GoDaddy vs. FatCow: Którego powinieneś użyć?

Czy próbowałeś przezwyciężyć zamieszanie i znaleźć firmę hostingową, która będzie odpowiednia dla twoich stron internetowych? Oto porównanie jeden na jednego dwóch firm działających na rynku od lat 90. XX wieku – GoDaddy rozpoczęło działalność w 1997 r., A FatCow w 1998 r..


GoDaddy jest znanym rejestratorem domen, ale obsługuje także 13 milionów klientów. FatCow koncentruje się na uproszczeniu klienta przez wyeliminowanie tego, co nazywają „bełkotem techno”. Zarówno GoDaddy, jak i FatCow współdzieliły hosting, zarządzały WordPress, VPS i dedykowane plany serwerów. GoDaddy oferuje opcje Linux i Windows dla wszystkich planów; FatCow jest oparty na systemie Linux. GoDaddy i FatCow zapewniają hosting dzielony, zarządzany hosting WordPress oraz plany VPS i dedykowane serwery. Arvixe ma zarówno opcje Linux, jak i Windows, podczas gdy iPage jest tylko Linux.

GoDaddy zdobył wiele nagród „best of” i zyskał rozgłos dzięki kontrowersyjnym kampaniom reklamowym. W 2012 roku otrzymał tytuł „Najlepszej firmy do pracy” na liście Fortune 100. FatCow zdobył także wiele nagród – choć większość wyróżnień „Best of” przyznawano od początku do połowy 2000 roku.

Począwszy od Jomax Technologies w 1997 r., Go Daddy w 1999 r., A później GoDaddy w 2006 r. (Obie nazwy zostały połączone), GoDaddy jest własnością prywatnej grupy inwestycyjnej – choć założyciel Bob Parsons jest nadal największym udziałowcem. FatCow został zakupiony przez Endurance International Group (EIG) w 2007 roku.

EIG jest właścicielem wielu firm hostingowych, ale prowadzi je pod własną, oryginalną nazwą. Chociaż nie są klonami, są podobne, a jeśli miałeś problem z hostem będącym własnością EIG, możesz mieć takie same problemy z innym hostem będącym własnością EIG.

Porównaj wydajność GoDaddy i FatCow

Contents

Czas działania i niezawodność

Monitor czasu pracy

Czas pracy. Uptime jest jedną z najważniejszych rzeczy, które może zapewnić hosting. Jeśli ich serwery są wyłączone, witryna nie działa, a Ty tracisz widzów i klientów. GoDaddy gwarantuje co najmniej 99,9% czasu sprawności. Jeśli witryna spadnie .1% lub więcej z 99,9% w ciągu jednego miesiąca, otrzymasz 5% opłaty za hosting w tym miesiącu. FatCow nie oferuje gwarancji dostępności.

Wydajność. GoDaddy korzysta z procesorów Core i7 we wspólnych planach, a Xeons w VPS i planach dedykowanych. FatCow wykorzystuje pamięć SSD w swoim planie WordPress Essentials.

Testowanie witryny hostowanej na GoDaddy przyniosło czas ładowania 2,91 s, czyli ponad 56% stron testowanych za pomocą Pingdom. Porównywalna witryna FatCow załadowana w 2,54 s, szybciej niż 62% testowanych witryn.

Niezawodność. GoDaddy ma własne centrum danych w Phoenix w Arizonie i dzierżawi dwa inne centra w Arizonie w Mesa i Scottsdale. GoDaddy ma inne centra danych w Chicago, Los Angeles i Ashburn w Wirginii. Europejskie centrum znajduje się w Amsterdamie, a azjatyckie – w Singapurze. Centra danych są zasilane i chłodzone za pomocą redundancji i kopii zapasowych oleju napędowego.

