Przegląd Yola 2016


Yola

Odwiedź stronę

8,9


Wynik AWA

Yola

Yola – być może jeszcze o nich nie słyszałeś, ale to kolejny łatwy w użyciu kreator stron internetowych, który koncentruje się na ułatwieniu tworzenia stron internetowych osobom bez wiedzy technicznej. Firma urodziła się w Kapsztadzie w Południowej Afryce w 2007 roku i obecnie obsługuje około 10 milionów użytkowników z ponad 50 milionami stron internetowych. Przeczytaj naszą recenzję Yola poniżej.

Plusy

 • Prosty i intuicyjny interfejs użytkownika
 • Potężne funkcje eCommerce
 • Doskonały edytor stylów
 • Dobry wybór widżetów

Cons

 • Ograniczenia nawigacji i projektowania
 • Brak platformy blogowej
 • Większość motywów jest przestarzała, a tylko 8 reaguje
 • Brak wsparcia telefonicznego – tylko e-mail i czat

Przegląd

 • Stronie internetowej: www.yola.com
 • Kwatera główna: Kapsztad, Republika Południowej Afryki
 • Rok założenia: 2007
 • Pracowników: 75+
 • Aktywni użytkownicy: 10 000 000+
 • Kategorie: Oprogramowanie do tworzenia witryn
 • Język: Angielski, francuski, niemiecki, włoski, portugalski i hiszpański
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 dni

Yola dąży do zapewnienia swoim klientom łatwej, intuicyjnej platformy typu „przeciągnij i upuść”, która umożliwia osobom bez wiedzy technicznej uruchomienie prostej strony internetowej i działanie przez godzinę lub dwie

Yola oferuje niektóre pakiety, od ograniczonego planu bezpłatnego aż do planu Gold i różnych płatnych dodatków. Ich główną konkurencją są inni twórcy stron internetowych z łatwym, intuicyjnym interfejsem, który jest idealny dla początkujących, takich jak Weebly i Squarespace.

Sprawdźmy trochę więcej o podstawach Yoli, zanim przejdziemy do wszystkich krwawych szczegółów poniżej.

Gdzie leży siła Yoli?

Jak już wspomnieliśmy, siła Yoli polega na absolutnej łatwości użytkowania. Nawet ci, którzy nie mają doświadczenia w projektowaniu ani technice, mogą zacząć działać w ciągu zaledwie kilku godzin – krzywa uczenia się jest jedną z najszybszych w grze. Jest bardzo łatwy w użyciu w porównaniu do wielu jego konkurentów.

Jeśli potrzebujesz wczoraj czegoś prostego w Internecie, Yola jest dobrym wyborem.

Dla kogo jest zalecana Yola?

Sama platforma będzie pasować do tych, którzy nigdy wcześniej nie mieli styczności z twórcą strony. Został zaprojektowany z myślą o małych i mikroprzedsiębiorstwach, takich jak księgowi, kosmetyczki i kawiarnie. Kreator stron działa również dobrze dla tych, którzy chcieliby stworzyć stronę wydarzeń lub osobistą stronę hobby.

Yola nie będzie dobrym wyborem dla każdego, kto chce bardziej rozbudowanej witryny zorientowanej na projektowanie, tych, którzy lubią majsterkować za kulisami, większych firm lub osób, które chcą trochę blogować. Nie oferuje tego rodzaju opcji, które są potrzebne do tego rodzaju działań

Jak skalowalna jest strona Yola?

W swoim najbardziej abonamentowym planie (Yola Gold), Yola oferuje nieograniczoną liczbę stron, przepustowość i miejsce, 150 MB plików, a także opcję utworzenia do 25 stron internetowych na jednym koncie – to ogromne.

Po przeciwnej stronie spektrum masz abonament Yola Free. Bezpłatny abonament obejmuje 1 GB przepustowości, 1 GB przestrzeni dyskowej, limity wielkości plików 5 MB, dwie strony internetowe i trzy strony internetowe dla każdej witryny.

