Przegląd Virb 2016


Virb

Odwiedź stronę

8,9


Wynik AWA

Virb

Od 2007 r. Virb był częścią Media Temple, dopóki nie został sprzedany GoDaddy w 2014 r. Mimo to twórca witryny Virb pozostaje konkurentem z własnym hostingiem, nieograniczoną liczbą stron i dostępną treścią. Przeczytaj naszą recenzję Virb poniżej.

Przegląd

 • Stronie internetowej: www.virb.com
 • Kwatera główna: Culver City, Kalifornia
 • Rok założenia: 2008
 • Posiadane: autor: GoDaddy
 • Usługi: Oprogramowanie do projektowania w chmurze, hosting
 • Darmowa wersja próbna: 10 dni

Twórcy oryginalnego oprogramowania Virb próbowali go wyodrębnić i pozostawić jako samodzielny kreator stron internetowych, który umożliwia łatwy wybór motywów i proste funkcje dodatkowe, takie jak eCommerce, galerie mediów, blogi i puste tablice. Niestety stało się tak, że Virb został otoczony przez GoDaddy.

Virb oferuje hosting w chmurze oraz szybkie i niezawodne połączenie; Hosting stron trzecich nie jest wymagany ani dozwolony w Virb. Chociaż może to być zdecydowanie pozytywny dla początkujących, zwłaszcza, że ​​ceny są kompleksowe, może nie podobać się doświadczonym programistom, którzy wolą większą kontrolę nad swoimi witrynami.

Mimo to koszt hostowania witryny Virb jest bardzo tani i wynosi zaledwie 10 USD miesięcznie, a konfiguracja witryny i wprowadzanie zmian jest szybkie i wydajne. Chociaż nie ma polityki gwarancji zwrotu pieniędzy, nie jest również wymagana żadna umowa i płacisz z miesiąca na miesiąc.

Na swojej stronie internetowej Virb mówi: „Bez względu na to, czy jesteś nowicjuszem czy profesjonalistą, fotografem, zespołem, małą firmą lub kimkolwiek innym, Virb jest idealny do budowania Twojej witryny – szybko i łatwo”. Nie możemy się kłócić z tym stwierdzeniem, ponieważ wydaje się, że ma bardzo przyjazną funkcjonalność.

Bez względu na poziom doświadczenia w projektowaniu stron internetowych, dzięki Virb możesz łatwo zbudować ładną stronę. Podczas swojej pracy w Media Temple, Virb był sprzedawany kreatywnym typom, takim jak fotografowie, projektanci i artyści ze względu na łatwe w użyciu gabloty z portfolio.

Virb zapewnia nieograniczoną przepustowość, a także możesz dodawać nieograniczoną liczbę stron, dzięki czemu jest skalowalny wraz z rozwojem firmy. Virb oferuje wiele projektów witryn, responsywność na urządzenia mobilne, integrację z mediami społecznościowymi, hosting w chmurze i obsługę CDN, a także CSS i HTML do użytku przez doświadczonych projektantów. Klienci otrzymują nieograniczoną przepustowość i miejsce na dysku za pomocą konta Virb.

Virb to doskonała platforma dla tych, którzy nie potrzebują absolutnie najnowszej technologii. Artyści i inni twórcy mogą łatwo zbudować swoje portfolio, magazynować je i skonfigurować prosty eCommerce na ładnie wyglądającej stronie internetowej za niewiarygodnie rozsądny koszt w porównaniu z wieloma innymi twórcami stron internetowych. Dla osób o zaawansowanych potrzebach lepiej jest szukać gdzie indziej.

Kluczowe cechy

 • Szeroki wybór tematów
 • Wbudowana mobilna stylizacja
 • Pełny dostęp do HTML i CSS
 • Hasła witryny i strony
 • nieograniczona przepustowość
 • Domena niestandardowa
 • Narzędzia SEO i analityka
 • Integracja z Google Analytics
 • Integracja społeczna
 • Bezpłatne przechowywanie plików
 • Hosting w chmurze
 • Globalna sieć dostarczania treści

Werdykt ekspertów branżowych w sprawie Virb

Kreator stron W 2012 r., Kiedy Virb został przejęty przez spółkę dominującą GoDaddy, pojawiła się duża presja na temat twórcy strony i duże nadzieje na kolejny etap. Ponad cztery lata później Virb jeszcze nie spełnił oczekiwań i wydaje się martwy w wodzie.

