GoDaddy vs. Rozwiązania sieciowe: Którego należy użyć?

Porównaj usługi hostingowe GoDaddy i sieciowe


Wybór dostawcy usług hostingowych jest często ostatnim krokiem w procesie uruchamiania witryny, ale nie powinno to oznaczać, że wybierzesz pierwszą firmę, która pojawi się w wyszukiwarce. Usługi hostingowe różnią się znacznie pod względem oferowanych funkcji, dlatego ważne jest, aby dowiedzieć się, kto może dostarczyć dokładnie to, czego potrzebujesz.

Pracujemy tutaj dla Ciebie, badając i porównując dwóch dużych dostawców usług hostingowych – GoDaddy i Network Solutions. Zadajemy ważne pytania i szczegółowo opisujemy funkcje, których powinieneś szukać.

Zarówno GoDaddy, jak i Network Solutions to znane firmy, które mają podobny zakres usług: rejestracja nazw domen, strony internetowe, eCommerce, hosting, profesjonalna poczta elektroniczna i marketing online.

Usługi hostingowe Network Solutions są skierowane do firm i organizacji, a ich głównym celem jest ich strona internetowa. Rynek GoDaddy jest bardziej ogólny i obejmuje wszystkich, którzy chcą mieć stronę internetową.

GoDaddy nie ma żadnej różnicy w długości czasu, a firma Network Solutions działa: firma GoDaddy została założona w 1997 r., A firma Network Solutions wprowadziła się na arenę internetową w 1993 r..

Hostując około 730 000 witryn, GoDaddy jest prawie dwa razy większy niż rozwiązania sieciowe z nieco ponad 440 000 witryn – ale obie są znacznie większe w porównaniu do niektórych konkurentów tych firm.

Porównaj wydajność GoDaddy i rozwiązań sieciowych

Contents

Czas działania i niezawodność

Monitor czasu pracy

Czas pracy. Czas działania i niezawodność to dwie z tych funkcji, których nie kwestionujesz, dopóki Twoja witryna nie zostanie zamknięta, a czytelnicy lub klienci nie będą mogli się do niej dostać. Zarówno GoDaddy, jak i rozwiązania sieciowe przekroczyły swoją reklamę, a czas działania w branży wynosi 99,9%. Network Solutions ma niewielką przewagę ze zmierzonym 100% czasem sprawności w okresie sześciu miesięcy, obserwowanym przez niezależną firmę monitorującą.

Wydajność. Eksperci oceniają GoDaddy wysoko za szybkość w testach pomiarowych innych firm; Jednak opinie użytkowników są mieszane i podają zarówno bardzo wolne, jak i szybkie prędkości ładowania. Każdy z planów hostingowych GoDaddy ma ograniczony dostęp do szybkich serwerów urządzeń półprzewodnikowych do przechowywania danych.

Network Solutions oferuje dwukrotnie większą szybkość przetwarzania dzięki pakietom Professional Hosting i Professional Plus.

Niezawodność. Wiele centrów danych, najlepiej w różnych krajach, umożliwia usługom hostingowym zmianę lokalizacji stron internetowych w celu wykorzystania niewielkich obciążeń, a także awarii zasilania i innych awarii.

GoDaddy ma siedem centrów danych w USA, a także jedno w Europie, a drugie w Azji. Network Solutions nie pojawi się wraz z lokalizacją swoich centrów danych ani liczbą utrzymywanych. Niezawodność zapewniają również obie firmy z redundantnym zasilaniem, chłodzeniem, izolowanymi systemami elektrycznymi i systemami monitorowania budynków w swoich centrach danych.

Opinia na temat wydajności GoDaddy i rozwiązań sieciowych

Tu jest remis – Network Solutions otrzymuje punkty za szybkość, a GoDaddy za centra danych na całym świecie.

Funkcje GoDaddy i rozwiązań sieciowych

Porównaj kluczowe funkcje

Najważniejsze cechy w porównaniu

Uwaga: Chociaż usługi hostingowe oferują szeroki zakres funkcji, koncentrujemy się na tych, które mają kluczowe znaczenie dla sukcesu Twojego hostingu.

Rejestracja domen. Tutaj nie ma nic do wyboru między GoDaddy a rozwiązaniami sieciowymi. Możesz kupić swoją nazwę domeny od obu firm, a obie umożliwiają przeniesienie w dowolnych domenach, które już posiadasz.

