Jak założyć sklep internetowy

Czy myślałeś o założeniu własnego sklepu internetowego? Prognozowana jest sprzedaż online 1,5 biliona dolarów do 2018 r. Tym, co powstrzymuje wiele osób, jest jednak niepewność, jak założyć i utrzymywać rynek online.


Założenie sklepu internetowego jest tańsze i łatwiejsze niż myślisz. Jeśli masz produkt, który chcesz sprzedać, sklep internetowy to świetny sposób na przetestowanie sprzedaży tego i innych produktów, aby sprawdzić, jaki jest popyt.

Chociaż możesz sprzedawać przedmioty na stronach takich jak Amazon, Ebay i Etsy, założenie własnego sklepu internetowego pozwala ci mieć pełną kontrolę nad brandingiem i budować ruch w czasie, zamiast ryzykować utratę stałych klientów dla konkurentów również na tych stronach..

Aby skonfigurować i uruchomić udany sklep internetowy, należy najpierw rozważyć kilka rzeczy.

Rozpocznij korzystanie ze Sklepu internetowego

Contents

ZNAJDOWANIE ZYSKOWEGO PRODUKTU

Ponieważ Twoim celem jest prawdopodobnie zarabianie pieniędzy, musisz najpierw znaleźć produkt, który przyniesie ci zysk. Oznacza to, że musisz wybrać produkty, na które jest zarówno popyt, i które mają rozsądną marżę zysku między ceną, którą możesz kupić / sprawić, a ceną, jaką poniesie rynek.

Wybór niszy dla Twojego sklepu internetowego

Jedną z najtrudniejszych decyzji, z jakimi musisz się zmierzyć, jest niszę, której potrzebujesz dla swojego sklepu internetowego. Ważne jest, aby wybrać niszę, która jest wystarczająco wąska, aby pomóc Ci promować Twoją markę, ale wystarczająco szeroka, aby umożliwić Ci rozszerzenie na dodatkowe akcesoria / produkty.

Wybór segmentu produktu, który odnosi się do Twojej pasji lub zainteresowań

Jeśli nie znosisz gotowania, sprzedaż akcesoriów kuchennych prawdopodobnie nie jest najlepszym wyborem dla Twojego sklepu internetowego. Z drugiej strony, jeśli kochasz wszystko, co gotujesz, to sprzedaż najlepszych garnków i patelni na rynku daje doskonałe miejsce, z którego możesz rozwinąć się w gadżety do gotowania, a nawet przyprawy i przyprawy.

Wybór niszy, w której można dodać wartość

Jednym z kluczowych elementów opracowania niszy dla sklepu internetowego jest wybranie takiego, w którym można zwiększyć wartość. Jak stwierdza Andrew Youderian w swoim artykule na temat paliwa eCommerce, jeśli spróbujesz konkurować z Amazonem w kwestii cen, przestaniesz działać.

Zamiast tego musisz upewnić się, że masz coś cenniejszego niż Amazon do zaoferowania klientowi. Rozwiązanie? Odpowiedz na pytania klienta i edukuj go dzięki doskonałej zawartości. Najpierw musisz zrozumieć problem, przed którym stoi Twój klient, zaoferować sposób rozwiązania tego problemu, a zamówienia będą realizowane.

Wybór niszy rynkowej, która ma miejsce na rozwój

Nie skupiaj się tylko na jednym lub dwóch dużych biletach, które zapewnią wysoki zwrot z zysków. Jest to świetne, gdy nowy klient odwiedza Twoją witrynę, ale jak zamierzasz promować swoją obecną bazę klientów?

Poszukaj rynku z akcesoriami i dodatkami, które możesz stworzyć, aby uzyskać kontynuację sprzedaży. Przykładem może być sprzęt fotograficzny. Początkowy zakup wysokiej klasy lustrzanki cyfrowej jest duży i przyniesie duże zyski, jeśli ją sprzedasz. Możesz jednak zwiększyć sprzedaż online, oferując akcesoria do aparatów. Możesz sprzedawać soczewki, lampy błyskowe, paski, torby, statywy i tak dalej.

Kierowanie na odpowiedni typ klientów

Ważne jest, aby dowiedzieć się, jaki jest główny typ klienta, na który chcesz kierować reklamy. Są to ludzie, których możesz wnieść wartość do ich życia. Jednym z przykładów byłby hobbysta modeli samochodów. Być może zechce wydać pieniądze na zorganizowanie części do swojego modelu samochodu, na doskonałą nową farbę, a nawet na książki i informacje, które pomogą mu ulepszyć swoje hobby. Kluczem do sukcesu jest znalezienie bazy klientów z pasją do niszy.

Klienci mogą obejmować:

 • Hobbystów
 • Właściciele przedsiębiorstw
 • Profesjonaliści

Musisz także wziąć pod uwagę każdy aspekt tej bazy klientów, taki jak płeć, dochód do dyspozycji i wiek. Czy mają wystarczająco dużo dodatkowych pieniędzy, aby zainwestować w to, co sprzedajesz w sklepie internetowym?

Znalezienie odpowiednich produktów do sprzedaży

Po zawężeniu pasji musisz rozeznać, które produkty sprzedać. Andrew Youderian sugeruje poszukiwanie produktu, który pozwoli Ci zwiększyć wartość. Rozumie się przez to po prostu, że jest to coś, czego ludzie potrzebują i pomogą im w jakiś sposób lub w jakiś sposób poprawią ich życie.

W 4-godzinnym tygodniu pracy Tima Ferrissa, zaleca wybranie produktu o cenie od 100 do 200 USD. Jest to idealny zakres, ponieważ jest wystarczająco duży, aby marginesy były prawidłowe, ale nadal zapewniać wartość.

Musisz także wziąć pod uwagę fakt, że będziesz sprzedawać więcej przedmiotów w wyżej wymienionym przedziale cenowym. Im droższy element, tym niższy współczynnik konwersji. Większość ludzi jest skłonna wydać online 100-150 USD. Ponadto Youderian zwraca uwagę, że droższe produkty twierdzą, że urządzenie kuchenne o wartości 1000 USD często ma niższą marżę zysku.

Możesz więc zarobić 30 USD na tym gadżecie za 100 USD, ale tylko 100 USD na urządzeniu za 1000 USD. Oznacza to, że pozycja za 100 USD daje 30% marży zysku, a ty sprzedajesz więcej, ale urządzenie za 1000 USD daje tylko 10% zysku, a będziesz sprzedawać mniej.

Ważne jest również, aby spróbować znaleźć produkt, którego wszyscy jeszcze nie sprzedają. Szukaj unikalnych produktów, których nikt inny nie oferuje, a przynajmniej na jakiś czas wejdziesz na rynek. Jednym ze sposobów odkrywania sprzedawanych produktów jest uczestnictwo w targach w swojej niszy.

Ocena zapotrzebowania rynku na twoje produkty

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o produktach, które chcesz sprzedać, dokładnie wyszukaj konkurentów online. Kto sprzedaje te same lub podobne produkty? Czy potrafisz skutecznie konkurować z tą firmą? Jeśli są łatwo rozpoznawalną nazwą i mają najwyższą pozycję w wyszukiwarkach, zauważenie Twojego sklepu internetowego może być prawdziwym wyzwaniem.

Ocena popytu na produkt

Poświęć czas na sprawdzenie, czy istnieje uzasadniony popyt na rynku na produkt, który chcesz sprzedać.

Jeśli próbujesz wybrać między kilkoma produktami, wykonaj następujące zadania:

 • Sprawdź nazwę produktu pod kątem zainteresowania słowami kluczowymi. Które produkty mają więcej wyszukiwań? Wiele wyszukiwań nazwy produktu może wskazywać na duże zainteresowanie.
 • Sprawdź witryny mediów społecznościowych, aby sprawdzić, czy w produkcie są jakieś posty i ile razy są one lubiane i udostępniane.
 • Sprawdź Google Trends i sprawdź, czy temat zyskuje na popularności, czy spada.

Sprawdzanie poprawności zapotrzebowania geograficznego

Teraz, gdy spojrzałeś na trendy i nasycenie słów kluczowych i wiesz, że ludzie faktycznie szukają produktu, który chcesz zaoferować, wykop trochę głębiej i dowiedz się, kim dokładnie są ci ludzie. Czasami produkt będzie bardziej popularny w jednym obszarze geograficznym niż w innym. Na przykład, jeśli sprzedajesz skrobak do przedniej szyby, będzie on sprzedawał się lepiej tam, gdzie zima jest długim sezonem.

Ważne jest, aby upewnić się, że największe zapotrzebowanie na Twój produkt występuje w obszarze, do którego można łatwo wysłać. Jeśli koszt wysyłki jest zbyt wygórowany, może to zabić sprzedaż.

Za pomocą trendów Google możesz dowiedzieć się, które kraje szukają słów kluczowych związanych z twoim produktem i które miasta mają największą liczbę wyszukiwań (może to pomóc w informacjach o wysyłce).

Sprawdzanie poprawności mediów społecznościowych

Będziesz także chciał dwukrotnie sprawdzić walidację w mediach społecznościowych, aby zobaczyć, ile przyczepności może uzyskać Twój produkt. Będziesz chciał spojrzeć na rynek i zainteresowanie produktem na wielu platformach społecznościowych, aby dowiedzieć się nie tylko, jak popularny jest ten temat, ale czy są osoby, które dzielą się informacjami o Twoim produkcie.

Możesz użyć stron takich jak Topsy, aby dowiedzieć się, ile tweetów jest dziennie. Załóżmy na przykład, że zamierzasz sprzedawać określony typ obiektywu skierowanego do fotografów przyrody. Możesz wyszukiwać hasła, takie jak „kamera”, „przyroda” i „na zewnątrz”, aby zobaczyć, co jest popularne.

Ocena potencjalnych konkurentów

Zacznij od uporządkowania różnych rodzajów konkurencji, które napotkasz podczas sprzedaży tego produktu. Wróćmy do przykładu specjalnego obiektywu aparatu. Będziesz także konkurować z osobami sprzedającymi obiektywy do innych rodzajów fotografii, w niektórych przypadkach innych zainteresowań itp..