Jeśli planujesz zacząć od bezpłatnego abonamentu i przejść na inny abonament płatny, zalecamy, aby tego nie robić. Przełączenie witryny spowoduje zmniejszenie SEO – zacznij od płatnego planu na początek lub ponownie uruchom witrynę po przejściu na płatny plan.

Jaką reputację ma Yola?

Yola nie jest bardzo znaną platformą, chociaż ma wiele kont użytkowników. Platforma ewoluowała również przez lata – Yola nie jest taka sama jak przed dwoma laty.

W związku z tym raporty o platformie są mieszane. Chociaż niektórzy użytkownicy zgłaszają jedynie bezbłędne wrażenia z budowy prostej strony internetowej, jeszcze więcej osób informuje o nieprzydatnej obsłudze klienta i złej obsłudze rozliczeń.

Czy Yola ma gwarancję zwrotu pieniędzy??

Wszystkie płatne plany Yoli są objęte 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy, więc jeśli Twoja strona nie działa, możesz po prostu odzyskać swoje pieniądze. Niestety, nie ma funkcji eksportu danych, aby przenieść ją na nową platformę, jeśli zdecydujesz się to zrobić – musisz zacząć od nowa.

Kluczowe cechy

 • Wsparcie przez e-mail, telefon i czat
 • Elastyczne widżety
 • Szeroka gama profesjonalnie zaprojektowanych motywów
 • Dostosowanie stylu strony
 • Integracja aplikacji biznesowych
 • Edytuj obraz online, a także dodaj HTML, JS, Sitewide CSS
 • Wbudowana funkcja responsywna
 • Specjalna wersja mobilna dla witryny
 • Skanowanie SEO
 • Wózek sklepowy
 • Różne alternatywne metody płatności
 • Publikowanie na Facebooku

Werdykt ekspertów branżowych w sprawie Yola Silver

Kreator stron internetowych Dla ekspertów problemem nie jest to, że Yola Silver nie jest solidnym programem. Prosta prawda jest taka, że ​​dostępne są bardziej wszechstronne opcje dla lepszej wartości. Wady Yola Silver nie są tak rażące, że krytycy nie są skłonni do przyznania programowi średniej oceny, ale po co zadowolić się średnią, skoro istnieją wybitne opcje za mniej pieniędzy?

Ostatecznie Yola Silver spełnia oczekiwania nowoczesnego producenta stron internetowych, oferując przyjazny interfejs i intuicyjne narzędzia do edycji. Ma również solidne funkcje społecznościowe, które są kluczem do nowoczesnych technik marketingowych. Jednak Yola Silver nie radzi sobie z narzędziami do blogowania i opcjami witryn mobilnych. Dla większości firm, bez względu na to, jak małe, są to niezbędne narzędzia. Zbudowanie strony internetowej bez nich może pozostawić cię w tyle na starcie. Na koniec eksperci zalecają inne opcje niż Yola Silver.

 • www.pcmag.com/article2/0,2817,2468424,00.asp
 • website-builder-review.toptenreviews.com/yola-silver-review.html

Pozytywne recenzje konsumentów i opinie na temat Yola Silver

Poza problemami z rozliczeniami wiele skarg na Yola Silver dotyczyło ograniczeń. Jednak łatwe tworzenie eleganckiego i atrakcyjnego programu witryny internetowej jest skierowane szczególnie do mikroprzedsiębiorstw i małych firm, które nie potrzebują lub nie chcą mieć wielu funkcji i przestrzeni dyskowej. Klienci należący do tej kategorii byli znacznie bardziej zadowoleni z programu. Osoby o małym projekcie szybko tworzą elegancką i atrakcyjną stronę internetową. Bardziej doświadczeni projektanci mogą również korzystać z dostępu zarówno do CSS, jak i HTML do zupełnie innego poziomu dostosowywania. Yola oferuje również szeroki wybór widżetów, które można dodać do witryny w celu zwiększenia funkcjonalności. Ogólnie użytkownicy byli zadowoleni z łatwości użytkowania, nawet jeśli Yola Silver początkowo nie ma pewnych funkcji.

