Hosting InMotion vs. A2 Hosting: Którego hosta należy użyć?

Wybór dostawcy usług hostingowych może nie być najbardziej efektownym elementem budowy witryny, ale prawdopodobnie jest najważniejszy. Chociaż możesz zaprojektować swoją witrynę tak, aby wyglądała świetnie i robiła wrażenie na wszystkich, bez niezawodnego hosta nikt jej nie zobaczy.


Wybór odpowiedniego dostawcy usług hostingowych wymaga badań i właśnie tam wkraczamy. Oto porównanie dwóch najlepszych usług hostingowych: InMotion i A2 Hosting.

Sprawdziliśmy, co każdy dostawca ma do zaoferowania i co klienci myślą o swoich usługach, i zebraliśmy tutaj wyniki razem.

Wprowadzony na rynek w 2001 roku, InMotion zyskał solidną reputację jako wysokiej jakości dostawca usług hostingowych dla firm, które chcą być obecne w Internecie. Ta reputacja jest odzwierciedleniem oceny A + firmy InMotion wydanej przez Better Business Bureau i jej certyfikacji jako dostawcy hostingu CNET.

A2 Hosting działa na rynku od 2003 roku, a jego główna siedziba znajduje się w Ann Arbor w stanie Michigan. Firma zdobyła wiele nagród, w tym kilka w 2015 i 2016 r. Od organizacji internetowych oraz ocenę A od Better Business Bureau.

Porównaj wydajność InMotion i A2 Hosting

Contents

Czas działania i niezawodność

Monitor czasu pracy

Czas pracy. Czas pracy i niezawodność zwykle pozostają niezauważone, dopóki Twoja witryna nie będzie dostępna. Zarówno InMotion, jak i A2 Hosting oferują gwarancje standardowego czasu sprawności wynoszącego 99,9%, a oba osiągają konsekwentnie wyniki według niezależnych firm monitorujących. InMotion korzysta z unikalnego narzędzia Proactive System Management do śledzenia swoich serwerów, ale nie publikuje wyników.

Wydajność. Zarówno Hosting A2, jak i InMotion korzystają z serwerów Solid State Drive, które zwiększają szybkość przetwarzania i są dostępne we wszystkich planach hostingowych. Ponadto InMotion ma technologie o nazwie Strefy prędkości maksymalnej, które wybierają najbliższe centrum danych dla Twojej witryny oraz Smart Routing, który pomaga w czasie ładowania witryny.

Wszystkie trzy plany A2 Hosting są oparte na serwerach Solid State Drive Speed ​​Boost, które działają do 20 razy szybciej niż zwykłe serwery. Dyski SSD niektórych firm służą wyłącznie do przechowywania ograniczonej ilości danych na Twojej stronie internetowej; dzięki A2 Hosting całe przetwarzanie twojej strony odbywa się na tych szybkich serwerach. A2 Hosting publikuje również statystyki czasu pracy i prędkości, które są monitorowane przez firmę zewnętrzną.

Niezawodność. Centra danych OMultiple zwiększają niezawodność usług dostawcy usług hostingowych. Centra danych InMotion znajdują się na wschodnim i zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, a firma planuje budowę centrów w Europie, Azji i Ameryce Południowej.

Centra danych A2 Hosting są już na całym świecie, z siedmioma serwerami w Waszyngtonie, DC i Kalifornii w Stanach Zjednoczonych, jednym w Australii i jednym w Niemczech. Dodatkowe środki zapewniające niezawodność przez obie firmy obejmują nadmiarowe zasilanie i chłodzenie oraz monitorowanie na miejscu.

Opinia na temat wydajności hostingu InMotion i A2

Zarówno InMotion, jak i A2 Hosting mają doskonały czas pracy i niezawodność, ale InMotion wyprzedza je, ponieważ jest tylko trochę szybszy.

Funkcje InMotion i A2 Hosting

Porównaj kluczowe funkcje

Najważniejsze cechy w porównaniu

Uwaga: Główne różnice często występują w zakresie funkcji. Łatwiej jest podjąć decyzję, jeśli wiesz, czego potrzebujesz, aby witryna działała poprawnie.

