigurinë e SiteLock, instalimin me një klik të Cloudflare, Optimizuesin e Shpejtësisë së Faqe, zgjedhësi PHP, si dhe Instaluesin e tyre të Ghost (përmes Softaculous). Me një zonë mjaft aktive të Klientit për faturimin dhe mbështetjen, ASO ju ofron qasje në bazën e tyre të gjerë të njohurive dhe mësimet video..
Ndërtues i faqes në internetPronarëve të afarizmave të vegjël u është lejuar një tranzicion i qetë nga krijimi i uebfaqes në faqen në internet me ndihmën e ndërtuesit të internetit të biznesit të vogël të ASO me emrin Weebly. Ju mund të krijoni një faqe në internet falas duke përdorur mjetin e integruar, dhe gjithashtu, të krijoni sa më shumë faqe në internet që dëshironi. Weebly ka shabllone të shumta dhe një mjet tërheqje dhe zvogëlimi që ju lejon të krijoni një faqe interneti në kërkim të shpejtë. Ju mund të kurseni para duke përdorur mjetin e integruar në ASO pasi që nëse keni përdorur Weebly veçmas, ata ngarkojnë për shërbimet e tyre nëse keni domenin tuaj. ASO siguron shërbime të projektimit për një kosto një herë 800 $ ose 1100 $ në marrëveshje me kompleksitetin e faqes tuaj për ata që duan një profesionist për të hartuar faqen e tyre të internetit. Ata do të përdorin WordPress ose një sistem tjetër të menaxhimit të përmbajtjes për të krijuar sitin.
Uebfaqet e WordPressLogjikisht, WordPress gjithashtu mbështetet. Nga seksioni i aplikacioneve Softalicious nga brenda CPanel, mund të instaloni sistemin e menaxhimit të përmbajtjes (CMS). Pasi të keni instaluar, mund të përdorni WordPress për të krijuar shfaqje rrëshqitëse, faqe, postime dhe përmbajtje të tjera. Fuqitë e WordPress mbi 24% të të gjithë uebit, kështu që nuk është për t’u habitur që shumë nga faqet e internetit të pritjes ofrojnë plane optimale të menaxhuara të menaxhuara të WordPress. Fatkeqësisht, një Portokall i Vogël nuk ofron host të menaxhuar WP. Nëse biznesi juaj i vogël ka një faqe WordPress që merr një trafik masiv dhe është thelbësor për biznesin, atëherë ne ju rekomandojmë shumë të përdorni një host të menaxhuar WP. Pritësit e menaxhuar të WP kujdesen për përmbajtjen teknike të WordPress për ju. Për shembull, hosti kryen azhurnime të softuerit WP për ju, drejtoni faqen tuaj në serverë të optimizuar me WP, jepni një platformë për të provuar ndryshimet në faqen tuaj WP dhe bëni kopje rezervë të përditshme. Zgjedhja jonë kryesore për hostimin e menaxhuar WP është WP Engine.
Aplikime në internetNjë Portokalli i Vogël ofron një përzgjedhje të pakrahasueshme të aplikacioneve në internet që do të rregullojnë uebfaqen tuaj. Nëse doni të filloni një blog, zgjidhni WordPress ose një nga aplikacionet e tjera të disponueshme të blogut dhe instaloni atë me një klik të një butoni. Nëse jeni të interesuar të merrni ndonjë softuer CMS, dëshironi një kalendar ose një forum në faqen tuaj, ose po mendoni të mbani disa lojëra në internet, ASO ju ka mbuluar. Ekzistojnë gjithashtu mjete të ndryshme të destinuara pikërisht për faqet e internetit të eCommerce dhe të tjera të destinuara për faqet arsimore. Ju mund të krijoni wikis dhe mjetet e sondazhit – opsionet janë të pafundme. Sido që të jetë lloji i faqes që keni ndërmend të filloni, është mjaft e qartë që ASO ofron më shumë se disa aplikacione që mund ta rritin atë.
Zgjidhja e tregtisë elektronikeNëse planifikoni të ofroni produkte ose shërbime, Një Portokall i Vogël ju ka mbuluar. Kjo firmë pritëse siguron plane të mbajtjes së biznesit të bazuar në Linux (Fillimi, Biznesi i Vogël dhe Ndërmarrja) që përfshijnë një shtresë falas të foleve (çertifikatë SSL), Industrinë e Kartave të Pagesave (PCI) dhe pajtueshmërinë e adresuar të adresave IP për mbrojtjen e transaksioneve.
Karakteristikat e sigurisëPlanet e pritjes vijnë me disa karakteristika të sigurisë. Edhe me planin më themelor, ju jeni të sigurt për gjetjen e drejtorive të mbrojtura nga fjalëkalimi, mbrojtjen e linjës / leech, dhe bllokimin e IP. Për edhe më shumë siguri, ju duhet të zgjidhni SiteLock (duke shkuar me 20 dollarë në vit). SiteLock zakonisht kryen skanime të përditshme të malware, heqjen automatike të malware, monitorimin e ndryshimit të skedarëve dhe më shumë në varësi të paketës së zgjedhur të pritjes.
Adresat e pakufizuara të postës elektronikeNjë Portokall i Vogël u lejon pronarëve të faqeve të internetit të krijojnë një numër të pakufizuar adresash emaili të lidhura me secilën domen të pritur prej tyre. Ky është një tipar i vlefshëm, veçanërisht për biznesin, pasi secilit anëtar të stafit mund t’i ndahet emaili i tyre personal. Kjo firmë pritëse gjithashtu ju lejon të keni një email të rregullt, i cili është i vlefshëm nëse dikush i ndodh adresës së postës elektronike në domenin tuaj që nuk është i pranishëm. Ndihmon për të siguruar që të merrni të gjitha mesazhet që dërgohen në faqen tuaj të internetit.
Garancia e kthimit të parave 90 ditëIsshtë ndër më të gjatat në industri, duke lejuar kohë të mjaftueshme për të parë shërbimin. Mos harroni, domenet nuk janë të përfshira në këtë ofertë, kështu që kostoja standarde e domain do të zbritet nëse rimbursoni pasi të keni përfituar nga domain i lirë. Shumë në industri e bëjnë këtë.
Plotësisht i shkallëzueshëmThjesht azhurnoni dhe minimizoni ashtu si dëshironi.
Dy muaj falasJu merrni një domain falas, si dhe dy muaj pritje të lirë nëse paguani për një vit të parë
Undo gjë e pakufizuar tjetërLlogaritë e pakufizuara FTP, nënfushat, listat e postave, postat elektronike, dërguesit e postës elektronike dhe bazat e të dhënave vijnë si standarde
Rezervime ditoreRekomandohet shumë të bëni kopjet rezervë jashtë faqes, edhe pse merren kopje rezervë automatike të përditshme
Ruby në shinaPër dallim nga shumë faqe në internet që përdorin një plugin cPanel për Ruby, ata përdorin Passenger për Ruby-in e tyre, kështu, është gjithmonë në azhurnim me Gem-in e fundit të instaluar
Hosting Blog GhostAta janë një nga disa ofruesit e pritshëm të pritjeve të përbashkëta që kanë të instaluar Node.js. Kështu, Platforma e re e Blogimit të Fantazmave mund të instalohet..