Negatywne opinie konsumentów i skargi dotyczące Yola Silver

Najczęstsza skarga przeciwko Yola Silver dotyczy problemów z rozliczeniami. Wygląda na to, że znaczna część klientów miała problem z anulowaniem subskrypcji lub otrzymała nieoczekiwane opłaty. Ponadto ci, którzy mieli problemy z anulowaniem, mieli również problemy z skontaktowaniem się z obsługą klienta w celu rozwiązania problemu. Konsumenci posunęli się nawet do oskarżenia firmy o oszukańcze praktyki rachunkowe. W tym żyle było wystarczająco dużo skarg, aby stanowić prawdziwy problem.

Poza problemami z rozliczeniami użytkownicy wskazują również na brak funkcji jako główną wadę programu. Narzędzia nawigacyjne są ograniczone, a inne standardowe funkcje, takie jak blog i biuletyn, muszą zostać dodane poprzez integrację z firmami zewnętrznymi. Ostatecznie niezadowoleni konsumenci przyznali Yola Silver zaledwie 2,5 na 5 gwiazdek.

 • http://www.sitejabber.com/reviews/www.yola.com
 • http://fitsmallbusiness.com/yola-reviews/

Projekt & Dostosowywanie

Jeśli chodzi o edytory stron internetowych, Yola jest elegancka, łatwa w obsłudze, łatwa w nawigacji i implementuje prosty interfejs „przeciągnij i upuść”. Jedyną irytacją, gdy zaczynasz, jest to, że za interesującą ścianą stoi wiele interesujących funkcji.

Sprawdź nasze podsumowanie funkcji projektowych Yoli poniżej.

FunkcjaPrzegląd
Szablony stron internetowychYola oferuje responsywne, premium i darmowe szablony stron internetowych. Naszym zdaniem jedyne, które wyglądają profesjonalnie i nowocześnie, to 9 responsywnych szablonów, które i tak są jedyną opcją, którą otrzymałeś na początku.

Wolny
W bezpłatnym planie Yola możesz wybierać spośród około 150 darmowych szablonów

Premia
Istnieje około 70 dodatkowych szablonów premium do wyboru przy zakupie planu premium w Yola.

Interfejs kreatora stron internetowychEdytor jest jednym z najczystszych, z jakimi mieliśmy do czynienia wielu twórców witryn. U góry znajduje się główny pasek nawigacyjny zawierający widżety, styl, stronę, ustawienia, SEO, nawigację, pliki, urządzenia mobilne i witrynę.

Kliknięcie niektórych z tych opcji powoduje wyświetlenie mniejszego paska lub dwóch poniżej paska głównego, co daje dalsze powiązane opcje. W przypadku pozostałych pojawia się nakładka z odpowiednimi informacjami. Niektóre obszary nie są dostępne we wszystkich planach i wymagają aktualizacji. Twoja witryna została przedstawiona poniżej z interfejsem „przeciągnij i upuść”.

