Recenze Yola 2016


Yola

Navštivte web

8.9


Skóre AWA

Yola

Yola – možná jste o nich ještě neslyšeli, ale jsou dalším snadno použitelným tvůrcem webových stránek, který se zaměřuje na to, aby pro netechnické lidi bylo snadné vytvořit si svůj web. Společnost se narodila v Kapském Městě v Jižní Africe v roce 2007 a nyní hostuje kolem 10 milionů uživatelů s více než 50 miliony webových stránek. Přečtěte si naši recenzi Yola níže.

Klady

 • Jednoduché a intuitivní uživatelské rozhraní
 • Výkonné funkce elektronického obchodu
 • Vynikající editor stylů
 • Dobrý výběr widgetů

Nevýhody

 • Navigační a konstrukční omezení
 • Žádná platforma pro blogování
 • Většina témat je zastaralá a pouze 8 reagujících
 • Žádná telefonická podpora – pouze e-mail a chat

Přehled

 • Webová stránka: www.yola.com
 • Sídlo společnosti: Kapské město, Jihoafrická republika
 • Rok založení: 2007
 • Zaměstnanci: 75+
 • Aktivní uživatelé: 10 000 000+
 • Kategorie: Software pro tvorbu webových stránek
 • Jazyk: Angličtina, francouzština, němčina, italština, portugalština a španělština
 • Záruka vrácení peněz: 30 dní

Yola je odhodlána přinášet svým zákazníkům snadnou, intuitivní, drag and drop platformu, která umožňuje těm, kteří nemají žádné technické know-how, získat jednoduchý web a pracovat za hodinu nebo dvě

Yola nabízí některé balíčky od jejich omezeného bezplatného plánu až po zlatý tarif a různé placené doplňky. Jejich hlavní konkurencí jsou další tvůrci webových stránek se snadným a intuitivním rozhraním, které jsou ideální pro začátečníky, jako je Weebly a Squarespace..

Pojďme se podívat na trochu více o základech Yoly, než se pustíme do všech krvavých detailů níže.

Kde leží Yolaova síla?

Jak jsme již zmínili, síla Yoly spočívá v její absolutní snadnosti použití. Dokonce i ti, kteří nemají žádné konstrukční ani technické zkušenosti, mohou mít něco v provozu během pouhých hodin – křivka učení je jednou z nejrychlejších ve hře. Ve srovnání s mnoha svými konkurenty je to hračka.

Pokud jste včera na webu potřebovali něco jednoduchého, Yola je dobrý nález.

Pro koho je Yola doporučena?

Samotná platforma bude vyhovovat těm, kteří se nikdy nedotkli tvůrce webových stránek. Byl navržen pro malé a střední podniky, jako jsou účetní, kosmetičky a kavárny. Tvůrce stránek funguje také dobře pro ty, kteří by chtěli vytvořit stránku událostí nebo osobní koníček.

Yola nebude dobrou volbou pro kohokoli, kdo chce rozšířenější designově orientovaný web, pro ty, kteří se rádi věnují scénám, větším firmám nebo lidem, kteří si chtějí udělat trochu blogů. Nenabízí takové možnosti, které jsou pro tyto činnosti zapotřebí

Jak škálovatelný je web Yola?

V rámci svého nejvyššího prémiového plánu (Yola Gold) nabízí Yola neomezené stránky, šířku pásma a úložiště, velikosti souborů 150 MB, spolu s možností vytvořit až 25 webových stránek pod jedním účtem – je to obrovské.

Na opačném konci spektra máte plán Yola Free. Plán zdarma přichází s 1 GB šířky pásma, 1 GB úložného prostoru, 5 MB omezení velikosti souboru, dvěma webovými stránkami a třemi webovými stránkami pro každý web.

Pokud ale plánujete začít s bezplatným tarifem a přejít na jiný placený program, doporučujeme vám to. Přepnutí na váš web povede ke snížení SEO – začněte s placeným plánem, nebo restartujte svůj web při přechodu na placený plán.

Jakou pověst má Yola?

Yola není velmi dobře známá platforma, přestože má mnoho uživatelských účtů. Platforma se vyvinula také v průběhu let – Yola není stejná jako před dvěma lety.