planet & Çmimeve

Planet e pritjes së përbashkët të një Portokalli të Vogël e bëjnë të lehtë gjetjen e një opsioni që i përshtatet buxhetit dhe nevojave tuaja. Për më tepër, kjo është një firmë e njohur pritjeje që nuk ju heq nga ju asgjë, por përkundrazi siguron një host aktual të pakufizuar.

Një Portokall i Vogël ndan hostimin e tij në pesë lloje të planeve: Hybrid / dedikuar, VPS cloud, biznes, shitës shitës dhe të përbashkët. Kjo firmë ofron vetëm host-bazë me Linux.

Një Portokall i Vogël e kupton atë që dëshirojnë klientët. Ata janë të sinqertë në lidhje me çmimet mujore të paketave sesa të shfaqin çmimet e planit vjetor më të ulët, në faqen e parë. Pasi t’ju njoftojnë për kostot e tyre mujore, ata ofrojnë dy muaj falas dhe një domain falas nëse regjistroheni për një vit të tërë.

Edhe pse ideja është e njëjtë (nënshkruaj një kontratë për të paguar më pak), ndjehet më pak si ndëshkim kur hosti është në krye të çmimeve të tyre për të filluar me.

Ndihma për klientët

Mbështetja e klientit është një zonë që lejon një Portokall të Vogël. Shtë si ata të kalojnë vetëm pjesën më të madhe të kohës duke punuar në çdo aspekt tjetër të biznesit që ata nuk kanë pasur një shans për të përfshirë mbështetjen e vazhdueshme të klientit.