Ponadto każda z nich daje jedną bezpłatną nazwę domeny z roczną umową. Należy pamiętać, że obecnie cena przedłużenia nazwy domeny w Network Solutions to niewiarygodne 37,99 USD rocznie na adres .com.

Kreator strony internetowej. Nie musisz iść gdzie indziej, aby zbudować swoją witrynę, jeśli korzystasz z rozwiązań sieciowych lub GoDaddy.

Kreator stron internetowych dostarczany z Network Solutions jest bezpłatny, a dzięki niemu możesz stworzyć dość wyrafinowaną i atrakcyjną stronę internetową. W przeciwieństwie do większości innych bezpłatnych narzędzi do budowania stron internetowych, za pomocą tego narzędzia możesz umieścić kod JavaScript i podstawowy HTML na stronie.

Kreator stron GoDaddy (to jego prawdziwa nazwa) jest bardzo popularny i dobrze sprawdzony, aby zapewnić atrakcyjne witryny. Jednak ma dołączoną opłatę miesięczną.

Baza danych. GoDaddy oferuje bazy danych SQL ze wszystkimi swoimi planami. Najwyższy plan GoDaddy dla systemu Windows (Ultimate) ma nieograniczoną liczbę baz danych MySQL. Nie jest jasne, które plany Network Solutions mają dołączone bazy danych SQL.

Hosting WordPress. W pełni zarządzany hosting WordPress jest dostępny zarówno w GoDaddy, jak i Network Solutions.

GoDaddy umożliwia utworzenie witryny WordPress w środowisku GoDaddy lub wprowadzenie istniejącej witryny WordPress. Zarządzany hosting WordPress zapewnia bezpłatne codzienne kopie zapasowe (z przywracaniem jednym kliknięciem) witryn WordPress oraz interaktywne instrukcje i filmy szkoleniowe.

W GoDaddy istnieją 4 plany WordPress. Plan podstawowy z jedną witryną WordPress zaczyna się od 3,99 USD miesięcznie, a plan najwyższego poziomu, deweloper, obsługuje pięć witryn i do 800 000 odwiedzających za 13,99 USD miesięcznie. Dwa pierwsze plany obejmują certyfikat SSL (wartość 70 USD). Podobnie jak w przypadku zwykłych planów hostingowych, bezpłatna domena jest objęta umowami trwającymi co najmniej 12 miesięcy.

Konfigurowanie WordPress w rozwiązaniach sieciowych jest stosunkowo proste: istnieje przycisk DODAJ dla aplikacji i prowadzony przez kreatora konfiguracji. Użytkownicy zgłaszają jednak, że trudno jest znaleźć taką opcję.

Network Solutions ma WordPress Secure, który wykorzystuje serwery skonfigurowane pod kątem maksymalnej wydajności WordPress. WordPress Secure zapewnia bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, który skanuje i usuwa złośliwe oprogramowanie oraz tworzy codzienne kopie zapasowe. Zapewnia także aktualizacje zabezpieczeń platformy WordPress i wtyczek.

Plany WordPress Secure są dostarczane z certyfikatem SSL, nieograniczoną pamięcią i przepustowością oraz 60-dniową pomocą przy konfiguracji. Koszt zaczyna się od 35 USD miesięcznie w przypadku umowy rocznej, ale jest obniżany, jeśli kupisz kontakt roczny.

Rozwiązanie eCommerce. Hosting rozwiązań sieciowych i GoDaddy podchodzą do handlu elektronicznego nieco inaczej.

Dzięki GoDaddy skutecznie kupujesz swój sklep eCommerce w pudełku – stronę internetową, hosting i QuickCart (własny koszyk) za miesięczną opłatą. Twój sklep może pozostać przy GoDaddy w miarę rozwoju, z nieograniczoną liczbą produktów, własnymi kuponami i możliwością otwarcia sklepu na Facebooku,

Network Solutions oferuje trzy pakiety eCommerce, które zaczynają się od 7,89 USD miesięcznie i zawierają panel sterowania, z którego zarządzasz wszystkim. Wszystkie trzy plany mają nieograniczony transfer danych, idealny na wzrost liczby transakcji w sklepie. Istnieją różne opcje płatności, w tym Paypal i Google Checkout. Narzędzie do tworzenia witryn sklepowych nie jest tak przyjazne dla użytkownika, jak narzędzie do tworzenia stron internetowych w Network Solutions.