Biorąc to pod uwagę, warto wspomnieć o pozytywnych opiniach ekspertów. Wiele ma to związek z poparciem GoDaddy. Gdy utworzysz witrynę za pośrednictwem Virb, będziesz mieć dostęp do doskonałych usług hostingowych i bezpieczeństwa, które są powiązane z kontem GoDaddy. Te dwie funkcje są szczególnie ważne, jeśli planujesz zamienić swoją stronę internetową w sklep internetowy. Posiadanie bezpiecznej strony jest niezbędne dla eCommerce.

Ogólnie rzecz biorąc, trudno jest poczuć, jak inni ludzie myślą o Virb. Większość recenzji jest pozytywna, ale także bardzo nieaktualna.

 • http://www.hostingadvice.com/reviews/website-builder/
 • http://www.sitebuilderreport.com/website-builders/review/virb

Pozytywne recenzje konsumentów i opinie na temat Virb

Jeśli jesteś przytłoczony liczbą dostępnych na rynku opcji i po prostu szukasz narzędzia do tworzenia stron internetowych, które może zrobić wszystko po trochu, możesz spojrzeć na Virb. Tak, istnieją pewne wyraźne wady, ale jest to również stosunkowo tania opcja, szczególnie biorąc pod uwagę liczbę funkcji. Użytkownicy polecają Virb z następujących powodów:

 • Łatwość użycia. Nie wymaga kodowania.
 • Piękne, nowoczesne i wyrafinowane szablony.
 • Elastyczne projekty.
 • Funkcja blogu
 • Pomocne i pouczające samouczki wideo
 • Czysty i elegancki interfejs użytkownika
 • Dostęp do HTML i CSS oprócz narzędzi edycyjnych Virb

Ci, którzy chcieli stworzyć stronę z portfolio, która była bardzo ciężka, byli szczególnie zadowoleni z Virb. Dobrze nadaje się do większej liczby stron Visual.

Negatywne opinie konsumentów i skargi dotyczące Virb

Szczerze mówiąc, w Internecie nie ma wielu informacji na temat twórcy witryny Virb. Z biegiem lat Virb ewoluował z nieudanej platformy mediów społecznościowych do narzędzia do budowania stron internetowych, zanim ostatecznie został wykupiony przez GoDaddy w 2012 roku. Firma i program zmieniły ręce tak wiele razy, że wielu użytkowników opuściło to dlatego, że przestali aktualizować program. Wygląda na to, że właściciele i programiści byli tak skupieni na przejęciach, że zapomnieli, że powinni pracować nad dostarczeniem produktu wysokiej jakości, który mógłby nadążyć za konkurencją. W tej chwili Virb wydaje się martwy w wodzie, a użytkownicy przechodzą do bardziej wiarygodnych firm.

 • http://www.sitebuilderreport.com/website-builders/review/virb
 • https://en.wikipedia.org/wiki/Virb

Projekt & Dostosowywanie

FunkcjaPrzegląd
SzablonyMotywy określają układ witryny, więc baw się nią, dopóki nie znajdziesz takiej, którą lubisz, dzięki Virb jest fajna i prosta. Virb oferuje 26 różnych motywów do wyboru i ułatwiają przełączanie się między nimi. W przeciwieństwie do niektórych twórców stron internetowych, których widzieliśmy, zmiana motywu nie zabiera Cię z powrotem do kwadratowego, aby zacząć od nowa; Twoje treści i obrazy są zapisywane i przenoszone do nowego formatu.

Łatwo jest dodać lub zmienić motyw w witrynie – aby dodać początkowy, kliknij opcję Dostosuj swój projekt w górnej części panelu administracyjnego, aby go zmienić, kliknij opcję Zmień motyw w dolnej części panelu Dostosuj. Stamtąd możesz wyświetlić dostępne motywy, klikając i zmieniając je natychmiast. Nie podoba ci się nowy? Kliknij i zmień to z powrotem.

Kreator strony internetowejInterfejs kreatora stron internetowych Virb jest prosty w użyciu; po wybraniu motywu możesz także dostosować kolory i czcionki, których chcesz używać na swoich stronach i w różnych obszarach witryny. Możesz również przesłać logo firmy i niestandardowy obraz tła, aby dostosować witrynę do własnych potrzeb.

Wszystkie te funkcje można łatwo znaleźć i używać na lewym panelu projektowym, a wyniki są wyświetlane natychmiast po prawej stronie. Jeśli nie podoba Ci się dokonana zmiana, możesz szybko dokonać lepszej zmiany, dopóki Twoja witryna nie będzie wyglądać dokładnie tak, jak chcesz.

