GoDaddy vs. DreamHost: Który hosting wybrać?

To porównanie jeden na jeden jest wykonywane, abyś mógł łatwiej poradzić sobie z zamieszaniem i znaleźć firmę hostingową, która spełnia Twoje potrzeby. Spójrzmy na dwa działające od późnych lat 90. – GoDaddy i DreamHost.


GoDaddy ma prawie 13 milionów klientów, a DreamHost ma ponad 1,5 miliona witryn. Zarówno GoDaddy, jak i DreamHost zapewniają hosting dzielony, zarządzany WordPress, VPS i plany serwerów dedykowanych. GoDaddy oferuje opcje Linuksa i Windows dla wszystkich planów, podczas gdy DreamHost ma plany oparte na Linuksie.

GoDaddy został uznany za „Najlepszą firmę do pracy” na liście Fortune 100 w 2012 roku, zdobył wiele nagród „best of” i zyskał rozgłos dzięki kontrowersyjnym kampaniom reklamowym. DreamHost zdobył także wiele nagród – w tym nagrodę PCMag „Best Business Host Award” w 2014 i 2015 roku

Firma GoDaddy rozpoczęła działalność w 1997 r. Jako Jomax Technologies, aw 1999 r. Została przemianowana na Go Daddy. W 2006 r. Obie nazwy zostały połączone, a marka stała się GoDaddy. Prywatna grupa inwestycyjna jest właścicielem GoDaddy. Jednak założyciel Bob Parsons pozostaje największym indywidualnym akcjonariuszem. DreamHost został założony przez czterech studentów w 1997 roku i nadal jest własnością prywatną, z siedzibą w Los Angeles w Kalifornii.

Porównaj wydajność GoDaddy i DreamHost

Contents

Czas działania i niezawodność

Monitor czasu pracy

Czas pracy. Jedną z najważniejszych rzeczy, które firma hostingowa powinna zapewnić, jest dostępność. Gdy serwery są wyłączone, Twojej witryny nie widać, a Ty tracisz widzów i klientów. GoDaddy gwarantuje co najmniej 99,9% czasu sprawności. Jeśli witryna spadnie .1% lub więcej z 99,9% w ciągu jednego miesiąca, otrzymasz 5% opłaty za hosting w tym miesiącu. DreamHost oferuje nieco lepszą 100% gwarancję bezawaryjności, z refundacjami jednego dnia hostingu za każdą godzinę przestoju, po zgłoszeniu problemu.

Wydajność. GoDaddy korzysta z procesorów Core i7 we wspólnych planach, a Xeons w VPS i planach dedykowanych. DreamHost korzysta z procesorów AMD i pamięci SSD.

Testowanie witryny hostowanej na GoDaddy przyniosło czas ładowania 2,91 s, czyli ponad 56% stron testowanych za pomocą Pingdom. Porównywalna witryna DreamHost załadowana w 2,10 s, szybciej niż 70% testowanych witryn.

Niezawodność. GoDaddy ma własne centrum danych w Phoenix w Arizonie i wynajmuje dwa inne centra w Arizonie w Mesa i Scottsdale. GoDaddy ma inne centra danych w Chicago, Los Angeles i Ashburn w Wirginii. Międzynarodowe potrzeby zaspokajane są przez centrum europejskie w Amsterdamie i centrum azjatyckie w Singapurze. Centra danych są zasilane i chłodzone za pomocą redundancji i kopii zapasowych oleju napędowego.

DreamHost ma centra danych w Los Angeles oraz Irvine w Kalifornii, Portland, Oregon i Ashburn w Wirginii. Plany obejmują konsolidację kalifornijskich centrów danych w Portland Center. Nadmiarowość zasilania i chłodzenia oraz bezpieczeństwo 24/7 są dostępne w centrach danych DreamHost.

Opinia na temat wydajności GoDaddy i DreamHost

DreamHost ma nieco lepszą gwarancję czasu działania i krótsze czasy ładowania i reakcji niż GoDaddy w testach.

