InMotion Hosting vs. FatCow: Który hosting wybrać?

Próbujesz znaleźć firmę hostingową, która odpowiada Twoim potrzebom? Mylące, prawda? Przejście przez wszystkie plany, poziomy i opcje? Możesz zawęzić wybór, korzystając z porównania dwóch popularnych firm hostingowych, InMotion Hosting i FatCow.


Zarówno InMotion Hosting, jak i FatCow działają w branży hostingu od ponad dekady – FatCow od 1997 roku. InMotion koncentruje się na małych i średnich firmach, koncentrując się na usługach i wsparciu. Celem FatCow jest uproszczenie obsługi klienta przez wyeliminowanie tego, co nazywają „bełkotem techno”. InMotion i FatCow zapewniają hosting współdzielony, zarządzany hosting WordPress oraz VPS i plany serwerów dedykowanych. Zarówno InMotion Hosting, jak i FatCow są oparte na systemie Linux.

InMotion jest konsekwentnym zdobywcą nagród „best of”, w tym „Best Managed WordPress Hosting”, „Best Performance” i „Best Web Hosting”. FatCow zdobył także wiele nagród „best of”, choć większość z nich miała miejsce w pierwszej połowie 2000 roku.

InMotion ma siedzibę w Kalifornii i jest własnością pracowników. Od 2007 roku FatCow jest pod parasolem Endurance International Group (EIG). Chociaż witryny EIG nie są klonami, istnieje wiele podobieństw między firmami hostingowymi należącymi do EIG. Jeśli miałeś problem z firmą EIG, możesz mieć takie same problemy z innym hostem będącym własnością EIG.

Porównaj wydajność InMotion Hosting i FatCow

Contents

Czas działania i niezawodność

Monitor czasu pracy

Czas pracy. InMotion Hosting ma 99,9% gwarancji, z darmowym miesiącem hostingu, jeśli spadnie poniżej tego procentu. FatCow nie oferuje gwarancji dostępności.

Wydajność. InMotion korzysta z serwerów Dell PowerEdge z 16 GB do 64 GB pamięci RAM, w zależności od używanego planu – a wszystkie ich plany wykorzystują pamięć SSD. FatCow wykorzystuje pamięć SSD w swoim planie WordPress Essentials.

Testowanie strony InMotion dało czas ładowania 1,98s, czyli ponad 73% stron testowanych za pomocą Pingdom. Test porównywalnej witryny hostowanej przez FatCow spowodował czas ładowania 2,54 s, czyli ponad 62% testowanych witryn.

Niezawodność. InMotion ma centra danych w Los Angeles w Kalifornii i Herndon w Wirginii. Centra danych są zasilane i chłodzone za pomocą kopii zapasowych i kopii zapasowych oleju napędowego, a także monitorowane na miejscu pod kątem bezpieczeństwa i zapobiegania problemom, zanim staną się problematyczne. Aby jeszcze bardziej poprawić wydajność witryny, przy zakupie abonamentu możesz wybrać centra danych na zachodnim lub wschodnim wybrzeżu.

FatCow ma dwa centra danych w rejonie Bostonu, Massachusetts. Centra danych mają całodobowy monitoring na miejscu dla bezpieczeństwa i zarządzania, a także są w pełni redundantne. Serwery centrum danych wykorzystują klastry NetApp i są równoważone pod względem obciążenia, aby zwiększyć szybkość i niezawodność. Codziennie wykonują kopie zapasowe swoich serwerów.

Opinia na temat hostingu InMotion i wydajności FatCow

InMotion Hosting ma znacznie szybsze czasy reakcji i ładowania niż FatCow. Brak gwarancji dostępności dla FatCow może być powodem do niepokoju.

Funkcje InMotion Hosting i FatCow

Porównaj kluczowe funkcje

Najważniejsze cechy w porównaniu

Uwaga: Firmy hostingowe regularnie używają określeń „nieograniczony” i „nieokreślony” podczas omawiania funkcji. Jednak warunki te nie mają na myśli tego, co myślisz – odnoszą się do tego, co firmy hostingowe „uznają za uzasadnione”.

Rejestracja domen. Oba hosty są rejestratorami domen. InMotion oferuje roczną bezpłatną rejestrację domeny na początkowy okres, gdy okres ten wynosi 12 miesięcy lub dłużej, a także oferuje bezpłatny transfer, jeśli masz już domenę. FatCow oferuje również bezpłatną rejestrację domeny na rok oraz bezpłatny transfer domen, jeśli jesteś zarejestrowany gdzie indziej i chcesz przenieść go do FatCow.