Zarówno Hosting A2, jak i InMotion to firmy świadome ekologicznie. Od 2007 roku A2 Hosting jest neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla, zachęcając swoich pracowników do pracy zdalnej, recyklingu starych serwerów, sadzenia drzew i zmniejszania ilości śmieci. Pierwsze w historii centrum zielonych technologii InMotion ma siedzibę w Kalifornii i ma zaawansowany system chłodzenia.

Rejestracja domen. Rejestracja nazw domen i zarządzanie nimi są takie same dla hostingu A2 i InMotion. Obie firmy sprzedadzą ci nazwę domeny i pozwolą ci przenieść taką, którą już posiadasz. Jednak tylko InMotion daje bezpłatną nazwę domeny na jeden rok, gdy rejestrujesz się na roczną lub dłuższą umowę o hosting.

Kreator strony internetowej. RVSiteBuilder A2 Hosting jest bezpłatny ze wszystkimi planami hostingowymi i pozwala zbudować pomocną stronę internetową. Darmowy kreator stron Premium InMotion oferuje więcej funkcji, w tym niektóre zaawansowane, takie jak rejestracja użytkownika w Twojej witrynie. Wygląd gotowych stron nie będzie jednak szczególnie atrakcyjny.

Bazy danych. Zarówno InMotion, jak i A2 Hosting oferują bazy danych SQL ze wszystkimi swoimi planami. InMotion ma nieograniczoną liczbę baz danych MySQL dla swojego najwyższego planu, Pro, a A2 Hosting ogranicza liczbę baz danych tylko dla najniższego planu.

Hosting WordPress. Zarówno Hosting A2, jak i InMotion zapewniają świetny hosting zarządzany przez WordPress.

Hosting A2 ma wtyczkę WordPress o nazwie A2 Optimized, która przyspiesza strony WordPress do 6 razy większej niż normalna prędkość przetwarzania. Zapewnia również ponadprzeciętne bezpieczeństwo dla witryn WordPress.

Zarządzany przez InMotion hosting WordPress wygrywa nagrodę AWA Member’s Choice za tę usługę. Masz możliwość zainstalowania WordPressa przy kasie ze wszystkimi regularnymi planami hostingowymi InMotion; ponadto dostarczają BoldGrid, aby pomóc ci szybko zbudować witrynę WordPress.

Rozwiązanie eCommerce. Hosting A2 i InMotion podchodzą do eCommerce inaczej.

A2 Hosting nie ma własnego rozwiązania eCommerce, ale oferuje partnerstwa za pomocą konfiguracji 1-kliknięciem z bardzo popularnymi usługami eCommerce, w tym Magento, OpenCart, PrestaShop i AbanteCart. Jednak musisz sam poskładać bity.

InMotion oferuje wiele zintegrowanych funkcji eCommerce. Możesz włączyć sklep internetowy do swojej witryny za pomocą konstruktora stron Premium i pobrać PrestaShop lub OpenCart jako koszyk. Dalsza aktualizacja sklepu lub użycie innej opcji płatności wymaga wtyczek.

Kopie zapasowe. Chociaż wspaniale jest, że niektóre firmy hostingowe zapewniają dla Ciebie kopie zapasowe, nie polegaj na nich – twórz własne kopie zapasowe zgodnie z harmonogramem. Niektóre firmy hostingowe nawet to doradzają!

To powiedziawszy, zarówno InMotion, jak i A2 Hosting zapewniają pewne usługi tworzenia kopii zapasowych.

Dzięki InMotion otrzymujesz automatyczne kopie zapasowe dla kont o pojemności 10 GB i mniejszej – a usługa jest bezpłatna.

A2 Hosting zapewnia Server Rewind, program do odzyskiwania plików, który jest bezpłatny z dwoma najlepszymi planami. Serwer Rewind okresowo wykonuje migawki witryny, ale nie baz danych, i można uzyskać do nich dostęp z panelu sterowania.

Bezpieczeństwo hostingu. Obaj dostawcy usług hostingowych bardzo poważnie podchodzą do bezpieczeństwa.