Funkcje GoDaddy i DreamHost

Porównaj kluczowe funkcje

Najważniejsze cechy w porównaniu

Uwaga: „Unlimited” lub „unmetered” to popularne słowa firm hostingowych. Niestety nie oznacza to, co myślisz – „wszystko, czego możesz użyć”. Zamiast tego odnosi się do tego, co firma hostingowa „uważa za uzasadnione użycie”.

Rejestracja domen. Chociaż oba hosty są rejestratorami domen, GoDaddy jest największym rejestratorem na świecie z ponad 60 milionami domen zarządzanych. GoDaddy oferuje roczną bezpłatną rejestrację domeny na początkowy okres, gdy okres ten wynosi 12 miesięcy lub dłużej. DreamHost oferuje również bezpłatną rejestrację domeny na rok.

Kreator strony internetowej. GoDaddy ma interfejs „przeciągnij i upuść” z Kreatorem stron internetowych, zaczynając od promocyjnej ceny 1 USD miesięcznie. DreamHost nie ma zintegrowanego narzędzia do tworzenia stron internetowych w swoich planach.

Bazy danych. W zależności od wybranego planu GoDaddy oferuje od 10 do nieograniczonej liczby baz danych MySQL. DreamHost ma nieograniczoną liczbę baz danych dotyczących wszystkich swoich planów.

Konta email. GoDaddy oferuje od 100 do 1000 kont o pojemności od 100 MB do 1 GB, w zależności od planu. DreamHost zapewnia nieograniczone konta e-mail i przekazywanie e-maili we wszystkich swoich planach.

Hosting WordPress. Zarówno GoDaddy, jak i DreamHost oferują zarządzane plany WordPress. W zarządzanym WordPressie tworzone są kopie zapasowe i aktualizacje w Twojej witrynie, co pozwala skupić się na ważnej rzeczy – budowaniu zawartości witryny.

Idź Tato.GoDaddy ma cztery plany WordPress. Podstawowy plan, który jest ograniczony do jednej witryny, 25 000 odwiedzających miesięcznie i 10 GB miejsca na dysku SSD. Plan Deluxe, z jedną witryną, 100 000 odwiedzających i 15 GB miejsca. Ostateczny plan, obejmujący dwie witryny, 400 000 odwiedzających i 30 GB miejsca na dysku SSD. Plan deweloperski z maksymalnie 5 witrynami, 800 000 odwiedzających i 50 GB miejsca na dysku SSD. Wszystkie mają bezpłatną domenę przy zamówieniu na okres roczny. Dwie najwyższe warstwy są również wyposażone w bezpłatny certyfikat SSL na jeden rok, a plan Ultimate obejmuje bezpłatny SiteLock.

DreamHost DreamHost oferuje jeden zarządzany plan WordPress, który oferuje szybkość i wartość. Jest hostowany na VPS i obejmuje 30 GB przestrzeni dyskowej SSD, bezpłatne SSL, buforowanie, osobny hosting bazy danych MySQL, nieograniczoną liczbę odwiedzających i brak ograniczeń wtyczek.

Rozwiązanie eCommerce. GoDaddy i DreamHost oferują bezpłatne koszyki zakupów, takie jak Magneto, ZenCart, PrestaShop i inne, za pośrednictwem panelu sterowania. DreamHost obsługuje również Café Commerce, komercyjnego kreatora witryn eCommerce. Wtyczki sklepowe WordPress, takie jak WooCommerce, są dostępne z obu hostów dla witryn WordPress.

Kopie zapasowe. GoDaddy ma plan tworzenia kopii zapasowych i przywracania witryny za miesięczną opłatą wraz ze swoimi wspólnymi planami oraz bezpłatne codzienne kopie zapasowe w WordPress, VPS i plany dedykowane. Zasady DreamHost zabraniają przechowywania kopii zapasowych witryn na serwerze we wspólnych planach – kopie zapasowe należy pobierać i usuwać z serwera hosta jak najszybciej po ich utworzeniu. Kopie zapasowe danych i baz danych są automatycznie tworzone, ale kopie zapasowe nie są gwarantowane.

