Jak sprawić, by Twoja witryna WordPress ładowała się szybciej

Czy wiesz, że najlepsze dragstery paliwowe zwykle osiągają prędkości ponad 300 mil na godzinę i mogą pokonać tor ćwierć mili w mniej niż 4 sekundy? Niezwykle szybki.


W ten sposób typowy użytkownik witryny zrezygnuje i przejdzie dalej, czekając na załadowanie strony internetowej. W rzeczywistości a badanie od KISSmetrics informuje, że 47% odwiedzających witrynę porzuci witrynę w mniej niż DWA sekundy! Na szczęście nie musisz tracić tego gościa. Przyjrzymy się, jak zoptymalizować witrynę WordPress, aby przyspieszyć działanie i przejść od clunkera do dragstera.

Wszystko, co musisz wiedzieć o optymalizacji wydajności WordPress

Mrugnij oczami. Prawdopodobnie zajęło Ci to 300 milisekund na jedno mrugnięcie.

Amazon i Walmart stwierdzono, że przy każdym zmniejszeniu obciążenia strony o 100 milisekund nastąpił odpowiedni wzrost przychodów o 1%. Szybsze ładowanie stron oznacza większą liczbę konwersji, nawet jeśli wzrost może wydawać się dla Ciebie nieznaczny. Niezależnie od tego, czy prowadzisz handel elektroniczny, czy nie, szybsze ładowanie strony w witrynie WordPress oznacza, że ​​odwiedzający będzie zadowolony, co może prowadzić do dłuższego pozostawania na stronie.

Oznacza to również, że według Google Twoja strona będzie miała lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania. Oczywiście szybkość ładowania strony jest tylko jednym z setek kryteriów wykorzystywanych w rankingu, ale warto zauważyć, że sam Google zapewnia webmasterom narzędzia do optymalizacji stron pod kątem szybkości.

Wydajność jest więc kluczowym elementem sukcesu witryny. Spędziłeś dużo czasu i wysiłku, aby stworzyć świetną treść, która informuje lub przekonuje, ale to wszystko na nic, jeśli użytkownicy odskoczą, zanim jeszcze obejrzą Twoją witrynę. Musisz się upewnić, że tak się nie stanie.

Jesteś ślimakiem czy gepardem?

Pierwszym krokiem do optymalizacji witryny jest ustalenie poziomu bazowego poprzez analizę prędkości wczytywania stron przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian. Przydatne bezpłatne narzędzia (dostępne są ich płatne wersje oferujące więcej funkcji) oparte na sieci:

 • PageSpeed ​​Insights – Narzędzie Google do analizy prędkości ładowania. Ten jest szczególnie przydatny, ponieważ analizuje również wydajność mobilną. Na stronie znajduje się również link do innych narzędzi Google do zwiększania wydajności.
 • Webpagetest – Za pomocą tego narzędzia możesz sprawdzić skuteczność swojej witryny w różnych przeglądarkach. Oferuje również graficzne widoki wyników.
 • GTMetrix – To narzędzie używa kilku różnych programów analizujących i wyświetla wyniki w kolejności ich wpływu na wydajność ładowania strony.
 • Pingdom – Ta strona oferuje analizy, monitorowanie czasu pracy i wydajności użytkownika w czasie rzeczywistym, sprawdzanie niedziałających linków i wiele więcej. Oferuje bezpłatny miesięczny okres próbny, a następnie pobierana jest miesięczna opłata za dalsze korzystanie.

Specjalnym narzędziem WordPress jest P3 (Plugin Performance Profiler), który jest wtyczką WordPress, która sprawdza zainstalowane wtyczki i dostarcza szczegółowych informacji o wydajności. Kolejnym przydatnym narzędziem dla WordPress jest Nowa relikwia, który wskazuje wtyczki i motywy, które mogą spowalniać bazę danych MySQL.

Programy te wskażą obszary wymagające naprawy i przedstawią sugestie dotyczące optymalizacji. Na razie zanotuj wyniki. Następnie przyjrzymy się krokom, które należy podjąć, aby przyspieszyć WordPress i poprawić czasy ładowania strony.

„Ci, którzy nie znają historii, muszą ją powtórzyć” – Edmund Burke

Niektóre czynniki wpływają na wydajność WordPress, które można znaleźć na stronie po stronie. Upewnij się, że Twoja witryna nie jest jedną z nich. Typowe problemy i możliwe rozwiązania to:

Nieaktualny kod

Nieaktualny kod odnosi się do instalacji WordPress, motywów i wtyczek. Aktualizacje nie zawsze dotyczą bezpieczeństwa. Wiele razy wydawane są aktualizacje mające na celu usunięcie błędów, które mogą spowolnić działanie witryny.

