Przegląd Wix 2016


Wix

Odwiedź stronę

9,6


Wynik AWA

Wix

Wix utrzymuje silną pozycję na scenie twórców stron internetowych od 2006 roku. Wiodąca platforma oferuje jeden z najprostszych interfejsów w użyciu, wśród morza konkurentów. Wix może być doskonałym wyborem dla początkujących, freelancerów i małych firm. Jest idealny dla każdego, kto szuka łatwego sposobu na stworzenie profesjonalnie wyglądającej strony internetowej. Przeczytaj naszą recenzję Wix poniżej.

Plusy

 • Łatwy, intuicyjny interfejs
 • Nie wymaga wiedzy technicznej ani projektowej
 • Duża liczba profesjonalnie zaprojektowanych szablonów do wyboru
 • Oddzielny widok optymalizacji mobilnej
 • Rozbudowany rynek aplikacji dla dodatkowej funkcjonalności

Cons

 • Nie można przełączyć z wybranego szablonu
 • Brak dostępu do kodu źródłowego
 • Ograniczone opcje platformy blogowej
 • Słaba funkcjonalność eCommerce

Przegląd

 • Stronie internetowej: www.wix.com
 • Kwatera główna: Tel Awiw, Izrael
 • Rok założenia: 2006
 • Pracowników: 50–100
 • Użytkownicy: 77 000 000+
 • Kategorie: Kreator stron internetowych
 • Usługi: Oprogramowanie do projektowania w chmurze, hosting
 • Darmowa wersja próbna: 14 dni
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 dni

Wix oferuje użytkownikom kompleksową platformę do tworzenia stron internetowych, której celem jest prostota. Został zaprojektowany, aby ułatwić wszystkim stworzenie profesjonalnie wyglądającej witryny – w mgnieniu oka.

Edytor jest bardzo intuicyjny i zawiera mnóstwo nowoczesnych szablonów do wyboru. W połączeniu z dodatkami ze sklepu Wix App Store użytkownicy mogą stworzyć czystą, nowoczesną stronę internetową – i to nie tylko statyczne obrazy i tekst.

Co jest najlepsze w używaniu Wix?

W Wix najlepszą cechą platformy jest to, że jest ona tak cholernie łatwa! Nie musisz mieć żadnego know-how, aby z niego korzystać. Wix to solidny wybór dla użytkowników z niewielkim doświadczeniem technicznym lub projektowym. Możesz szybko stworzyć coś, co wygląda na zrobienie tysięcy dolarów, a wszystko to bez spędzania tygodni!

Dla kogo jest Wix?

Polecamy Wix małym firmom, które nie wymagają sklepu internetowego lub hobbystom, którzy chcą się połączyć z internetem. Jest to również bardzo przydatne dla projektantów, fotografów, muzyków i innych osób, które chcą pokazać swoje portfolio w Internecie.

Więc dla kogo nie jest Wix? Jeśli szukasz bardziej kompleksowej kontroli nad swoją witryną, Wix może nie być najlepszą platformą dla Ciebie. Funkcje takie jak edycja kodu i eksportowanie witryny nie są dostępne dla użytkowników technicznych.

Jak skalowalna jest strona internetowa Wix?

Strony internetowe Wix mogą zawierać do 20 GB danych. Jest to dostępne w przypadku najbardziej wymagającego planu abonamentowego. O ile nie hostujesz wielu dużych plików multimedialnych lub dużej sieci stron, jest to więcej niż wystarczające. Zacznij od 500 MB i zobacz, jak sobie radzisz!

Jaką reputację ma Wix?

Większość ludzi już zna Wix lub przynajmniej odwiedziło stronę internetową Wix. Z ponad 73 milionami użytkowników i 45 000 nowych użytkowników dziennie, Wix jest bardzo popularny. Recenzenci wysoko oceniają platformę za użyteczność.