Kopie zapasowe. Niezależnie od tego, co zapewnia twoja usługa hostingowa w zakresie tworzenia kopii zapasowych, stanowczo zalecamy, abyś był odpowiedzialny za tworzenie kopii zapasowej witryny na swój sposób. (Chcemy tylko, żebyśmy mogli nalegać!).

To powiedziawszy, zarówno GoDaddy, jak i rozwiązania sieciowe zapewniają pewne usługi tworzenia kopii zapasowych.

GoDaddy pobiera opłaty za swoje usługi tworzenia kopii zapasowych i przywracania. Otrzymujesz automatyczną codzienną kopię zapasową z ustaloną ilością miejsca do przechowywania danych dostępnego dla kopii zapasowej.

Rozwiązania sieciowe zapewniają bezpłatne nocne kopie zapasowe, ale ponownie ograniczasz się do ilości danych, które możesz przechowywać. Te kopie zapasowe są przechowywane przez siedem dni. Za miesięczną opłatą możesz uzyskać dostęp do AnyTime On Demand Backup, która pozwala przechowywać trzy dodatkowe kopie zapasowe na maksymalnie 5 GB miejsca na dysku.

Bezpieczeństwo hostingu. Bezpieczeństwo to poważny problem z hostingiem i przenosi się poza fizyczne bezpieczeństwo serwerów firmy w ich centrach danych do samych danych.

GoDaddy zapewnia SiteLock za miesięczną opłatą, aby codziennie wyszukiwać złośliwe oprogramowanie na swojej stronie i je usuwać. Możesz także kupić certyfikat SSL, aby chronić wrażliwe dane wprowadzone na Twojej stronie.

Bezpieczeństwo w Network Solutions ma również cenę (miesięczną). Tylko najwyższej klasy plan hostingowy Professional Plus zawiera bezpłatny certyfikat SSL; wszyscy inni klienci muszą dokonać zakupu za pośrednictwem Network Solutions.

TRUSTe jest również dostępny za opłatą miesięczną, jeśli chcesz mieć politykę prywatności, a możesz dodać SiteLock za symboliczną opłatą, jeśli masz roczną umowę. Network Solutions oferuje również nsProtect Safe, za miesięczną opłatą, jako ochronę przed hakerami; ta funkcja zapewnia również monitorowanie czasu pracy serwera w odstępach 5-minutowych.

Panel sterowania. Zarówno GoDaddy, jak i Network Solutions wykorzystują odmianę standardowego cPanel jako interfejs panelu sterowania dla hostingu Linux. Ponadto GoDaddy udostępnia panel sterowania Odin Plesk dla opcji hostingu Windows.

Opinia na temat kluczowych funkcji GoDaddy i rozwiązań sieciowych

GoDaddy wygrywa w dziale funkcji. Kreator stron internetowych jest łatwy w użyciu i może tworzyć piękne strony; jego rozwiązanie eCommerce to sklep w pudełku, który można łatwo skonfigurować.

Porównaj plany hostingowe i ceny GoDaddy i rozwiązań sieciowych

Plany hostingowe & cennik

Porównywane plany cenowe

Uwaga: Radzimy tutaj, aby zawsze porównywać ceny, czytając drobny druk. Większość dostawców sieci oferuje obniżone ceny na początkowy okres, ale niskie ceny zwykle dotyczą umowy na dwa lub trzy lata. Ceny skaczą następnie do zwykłego kosztu, który często może być dość wysoki. Uważaj również na dodatki, takie jak zabezpieczenia i narzędzie do tworzenia witryn internetowych.

Idź Tato. GoDaddy oferuje trzy plany hostingu dla systemu Linux: Basic, Deluxe i Ultimate, a domyślna umowa na każdy z nich wynosi 36 miesięcy. Wszystkie ceny tutaj są cenami promocyjnymi na ten trzyletni okres.

Podstawowy abonament to 3,99 USD miesięcznie za jedną stronę internetową i 100 adresów e-mail – dobre na początek. Awans do Deluxe to 4,49 USD miesięcznie z nieograniczoną liczbą stron internetowych i 500 adresów e-mail. W przypadku często odwiedzanych witryn lub sklepów eCommerce warto sprawdzić Ultimate w cenie 7,99 USD miesięcznie. Wszystkie plany mają nieograniczoną przepustowość i bezpłatną domenę z roczną lub dłuższą umową.