Ilu konkurentów jest online? Czy rynek jest tak pełen, że trudno ci będzie wyróżnić się z tłumu? Jest tylko tylu klientów do obejrzenia, więc jeśli dostępność przewyższy popyt rynkowy, prawdopodobnie nie odniesiesz sukcesu.

Właśnie tutaj wchodzą te wyjątkowe produkty. Co możesz zaoferować, czego nikt inny nie oferuje online? Jak możesz to zaoferować w sposób, który dodaje wartości?

Znalezienie źródeł produktów do sprzedaży

Gdy zdecydujesz, które produkty chcesz sprzedawać w swoim sklepie internetowym, musisz wybrać najlepszy sposób zakupu tych produktów. Masz kilka możliwości.

 • Dropshippers: Dzięki tej metodzie czekasz, aż klient zamówi produkt, a następnie składasz zamówienie u hurtownika, który następnie wyśle ​​przedmiot bezpośrednio do klienta.
 • Hurtownicy luzem: Niektóre firmy hurtowe wymagają ogromnych zamówień, aby zapewnić przyzwoitą zniżkę na produkt. Jednak niektórzy hurtownicy oferują lekkie opcje luzem, dzięki czemu można kupić mniejszą ilość produktu (powiedzmy pojedynczą skrzynkę) i odsprzedać go z zyskiem.

Jedną z rzeczy, o których należy pamiętać zarówno w przypadku nadawców przesyłek, jak i drobnych hurtowników, jest to, że nie powinni oni mieć własnych sklepów internetowych lub zmuszeni są konkurować z niższymi cenami, które mogą oferować, sprzedając bezpośrednio. Najlepiej jest najpierw wypróbować producenta produktu. Czy zrzucają statek? Czy będą sprzedawać lekką masę? Gdy znajdziesz producenta produktu, który Ci się spodoba, zrobi jedną lub obie te rzeczy, jesteś na najlepszej drodze do znalezienia produktów, które musisz sprzedać w swoim sklepie internetowym.

PLANOWANIE DZIAŁALNOŚCI EKONOMICZNEJ

Zacznij planować swój biznes eCommerce

Chociaż kusi go, aby skoczyć w pierwszej kolejności, ponieważ jest to „tylko” sklep internetowy, jeśli naprawdę chcesz odnieść sukces, musisz zaplanować swój biznes eCommerce. Kiedy zdasz sobie z tego sprawę „W 2014 r. Porzucono 4 biliony dolarów w sklepach internetowych” łatwo zrozumieć, dlaczego musisz wprowadzić plan działania.

Pisanie biznesplanu eCommerce

NOLO strona prawna wyjaśnia, że ​​posiadanie biznesplanu jest ważne, ponieważ jest kamieniem węgielnym budynku. Może pomóc Twojej firmie zachować dobrą strukturę. Small Business Administration (SBA) oferuje kreator biznesplanu aby pomóc Ci szybko napisać własny biznesplan.

Tworzenie strategii marketingowej eCommerce

Promowanie sklepu internetowego różni się nieco od promowania tradycyjnego sklepu. Przed wielkim otwarciem upewnij się, że masz solidną strategię marketingową eCommerce. Musisz podjąć podstawowe decyzje, takie jak:

 • Kto jest Twoim docelowym demograficznym?
 • Na jakich platformach społecznościowych chcesz być najlepiej obecny i jak tam dotrzeć do docelowej grupy demograficznej?
 • Jaki jest twój budżet reklamowy i gdzie najlepiej wykorzystać to, by przyciągnąć klientów do Twojej witryny?
 • Jak przekształcisz odwiedzających witrynę w klientów?

Jedną z praktycznych zasad w biznesie jest to, że o wiele łatwiej jest sprzedać 20% więcej obecnym klientom niż dotrzeć do nowego klienta. Pomyśl o dodatkowych potrzebach, które możesz zaspokoić w miarę rozwoju firmy i zdobycia lojalnej bazy klientów.

Badanie potencjalnej konkurencji

Jeśli chcesz być sklepem internetowym dla ludzi, musisz dobrze zrozumieć nie tylko, kto jest konkurencją, ale także to, co robią. Powinieneś używać narzędzi takich jak:

 • SEOBook – Porównaj, w jaki sposób konkurenci nazywają swoje strony, jakich metainformacji używają i podobnych zwrotów.
 • Google AdWords – Za pomocą tego narzędzia można sprawdzić, jaki ruch generują określone słowa kluczowe. Chociaż słowa kluczowe są tylko częścią równania, te informacje mogą pomóc Ci zdecydować, jaki rodzaj produktów lub treści chcesz dodać do swojej witryny, aby przyciągnąć użytkowników.
 • SpyFu – To usługa płatna, ale informacje, które zdobędziesz, są cenne. Możesz łatwo zobaczyć, z jakiego AdWords korzysta Twoja konkurencja. Możesz nawet zobaczyć, które z nich zakończyły się sukcesem, a które nie. Jest to w zasadzie sposób na wyciągnięcie wniosków z tego, co robią konkurenci, a także z tego, co dla nich nie działa.

Oprócz korzystania z narzędzi poświęć czas na zbadanie, w jaki sposób układane są strony internetowe konkurentów, jakie mają treści i wszelkie specjalne funkcje, które oferują odwiedzającym, takie jak biuletyn lub kupony.

Identyfikacja klientów docelowych

Jednym z kluczowych składników skutecznego marketingu dla klientów jest ustalenie, kim są Twoi klienci docelowi. Przed rozpoczęciem badań powinieneś wybrać określone dane demograficzne, na które chcesz kierować reklamy.

Wybieranie określonych danych demograficznych do kierowania

Znajomość docelowego klienta pozwala nie tylko dostosować marketing, ale nawet dostosować produkty, które wybierzesz na liście w swoim sklepie. W tym miejscu przydatne mogą być osobowości użytkownika.

Zasadniczo tworzysz profil idealnego klienta dla swojego sklepu. Odpowiedz na pytania takie jak wiek, miejsce zamieszkania osoby, jej zainteresowania, jeśli jest mężatką, jeśli ma dzieci, a nawet powody, dla których kupiłaby Twój produkt.

Będziesz chciał zdefiniować zarówno informacje demograficzne, jak i psychologiczne. Informacje demograficzne obejmują:

 • Płeć
 • Wiek
 • Lokalizacja
 • Edukacja
 • Stan cywilny
 • Roczny dochód
 • Opis pracy

Informacje psychologiczne obejmują:

 • Zainteresowania
 • Zainteresowania
 • Moralność i wartości
 • Zachowanie
 • Styl życia

Powinieneś także uwzględnić wszystkich obecnych lub oczekiwanych klientów oraz sposób, w jaki odpowiadają oni opisom wymienionym powyżej.

Tworzenie profilu klienta

Twój profil klienta lub wizerunek użytkownika to makieta tego, jak wygląda Twój idealny klient. Po zebraniu powyższych informacji napisz krótką biografię dla swojego idei użytkownika. Napisz to jak biografię. Możesz nawet nazwać swoją fałszywą osobę, aby zachować ją osobiście.

Po utworzeniu osoby użytkownika będzie można korzystać z tych informacji we wszystkich aspektach prowadzenia sklepu internetowego. Czy użytkownik Twojego pomysłu jest mamą pracującą? Potem prawdopodobnie odwiedzi twoją stronę wieczorem lub w weekend. Oznacza to, że powinieneś organizować specjalne zniżki lub wydarzenia w dogodnym dla niej czasie.

Jeśli jest ona w określonym wieku, pamiętaj o tym, tworząc rozmiar czcionki swojej treści. Możesz zastosować osobowość użytkownika do wszystkiego, aż do zachowań koszyka i uzyskania najwyższych współczynników konwersji. Im lepiej rozumiesz typowego klienta, tym lepiej możesz sprecyzować swoje cele i znaleźć sukces.

Definiowanie niszy rynkowej

Gdy zaczynasz od początku, ustalenie docelowej niszy może zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy. Nie zmarnujesz środków na reklamę, wystawiając reklamy osobom, które nie pasują do Twojego rynku docelowego.

Gdy zaczynasz od początku, ustalenie, kim są Twoi docelowi klienci, może być nieco trudne. Jednym ze sposobów identyfikacji potencjalnych klientów jest badanie konkurentów, jak wspomniano powyżej. Na przykład użyj Quantcast aby uzyskać informacje o tym, jakie typy osób odwiedzają witryny konkurencji. To doskonała informacja do określenia docelowej grupy demograficznej.

Informacje te mogą ulec zmianie po uruchomieniu sklepu. Możesz gromadzić dodatkowe dane demograficzne, przeprowadzając ankiety wśród klientów i studiując statystyki analizy sieci za pomocą narzędzi w panelu sterowania witryny, takich jak Webalizer i AWStats.

Budowanie strategii brandingowej

Twoja strategia brandingowa określa Twój sklep dla klientów. Po zbadaniu konkurentów i ustaleniu docelowej grupy demograficznej będziesz również chciał zbadać ogólne informacje na temat tej grupy demograficznej. Możesz korzystać z narzędzi takich jak Compete.com i Nielson aby ustalić, na czym najbardziej zależy docelowym odbiorcom.

Wyróżnianie swojego e-biznesu

Ważne jest, aby wyróżnić swoją firmę spośród wszystkich podobnych. Jakie słowa opisują Twoją firmę jako całość? Spróbuj znaleźć słowa, których nie używają Twoi konkurenci, ale będą mówić do Twojej docelowej grupy demograficznej.

Na przykład, jeśli w swoich badaniach dowiedziałeś się, że twój docelowy klient jest pracującą mamą, może ona szukać pomocy w utrzymaniu kontroli nad wszystkim, co musi zrobić. Możesz użyć słów „pomocny” i „oszczędzający czas”, aby przyciągnąć odbiorców docelowych.

Znając klientów docelowych

Do tej pory powinieneś mieć całkiem niezły pomysł, kim są Twoi docelowi klienci. Przekop jeszcze głębiej tę postać użytkownika i dowiedz się dokładnie, czego ta osoba chce, gdy odwiedzi Twój sklep internetowy. Czego ona szuka?