A jak bezpieczne są twoje dane? Dane Twojej witryny są bezpieczne, ponieważ witryna jest w całości przechowywana na bezpiecznych serwerach Wix. Praktyki bezpieczeństwa Wix posiadają certyfikat TRUSTe na zgodność z programem certyfikacji TRUSTe. Wix jest również zgodny z unijnymi i amerykańsko-szwajcarskimi ramami „bezpiecznej przystani”.

Obowiązują zwykłe zasady bezpieczeństwa w Internecie. Zawsze używaj oprogramowania antywirusowego. Nie klikaj niezaufanych linków. Przestrzegaj przepisów bezpieczeństwa dotyczących hasła. Zachowaj czujność i bądź ostrożny!

Czy Wix ma gwarancję zwrotu pieniędzy?

Założę się, że tak. Wszystkie abonamenty Premium mają standardową 14-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, co daje Ci poczucie pewności, jeśli dowiesz się, że nie może zrobić tego, co chcesz..

Kluczowe cechy

 • Intuicyjny edytor przeciągnij i upuść
 • Przyjazny dla urządzeń mobilnych
 • Darmowy hosting
 • Domena niestandardowa
 • Ponad 500 szablonów zaprojektowanych przez projektantów
 • Ponad 40 unikalnych galerii
 • Efekty 3D Parallax
 • Nieograniczone strony internetowe
 • Kod HTML HTML
 • Aplikacje na Facebooku
 • Spersonalizowana skrzynka pocztowa Google
 • Prywatne i chronione strony internetowe

Werdykt ekspertów branżowych w sprawie Wix

Platforma eCommerce Eksperci absolutnie kochają Wix. Jest wysoce zalecany i jest prawdopodobnie najlepiej ocenianym programem na rynku. Przede wszystkim krytycy nie mogą powiedzieć wystarczająco dobrych rzeczy na temat edytora przeciągania i upuszczania. To intuicyjne narzędzie pomaga umieścić

Wix w swojej własnej lidze, jeśli chodzi o łatwość użycia. Każdy może użyć Wix do zaprojektowania atrakcyjnej strony internetowej i nie ma praktycznie żadnych ograniczeń co możesz zrobić, nawet jeśli nie znasz kodu. Wix jest tak przyjazny dla użytkownika, że ​​krytycy określają go jako przyjemny w użyciu. To nie jest coś, co często słyszysz, jeśli chodzi o oprogramowanie. Oto niektóre z unikalnych funkcji, które szczególnie lubią krytycy:

 • Kliknij menu kontekstowe prawym przyciskiem myszy. To narzędzie pozwala rozpocząć edycję po prostu klikając prawym przyciskiem myszy obraz lub fragment tekstu.
 • Wygodny pasek narzędzi do zmiany rozmiaru i edycji obrazów.
 • Przechowywanie obrazu Możesz ponownie wykorzystać obrazy bez konieczności przesyłania ich za każdym razem.
 • Witryny mobilne.
 • Rozbudowane opcje integracji stron trzecich.

Wygląda na to, że choć eksperci krytykowali nowego redaktora, który nie chce wydać ostatecznego wyroku, ponieważ ufają Wixowi w rozwiązywaniu problemów.

Pozytywne recenzje konsumentów i opinie na temat Wix

Przed aktualizacją użytkownicy niemal jednogłośnie chwalili Wix. Często opisywany był jako najlepszy edytor przeciągnij i upuść dostępny na rynku. Od momentu powstania w 2006 r. Wix po prostu stale się rozwija, dodaje klientów i zdobywa uznanie. Oprócz przyjaznego dla użytkownika edytora użytkownicy mają również:

 • Funkcje przetwarzania płatności. Możesz współpracować z największymi nazwiskami, aby zapewnić bezpieczną obsługę.
 • Obsługa klienta i wsparcie techniczne. Bezpośredni kontakt z kimś może być trudny, ale dostępnych jest wiele zasobów, które pomogą Ci rozwiązać wszelkie problemy.
 • Możliwości projektowe. Wix sprawia, że ​​niezwykle łatwo jest stworzyć profesjonalnie wyglądającą stronę internetową, którą można dostosować do własnych potrzeb.