Plany hostingowe Windows dla GoDaddy są podobne, ale zawierają różne liczby baz danych SQL i MYSQL dla każdego planu. Ponownie obowiązują ceny promocyjne i umowy trzyletnie. Plan Economy dla jednej witryny kosztuje 3,99 USD miesięcznie, a plan Deluxe (nieograniczona liczba witryn, przepustowość i miejsce) kosztuje 4,49 USD miesięcznie. Nieograniczone wszystko jest cechą planu Ultimate w cenie 7,99 USD miesięcznie. Tak jak poprzednio, wszystkie plany mają bezpłatną domenę z umową na 12 miesięcy lub więcej.

GoDaddy oferuje VPS, chmurę i dedykowane plany hostingowe za pośrednictwem sekcji Pro na swojej stronie internetowej.

Rozwiązanie sieciowe. Masz do wyboru trzy pakiety hostingu dla systemu Linux z rozwiązaniami sieciowymi. Podstawowy plan, zwany hostingiem, kosztuje 9,96 USD miesięcznie przez okres 1 roku. Miejsce na dysku jest ograniczone i masz 1000 skrzynek e-mail. Profesjonalny hosting za 15,78 USD miesięcznie (umowa na 1 rok) zapewnia nieograniczone miejsce na dysku i skrzynki pocztowe oraz szybsze prędkości. Najwyższy plan to Professional Plus za 21,62 USD miesięcznie (również na okres 1 roku), który dodaje certyfikat SSL. Do każdego pakietu dołączony jest bezpłatny (ich pisownia) doradca techniczny, który pomaga w kwestiach technicznych związanych z FTP i zabezpieczeniami.

Ale w tym miejscu robi się bardzo mylące z rozwiązaniami sieciowymi. Pakiety hostingowe na stronie FAQ są oznaczone jako Essential, Professional i Premium, a ceny są znacznie droższe niż te podane na stronie głównej.

Jednak tabela porównawcza trzech planów pokazuje kolejną wersję cen miesięcznych. Mogą to być plany Advanced Hosting, ale nie jest to bardzo jasne. Strona Hot Deals ma jeszcze jedną cenę bez wyjaśnienia różnicy.

Network Solutions oferuje dwa pakiety hostingu VPS: Essential Hosting jest przeznaczony dla stron startowych, a Professional Hosting jest lepszy dla witryn o dużym ruchu.

Gwarancja zwrotu pieniędzy: GoDaddy ma dobrze określone zasady zwrotu pieniędzy dla subskrybentów hostingu. Abonenci z miesiąca na miesiąc z GoDaddy mają 48 godzin, aby poprosić o zwrot pieniędzy. Osoby z rocznymi umowami mają stosunkowo hojny 45 dni na odzyskanie wszystkich pieniędzy; po tym czasie zwrot środków jest proporcjonalny. Musisz podać powód anulowania umowy.

Polityka zwrotów Network Solutions nie jest dostępna na jej stronie internetowej, a osoba z działu obsługi klienta, z którą się skontaktowaliśmy, nie może znaleźć informacji.

Opinia w sprawie cen planów hostingowych

GoDaddy jest tutaj niekwestionowanym zwycięzcą z dokładnymi informacjami na temat jego cen i zasad. Informacje o rozwiązaniach sieciowych są sprzeczne, a nawet nie istnieją, więc trudno jest wiedzieć, ile będziesz im winien lub czy możesz odzyskać pieniądze, jeśli zmienisz zdanie.

Jak łatwy w użyciu GoDaddy i rozwiązania sieciowe

Łatwość użycia

Jak łatwa w użyciu interfejs

Panel sterowania. Rozwiązania sieciowe i GoDaddy oparły swoje panele sterowania na standardowym cPanelu.

Wersja Network Solutions zapewnia dokładny, ale złożony interfejs. Zaawansowane funkcje tego panelu sterowania mogą być zbyt mylące dla początkujących i jest tak zatłoczone rzeczami, które możesz zrobić, że czasami trudno jest coś znaleźć: sama biblioteka aplikacji pochowała cztery kliknięcia.