Dostosowywanie stylu strony ”Opcje dostosowywania stylu strony są dostępne w panelu projektu; dostępne są poprawki do dowolnego lub wszystkich kolorów na stronach, czcionek oraz rozmiarów i kolorów motywów. Obrazy tła mogą być jednym dużym obrazem lub mniejszymi obrazkami sąsiadującymi, w zależności od preferencji.
Nawigacja stronyNawigacja po stronie jest łatwa dzięki kartom umieszczonym w różnych obszarach, w zależności od wybranego tematu. Zauważyliśmy jedno z ograniczeń, że wydaje się, że nie ma możliwości dodawania stron głębszych niż jedna warstwa; na przykład, jeśli chcesz utworzyć główną stronę widżetów, a następnie podstrony dla niebieskich widżetów, czerwonych widżetów i zielonych widżetów.

Obsługa wirusów odpowiedziała na nasze zapytanie na ten temat i zasugerowała, że ​​stworzymy stronę „indeksową”, której użylibyśmy hub dla innych stron. To był plus na dwóch kontach – cieszymy się, że odpowiedzieli (i szybko!), I istnieje obejście tego ograniczenia.

Zarządzanie zawartościąZarządzanie treścią jest stosunkowo proste. Możesz dodać dowolną treść do tworzonych stron internetowych. W górnej części pola wprowadzania dostępny jest prosty edytor, który pozwala dodawać linki, formatowanie, obrazy i różne style dla każdej strony. Na tej stronie znajduje się również link do „przechowywania plików”, który umożliwia dostęp do plików przechowywanych na miejscu lub na koncie Dropbox.
Zdjęcia i galerieZdjęcia i galerie to jeden z obszarów, w których wyróżnia się Virb. Dzięki dostępnym motywom możesz tworzyć strony ze zdjęciami, galerie i listy z obrazami. Istnieje wiele rodzajów wyświetlania, od galerii pionowych i poziomych po pokazy slajdów, a nawet opcje lightbox, które otwierają obrazy większe i przyciemniają resztę ekranu. Aby dodać zdjęcia, kliknij Zdjęcia & Przycisk Wideo i może przesyłać wiele zdjęć bezpośrednio z komputera. Możliwe jest również dodawanie zdjęć bezpośrednio z Flickr, Vimeo i Instagram.
Mobilne budowanie witrynyMobilne budowanie witryn jest automatyczne dzięki Virb; nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych czynności, aby zapewnić prawidłowe wyświetlanie witryny na urządzeniach mobilnych.
Integracja z udostępnianiem społecznościowymIntegracja z udostępnianiem społecznościowym jest łatwa dzięki widżetom dołączonym do użytku w Virb. Możesz łatwo dodać pole „Lubię to” na Facebooku, które pokazuje twoje najnowsze posty, lub zestaw linków do mediów społecznościowych, aby fani mogli łatwo cię śledzić. Ponadto dostępne są bardziej spersonalizowane widżety, takie jak Last.fm lub Open Table, które mogą być cenne dla muzyków lub restauracji.
Usługi projektowania niestandardowegoUsługi projektowe nie wydają się być dostępne bezpośrednio z witryny Virb, ale z pewnością możesz zatrudnić projektanta, który zajmie się Twoją witryną Virb w Twoim imieniu. Szczerze mówiąc, uważamy, że jest to wystarczająco proste, aby nowicjusze nie mieli problemów z budowaniem i uruchamianiem strony internetowej bez żadnej pomocy.