Niemal każda pozytywna opinia konsumenta daje Wix ocenę 5 gwiazdek. Jeszcze kilka miesięcy temu trudno było znaleźć opinie, które nie dałyby programowi doskonałej oceny.

Negatywne opinie konsumentów i skargi dotyczące Wix

Przez lata Wix był szanowanym liderem w eCommerce. Do niedawna jedyne skargi na Wix wydawały się zarówno rzadkie, jak i losowe. Po prostu nie było żadnych powtarzających się problemów, które mogłyby nawet stanowić trend. Niestety wydaje się, że wszystko zmieniło się wraz z ostatnią aktualizacją.

Użytkownicy są bardzo otwarci na temat niezadowolenia z nowego edytora. Został opisany jako powolny, niezgrabny i wręcz bolesny w użyciu. Nowym edytorowi udało się stworzyć wiele problemów dla firmy. Ich bilety serwisowe są teraz pełne skarg i problemów, które wydają się przytłaczać dział obsługi klienta.

Osoby mające problemy z edytorem zgłaszają również problemy z kontaktem z działem pomocy technicznej. W niektórych przypadkach czeka się dwa tygodnie na rozmowę z człowiekiem. Wygląda na to, że Wix próbował naprawić coś, co nie zostało zepsute i udało mu się stworzyć duży ból głowy.

Projekt & Dostosowywanie

Od momentu rejestracji konta w Wix wszystkie opcje projektowania są jasne i łatwe do naśladowania. Początkowo wybierasz układ spośród ponad 510 profesjonalnie zaprojektowanych bezpłatnych szablonów stron internetowych. Szablony te są uporządkowane według kategorii i podkategorii, aby pomóc Ci znaleźć coś odpowiedniego. Weźmy na przykład kategorię Biznes. Kategoria wysokiego poziomu zawiera następnie Doradztwo & Coaching i usługi & Podkategorie konserwacji.

Możesz także użyć pustych szablonów w Wix. Dlaczego miałbyś tak duży wybór eleganckich, gotowych szablonów ?! Każdy gotowy szablon można w pełni dostosować – bez elementów zablokowanych na miejscu.

Po wybraniu szablonu otworzy się edytor Wix. Wszystkie elementy projektu znajdują się na stronie w czystym formacie „przeciągnij i upuść”. Kliknięcie elementu pozwala zmienić jego rozmiar lub przeciągnąć go w nowe miejsce. Kliknij dwukrotnie, aby go edytować i sformatować. Kliknięcie prawym przyciskiem myszy daje kolejne menu z opcjami takimi jak kopiowanie i wklejanie, cofanie i układanie.

Te trzy paski nawigacyjne zapewniają wszystko, czego potrzebujesz, aby zmodyfikować istniejący szablon. Menu nie są denerwujące, w przeciwieństwie do niektórych innych, które ukrywają stronę. Są też znajome, jak coś, z czego już korzystałeś.

Możesz szybko dodawać multimedia ze swojego komputera lub Facebooka, Instagrama, Dysku Google, Flickr i Picasy. Menedżer multimediów przechowuje wszystkie przesłane pliki w repozytorium online, dzięki czemu elementy są łatwo dostępne do ponownego użycia. Istnieje również opcja edycji zdjęć za pomocą Wix, ponieważ zawiera on wbudowany edytor obrazów. Przesyłanie obrazów przez Wix caps przy 250 MB na obraz, a wideo przy 1 GB na film. Platforma automatycznie optymalizuje obrazy w celu szybkiego wyświetlania po uruchomieniu witryny.

Nowa wersja edytora Wix może również korzystać z funkcji nowoczesnych pasków. Paski to układ poziomy, który możesz już znać. Do wyboru jest efekt przewijania paralaksy, który nadaje witrynie wrażenie aktywnego 3D.