GoDaddy stworzył cPanel samodzielnie, zmieniając wygląd, aby pasował do stylu GoDaddy i dodając niestandardowe ikony, aby interfejs był łatwiejszy w użyciu. I to zadziałało, zarówno według ekspertów, jak i recenzentów, którzy chwalą jego intuicyjną nawigację.

Instalator jednym kliknięciem. GoDaddy ma ponad 125 aplikacji dla systemu Linux i 50 aplikacji dla systemu Windows, wszystkie z instalacją jednym kliknięciem. Ale przed zarejestrowaniem się w usłudze hostingowej nie ma pełnej listy tych aplikacji. Network Solutions reklamuje instalację WordPress za jednym kliknięciem.

Nawigacja strony internetowej. Ani GoDaddy, ani witryna Network Solutions nie przedstawiają informacji i centrum informacji dla łatwego czytania. Witryna GoDaddy jest zagracona, ale karty są wyraźnie oznaczone, a informacje są tam, nawet jeśli trzeba je znaleźć, aby je znaleźć.

Natomiast strona internetowa Network Solutions zawiera sprzeczne informacje, zwłaszcza na temat planów i cen, i brakuje niektórych istotnych informacji, w tym pełnej listy funkcji każdego planu.

Opinia w sprawie łatwości użytkowania

GoDaddy znów pojawia się tutaj. Wybór abonamentu internetowego jest łatwy i wiesz, co otrzymujesz. Chociaż cPlanel GoDaddy jest niestandardowy, krzywa uczenia się jest niewielka, a niestandardowe ikony są dość intuicyjne. Dla kontrastu, jesteś prawie w ciemności z Network Solutions, w tym, co kupujesz, ile to będzie kosztowało i jak korzystać z tego, co dostajesz.

Wsparcie GoDaddy i rozwiązań sieciowych

Wsparcie techniczne i obsługa klienta

Porównanie użytkowników

Czasami niestety członkowie zespołu obsługi klienta stają się Twoimi nowymi najlepszymi przyjaciółmi, dlatego bardzo ważne jest, abyś mógł do nich dotrzeć i zrozumieć ich, gdy zajdzie taka potrzeba. Ani GoDaddy, ani rozwiązania sieciowe nie mają wybitnych opcji obsługi klienta.

Aby skontaktować się z zespołem pomocy technicznej GoDaddy, możesz skorzystać z telefonu lub skorzystać z funkcji czatu na żywo – a numer telefonu nie jest bezpłatny. Cały zespół wsparcia GoDaddy ma siedzibę w USA w Iowa i Arizonie. Jakość wsparcia jest dość wysoka, szczególnie w przypadku prostych i mniej skomplikowanych problemów. GoDaddy ma również stosunkowo obszerną bazę wiedzy i samouczki wideo.

Network Solutions oferuje również wsparcie telefoniczne, tym razem z bezpłatnym numerem dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych i Kanady; niektóre linie są dostępne tylko przez ograniczone godziny. Połączenia telefoniczne są bezpłatne dla klientów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Jeśli potrzebujesz pomocy przez e-mail, musisz być już klientem. Baza wiedzy zawiera wybór często zadawanych pytań i samouczki wideo. Możesz też kupić pomoc MyTime od zaawansowanych ekspertów internetowych za miesięczną opłatą.

Opinia na temat obsługi użytkowników

Z tych dwóch GoDaddy ma lepsze opcje obsługi klienta, z funkcją czatu na żywo dla tych, którzy nie czują się komfortowo mówiąc po angielsku do pracownika pomocy technicznej. Żadna z firm nie jest znana z doskonałego wsparcia.

Opinie użytkowników GoDaddy i rozwiązań sieciowych

Recenzje użytkowników

Porównywane opinie użytkowników

Uwaga: Słuchanie historii od obecnych użytkowników dostawców usług hostingowych może pomóc w określeniu mocnych i słabych stron tych usług. Pamiętaj tylko, że ludzie częściej narzekają na problemy niż chwalą to, co im odpowiada.

Negatywne recenzje GoDaddy i rozwiązań sieciowych

Idź Tato. Problemy z przestojem i brakiem strony internetowej generują GoDaddy jak najbardziej negatywnie. Irytujące dla ludzi są czasem mylące praktyki rozliczeniowe i trudności w dotarciu do ludzi w celu cofnięcia podwójnych opłat lub anulowania umów. Nieco agresywne techniki sprzedaży dodatkowej na stronie GoDaddy również przyciągają skargi.