Kreator strony internetowej. InMotion zapewnia BoldGrid, łatwy w użyciu, w pełni funkcjonalny kreator stron internetowych oparty na WordPress, bezpłatnie. FatCow zapewnia przeciąganie i upuszczanie Weebly Basic bezpłatnie (choć jest ograniczony do 5 lub 6 stron internetowych). Uaktualnienie do Weebly Premium jest dostępne za dodatkową opłatą.

Bazy danych. W zależności od wybranego planu InMotion zapewnia od 2 do nieograniczonej liczby baz danych MySQL. InMotion obsługuje również PostgreSQL. FatCow oferuje nieograniczoną liczbę baz danych MySQL.

Konta email. Zarówno InMotion, jak i FatCow zapewniają nieograniczoną liczbę kont e-mail i przekazywanie wiadomości e-mail.

Hosting WordPress. Zarówno InMotion, jak i FatCow oferują zarządzane plany WordPress. Zarządzane plany WordPress zwykle kosztują więcej niż standardowy wspólny plan – chociaż ceny InMotion są takie same. Zaletą zarządzanego hostingu WordPress jest to, że aktualizacja WordPress i wtyczek oraz tworzenie codziennych kopii zapasowych są wykonywane dla Ciebie, co pozwala skupić się na treści witryny.

InMotion ma trzy plany. Uruchomienie, ograniczone do dwóch stron internetowych i 2 baz danych; Moc, z 50 bazami danych i limitem 6 witryn; i Pro, z nieograniczoną liczbą stron internetowych i baz danych. Wszystkie plany są oparte na dyskach SSD i mają nieograniczoną przestrzeń dyskową i nieograniczoną przepustowość. WordPress jest wstępnie instalowany przy kasie przy zakupie hostingu. BoldGrid jest uwzględniony w planach. InMotion oferuje jedne z najlepszych cen w porównaniu do funkcji zarządzanego hostingu WordPress w branży.

FatCow oferuje wspólne plany WordPress zarządzane przez EIG – Starter i Essential. Oba mają nieograniczoną przestrzeń dyskową, nieograniczoną liczbę dozwolonych witryn i nieograniczoną przepustowość. Główne różnice polegają na tym, że Essential Storage to dysk SSD (Starter nie jest), a Essential ma zwiększone bezpieczeństwo.

Rozwiązanie eCommerce. Zarówno InMotion, jak i FatCow zapewniają bezpłatne koszyki zakupów typu open source za pośrednictwem panelu sterowania, takiego jak Magento, ZenCart, PrestaShop i inne. InMotion zainstaluje PrestaShop przy kasie, a także świadczy usługi projektowania stron internetowych. ShopSite Basic, komercyjne oprogramowanie sklepu, jest dostępne od FatCow bezpłatnie. Bardziej zaawansowane wersje ShopSite są dostępne za dodatkową opłatą miesięczną. Wadą jest to, że sklep nie jest łatwo przenoszony w inne miejsce, jeśli zdecydujesz się zmienić hosty. Kreator stron internetowych InMotion, oparty na WordPress, ma również wbudowane opcje eCommerce.

Kopie zapasowe. InMotion wykonuje kopie zapasowe stron internetowych raz na dwa dni, bezpłatnie. Przywracanie kopii zapasowej jest również bezpłatne. FatCow wykonuje codzienne kopie zapasowe serwera. Za dodatkową miesięczną opłatą oferują kopie zapasowe witryny i przywracanie, które wykonuje automatyczne kopie zapasowe i umożliwia przywracanie na poziomie plików.

Bezpieczeństwo hostingu. InMotion skanuje i aktywnie działa przeciwko zagrożeniom DDoS. Używa bezpiecznego e-maila SPAM z IMAP do bezpiecznych wiadomości e-mail. FatCow zapewnia również filtrowanie spamu e-mail.

Zarówno InMotion, jak i FatCow zapewniają bezpłatne współdzielone SSL dla swoich planów, a prywatne SSL można kupić.

InMotion i FatCow są oparte na systemie Linux dla wszystkich swoich planów.

Panel sterowania. InMotion korzysta ze standardowego cPanel. FatCow korzysta ze stosunkowo nowego vDeck, który jest potężny, ale może utrudnić przeniesienie twojej witryny, jeśli później zmienisz hosty.

