GoDaddy vs. SiteGround: Który hosting wybrać?

Znalezienie firmy hostingowej, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, może być frustrujące. Jednym ze sposobów na ułatwienie jest porównanie firm hostingowych jeden na jednego. Przyjrzyjmy się dwóm znanym firmom hostingowym, które działają od wielu lat, GoDaddy i SiteGround.


Zarówno GoDaddy, jak i SiteGround oferują pełen zakres funkcji, które są atrakcyjne dla webmasterów. GoDaddy ma prawie 13 milionów klientów, a SiteGround obsługuje prawie 500 000. Zarówno GoDaddy, jak i SiteGround zapewniają hosting dzielony, zarządzany hosting WordPress, plany VPS i dedykowane serwery. GoDaddy oferuje opcje Linuksa i Windows dla wszystkich planów, natomiast SiteGround to tylko Linux.

GoDaddy został nazwany w 2012 roku nagrodą Fortune 100 „Najlepsza firma do pracy”. GoDaddy jest również znany ze swoich kontrowersyjnych kampanii reklamowych – szczególnie podczas ostatnich Super Bowl. SiteGround został doceniony przez czasopisma i organizacje internetowe i zdobył wiele nagród „best of”.

Począwszy od 1997 r. Jako firma konsultingowa o nazwie Jomax Technologies, w 1999 r. Został przemianowany na Go Daddy. W 2006 r. Obie nazwy zostały połączone, a marka stała się GoDaddy. GoDaddy jest własnością prywatnej grupy inwestycyjnej, choć założyciel, Bob Parsons, pozostaje największym indywidualnym akcjonariuszem.

SiteGround została założona w 2004 roku i jest prywatną firmą z główną siedzibą w Sofii w Bułgarii – choć jak zobaczycie w dalszej części recenzji, jest obecna na całym świecie.

Porównaj wydajność GoDaddy i SiteGround

Contents

Czas działania i niezawodność

Monitor czasu pracy

Czas pracy. Czas pracy ma znaczenie. Gdy nie można wyświetlić Twojej witryny z powodu awarii serwera, tracisz widzów.

GoDaddy gwarantuje co najmniej 99,9% czasu sprawności. Jeśli witryna spadnie .1% lub więcej z 99,9% w ciągu jednego miesiąca, otrzymasz 5% opłaty za hosting w tym miesiącu.

SiteGround ma jeszcze silniejszą gwarancję nieprzerwanego działania wynoszącą co najmniej 99,9%. Jeśli witryna mieści się między 99,9% a 99%, otrzymasz miesiąc bezpłatnego hostingu; za każdy 1% poniżej 99% otrzymasz dodatkowy miesiąc za darmo.

Wydajność. GoDaddy korzysta z procesorów Core i7 we wspólnych planach, a Xeons w VPS i planach dedykowanych. Serwery SiteGround zmieniają się, ponieważ po prostu nie korzystają z tej samej technologii przez lata. Kiedy pojawią się nowe metody lub szybsze technologie, SiteGround zaktualizuje swoje centra danych – i to nie tylko dla nowych użytkowników. Dokonują pełnego przeglądu po aktualizacji. Rzadko się słyszy również o udostępnianiu hostowanym, ponieważ SiteGround używa Supercache do wszystkich swoich planów, a nie tylko zarządzanego hostingu WordPress jak większość firm.

Testowanie witryny hostowanej na GoDaddy przyniosło czas ładowania 2,91 s, czyli ponad 56% stron testowanych za pomocą Pingdom. Test witryny SiteGround spowodował czas ładowania 1,2 s, czyli ponad 87% testowanych witryn.

Niezawodność. GoDaddy jest właścicielem swojego głównego centrum danych w Phoenix w Arizonie i wynajmuje dwa inne centra w Arizonie w Mesa i Scottsdale. GoDaddy ma inne centra danych w Chicago, Los Angeles i Ashburn w Wirginii. Europejskie centrum znajduje się w Amsterdamie, a azjatyckie – w Singapurze. Centra danych są zasilane i chłodzone za pomocą redundancji i kopii zapasowych oleju napędowego.

SiteGround ma również centra danych na całym świecie, aby lepiej obsługiwać swoich międzynarodowych klientów. Istnieją centra danych w Chicago, Londynie, Amsterdamie i Singapurze. Centra danych są zasilane i chłodzone za pomocą redundancji i kopii zapasowych oleju napędowego. W 2015 r. Udostępniono serwery współużytkowane z kontenerami Linux, które łączą serwery, aby przyspieszyć dostęp i zapewnić większą niezawodność, a wszystkie plany zostały przełączone na SSD do przechowywania, a także na bazy danych MySQL.

