Recenzia FatCow 2016

Logo FatCow Web Hosting


Tučná krava

Navštíviť webovú stránku

9.1


Skóre AWA

Tučná krava

FatCow pôsobí v podnikaní od roku 1998. S cieľom zjednodušiť a zjednodušiť celý webhosting sa FatCow vždy snažil vylepšiť svoje veci všetkým vďaka svojim jedinečným hostingovým plánom a marketingovým kampaniam. FatCow je známy predovšetkým svojimi zdieľanými webhostingovými riešeniami vhodnými pre malé a stredné podniky a pýši sa viac ako 200 000 webmi pod jeho krídlami. Prečítajte si našu recenziu FatCow nižšie.

Pros

 • Zákaznícka podpora 24/7
 • 30-dňová záruka vrátenia peňazí
 • Poháňaný 100% veternou energiou
 • Cenovo dostupné ceny

Zápory

 • Priemerné rýchlosti
 • Drahé na mesačnej báze

Prehľad

 • Webové stránky: www.fatcow.com
 • centrála: Burlington, MA
 • Rok založenia: 1998
 • Kategórie: Web hosting
 • služby: Zdieľaný webhosting, VPS, Dedikované servery
 • Garancia vrátenia peňazí: 30 dní

FatCow je jedinečná hostingová spoločnosť, ktorá láskavo označuje svoj tím ako posádku „moo“, ktorá je známa svojimi inovatívnymi schopnosťami plánovania a navrhovania. Ich plány hostenia, návrhy webových stránok a funkcie sa líšia od ich náprotivkov.

služby

Aj keď FatCow pre vás môže znieť ako perfektná webhostingová spoločnosť, je vždy užitočné vedieť o spoločnosti podrobne pred jej usadením. A čo by mohol byť lepší spôsob, ako to vedieť, ako diskutovať o službách a plánoch, ktoré príslušná webhostingová spoločnosť poskytuje.

FatCow poskytuje celý rad hostingových plánov v rôznych kategóriách:

 • Zdieľané plány hostenia
 • Virtuálny súkromný server (VPS)
 • Vyhradené hostingové plány
 • A navyše riadený hosting WordPress pre používateľov WordPress.

Okrem týchto hostingových plánov získate aj bonusového tvorcu webových stránok s výnimočnou zákazníckou podporou a pridanými funkciami.

FatCow rozdáva bezplatnú registráciu doménového mena a možnosti prenosu domén s prakticky všetkými jeho hostingovými plánmi.

Balíčky obsahujú aj niektoré atraktívne vývojárske funkcie vo svojich plánoch VPS, ako sú predinštalované skripty, neobmedzené domény a prístup k funkciám cPanel..

S toľkými funkciami, ktoré máte k dispozícii, môže FatCow znieť ako najlepšia webhostingová spoločnosť bez akýchkoľvek nevýhod. Po odhalení závesu sa tiež rýchlo pozrime na niekoľko oblastí, v ktorých je potrebné vylepšiť FatCow

obmedzenia

Sú oblasti, v ktorých by vás FatCow mohol trochu sklamať, a preto je lepšie o nich vedieť, ako ich neskôr objaviť..

 • Politika obnovy, ktorá nie je tak veľká. Cena vopred pre FatCow je jednoduchá na vrecku, čo je výhodou pre malé a stredné spoločnosti. Počas obnovy však spoločnosť FatCow dostáva peniaze.
 • škálovateľnosť. Funkcie, úložná kapacita a vybavenie servera poskytované spoločnosťou FatCow sú ideálne pre malé a stredné spoločnosti. To však neznamená, že sa škálovanie nezlepší. Keď funkčnosť webovej stránky a zložitosť narastajú, nestačí to. FatCow nemusí byť tým najlepším riešením, ktoré môžu komplexné stránky elektronického obchodu nájsť. Pokiaľ ide o malé osobné stránky a stredne veľké weby elektronického obchodu, FatCow môže byť skutočnou možnosťou.
 • uptime. Podobne, dostupnosť je tiež jednou z oblastí, na ktorej môže FatCow pracovať. Aj keď FatCow dokázal zaznamenať dobré skóre dostupnosti 99,85%, stále ho musí dohnať veľa. A spoločnosť neposkytuje žiadne číslo záruky dostupnosti.
 • zálohovanie. FatCow poskytuje možnosti automatického zálohovania. Tieto možnosti však nie je možné využiť zadarmo. Za tieto bežné zálohy musíte zaplatiť alebo si zvoliť riešenie zálohy.
 • Windows hosting nie je podporovaný. FatCow nepodporuje Windows hosting. Poskytuje sa iba podpora Linuxu, na ktorú si možno ťažko zvyknete.
 • Žiadne bezplatné aktualizácie. FatCow spočiatku nepovolil aktualizácie svojho plánu hostingu na vyhradený alebo virtuálny server. Teraz však máte možnosť získať upgrade za cenu. Pri aktualizácii môžete mať šťastie so zľavami.