Proto jsou zprávy o platformě smíšené. Přestože někteří uživatelé hlásí s vytvářením jednoduchého webu nic jiného než bezchybný zážitek, stále více hlásí neužitečný zákaznický servis a špatnou fakturační podporu.

Má Yola záruku vrácení peněz?

Všechny placené plány společnosti Yola jsou zajištěny 30denní zárukou vrácení peněz, takže pokud váš web nefunguje, můžete své peníze jednoduše získat zpět. Bohužel neexistuje žádná funkce pro export dat, která by ji přivedla na novou platformu, pokud se tak rozhodnete – budete však muset začít znovu.

Klíčové vlastnosti

 • Podpora pro e-mail, telefon a chat
 • Flexibilní widgety
 • Široká nabídka profesionálně navržených témat
 • Přizpůsobení stylu webu
 • Integrace podnikových aplikací
 • Upravit obrázek online a také přidat HTML, JS, CSS pro celý web
 • Vestavěná responzivní funkce
 • Specifická mobilní verze pro web
 • SEO skenování
 • Nákupní košík
 • Různé alternativní platební brány
 • Publikování na Facebooku

Odborníci z oboru Verdikt o Yola Silver

Builder webových stránekPro odborníky je problém tím, že Yola Silver není solidní program. Jednoduchá pravda je, že pro lepší hodnotu jsou k dispozici komplexnější možnosti. Nevýhody Yola Silver nejsou tak do očí bijící, že kritici nejsou ochotni dát programu průměrné hodnocení, ale proč se spokojit s průměrem, když jsou k dispozici vynikající možnosti pro méně peněz?

Yola Silver nakonec splňuje očekávání moderního tvůrce webových stránek tím, že nabízí uživatelsky přívětivé rozhraní a intuitivní nástroje pro úpravy. Přichází také s robustními sociálními funkcemi, které jsou klíčem k moderním marketingovým technikám. Yola Silver však zaostává, pokud jde o blogovací nástroje a možnosti mobilních webových stránek. Pro většinu podniků, bez ohledu na to, jak malé jsou, jsou to základní nástroje. Vytvoření webových stránek bez nich vás může dostat hned za startovní čáru. Nakonec odborníci doporučují další možnosti než Yola Silver.

 • www.pcmag.com/article2/0,2817,2468424,00.asp
 • website-builder-review.toptenreviews.com/yola-silver-review.html

Pozitivní spotřebitelské recenze a reference na Yola Silver

Mimo fakturační problémy muselo mnoho stížností proti Yola Silver souviset s omezeními. Chcete-li však snadno vytvořit elegantní a atraktivní webový program, je zaměřen konkrétně na mikropodniky a malé podniky, které nepotřebují ani nepotřebují spoustu funkcí a úložného prostoru. Zákazník, který spadal do této kategorie, byl s programem spokojenější. Ti s malým designem rychle vytvoří elegantní a atraktivní web. Zkušenější designéři si také mohou užít přístup k CSS i HTML na zcela jinou úroveň přizpůsobení. Yola také nabízí rozsáhlý výběr widgetů, které lze přidat na váš web, aby se zvýšila funkčnost. Celkově byli uživatelé spokojeni s jednoduchostí použití, i když Yola Silver původně postrádala určité funkce.

Negativní recenze a stížnosti zákazníků na Yola Silver

Nejčastější stížnost proti Yola Silver se týká fakturačních problémů. Zdá se, že významná část zákazníků měla potíže se zrušením předplatného nebo obdržením neočekávaných poplatků. Navíc ti, kteří měli potíže se zrušením, měli také problémy kontaktovat zákaznický servis, aby problém vyřešili. Spotřebitelé dokonce šli tak daleko, že obvinili společnost z klamavých fakturačních praktik. V této žíle bylo dost stížností, které představovaly skutečný problém.

Kromě problémů s fakturací uživatelé poukazují také na nedostatek funkcí jako hlavní nevýhody programu. Navigační nástroje jsou omezené a další standardní funkce, jako je blog a zpravodaj, musí být přidány prostřednictvím integrace třetích stran. Nespokojení zákazníci nakonec Yola Silver ocenili jen 2,5 z 5 hvězdiček.

 • http://www.sitejabber.com/reviews/www.yola.com
 • http://fitsmallbusiness.com/yola-reviews/

Design & Přizpůsobení

Pokud jde o editory webových stránek, Yola je elegantní, snadno použitelná, snadno se orientuje a implementuje jednoduché rozhraní drag and drop. Jedinou nepříjemností, když začínáte, je to, že za výplatou bude sedět řada zajímavých funkcí.