Bezpieczeństwo hostingu. GoDaddy skanuje i proaktywnie działa przeciwko zagrożeniom DDoS i zapewnia coś, co nazywa „CageFS”. CageFS pozwala skonfigurować uprawnienia użytkownika w celu ograniczenia dostępu do treści. GoDaddy zapewnia SpamAssasin, a także BoxTrapper, do filtrowania wiadomości e-mail. DreamHost zapewnia antyspam dla wiadomości e-mail w Spamhaus i zapewnia ochronę przed atakami DDoS za pośrednictwem usług Arbor Networks.

GoDaddy zapewnia bezpłatne współdzielone SSL dla swoich planów, przy czym najwyższe poziomy otrzymują Prywatne SSL za darmo. DreamHost oferuje SSL w swoich planach z Let’s Encrypt.

GoDaddy oferuje opcje Windows lub Linux dla wszystkich swoich planów; DreamHost jest oparty tylko na systemie Linux.

Panel sterowania. GoDaddy używa cPanel, ale dokonał pewnych dostosowań, co może sprawić, że nie będzie on znany zwykłym użytkownikom cPanel. DreamHost używa zastrzeżonego panelu sterowania. Jest bogaty w funkcje, ale każdy z doświadczeniem cPanel może na początku pomylić.

Zielony. DreamHost kupuje kredyty na energię odnawialną i twierdzi, że jego ślad jest neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla.

Dodatki. Oprócz planów hostingowych GoDaddy oferuje również SEO, marketing online i usługi projektowe za dodatkową opłatą. GoDaddy ma również plany sprzedawców. Zarówno GoDaddy, jak i DreamHost mają programy partnerskie. DreamHost zapewnia również kredyt w wysokości 100 USD na rzecz Bing / Yahoo.

Opinia na temat kluczowych funkcji GoDaddy i DreamHost

GoDaddy może być wiodącą w branży witryną do rejestracji domen, ale nieograniczona przepustowość, bazy danych i funkcja poczty e-mail DreamHost dla wszystkich swoich planów daje mu przewagę dla średnich i dużych firm oraz osób o dużym ruchu. DreamHost upraszcza także zarządzany WordPress dzięki jednemu planowi z funkcjami równymi lub lepszymi niż plany GoDaddy. GoDaddy ma przewagę dla tych, którzy wymagają systemu Windows, ponieważ DreamHost to tylko Linux.

Porównaj plany hostingowe i ceny GoDaddy i DreamHost

Plany hostingowe & cennik

Porównywane plany cenowe

Uwaga: Ceny dla firm hostingowych są ruchomym celem. Aby pozostać konkurencyjnym, przez cały rok organizowane są specjalne promocje. Ceny tutaj są oferowane w czasie tego porównania. Należy pamiętać, że ceny promocyjne są dobre tylko w pierwszym okresie świadczenia usługi, więc zapisanie się na dłuższy okres oznacza większe oszczędności. Zwykle zapisanie się na dłuższe terminy, niezależnie od trwających promocji, oznacza, że ​​najprawdopodobniej nastąpi przerwa cenowa.

Wspólny hosting.

Idź Tato. GoDaddy oferuje trzy wspólne plany dla opcji Windows i Linux. Economy pozwala na jedną stronę, nieograniczoną przepustowość i 100 GB przestrzeni dyskowej, za 3,99 USD. Deluxe, 4,99 USD miesięcznie, i Ultimate, 7,99 USD miesięcznie, oferują nieograniczoną liczbę stron internetowych, nieograniczoną przepustowość i nieograniczoną przestrzeń dyskową. Wszystkie plany mają bezpłatny rok rejestracji domeny w abonamencie rocznym. Konta e-mail są ograniczone do odpowiednio 100, 500 i 1000. Plan Ultimate dodaje bezpłatny certyfikat SSL na jeden rok.