W InMotion dostępne jest doskonałe bezpieczeństwo dla różnych opłat miesięcznych. McAfee Spam i oprogramowanie antywirusowe chronią twoje konta e-mail, a certyfikat SSL opiekuje się poufnymi danymi wprowadzonymi do Twojej witryny. Użytkownicy WordPress mają darmową wtyczkę Sucuri Security, aby zapewnić bezpieczeństwo swoich witryn.

A2 Hosting zapewnia bezpłatne wieczyste bezpieczeństwo ze wszystkimi planami hostingowymi. Ochrona obejmuje monitorowanie bezpieczeństwa 24/7/365, skanowanie antywirusowe, podwójną zaporę ogniową i inne zabezpieczenia serwera. Godny uwagi jest HackScan, bezpłatna ochrona, która blokuje hacki, zanim spowodują szkody w witrynach klientów. Certyfikaty SSL są również dostępne do zakupu.

Panel sterowania. Obie usługi hostingowe używają cPanel do obsługi użytkowników Linuksa, ale każdy panel wygląda i działa inaczej. Wersja A2 to standardowy cPanel, a nawigacja będzie łatwa do znalezienia dla tych, którzy już go znają. InMotion dostarcza cPanel 11 z pakietem Business Class, a ta wersja nie ma spersonalizowanych motywów ani brandingu w interfejsie.

Opinia na temat kluczowych funkcji hostingu InMotion i A2

Zarówno InMotion Hosting, jak i A2 Hosting mają doskonałe funkcje, a wiele cech wspólnych. InMotion Hosting ma przewagę dzięki bezpłatnej domenie i funkcjom eCommerce; Jeśli jednak bezpieczeństwo stanowi poważny problem, wybierz A2 Hosting.

Porównaj plany hostingowe i ceny InMotion i A2 Hosting

Plany hostingowe & cennik

Porównywane plany cenowe

Uwaga: Dostawcy usług hostingowych pozostają konkurencyjni, więc ceny zwykle nie decydują o wyborze hosta. Ważne jest to, co każdy z planów ma do zaoferowania i jaki jest jego koszt po zakończeniu okresu promocyjnego.

W ruchu. InMotion ma trzy plany hostingowe dla systemu Linux, z których wszystkie obejmują bezpłatne serwery SSD, nieograniczone miejsce na dysku i miesięczne transfery, bezpłatną domenę, bezpłatne kopie zapasowe danych oraz możliwość wyboru centrum danych, na którym ma być przechowywana witryna.

Plan uruchomienia to plan początkowy z dwiema stronami internetowymi i kosztuje 5,99 USD miesięcznie z dwuletnią umową. Plan zasilania jest zalecany dla małych firm i kosztuje 7,99 USD miesięcznie; możesz mieć do 6 stron internetowych i jest gotowy do eCommerce. Najwyższym poziomem dla programistów i rozwijających się firm jest plan Pro. Za 13,99 USD miesięcznie otrzymujesz nieograniczoną liczbę stron internetowych i wsparcie na poziomie profesjonalnym.

InMotion oferuje oparty na systemie Linux hosting VPS z wyborem 3 planów w cenie od 30 USD miesięcznie do 75 USD, wszystkie na serwerach SSD. Wszystkie plany zawierają bezpłatną domenę.

Hosting A2. A2 Hosting ma również trzy plany hostingowe, które są podobne do rozpoczęcia, plan Lite kosztuje 3,92 USD miesięcznie (umowa na 36 miesięcy) z pięcioma bazami danych i 25 adresami e-mail. Plan Swift za 4,90 USD miesięcznie obejmuje nieograniczoną liczbę stron internetowych, baz danych i adresów e-mail. Szybkość turbo, 20 razy szybsza niż normalnie, jest znakiem rozpoznawczym planu Turbo przy 9,31 USD miesięcznie, który obejmuje również akcelerator strony A2. Wszystkie plany mają nieograniczone miejsce i wieczyste bezpieczeństwo.

Dzięki A2 Hosting masz wybór zarządzanego i niezarządzanego hostingu Linux VPS, z jednym planem dla każdego. Hosting niezarządzany jest dla doświadczonego programisty i kosztuje 5 USD miesięcznie; hosting zarządzany kosztuje 33 USD miesięcznie. Hosting w chmurze VPS jest również opcją. Dostępny jest również dedykowany hosting, zarówno zarządzany, jak i niezarządzany.