Opcje dostosowywania stylu stronyOtwarcie opcji Styl z górnego paska nawigacyjnego edytora wyświetli wszystkie opcje stylu. Obejmuje to kolory, czcionki, nagłówki, tło, banery i opcje CSS. Istnieje również opcja Projektant, która otworzy menu Projektanta stylów, pojawiające się po lewej stronie strony
Nawigacja stronyNawigacja strony jest dostępna poprzez opcję Nawigacji na pasku u góry strony. Można łatwo dodawać i edytować strony z tego miejsca.
Zarządzanie zawartościąIstnieje Menedżer plików (pod opcją Pliki na pasku nawigacyjnym), który zawiera przeglądanie przesłanych plików dla każdej tworzonej witryny. Każda witryna będzie miała innego menedżera plików.
Zdjęcia i galerieZarówno zdjęcia, jak i galerie można dodawać do odpowiednich widżetów i treści zarządzanych przez Menedżera plików.
Mobilne budowanie witrynyMobilne tworzenie witryn jest dostępne tylko w planach o wysokiej premii. Program do tworzenia witryn mobilnych jest niezależny od narzędzia do tworzenia witryn na komputery stacjonarne, dlatego musisz go skonfigurować samodzielnie.
Integracja z udostępnianiem społecznościowymPrzycisk „Udostępnij to” dostępny w formie widżetu.
Usługi projektoweNiedostępne.

funkcje & Przybory

Yola oferuje większość głównych funkcji innych twórców stron internetowych i kilka bardziej specyficznych tylko dla platformy. Sprawdź główne opcje poniżej.

FunkcjaPrzegląd
UstawiaćŁatwy wybór szablonów, w tym opcja podglądu przed zakończeniem wyboru. Następny ekran prosi o podanie danych kontaktowych, które podobno mają być wyświetlane w Twojej witrynie, chociaż nie widzieliśmy tego.
Projektowanie stronNieco dostosowywalne – wybierz kolory, elementy, układy itp.
Niestandardowa nazwa domenyDostępne tylko z płatnymi abonamentami.
Głębokość nawigacjiDo 2 poziomów nawigacji z lepiej płatnymi planami.
Widżety i aplikacjeDostępny jest dość dobry wybór widżetów do przeciągania i upuszczania na stronie. Dodatkowe dodatki zawiera widget kodu HTML.
ZarabianieMożliwość dodawania Google AdSense, banerów, eCommerce itp.
Statystyka odwiedzinDostępne Google Analytics.
Zdjęcia, wideo i audioSzeroka gama dostępnych widżetów multimedialnych, w tym zdjęcia, galeria, YouTube, mp3, Flash i Flickr.
BlogowanieBrak zintegrowanej platformy blogowej. Możesz użyć widżetu Tumblr lub utworzyć linki do stron Blogger lub WordPress.
mapy GoogleWidżet Mapy Google jest dostępny.
Edytor HTMLWidżet HTML jest dostępny tylko.
Integracja z mediami społecznościowymiFacebook jak, komentarze na Facebooku, Google +, Udostępnij mnie i Tweetnij ten widget dostępny.
Formularze i ankietyFormularze są dostępne jako standardowy element widgetu. Widżet formularza innej firmy Wufoo jest dostępny w celu dodania ankiety do Twojej witryny.
Przestrzeń magazynowaZakres od 1 GB do nieograniczonej przestrzeni dyskowej, w zależności od planu.
Narzędzie do newsletteraDostępne tylko z płatnym dodatkiem „Stały kontakt” innej firmy.
ForumDostępne tylko w przypadku dodawania kodu widżetu HTML.
E-commerce / sklep internetowyDodaj bezpłatne przedmioty i katalogi PayPal do swojej witryny za pomocą powiązanych z nimi widżetów. Właściwa opcja sklepu internetowego eCommerce (wtyczka Ecwid) dostępna do zakupu za 10 USD / miesiąc. Ogromna liczba opcji dostępnych dla użytkowników posiadających do 1000 produktów w Twoim sklepie.
Integracja z bramąDodatek do sklepu internetowego ma ogromną liczbę dostępnych bram płatniczych – w tym American Express, Bitpay, eWAY, iDEAL, PayPal, Stripe i wiele innych.
SEO FriendlyOpisy meta można edytować we wszystkich planach. Jedynym prawdziwym planem zoptymalizowanym pod kątem SEO jest plan Yola Gold. Złoty plan zawiera świetne narzędzia do monitorowania SEO i pomocników.
Ograniczony dostęp do witryny (ochrona hasłem)Ochrona hasłem dostępna dla jednej lub wielu stron ze wszystkimi planami.
Google® AnalyticsDostępne w menu Ustawienia.
Bezpieczeństwo strony internetowejWszystkie witryny są hostowane na bezpiecznych serwerach Yola.
Wiele językówKreator stron internetowych jest dostępny w języku angielskim, włoskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim i portugalskim.
Optymalizacja mobilnaOgraniczony i dostępny tylko z płatnymi planami.
Technologia CDNNie dostarczone.