Może istnieć wiele poziomów rzeczy, których ten klient najbardziej potrzebuje. Z biegiem czasu, gdy poznasz lepiej swoją bazę klientów, prawdopodobnie opracujesz dodatkowe osobowości, dzięki czemu będziesz wiedział, jak dotrzeć do każdego rodzaju klienta.

Zróżnicowanie Twojej marki

Jaka jest Twoja osobowość jako właściciela sklepu internetowego? Powinno to przejawiać się w twoim nastawieniu, o stronach, a nawet w jakikolwiek sposób, który oddajesz światu jako całości. Niektóre firmy szczycą się tym, że są przyjazne dla środowiska. Co wyróżnia Ciebie i Twoją markę? Jak możesz pokazać, że nadal będzie to zgodne z twoją misją.

Będziesz chciał zagłębić się jeszcze głębiej w swoją markę. Na przykład, jeśli obiecujesz usługę oszczędzającą czas, co to oznacza? Czy to oznacza, że ​​zamówienie jest spakowane i wysłane w ciągu godziny od otrzymania? Co musisz zrobić, aby tak się stało? Ilu pracowników będziesz musiał zatrudnić lub poradzisz sobie sam??

Może to również mieć wpływ na to, czy oddasz wysyłkę w ręce producenta (dropshipping), czy sam się nią zajmiesz, aby mieć pewność, że produkt szybko się wydostanie.

Personalizacja Twojej marki

Wyobraź sobie dwa różne e-maile docierające do Twojej skrzynki odbiorczej. Jeden e-mail mówi:

„Cześć, Jane. Chciałem tylko wysłać Ci wiadomość i dziękuję za ostatnie zamówienie ABC Widget. Ponieważ podobał Ci się widget ABC, chciałbym również poinformować, że widget XYZ będzie dostępny do jutra do północy. Dzięki za bycie lojalnym klientem. ”

Drugi e-mail mówi:

„Widżety XYZ są w sprzedaży do jutra do północy. Przyjdź i kup ”.

Na który e-mail chcesz odpowiedzieć lepiej? Musisz spersonalizować swoją markę, aby zaspokoić potrzeby klientów. Obejmuje to komfort użytkowania witryny, wysyłane e-maile, a nawet marketing w mediach społecznościowych. Nawet misja powinna być spersonalizowana do potrzeb klientów.

Opracowując misję, pamiętaj o docelowych odbiorcach. Jaki problem rozwiązujesz? Jaka jest twoja nazwa marki? Jak sprawić, by ta marka zapadła w pamięć klientów?

Opracowanie unikalnej oferty sprzedaży

Unikalna propozycja sprzedaży (USP) może pomóc Ci wyróżnić się na tle konkurencji. To sprawia, że ​​Twoja marka jest wyjątkowa. Aby opracować USP, musisz skupić się wąsko na swoich klientach lub klientach idealnych i tym, czego chcą.

Oznacza to, że możesz rozczarować innych ludzi. Nie ma to jednak znaczenia, dopóki wybierzesz aktywną grupę docelową i dobrze ją rozumiesz. Rozwiniesz lojalnych zwolenników wśród tych klientów. Silny USP:

 • Spełnia wysokie potrzeby
 • Pokazuje, że znasz odbiorców docelowych
 • Można streścić w zdaniu lub dwóch

Jeśli chcesz zostać zapamiętany w zatłoczony rynek online, Twoja marka musi się w jakiś sposób wyróżniać.

Wycena produktów w sklepie internetowym

Zastanawianie się, jak wyceniać produkty w sklepie internetowym, abyś mógł zarabiać, jednocześnie przyciągając klientów, jest działaniem równoważącym. Shopify oferuje następujące możliwości formuła, która pomoże Ci dowiedzieć się, jak wycenić produkty dla sklepu internetowego:

„Cena detaliczna = [(koszt towaru) ÷ (100 – procent marży)] x 100”

Więc, aby dać ci pomysł. Jeśli chcesz uzyskać 60% zysku na produkcie, który kosztuje 20,00 USD, formuła będzie wyglądać następująco:

Cena detaliczna = [(20,00 $) ÷ (100 – 60)] x 100
Cena detaliczna = [20,00 $ 40)] x 100
Cena detaliczna = (.50 USD) x 100
Cena detaliczna = 50,00 USD

Tak więc element, który kosztuje 20,00 $, sprzedałby za 50,00 $. Musisz również dowiedzieć się, czy chcesz skorzystać z sugerowanej przez producenta ceny detalicznej, czy też chcesz dokonać zmiany produktu, obniżając go.

Kluczem jest upewnienie się, że osiągniesz zysk nawet po wypłaceniu jakichkolwiek kosztów ogólnych, takich jak opłaty za hosting i koszty pracownicze.

Określanie marży zysku

Jak wspomniano wcześniej, nie powinieneś próbować konkurować z cenami na Amazon. Amazon wycenia przedmioty ze stratą tylko po to, by prowadzić mniejsze sklepy poza biznesem. Mają środki i rozmiar, aby to łatwo osiągnąć, ale jeśli spróbujesz zaniżać ceny swoich produktów, szybko przestaniesz działać.

Dlatego tak ważne jest, aby znać swoje marże. Ważne jest, aby znać swoje marże, aby móc wycenić wystarczająco niską cenę, aby być konkurencyjnym, ale jednocześnie zapewnić sobie niewielki zysk.

Znając swój USP

USP oznacza unikalną propozycję sprzedaży. Jaki jest Twój unikalny czynnik, który sprawia, że ​​klienci ciągle wracają? Niektóre USP obejmują:

 • Dobra obsługa klienta
 • Darmowa dostawa
 • Produkty niedostępne gdzie indziej
 • Poczucie miłości

Bez względu na USP, ważne jest, aby dowiedzieć się, jak wyróżnisz się na tle konkurencji.

Oferowanie zachęt

Innym powodem, dla którego tak ważne jest zrozumienie swoich marż, jest to, że możesz następnie dowiedzieć się, jakie zachęty oferują swoim klientom.

Czy Twoje zyski pozwolą Ci zapewnić bezpłatną wysyłkę? Czy powinieneś oferować za pół ceny? Możesz nawet chcieć zapewnić lidera strat. Jest to po prostu produkt, który tracisz, sprzedając za niską cenę w nadziei, że Twoje inne przedmioty, które przyniosą zysk, również będą sprzedawane.

Oferowanie dywersyfikacji produktów

Jeśli odrobiłeś pracę domową i dobrze rozumiesz zapotrzebowanie rynku i docelowego klienta, z łatwością będziesz w stanie zdywersyfikować oferowane produkty w celu sprzedaży dodatkowych produktów. Możesz także po prostu zaoferować większy wybór produktów, które już sprzedajesz.

Dobrym przykładem może być koszulka. Być może zaczniesz od sprzedaży w małych, średnich i dużych oraz w kolorze czarnym. Tutaj możesz szybko urozmaicić, dodając rozmiary dla dzieci, plus rozmiary i różne wybory kolorów.

Konfigurowanie osi czasu projektu

Wiele rzeczy może mieć wpływ na czas potrzebny do uruchomienia sklepu internetowego. Jeśli korzystasz z platformy gotowej do pracy, takiej jak Shopify, oś czasu może iść szybciej. Jeśli jednak chcesz dostosować swój sklep internetowy i własny hosting, konfiguracja witryny może potrwać znacznie dłużej.

Będziesz chciał zbudować na czas dla:

 • Przeprowadź testy, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie przed uruchomieniem sklepu.
 • Nieoczekiwane problemy, które mogą wystąpić, mogą opóźnić uruchomienie.
 • Promocje przed uruchomieniem.

Lepiej zaplanować więcej czasu, niż myślisz, że będziesz potrzebować. O wiele lepiej jest uruchomić nieco wcześniej niż późno.

Szacowanie kosztów rozpoczęcia działalności eCommerce

Według Przedsiębiorca, podstawowy sklep internetowy oparty na szablonach może kosztować zaledwie 250 USD miesięcznie, ale kompleksowe rozwiązanie, które jest całkowicie dostosowane, może kosztować nawet 500 000 USD rocznie. Oczywiście istnieje wiele poziomów pomiędzy nimi. Niektóre z ponoszonych wydatków obejmują:

 • Opłaty za rejestrację nazwy domeny i hosting
 • Koszty projektowania stron internetowych
 • Dostosowywanie oprogramowania eCommerce
 • Zakup pierwszego produktu
 • Koszty podróży na targi lub spotkania z producentami
 • Koszty reklamy
 • Sześć miesięcy finansowania na pokrycie kosztów pracowników i kosztów ogólnych

Niektóre opłaty można zaoszczędzić, zaczynając od małego i rozwijając się wraz z rozwojem firmy. Na przykład nie trzeba płacić za drogi system bramki płatności przy pierwszym otwarciu. Zamiast tego możesz łatwo korzystać z PayPal lub Google Pay.

Następnie, gdy zwiększa się wielkość sprzedaży, sensowne jest uiszczanie opłat za przetwarzanie płatności kartą kredytową, ponieważ pozwoli to zaoszczędzić na opłatach za przetwarzanie, możesz dodać to do swojego biznesplanu.

Finansowanie działalności eCommerce

Nawet jeśli zaczniesz od najbardziej podstawowego sklepu internetowego, jaki można sobie wyobrazić, będziesz musiał ponieść pewne opłaty. Istnieje kilka sposobów finansowania działalności.

Jeśli masz opracowywany produkt, możesz skorzystać z finansowania społecznościowego, aby wymyślić pieniądze na opracowanie początkowego produktu i uruchomienie sklepu. Inne pomysły na zebranie wystarczającej ilości pieniędzy:

 • Organizuj różne zbiórki pieniędzy zarówno online, jak i poza nim. Sprzedawaj produkty, załóż konto GoFundMe itp.
 • Poproś znajomych i rodzinę, aby zainwestowali w procent przyszłych zysków. Zawsze jednak zachowuj kontrolę większościową nad swoją firmą.
 • Szukaj aniołów.
 • Weź pożyczkę dla małych firm.
 • Płać co miesiąc za swoją witrynę eCommerce, dopóki nie będziesz mógł sobie pozwolić na rozwój własnej platformy.