Opinia na temat wydajności GoDaddy i SiteGround

Mimo że czas przestojów jest gwarantowany w obu przypadkach, duża liczba klientów GoDaddy narzeka na przestoje. SiteGround ma lepszą gwarancję czasu działania i jest znacznie szybszy w obciążeniu i czasie reakcji w przeprowadzonych testach. Mają także przewagę technologiczną dzięki przeprowadzaniu kompleksowych przeglądów, gdy tworzone są lepsze serwery.

Funkcje GoDaddy i SiteGround

Porównaj kluczowe funkcje

Najważniejsze cechy w porównaniu

Uwaga: Wiele razy zobaczysz słowo „nieograniczony” lub „niezmierzony” w planie hostingowym. Trzeba pamiętać, że nie oznacza to „wszystkiego, czego można użyć”, ale to, co firma hostingowa „uważa za uzasadnione”.

Rejestracja domen. Chociaż oba hosty są rejestratorami domen, GoDaddy jest największym rejestratorem na świecie z ponad 60 milionami domen zarządzanych. GoDaddy oferuje roczną bezpłatną rejestrację domeny na początkowy okres, gdy okres ten wynosi 12 miesięcy lub dłużej. SiteGround oferuje bezpłatną rejestrację domeny również przez rok.

Kreator strony internetowej. GoDaddy ma interfejs „przeciągnij i upuść” z Kreatorem stron internetowych, zaczynając od promocyjnej ceny 1 USD miesięcznie. SiteGround zapewnia również darmowy kreator stron z interfejsem „przeciągnij i upuść” z Weebly Basic.

Bazy danych. W zależności od wybranego planu GoDaddy oferuje od 10 do nieograniczonej liczby baz danych MySQL. SiteGround ma nieograniczoną liczbę baz danych wszystkich swoich planów.

Konta email. GoDaddy oferuje od 100 do 1000 kont o pojemności od 100 MB do 1 GB, w zależności od planu. SiteGround zapewnia nieograniczone konta e-mail i przekazywanie e-maili we wszystkich swoich planach.

Hosting WordPress. Zarówno GoDaddy, jak i SiteGround oferują zarządzane plany WordPress. Zarządzane plany WordPress zazwyczaj kosztują więcej niż standardowy wspólny plan. Kopie zapasowe i aktualizacje są jednak tworzone dla Ciebie, co pozwala skupić się na ważnej rzeczy – zawartości witryny.

Idź TatoGoDaddy ma cztery plany. Są to podstawowe, które są ograniczone do jednej witryny, 25 000 odwiedzających miesięcznie i 10 GB miejsca na dysku SSD. Deluxe z jedną witryną, 100 000 odwiedzających i 15 GB przestrzeni dyskowej. Ultimate z dwiema witrynami, 400 000 odwiedzających i 30 GB miejsca na dysku SSD; i programista z maksymalnie 5 witrynami, 800 000 odwiedzających i 50 GB miejsca na dysku SSD. Wszystkie plany zawierają bezpłatną domenę przy zamówieniu na okres roczny. Dwie najwyższe warstwy są również wyposażone w bezpłatny certyfikat SSL na jeden rok, a plan Ultimate obejmuje bezpłatny SiteLock.

SiteGround.SiteGround ma trzy plany; Uruchomienie, które jest ograniczone do jednej witryny i 10 GB miejsca, GrowBig z 20 GB miejsca i GoGeek z 30 GB. Plany GrowBig i GoGeek zapewniają nieograniczoną liczbę witryn, bezpłatny SSL na rok i priorytetowy status na biletach pomocy technicznej. Plan GoGeek dodaje Git i ma mniej użytkowników na serwer. Wszystkie trzy plany obejmują bezpłatną domenę, bezpłatny CDN, obsługę WordPerfect i nieograniczony ruch. SiteGround nie ogranicza liczby odwiedzających. Zamiast tego użycie procesora jest mierzone przez SiteGround i generowane są ostrzeżenia o nadmiernym zużyciu.

Rozwiązanie eCommerce. Zarówno GoDaddy, jak i SiteGround zapewniają bezpłatne koszyki zakupów za pośrednictwem instalatorów cPanel, takich jak Magneto, ZenCart, PrestaShop i inne. Wtyczki WP eCommerce, takie jak WooCommerce, są dostępne z obu hostów dla witryn WordPress.