FatCow korzysta z dwóch centrów danych w rejonie Bostonu, Massachusetts. Centra danych mają całodobowy monitoring na miejscu dla bezpieczeństwa i zarządzania. Są również w pełni redundantne i niezawodne dzięki redundantnym połączeniom internetowym. Serwery centrum danych są równoważone obciążeniem i wykorzystują klastry NetApp, co poprawia szybkość i niezawodność.

Opinia na temat wydajności GoDaddy i FatCow

FatCow nie ma gwarancji czasu działania, co może stanowić problem, chociaż FatCow jest nieco szybszy niż GoDaddy w teście czasu ładowania i odpowiedzi.

Funkcje GoDaddy i FatCow

Porównaj kluczowe funkcje

Najważniejsze cechy w porównaniu

Uwaga: Niestety, mimo że są popularnymi słowami firm hostingowych, „Unlimited” lub „unmetered” nie oznaczają „wszystkiego, czego możesz użyć”. Zamiast tego odnosi się do tego, co firma hostingowa „uważa za uzasadnione użycie”.

Rejestracja domen. Chociaż oba hosty są rejestratorami domen, GoDaddy jest największym rejestratorem w branży z ponad 60 milionami domen zarządzanych. GoDaddy oferuje roczną bezpłatną rejestrację domeny na początkowy okres, gdy okres ten wynosi 12 miesięcy lub dłużej.

FatCow oferuje również bezpłatną rejestrację domeny na rok oraz bezpłatny transfer domen, jeśli jesteś zarejestrowany gdzie indziej i chcesz przenieść go do FatCow.

Kreator strony internetowej. GoDaddy ma Kreatora stron internetowych, który ma interfejs „przeciągnij i upuść”, zaczynając od promocyjnej ceny 1 USD miesięcznie. FatCow oferuje Weebly Basic za darmo, który jest ograniczony do pięciostronicowych stron internetowych. Wersja Pro jest dostępna za dodatkową opłatą.

Bazy danych. W zależności od wybranego planu GoDaddy oferuje od 10 do nieograniczonej liczby baz danych MySQL. FatCow ma nieograniczoną liczbę baz danych MySQL we wszystkich swoich planach.

Konta email. GoDaddy oferuje od 100 do 1000 kont o pojemności od 100 MB do 1 GB, w zależności od planu. FatCow zapewnia nieograniczoną liczbę kont e-mail i przekazywanie e-maili we wszystkich swoich planach.

Hosting WordPress. GoDaddy i FatCow oferują zarządzane plany WordPress. Chociaż zarządzane plany WordPress zwykle kosztują trochę więcej, strona techniczna, taka jak aktualizacja i łatanie oprogramowania, jest wykonywana przez hosta – dzięki czemu możesz skoncentrować się na treści witryny.

Idź TatoGoDaddy ma cztery plany WordPress. Podstawowy, który jest ograniczony do jednej witryny, 25 000 odwiedzających miesięcznie i 10 GB miejsca na dysku SSD. Deluxe z jedną witryną, 100 000 odwiedzających i 15 GB przestrzeni dyskowej. Ultimate z dwiema witrynami, 400 000 odwiedzających i 30 GB miejsca na dysku SSD; i programista z maksymalnie 5 witrynami, 800 000 odwiedzających i 50 GB miejsca na dysku SSD. Wszystkie plany zawierają bezpłatną domenę przy zamówieniu na okres roczny. Dwie najwyższe warstwy są również wyposażone w bezpłatny certyfikat SSL na jeden rok, a plan Ultimate obejmuje bezpłatny SiteLock.

Gruba krowa.FatCow ma dwa plany WordPress, Starter i Essential. Oba mają nieograniczoną przestrzeń dyskową, nieograniczoną liczbę dozwolonych witryn i nieograniczoną przepustowość. Główne różnice polegają na tym, że Essential Storage to dysk SSD (Starter nie jest), a Essential ma zwiększone bezpieczeństwo.