Czasami naprawdę najlepiej jest zacząć od mniejszego i dać miejsce na wzrost. Na początku nowej działalności ważniejsze jest, aby mieć wystarczający przepływ gotówki, aby Twoja firma mogła się rozwijać, niż żeby zacząć duży.

USTANOWIENIE PODMIOTU BIZNESOWEGO

Ważne jest, aby chronić siebie i swoją własność, umieszczając kilka rzeczy na miejscu przed uruchomieniem sklepu internetowego.

Podanie nazwy firmy

Musisz wybrać strukturę prawną swojej firmy. Kluczem tutaj jest wybór, jaka będzie twoja korporacja, aby jeśli ktoś zaatakuje cię na poziomie prawnym, osobiście nie ponosisz odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody, które musisz zapłacić.

Możesz utworzyć S Corp lub LLC. Najmądrzejszą rzeczą jest porozmawianie z prawnikiem na temat najlepszej struktury dla Twojej firmy. Formalności związane ze złożeniem korporacji mogą być skomplikowane.

Chociaż możesz samodzielnie zarejestrować się w swoim stanie, zrozumienie dokumentacji i dalszych czynności wymaganych co roku zajmie wiele godzin. Bardziej opłacalne może być skorzystanie z pomocy specjalisty, który wykona tę pracę za Ciebie.

Musisz także wybrać nazwę, pod którą chcesz prowadzić działalność, lub „prowadzić działalność jako” (DBA). Zazwyczaj po złożeniu wniosku do korporacji Sekretarz Stanu sprawdza bazę danych, aby upewnić się, że żadna inna firma nie prowadzi już działalności pod tą nazwą.

Uzyskiwanie numeru identyfikacyjnego pracodawcy (lub „numeru identyfikacji podatkowej”)

Ponieważ nie chcesz podawać dostawcy własnego numeru ubezpieczenia społecznego, musisz również zarejestrować się w celu uzyskania numeru identyfikacji podatkowej dla swojej firmy lub numeru identyfikacyjnego pracodawcy (EIN). Możesz zarejestrować online za pośrednictwem wewnętrznego urzędu skarbowego dla tego numeru.

Ubieganie się o licencje biznesowe i zezwolenia

Jakie licencje i zezwolenia będą potrzebne dla Twojej firmy, różnią się w zależności od miejsca zamieszkania. Musisz sprawdzić z urzędnikami stanowymi i powiatowymi, aby zobaczyć, czego potrzebujesz. Niektóre typowe rzeczy to:

Zezwolenia na żywność, jeśli prowadzisz firmę spożywczą (mogą być także inne względy dotyczące żywności)
Licencja detaliczna umożliwiająca pobieranie podatku od sprzedaży w danym stanie

Kluczem jest upewnienie się, że przestrzegasz zasad obowiązujących w branży i pobierasz wszelkie podatki, które wymaga Twój stan.

Otwarcie biznesowego konta bankowego

Zoom prawny zaleca oddzielne prowadzenie konta bankowego i osobistego. Jest wiele powodów, aby to zrobić, ale głównym powodem jest to, że utrzymuje twoje fundusze przejrzyste dla celów podatkowych, a jeśli będzie każda kontrola, najpierw sprawdzą twoje konto firmowe zamiast osobistego. To może uratować wiele obciążeń i nieporozumień.

Poszukaj banku, który oferuje niektóre z konkretnych funkcji, których będziesz potrzebować teraz lub w przyszłości dla swojej firmy internetowej, takich jak:

 • Depozyty bezpośrednie
 • Elektroniczna płatność rachunków
 • Możliwości przetwarzania kart kredytowych

Uważaj na opłaty, ponieważ mogą się szybko sumować, szczególnie gdy dopiero zaczynasz. Zawsze czytaj drobnym drukiem i upewnij się, że rozumiesz strukturę opłat na każdym otwieranym koncie firmowym.

Otwarcie konta sprzedawcy w celu akceptacji płatności kartą kredytową

Jak wspomniano powyżej, należy poszukać banku lub oddzielnej firmy, która umożliwia przetwarzanie płatności kartą kredytową. Konto sprzedawcy zapewnia tę możliwość dla Twojej firmy. Istnieje kilka sposobów akceptowania kart kredytowych online, w tym PayPal, gdy dopiero zaczynasz korzystać z pełnoprawnego konta handlowca, gdy już robisz wolumen, który sprawi, że zwróci się on w celu zaoszczędzenia opłat.

Będziesz chciał unikaj przepłacania zwracając uwagę na ukryte opłaty. Pierwszym krokiem jest uważne przeczytanie miesięcznych wyciągów.

Niektóre opłaty, o które chcesz zapytać i poszukać na wyciągach, obejmują:

 • Niekwalifikowane opłaty zniżkowe
 • Różnicowe opłaty interchange
 • Miesięczne opłaty minimalne (jeśli nie osiągniesz określonej kwoty transakcji)
 • Opłaty za ocenę PCI
 • Opłaty kwartalne
 • Opłaty instalacyjne
 • Opłaty za wcześniejsze rozwiązanie umowy (wiele procesorów ma wymaganą długość umowy)

Sprawdzanie elastyczności przetwarzania większej liczby transakcji sprzedaży

Zanim wybierzesz firmę zajmującą się przetwarzaniem kart kredytowych, musisz zapytać o to, jak sobie z tym poradzą, jeśli Twoja sprzedaż nagle się zacznie. Czy mają możliwość łatwego przetwarzania większej liczby transakcji? Jaka jest struktura opłat? Czy opłaty spadają, jeśli masz więcej sprzedaży?

Wybór kupca o dobrej reputacji

Na koniec wybierz kupca o doskonałej reputacji. Przeczytaj recenzje online i sprawdź w Better Business Bureau w stanie, w którym firma ma swoją siedzibę. Niektóre czerwone flagi, na które należy zwrócić uwagę, obejmują:

 • Słaba obsługa klienta (może to również sprawić, że będziesz wyglądać źle dla swoich klientów)
 • Brak płatności lub opóźnienia w płatnościach
 • Zbyt wiele ukrytych opłat
 • Niesprawny sprzęt

Zwróć uwagę na to, kto jeszcze korzysta z tej samej firmy zajmującej się przetwarzaniem transakcji i nie wahaj się skontaktować z tymi firmami i zapytać, czy są zadowoleni z usługi.

USTAWIANIE BIZNESU ONLINE

Teraz, gdy masz już swoje plany, nadszedł czas, aby rozpocząć tworzenie e-commerce. Kroki, które musisz podjąć, są wymienione poniżej.

Rejestracja domeny

Po wybraniu niszy i zarejestrowaniu nazwy musisz znaleźć nazwę domeny, która nie jest zajęta, co pozwoli klientom łatwo zapamiętać ścieżkę do Twojej witryny. To nie jest tak łatwe jak kiedyś. Być może trzeba wydać trochę pieniędzy, aby kupić nazwę domeny premium lub kupić ją od osoby, która zawsze ma prawa do tej domeny.

Spodziewaj się zapłacić co najmniej około 15,00 USD rocznie za dot com. Jest jednak bardziej niż prawdopodobne, że będziesz musiał zapłacić znacznie więcej za nazwę premium, która będzie łatwa do zapamiętania i będzie dobrze pozycjonowana w wyszukiwarkach.

Zrozumienie nazw domen

Strony internetowe faktycznie działają na adresach IP lub serwerach. The Adres IP to liczba wskazuje, gdzie znajduje się ta strona internetowa. Jednak liczby byłyby trudne do zapamiętania dla ludzi. Zamiast tego rejestratorzy nazw domen oferują łatwiejsze do zapamiętania nazwy złożone ze słów (i czasami cyfr). Zamiast więc pamiętać o wpisaniu „54.239.25.200”, wystarczy pamiętać o wpisaniu „amazon.com”.

Istnieją różne rozszerzenia, które możesz wybrać oprócz .com, ale ponieważ domyślnie jest to aplikacja com, większość ludzi łatwiej jest zapamiętać.

Znaczenie wyboru właściwej nazwy domeny

Wybór nazwy domeny jest podobny do nazewnictwa biznesu tradycyjnego. Chcesz czegoś łatwego do zapamiętania, pokazującego, o czym jest Twoja marka i którego nikt inny nie używa. ZA .com to najbardziej niezapomniany typ imienia, ale w Stanach Zjednoczonych .biz jest solidnym drugim wyborem. W innych krajach możesz skorzystać z opcji wyboru lokalizacji, np. .Co.uk.

Jeśli możesz, wybierz nazwę domeny z popularnymi słowami kluczowymi. Jeśli więc badasz trendy i odkryłeś, że „argon odżywka do oleju” jest bardzo poszukiwanym terminem i możesz zdobyć nazwę domeny „argonoilconditioner.com”, to jest to mądry ruch.

Jednak niektóre najnowsze badania wskazują na to domeny dopasowania ścisłego (EMD) nie są tak skuteczne, jak w przeszłości, więc nie wydawaj pieniędzy, których nie musisz po prostu zabezpieczyć. Jeśli możesz wziąć jeden za rozsądną cenę, zrób to. Jeśli jest to 10 000 $, możesz pomyśleć dwa razy.

Nazwa domeny, która jest trudna do zapamiętania, zbyt długa lub zbyt rzadka, będzie trudna do zapamiętania dla odwiedzających witrynę. Jeśli odwiedzający witrynę nie doda zakładek do Twojej witryny, może już nigdy jej nie znaleźć, ponieważ nie będzie w stanie zapamiętać nazwy.

Jedną z kluczowych zalet zakupu EMD jest to, że może już otrzymywać ruch tylko z powodu frazy słowa kluczowego w nazwie. Przeprowadź badania i sprawdź, czy warto kupić tę nazwę domeny, czy nie. Pamiętaj jednak, że cały ruch na świecie nie pomoże Ci, jeśli nie jest to ruch ukierunkowany.