Plany & cennik

Chociaż prawdopodobnie będziesz chciał zacząć od bezpłatnego planu Yoli, aby najpierw sprawdzić edytor i funkcje kreatora stron internetowych, w wersji bezpłatnej nie ma o czym pisać. Aby zbudować funkcjonalną witrynę internetową, musisz zarejestrować się w jednym z abonamentów premium.

Skorzystaj z bezpłatnego planu, aby się z nim bawić, zanim zdecydujesz się zbudować stronę internetową, ale zalecamy, aby nie dodawać tam treści, które chcesz. Przeniesienie treści z płatnego planu zmniejszy skuteczność twojego ostatecznego SEO.

Bezpłatny plan

Bezpłatny plan Yoli daje ograniczony wybór szablonów i edytora Yola. Możesz utworzyć maksymalnie 2 strony internetowe, z których każda może zawierać maksymalnie 3 strony. To nie wystarczy na nic poza najbardziej podstawowymi witrynami.

Bezpłatny plan oferuje ochronę hasłem na każdej stronie, a otrzymasz adres strony internetowej http://www.yoursitename.yolasite.com. Masz przydzielony 1 GB przestrzeni dyskowej i 1 GB przepustowości przy rozmiarach plików do 5 MB. U dołu każdej strony będą umieszczone reklamy Yola.

Plany Premium

Plany premium Yoli na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie jak ich konkurenci. Są w tej samej cenie i oferują podobne dodatki, a wszystkie mają 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Zauważysz jednak, że nawet przy planach premium istnieją inne opcje, które możesz potrzebować kupić.

Opcja sklepu internetowego kosztuje dodatkowo 10 USD / miesiąc oprócz każdego abonamentu premium, a Yola Mail można dodać do planów premium za 9,96 USD / rok. Ustawienie nazwy domeny jako prywatnej będzie kosztowało dodatkowo 9,95 USD rocznie.

Yola Bronze
4,17 USD miesięcznie, 5,95 USD miesięcznie

Brąz to najniższy możliwy plan, który możesz ulepszyć za pomocą Yoli. Dajesz sobie radę ze wszystkimi włączeniami bezpłatnego abonamentu, ale z dodaną nieograniczoną liczbą stron i przepustowością, aktualizacją do 2 GB przestrzeni dyskowej, domeną niestandardową z bezpłatną rejestracją prywatną i usługami wsparcia premium.

Nadal będziesz mieć reklamy Yoli na swojej stronie i nie będziesz mieć dostępnej głębi nawigacji lub strona przyjazna dla urządzeń mobilnych.

Yola Silver
8,33 USD miesięcznie, 12,95 USD miesięcznie

Yola Silver oferuje wszystkie zalety planu Bronze, ale teraz z 5 GB przestrzeni dyskowej i usuniętymi reklamami. Masz teraz dostęp do zoptymalizowanego pod kątem urządzeń mobilnych projektu witryny, zaawansowanej edycji, podmenu nawigacji oraz opcji publikowania na Facebooku.

Yola Gold
16,66 USD miesięcznie, 24,95 USD miesięcznie

Yola Gold jest bez wątpienia najbardziej użytecznym ze wszystkich pakietów Yola – i będziesz chciał go użyć, jeśli chcesz skoncentrować się na SEO. Pakiet zawiera wszystko zawarte w pakiecie Silver, wraz z nieograniczonym miejscem do przechowywania, skanami SEO, użyciem słów kluczowych, raportami ruchu, monitorowaniem SEO i listą katalogów biznesowych Yola.

