Jak wybrać niszę e-commerce

Nadal jest miejsce dla nowych sprzedawców eCommerce. Według Statisty, handel elektroniczny to przemysł o wartości 1,2 bln USD. Rozpoczęcie korzystania z eCommerce oznacza wybranie niszy, w której możesz być pasjonatem, ale która ma również możliwość osiągnięcia zysku. Ważne jest, aby wybrać niszę, abyś wiedział, do których klientów kierować reklamy.


Istnieją tysiące produktów, które możesz sprzedawać online. Nowi przedsiębiorcy czasami mają trudności z ustaleniem, od czego zacząć proces selekcji.

Wybierz odpowiednią niszę eCommerce

Spójrz na popyt na rynku

Jednym ze sposobów wyboru niszy eCommerce jest zaspokojenie zapotrzebowania rynku na ten produkt. Załóżmy, że znajdujesz produkt, który Twoim zdaniem jest interesujący i wyjątkowy. Istnieje kilka sposobów ustalenia, czy istnieje zapotrzebowanie na ten produkt.

Istnieje kilka podstawowych rodzajów produktów, które możesz sprzedać. Mają tendencję do dzielenia się na następujące kategorie:

 • Ebooki i podręczniki
 • Produkty, które rozwiązują problem
 • Produkty eksploatacyjne (są to przedmioty, które ludzie zużywają i muszą je uzupełnić)
 • Nowości

Po wybraniu elementu z jednej z tych kategorii, następnie sprawdź, czy produkt pasuje do którejkolwiek popularne tematy w Google.

Google Trends

Zobacz, jakie tematy zyskują popularność w Google i sprawdź, czy produkty, które rozważasz, pasują do jednego z tych tematów.
Na przykład dwa najpopularniejsze wyszukiwania w Google z 14 grudnia 2015 r .:

 • Kim Kardashian
 • Justin Bieber.

Czy Twój produkt może w jakikolwiek sposób powiązać się z tymi celebrytami lub muzyką? Jeśli nie, przejdź w dół trendów, sprawdzając, czy coś odpowiada zainteresowaniom ludzi.

Trendy w mediach społecznościowych

Według Pew Research Center, 65% dorosłych korzysta teraz z sieci społecznościowych. Śledzenie trendów w witrynach takich jak Twitter i Facebook może również powiedzieć wiele o niezaspokojonych potrzebach i zainteresowaniach potencjalnych klientów online.
Na przykład niektóre tematy, które zyskały popularność na Twitterze w grudniu, to:

 • Patrioci
 • Boże Narodzenie
 • Centrum sportowe

Oprócz logowania na Twitterze i patrzenia tylko na lewy pasek boczny, aby zobaczyć, co jest modne, możesz korzystać z witryn takich jak Trendsmap aby rozbić to, o czym mówią ludzie w różnych częściach świata.

Na Facebooku odkrywanie popularnych tematów jest tak proste, jak zalogowanie się na konto i przeglądanie prawego paska bocznego na stronie głównej. Zostaną wyświetlone trzy najważniejsze tematy. Możesz wyświetlić więcej, klikając strzałkę w dół. Na przykład te tematy były popularne 14 grudnia 2015 r .:

 • Podsumowanie roku
 • Wybory prezydenckie
 • Mężowie na Instagramie

Chociaż tematy są obszerne, mogą dać ci wyobrażenie o tym, co ludzie są obecnie zainteresowani, a tym samym dobre miejsce do rozpoczęcia burzy mózgów na produkcie, który możesz chcieć sprzedawać online.

Bestsellery

Chociaż nie chcesz kopiować tego, co robią inni, możesz dobrze zorientować się, jakie produkty kupują ludzie, przeszukując listy bestsellerów.

 • Amazon jest jedną z najlepszych platform eCommerce na całym świecie. Wejdź na Amazon.com, kliknij Kategorie i wybierz jedną. Teraz przejdź na górę strony kategorii i kliknij kartę „Bestsellery”, aby zobaczyć, jakie są najgorętsze produkty.
 • Ebay to kolejne miejsce do wyszukiwania popularnych produktów. Wystarczy wejść na Ebay.com, najechać kursorem na zakładkę „Dzisiaj”, a następnie kliknąć „Dzisiejsza kolekcja trendów”. Pokażą ci przedmioty, które obecnie mają się dobrze.
 • Jeśli myślisz o sprzedaży produktów ręcznie robionych lub rzemieślniczych, Etsy to dobre miejsce, aby zobaczyć, co robi dobrze, a co nie. Przejdź bezpośrednio na https://www.etsy.com/market/best_selling_items, aby dowiedzieć się, co jest dziś modne.