DreamHost. DreamHost ułatwia to dzięki jednemu wspólnemu planowi. Plan zawiera nieograniczone wszystko – nieograniczoną przestrzeń dyskową, nieograniczoną przepustowość, nieograniczoną liczbę kont e-mail i nieograniczoną liczbę domen. Przez trzy lata cena wynosi 7,99 USD miesięcznie. Bezpłatna rejestracja domeny na jeden rok, a także bezpłatne SSL, są dostarczane wraz z planem. Dedykowany adres IP jest dostępny za dodatkową opłatą miesięczną 5,95 USD.

Zarządzany hosting WordPress

Idź Tato. GoDaddy oferuje cztery plany. Najniższe dwa pozwalają na jedną witrynę, podczas gdy następne na górze pozwalają na dwie witryny, a najwyższa warstwa pozwala 5. GoDaddy ogranicza liczbę odwiedzających miesięcznie na podstawie twojego planu, a ilość miejsca na dysku SSD różni się w zależności od planu. Ceny GoDaddy wynoszą 3,99 USD, 4,49 USD, 7,99 USD i 13,99 USD miesięcznie.

DreamHost. DreamHost ma jeden plan w wysokości 19,95 USD miesięcznie, więc jest nieco wyższy niż najwyższy poziom GoDaddy. Jednak plan WordPress DreamHost ma dedykowany adres IP, wykorzystuje infrastrukturę SSD, pozwala na nieograniczoną liczbę odwiedzających miesięcznie i znajduje się na serwerach VPS. Jest ograniczony do jednej witryny i jednej bazy danych MySQL.

Hosting serwerów VPS i dedykowanych. GoDaddy oferuje więcej planów VPS, w tym pięć planów dla systemu Linux i pięć dla systemu Windows – plany systemu Windows kosztują około 10 USD miesięcznie więcej. Plany GoDaddy oferują nieograniczoną przepustowość i 40 GB do 250 GB przestrzeni dyskowej (w zależności od poziomu). DreamHost oferuje cztery plany, które są bardzo zbliżone do cen GoDaddy dla podobnych funkcji. Jednak plany DreamHost oferują nieograniczoną przepustowość i nieograniczone miejsce na dysku SSD.

DreamHost oferuje jeden dedykowany plan, który można dostosować do dodatkowych opłat miesięcznych. GoDaddy oferuje pięć dedykowanych planów dla systemu Linux i 5 dla systemu Windows. Plany GoDaddy’ego na Windows kosztują około 30 dolarów więcej niż plany Linuksa. Plany GoDaddy i plan DreamHost mają nieograniczoną przepustowość.

Kredyty. GoDaddy oferuje różne kredyty marketingowe w zależności od Twojej lokalizacji. DreamHost oferuje bezpłatny marketing z kredytem 100 USD dla Bing / Yahoo. Obie nazwy domen sprzedają, a zarówno DreamHost, jak i GoDaddy zapewniają jeden bezpłatny rok rejestracji dla nowych rejestracji.

Gwarancja zwrotu pieniędzy. GoDaddy i DreamHost oferują gwarancje zwrotu pieniędzy. GoDaddy oferuje standardową 30-dniową gwarancję na warunki roczne i powyżej. W przypadku abonamentów miesięcznych pełny zwrot pieniędzy od GoDaddy jest ograniczony do 48 godzin, po czym jest proporcjonalny. DreamHost ma wiodącą w branży 97-dniową gwarancję (w ramach wspólnych planów, jeśli zakupiono ją za pomocą karty kredytowej). Jeśli masz bezpłatną rejestrację domeny na GoDaddy lub DreamHost, będą one pobierać opłatę rejestracyjną za zwrot pieniędzy, a ty zachowasz nazwę domeny.