Podívejte se na naše zabalené designové funkce Yoly níže.

VlastnostiPřehled
Šablony webových stránekYola obsahuje responzivní, prémiové a bezplatné webové stránky. Podle našeho názoru jsou jedinými, kteří vypadají profesionálně a moderně, 9 šablon Responsive, což je jediná možnost, kterou jste na začátku dostali.

Volný, uvolnit
V bezplatném plánu společnosti Yola si můžete vybrat z přibližně 150 bezplatných šablon

Pojistné
Když si zakoupíte prémiový plán u společnosti Yola, můžete si vybrat z dalších 70 prémiových šablon.

Rozhraní pro tvorbu webových stránekEditor je jedním z nejčistších, se kterým jsme se setkali s mnoha tvůrci webových stránek. V horní části máte hlavní navigační panel, který obsahuje widgety, styl, stránku, nastavení, SEO, navigaci, soubory, mobilní zařízení a web.

Kliknutím na některou z těchto možností zobrazíte menší nebo dva pruhy pod hlavním pruhem, což vám poskytne další související možnosti. Pro ostatní to vytváří překrytí s příslušnými informacemi. Některé oblasti nejsou přístupné ve všech plánech a vyžadují upgrade. Váš web je uveden níže s rozhraním drag and drop.

Možnosti přizpůsobení stylu stránkyOtevřením možnosti Styl z horní navigační lišty editoru se zobrazí všechny vaše volby stylu. To zahrnuje možnosti Barvy, Písma, Nadpisy, Pozadí, Bannery a CSS. K dispozici je také možnost Návrhář, která otevře nabídku Návrhář stylů, která se zobrazí na levé straně stránky
Navigace na webuNavigace na stránce je přístupná pomocí možnosti Navigace na liště v horní části stránky. Zde je snadné přidávat a upravovat stránky.
Správa obsahuK dispozici je Správce souborů (pod možností Soubory na navigační liště), který po všem sleduje vaše nahrání pro každý vytvořený web. Každý web bude mít jiného Správce souborů.
Fotografie a galerieFotografie a galerie lze přidat do příslušných widgetů a obsahu spravovaného Správcem souborů.
Budování mobilních webůBudování mobilních stránek je k dispozici pouze ve vysoce prémiových plánech. Tvůrce webu pro mobilní zařízení je oddělený od tvůrce webu pro počítače, takže jej budete muset nakonfigurovat sami.
Integrace sociálního sdíleníTlačítko „Sdílet toto“ je k dispozici ve formě widgetu.
Designové službyNení dostupný.

Funkce & Nástroje

Yola nabízí většinu hlavních funkcí jiných tvůrců webových stránek a několik konkrétnějších pouze pro platformu. Podívejte se na hlavní možnosti níže.