Zielony. InMotion dąży do bycia zielonym. InMotion miał pierwsze zielone centrum danych z centrum Los Angeles. Wykorzystując technologię chłodzenia powietrza zewnętrznego, obniża koszty chłodzenia o 70% i obniża swój ślad węglowy o 2000 ton rocznie. FatCow wykorzystuje energię wiatru do osiągnięcia 100% swojej mocy i dostarcza odznaki do umieszczenia na twojej stronie internetowej, jeśli chcesz reklamować się jako zielony.

Dodatki. InMotion ma kredyty o wartości 250 USD dla Google Adwords i Bing; FatCow ma 100 USD kredytu na każdy. InMotion zainstaluje Joomla przy kasie, jeśli zostanie o to poproszony. FatCow oferuje 1 GB przestrzeni dyskowej w chmurze bezpłatnie.

Opinia na temat hostingu InMotion i kluczowych funkcji FatCow

Obie firmy hostingowe zapewniają wiele funkcji po przystępnych cenach. Jeśli jest jakaś przewaga, może to być z InMotion do korzystania z cPanel, oferowania wsparcia PostgreSQL i posiadania lepszego darmowego narzędzia do tworzenia stron internetowych.

Porównaj plany hostingowe i ceny InMotion Hosting i FatCow

Plany hostingowe & cennik

Porównywane plany cenowe

Uwaga: Mimo pewnej konsolidacji firm hostingowych przez grupy takie jak EIG, ceny są nadal bardzo konkurencyjne. Ceny promocyjne obniżają regularne ceny nawet o 80%, chociaż zazwyczaj są one dobre tylko w pierwszym okresie świadczenia usługi – więc zapisanie się na dłuższy okres powoduje większe oszczędności. Nawet bez promocji dłuższe warunki świadczenia usług oznaczają załamanie cen.

Hosting InMotion. InMotion oferuje trzy wspólne plany – uruchomienie, które pozwala na dwie witryny, dwie bazy danych i kosztuje 5,99 USD miesięcznie; Moc, która pozwala na maksymalnie sześć stron internetowych, 50 baz danych i wynosi 7,99 USD miesięcznie .; i Pro, który ma nieograniczoną liczbę stron internetowych i nieograniczoną liczbę baz danych, i kosztuje 13,99 USD miesięcznie. Wszystkie plany zawierają bezpłatny rok rejestracji domeny w abonamencie rocznym, bezpłatne kopie zapasowe danych, a wszystkie mają nieograniczone miejsce na dysku SSD i nieograniczoną przepustowość. Wsparcie premium pochodzi z planem Pro. Power i Pro są gotowe do handlu elektronicznego.

Gruba krowa. FatCow to jedna z firm hostingowych, która działa w przekonaniu, że proste jest lepsze. Oferują jeden wspólny plan za 49 USD rocznie (chociaż ceny przedłużenia są prawie trzykrotnie wyższe). Obejmuje bezpłatną rejestrację domeny na jeden rok. Oferuje nieograniczoną przepustowość, pocztę e-mail, bazy danych MySQL i pamięć.

Zarówno InMotion, jak i FatCow oferują zarządzany hosting WordPress. InMotion oferuje trzy plany z tymi samymi funkcjami, co we wspólnych planach. Uruchomienie kosztuje 5,99 USD, moc to 7,99 USD, a wersja Pro to 13,99 USD (ta sama cena jak w przypadku zwykłych planów wspólnych). Wszystkie trzy są gotowe do handlu elektronicznego, a WordPress jest fabrycznie zainstalowany. FatCow oferuje dwa plany, oba z nieograniczoną pamięcią i przepustowością. Starter kosztuje 3,75 USD miesięcznie, a Essentials kosztuje 6,95 USD miesięcznie – główną różnicą jest szybkość (Essentials są oparte na dyskach SSD), a funkcje bezpieczeństwa są lepsze w planie Essentials.

Zarówno InMotion, jak i FatCow oferują trzy plany VPN. Ceny InMotion i FatCow są bardzo zbliżone, choć specyfikacje serwera InMotion są nieco lepsze – z wyjątkiem tego, że InMotion ogranicza liczbę witryn na abonament (górna warstwa pozwala na 3), a FatCow pozwala na nieograniczoną liczbę domen.

InMotion oferuje sześć planów serwerów dedykowanych. Trzy górne poziomy tego, co nazywają serwerami klasy komercyjnej, mają imponującą pamięć RAM i SSD, ale mają znacznie wyższą cenę – 419,99 USD do 589,99 USD miesięcznie. Są zarządzane i pochodzą z pomocy technicznej Premier. Trzy standardowe plany serwerów dedykowanych w InMotion są bardzo podobne pod względem funkcji do trzech planów oferowanych przez FatCow, choć nieco droższe. Kolejna różnica polega na tym, że po raz kolejny InMotion ogranicza domeny (najwyższy poziom pozwala na 15 adresów IP), a FatCow pozwala na nieograniczoną liczbę na wszystkich trzech dedykowanych poziomach.