Kopie zapasowe. GoDaddy ma plan tworzenia kopii zapasowych i przywracania witryny za miesięczną opłatą wraz ze swoimi wspólnymi planami oraz bezpłatne codzienne kopie zapasowe w WordPress, VPS i plany dedykowane. SiteGround wykonuje codzienne kopie zapasowe, które są przechowywane przez 30 dni, a także zaleca użytkownikom tworzenie własnych kopii zapasowych i przechowywanie ich poza witryną.

Bezpieczeństwo hostingu. GoDaddy skanuje i proaktywnie działa przeciwko zagrożeniom DDoS i zapewnia coś, co nazywa „CageFS”. CageFS pozwala skonfigurować uprawnienia użytkownika w celu ograniczenia dostępu do treści. GoDaddy zapewnia SpamAssasin, a także BoxTrapper, do filtrowania wiadomości e-mail.

Do filtrowania wiadomości e-mail SiteGround zapewnia również SpamAssasin. SiteGround ma niestandardowe oprogramowanie, które może izolować konta, które mają problemy. Zapewnia to ochronę Twojej witryny, nawet jeśli niewłaściwa witryna znajduje się na tym samym serwerze udostępnionym. SiteGround monitoruje również serwery w czasie rzeczywistym, a jego oprogramowanie może automatycznie reagować na większość problemów bez interwencji człowieka.

GoDaddy zapewnia bezpłatne współdzielone SSL dla swoich planów, przy czym najwyższe poziomy otrzymują Prywatne SSL za darmo. Wszystkie plany z wyjątkiem najniższych poziomów w SiteGround są dostarczane przez rok z bezpłatnym certyfikatem SSL.

GoDaddy oferuje opcje Windows lub Linux dla wszystkich swoich planów; SiteGround opiera się wyłącznie na systemie Linux.

Panel sterowania. SiteGround korzysta ze standardowego cPanel. GoDaddy używa również cPanel, ale dokonał pewnych dostosowań, co może sprawić, że nie będzie on znany zwykłym użytkownikom cPanel.

Opinia na temat kluczowych funkcji GoDaddy i SiteGround

Obie firmy hostingowe oferują funkcje, za które spodziewałbyś się zapłacić znacznie więcej. GoDaddy to witryna umożliwiająca rejestrację domeny. SiteGround ma lepsze funkcje w swoich planach WordPress, a jego nieograniczona przepustowość, bazy danych i funkcja poczty e-mail dla wszystkich swoich planów daje przewagę dla średnich i dużych firm oraz osób o dużym ruchu.

Porównaj plany hostingowe i ceny GoDaddy i SiteGround

Plany hostingowe & cennik

Porównywane plany cenowe

Uwaga: Ceny ciągle się zmieniają, ponieważ firmy hostingowe często organizują promocje, aby zachować konkurencyjność. Ceny promocyjne są zwykle dobre tylko w pierwszym okresie świadczenia usługi, więc zapisanie się na dłuższy okres oznacza większe oszczędności. Zwykle zapisanie się na dłuższe terminy, niezależnie od trwających promocji, oznacza, że ​​najprawdopodobniej nastąpi przerwa cenowa.

Idź Tato. GoDaddy oferuje trzy wspólne plany dla opcji Windows i Linux, a funkcje są podobne dla obu. Economy pozwala na jedną stronę, nieograniczoną przepustowość i 100 GB przestrzeni dyskowej, za 3,99 USD. Deluxe, 4,99 USD miesięcznie, i Ultimate, 7,99 USD miesięcznie, oferują nieograniczoną liczbę stron internetowych, nieograniczoną przepustowość i nieograniczoną przestrzeń dyskową. Wszystkie plany mają bezpłatny rok rejestracji domeny w abonamencie rocznym. Konta e-mail są ograniczone do odpowiednio 100, 500 i 1000. Ostateczny plan dodaje bezpłatny SSL na okres jednego roku.

SiteGround. SiteGround oferuje trzy wspólne plany. Uruchomienie pozwala na jedną stronę i 10 GB przestrzeni dyskowej. GrowBig i GoGeek oferują nieograniczoną liczbę stron internetowych oraz odpowiednio 20 GB i 30 GB przestrzeni dyskowej. Wszystkie plany obejmują bezpłatny rok rejestracji domeny, nieograniczoną liczbę kont e-mail, nieograniczony ruch, codzienne tworzenie kopii zapasowych i bezpłatny CDN. Plany GrowBig i GoGeek dodają priorytetowe wsparcie techniczne i bezpłatny SSL na okres jednego roku. Plan GoGeek dodaje mniej kont na serwer, zgodność PCI i Git. Podczas gdy SiteGround nie liczy odwiedzających w stosunku do wykorzystania przepustowości, mierzy zużycie procesora i wyświetli ostrzeżenie o tym, co uważa za nadmierne wykorzystanie zasobów procesora.