Obsługa klienta

Raporty o pomocy technicznej Yoli od użytkowników są niejednolite. Platforma obiecuje maksymalnie 24-godzinny zwrot wszystkich zapytań.

 • Telefon. Brak wsparcia telefonicznego.
 • Wsparcie e-mail. Wsparcie przez e-mail jest zapewniane przez formularz kontaktowy Yola.
 • Czat. Czat na żywo jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, chociaż czasami będą długie kolejki.
 • Baza wiedzy. Solidna baza wiedzy z dobrą funkcjonalnością wyszukiwania.
 • Samouczki wideo. Samouczki wideo są dostępne.
 • Forum wsparcia.& Yola ma forum wsparcia społeczności wypełnione pytaniem Q&Od klientów i techników Yola.
 • Dodatkowe opcje. Warsztaty Squarespace jeden na jeden dostępne z zespołem w Nowym Jorku raz w miesiącu – szybko zdobądź miejsce!

Łatwość użycia

Yola to piękny, dobrze zaprojektowany edytor stron internetowych. To sprawia, że ​​proces tworzenia strony internetowej jest praktycznie spacerkiem po parku dla każdego, kto chce z niego skorzystać. Początkujący pokochają go, a eksperci od projektowania docenią, jak dobrze przemyślane są wszystkie układy.
Każdy może założyć nową stronę internetową w mniej niż kilka godzin. Edytor ma interfejs przeciągania i upuszczania, a wszystkie menu są płynne i jakby znajdowały się we właściwym miejscu. Kodery mają możliwość edycji kodu CSS lub pisania niestandardowych widżetów HTML, jeśli sobie tego życzą.

Szablony z pewnością nie są tak interesujące ani różnorodne, ale te responsywne wyglądają przynajmniej profesjonalnie – mimo że jest ich tylko 10! Dostosowywanie każdego z nich jest łatwe, a dodawanie widżetów również.

Dla tych, którzy patrzą na opcję eCommerce, sklep oparty na Ecwid korzysta z innego rodzaju edytora, ale łatwo jest też poznać.

Jeśli szukasz dobrego sposobu na dodanie do SEO, musisz zapisać się do planu Gold – innych planów poważnie brakuje. Szkoda, że ​​ta opcja SEO nie jest dodatkowym dodatkiem, takim jak sklep internetowy.

Wniosek

W Yoli jest wiele do polubienia – wspaniały edytor, łatwość tworzenia stron i prosta konfiguracja sklepu eCommerce. Mimo że Yola ma więcej niż wystarczającą sekcję pomocy, chyba że robisz coś nieco trudnego, prawdopodobnie nie będziesz tego potrzebować.

Jeśli potrzebujesz podstawowej strony internetowej dla małego projektu biznesowego lub osobistego i chcesz ją zaprojektować przy minimalnym stresie i czasie, to Yola może być dobrym edytorem stron internetowych do wyboru. Dodatek eCommerce jest dość rozszerzalny w przypadku sklepu internetowego zawierającego do 1000 produktów i oferuje ogromną liczbę bramek płatności do wyboru.

Problem, który znajdujemy w Yola, polega na tym, że trzeba sporo zapłacić, aby uzyskać dobrą funkcjonalność strony internetowej z platformy. Szablony są ograniczone i wszędzie tam, gdzie spojrzysz, strona prosi o zapłatę za coś. To jest zdecydowanie wyłączone.

Jeśli patrzysz na Yola, są też inne narzędzia do tworzenia witryn, które również powinieneś sprawdzić. Platformy takie jak Squarespace i Weebly mają podobną konfigurację, ale mogą być bardziej precyzyjne w zależności od potrzeb.

Porównać

Yola

89

Wix

96

Weebly

95

Squarespace

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map