Niestety platforma nie ma możliwości edycji kodu HTML ani CSS strony. Można jednak budować i dodawać małe niestandardowe elementy HTML za pomocą instalowalnej aplikacji HTML.

Podobnie jak wszyscy twórcy witryn internetowych, często zapisuj swoją pracę! Dzięki temu nie stracisz żadnych zmian z powodu zakłóceń w połączeniu z Internetem.

funkcje & Przybory

Jakie cechy wyróżniają Wixa z tłumu? Zaokrągliliśmy kilka pomocnych i niezbyt pomocnych części wszechświata Wix.

FunkcjaPrzegląd
AplikacjeWszyscy potrzebujemy więcej aplikacji! Rynek aplikacji Wix zawiera ponad 260 aplikacji do wstawienia na twoją stronę. Te aplikacje są zarówno płatne, jak i bezpłatne i obejmują takie serwisy jak YouTube, czat na żywo i Tint dla kanałów społecznościowych. Te aplikacje sprawiają, że dostosowywanie Wix jest o wiele bardziej osobiste.
HostingWix hostuje wyłącznie całą zawartość witryny na swoich serwerach. Oznacza to, że nie musisz się martwić o korzystanie z zewnętrznej usługi hostingowej dla swojej witryny. Oznacza to również, że nie możesz zoptymalizować swojej witryny po stronie hostingowej – dla niektórych jest to przeszkodą.
Projektowanie mobilneWix nie optymalizuje automatycznie witryny na komputery pod kątem miejsca w układzie mobilnym. Łatwo jest jednak przełączyć się na układy stacjonarne i mobilne, aby to naprawić samodzielnie. Możesz dodać mobilny pasek akcji na dole strony mobilnej. Ten mobilny pasek umożliwia użytkownikom szybki dostęp do poczty e-mail lub połączenia z Twoją firmą lub zlokalizowania jej na mapie. Pamiętaj, że tylko mobilna wersja witryny jest dostępna na urządzeniach mobilnych. Nie ma dostępu do wersji komputerowej.
Ochrona hasłaWix oferuje możliwość ochrony każdej strony witryny indywidualnie hasłem. Schludny!
Kreator listKreator list Wix to prosta struktura bazy danych, w której można przechowywać dane. Użyj go, aby zapisać powtarzające się treści, takie jak zdarzenia lub przepisy.
SEOOptymalizację SEO można wykorzystać w przypadku treści, takich jak tytuły stron i opisy meta. Optymalizacja SEO jest jednak ograniczona w blogach Wix.
Rozwiązanie eCommercePakiet eCommerce na Wix nie jest świetny. W rzeczywistości zalecamy korzystanie z innego narzędzia do tworzenia witryn, jeśli planujesz sprzedaż online. Opcje takie jak Shopify lub Bigcommerce są znacznie lepsze do budowania sklepu internetowego.
Główny zarzut dotyczący sklepów internetowych Wix polega na tym, że istnieje tylko jedna stawka zryczałtowana. Tylko jeden! Oznacza to, że niezależnie od tego, czy wysyłasz kanapę, czy drewnianą miskę, koszty wysyłki muszą być takie same! Jeśli chcesz robić eCommerce za pomocą Wix, wypróbuj dodatkową aplikację, taką jak Ecwid, aby zwiększyć funkcjonalność.
Bezpieczeństwo strony internetowejStrony internetowe przechowywane na bezpiecznych serwerach Wix. Bezpieczna transmisja danych logowania i hasła. Certyfikat TRUSTe.
BlogProsta platforma blogowa, nie przyjazna SEO.
Integracja z bramąPayPal, WebMoney, Skrill, Authorize.Net, PayU Latam (tylko Ameryka Łacińska) lub opcja płatności offline.
Optymalizacja mobilnaDedykowana strona do edycji mobilnej.
Niestandardowa nazwa domenyDostępne tylko z planami Premium.
Statystyki WisitoraGoogle Analytics jest dostępny w płatnych planach lub z aplikacją Web-Stats w abonamencie bezpłatnym.
Integracja z mediami społecznościowymiPasek społecznościowy i różne aplikacje.
Wiele językówEdytor jest dostępny w 15 językach. Tekst strony można wprowadzić we wszystkich językach zgodnych z UTF8.