Opinia w sprawie cen planów hostingowych

W przypadku hostingu współdzielonego DreamHost ma przewagę dzięki nieograniczonym funkcjom i prostocie posiadania tylko jednego planu – chociaż jeśli chcesz mniej funkcji za niższe ceny, GoDaddy daje taką opcję. DreamHost najlepiej nadaje się dla małych i średnich firm.

Jak łatwy w użyciu GoDaddy i DreamHost

Łatwość użycia

Jak łatwa w użyciu interfejs

Panel sterowania. GoDaddy i DreamHost używają różnych paneli sterowania. GoDaddy używa cPanel, ale nieco modyfikuje interfejs. Przyjazny interfejs graficzny cPanel jest standardem branżowym i ma większość funkcji potrzebnych do administrowania witryną za pomocą łatwych do zidentyfikowania ikon. GoDaddy wykorzystuje standardowe w branży plany Plesk dla Windows. Zastrzeżony panel kontrolny DreamHost jest przyjazny dla użytkownika i potężny, gdy się przyzwyczaisz. Jednak może to być mylące dla kogoś pochodzącego z cPanel.

Instalator jednym kliknięciem. GoDaddy zapewnia instalację setek aplikacji jednym kliknięciem za pomocą panelu sterowania. DreamHost zapewnia instalację niektórych aplikacji jednym kliknięciem za pomocą panelu sterowania. Oba mają instalację WordPress za pomocą jednego kliknięcia.

Nawigacja strony internetowej. Zarówno strony GoDaddy, jak i DreamHost zawierają wiele informacji, jeśli możesz je znaleźć. GoDaddy oferuje więcej produktów oprócz hostingu, więc nawigacja jest nieco bardziej myląca, a jej strony wymagają przewijania. DreamHost utrudnia znalezienie pewnych informacji bez uciekania się do Google lub czytania stron wiki.

Opinia w sprawie łatwości użytkowania

DreamHost sprawia, że ​​wybór współdzielonego planu hostingowego jest tak łatwy, jak to możliwe – jest tylko jeden plan. GoDaddy zapewnia jednak tańsze (choć mniej polecane) opcje. Panel sterowania GoDaddy jest oparty na standardowym cPanelu branżowym i oferuje więcej aplikacji do instalacji jednym kliknięciem.

Wsparcie GoDaddy i DreamHost

Wsparcie techniczne i obsługa klienta

Porównanie użytkowników

Na podstawie opinii klientów GoDaddy należałoby uznać za nie lepszą niż średnia. Klienci DreamHost wysoko oceniają obsługę klienta. Obaj mają personel pomocniczy, który jest uważany za przyjazny i kompetentny.

GoDaddy ma telefon, e-mail i czat na żywo 24/7, a także obszerną bazę wiedzy z samouczkami i filmami. GoDaddy udostępnia artykuły informacyjne oprócz swojego bloga w „GoDaddy Garage”. DreamHost ma stronę kontaktową, na której możesz wysyłać pytania pocztą e-mail. Po zakupie u DreamHost dostępnych jest więcej opcji pomocy technicznej, ale telefon nie jest jednym z nich. DreamHost ma unikalne wiki, które jest aktualizowane w razie potrzeby i zawiera wiele informacji, podobnie jak baza wiedzy. DreamHost ma forum i blog.

Opinia na temat obsługi użytkowników

GoDaddy oferuje więcej metod kontaktu, w tym telefon, więc uzyskanie pomocy jest łatwe. Obsługa GoDaddy jest oceniana średnio przez większość klientów, którzy komentują, podczas gdy klienci DreamHost mówią o lepszym niż przeciętnym wsparciu. Brak telefonu lub czatu na żywo (chyba że zalogowany do konta) dla DreamHost daje GoDaddy przewagę tutaj.