Czym jest konkurencja?

Gdy prowadzisz badania w tych witrynach, poświęć czas na zbadanie konkurencji. Jeśli klikniesz nazwę użytkownika na którejkolwiek z tych witryn, zobaczysz pełny spis produktów oferowanych przez sprzedawcę.

Załóżmy na przykład, że zauważysz, że inna osoba sprzedaje produkt z Twojej krótkiej listy produktów do sprzedaży. Zobaczmy, że to wędka i kołowrotek. Klikasz nazwę tego użytkownika i widzisz, że sprzedaje on także akcesoria, takie jak żyłka i przynęty. Być może sprzedaje także pudełka z sprzętem, skierowane do tej samej grupy.

Możesz się wiele nauczyć, studiując konkurencję. Możesz dowiedzieć się, gdzie się reklamować, a nawet jakie dodatkowe produkty możesz sprzedać.

Poznaj swoją wybraną niszę

Gdy masz już na myśli jeden lub dwa produkty, możesz ustawić swoją niszę. Skorzystajmy z powyższego przykładu i powiedzmy, że wybrałeś artykuły do ​​połowów jako niszę.

Następne kroki

Po wybraniu niszy, jakie są twoje kolejne kroki?

 • Jakie produkty są dostępne? To, że podoba Ci się produkt, nie oznacza, że ​​będziesz w stanie szybko znaleźć miejsce, w którym można go zamówić i zachować na stanie. Musisz również spojrzeć na koszt i czy możesz sprzedać przedmiot po porównywalnej cenie do innych sprzedawców internetowych.
 • Które produkty mają największą marżę zysku? Jednym ze sposobów zawężenia listy możliwych przedmiotów do sprzedaży jest sprawdzenie, w jakiej cenie można je kupić, w jakiej cenie chętnie kupują online i jaka jest ogólna marża zysku. Im wyższa marża zysku, tym lepiej teoretycznie zrobi Twoja firma.
 • Czy dostawca oferuje opcje drop drop shipping? Jeśli przedmiot jest duży, może to zaoszczędzić pieniądze, ponieważ zamiast wysłać go do ciebie, a następnie wysłać do kupującego, pomijasz krok w procesie wysyłki, co zmniejsza koszty.
 • Czy jest zniżka, jeśli kupujesz hurtowo? Jeśli jesteś pewien, możesz sprzedać przedmiot, kupowanie luzem może obniżyć koszty produkcji. Zazwyczaj im więcej przedmiotu możesz kupić jednocześnie, tym lepszą cenę otrzymasz za ten produkt.

Uwagi sezonowe

Czy produkt, który sprzedaje się lepiej o określonych porach roku niż o innych porach roku? Jednym z przykładów są brzydkie świąteczne swetry. Najlepiej będą sprzedawać od listopada do stycznia. Do końca roku sprzedaż spadnie.

Jeśli planujesz sprzedawać przedmioty sezonowe, przygotuj plan zapasowy dla tego, co będziesz sprzedawać w wolnych miesiącach lub jak zwiększysz sprzedaż w sezonie w przyszłym roku.

Czy możesz dostać się za ten produkt?

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o sprzedaży produktu, zadaj sobie pytanie, czy możesz się wycofać. Czy uważasz, że wnosi wartość dodaną do życia innych? Jeśli nie, trudno będzie ci go sprzedać, gdy będziesz musiał rozstawić produkt.

Potencjał dodania produktu do wartości

Czy uważasz, że produkt jest dobrze wykonany i ma dobry stosunek jakości do ceny? Czy uważasz, że dzięki temu życie Twoich klientów jest lepsze, nawet jeśli tylko w niewielkim stopniu?

Czy sam używasz produktu? Osobiste referencje są potężne. Jednym z przykładów są przedstawiciele firm MLM, takich jak olejki eteryczne Young Living. Używają samych olejków i przysięgają. Ta pasja świeci, a inni chcą wypróbować ten produkt. Jeśli chcesz sprzedać produkt, musisz upewnić się, że chcesz go używać samodzielnie i rozumiesz, jak to działa i dlaczego jest to najlepszy z potencjalnych produktów na rynku.