Rozwiązanie – Aktualizuj wersje WordPress i motywy. Jeśli wtyczka nie ma aktualizacji do najnowszej wersji WordPress, wyłącz ją i spróbuj znaleźć podobną, która ma.

Rozdęta baza danych

Twoja baza danych WordPress zawiera tabele zawierające wpisy dla wszystkich przechowywanych danych. Im więcej wierszy jest używanych w tabeli, tym większy jest rozmiar tabeli. Z czasem dane, które nie są już potrzebne ani potrzebne, będą gromadzić się w tabelach bazy danych. Istnieje również pamięć tymczasowa (narzut), która przechowuje zapytania do bazy danych, a wraz z upływem czasu również się powiększy.

Duża, zagracona baza danych może wpływać na czasy ładowania. Nieużywane i usunięte wiersze muszą zostać usunięte, narzut powinien zostać usunięty, gdy staje się zbyt wysoki, i należy podjąć inne działania w celu dostrojenia bazy danych w celu poprawy wydajności.

Rozwiązanie – Dwie wysoko ocenione wtyczki WordPress, które usuwają nieużywane elementy i optymalizują bazę danych Optymalizacja WP i Zoptymalizuj bazę danych po usunięciu poprawek. Inną bardzo popularną i wysoko ocenianą wtyczką jest WP-Manager. Wykracza poza optymalizację i daje opcje naprawy, tworzenia kopii zapasowych i przywracania bazy danych.

Rozwiązanie ręczne – Możesz użyć phpMyAdmin do optymalizacji bazy danych bez wtyczki. Możesz użyć zapytania SQL „OPTIMIZE_TABLE”, aby zoptymalizować poszczególne tabele. Na przykład OPTIMIZE_TABLE „wp_comments” służy do optymalizacji tabeli komentarzy.

Lub możesz użyć opcji „Optymalizuj tabelę” z menu rozwijanego phpMyAdmin. Zaznacz tabele, które chcesz zoptymalizować, lub po prostu kliknij pole „Zaznacz wszystko” dla wszystkich tabel i kliknij „Idź”. Po zakończeniu optymalizacji phpMyAdmin powie ci, czy została pomyślnie zakończona, czy nie.

Zbyt wiele wtyczek

Jeśli masz wtyczkę aktywną za każdym razem, gdy odwiedzający znajdzie się na stronie, wysyłane jest żądanie serwera. Mają zbyt wielu gości i zbyt wiele wtyczek, a reakcja serwera na załadowanie strony zaczyna cierpieć. Jakość jest jednak większa niż liczba. Nawet jeśli masz tylko jedną lub dwie wtyczki, gdy są źle napisane lub zawierają błędy, ładowanie stron spowalnia.

Rozwiązanie – Używaj tylko wtyczek, które Twoim zdaniem będą konieczne do obsługi Twojej witryny. Jeśli podejrzewasz wtyczkę, przetestuj ją, wyłączając i sprawdzając, czy strona ładuje się szybciej. Jeśli ładuje się szybciej, zastąp wtyczkę inną.

Tematy, które nie są zoptymalizowane

Trudno oprzeć się efektownym suwakom i widżetom, które mają niektóre motywy. Wszystko to jednak spowalnia czasy ładowania.

Rozwiązanie – Jeśli nie potrzebujesz lub nie używasz funkcji, które spowalniają ładowanie strony przy niepotrzebnych połączeniach z serwerem? Wybierz motywy, które są już zoptymalizowane lub są ograniczone do potrzebnych funkcji lub utwórz motywy podrzędne, które usuwają niepożądane funkcje.

Zbyt wiele widżetów

Zwykle nie potrzebujesz każdego widżetu na każdej stronie. Podobnie jak wtyczki, wywołania serwera są wykonywane dla każdego widżetu za każdym razem, gdy użytkownik znajdzie się na tej stronie. Strony, które mają widżety, które pobierają zasoby spoza witryny, są szczególnie podatne na spowolnienie ładowania strony.

Rozwiązanie – Ogranicz liczbę widżetów do tych, których naprawdę potrzebujesz, i używaj ich tylko na niezbędnych stronach. Staraj się je zlokalizować lub ładuj za resztą strony, jeśli to możliwe.