Opinie użytkowników GoDaddy i DreamHost

Recenzje użytkowników

Porównywane opinie użytkowników

Uwaga: Chociaż recenzje nigdy nie powinny być jedynym decydującym czynnikiem przy wyborze hosta, gdy coś jest konsekwentnie poruszane w recenzjach klientów, może to wymagać rozważenia.

Recenzenci są pasjonatami, więc większość recenzji ma silne negatywne lub pozytywne pozytywne nastawienie.

Negatywne recenzje dla GoDaddy i DreamHost

Idź Tato. Większość negatywnych recenzji GoDaddy dotyczy słabej obsługi klienta, ścisłych ograniczeń niektórych planów i przestojów.

DreamHost. Częstą skargą jest brak wsparcia telefonicznego i wsparcia na czacie spotty. Ponadto w przypadku firmy, która ma tak silną gwarancję czasu działania, istnieje zaskakująca liczba skarg dotyczących przestojów.

Pozytywne recenzje dla GoDaddy i DreamHost

Idź Tato. Pozytywne recenzje klientów GoDaddy komentują usługi rejestracji domen i ceny.

DreamHost. Większość opinii na temat obsługi klienta jest pozytywna. DreamHost otrzymuje entuzjazm za prawie „nieograniczone wszystko” za tak niską cenę.

Opinia na temat opinii użytkowników

Recenzje zwykle wskazują, że GoDaddy koncentruje się na byciu rejestratorem domen, a hosting jest późniejszą refleksją. Ogólnie rzecz biorąc, jest więcej pozytywnych recenzji od klientów DreamHost.

Wniosek dotyczący porównania GoDaddy i DreamHost

Który hosting jest dla Ciebie najlepszy?

Wybór najlepszej platformy

Każda z tych firm hostingowych ma swoje zalety i wady.

Powody, dla których warto wybrać DreamHost zamiast GoDaddy:

 • Prostota w wyborze planu
 • Więcej nieograniczonych funkcji w planach
 • Dłuższa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • 100% gwarantowanej dostępności

Powody, dla których warto wybrać GoDaddy zamiast DreamHost:

 • Oprócz hostingu sprzedaje wiele produktów internetowych
 • Opcje Linux i Windows dla wszystkich planów
 • Więcej poziomów, aby uzyskać więcej opcji w planach
 • Standard przemysłowy cPanel (choć zmodyfikowany)
 • Bezpłatny telefon i czat 24/7

GoDaddy najlepiej nadaje się dla początkujących, ponieważ wszystko, co dotyczy sieci, od nazwy domeny po SSL, marketing i usługi SEO oraz księgowość online, można uzyskać z jednej strony.

DreamHost jest atrakcyjny dla tych, którzy chcą tylko witryny „nieograniczonej ilości wszystkiego” bez konieczności przeszukiwania opcji hostingu dzielonego. Może nie być odpowiedni dla początkujących, ponieważ nie ma narzędzia do tworzenia witryn ani wsparcia telefonicznego. Małe firmy przekonają się, że nieograniczona przepustowość i pojemność są atrakcyjne. Firmy wymagające VPS lub serwerów dedykowanych również znajdą DreamHost jako atrakcyjny wybór.

Alternatywą dla dochodzenia przy zakupie hosta internetowego jest InMotion Hosting. Chociaż gwarancja zwrotu pieniędzy InMotion jest mniejsza niż w przypadku DreamHost, nadal oferuje jedną z najlepszych w branży – 90-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, w porównaniu z 30-dniową gwarancją GoDaddy. Dla tych, którzy nie mają nic przeciwko wydaniu niewiele więcej niż hosting budżetu, aby uzyskać funkcje premium oraz szybki czas ładowania i odpowiedzi, SiteGround to firma hostingowa, którą warto rozważyć.

Czy masz jakieś pytania dotyczące GoDaddy lub DreamHost? Jakie były twoje doświadczenia z hostingiem? Zostaw swój komentarz i daj nam znać.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map