Rozwiązanie eCommerce. GoDaddy oferuje bezpłatne koszyki zakupów, takie jak Magneto, ZenCart, PrestaShop i inne, za pośrednictwem panelu sterowania. FatCow oferuje ShopSite Basic za darmo, a bardziej zaawansowane plany ShopSite za dodatkowe opłaty miesięczne.

Kopie zapasowe. GoDaddy ma plan tworzenia kopii zapasowych i przywracania witryny za miesięczną opłatą wraz ze swoimi wspólnymi planami oraz bezpłatne codzienne kopie zapasowe w WordPress, VPS i plany dedykowane. FatCow wykonuje codzienne kopie zapasowe serwera. Za dodatkową miesięczną opłatą oferują kopie zapasowe witryny i przywracanie, które wykonuje automatyczne kopie zapasowe i umożliwia przywracanie na poziomie plików.

Bezpieczeństwo hostingu. GoDaddy skanuje i proaktywnie działa przeciwko zagrożeniom DDoS i zapewnia coś, co nazywa „CageFS”. CageFS pozwala skonfigurować uprawnienia użytkownika w celu ograniczenia dostępu do treści. GoDaddy zapewnia SpamAssasin, a także BoxTrapper, do filtrowania wiadomości e-mail. FatCow ma również filtrowanie spamu do wiadomości e-mail.

FatCow oferuje bezpłatny wspólny SSL, a prywatny SSL można kupić. GoDaddy zapewnia bezpłatne współdzielone SSL dla swoich planów, przy czym najwyższe poziomy otrzymują Prywatne SSL za darmo.

GoDaddy oferuje opcje Windows lub Linux dla wszystkich swoich planów; FatCow jest oparty na systemie Linux.

Panel sterowania. GoDaddy używa cPanel, ale dokonał pewnych dostosowań, co może sprawić, że nie będzie on znany zwykłym użytkownikom cPanel. FatCow używa vDeck. Najnowsza wersja 4 sprawiła, że ​​jest bardziej wydajny, ale brak cPanel może stanowić problem przy przenoszeniu witryny w przypadku późniejszej zmiany hostów.

Zielony. FatCow wykorzystuje energię wiatru, aby osiągnąć 100% swojej mocy. Jeśli chcesz zareklamować ten fakt, FatCow dostarcza odznaki do umieszczenia na Twojej stronie.

Dodatki. Oprócz planów hostingowych, GoDaddy oferuje również SEO, marketing online i usługi projektowe za opłatą. Zarówno GoDaddy, jak i FatCow mają plany sprzedawców i programy partnerskie. FatCow zapewnia kredyt w wysokości 100 USD dla Bing / Yahoo i 100 USD w Google AdWords.

Opinia na temat kluczowych funkcji GoDaddy i FatCow

GoDaddy jest przemysłową witryną do rejestracji domen, ale nieograniczona przepustowość, bazy danych i funkcja poczty e-mail FatCow dla wszystkich swoich planów daje mu przewagę, a FatCow twierdzi, że koncentruje się na małych firmach. Jednak GoDaddy ma lepsze funkcje bezpieczeństwa i korzysta ze standardowego cPanel.

Porównaj plany hostingowe i ceny GoDaddy i FatCow

Plany hostingowe & cennik

Porównywane plany cenowe

Uwaga: Aby zachować konkurencyjność, specjalne promocje cenowe są powszechne w branży. Ceny tutaj są oferowane w czasie tego porównania. Należy pamiętać, że ceny promocyjne są dobre tylko w pierwszym okresie usługi, a ceny odnowienia są często znacznie wyższe, więc zapisanie się na dłuższy okres oznacza większe oszczędności. W rzeczywistości zapisanie się na dłuższe terminy, niezależnie od trwających promocji, zwykle powoduje obniżkę ceny.