Wybór usługi hostingowej

Gdy masz już nazwę domeny, jeśli planujesz stworzyć własną witrynę sklepową zamiast korzystać z usług takich jak Shopify lub Facebook Stores, musisz znaleźć firmę hostingową, w której będzie znajdować się Twoja witryna. Koszty i funkcje mogą się różnić. W przypadku sklepu internetowego upewnij się, że firma hostingowa oferuje co najmniej:

 • Możliwość SSL
 • Nieograniczona przepustowość (nigdy nie jest całkowicie nieograniczona, ale to dobry początek)
 • Doskonała obsługa klienta i wsparcie techniczne 24/7
 • Wystarczająca ilość miejsca na rozwój witryny w miarę dodawania produktów i treści

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o usłudze hostingowej, dokładnie sprawdź recenzje online. Niektóre wymagają płatności z rocznym wyprzedzeniem, a ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest wypłacenie rocznych opłat za hosting, aby dowiedzieć się, że firma hostingowa jest nierzetelna. Jeśli gospodarz oferuje bezpłatny okres próbny, skorzystaj z niego przed podjęciem zobowiązania.

Wybór platformy eCommerce

Następnym krokiem jest wybranie koszyka do sklepu internetowego. Nie spiesz się i wybierz platformę, dzięki której możesz rosnąć. Jeśli Twoim marzeniem jest posiadanie dużego sklepu, rozwiązanie hostowane przez siebie jest prawdopodobnie lepsze niż hostowane.

 • Hostowane rozwiązania eCommerce – Kilka z nich zostało już wspomnianych, takich jak Shopify. Niektóre inne obejmują Wola i BigCommerce. Hostowane rozwiązanie jest hostowane na stronie internetowej dostawcy oprogramowania i korzysta z ich platformy. Opcje dostosowywania są ograniczone, ale większość można nieco dostosować.
 • Samoobsługowe wózki sklepowe – Hosting na własnym serwerze pozwala zainstalować wybrane oprogramowanie na własnym serwerze. Może to być oprogramowanie eCommerce typu open source lub może to być coś, co zaprojektowałeś specjalnie dla swojego sklepu internetowego. Tańszą z tych dwóch opcji jest pobranie oprogramowania open source i dostosowanie go do własnych potrzeb. Większość koszyków na zakupy typu open source ma programistów pracujących nad motywami i wtyczkami, które zwiększą możliwości.

Wybór bramki płatności

Wybór opcji bramki płatniczej jest jedną z najtrudniejszych decyzji dla wielu właścicieli sklepów internetowych. Najlepiej jest spojrzeć na niektóre z najlepszych bramek i zobaczyć, jakie funkcje są dostępne, a które najłatwiej zintegrować z wybranym koszykiem. Oto niektóre z najbardziej popularnych opcji:

 • PayPal
 • Plac
 • Naszywka

Dostępnych jest również wiele innych opcji, w tym lokalne i krajowe konta handlowe, które zostaną zintegrowane z internetowym systemem zamówień. Kluczem do sukcesu jest ustalenie, które zaoferują najlepsze opłaty za przetwarzanie w oparciu o wielkość działalności, którą prowadzisz dzisiaj. Zawsze możesz później przenieść się do innej firmy, jeśli ma to większy sens dla Twojej firmy i kosztów przetwarzania karty kredytowej.

Różne platformy eCommerce integrują się z różnymi bramkami płatności. Na przykład z powodu ograniczeń związanych z aplikacjami Square nie integruje się łatwo z wieloma miejscami. Z drugiej strony PayPal ma wielu zewnętrznych programistów i opracował aplikacje, które pozwalają na integrację z niemal każdą bramą płatniczą.

Biorąc pod uwagę dostawcę usług płatniczych typu „wszystko w jednym”

Jeśli chcesz uprościć prowadzenie ksiąg rachunkowych i liczbę źródeł płatności, które musisz nadążyć, znajdź kompleksowego dostawcę usług płatniczych.

Dostawca all in one pozwoli Ci:

 • Przetwarzaj transakcję
 • Uruchom raporty
 • Skonfiguruj wykrywanie oszustw
 • Proces zwraca
 • Pobierz informacje podatkowe

Wybór dostawcy, który zajmie się wszystkim, zapewni również pewną elastyczność w miarę rozwoju sklepu internetowego bez konieczności ponownego sprawdzania kont handlowców przed przeniesieniem przetwarzania transakcji.

Porównywanie opłat dostawców usług płatniczych

Opłaty za przetwarzanie mogą szybko pochłonąć Twoje zyski. Ważne jest, aby w pełni zrozumieć wszelkie związane z tym opłaty przed założeniem konta sprzedawcy.

 • Opłata za transakcję: Niektóre firmy pobierają opłatę za transakcję za każde przetworzone zamówienie. Zazwyczaj jest to zryczałtowana opłata poniżej 1,00 USD. To może się jednak różnić.
 • Procent sprzedaży: Większość firm z kontami handlowymi pobiera opłatę na podstawie ceny sprzedaży produktu. Może to wynosić około 2,99%, jeśli nie prowadzisz bardzo dużej działalności, ale zwykle spada ona wraz ze wzrostem wielkości sprzedaży.
 • Opłaty za konto: Niektóre firmy pobierają opłatę roczną, kwartalną lub miesięczną tylko za utrzymanie konta w stanie otwartym. Poszukaj firm, które nie pobierają opłaty, dopóki dokonujesz kilku transakcji sprzedaży.

Na przykład Authorize.net pobiera miesięczną opłatę w wysokości około 25 USD plus opłaty transakcyjne w wysokości 2,9% + 0,30 USD. Możesz jednak pobierać pieniądze z 5 krajów w 6 różnych walutach, które akceptują wszystkie główne karty kredytowe i płatności mobilne.

Z drugiej strony Beanstream nie pobiera opłaty miesięcznej i opłaty transakcyjnej w wysokości 2,25-2,65%. Jest dostępny tylko dla trzech krajów w 2 różnych walutach.

Możesz znaleźć komplet wykres przedstawiający opłaty i procenty na FormStack. Możesz na pierwszy rzut oka porównać, które bramy mają funkcje, których potrzebujesz przy najniższych kosztach.

BUDOWANIE SKLEPU INTERNETOWEGO

Po wybraniu oprogramowania, którego chcesz używać, nadszedł czas, aby maksymalnie dostosować swój sklep. Mimo że w tym momencie możesz być zmęczony podejmowaniem decyzji, uważne rozważenie kilku rzeczy sprawi, że Twoja witryna będzie bardziej atrakcyjna i przyjazna dla klientów.

Wybór odpowiedniego motywu do sklepu internetowego

Według Czasopismo, masz około 15 sekund, aby zainteresować użytkownika strony, który wyląduje na Twojej stronie. Niektórzy mogą twierdzić, że masz jeszcze mniej czasu, ale nawet jeśli masz pełne 15 sekund, pamiętaj, że jest to bardzo krótkie okno, aby zrobić świetne pierwsze wrażenie.

Aby zrobić dobre pierwsze wrażenie, potrzebujesz:

 • Przejrzysta struktura nawigacyjna. Czytelnik powinien zobaczyć, jak szybko dostać się z punktu A do punktu B..
 • Napisz niesamowite treści, które przyciągną uwagę czytelnika.
 • Uporządkowany wygląd, który przyciąga wzrok tam, gdzie chcesz. Na przykład, jeśli chcesz skierować odwiedzających Twoją stronę do pozycji odprawy, co jest pierwszą rzeczą, jaką widzą, gdy trafiają na Twoją stronę główną? Czy to odprawy lub link do nich??

Wybierając motyw, pamiętaj o tych wszystkich rzeczach. Czy da ci uporządkowaną, łatwą w nawigacji stronę, której szukasz?

Dostosowywanie wyglądu Twojego sklepu

Jeśli Twój sklep wygląda tak jak każdy inny sklep, trudno będzie ustalić Twoją markę. Oprócz dodania logo i wyjątkowego efektu do ogólnego wyglądu Twojego sklepu, weź pod uwagę używane kolory i sposób, w jaki łączą się z ogólnym wizerunkiem marki.

Według KISSmetrics, kolor zwiększa rozpoznawalność Twojej marki nawet o 80% i może prowadzić do zaufania konsumentów.

Będziesz także chciał dodać funkcje, które pasują do Twojej niszy. Na przykład, jeśli sprzedajesz odzież, musisz dodać opcje zmiany rozmiaru. Z drugiej strony, jeśli sprzedajesz naczynia kuchenne, opcje kolorów i rozmiary są prawdopodobnie ograniczone, więc ta funkcja może nie być potrzebna.

Projektowanie eCommerce Architektura informacji o witrynie (IA)

Chociaż architektura informacji może brzmieć trochę jak nawigacja w witrynie, istnieją pewne podstawowe różnice. Chociaż oba są ze sobą powiązane, architektura witryny jest jej szkieletem. Architektura obejmuje kości witryny i sposób, w jaki wszystkie elementy współpracują ze sobą, aby dostarczyć informacje do użytkownika końcowego.

IA może obejmować takie elementy, jak:

 • Inwentaryzacja treści
 • Standaryzowany styl nazewnictwa lub redakcji
 • Jak rzeczy są zgrupowane razem

IA ma zasadnicze znaczenie, ponieważ wraz z rozwojem witryny będziesz budować tę podstawową strukturę. Dobra struktura może cię złamać, gdy osiągniesz szczyty wzrostu.

Tworzenie niesamowitych zdjęć produktów

Możesz stworzyć najbardziej niesamowity sklep internetowy, jaki kiedykolwiek istniał, ale jeśli konsument nie zobaczy wyraźnie przedmiotu, który sprzedajesz, możesz skończyć z brakiem sprzedaży, aby to pokazać.

Masz kilka podstawowych opcji dodawania zdjęć produktów:

 • Użyj zdjęć dostarczonych przez producenta (o ile masz na to pozwolenie). Wielu producentów zatrudnia profesjonalnych fotografów, aby tworzyli piękne zdjęcia swoich produktów. Wadą jest to, że inne osoby sprzedające produkt prawdopodobnie będą miały ten sam obraz na swoich stronach.
 • Zatrudnij profesjonalnego fotografa. Możesz potencjalnie zatrudnić profesjonalistę do robienia zdjęć produktów. Może to jednak być kosztowne, zwłaszcza na początku, gdy budżet jest ograniczony.
 • Zrób zdjęcia samemu. To może być trudne. W przypadku większości przedmiotów potrzebujesz białego lub czarnego tła. Lekka skrzynia może się przydać. Możesz kupić jeden bardzo niedrogo na stronach takich jak Amazon dla mniejszych przedmiotów. Warto również zainwestować w dobrą kamerę DSLR o najlepszej rozdzielczości.