Garancia vrátenia peňazí

FatCow prináša skutočnú hodnotu za každý cent, ktorý investujete. Keď už hovoríme o peniazoch, radi by ste vedeli, že FatCow má slušnú záruku vrátenia peňazí. Svoje peniaze môžete získať späť do 30 dní od predplatného, ​​ak zistíte, že služby nespĺňajú váš štandard.

Atraktívna záruka vrátenia peňazí sa nemusí zdať príliš atraktívna, keď sa dozviete, že ďalšie najlepšie spoločnosti poskytujúce webhosting, ako sú Arvixe, InMotion Hosting a Just Host, poskytujú podobné záruky na dlhšie obdobie..

Choďte na zelenú!

Máte ďalší dôvod, prečo sa držať FatCow – je to ekologický prístup! FatCow získava srdcia tým, že robí niečo pre životné prostredie. Ak hosťujete svoje webové stránky pomocou FatCow, pomáhate nielen sebe, ale pomáhate aj planéte. FatCow sa môže pochváliť 100% vetrom poháňaným hostingom.

Takže so všetkým, čo odpovedalo, nakoniec, najlepšia časť – prečo by ste mali zvoliť FatCow?

Prečo by ste mali ísť na FatCow?

Aby sme to zhrnuli, FatCow môže uspokojiť vaše želanie mať prístup k cenovo dostupným hostingovým plánom, ako aj nepretržitej zákazníckej podpore. Ak sa chystáte vyvinúť jednoduchý jednostránkový web alebo nie tak zložitú webovú aplikáciu, FatCow je spôsob, ako ísť. Môžete tiež zvážiť použitie FatCow na testovacie účely. Ak sú však vaše požiadavky dlhodobé používanie a komplexná funkčnosť, je lepšie pozrieť sa na ďalšie možnosti.

Dajte si pozor na slovo „neobmedzené“, ako ho používa spoločnosť FatCow. Nemusí to znamenať to isté, ako si myslíte..

Spoločnosť Better Business Bureau ocenila FatCow ratingom A +. + Je najvyššie hodnotenie, ktoré môže spoločnosť dosiahnuť na Better Business Bureau! Znie to skvele?

Kľúčové vlastnosti

 • Bezplatný prevod domény
 • Doménové meno zadarmo
 • Užívateľsky prívetiví tvorcovia stránok
 • Neobmedzené poštové schránky POP
 • Zabezpečený server SSL
 • Zadarmo 1 GB úložného priestoru JustCloud Cloud
 • Sprievodcovia inštaláciou aplikácií
 • Vlastný e-mail
 • Neobmedzené domény
 • Denné zálohovanie servera
 • Monitorovanie zariadení 24/7
 • Neobmedzené databázy MySQL

Rýchle odkazy

Odborníci z oblasti priemyslu veria v FatCow

WebhostingS toľko dostupných služieb webhostingu, ktoré FatCow ponúka, získava vynikajúce hodnotenie od odborníkov, napriek tomu sa mu stále nedarí prevrátiť najviac desať najlepších zoznamov. V konečnom dôsledku ide o solídnu službu so zmyslom pre humor. Pokiaľ ide o uptime, spoločnosť FatCow je na vrchole. Ich servery ponúkajú rýchle a spoľahlivé služby a kritici tvrdia, že hostingový balík je „takmer dokonalý“. Jedinou nevýhodou je, že mu chýba určitá flexibilita, ktorú môžu nájsť konkurenti. FatCow ponúka širokú škálu vynikajúcich funkcií za nízku cenu. Možno budete musieť zaplatiť trochu viac, aby ste dostali všetky zvončeky a píšťalky, ktoré prichádzajú s inými službami.