Wolny serwer

Współdzielone serwery oznaczają współdzielenie zasobów. Nie stanowi to problemu, jeśli wydajność jest kluczową funkcją Twojego hosta. Jeśli jednak, na przykład, twój hosting hosta zbyt wielu użytkowników na wspólnej platformie, twoja strona będzie nadal ładować się powoli, bez względu na to, ile poprawisz.

Rozwiązanie – Jeśli spowolnienie wydaje się być serwerem, możesz przełączyć się na hosta internetowego, który jest specjalnie zoptymalizowany do działania WordPress. Inną opcją jest sprawdzenie zarządzanego dostawcy hostingu WordPress. Tacy hostingi wykonają za Ciebie aktualizacje i optymalizacje, więc wydajność Twojej witryny jest znacznie lepsza – niektórzy twierdzą, że jest o 300% szybsza – niż niektóre tanie hosty z platformą współdzieloną mogą zapewnić.

Może się to wydawać magią, ale…

Oprócz rozwiązań już przedstawionych w artykule, istnieje szereg prostych kroków, które można wykonać, aby zoptymalizować witrynę WordPress w celu uzyskania lepszej wydajności.

Pare swoją stronę główną do kości

Zazwyczaj jest to strona, na którą trafi większość odwiedzających. Jeśli ładuje się szybko, możesz mieć większą swobodę przy prędkości ładowania innych stron, zatrzymując odwiedzających na stronie. Na stronie blogu zmniejsz liczbę postów wyświetlanych na pierwszej stronie i wyświetlaj fragmenty zamiast pełnych postów. Usuń wszystkie niepotrzebne widżety. Na przykład widżety do udostępniania muszą znajdować się tylko na stronach postów. Dbaj o czystość i oszczędność strony głównej.

Zmodyfikuj i skonsoliduj kod

Kod minimalizujący zmniejsza rozmiar plików HTML, CSS i JavaScript poprzez wyeliminowanie białych znaków. Możesz także kompresować i łączyć pliki. Możesz to zrobić ręcznie, jeśli nie podoba ci się kod, lub możesz użyć wtyczki WordPress, aby pomóc. Automatyczna optymalizacja i Lepsze WordPress Minify to dwie łatwe w użyciu i konfigurowalne wtyczki, które łączą, minimalizują i kompresują pliki za Ciebie.

Dodaj wygasa Nagłówki

Jest to kolejny sposób na ograniczenie żądań HTTP, które spowalniają szybkość ładowania strony. Wygasa nagłówki mówią przeglądarce, jak długo przechowywać plik w pamięci podręcznej. Użycie wygasających nagłówków nie zmniejszy prędkości ładowania strony przy pierwszym wyświetleniu strony przez użytkownika. Jednak następnym razem, gdy strona zostanie odwiedzona przez tego samego użytkownika, przeglądarka sprawdza, czy jest w terminie określonym w nagłówku wygasającym.

Jeśli tak, strona w pamięci podręcznej jest ładowana zamiast pobierać ją ponownie. Możesz ustawić opcję „wygasa nagłówki”, edytując plik .htaccess na serwerze Apache, ale w przypadku WordPress prostym rozwiązaniem jest użycie jednej z dwóch wymienionych wyżej wtyczek, Autoptimize lub Better WordPress Minify, ponieważ mają one opcje.

Strony pamięci podręcznej

Zamiast wykonywania plików PHP i wywoływania bazy danych, buforowanie to generowanie statycznych stron HTML, które są tymczasowo przechowywane na serwerze i podawane odwiedzającym. Dwie najlepsze wtyczki pamięci podręcznej dla WordPress to WP Super Cache i W3 Total Cache. Oba robią więcej niż buforowanie, zapewniając wstępne ładowanie i kompresję. Optymalne prędkości ładowania są uzyskiwane, gdy buforowanie jest połączone z minimalizacją.

Użyj sieci dostarczania treści (CDN)

W przypadku witryn o większym natężeniu ruchu sieci CDN zwykle przechowują zasoby statyczne, takie jak pliki CSS i JavaScript oraz obrazy w wielu witrynach, dzięki czemu są one podawane bliżej osoby odwiedzającej witrynę. CDN, takie jak Amazon CloudFront, CloudFlare i MaxCDN mogą obsługiwać całą witrynę. CloudFront i

CloudFront i CloudFlare oba mają ograniczone darmowe konta, podczas gdy MaxCDN ma konto próbne, aby je przetestować. Wszystkie trzy mają pełniejsze funkcje płatnych kont, na których wykorzystywane są opłaty za przepustowość. Udostępnianie z witryn bliższych odwiedzającym skraca czas pobierania i zmniejsza przeciążenie przepustowości witryny domowej, przyspieszając ładowanie stron.