Dodając zdjęcia swoich produktów, spróbuj spojrzeć na przedmiot tak, jakbyś był klientem. Co chciałbyś wiedzieć o produkcie? Z jakich kątów chcesz zobaczyć przedmiot? Jakie szczegóły są ważne dla konsumenta?

Pisanie przekonującego opisu produktu

Twoim celem związanym z produktem powinno być zdobycie zainteresowania klienta, przy jednoczesnym zapewnieniu wystarczających szczegółów, aby wiedziała, czy chce kupić produkt. Jeśli potrafisz stworzyć unikalny głos dla swoich opisów, prawdopodobnie zauważysz wzrost konwersji sprzedaży.

Załóżmy na przykład, że sprzedajesz ręczniki kuchenne. Możesz po prostu opisać włókna, rozmiar, kolor i szybki czas schnięcia strony z mikrofibry, jak robi to każda inna strona.

Możesz też stworzyć historię o domowej kuchni, która używa ręczników, ponieważ uwielbia różnorodność kolorów, oszczędza jej czas dzięki szybszemu suszeniu mikrofibry i tak dalej. Czy widzisz, jak jedno jest bardziej przekonujące i osobiste od drugiego?

Nie musisz tworzyć fabularnej historii dla każdego przedmiotu, ale opisz to w taki sposób, aby czytelnik mógł sobie wyobrazić, jak go używa. Spróbuj pobudzić wyobraźnię odwiedzających witrynę.

Optymalizacja nawigacji w witrynie eCommerce

Jeśli chodzi o nawigację w witrynie, sama struktura i przyciski, które można łatwo znaleźć, nie wystarczą. Musisz także rozważyć, w jaki sposób użytkownicy przechodzą do określonych produktów, które chcą znaleźć. Staje się to tym ważniejsze, im więcej produktów masz w swojej witrynie.

Według Smashing Magazine, najważniejsze jest, aby klienci mogli znaleźć produkty, które chcą kupić. Musisz więc wziąć pod uwagę wszystko, od uporządkowania kategorii po najlepszy sposób, aby zachęcić klientów do wyszukiwania i jakie wyniki wyszukiwania w Twojej witrynie wrócą do nich.

Oznacza to, że musisz mieć silne kategorie nadrzędne. Powinieneś także dodać filtry, które pozwolą użytkownikowi zawęzić wyszukiwanie według takich rzeczy, jak „nowości”, najpopularniejsze ”i„ najniższa cena ”.

Projektowanie przepływu transakcji eCommerce

The średni wskaźnik porzucania koszyków wynosi 68,95%. Jeśli chcesz to poprawić i przekonać odwiedzających witrynę do klientów, którzy składają zamówienie, zastanów się nad przepływem koszyka.

Klient powinien wyraźnie widzieć, jak realizować transakcje, od momentu dodania pierwszego produktu do koszyka, aż do zakończenia zamówienia.

 • Umieść przyciski przeglądu koszyka i kasy w wyraźnych lokalizacjach.
 • Ułatw sobie kasę – nie zmuszaj użytkowników do rejestracji w kasie. Podaj również opcję kasy dla gości.
 • Zainstaluj oprogramowanie, które wyśle ​​ofertę drugiej szansy, jeśli użytkownik porzuci koszyk.

Im łatwiej można dokonać transakcji, tym wyższy będzie współczynnik konwersji.

Tworzenie stron ze szczegółowymi informacjami o produkcie

Szczegóły produktu pomogą użytkownikom w pełni zrozumieć, co kupują, i powinny zmniejszyć stopę zwrotu. Musisz podać takie informacje, jak:

 • Gwarancje
 • Rozmiary
 • Materiał użyty do wytworzenia produktu
 • Specyfikacja techniczna

Im bardziej szczegółowe możesz być, tym łatwiej będzie klientom ustalić, czy produkty są tym, czego szukają. Jednak zwykle najlepiej nie zaśmiecać stron przedmiotów szczegółami. Zamiast tego podaj link, w którym klient może kliknąć, a pojawi się więcej informacji. Lub umieść informacje pod zdjęciami i informacjami opisowymi.

Przekonywanie klientów do sklepu eCommerce

Istnieje powód, dla którego większość konsumentów kupuje od marek, które rozpoznają. To dlatego, że marki te zdobyły reputację, a klient wie, że może zaufać tej marce, jeśli chodzi o dostarczenie wysokiej jakości produktu i dostarczenie tego, co obiecane.

Jeśli nie masz jeszcze takiego rozpoznawania nazw, musisz podać więcej informacji niż witryna, która je ma. Musisz podać takie informacje, jak liczba zrealizowanych już zamówień, jasne dane kontaktowe oraz emblematy wskazujące, że jesteś zweryfikowanym sprzedawcą lub sprzedawcą dla określonych rozpoznawanych marek.

Podanie informacji o członkostwie dla organizacji, do których należysz, jest również sposobem na budowanie zaufania i lojalności.

Konfigurowanie bezpieczeństwa witryny eCommerce

Twoi klienci ufają ci danymi osobowymi. Najszybszym sposobem na zniszczenie zaufania, jakim Ci zaufają, jest pozostawienie witryny eCommerce otwartej dla hakerów. Ważne jest, aby inwestować w bezpieczeństwo i być na bieżąco z nowymi zagrożeniami bezpieczeństwa przez całe życie sklepu.

 • Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zacząć od bezpiecznej konfiguracji serwera WWW. Na przykład SSL szyfruje poufne informacje, dodając kolejną warstwę ochrony.
 • Dodaj zaporę do swojego serwera lub upewnij się, że Twój serwer zainstalował zaporę w celu ochrony. Większość koszyków ma wtyczki zapory ogniowej, które można zainstalować.
 • Będziesz także chciał zainstalować oprogramowanie, które skanuje w poszukiwaniu zagrożeń, wirusów i prób włamań.

Będziesz chciał przeanalizować bezpieczeństwo swojej witryny za pomocą bazowy analizator bezpieczeństwa taki jak ten Microsoft. Jeśli nie masz pewności, jak zabezpieczyć swoją witrynę, powinieneś zainwestować w bezpieczeństwo, wynajmując specjalistę ds. Bezpieczeństwa online.

Zgodność ze standardami bezpieczeństwa danych PCI

The Rada Bezpieczeństwa Standardów PCI określił pewne standardy bezpieczeństwa dla witryn eCommerce, aby pomóc właścicielom sklepów zrozumieć najlepszy sposób na ochronę wrażliwych informacji.

Witryna oferuje narzędzia, które pomogą Ci zapewnić bezpieczeństwo witryny i informacje o kliencie, w tym dokumenty wyjaśniające, w jaki sposób zabezpieczyć witrynę, oraz narzędzia, które pomogą Ci ocenić bezpieczeństwo witryny i znaleźć sposoby na usunięcie słabych punktów bezpieczeństwa.

PRZYGOTOWANIE DO URUCHOMIENIA SKLEPU INTERNETOWEGO

Gdy wszystko zostanie już skonfigurowane, jest kilka wstępnych kontroli i zadań, które należy wykonać przed faktycznym uruchomieniem sklepu. Zajmując się tymi sprawami z wyprzedzeniem, będziesz w stanie skoncentrować się na doskonałej obsłudze klienta i szybkiej realizacji zamówień.

Konfigurowanie monitorowania witryny

Monitorowanie witryny powiadomi Cię, jeśli serwer ulegnie awarii lub wystąpią inne problemy z witryną. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest wydawanie ciężko zarobionych pieniędzy na reklamę, zwiększanie ruchu w witrynie, tylko po to, aby odwiedzający zdał sobie sprawę, że witryna nie działa.

Musisz także skonfigurować dane analityczne, abyś mógł śledzić ogólną skuteczność witryny, skąd pochodzi ruch i które słowa kluczowe mają najwyższą skuteczność.

Ustanowienie biuletynu

Nie każdy, kto wejdzie na twoją stronę, kupi coś podczas pierwszej wizyty. Jeśli jednak zachęcisz ich do zapisania się do newslettera, nagle masz sposób na utrzymanie otwartych linii komunikacyjnych. Możesz też przekonać ich, aby wrócili do Twojej witryny, pokazując im nowe produkty, co jest w sprzedaży lub oferując zniżkę.

Pierwsze ustawienia w mediach społecznościowych

46% konsumentów którzy online dokonują zakupu w mediach społecznościowych przed dokonaniem zakupu. Ważne jest, aby ustanowić obecność w mediach społecznościowych i uzyskać gwarancję przed uruchomieniem sklepu internetowego. Jako minimum powinieneś być obecny na dwóch największych graczach: Twitterze i Facebooku.

Jednak powinieneś również spojrzeć na swoją docelową grupę demograficzną i jakie inne platformy mediów społecznościowych mogą być dla Ciebie odpowiednie. Na przykład, jeśli chcesz promować młodych ludzi, wypróbuj Instagram. Jeśli chcesz przyciągnąć kobiety do swojej witryny, sprawdź Pinterest.

Opracowanie planu tworzenia kopii zapasowych witryny

Bez względu na to, ile środków bezpieczeństwa zastosujesz i jak dobrze się przygotujesz, czasami zdarza się coś nie do pomyślenia, a twoja strona zawodzi lub hakerzy przejmują ją. Upewnij się, że masz plan, który automatycznie tworzy kopie zapasowe ważnych plików bazy danych.

Rozsądne jest także posiadanie wielu kopii zapasowych. Większość firm hostingowych tworzy pełną kopię zapasową witryny, która pozwoli ci przewinąć witrynę do poprzedniej daty tydzień lub dwa w przeszłości. Będziesz także chciał przechowywać kopie zapasowe całej witryny na zewnętrznym dysku twardym.

Wreszcie, zainstaluj oprogramowanie, które regularnie tworzy dla Ciebie kopie zapasowe. Większość platform treści zawiera wtyczki, które można zainstalować, które wykonają tę pracę w tle. Kopia zapasowa jest ustawiana tylko na to, jak często chcesz ją uzupełniać.