Kritici tiež rýchlo oceňujú zdroje podpory a celkový zákaznícky servis. Berúc do úvahy všetky tieto faktory, odborníci udeľujú FatCow 8 z 10 bodov za výkon a dokonalých 10 za kravy.

 • http://web-hosting-review.toptenreviews.com/fatcow-review.html
 • http://www.reviews.com/web-hosting/

Pozitívne recenzie zákazníkov a posudky na FatCow

Aj keď medzi negatívnymi zákazníckymi recenziami existujú niektoré bežné témy, za ktoré nič nestojí, FatCow dostáva od väčšiny používateľov prevažne pozitívne recenzie. Spotrebitelia v priemere udeľujú FatCow 4 z 5 hviezdičiek. Mnohé z posudkov v skutočnosti priamo odporujú sťažnostiam iných zákazníkov. Mnoho spokojných používateľov berie na vedomie skutočnosť, že boli schopní hovoriť so zástupcom podpory so sídlom v USA, ktorý bol mimoriadne priateľský a dobre informovaný.

Najdôležitejšie je, že používatelia uvádzajú, že FatCow dodržiava 99,9% záruku dostupnosti. FatCow tiež získava vysoké známky v ďalších dôležitých oblastiach vrátane: rýchlosti, funkcií ovládacieho panela, dostupného stanovovania cien a podpory zákazníkov. Na základe samotných recenzií používateľov si môžete byť istí, že spoločnosť FatCow vám poskytne nástroje, ktoré potrebujete na spustenie svojich webových stránok.

Negatívne recenzie a sťažnosti spotrebiteľov na FatCow

Sťažnosti proti FatCow spadajú do dvoch základných kategórií: fakturácia a zákaznícky servis. Úprimne povedané, je to dosť typické pre akúkoľvek slušnú veľkosť spoločnosti, ktorá spracováva desiatky tisíc zákazníkov. S týmto mnohým ľuďom musí byť nejaký fakturačný snafus a používatelia, ktorí nie sú spokojní so zákazníckym servisom, ktorý dostali.

Zdá sa, že najväčší problém s fakturáciou nastal, keď sa zákazníci pokúsili zrušiť svoj účet. V niektorých prípadoch sa zákazníkom sľúbilo vrátenie peňazí, ale potom neboli schopní získať späť svoje peniaze. Objavili sa aj správy o neočakávaných poplatkoch, ktoré bolo ťažké objasniť.

Tí, ktorí neboli spokojní so zákazníckym servisom, ocenili, že ich hovory a e-maily boli zadané externe do zámorských centier pomoci.

 • https://webhostinggeeks.com/user-reviews/fatcow/?page=3&sort = Najnižšia-rating-first
 • http://www.hostingmanual.net/fatcow-review/
 • https://webhostinggeeks.com/user-reviews/fatcow/?sort=highest-rating-first

Spoľahlivosť & uptime

Nie, spoločnosť FatCow nezverejnila údaje týkajúce sa záruky dostupnosti. Prevádzka nie je zabezpečená; Napriek tomu preukázali svoju spoľahlivosť zverejňovaním pravidelných štatistík o ich dostupnosti a odstávke. Majú však svoje dátové centrá v prevádzke 24 hodín denne, 7 dní v týždni s niekoľkými pracovitými chlapmi.

Dátové centrum FatCow využíva klastrovú architektúru na všetkých svojich serveroch, t. J. Ak jeden musí ísť nadol, ďalší prevezme správu, bez otázok! Operácia zálohovania sa tiež vykonáva pravidelne, aby sa minimalizovalo riziko straty údajov.

Boston, USA, je hostiteľom dátového centra FatCow. Zariadenie sa môže pochváliť pol petabajtom úložného priestoru rozmiestneného po armáde s viac ako 800 servermi.

Ochrana dátového centra poskytuje dve brány firewall a je pod odborným dohľadom 24 hodín denne, sedem dní v týždni.

Zákazníci, ktorí sú ochotní zaplatiť za zálohovanie svojich stránok každý deň, majú k dispozícii možnosť automatického zálohovania. Pozostáva z denných zálohovacích postupov a nástroja na zálohovanie a obnovu. Ak nechcete platiť, z vašej strany by bolo rozumné pravidelne zálohovať vaše údaje.