Zarządzany hosting WordPress

GoGaddy. GoDaddy oferuje cztery plany, przy czym dwa dolne są ograniczone do jednej witryny, dwie górne mają 2 i pięć witryn dozwolonych. GoDaddy ogranicza liczbę odwiedzających miesięcznie na podstawie twojego planu, a ilość miejsca na dysku SSD zależy od planu.

SiteGround: SiteGround ma nieograniczoną liczbę odwiedzających i ograniczone miejsce w swoich trzech planach. Ceny GoDaddy wynoszą 3,99 USD, 4,49 USD, 7,99 USD i 13,99 USD, a SiteGround podobnie kosztuje 3,95 USD, 7,95 USD i 14,95 USD.

Hosting serwerów VPS i dedykowanych GoDaddy oferuje więcej planów VPS, w tym pięć planów dla systemu Linux i pięć dla systemu Windows – plany systemu Windows kosztują około 10 USD miesięcznie więcej. SiteGround oferuje cztery plany VPS, których ceny są wyższe niż GoDaddy. Oba hosty oferują niestandardową konfigurację planów. Plany GoDaddy mają nieograniczoną przepustowość, podczas gdy plany SiteGround oferują 5 TB przepustowości.

SiteGround oferuje mniej dedykowanych planów niż GoDaddy, a ich cena jest znacznie wyższa. Plany GoDaddy’ego na Windows kosztują około 30 dolarów więcej niż plany Linuksa. Plany dedykowane SiteGround mają szybsze serwery, ale ich plany pozwalają na mniejszą przepustowość. Plany GoDaddy mają nieograniczoną przepustowość.

Kredyty. GoDaddy oferuje różne kredyty marketingowe w zależności od Twojej lokalizacji. SiteGround nie ma kredytów marketingowych. Obie nazwy domen sprzedają, a zarówno SiteGround, jak i GoDaddy zapewniają bezpłatny rok rejestracji dla nowych rejestracji.

Gwarancja zwrotu pieniędzy GoDaddy i SiteGround oferują zasady zwrotu pieniędzy bez zadawania pytań. GoDaddy oferuje standardową 30-dniową gwarancję na warunki roczne i powyżej. W przypadku abonamentów miesięcznych pełny zwrot pieniędzy od GoDaddy jest ograniczony do 48 godzin, po czym jest proporcjonalny. SiteGround ma 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy na wszystkie swoje plany. Jeśli masz bezpłatną rejestrację domeny na GoDaddy lub SiteGround, będą one pobierać opłatę rejestracyjną za zwrot pieniędzy, a ty zachowasz nazwę domeny.

Opinia w sprawie cen planów hostingowych

GoDaddy ma wyłącznie przewagę cenową. Jego ceny sprawiają, że nadaje się na osobistą stronę lub blog, lub dla małych firm. SiteGround ma lepsze specyfikacje serwerów i miejsce na dysku SSD w swoich planach, ale ma ograniczone miejsce we wspólnych planach, co może zniechęcać klientów z większymi witrynami.

Jak łatwa w użyciu GoDaddy i SiteGround

Łatwość użycia

Jak łatwa w użyciu interfejs

Panel sterowania. Zarówno GoDaddy, jak i SiteGround używają podobnych paneli sterowania. Przyjazny dla użytkownika interfejs graficzny cPanel jest standardem branżowym i ma większość funkcji potrzebnych do administrowania witryną za pomocą łatwych do zidentyfikowania ikon. GoDaddy ma większość funkcji zwykłego cPanel, ale korzysta z niestandardowego interfejsu. GoDaddy dla Windows używa standardu branżowego Plesk.

Instalator jednym kliknięciem. GoDaddy zapewnia instalację setek aplikacji jednym kliknięciem za pomocą panelu sterowania. SiteGround ma również setki aplikacji jednym kliknięciem za pośrednictwem Softaculous. Oba mają instalację WordPress za pomocą jednego kliknięcia.

Nawigacja strony internetowej. Zarówno strony GoDaddy, jak i SiteGround zawierają wszystkie informacje, które musisz wiedzieć, aby dowiedzieć się o różnych planach. Oba zapewniają wygodne wykresy do porównywania poziomów w swoich planach. GoDaddy oferuje więcej produktów oprócz hostingu, więc nawigacja jest nieco bardziej myląca, a jej strony wymagają przewijania.