Ochrona informacji o klientach

Jeśli chcesz budować zaufanie wśród swoich klientów, musisz wprowadzić zasady bezpieczeństwa i polityki, aby chronić prywatne informacje, którymi dzielą się z tobą klienci. Powinieneś również opublikować te zasady, aby Twoi klienci mogli zobaczyć, co robisz z ich informacjami oraz kroki, które podjąłeś, aby zwiększyć bezpieczeństwo swojej witryny.

Wybór strategii wysyłki

Znalezienie najlepszego rozwiązania wysyłkowego dla Twojej firmy może być trudne. Musisz dowiedzieć się, jaka jest waga wysyłanych produktów, gdzie znajduje się większość klientów, jak obsługiwać szybkie zamówienia i jakie będą koszty.

Możesz znaleźć stawki dla niektórych głównych firm spedycyjnych online, w tym USPS, FedEx i UPS. Jeśli dopiero zaczynasz, możesz zrobić zakupy porównawcze, aby sprawdzić, który dostawca wysyłki zaoferuje najlepszą cenę. Możesz użyć strony takiej jak iShip.com aby dowiedzieć się, który byłby najszybszym, najtańszym lub najlepszym sposobem wysyłania zamówień.

Decydowanie o kluczowych wskaźnikach wydajności Twojego sklepu (KPI)

Wybór odpowiednich kluczowych wskaźników wydajności (KPI) dla swojego sklepu to coś, co powinieneś mieć przed uruchomieniem. Jednak twoje KPI powinny być również płynne, ponieważ mogą się zmieniać z czasem. Ponieważ już wyznaczyłeś pewne cele i misję dla swojej firmy, powinny one być powiązane z Twoimi KPI.

Na przykład, jeśli Twoim celem jest zwiększenie sprzedaży, przyjrzyj się dziennym współczynnikom konwersji, dziennym liczbom sprzedaży i statystykom ruchu.

Finalizowanie promocji i strategii uruchomienia

Zanim zaczniesz przygotowywać się do premiery, musisz także spotkać się z zespołem marketingowym. Jak zamierzasz się dowiedzieć o swoim wielkim otwarciu? To czas, w którym powinieneś być w stanie generować duży ruch na swojej stronie, budować listę mailingową i, mam nadzieję, zyskać lojalnych klientów.

Promocje związane z wprowadzeniem na rynek powinny obejmować co najmniej:

 • Informacje prasowe dla mediów internetowych i lokalnych
 • Impreza, na którą zapraszasz kluczowych wpływowych (może odbyć się online)
 • Prezenty lub specjalne zniżki w dniu imprezy
 • Czaty online, w których przychodzą eksperci i rozmawiają z klientami, zwiększając ruch do Twojej witryny za pośrednictwem platformy czatu. Na przykład, jeśli sprzedajesz sprzęt do gry w golfa, możesz poprosić profesjonalnego gracza w golfa o rozmowę na temat tego, jak poprawić swoje postępy.

Podczas planowania strategii uruchamiania staraj się myśleć nieszablonowo. Wszystko, co możesz zrobić, aby wyróżnić się na tle konkurencji, to dobra rzecz.

JAZDA RUCHEM DO SWOJEGO NOWEGO SKLEPU INTERNETOWEGO

Nawet najpiękniejszy sklep internetowy nie jest przydatny, jeśli Twoi klienci nie wiedzą, gdzie Cię znaleźć. Jeśli chcesz odnieść sukces, musisz kierować jak najwięcej ruchu do swojego sklepu.

Dotarcie do blogerów i prasy

Kto jest głównym czynnikiem wpływającym na twoją niszę?? BuzzSumo to fantastyczne narzędzie, które pomoże Ci zidentyfikować najczęściej mówiących o blogerach w ramach słowa kluczowego lub frazy. Po prostu wpisz temat i zobacz, co się pojawi. Najbardziej wpływowi blogerzy to ci, z którymi chcesz się połączyć.

Napisz do nich i zapytaj, czy byliby zainteresowani wywiadem, artykułem lub dzieleniem się nawzajem.

Publikowanie Twojego sklepu w Reddit

Reddit to platforma, za pomocą której ludzie znajdują treści, które ich interesują. Jeden z wytyczne Witryna oferuje nie tylko rażącą autopromocję. Tutaj może się przydać blog związany z Twoim sklepem. Napisz tylko temat, który w jakiś sposób odnosi się do Twojego sklepu internetowego, łącząc z powrotem z produktem lub dwoma, które mają sens w zakresie artykułu, a następnie opublikuj przydatne informacje o tym artykule na Reddit, aby promować zawartość i, miejmy nadzieję, z kolei prowadzić trochę ruchu do twojego sklepu internetowego.

Tworzenie tablicy na Pinterest

Dwie trzecie osób, które zapisały się na Pinterest, to kobiety. Jeśli docelową grupą demograficzną są kobiety, a nawet częściowo kobiety, mądrze jest stworzyć tablicę na Pinterest. Musisz jednak zrozumieć dynamikę Pinteresta, aby naprawdę zrozumieć, jak sprzedawać na nim.

Jeśli chodzi o imprezę, ci, którzy odwiedzają Pinterest, są podstępni. Jeśli chcesz do nich dotrzeć i zachęcić ich do udostępnienia swoich pinezek, zechcesz wrócić do swoich treści w swojej witrynie. Sprzedajesz naczynia kuchenne? Zaproponuj przepis. Odzież? Utwórz pinezkę, która prezentuje idealny strój na noc w mieście.

Wykorzystanie porównania silników zakupowych

Porównywarki cenowe (CSE) stają się coraz bardziej popularne wśród konsumentów, którzy używają ich do znalezienia najlepszej ceny na dany produkt. Są również sposobem na zwiększenie sprzedaży Twojego sklepu internetowego.

Zasadniczo rejestrujesz się i płacisz za kliknięcie, gdy ktoś przyjdzie do Twojego sklepu za pośrednictwem CSE. Jest to jednak reklama bardzo ukierunkowana. Osoba, która kliknie ten link, już szukała produktu, który sprzedajesz, i szuka miejsca w dobrej cenie, w którym mogłaby go kupić. Szybkość rozmów prawdopodobnie będzie znacznie wyższa niż w przypadku ogólnego ruchu z wyszukiwarek.

Rozpoczęcie blogu

Jak wspomniano wcześniej, blog może pomóc w udostępnianiu treści, które można udostępniać w witrynach takich jak Reddit, StumbleUpon, a nawet do których prowadzą inni blogerzy. Możesz także używać artykułów na swoim blogu, aby zwiększać wartość dla swoich stałych klientów, edukując ich w szerokim zakresie tematów związanych z Twoimi produktami i niszą..

Idealnie byłoby, gdyby blog był częścią Twojej witryny, aby ludzie, którzy czytają artykuł, byli już na Twojej stronie i mogli łatwo kliknąć, aby zrobić zakupy lub kupić określone przedmioty.

Dotarcie do zaawansowanych użytkowników Instagram

We wrześniu 2015 r. Instagram miał około 400 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. Spośród tych użytkowników niektórzy znani są jako „zaawansowani użytkownicy”. Są to użytkownicy, którzy regularnie śledzą i publikują zdjęcia. Kluczem do nawiązania kontaktu z zaawansowanym użytkownikiem jest opublikowanie zdjęcia, które go w jakiś sposób odnosi i wspomina o nich w komentarzach. Chociaż ta technika nie zawsze odnosi sukces, warto zainwestować czas. Jeśli tylko jeden zaawansowany użytkownik wspomina o twoim sklepie, może zwiększyć twoją ekspozycję.

Podobnie jak większość sieci społecznościowych, kluczem jest dodanie czegoś cennego, co przyciągnie uwagę obserwujących zaawansowanych użytkowników.

Tweetowanie na Twitterze

Tam są ponad 1,3 miliarda zarejestrowanych użytkowników na Twitterze. Przynajmniej część tych użytkowników będzie zainteresowana tym, co masz do zaoferowania. Jeśli chodzi o marketing na Twitterze, odzyskasz to, co w to włożyłeś. Jeśli chcesz, aby ludzie Cię śledzili, przesyłali dalej i udostępniali Twoje treści, musisz zwrócić przysługę. Upewnij się także, że publikujesz na Twitterze treści, które warto udostępnić, i że nie jesteś cały czas promowany samodzielnie.

Angażowanie obserwujących na Facebooku

Facebook ma około 1 miliard aktywnych użytkowników dziennie. Jedną z wyjątkowych cech Facebooka jest to, że możesz utworzyć osobną stronę dla swojej firmy bez konieczności tworzenia osobnego konta. Facebook oferuje również ściśle ukierunkowane reklamy, w których możesz określić wszystko, od rodzajów zainteresowań, które powinny zobaczyć Twoje reklamy, do przedziału wiekowego.

Pozyskiwanie znajomych i rodziny

Jeśli jeszcze tego nie wiesz, masz dość silny zespół ds. Marketingu ulicznego w swoim wewnętrznym kręgu. Twoja rodzina i przyjaciele prawdopodobnie chcą, abyś odniósł sukces w swoim sklepie internetowym. Nie wahaj się poprosić ich o udostępnienie informacji o Twoim sklepie osobom, które znają.

WRESZCIE URUCHOMIENIE SKLEPU INTERNETOWEGO

Spędziłeś miesiące przygotowując się do uruchomienia Twojego sklepu internetowego, promując go wśród wszystkich, których znasz, i rozmawiając o tym. Po nadejściu daty premiery nadal będziesz musiał pracować nad dodatkowymi zadaniami, aby sklep działał sprawnie.

Zarządzanie zapasami

Jedną z kluczowych zalet sklepu internetowego jest automatyczne śledzenie zapasów. Na pierwszy rzut oka możesz zobaczyć, które przedmioty mają małe zapasy, a których masz za dużo. Jednak ważne jest również, aby zrozumieć, ile czasu zajmuje uzyskanie danego produktu od dostawców. Na przykład, jeśli zamówisz niektóre przedmioty z zagranicy, ich otrzymanie może potrwać wiele tygodni.

Z czasem powinieneś być w stanie zobaczyć niektóre wzorce sprzedaży i wiedzieć, że kiedy przejdziesz do określonej liczby produktów, musisz złożyć nowe zamówienie.