InMotion oferuje 250 USD kredytów marketingowych, a FatCow oferuje 200 USD. Obie sprzedają nazwy domen i oferują bezpłatny rok rejestracji domeny.

InMotion i FatCow oferują zasady zwrotu pieniędzy. InMotion oferuje 30-dniową gwarancję na serwery dedykowane i abonamenty miesięczne. W przypadku wszystkich innych planów gwarancja wynosi 90 dni. FatCow ma standardową 30-dniową gwarancję branżową (w przypadku zakupu za pomocą karty kredytowej). Jeśli masz bezpłatną rejestrację domeny na FatCow lub InMotion, będą oni pobierać opłatę rejestracyjną od jakiegokolwiek zwrotu pieniędzy, ale będziesz mógł zachować nazwę domeny.

Opinia w sprawie cen planów hostingowych

FatCow ma niewielką przewagę cenową, podczas gdy InMotion ma lepszą gwarancję zwrotu pieniędzy i nieco lepszą infrastrukturę. Jeśli potrzebujesz serwera dedykowanego, serwery InMotion mają imponujące specyfikacje dla swoich dedykowanych planów komercyjnych – ale są dostępne w wyższej cenie. FatCow ułatwia wybranie planu, a jego funkcje „nieograniczonej ilości wszystkiego” sprawiają, że jest to dobry wybór dla początkujących lub małych firm. InMotion jest przeznaczony dla małych i średnich firm – ich wspólne plany są wymienione w sekcji Business hosting na swojej stronie internetowej.

Jak łatwy w użyciu InMotion Hosting i FatCow

Łatwość użycia

Jak łatwa w użyciu interfejs

Panel sterowania. InMotion wykorzystuje cPanel, który jest standardem branżowym, a oparty na ikonach interfejs ma większość funkcji potrzebnych do administrowania witryną. FatCow korzysta z nowszego vDeck, który w wersji 4 oferuje funkcje porównywalne z cPanel, ale zajęłoby trochę czasu, gdybyś przyszedł z hosta cPanel.

Instalator jednym kliknięciem. InMotion zapewnia instalację aplikacji jednym kliknięciem w setkach aplikacji za pośrednictwem Softaculous. FatCow zapewnia instalację wielu aplikacji za pomocą jednego kliknięcia za pośrednictwem MOJO Marketplace. FatCow ma instalację WordPress za pomocą jednego kliknięcia – który jest wstępnie zainstalowany na InMotion Hosting.

Nawigacja strony internetowej. Chcesz witryny, która jest czysta i łatwa w obsłudze, aby znaleźć informacje potrzebne do wybrania planu. Obie strony internetowe tych firm hostingowych mają wygodne tabele porównawcze do porównywania poziomów w swoich planach. FatCow ma, co zaskakujące, motyw krowy, który jest uroczym chwytem – ale informacje są jasno przedstawione i łatwe do znalezienia.

Opinia w sprawie łatwości użytkowania

Zarówno InMotion, jak i FatCow są łatwe w użyciu, ale lekką przewagą może być InMotion za korzystanie ze standardowego cPanel. VDeck FatCow nie jest tak łatwy do przeniesienia, jeśli kiedykolwiek zmienisz hosta.

Wsparcie dla InMotion Hosting i FatCow

Wsparcie techniczne i obsługa klienta

Porównanie użytkowników

InMotion podkreśla, że ​​jego wsparcie w USA jest najwyżej oceniane. FatCow ma „jałową przysięgę”, która obiecuje wsparcie wysokiej jakości. Stwierdza, że ​​jeśli nie dotrzymają obietnic, otrzymasz jeden miesiąc darmowego hostingu. Zarówno klienci InMotion, jak i FatCow zgłaszają, że personel pomocniczy jest uważany za przyjazny i posiadający wiedzę.

Zarówno InMotion, jak i FatCow mają telefon, e-mail i czat na żywo przez całą dobę. Oba mają obszerną bazę wiedzy, która może odpowiedzieć na każde pytanie. Inmotion ma blog i forum. FatCow ma również bloga, choć nie wydaje się, aby był aktualizowany od października 2015 r. Hosting InMotion ma kanał YouTube, z którym można również skontaktować się przez LinkedIn, Twitter, Skype i Facebook. FatCow ma katalog społeczności, który zawiera listę wszystkich stron internetowych hostowanych na FatCow według gatunku.