VlastnostiPřehled
ZaložitSnadno si vybrat ze šablon, včetně možnosti náhledu před dokončením výběru. Na další obrazovce jsou uvedeny vaše kontaktní údaje, které se mají údajně zobrazovat na vašem webu, i když jsme to neviděli.
Webový designTrochu přizpůsobitelné – vyberte barvy, prvky, rozvržení atd.
Název vlastní doményK dispozici pouze s placenými plány.
Hloubka navigaceAž 2 úrovně navigace s vyššími placenými plány.
Widgety a aplikacePro přetažení na stránce je k dispozici přiměřeně dobrý výběr widgetů. Pro další doplňky je k dispozici widget kódu HTML.
ZpeněženíSchopnost přidat Google AdSense, bannery, eCommerce atd.
Statistiky návštěvníkůK dispozici je Google Analytics.
Fotografie, video a zvukK dispozici je celá řada mediálních widgetů, včetně obrázků, galerií, YouTube, mp3, Flash a Flickr.
BlogováníNení zahrnuta žádná integrovaná platforma pro blogování. Můžete použít widget Tumblr nebo vytvořit odkazy na weby Blogger nebo WordPress.
Google mapyK dispozici je widget Google Maps.
HTML editorK dispozici je pouze widget HTML.
Integrace sociálních médiíTento widget je k dispozici na Facebooku, komentáře na Facebooku, Google +, Sdílet mě a Tweet.
Formuláře a průzkumyFormuláře jsou k dispozici jako standardní položka widgetu. Wufoo widget třetí strany je k dispozici pro přidání průzkumu na vaše stránky.
Úložný prostorRozsahy od 1 GB až po neomezený úložný prostor, v závislosti na plánu.
Nástroj pro zpravodajeK dispozici pouze s placeným doplňkem „Constant Contact“ třetí strany.
FórumK dispozici pouze pro přidání kódu widgetu HTML.
Elektronický obchod / internetový obchodPřidejte na svůj web zdarma položky a katalogy PayPal s přidruženými widgety. Správná možnost elektronického obchodu eCommerce (zásuvný modul Ecwid), který lze zakoupit za 10 USD / měsíc. Pro uživatele je k dispozici velké množství možností s až 1 000 položkami ve vašem obchodě.
Integrace brányDoplněk online obchodu má k dispozici obrovské množství platebních bran – to zahrnuje American Express, Bitpay, eWAY, iDEAL, PayPal, Stripe a mnoho dalších.
SEO FriendlyPopisy metadat lze upravovat ve všech plánech. Jediným skutečným plánem, který je optimalizován pro účely SEO, je plán Yola Gold. Plán Gold obsahuje některé skvělé nástroje pro monitorování a pomocné nástroje SEO.
Omezený přístup k webu (ochrana heslem)Ochrana heslem je k dispozici pro jednu nebo více stránek se všemi plány.
Google® AnalyticsK dispozici prostřednictvím nabídky Nastavení.
Zabezpečení webových stránekVšechny webové stránky jsou hostovány na zabezpečených serverech společnosti Yola.
Více jazykůTvůrce webových stránek je k dispozici v angličtině, italštině, francouzštině, němčině, španělštině a portugalštině.
Mobilní optimalizaceOmezeno a dostupné pouze s placenými plány.
Technologie CDNNení poskytováno.

Plány & Ceny

I když budete pravděpodobně chtít začít s plánem Yola’s Free a vyzkoušet si nejprve editor a funkce tvůrce webových stránek, s bezplatnou verzí není o tom co psát. Chcete-li vytvořit jakýkoli funkční web, musíte se zaregistrovat s jedním z jejich placených prémiových plánů.

Než se rozhodnete vytvořit web, použijte bezplatný plán, s nímž se budete chtít bavit. Doporučujeme však na něj nepřidávat požadovaný obsah. Převrácení obsahu z placeného plánu sníží účinnost vašeho případného SEO.

Zdarma plán

Bezplatný plán společnosti Yola vám poskytuje omezený výběr šablon a editoru Yola. Můžete si vytvořit až 2 webové stránky, na každém až 3 stránky. To nebude stačit pro nic jiného než pro ty nejzákladnější stránky.

Bezplatný plán nabízí ochranu heslem na každé stránce a bude vám poskytnuta adresa webové stránky http://www.yoursitename.yolasite.com. Máte přiděleno 1 GB úložiště a 1 GB šířky pásma s velikostmi souborů až 5 MB. Ve spodní části každé z vašich stránek bude umístěna reklama Yola.

Prémiové plány

Prémiové plány Yoly na první pohled vypadají podobně jako jejich konkurenti. Jsou přibližně ve stejné ceně a nabízejí podobné doplňky a všechny mají 30denní záruku vrácení peněz. Všimnete si však, že i v případě prémiových plánů existují další možnosti, které budete možná muset koupit.

Možnost internetového obchodu stojí navíc 10 USD navíc k jakémukoli prémiovému plánu a Yola Mail lze přidat k prémiovým plánům za 9,96 $ / rok. Pokud bude vaše doménové jméno soukromé, bude stát navíc 9,95 $ / rok.

Yola Bronze
4,17 USD měsíčně, ročně 5,95 USD měsíčně

Bronz je nejnižší možný plán, na který můžete upgradovat pomocí Yoly. Získáte s tím všechny inkluze bezplatného plánu, ale s přidanými neomezenými stránkami a šířkou pásma, upgradem na 2 GB úložiště, vlastní doménou s bezplatnou soukromou registrací a prémiovými podpůrnými službami.

Na své stránce budete mít stále reklamu Yoly a nebudete mít k dispozici žádnou hloubku navigace nebo mobilní web.