Wspólny hosting

Idź Tato. GoDaddy oferuje sześć wspólnych planów – trzy dla Windows i trzy dla serwerów Linux. Economy pozwala na jedną stronę, nieograniczoną przepustowość i 100 GB przestrzeni dyskowej, za 3,99 USD. Deluxe, 4,99 USD miesięcznie, i Ultimate, 7,99 USD miesięcznie, oferują nieograniczoną liczbę stron internetowych, nieograniczoną przepustowość i nieograniczoną przestrzeń dyskową. Wszystkie plany mają bezpłatny rok rejestracji domeny w abonamencie rocznym. Konta e-mail są ograniczone do odpowiednio 100, 500 i 1000. Plan Ultimate dodaje bezpłatny certyfikat SSL na jeden rok.

Gruba krowa. FatCow działa w oparciu o przekonanie, że po prostu jest lepszy. Oferują jeden wspólny plan za 49 USD rocznie (cena przedłużenia jest prawie trzykrotnie wyższa). Obejmuje bezpłatną rejestrację domeny na jeden rok. Oferuje nieograniczoną przepustowość, pocztę e-mail, bazy danych MySQL i pamięć.

Zarządzany hosting WordPress GoDaddy oferuje cztery plany. Umożliwia jedną witrynę na dwóch niższych poziomach, a najwyższy poziom umożliwia pięć witryn. GoDaddy ogranicza liczbę odwiedzających miesięcznie na podstawie twojego planu, a ilość miejsca na dysku SSD zależy od planu. Ceny GoDaddy wynoszą 3,99 USD, 4,49 USD, 7,99 USD i 13,99 USD miesięcznie. FatCow oferuje dwa plany, oba z nieograniczoną przestrzenią dyskową i przepustowością. Starter kosztuje 3,75 USD miesięcznie, a Essentials kosztuje 6,95 USD miesięcznie – główną różnicą jest szybkość, a funkcje bezpieczeństwa są lepsze w planie Essentials.

Hosting serwerów VPS i dedykowanych GoDaddy oferuje więcej planów VPS, w tym pięć planów dla systemu Linux i pięć dla systemu Windows – plany systemu Windows kosztują około 10 USD miesięcznie więcej. Plany GoDaddy oferują nieograniczoną przepustowość i 40 GB do 250 GB przestrzeni dyskowej (w zależności od poziomu). FatCow oferuje trzy plany, które są nieco niższe niż GoDaddy w przypadku podobnych funkcji. Jednak plany FatCow mają ograniczoną przepustowość i przestrzeń dyskową.

GoDaddy oferuje również pięć dedykowanych planów dla systemu Linux i 5 dla systemu Windows. Plany GoDaddy’ego na Windows kosztują około 30 dolarów więcej niż plany Linuksa. Wszystkie dedykowane plany GoDaddy mają nieograniczoną przepustowość. FatCow ma trzy specjalistyczne oferty. Plany FatCow są nieco niższe niż GoDaddy, ale mają mniej miejsca i ograniczoną przepustowość.

Kredyty GoDaddy oferuje różne kredyty marketingowe w zależności od Twojej lokalizacji. FatCow zapewnia bezpłatny marketing z kredytem 100 USD dla Bing / Yahoo i 100 USD dla Google AdWords. Obie nazwy domen sprzedają, a zarówno FatCow, jak i GoDaddy zapewniają jeden bezpłatny rok rejestracji dla nowych kont.

Gwarancja zwrotu pieniędzy: GoDaddy i FatCow oferują gwarancje zwrotu pieniędzy. GoDaddy oferuje standardową 30-dniową gwarancję na warunki roczne i powyżej. W przypadku abonamentów miesięcznych pełny zwrot pieniędzy od GoDaddy jest ograniczony do 48 godzin, po czym jest proporcjonalny. FatCow ma standardową 30-dniową gwarancję branżową (w przypadku zakupu za pomocą karty kredytowej). Jeśli masz bezpłatną rejestrację domeny na GoDaddy lub FatCow, będą oni pobierać opłatę rejestracyjną za zwrot pieniędzy, a ty zachowasz nazwę domeny.