Vlastnosti & náradie

Teraz, keď už máte dostatočný prehľad o plánoch, vlastnostiach, obmedzeniach, technických špecifikáciách a ďalších súvisiacich oblastiach spoločnosti, by ste mali ďalej vynikať svojimi znalosťami o funkciách, ktoré poskytuje FatCow.

Nie je prekvapením, že tuk FatCow má tučné vlastnosti.

Čítajte ďalej a dozviete sa podrobne o každej z nich.

vlastnosťPrehľad
Ovládací panelFatCow má skvele navrhnutý ovládací panel pre operácie s administrátormi. Nie, nebude ťažké získať prístup. Na ovládacom paneli je jednoduchá navigácia a počas niekoľkých minút sa môžete ľahko vyhnúť jeho použitiu.

Za zmienku stojí, že by bolo pre vás trochu mätúce obísť sa, ak prechádzate z cPanel na nový ovládací panel FatCow. Inak je ovládací panel kompletný so všetkými potrebnými funkciami.

Je plne vybavený a má všetky potrebné skripty. Pomocou tohto ľahko prístupného ovládacieho panela môžete ľahko vytvárať webové stránky a vykonávať ďalšie administratívne činnosti na cestách. To nie je o tom, aby ste vám pomohli pri riešení úloh; uvádza a kategorizuje všetky úlohy pomocou farebne označeného tlačidla označujúceho, či je každá položka momentálne povolená. Je tiež prispôsobiteľný, aj keď je proprietárnym nástrojom.

Ďalej môžete využívať výhody sieťového riešenia doručovania (CDN) prostredníctvom jeho ovládacieho panela.

Miesto na diskuMiesto na disku je to, čo sa týka takmer každého správcu webu. Toto je priestor, ktorý na váš web pridelil poskytovateľ hostingu. A to väčšinou závisí od plánu hostenia, ktorý si vyberiete.

FatCow ponúka rôzne variácie na disku podľa rôznych plánov webhostingu, ktoré poskytuje:

 • Plán FatCow – neobmedzený
 • Základný hosting VPS – 40 GB
 • Business VPS Hosting – 90 GB
 • Optimálny hosting VPS – 120 GB
 • Dedikovaný hosting pri spustení – 500 GB
 • Profesionálny vyhradený hosting – 1 000 GB
 • Enterprise vyhradený hosting – 1 000 GB
BandwidthŠírka pásma je jedným z rozhodujúcich faktorov, ktoré by mohli ovplyvniť rýchlosť vašich webových stránok. Keďže je táto funkcia kritická a významná, mala by sa zvoliť šírka pásma, aby sa nezabudlo na vaše požiadavky. Čím väčšia je šírka pásma, tým väčšie množstvo údajov sa dá ľahko preniesť.

Minimálna šírka pásma pre VPS a špecializované plány poskytované spoločnosťou FatCow je 1 TB a iba stúpa z tohto počtu. Existujú však prípady, keď používatelia nahlásili, že využitie a limit šírky pásma nie je pre nich FatCow správne určený. Rozhovory tiež prevládajú v tom, že boli požiadané, aby obmedzili využitie šírky pásma, keď dosiahnu limit, aj keď sú pod neobmedzeným plánom..

Podpora databázyFatCow neposkytuje databázovú podporu. Jeho databázové funkcie sú však zvyčajne primárnou príčinou sťažností zákazníkov. Umožňuje vám pripojiť sa k databázovým pripojeniam MySQL, ale nešpecifikuje počet súbežných pripojení MySQL.
Doména zadarmoFatCow vám umožňuje bezplatnú registráciu domén podľa určitých plánov, takže cena sa zdá ešte lacnejšia. Ak si chcete uplatniť svoje peniaze pomocou záruky vrátenia peňazí, budete musieť zaplatiť za názov domény. Náklady na názov domény sa odpočítajú z vašich vrátených peňazí a to aj vtedy, ak sa rozhodnete doménu ponechať. Plány, ktoré poskytujú bezplatnú doménu, sú:

 • Plán FatCow
 • Hosting na WordPress
 • Hosting VPS
 • Vyhradený hosting
Zálohovanie dátAk je vaša webová stránka s množstvom údajov, denná záloha je nevyhnutnou požiadavkou na bezpečnejšiu stránku. Denné plány zálohovania a rutinné automatické zálohovanie sú poskytované ako doplnková služba s mnohými plánmi spoločnosti FatCow. Kým denné zálohovanie je zahrnuté v pláne „Pôvodný FatCow“, automatické zálohovanie údajov je platená služba. Zálohovací balík si môžete ľahko kúpiť a spravovať a vykonávať kontrolu verzií na svojich údajoch o webe. Denné poskytované zálohy servera nevyžadujú žiadne ďalšie náklady.
SSD (Solid State Drive)Plán WP Essential dostupný na Fat Cow využíva infraštruktúru založenú na SSD. Mohlo by to byť akýmkoľvek mechanizmom ukladania do vyrovnávacej pamäte SSD, ale obsahuje len málo informácií. Tvrdí sa tiež, že hosťovaným aplikáciám dodáva vysokorýchlostnú infraštruktúru.
Inštalátor aplikácií jedným kliknutímInštalátor aplikácií na jedno kliknutie, ktorý poskytuje spoločnosť FatCow, je skutočným sprievodcom. Spolu s tvorcom webových stránok typu drag and drop umožňuje vytvoriť webovú stránku ako hračka pre deti. Má celý rad aplikácií ako WordPress, Joomla, phpBB, GBook, SharedSSl, PayPal a mnoho ďalších. To vám umožní pridať interaktivitu na vaše webové stránky užívateľsky prívetivým spôsobom.
E-mailové účtyFatCow podporuje neobmedzené e-mailové účty a POP hosting vo všetkých svojich hostingových plánoch. Potrebuje však zlepšenie. Priradená základná pamäť je 500 MB, takže pre mnohých zákazníkov zostáva priestor na nespokojnosť. FatCow tiež poskytuje hostingový plán MiniMoo, ktorý poskytuje iba veľmi lacnú jednu stránku, riešenie jedného e-mailového účtu pre začiatočníkov..
Zabezpečenie hostinguFatCow poskytuje svojim hosťujúcim zákazníkom množstvo bezpečnostných funkcií podľa ich potreby. Pre webové stránky, ktoré predávajú produkty, ponúkajú zdieľaný SSL. Pre zákazníkov využívajúcich ich e-mailové služby poskytujú filtrovanie nevyžiadanej pošty. Spolu s dennými zálohami serverov majú monitorovacie zariadenie v každom zo svojich dátových centier.
Tvorca webových stránokTvorca webových stránok je jednou z najoceňovanejších a zároveň intuitívnych funkcií, ktorú poskytuje spoločnosť FatCow. Je dodávaný s jasnou dokumentáciou a je ľahko ovládateľný. Môžete vyskúšať svoje obrovské množstvo dostupných šablón a vytvoriť skvelé vzory webových stránok. Svoje webové stránky môžete spustiť a spustiť do niekoľkých hodín pomocou prvku drag and drop.
malware & Ochrana proti spamuOchrana pred malvérom a spamom, ktorú poskytuje FatCow, je dosť mätúca. Aj keď majú veľa bezpečnostných opatrení, aby zabezpečili, že sa na vaše stránky nedostane žiadna infekcia, preventívne opatrenia niekedy narúšajú fungovanie stránok. Ak sa na vašich stránkach vyskytne napadnutie škodlivým softvérom, deaktivujú váš účet bez predchádzajúceho upozornenia. Potom bude neprimerane dlho trvať, kým váš prípad skontrolujú a po dokončení aktivujú účet.
Nákupné vozíkyFatCow poskytuje podporu pre integráciu nákupného košíka. PayPal, zdieľaný SSL a mnoho ďalších nákupných aplikácií je možné pridať rýchlo. ShopSite je tiež zahrnutý ako systém na správu obsahu v pôvodnom pláne spoločnosti FatCow. Na pridanie nákupných košíkov môžete využiť aj elektronický obchod WP alebo WooCommerce spolu s hostingovým plánom WordPress. Inštalácia z platforiem ako Shopify alebo Magento do vášho VPS alebo vyhradených hostingových platforiem tiež urobí svoju prácu.
Podpora programovacích jazykovHostingové riešenia od FatCow podporujú 13 rôznych kódovacích a skriptovacích jazykov, vrátane PHP a Ruby On Rails.
Štatistika stránokNiektoré štatistiky stránok, ako sú štatistiky návštevníkov, si môžete prezerať pomocou ovládacieho panela a ďalších metód. Tieto štatistiky sú však minimálne a nestačia na strategické plánovanie v reálnom čase.

plány & stanovenie ceny

Cenová schéma spoločnosti Fat Cow je niečo jedinečné. Aj keď sa zdá, že je lacný v prvom roku, cena prudko stúpa, počnúc druhým rokom! Napriek tomu je stále jedným z najdostupnejších dostupných riešení webhostingu.