Opinia na temat obsługi użytkowników

Gdy potrzebujesz wsparcia, możesz od razu je uzyskać. Zarówno InMotion, jak i FatCow ułatwiają to, oferując wiele metod kontaktu. Podczas gdy klienci FatCow wysoko oceniają obsługę klienta, InMotion koncentruje się na wsparciu jako kluczowej części ich usług – i niezmiennie wysoką ocenę klientów. InMotion ma również przewagę dzięki większej obecności w mediach społecznościowych.

Opinie użytkowników o InMotion Hosting i FatCow

Recenzje użytkowników

Porównywane opinie użytkowników

Uwaga: Każda firma hostingowa ma swoich naayayerów i promotorów, więc nigdy nie powinieneś używać recenzji jako decydującego czynnika przy wyborze hosta. Ale gdy coś ciągle pojawia się w recenzjach klientów, należy wziąć to pod uwagę. Pamiętaj tylko, że recenzje są zazwyczaj publikowane przez pasjonatów – więc większość opinii jest albo mocno negatywna, albo bardzo pozytywna.

Negatywne recenzje dla InMotion Hosting i FatCow

W ruchu. Klienci InMotion są niezadowoleni z sprzedaży dodatkowej, a nieprzejrzysty sposób radzenia sobie z nadmiernym wykorzystaniem wspólnych planów.

Gruba krowa. Użytkownicy FatCow narzekają również na nieprzejrzyste postępowanie w przypadku nadmiernego użytkowania. Pamiętaj, że „nieograniczony” nie jest nieograniczony.

Pozytywne recenzje dla InMotion Hosting i FatCow

W ruchu. InMotion jest konsekwentnie wysoko oceniany przez klientów i recenzentów za swoje plany usług i hostingu – w szczególności zarządzany hosting WordPress.

Gruba krowa. FatCow otrzymuje pozytywne recenzje od klientów za obsługę i prostotę hostingu z jednym planem oraz niskie ceny promocyjne.

Opinia na temat opinii użytkowników

InMotion Hosting ma więcej pozytywnych recenzji od klientów niż większość innych firm hostingowych, ale ogólnie InMotion i FatCow wypadają dobrze w recenzjach klientów.

Wniosek dotyczący porównania InMotion Hosting i FatCow

Który hosting jest dla Ciebie najlepszy?

Wybór najlepszej platformy

Zalety i wady można znaleźć zarówno dla InMotion, jak i FatCow.

Powody, dla których warto wybrać FatCow zamiast InMotion Hosting:

 • Niższe ceny za pierwszy okres usługi
 • Prostota jednego planu
 • Więcej funkcji „nieograniczonych”

Powody, dla których warto wybrać Hosting InMotion zamiast FatCow:

 • Własność pracownika, nie pod parasolem EIG
 • Pamięć SSD we wszystkich planach
 • Dłuższa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • Wstępnie zainstalowany WordPress

FatCow oferuje prostotę tylko jednego wspólnego planu, dzięki czemu wybór jest tak łatwy, jak to tylko możliwe. Osoby fizyczne i małe firmy uznają nieograniczoną przepustowość i pamięć masową FatCow za atrakcyjne. Jeśli uważasz, że możesz przenosić hosty w przyszłości, cPanel InMotion ułatwi Ci przeniesienie się do większej liczby firm niż vDeck FatCow, jeśli zdecydujesz się przenieść hosty później. InMotion ma dobre ceny na zarządzanym hostingu WordPress, a jego program do tworzenia stron internetowych, BoldGrid, oparty jest na WordPress, więc jeśli jesteś użytkownikiem WordPress, InMotion jest doskonałym wyborem. Małe i średnie firmy uznają InMotion za dobrze dostosowane do ich potrzeb. InMotion ogranicza swoje plany niższego poziomu, więc jeśli jesteś średniej wielkości lub większy, możesz potrzebować planu wyższego poziomu lub przejść na VPS lub dedykowany hosting. Obie te firmy hostingowe oferują mnóstwo funkcji w bardzo dobrych cenach.

To tylko dwie z wielu firm hostingowych. Jeśli nie masz nic przeciwko wydaniu zaledwie kilku dolarów więcej na funkcje prędkości i premium, możesz sprawdzić SiteGround.

Czy masz jakieś pytania dotyczące InMotion Hosting lub FatCow? Jakie były Twoje ogólne doświadczenia z hostingiem? Zostaw swój komentarz i daj nam znać.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map