Gwarancja zwrotu pieniędzy. Zarówno InMotion, jak i A2 Hosting mają zasady zwrotu pieniędzy. InMotion ma imponującą 90-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Otrzymujesz zwrot wszystkich pieniędzy – tutaj nie ma częściowych zwrotów pieniędzy. Polityka zwrotu pieniędzy na A2 Hosting nie jest tak liberalna. Masz tylko 30 dni, aby poprosić o pełny zwrot pieniędzy; po tym okresie otrzymasz zwrot proporcjonalnej kwoty.

Jak łatwy w użyciu InMotion i A2 Hosting

Łatwość użycia

Jak łatwa w użyciu interfejs

Panel sterowania. Panel kontrolny A2 Hosting jest powszechnym standardem branżowym cPanel. Przyjazny interfejs użytkownika umożliwia dostęp do wszystkich funkcji potrzebnych do zarządzania witryną i jest bardzo ceniony w branży. Początkującym projektantom stron internetowych cPanel InMotion będzie łatwy do nauczenia się i obsługi. Skrypt instalacyjny Softaculous 1 kliknięcie jest dostępny za pośrednictwem panelu sterowania, a także wszystkich innych niezbędnych narzędzi i usług.

Instalator jednym kliknięciem. InMotion ma instalację 1 kliknięciem dla ponad 310 aplikacji w swojej bibliotece, ale aplikacje Google wymagają trzech kliknięć, aby zainstalować. A2 Hosting oferuje także konfigurację 1-kliknięciem dla popularnych aplikacji, w tym motywów i wtyczek WordPress, a także dla rozwiązań eCommerce, z którymi współpracuje.

Nawigacja strony internetowej. Bardzo łatwo jest znaleźć informacje na stronie hostingu A2. W szczególności porównanie wszystkich funkcji wszystkich planów jest wyraźnie i czysto dostępne w tabeli na jednej stronie. Strona internetowa InMotion również wyraźnie przedstawia wszystkie potrzebne informacje; plany i struktura cen oraz tabela porównawcza funkcji każdego z nich znajdują się na stronie głównej hostingu.

Opinia w sprawie łatwości użytkowania

Witryny obu tych usług hostingowych bardzo ułatwiają zrozumienie i zakup ich planów hostingowych. InMotion wygrywa dzięki ponad 300 aplikacjom.

Wsparcie dla InMotion i A2 Hosting

Wsparcie techniczne i obsługa klienta

Porównanie użytkowników

Nawet doświadczeni twórcy stron internetowych czasami muszą kontaktować się z obsługą klienta, więc pomaga to, gdy zespół wsparcia jest szybko i łatwo dostępny i zna się na rzeczy.

InMotion wyróżnia się pod względem obsługi klienta, według swoich klientów. Cały personel pomocniczy ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych i ma co najmniej czteroletnie doświadczenie jako zespół obsługi klienta.

Miłym akcentem jest to, że po zarejestrowaniu się na hosting otrzymujesz telefon od nowego specjalisty ds. Konta, który pomaga w przypadku pytań związanych z pakietami i cenami. Możesz skontaktować się z zespołem obsługi klienta InMotion przez e-mail, telefon lub czat na żywo.

Cała Guru Crew z A2 Hosting w USA to eksperci lub sami programiści. Załoga Guru jest dostępna 24/7/365 przez telefon, e-mail, przesyłając bilet lub czat na żywo. Jeśli chcesz szybciej reagować na zgłoszenia do pomocy technicznej, wybierz priorytetowe wsparcie za miesięczną opłatę. A2 Hosting otrzymał ocenę A + od Better Business Bureau w styczniu 2015 r.

Opinia na temat obsługi użytkowników

Zarówno Hosting A2, jak i InMotion zapewniają doskonałą obsługę klienta, która otrzymuje znacznie lepsze recenzje niż wielu konkurentów.