Opinia w sprawie cen planów hostingowych

W cenach promocyjnych FatCow ma przewagę cenową. Nawet przy cenach odnowienia plan FatCow jest mniejszy niż podobne plany GoDaddy (ale tylko nieznacznie). Jeśli jednak nie masz nic przeciwko ograniczonym funkcjom, GoDaddy oferuje wybór poziomów za mniej niż pojedynczy plan FatCow. Użytkownicy systemu Windows musieliby wybrać GoDaddy, ponieważ FatCow to tylko Linux.

Jak łatwy w użyciu GoDaddy i FatCow

Łatwość użycia

Jak łatwa w użyciu interfejs

Panel sterowania. GoDaddy i FatCow używają różnych paneli sterowania. GoDaddy używa cPanel, ale nieco modyfikuje interfejs. Przyjazny interfejs użytkownika cPanel jest standardem branżowym i zawiera większość funkcji potrzebnych do administrowania witryną. Do swoich planów Windows GoDaddy używa Plesk. FatCow zapewnia rzadziej używany vDeck, który jest również oparty na ikonach, ale bardziej usprawniony. Można go również dostosować.

Instalator jednym kliknięciem. GoDaddy oferuje instalację aplikacji jednym kliknięciem w setkach aplikacji za pośrednictwem cPanel. FatCow zapewnia instalację niektórych aplikacji jednym kliknięciem za pośrednictwem MOJO Marketplace. Oba mają instalację WordPress za pomocą jednego kliknięcia.

Nawigacja strony internetowej. Zarówno strony GoDaddy, jak i FatCow zawierają informacje potrzebne do wyboru planów, które odpowiadają Twoim potrzebom. GoDaddy oferuje więcej produktów oprócz hostingu, więc nawigacja jest nieco bardziej myląca, a jej strony wymagają przewijania. Strona główna GoDaddy zawiera rejestrację domeny bardziej niż hosting. FatCow jest słodki z motywem krowy, ale informacje są jasno przedstawione i łatwe do znalezienia.

Opinia w sprawie łatwości użytkowania

Zarówno FatCow, jak i GoDaddy mają tutaj swoje plusy. FatCow ułatwia wybór współdzielonego planu hostingowego – jest tylko jeden plan. GoDaddy zapewnia jednak tańsze opcje (choć z mniejszą liczbą funkcji). Panel sterowania GoDaddy oparty jest na standardowym cPanelu. Witryna FatCow jest łatwiejsza w nawigacji.

Wsparcie GoDaddy i FatCow

Wsparcie techniczne i obsługa klienta

Porównanie użytkowników

Na podstawie opinii klientów GoDaddy należałoby uznać za nie lepszą niż średnia. FatCow obiecuje wsparcie wysokiej jakości i stwierdza, że ​​jeśli nie dotrzymają obietnic, otrzymasz jeden miesiąc darmowego hostingu. Obaj mają personel pomocniczy, który jest uważany za przyjazny i kompetentny.

Zarówno GoDaddy, jak i FatCow mają telefon, e-mail i czat na żywo przez całą dobę, a także bogatą bazę wiedzy. GoDaddy udostępnia artykuły informacyjne oprócz swojego bloga w „GoDaddy Garage”. FatCow ma katalog społeczności, który zawiera listę stron internetowych hostowanych na FatCow, według gatunku. Zarówno GoDaddy, jak i FatCow mają bloga (chociaż ostatni wpis w FatCow miał miejsce w październiku 2015 r.).

Opinia na temat obsługi użytkowników

Oba oferują wiele metod kontaktu, więc uzyskanie pomocy jest łatwe. Wsparcie GoDaddy jest oceniane przez większość klientów, którzy komentują. Jednak każda firma zapewniłaby odpowiednie wsparcie i obsługę klienta.