funkcje & Przybory

FunkcjaPrzegląd
UstawiaćKonfiguracja Virb jest prosta. Zarejestruj się, wybierz motyw, dostosuj go do swoich potrzeb i wypełnij go treścią.
Projektowanie stronIstnieje 26 różnych motywów, które możesz wybierać jednym kliknięciem przycisku lub dwóch, a także możesz zmieniać kolory i czcionki na tej samej stronie. Łatwe przesyłanie obrazów tła i tekstur.
Głębokość nawigacjiWydaje się, że jest to ograniczenie, ponieważ nigdzie nie widzimy możliwości dodania drugiej warstwy nawigacji. Oznacza to, że nie można budować żadnych podstron.
Widżety i aplikacjeWitryna oferuje wiele widżetów, od widżetu Facebook Like Box po widżet kanału RSS, widżety przycisku udostępniania społecznościowego, Twitter, OpenTable, Last.fm, blog i niestandardowe widżety.
ZarabianieWydaje się, że nie ma sposobu na zarabianie na witrynach Virb poza powiązaniami partnerskimi w treści. Nie widzimy na przykład sposobu uwzględnienia powierzchni reklamowych.
Statystyka odwiedzinDodanie konta Google Analytics do swojej witryny zapewni potrzebne informacje statystyczne.
Zdjęcia, filmy i audioJak wspomniano wcześniej, są to obszary, w których świeci Virb. Można je łatwo przesyłać i wyświetlać w różnych konfiguracjach.
BlogowanieDodaj prostą stronę bloga do swojej witryny, a będziesz mógł przesyłać nowe treści i wiadomości w dowolnym momencie.
mapy GoogleMożesz łatwo dodać widżet z kodem Google Maps. Istnieje wiele generatorów map dostępnych online, aby stworzyć spersonalizowaną mapę Twojej firmy lub dowolnego miejsca, w którym chcesz skierować klientów.
Edytor HTMLW przypadku użytkowników z pewnym doświadczeniem w kodowaniu witryna zezwala na użycie części HTML w treści.
Integracja z mediami społecznościowymiVirb umożliwia dobrą integrację z mediami społecznościowymi; linki społecznościowe dla obserwujących cię znaleźć, Facebook jak pudełko, widget Twittera, który pokazuje twoje ostatnie tweety oraz możliwość pobierania zdjęć z konta Instagram bezpośrednio na twojej stronie.
Przestrzeń magazynowaDo 500 MB przestrzeni dyskowej.
Narzędzie do newsletteraVirb oferuje Wufoo jako preferowane narzędzie do biuletynów i list mailingowych. Jest bezpłatny dla maksymalnie trzech form i skalowalny poza tym.
Wsparcie forum.Nie widzimy żadnego sposobu na dodanie forum do strony Virb.
E-commerce / sklep internetowy.Witryny firmy Virb oferują proste rozwiązanie sklepu, które można dostosować do własnych upodobań. Może również pobierać informacje bezpośrednio z Etsy lub Big Cartel.
Integracja z bramąIstnieje kilka sposobów konfigurowania bram płatności dla klientów w Virb. Najłatwiej jest zintegrować Big Cartel lub Etsy, co przyciągnie wszystkie Twoje wpisy, a także funkcjonalność Gateway. Inne dostępne opcje to Wazala, PayPal lub linki do stron zewnętrznych.
SEO Friendly.Virb oferuje możliwość i zachęca użytkowników do dodawania opisów meta stron i słów kluczowych do każdej tworzonej strony.
Ograniczony dostęp do witryny (ochrona hasłem)Ochrona hasłem jest dostępna dla całej witryny, a także dla poszczególnych stron.
Google® AnalyticsŁatwo zintegrowany z witryną za pomocą widgetu.
Kreator stron internetowych SecuritVirb oferuje bezpieczny hosting w chmurze dla Twojej witryny.
Wiele językówObecnie wiele języków nie jest obsługiwanych, a informacje o wsparciu Virb wspominają o dodaniu Tłumacza Google w celu zrekompensowania tego problemu.
Optymalizacja mobilnaWitryny internetowe od samego początku są automatycznie dostosowane do urządzeń mobilnych.
Technologia CDNVirb obsługuje technologię CDN, która obsługuje treści takie jak obrazy i CSS.
Formularze i ankietyFormularze kontaktowe są łatwe do skonfigurowania, inne musiałyby być wykonane przy użyciu kodu lub generatora formularzy innej firmy.

Plany & cennik

Ceny w Virb są bardzo proste i rozsądne. W tym narzędziu do tworzenia witryn dostępny jest 10-dniowy bezpłatny okres próbny, a do tego początkowego okresu nie jest używana karta kredytowa. Po zakończeniu okresu próbnego musisz zapłacić za witrynę; koszt to 10 USD miesięcznie za witrynę, którą chcesz rozwijać.

Możesz skonfigurować płatności za pomocą karty kredytowej lub debetowej lub PayPal, a opłata jest automatycznie naliczana raz w miesiącu; brak rocznych metod rozliczeniowych i możesz je anulować w dowolnym momencie. Ta cena obejmuje nieograniczoną liczbę stron, wbudowaną stylizację mobilną, dostosowanie strony, niestandardową domenę, wszystkie zdjęcia, audio i wideo, które chcesz udostępnić, hosting w chmurze, zintegrowaną platformę blogową i wiele pięknych motywów do wykorzystania przy tworzeniu witryny elegancki.