Według Magazyn dla przedsiębiorców, referencje działają, ponieważ:

 • Budować zaufanie
 • Nie jest spamem
 • Pomóż przezwyciężyć wątpliwości

Potencjał do powtórnej sprzedaży

Jest to produkt, który ludzie będą zmieniać kolejność, czy to produkt, który kupują raz i nigdy więcej?
Produkty, które ludzie kupują raz:

 • Drogie narzędzie
 • Nowości
 • Gadżety

Produkty, które ludzie zamawiają w kółko:

 • Produkty żywieniowe
 • Kosmetyki
 • Odzież

Produkt, który uwielbiają, który można zużyć lub zużyje się, to taki, który prawdopodobnie zmieni kolejność. Jednak niekoniecznie wykluczają inne produkty. Musisz także sprawdzić, czy istnieje możliwość zamówienia przedmiotu przez innych członków rodziny lub wręczenia prezentu.

Wzrost i skalowalność

Jeśli kiedykolwiek rozmawiałeś z inwestorem lub oglądałeś Shark Tank NBC, prawdopodobnie słyszysz słowo „skalowalność”. Krótko mówiąc, oznacza to po prostu, czy sprzedaż produktu może zostać szybko zwiększona, czy jest to produkt, który pada płasko na większych rynkach.

Przykładem produktu, który nie skaluje się dobrze, może być usługa parkowania samochodu przez lokalne restauracje na dużą skalę. Jest to rynek, na którym naprawdę musisz mieć kontakt, aby dobrze dogadać się z restauracjami. Jest duża konkurencja. Nie jest łatwo przenieść na inne rynki, na których możesz nie mieć tych samych kontaktów. Istnieje również duża konkurencja na innych rynkach.

Przykładem produktu o dobrej skalowalności może być nosidełko, które oszczędza na plecach mamy. Być może produkt jest obecnie sprzedawany w kilku lokalnych butikach. Jednak przy odpowiednich połączeniach i pracy jest to przedmiot, który z łatwością może spodobać się masom nowych mam. Może być sprzedawany na wielu rynkach na całym świecie i online.

Jest to przedmiot, który szukasz skalowalny?

 • Czy ma masowy urok??
 • Czy przełoży się to dobrze zarówno na sprzedaż online, jak i sprzedaż cegły?
 • Czy masz możliwość go zmienić, dostosować, dodać do niego podobne produkty?

Oczywiście istnieje wiele dodatkowych czynników, które wpływają na ustalenie skalowalności, ale są to podstawy, które powinny pomóc ci wybrać między produktami, które możesz wziąć pod uwagę.

Znalezienie dostawców

Gdy zdecydujesz się na produkt, masz kilka możliwości jego uzyskania:

 • Zrób sam produkt (może to później wpłynąć na skalowalność)
 • Zapłać komuś, kto wyprodukuje dla ciebie produkt
 • Znajdź dostawcę, który już wytwarza produkt i ma go gotowego do sprzedaży hurtowej

Pokazy handlowe

Jednym ze sposobów na znalezienie dostawców jest odwiedzenie targów w Twojej niszy. Wykorzystajmy więc ponownie ten przykład zaopatrzenia w rybołówstwo. Weźmiesz udział w hurtowych targach sprzętu wędkarskiego. Podczas wystawy robisz notatki, zadajesz pytania i szukasz unikalnych produktów do sprzedaży.

Powinieneś zebrać:

 • Informacje kontaktowe
 • Zdolność firmy do realizacji dużych zamówień
 • Informacje o wysyłce wysyłkowej

Większość osób na targach to dostawcy zewnętrzni. Jeśli to możliwe, pomiń dostawców i zamów bezpośrednio od firmy, aby obniżyć koszty. Właśnie tam przychodzi sprzedaż hurtowa.

Znalezienie hurtowników

Znalezienie hurtowni może być trudniejsze niż mogłoby się wydawać. Wiele hurtowni, które pojawią się podczas wyszukiwania w Google, wcale nie jest hurtowniami. Ich ceny nie są na poziomie, który pozwoli Ci osiągnąć rozsądny zysk.

Shopify ma ładną listę dostawców krajowych i zagranicznych. To dobry początek, ale możesz też kupić kilka produktów i sprawdzić informacje o producencie na opakowaniu. Skontaktuj się z tymi producentami bezpośrednio przez e-mail, pocztę ślimakową lub telefonicznie i zapytaj o konta hurtowe.