Získate veľký priestor na disku spolu s prenosom údajov a ľahko sa dostanete k tvorcovi webových stránok, blogom, anketám, čarodejníkom a ešte oveľa viac – to všetko na zvýšenie interaktivity vášho webu a pridanie zábavného prvku, ktorý dobre súvisí s vašich zákazníkov!

Niektoré hostiteľské plány sú opísané nižšie.

  • Vyhradený plán

Dedikovaný server plánuje dobre, ak hľadáte riešenie, ktoré dokáže vysporiadať sa s vysokým objemom prevádzky na vašom webe. FatCow poskytuje dedikované servery, ktoré sú najvhodnejšie pre stránky elektronického obchodu.

  • VPS plán

Server VPS je vynikajúcou záchranou, ak hľadáte zvýšenú kontrolu, cloudovú, flexibilnú a inteligentnú stratégiu.

 • Pôvodný plán FatCow

Pôvodný plán Fat Cow prichádza s množstvom bezplatných koncertov a neobmedzených programov. Je tiež najlepšou voľbou pre začiatočníkov, pretože nastavenie a práca sú veľmi jednoduché.

Za zrušenia, ktoré možno budete musieť urobiť, budete platiť až 35 dolárov ako poplatok za skoré zrušenie. A to trvá asi 30 dní, kým sa zrušenie zruší.

FatCow poskytuje jednoduché možnosti aktualizácie a downgrade služieb. Stačí sa prihlásiť do ovládacieho panela a kliknúť na ikonu hostiteľa pre inováciu alebo downgrade.

Skontrolujte predložené plány a vyberte ten, ktorý najlepšie vyhovuje vášmu účelu. Ďalej môžete dokonca chcieť prispôsobiť (upgradovať alebo downgrade) jednotlivé služby, ako je šírka pásma, poštové schránky a úložný priestor. Preto sa môžete rozhodnúť zostať s nimi, keď vaše stránky prejdú zmenami.

Ak chcete pridať k už poskytnutej flexibilite zo strany FatCow, z akéhokoľvek dôvodu si môžete zvoliť prevod svojho doménového mena z FatCow na inú spoločnosť podľa vášho výberu. Na tento účel sa poskytuje autorizačný kód na prevod domény.

Zákaznícka podpora

Zákaznícka podpora sa poskytuje nepretržite vo všetkých nasledujúcich kanáloch.

 • telefón
 • E-mail podpory
 • chat
 • Vedomostná základňa
 • Videonávody
 • Fórum podpory

Aj keď rýchlosť a presnosť podporných služieb sú vynikajúce, s výnimkou podpory chatu, skúsenosti zákazníkov s týmito službami sú zmiešané. Niektorí skúsení programátori sa môžu v tomto procese cítiť trochu uvoľnení, zatiaľ čo začiatočníci určite považujú tieto služby za úžasné.

Jednoduchosť použitia

Táto služba je pomerne ľahko použiteľná a prichádza s množstvom dokumentácie a zákazníckej podpory. Ovládací panel, tvorcovia webových stránok, inštalátor jedným kliknutím a niekoľko ďalších funkcií prispievajú k interaktívnemu používateľskému rozhraniu. Poskytuje vám prístup na FTP, ktorý umožňuje nahrávanie a sťahovanie viacerých súborov.

záver

V skratke, FatCow je jedným z druhov webhostingových riešení. Má agresívny systém stanovovania cien, ktorý určite priťahuje zákazníkov.

Bohužiaľ, pokiaľ ide o rozsiahle a zložité stránky, nespĺňajú mnohé technické a výkonnostné normy.

Ak všetko, čo chcete, je stránka s jednou stránkou alebo nejaká stránka s testovaním, môžete veľmi dobre skočiť do FatCow. Čo ste sa rozhodli??

porovnať

Tučná krava

91

InMotion Hosting

96

SiteGround

95

iPage

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map