Dla zainteresowanych eCommerce Virb oferuje integrację sklepu, przechowywanie plików, optymalizację wyszukiwarek i analitykę witryny, aby pomóc Ci zwiększyć ruch na Twojej stronie. Obsługa klienta jest uwzględniona w Twojej miesięcznej opłacie, chociaż w Internecie pojawiły się skargi od obecnych użytkowników (sprawdź Facebook!) Na temat czasu potrzebnego na uzyskanie pomocy w przypadku wystąpienia problemu.

Obsługa klienta

Obsługa klienta jest oferowana na kilka różnych sposobów na stronie Virb. Pojawiły się pogłoski o braku wsparcia i byliśmy pod wrażeniem krótkiego czasu potrzebnego na odpowiedź na e-mailowe pytanie dotyczące nawigacji w witrynie.

Witryna oferuje baza wiedzy że możesz wyszukiwać, aby uzyskać odpowiedzi na wiele najczęściej zadawanych pytań dotyczących tworzenia witryny Virb lub zarządzania nią. Istnieje również samouczek wideo, który omawia podstawy dla nowych użytkowników, aby zapoznać ich z platformą.

Nie znaleźliśmy żadnej pomocy telefonicznej ani czatu oferowanej na stronie Virb. Ponadto wydaje się, że była kiedyś sekcja forum społeczności, w której ludzie mogli omawiać problemy i uzyskiwać pomoc od innych użytkowników; wydaje się być wyłączone.

Jak wspomnieliśmy, odpowiedź na nasz e-mail do pomocy technicznej Virb została udzielona w ciągu zaledwie kilku godzin. Wsparcie przez e-mail jest oferowane od 9:00 do 18:00, od poniedziałku do piątku, EST.

Wysłaliśmy nasze pytanie wcześnie rano i mieliśmy odpowiedź w porze lunchu. Nie jest zły! Co więcej, ton wiadomości e-mail był zarówno przyjazny, jak i profesjonalny i oferował dobre porady na temat problemu, z którym mieliśmy do czynienia. Ogólnie rzecz biorąc, ten e-mail sprawił, że poczuliśmy się, jakby rozmowa o śmierci Virba była całkowicie przedwczesna.

Łatwość użycia

Virb jest niezwykle łatwy w użyciu; wystarczy wybrać motyw i zacząć klikać, aby dodać strony i sekcje, które chcesz mieć w swojej witrynie. Możesz przesyłać obrazy tła, logo i inne elementy graficzne, a także nagrania audio i wideo, jeśli chcesz.

Jedną ważną rzeczą, której brakuje w Virb, jest funkcja przeciągania i upuszczania; powszechnie wiadomo, że jest to najłatwiejszy rodzaj systemu. Mimo to jest to rodzaj narzędzia do tworzenia witryn, z którego mogą korzystać początkujący użytkownicy, aby wyglądać całkowicie profesjonalnie, bez żadnych umiejętności programowania i wiedzy programistycznej.

Interfejs jest prosty i bardzo prosty do zrozumienia. Motywy wyglądają ładnie i nie są stylami foremek do ciastek. Każdy wygląda inaczej i można go dostosować, aby zaoferować użytkownikowi unikalny wygląd, pozostając w granicach logicznych ograniczeń, które ułatwiają łatwe przełączanie motywów.

Początkującym użytkownikom spodoba się łatwość, z jaką mogą stworzyć stronę internetową; doświadczeni użytkownicy będą nienawidzić braku całkowitej kontroli nad procesem.

Strony są szybko dodawane, jak wspomniano wcześniej. Treść jest dodawana do stron przez edytor, który wygląda bardzo podobnie do strony Microsoft Word, więc większości ludzi będzie łatwo zrozumieć, jak się na niej manewrować. Z tego powodu dodawanie lub zmienianie treści jest dziecinnie proste.

Wniosek

Ogólnie rzecz biorąc, Virb jest całkiem dobrym narzędziem do tworzenia stron internetowych dla początkującego użytkownika, a nawet dla bardziej doświadczonych,.

Platformy do budowania stron internetowych muszą być stale rozwijane i aktualizowane, aby pozostały świeże i odpowiednie; widzimy, jak Virb znika w cyberprzestrzeni. Już teraz posty w mediach społecznościowych są znikome, a pytania i komentarze pozostają bez odpowiedzi.

Oczywiste jest, że GoDaddy chce nadal czerpać korzyści od obecnych użytkowników, ale nie chcą oni promować produktu ani dodawać do bazy subskrybentów. Z tego powodu zalecamy, aby potencjalni użytkownicy zastanowili się długo i intensywnie przed przystąpieniem do tej platformy.

Porównać

Virb

90

Wix

96

Weebly

95

Squarespace

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map