Rozwiązanie sieciowe. Upselling to także skarga skierowana przeciwko Network Solutions przez osoby, które są niezadowolone z faktu, że muszą kupić dość standardowy podstawowy pakiet hostingowy, a następnie zapłacić, aby dodać potrzebne mu części. Interfejs cPanel jest również krytykowany przez młodych webmasterów za długą naukę i nieintuicyjną nawigację.

Pozytywne recenzje GoDaddy i rozwiązań sieciowych

Idź Tato. Ludzie, którzy chcą założyć witrynę internetową i nie mają nic przeciwko kontaktom z dużą firmą, a wszystko to wiąże się z uznaniem GoDaddy. Ceny są konkurencyjne, a możliwość zakupu wszystkiego w jednym miejscu, a nawet w pakiecie, sprawia, że ​​ich tworzenie stron internetowych jest proste.

Rozwiązanie sieciowe. Recenzenci lubią Network Solutions, ponieważ koncentrują się na właścicielach firm i funkcjach, które są do nich skierowane. Szeroka gama funkcji eCommerce znajduje w szczególności entuzjastyczną publiczność. Użytkownicy WordPress doceniają ogromne bezpieczeństwo WordPress, który udało się hostować w Network Solutions.

Opinia na temat opinii użytkowników

Istnieją różni recenzenci dla obu dostawców hostingu, z więcej negatywnych recenzji niż pozytywnych. Wiele firm przeciwko GoDaddy uważa, że ​​jest to duża firma, a ludzie nie znoszą koncentracji na sprzedaży na obu stronach.

Wniosek dotyczący porównania GoDaddy i rozwiązań sieciowych

Który hosting jest dla Ciebie najlepszy?

Wybór najlepszej platformy

Obie te firmy hostingowe mają swoje zalety i wady.

Powody, dla których warto wybrać GoDaddy zamiast rozwiązań sieciowych:

 • Można kupić wszystkie potrzeby tworzenia stron internetowych w jednym pakiecie
 • Duża, sprawdzona firma o ugruntowanej pozycji
 • Dostępne są zarówno hostingi Linux i Windows
 • Profesjonalne pakiety hostingowe dają przestrzeń do rozwoju
 • Instalacja 1-kliknięciem dla setek aplikacji
 • Zintegrowany pakiet eCommerce

Powody, dla których warto wybrać hosting rozwiązań sieciowych zamiast GoDaddy:

 • Skoncentruj się na biznesie
 • Bezpieczny, zarządzany hosting WordPress
 • Ma bardzo niewielką przewagę w czasie dostępności

Network Solutions koncentruje się na ludziach z aplikacjami biznesowymi, którzy chcą nawiązać obecność w Internecie. Jeśli jesteś doświadczonym właścicielem WordPressa, warto sprawdzić bezpieczeństwo zarządzanego hostingu WordPress w Network Solutions.

Poza tym nie możemy tak naprawdę polecić GoDaddy jako dostawcy hostingu na podstawie tej oceny porównania. Wygoda zakupów w jednym miejscu przy tworzeniu i prowadzeniu witryny znalezionej w GoDaddy spodoba się zarówno początkującym właścicielom witryn, jak i tym, którzy nie chcą zbytnio skupiać się na mechanice bycia webmasterem.

Plany GoDaddy są również (naszym zdaniem) tańsze niż wiele wersji planów dostępnych w Network Solutions.

GoDaddy i rozwiązania sieciowe są atrakcyjnymi opcjami usług hostingowych, ale żadne z nich nie oferuje dokładnie tego, czego potrzebujesz. Jeśli szukasz mniejszej firmy i bardziej elastycznych planów hostingowych, sprawdź A Small Orange.

Wszystkie plany hostingowe zawierają nieograniczoną liczbę domen, ale ograniczają miejsce na dysku i przepustowość, więc nie płacisz za zasoby, nigdy nie będziesz z nich korzystać. Otrzymasz również bardzo popularne i wysoko oceniane bezpłatne narzędzie do tworzenia stron internetowych Weebly.

Czy masz pytania dotyczące GoDaddy lub rozwiązań sieciowych? Czy twoje doświadczenia różnią się od tego, co pokazują nasze badania? Czy twoje przynależności do zupełnie innego dostawcy? Zostaw swój komentarz i daj nam znać.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map