Plany & cennik

Darmowy plan Wix to dobre miejsce na rozpoczęcie – niezależnie od bieżącej sytuacji na stronie lub motywacji biznesowych. Najpierw zbuduj witrynę, korzystając z abonamentu bezpłatnego, zanim zdecydujesz się na zakup abonamentu premium. Zapisanie się na pakiet, a następnie uświadomienie sobie, że platforma nie odpowiada Twoim celom, jest błędem nowicjusza!

Bezpłatny plan

Darmowy plan Wix oferuje pełny zakres szablonów Wix z możliwością dostosowania oraz pełny edytor Wix. Oba są dostarczane całkowicie bezpłatnie, na zawsze!

Aby uzyskać ten przywilej, Wix umieszcza reklamy na twojej stronie. Adres Twojej witryny jest również oznaczony marką Wix i wygląda jak http://username.wix.com/sitename. Bezpłatny abonament zapewnia 500 MB przestrzeni dyskowej i 500 MB przepustowości dla użytkowników, aby uzyskać dostęp do multimediów.

Nie należy używać opcji bezpłatnego abonamentu w przypadku profesjonalnej witryny – reklamy Wix obniżą jej wygląd. Darmowy plan powinien dotyczyć tylko osobistych projektów lub sprawdzenia, czy Wix jest odpowiednią platformą dla Ciebie.

Plany Premium

Plany Premium Wix oferują konkurencyjne ceny dla podobnych platform, takich jak Weebly i Squarespace.

Wszystkie plany premium Wix są objęte 14-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy, a opcje płatności są realizowane przez karty Visa, MasterCard, American Express lub Discover.

Połącz abonament

4 USD / miesiąc (miesiąc do miesiąca)

Najbardziej podstawowa opcja planów premium Wix, plan Connect Domain, ma bardzo ograniczoną wartość. Ten plan obejmuje wyższą przepustowość (1 GB), Google Analytics i wsparcie premium. Daje również możliwość przeniesienia bieżącej domeny do Wix. Plan domeny Connect nadal będzie wyświetlał reklamy Wix.

Plan kombinowany

8,25 USD / miesiąc (rocznie) 12,42 USD / miesiąc (z miesiąca na miesiąc)

Wix zaleca plan Combo osobom, które używają konta Wix do użytku osobistego – być może projekt hobby lub album rodzinny? Dzięki planowi Combo automatycznie otrzymujesz wszystko w planie domeny Connect. Otrzymasz również nazwę swojej domeny, do 75 USD kredytów Google AdWords i spersonalizowany favicon. Co najlepsze, wszystkie Wix usuwa wszystkie reklamy z witryny. Plan Combo ma 3 GB przestrzeni dyskowej i 2 MB przepustowości łącza.

Nieograniczony abonament

12,42 USD / miesiąc (rocznie) 22,90 USD / miesiąc (z miesiąca na miesiąc)

Plan Wix Unlimited jest idealny dla freelancerów lub firm, które nie potrzebują eCommerce. Plan zawiera wszystko w planie Combo oraz dwie sprytne aplikacje biznesowe. Te aplikacje to aplikacja Form Builder i aplikacja Site Booster. Pochodzi z dużym 10 GB przestrzeni dyskowej i nieograniczoną przepustowością, stąd nazwa.

Plan eCommerce

16,17 USD / miesiąc (rocznie) 24,90 USD / miesiąc (z miesiąca na miesiąc)

Plan eCommerce jest jedynym wyborem dla osób, które chcą używać Wix do hostowania swojej witryny eCommerce. Plan zawiera wszystkie funkcje planu Unlimited i dodaje sklep internetowy. Wix ogranicza ilość miejsca w planie eCommerce przy 20 GB i przepustowości przy 10 GB.