Opinia w sprawie łatwości użytkowania

Instalatory uruchamiane jednym kliknięciem są bardzo podobne, oba oferują cPanel (choć zmodyfikowano GoDaddy’s), a obie strony są przyjazne dla użytkownika. Możesz nazwać ten remis.

Wsparcie GoDaddy i SiteGround

Wsparcie techniczne i obsługa klienta

Porównanie użytkowników

Na podstawie opinii klientów GoDaddy jest uważane za nie lepsze niż przeciętne. Również na podstawie opinii klientów SiteGround ma doskonałe wsparcie. SiteGround stwierdza, że ​​czas oczekiwania na bilety pomocy technicznej wynosi tylko 10 minut. Obaj mają personel pomocniczy, który jest uważany za przyjazny i kompetentny.

Zarówno GoDaddy, jak i SiteGround mają telefon, e-mail i czat na żywo przez całą dobę. Oba mają obszerną bazę wiedzy z samouczkami i filmami, a oba mają blog. GoDaddy udostępnia artykuły informacyjne oprócz swojego bloga w „GoDaddy Garage”.

Opinia na temat obsługi użytkowników

Zarówno GoDaddy, jak i SiteGround zapewniają wiele metod kontaktu, więc uzyskanie pomocy jest łatwe. Wsparcie GoDaddy jest oceniane średnio lub poniżej przez większość klientów, którzy skomentowali, a recenzje SiteGround mówią o doskonałym wsparciu.

Opinie użytkowników GoDaddy i SiteGround

Recenzje użytkowników

Porównywane opinie użytkowników

Uwaga: Nigdy nie używaj opinii klientów jako jedynego lub głównego źródła do decydowania, z którym hostem się wybrać. Chociaż, gdy coś ciągle pojawia się w recenzjach klientów, może to być coś do rozważenia. Recenzje są zazwyczaj publikowane przez pasjonatów, więc większość klientów, którzy publikują recenzje, ma silne negatywne lub pozytywne pozytywne nastawienie.

Negatywne recenzje dla GoDaddy i SiteGround

Idź Tato. Większość negatywnych recenzji GoDaddy narzeka na obsługę klienta, ścisłe ograniczenia niektórych planów i przestoje.

SiteGround. Większość negatywnych recenzji SiteGround skarży się na zasady automatycznego odnawiania i brak ostrzeżenia przed zamknięciem witryny z powodu nadmiernego zużycia procesora.

Pozytywne recenzje dla GoDaddy i SiteGround

Idź Tato.. Pozytywne recenzje klientów GoDaddy komentują usługi rejestracji domen i ceny.

SiteGround. Pozytywne recenzje klientów SiteGround chwalą szybkość i pomoc wsparcia oraz niezawodność.

Opinia na temat opinii użytkowników

Recenzje wskazują, że GoDaddy wydaje się koncentrować na byciu rejestratorem domen, a hosting jest późniejszą refleksją. Ogólnie rzecz biorąc, jest więcej pozytywnych recenzji od klientów SiteGround.

Wnioski dotyczące porównania GoDaddy i SiteGround

Który hosting jest dla Ciebie najlepszy?

Wybór najlepszej platformy

Obie te firmy hostingowe mają swoje zalety i wady.

Powody, dla których warto wybrać SiteGround zamiast GoDaddy:

 • Bezpieczeństwo
 • Wszystkie plany używają buforowania
 • Bezpłatny CDN

Powody, dla których warto wybrać GoDaddy zamiast SiteGround:

 • Niższe ceny
 • Oprócz hostingu sprzedaje wiele produktów internetowych
 • Opcje Linux i Windows dla wszystkich planów

GoDaddy najlepiej nadaje się dla początkujących, ponieważ wszystko, co dotyczy sieci, od nazwy domeny po SSL, marketing i usługi SEO oraz księgowość online, można uzyskać z jednej strony. Bardziej doświadczeni webmasterzy mogą uznać GoDaddy za zbyt ograniczający.

SiteGround ogranicza również przestrzeń dyskową w swoich planach, co może być problemem, ale jest dobrze dostosowana do małych i średnich firm, szczególnie w zarządzanych planach WordPress.

Alternatywą do rozważenia przy zakupie hosta internetowego jest InMotion Hosting. Zarządzane przez niego plany WordPress są tańsze i szybsze niż plany GoDaddy lub SiteGround. InMotion oferuje 90-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, w porównaniu do 30-dniowych gwarancji GoDaddy i SiteGround.

Czy masz jakieś pytania dotyczące GoDaddy lub SiteGround? Jakie były twoje doświadczenia z hostingiem? Zostaw swój komentarz i daj nam znać.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map