Opinie użytkowników o InMotion i A2 Hosting

Recenzje użytkowników

Porównywane opinie użytkowników

Uwaga: Recenzje klientów pozwalają poznać wewnętrzną historię usług hostingowych, zarówno dobrych, jak i złych. Ludzie zwykle bardziej mówią o swoich problemach niż o funkcjach, które działają dla nich, ale razem wzięte; te recenzje przedstawiają, jak to jest korzystać z tych usług hostingowych.

Negatywne recenzje dla InMotion i A2 Hosting

W ruchu. InMotion nie ma wielu negatywnych stron. Klienci nie są zbyt zadowoleni z przestarzałych szablonów kreatora stron internetowych. Niektórzy użytkownicy wyrażają obawy dotyczące ograniczonej liczby stron internetowych i baz danych, które mogą hostować w InMotion.

Hosting A2. Skargi na A2 Hosting dotyczą braku bezpłatnego wsparcia telefonicznego poza Stanami Zjednoczonymi oraz trudności w uzyskaniu wsparcia rozliczeniowego, gdy ludzie chcą anulować swoje umowy.

Pozytywne recenzje dla InMotion i A2 Hosting

W ruchu. Klienci chwalą InMotion za doskonałą obsługę klienta, łatwość obsługi i bezpłatne kopie zapasowe danych. Hitem jest także duża szybkość przetwarzania ze względu na serwery SSD.

Hosting A2. Bez wątpienia A2 Hosting otrzymuje entuzjastyczne recenzje dotyczące obsługi klienta, zarówno pod względem przyjazności, jak i wiedzy zespołu wsparcia. Ludzie również uwielbiają szybkość serwerów SSD oraz przejrzystą i prostą wycenę planów.

Opinia na temat opinii użytkowników

Istnieje wiele pozytywnych i kilka negatywnych stron dla obu firm, ale klienci każdej z nich są bardzo zadowoleni z ich usług. Tu jest remis.

Wniosek dotyczący porównania InMotion i A2 Hosting

Hosting InMotion vs. A2: Który hosting jest dla Ciebie najlepszy??

Wybór najlepszej platformy

Obie te firmy hostingowe mają swoje zalety i wady.

Powody, dla których warto wybrać InMotion zamiast A2 Hosting:

 • Darmowe kopie zapasowe danych
 • 90-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • Wysoka prędkość
 • Nieograniczone miejsce na dysku
 • Ponad 300 aplikacji

Powody, dla których warto wybrać hosting A2 zamiast InMotion

 • Szybki czas ładowania strony
 • Rozbudowany pakiet bezpieczeństwa jest bezpłatny we wszystkich planach
 • Funkcja akceleratora WordPress zapewniająca wygodę, szybkość i bezpieczeństwo
 • Zespół wsparcia Guru Crew
 • Centra danych w Europie i Azji

To bliskie połączenie, a właściwie remis między InMotion a A2 Hosting.

A2 Hosting jest odpowiedni dla tych, którzy dopiero zaczynają pracę w świecie tworzenia stron internetowych i oczekują wsparcia ze strony swojej firmy hostingowej. Na drugim końcu skali plan Turbo byłby interesujący dla tych, dla których szybkość strony internetowej ma pierwszorzędne znaczenie.

InMotion ma duży okres próbny zwrotu pieniędzy, więc możesz go przetestować. To także lepsze połączenie dla osób potrzebujących funkcji eCommerce i dla niektórych użytkowników WordPress.

Jeśli szukasz czegoś, czego nie znajdziesz w InMotion i A2 Hosting, być może HostGator jest odpowiedzią. HostGator udostępnia narzędzie do budowania witryn internetowych do bezpłatnej wersji bardzo popularnego i wysoko ocenianego narzędzia do budowania witryn Weebly. Możesz łatwo tworzyć bardzo atrakcyjne strony internetowe.

HostGator to również dobry wybór, jeśli spodziewasz się szybkiego rozwoju witryny, ponieważ oferuje pełną gamę VPS i dedykowane plany hostingowe.

Czy masz jakieś pytania dotyczące InMotion lub A2 Hosting? Czy byłeś w stanie wybrać między nimi, czy też inna usługa hostingowa zapewniła to, czego potrzebujesz? Zostaw swój komentarz i daj nam znać.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map