Opinie użytkowników GoDaddy i FatCow

Recenzje użytkowników

Porównywane opinie użytkowników

Uwaga: Nigdy nie używaj recenzji jako jedynego decydującego czynnika przy wyborze hosta. Jeśli jednak coś ciągle pojawia się w recenzjach klientów, może to wymagać zbadania. Pamiętaj, że ci, którzy poświęcają czas na pisanie recenzji, są zazwyczaj pasjonatami – dlatego większość recenzji jest zdecydowanie negatywna lub bardzo pozytywna.

Negatywne recenzje dla GoDaddy i FatCow

Idź Tato.. Większość negatywnych recenzji GoDaddy dotyczy złej obsługi klienta, ścisłych ograniczeń niektórych planów i przestojów.

Gruba krowa. FatCow uzyskał negatywne opinie na temat tego, jak radzi sobie z nadmiernym wykorzystaniem wspólnych planów. Klienci uważają, że powinna istnieć większa przejrzystość co do przyczyn zawieszenia.

Pozytywne recenzje dla GoDaddy i FatCow

Idź Tato.. Pozytywne recenzje klientów GoDaddy komentują usługi rejestracji domen i ceny hostingu.

Gruba krowa. FatCow otrzymuje pozytywne recenzje od klientów za obsługę i prostotę hostingu w jednym planie.

Opinia na temat opinii użytkowników

Recenzje wydają się wskazywać, że GoDaddy koncentruje się na byciu rejestratorem domen, a hosting witryn internetowych jest późniejszą refleksją. FatCow ma dość negatywnych recenzji, ale większość wydaje się bardziej pozytywna. Na podstawie samych recenzji oba można uznać za nieco powyżej średniej w hostingu.

Wniosek dotyczący porównania GoDaddy i FatCow

Który hosting jest dla Ciebie najlepszy?

Wybór najlepszej platformy

Istnieją obie zalety i wady obu tych firm hostingowych.

Powody, dla których warto wybrać FatCow zamiast GoDaddy:

 • Prostota w wyborze planu
 • Więcej nieograniczonych funkcji w planach
 • Pamięć SSD w planie Essentials WordPress
 • Niższe ceny

Powody, dla których warto wybrać GoDaddy zamiast FatCow:

 • Oprócz hostingu sprzedaje wiele produktów internetowych
 • Opcje Linux i Windows dla wszystkich planów
 • Więcej poziomów, aby uzyskać więcej opcji w planach
 • Standard przemysłowy cPanel (choć zmodyfikowany)
 • Nie należy do EIG (co może być czynnikiem dla niektórych)

GoDaddy najlepiej nadaje się dla początkujących, ponieważ wszystko, co dotyczy sieci, od nazwy domeny po SSL, marketing i usługi SEO oraz księgowość online, można uzyskać z jednej witryny.

FatCow oferuje prostotę jednego lub dwóch planów, co ułatwia wybór. Małe firmy uznają nieograniczoną przepustowość i pojemność FatCow za atrakcyjną.

Jeśli uważasz, że możesz przenieść hosty w przyszłości, cPanel GoDaddy ułatwi ci portowanie do większej liczby firm niż vDeck FatCow.

Jeśli potrzebujesz serwerów Windows, GoDaddy jest twoim jedynym wyborem między tymi dwoma, ponieważ FatCow oferuje tylko plany Linuksa.

Istnieją oczywiście inne alternatywy do zbadania podczas wyszukiwania hosta. InMotion Hosting oferuje jedną z najlepszych gwarancji zwrotu pieniędzy w branży – 90-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, w porównaniu do 30-dniowych gwarancji GoDaddy i FatCow.

Dla tych, którzy nie mają nic przeciwko wydaniu zaledwie kilku dolarów więcej niż budżetowy hosting, aby uzyskać funkcje premium i jedne z najszybszych czasów ładowania i odpowiedzi, SiteGround to firma hostingowa, na którą warto zwrócić uwagę.

Czy masz jakieś pytania dotyczące GoDaddy lub FatCow? Jakie były twoje doświadczenia z hostingiem? Zostaw swój komentarz i daj nam znać.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map