Kompresuj obrazy i używaj Lazy Load

Obrazy stanowią dużą przeszkodę na drodze do szybkiego ładowania. Kompresowanie zdjęć znacznie przyspieszy. WP Smush i EWWW Image Optimizer to wtyczki WordPress, które automatycznie kompresują obrazy podczas przesyłania ich do biblioteki multimediów w WordPress. Jeśli przesyłasz mniej niż 100 zdjęć miesięcznie, dostępna jest inna opcja wtyczki Optymalizator obrazu ShortPixel.

Gdy kompresja jest połączona z Leniwy ładunek, powolne ładowanie z powodu grafiki jest prawie całkowicie wyeliminowane. Lazy Load to wtyczka WordPress, która wzywa do ładowania obrazów tylko wtedy, gdy są widoczne dla odwiedzających. Skraca to czas ładowania, ponieważ obrazy znajdujące się poniżej zagięcia i niewidoczne w rzutni są ignorowane podczas ładowania strony.

Ogranicz wersje WordPress

WordPress zapisuje wersję swoich postów za każdym razem, gdy wprowadzasz zmiany, i są one przechowywane w bazie danych. Te dodatkowe wpisy bazy danych muszą zostać przetworzone przez serwer, aby znaleźć i załadować najnowszy post. Możesz wyłączyć wersje, ale stracisz kopię zapasową, jeśli coś się stanie podczas tworzenia postu.

Zamiast tego ogranicz liczbę poprawek przechowywanych przez WordPress. Na przykład, jeśli chcesz ustawić limit na pięć wersji, użyjesz tego wiersza w pliku wp-config.php:

zdefiniuj („WP_POST_REVISIONS”, 5);

Czy zdasz ten test??

Po wykonaniu kroków opisanych w tym poście nadszedł czas, aby wrócić i ponownie przeanalizować witrynę przy użyciu narzędzia lub narzędzi użytych do ustalenia linii bazowej. Uruchom testy i sprawdź swoje wyniki. Powinieneś być blisko posiadania zoptymalizowanej witryny. Jeśli nadal występują problemy, wprowadź sugerowane poprawki i ponownie uruchom analizę, aż uzyskasz dobry wynik. Szukasz wszystkich As lub Bs na całej planszy.

Wniosek

Nie można pominąć faktu, że osoby korzystające dzisiaj z Internetu są szybkimi aholikami. Użytkownicy chcą, aby Twoja strona ładowała się wczoraj, a nie jutro. Jeśli nie dasz im szybkiego ładowania strony, wkrótce wyjdą. Musisz zoptymalizować witrynę WordPress, aby uzyskać najlepszą możliwą wydajność. Zminimalizuj i skonsoliduj kod oraz użyj kompresji, aby zmniejszyć strony i pliki, a także użyj pamięci podręcznej, aby przyspieszyć pobieranie do przeglądarki użytkownika.

Utrzymanie strony głównej i upewnianie się, że wszystkie pliki, motywy i oprogramowanie WordPress są zawsze aktualizowane, przyspieszy wydajność WordPress. Łatwo optymalizuj i korzystaj z dostępnych wtyczek, które automatycznie wykonują większość optymalizacji. Wykonuj te czynności, unikając typowych błędów wydajności WordPress, a będziesz na dobrej drodze do pozyskiwania i utrzymywania odwiedzających na swojej stronie WordPress.

Łatwo optymalizuj i korzystaj z dostępnych wtyczek, które automatycznie wykonują większość optymalizacji. Wykonuj te czynności, unikając typowych błędów wydajności WordPress, a będziesz na dobrej drodze do pozyskiwania i utrzymywania odwiedzających na swojej stronie WordPress.

Czy masz jakieś inne wskazówki i porady dotyczące optymalizacji w celu zwiększenia wydajności WordPress? W jakim stopniu szybkość ładowania witryny wpływa na twoje nawyki przeglądania? Skomentuj poniżej, aby podzielić się tymi lub innymi przemyśleniami na temat tego postu na blogu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map