Jakie są rynki dla twojej niszy?

Teraz, gdy wybrałeś produkt i znalazłeś zapasy tego produktu, zanim wydasz pieniądze na zamawianie zapasów, upewnij się, że istnieją odrębne rynki dla swojej niszy.

Analizuj, gdzie możesz promować i sprzedawać swój produkt

Kiedy studiowałeś produkt i swoją konkurencję, prawdopodobnie już wymyśliłeś listę miejsc, które sprzedawała konkurencja i wiesz, że możesz iść od stóp do głów ze swoją konkurencją na tym rynku.

Teraz, jeśli chcesz przewyższyć konkurencję, musisz znaleźć dodatkowe. Pomyśl o eCommerce jako przedsięwzięciu na wielu forach:

 • Utwórz system koszyków na swojej stronie.
 • Mieć obecność w mediach społecznościowych.
 • Porozmawiaj z innymi właścicielami eCommerce o oferowaniu specjalnych ofert klientom w biuletynie.
 • Wyślij e-mail do użytkowników porzuconych koszyków. Kissmetrics ocenia to 54% kupujących którzy porzucą koszyk, ale otrzymają zniżkę, sfinalizują sprzedaż. Ta forma działań następczych i poparcia jest czymś, co można łatwo zautomatyzować i zrobić trochę lepiej niż konkurencja.

Jaki problem rozwiązuje produkt?

Jeśli jeszcze tego nie wiesz, powinieneś dowiedzieć się, jaki problem produkt rozwiązuje dla ludzi. W przypadku wędki i kołowrotka powiedzmy, że ta, którą wybrałeś do sprzedania, pozwala rybakowi na rzuty dalej i dokładniej niż jakikolwiek inny na rynku.

Wiesz już nie tylko, komu promować się (rybacy basowi), ale także wiesz, jakie korzyści oferuje wędka i kołowrotek, więc wiesz, jak promować się w tej grupie demograficznej.

Jak klienci cię znajdą?

Możesz stworzyć najpiękniejszą stronę internetową, jaką ktoś kiedykolwiek widział, oferować rabaty i robić wszystkie właściwe rzeczy, ale jeśli klienci nie wiedzą, jak Cię znaleźć, zmarnujesz swój wysiłek.

Oprócz posiadania strony internetowej musisz upewnić się, że witryna:

 • Dobrze pozycjonuje się w wyszukiwarkach
 • Jest przyjazny dla urządzeń mobilnych. Remarkety ocenia, że ​​to koniec 70% klientów w pewnym momencie dokonaj zakupu na smartfonie. Twoje e-maile i witryna powinny być przyjazne dla urządzeń mobilnych.
 • Ma linki przychodzące. Osiąga się to, gdy angażujesz się w społeczność online dla swojej niszy.
 • Zostań liderem myśli. Dołączycie więc do forów dla rybaków basowych. Uważaj jednak, aby nie zostać spamem. Nie tylko promuj swój produkt na forach, ale udzielaj porad, które mają sens, aby zostać autorytetem.
 • Dodaj cenną treść. Prowadzenie bloga w witrynie to świetny pomysł. Pozwala dodawać przydatne tematy, na które można wskazać ludziom jako wartość dodaną (zakładając, że forum zezwala na linki).

Będziesz także musiał skorzystać z inteligentnych reklam w mediach społecznościowych, w biuletynach kierowanych do Twojej grupy demograficznej, a nawet rozdając wizytówki z adresem Twojej witryny, gdy osobiście spotkasz lokalnego rybaka.

Wypełnianie otworów na rynku, który wybrałeś

Teraz, gdy wybrałeś swoją niszę i zacząłeś sprzedawać produkt, prawdopodobnie lepiej rozumiesz swoją wybraną niszę.

Spójrz na pytania, które zadają docelowi użytkownicy na forach lub na blogu. Jakie są ich potrzeby, które nie są zaspokojone? Czy możesz znaleźć produkt lub rozwiązać ten problem??

Znalezienie niszy, w której jesteś pasjonatem, oznacza, że ​​zaczniesz coraz lepiej rozumieć potrzeby klientów, które należy rozwiązać. Wybór odpowiedniej niszy oznacza, że ​​Twoja firma będzie się rozwijać wraz z dodawaniem kolejnych produktów i odkrywaniem nowych sposobów ich promowania.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map