Yola Silver
8,33 USD / měsíc ročně, 12,95 USD měsíčně, měsíc

Yola Silver vám poskytuje všechny výhody bronzového plánu, nyní však s 5 GB úložného prostoru a odstraněnou reklamou. Nyní máte také přístup k designu stránek optimalizovaných pro mobily, pokročilým úpravám, navigačním podnabídkám a možnost publikovat na Facebooku.

Yola Gold
16,66 USD / měsíc ročně, 24,95 USD měsíčně po měsíci

Yola Gold je bezpochyby nejužitečnější ze všech balíčků Yoly – a budete ji chtít použít, pokud se potřebujete soustředit na SEO. Balíček obsahuje vše, co je součástí balíčku Silver, spolu s neomezeným úložištěm, skenováním SEO, použitím klíčových slov, dopravními zprávami, sledováním SEO a výpisem obchodních adres Yola..

Zákaznická podpora

Zprávy o technické podpoře Yola od uživatelů byly nejednoznačné. Platforma slibuje maximálně 24-hodinový obrat se všemi dotazy.

 • Telefon. Žádná telefonická podpora.
 • E-mail podpory. E-mailová podpora je poskytována prostřednictvím kontaktního formuláře společnosti Yola.
 • Povídat si. Živý chat je k dispozici 24/7, i když někdy budou dlouhé fronty.
 • Znalostní báze. Spolehlivá znalostní báze s dobrou funkčností vyhledávání.
 • Video návody. K dispozici jsou videonávody.
 • Fórum podpory.& Yola má komunitní fórum podpory naplněné Q&Jako od zákazníků a Yola techniků.
 • Další možnosti. Dvouměsíční tempo workshopů, které jsou v týmu NYC k dispozici jednou za měsíc – rychle se ujměte místa!

Snadnost použití

Yola je krásná a přehledná webová editorka. Díky tomu je proces vytváření webových stránek prakticky procházkou v parku pro každého, kdo ho chce použít. Začátečníci si to zamilují a odborníci na design ocení, jak dobře jsou promyšlená všechna rozvržení.
Kdokoli může začít s novým webem a provozovat jej za méně než pár hodin. Editor má rozhraní drag and drop a všechny nabídky se cítí hladce a jsou umístěny přesně na správném místě. Kodéry mají možnost upravovat kód CSS nebo psát vlastní HTML widgety, pokud si to přejí.

Šablony rozhodně nejsou tak zajímavé nebo rozmanité, ale ty responzivní vypadají alespoň profesionálně – i když jich je jen 10! Přizpůsobení každého je snadné a přidávání widgetů je také jednoduché.

Pro ty, kteří hledají možnost elektronického obchodování, používá obchod založený na Ecwid jiný druh editoru, ale je také snadné se dostat na kloub.

Pokud hledáte dobrý způsob, jak přidat do SEO, musíte se zaregistrovat do plánu Gold – ostatní plány chybí. Je škoda, že tato možnost SEO není dalším doplňkem, jako je internetový obchod.

Závěr

O Yole je toho hodně líbit – nádherný editor, snadnost vytváření stránek a jednoduché nastavení elektronického obchodu. I když má Yola více než adekvátní sekci nápovědy, pokud neděláte něco trochu složitějšího, pravděpodobně to nebudete potřebovat.

Pokud potřebujete pouze základní web pro malý podnik nebo osobní projekt a chcete jej navrhnout sami s minimálním stresem a časem, může být Yola dobrým editorem webových stránek, který si můžete vybrat. Doplněk eCommerce je docela rozšiřitelný pro internetový obchod s až 1000 položkami a nabízí obrovské množství platebních bran, ze kterých si můžete vybrat.

Problém, který s Yola najdeme, spočívá v tom, že musíte dost zaplatit, abyste získali z platformy spoustu moderních funkcí webových stránek. Šablony jsou omezené a místo, kam se podíváte, vás web žádá, abyste za něco zaplatili poplatek. Toto je definitivní vypnutí.

Pokud se díváte na Yolu, měli byste se také podívat na další tvůrce webových stránek. Platformy jako Squarespace a Weebly mají podobné nastavení, ale mohou být přesnější podle vašich potřeb.

Porovnejte

Yola

89

Wix

96

Weebly

95

Čtvercový prostor

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me