Jeśli korzystasz z usług firm wysyłających, musisz koordynować ich systemy, aby upewnić się, że nie sprzedajesz produktów, których zaprzestały lub których nie ma w magazynie. Najgorszym sposobem na zdobycie reputacji właściciela sklepu internetowego jest zmuszenie klientów do oczekiwania na zamówienia.

Obsługa realizacji i wysyłki

Oprócz sprawnego działania systemu online, musisz mieć pewność, że masz wdrożone procesy umożliwiające szybką realizację zamówień i ich wysyłkę.

 • Jeśli przewozisz przedmioty, które przechowujesz w magazynie (a nawet na razie tylko wolny pokój w domu), musisz mieć pewność, że stworzysz system katalogowania, który pozwoli ci łatwo znaleźć ten przedmiot. Pomyśl o tym, jak książki są ułożone w bibliotece i zobacz, jaki system liczb lub liter możesz stworzyć, który będzie działał dla oferowanych produktów. Pamiętaj, aby podać ten numer również w systemie koszyka na zakupy, aby zapewnić bezpieczną lokalizację.
 • Do tej pory prawdopodobnie zdecydowałeś, jakich usług wysyłkowych będziesz używać dla swojego sklepu internetowego. Pamiętaj też, że musisz mieć pod ręką zapasy, takie jak pudełka, paczki, taśma pakowa i folia bąbelkowa.
 • Zawsze dokładnie sprawdź, czy zamówienie zostało poprawnie wypełnione i czy wszystko znajduje się w zamówionej przesyłce.
 • Do każdego zamówienia należy dołączyć fakturę, aby klient mógł zobaczyć na pierwszy rzut oka, że ​​wszystkie produkty zostały wysłane.

Radzenie sobie z problemami klienta

Reklama pantoflowa to potężna siła. Ludzie będą rozpowszechniać zarówno twoje dobre, jak i złe strony. Jeden niezadowolony klient może powiedzieć dziesięciu innym lub, w przypadku mediów społecznościowych, tysiącom innych. Gdy klient jest niezadowolony:

 • Odpowiedz natychmiast po otrzymaniu reklamacji.
 • Usuń problem. Wymień uszkodzone lub niedziałające elementy, nadaj przesyłkę zwrotną lub zaoferuj wymianę.
 • Zapamiętaj misję swojej witryny. Czy twoją misją jest tylko zarabianie pieniędzy? Chociaż pieniądze są ważne, prawdopodobnie zechcesz założyć własną firmę z wielu innych powodów. W jaki sposób obsługa klienta mierzy się z twoimi celami?

Jeśli możesz rozwiązać problem, możesz zyskać lojalnego klienta na całe życie.

Obsługa wymiany produktów i zwrotów

Jeśli produkt dotrze do klienta uszkodzony podczas procesu dropshipping, musisz złożyć skargę w jego imieniu do hurtownika, który świadczył usługę drop shipping. Lub, jeśli produkt po prostu nie działa lub jest w jakiś sposób wadliwy, producent z przyjemnością wymieni go bezpłatnie. Oznacza to, że zajmowana jest przesyłka zwrotna za uszkodzony produkt i nic nie kosztuje klienta.

Z drugiej strony, jeśli przedmiot został uszkodzony w transporcie, wszelkie ubezpieczenie przedmiotu powinno pokryć koszty jego wymiany. Oczywiście musisz złożyć wniosek, aby otrzymać zwrot pieniędzy, a zanim otrzymasz płatność, może wystąpić opóźnienie. Nie należy jednak zmuszać klienta do czekania przed wymianą produktu.

Optymalizacja sklepu internetowego do zwiększenia liczby konwersji

Po uruchomieniu sklepu powinieneś wyraźnie widzieć niektóre wzorce. Musisz przeprowadzić testy podziału A / B, aby sprawdzić, czy poszczególne strony docelowe bardziej efektywnie kierują ruch przez koszyk i do ukończonej sprzedaży.

Możesz przetestować wszystko, co można sobie wyobrazić, śledząc analizy i wykonując testy A / B. Przetestuj różne kolorowe przyciski, bezpłatną wysyłkę lub zmniejszoną wysyłkę, a nawet różne opisy lub inne funkcje.

Niektóre inne rzeczy, które możesz zrobić, aby zoptymalizować swój sklep internetowy:

 • Patrząc na twoją stronę jako klienta. Co przyciąga wzrok? Co jest skomplikowane lub mylące?
 • Sprawdź, czy ceny są wyraźnie oznaczone.
 • Dodaj recenzje i referencje, aby stworzyć poczucie zaufania.
 • Skorzystaj z ofert specjalnych dla segmentów zarejestrowanych użytkowników

Korzystając z Google Analytics i statystyk witryny, możesz dowiedzieć się wiele o tym, co nie działa, aby przekonać odwiedzających do klientów i odpowiednio wprowadzić zmiany.

ROZPOCZĘCIE MARKETINGU STRONY EKONOMICZNEJ

Po uruchomieniu sklepu internetowego musisz regularnie kontynuować działania marketingowe, w przeciwnym razie ryzykujesz powolną utratą tempa. Niektóre z rzeczy, które chcesz robić regularnie:

Przydział budżetu marketingowego

Niezależnie od tego, czy miałeś inwestorów, zaciągnąłeś pożyczkę, czy wykorzystałeś oszczędności, budżet na marketing początkowy szybko się wykorzysta. Ważne jest, aby część zysków przeznaczać na marketing, jeśli chcesz nadal docierać do nowych klientów.

Dobrą zasadą jest wydawanie do 20% zysków z reklam.

Musisz także zdecydować, jakie są Twoje cele. Na przykład, czy koncentrujesz się na generowaniu potencjalnych klientów lub zwiększaniu sprzedaży do obecnych klientów? Następnie sprawdź, które kanały reklamowe były najbardziej skuteczne, aby osiągnąć te cele, i przeznacz więcej środków na te miejsca niż na inne.

Rozpoczęcie kampanii reklamowej

Podobnie jak w przypadku większości części prowadzenia sklepu internetowego, pierwszym krokiem jest ustalenie, jaki jest cel kampanii reklamowej. Co chcesz osiągnąć?

Następnie zastanów się nad docelową grupą demograficzną, do której chcesz dotrzeć w kampanii. Dzięki temu dowiesz się, gdzie należy rozpocząć kampanię reklamową i które platformy społecznościowe najlepiej działają, aby osiągnąć Twoje cele.

Na koniec zbudujesz kampanię na wybranych platformach i powinieneś przetestować reklamę pod kątem skuteczności. Możesz wprowadzić korekty, aby maksymalnie wykorzystać budżet reklamowy.

Praca nad eCommerce SEO

Po uruchomieniu witryny następnym celem powinna być pozycja wyżej niż konkurencja w wyszukiwarkach. Firma Optify przeprowadziła pewne badania, które wykazały, że witryna internetowa numer jeden dla danego słowa kluczowego miała współczynnik klikalności dwukrotnie wyższy niż drugie miejsce.

Musisz kontynuować badanie słów kluczowych i analizę konkurentów, jak wspomniano na początku tego przewodnika. Jeśli nie masz pozycji równie konkurencyjnej, sprawdź jej stronę i dowiedz się, dlaczego. Często zależy to od tego, kto ma obecnie lepszą treść, aby Twój blog mógł w tym pomóc, a także jak szczegółowe są opisy produktów.

Napraw wszelkie problemy, takie jak literówki lub błędy gramatyczne. Krótko mówiąc, spraw, aby Twoja strona była jak najlepsza.

Kontynuuj marketing w mediach społecznościowych

Dzięki marketingowi w mediach społecznościowych rozwijasz relacje z obserwującymi. Ważne jest rozwijanie głosu i stylu. Będziesz także chciał udostępnić procent rzeczy tylko dla zabawy, a nie z intencją sprzedaży. Obserwujący doceniają poczucie humoru lub przydatne informacje i dzielą się nimi z innymi.

Konfigurowanie marketingu e-mail

Wybierz harmonogram e-mail marketingu. Jak często chcesz wysyłać subskrybentom biuletyn? Co z kuponami i ofertami specjalnymi? Jak możesz się z nimi skontaktować, nie sprawiając, że sprzedajesz się im?

Rozważ napisanie ebooka lub przewodnika i zaoferowanie go w zamian za subskrypcję biuletynu. Może to zachęcić odwiedzających witrynę do zarejestrowania się.

Konfigurowanie programu partnerskiego

Czy chcesz zaoferować program partnerski innym? Może to być doskonały sposób na uzyskanie unikalnego produktu na wielu stronach internetowych.

 • Upewnij się, że masz wystarczającą ilość zapasów, aby zrealizować zamówienia.
 • Wybierz strukturę rekompensat, która pozwala na uzyskanie wystarczającego zysku, aby pokryć koszty ogólne.

Jeśli korzystasz z witryny takiej jak Shopify, możesz łatwo zintegrować program partnerski. Jeśli prowadzisz własny hosting, musisz sprawdzić opcje, które pozwolą Ci wdrożyć identyfikatory śledzenia partnera, abyś mógł odpowiednio przypisać podmiotowi, który wysłał Ci polecenie.

Budowanie programu lojalnościowego

Czy chcesz zachęcić klientów do składania zamówień od czasu do czasu? Wdrożenie programu lojalnościowego, który nagradza klientów za zamówienie określonej ilości produktu lub określonej liczby okazji. Możesz nagrodzić ich gotówką do wydania, zniżką, a nawet drobnymi prezentami, z których mogą wybierać. Niektóre witryny, które robią to skutecznie, to Sephora, Kohl’s (Kohl’s Cash) i Old Navy.

Zastanów się, jakie nagrody sprawią, że Twój docelowy klient będzie wracał za każdym razem.

Wniosek

Prowadzenie własnego sklepu internetowego daje szansę bycia właścicielem firmy bez inwestowania z góry tyle gotówki, ile trzeba by było w sklep z cegiełkami. Jeśli odpowiednio planujesz i pozostaniesz na bieżąco z trendami i marketingiem, powinieneś być w stanie zbudować bardzo udany biznes eCommerce.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map