Nuk është e qartë për madhësinë e ekipit të ndihmës teknike të një Portokalli të Vogël pasi që pothuajse i gjithë stafi i tij punon nga shtëpia. Kjo firmë pritëse nuk ka personel të brendshëm që punojnë brenda mundësive të serverëve të saj si kompanitë e tjera pritëse.

Një çift klientësh kanë dalë përpara dhe pretendojnë se nuk morën këshilla ose përgjigje të mjaftueshme për disa nga pyetjet më teknike.

Mbështetja ofrohet me biletë dhe email 24/7, gjatë gjithë vitit. Edhe pse nuk ka mbështetje telefonike, mbështetja e bisedës live sigurohet por vetëm gjatë ditëve të javës. Pastaj përsëri, kjo është e mundur sepse ata nuk posedojnë personel të brendshëm si ofruesit e tjerë.

Megjithëse ekziston një mbështetje e klientit, ASO dekurajon njerëzit që të përdorin këtë mjet mbështetës për të marrë asistencë teknike.

Lehtësinë e përdorimit

Megjithëse faqja e internetit është dizajnuar mrekullisht mirë, është e thjeshtë për t’u përdorur pasi mund të keni lehtësi të përdorni gjithçka nga faqja kryesore. Mund të zgjidhni pako ose ‘të gjeni planin tuaj të përsosur’, i cili rendit të gjitha paketat që ofrohen. Uebfaqja është e thjeshtë dhe e pabesueshme, dhe kështu, nuk ka përmbajtje dhe imazhe të rrëmujshme dhe të panevojshme.

Nëse jeni duke lëvizur nga një host i ndryshëm në internet, Një Portokalli i Vogël siguron një ndërfaqe të njohur. Si shumë firma pritëse, ata përdorin cPanel, një ndërfaqe grafike që i lehtëson gjërat sa i përket procesit të mbajtjes së pritjes. Ata gjithashtu kanë fjalorët dhe mësimet më të plota dhe të shkruara mirë që kemi parë ndonjëherë nga një host në internet.

Megjithëse shumica e planeve vijnë me CPanel, gjithmonë duhet ta kontrolloni këtë para se të blini pasi duket sikur disa plane nuk përfshijnë cPanel. CPanel është një mjet i shkëlqyeshëm i panelit të kontrollit për fillestarët dhe përdoruesit me përvojë dhe thjesht bën menaxhimin e faqes tuaj dhe mbajtjen pa stres.

përfundim

Ju do të doni një Portokalli të Vogël nëse shpejtësia e faqes tuaj është shqetësimi kryesor. Ka kohët më të shpejta të reagimit dhe serverit. ASO nuk garanton burime të pakufizuara, kështu, gjerësia e brezit të faqes tuaj dhe hapësira në disk është e kufizuar për të shmangur mbingarkesën. Kjo është arsyeja pse faqet e saj të internetit mund të arrihen shpejt. ASO ka një gamë të planeve të pritjes që kanë çmime të ndryshme për t’iu përshtatur dëshirave dhe planit tuaj financiar.

Dështimi i tij i vetëm është që nuk ka të njëjtin nivel të veçorive të sigurisë që ofrojnë hostet e tjerë dhe nuk ofrojnë mbështetje telefonike 24/4/365. Do të ishit më mirë me një host si Arvixe ose GoDaddy nëse dëshironi të keni akses të vazhdueshëm në mbështetjen e telefonit ose të drejtoni një biznes të tregtisë elektronike.

Një Portokall i Vogël e bën të lehtë krijimin e një faqe në internet të përshtatshme për përdorim personal ose të biznesit të vogël, dhe është me çmim të arsyeshëm gjithashtu. Thënë kështu, host-it i mungojnë veçoritë (si WordPress i menaxhuar, serverët me bazë Windows) që janë siguruar nga Dreamhost, Arvixe dhe Liquid Web (Zgjedhja e Redaktuesve për mbajtjen në nivel të ndërmarrjeve).

Nëse keni ambicie aktuale në internet, ato janë shërbimet që duhet të përdorni si themel. Një Portokalli i Vogël është për ata me nevoja më modeste.

krahasim

Një Portokalli e Vogël

89

Pritja për lëvizje

96

SiteGround

95

iPage

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map