Uwaga: możesz dodawać darmowe i płatne aplikacje w dowolnym abonamencie.

Obsługa klienta

Wix ma wiele niestandardowych wbudowanych funkcji wsparcia. Ludzie, którzy kupili Plany Premium, również zyskują dodatkową miłość od zespołu Wix.

Uważamy, że najlepszą rzeczą w pomocy Wix jest ikona znaku zapytania, która pojawia się na większości elementów w edytorze. Stąd możesz uzyskać dostęp do strony pomocy funkcji wraz z pełnym samouczkiem wideo. A to wszystko bez opuszczania edytora.

Klienci korzystający z bezpłatnego abonamentu mają do tego dostęp wraz ze wszystkim w Centrum pomocy. Centrum pomocy zawiera instrukcje, samouczki wideo i artykuły na różne tematy. Istnieje również przydatne forum poświęcone problemom z Wix. Wsparcie online dla platformy Wix jest szerokie.

Wix ma również przydatną linię wsparcia telefonicznego. Linia pomocy telefonicznej Wix jest dostępna od 6:00 do 17:00 czasu pacyficznego. Możesz również zaplanować połączenie lub wziąć bilet. Personel telefoniczny Wix ma 95% oceny zadowolenia klientów, a średni czas oczekiwania wynosi zaledwie 3 minuty. Członkowie Premium mają do dyspozycji zespół VIP, który odbiera połączenia.

Łatwość użycia

Edytor Wix jest jednym z najprostszych kreatorów stron internetowych. Pozwala użytkownikom stworzyć profesjonalnie wyglądającą stronę internetową bez doświadczenia technicznego.

Interfejs użytkownika jest intuicyjny i niezwykle łatwy w użyciu. Przeciętny użytkownik zajmuje około 20-30 minut na opanowanie podstaw – krzywa uczenia się jest bardzo szybka. Oznacza to, że każdy może uruchomić podstawową stronę internetową w ciągu kilku krótkich godzin. Jak wspomniano wcześniej, ikona znaku zapytania wyświetlana na wszystkich funkcjach edytora Wix jest świetną pomocą.

Prosty interfejs przeciągnij i upuść ułatwia pracę. To ogromna różnica dla osób, które wcześniej nie próbowały tworzyć witryn. Umieszczenie elementów w dowolnym miejscu czyni początkującym bardzo prostym.

Platforma ma jednak pełną personalizację. Zaawansowani użytkownicy prawdopodobnie uznają konfigurację platformy za restrykcyjną. Wix został zaprojektowany tak, aby był prosty, a nie rozszerzalny.

Co do strony zarządzania witryną? Wix zapewnia dodatki takie jak Google Analytics do śledzenia wydajności witryny.

A jak Wix radzi sobie z optymalizacją SEO? W najlepszym razie średnia. Platforma nie jest wystarczająco solidna dla tych, którzy chcą zwiększyć ruch w swojej witrynie.

Wniosek

Wix jest tak łatwy w użyciu; twoja babcia może to zrozumieć. Oferuje szeroką gamę szybkich i profesjonalnych szablonów, które można w pełni dostosować. App Store rozszerza następnie użyteczność Twojej witryny.

Ta wygoda umożliwiła dostosowanie techniczne. Użytkownicy Wix niestety nie są w stanie zmienić żadnego backendu w swoich witrynach. Z tego powodu zalecamy zaawansowanym użytkownikom rozważenie innego narzędzia do tworzenia witryn.

Polecamy Wix dla stron internetowych po raz pierwszy, dla osób tworzących podstawowe portfele online oraz dla osób, które chcą budować swoje strony internetowe bez wiedzy technicznej lub projektowej. Każdemu innemu możesz chcieć sprawdzić inne opcje, zanim zdecydujesz, który twórca witryny wybrać.

Wix: Jest elegancki, prosty i spełnia swoje zadanie dla początkujących.

Porównać

Wix

96

Weebly

95

Squarespace

94

Jimdo

93

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map