GoDaddy vs. Bluehost: Którego powinieneś użyć?

Porównanie GoDaddy vs. Bluehost


W dobie cyfryzacji dość powszechna jest obecność online w formie strony internetowej – niezależnie od tego, czy jesteś indywidualnym profesjonalistą, masz startup, czy też średnie lub duże przedsiębiorstwo.

A ponieważ utrzymanie strony internetowej i hosting wymaga określonych umiejętności, nie chcesz stresować się tymi sprawami, wykonując to przez zewnętrznego usługodawcę.

Bardziej prawdopodobne jest, że pójdziesz z firmą hostingową, która prowadzi działalność w branży od dłuższego czasu i jest dobrze znana i zaufana przez wiele firm na całym świecie.

To tutaj przybywają dwaj popularni dostawcy hostingu – Bluehost i GoDaddy.

Bluehost (założony w 1996 r.) I GoDaddy (założony w 1997 r.) Prowadzą działalność w branży od ponad 19 lat. Dlatego trudno jest wybrać między tymi dwoma hostami internetowymi ze względu na ich ogromne doświadczenie hostingowe.

Dlatego musisz znać różne funkcje i funkcje oferowane przez każdą z nich, aby podjąć świadomą decyzję na podstawie wymagań dotyczących hostingu.

Chociaż Bluehost jest własnością renomowanej grupy Endurance International Group (EIG), GoDaddy nie należy do żadnej takiej grupy.

EIG jest znany z posiadania ogromnej puli hostów internetowych, w tym innych popularnych nazw, takich jak iPage i Hostgator.

Fakt, że Bluehost do tej pory gościł ponad dwa miliony witryn, świadczy o jego koncentracji na usługach hostingowych.

GoDaddy jest znaną nazwą, jeśli chodzi o rejestrację domeny. W 2014 r. GoDaddy osiągnął znaczący kamień milowy w zarządzaniu ponad 59 miliardami nazw domen, stając się tym samym największym na świecie rejestratorem akredytowanym przez ICANN.

GoDaddy jest również znany z tanich planów wspólnego hostingu, podczas gdy Bluehost nie pozostaje daleko w tyle pod względem przystępności cenowej dla wspólnych planów hostingowych.

Oba hosty oferują również hosting VPS, hosting WordPress, hosting dedykowanych serwerów i tak dalej.

Podczas gdy Bluehost oferuje tylko usługi hostingowe dla systemu Linux, GoDaddy daje możliwość wyboru pomiędzy hostingiem Linux lub Windows.

Co więcej, GoDaddy zdobył kilka nagród za swoje usługi, takie jak Gold Stevie Award za usługi komputerowe (w 2012 r.) I nagrodę Bulby za najlepsze wykorzystanie domeny z jedną literą.

Bluehost zdobył także kilka nagród, takich jak Best Budget Hosting, Best Web Hosting Company i Best Affordable Hosting od HostReview.

Ponieważ oba mają ogromne doświadczenie i oferują podobne nagradzane usługi, pomożemy Ci lepiej zrozumieć tych dostawców i uprościć Twoją decyzję, porównując funkcje hostingu i usługi oferowane przez Bluehost i GoDaddy oraz ich różne plany hostingowe w tym artykule.

Porównaj wydajność Bluehost i GoDaddy

Contents

Czas działania i niezawodność

Monitor czasu pracy

Czas pracy. Jednym z kluczy do sukcesu firmy online jest dostępność jej strony internetowej i powiązanych funkcji przez cały czas.

Chociaż GoDaddy daje gwarancję dostępności na poziomie 99,99%, Bluehost nie daje żadnej takiej gwarancji dostępności.

Korzystając z Bluehost na kilku stronach internetowych, możemy powiedzieć, że procent czasu przestoju faktycznie wynosi około 99,99% w czasie rzeczywistym. Rzeczywisty procent czasu pracy GoDaddy często spadł nieco poniżej 99,99%, ale nadal jest tak dobry.

Niezawodność. GoDaddy ma ogromne centrum danych w Phoenix, a Bluehost ma centrum danych w Utah.

Centrum danych Bluehost obsługuje kopię zapasową pamięci lustrzanej, kopię zapasową zasilania UPS, generator diesla i kilka innych funkcji związanych z zasilaniem.

Centrum danych GoDaddy obsługuje również generatory diesla i nieprzerwane zasilanie oraz zapewnia wysoką prędkość około 20 gigabitów na sekundę poprzez podłączenie do szkieletu światłowodowego DWDM Ethernet.

Wydajność. Czas potrzebny na załadowanie stron witryny ma również decydujące znaczenie, aby wywrzeć pozytywne wrażenie na jej stronie.

Stwierdzono, że maksymalny czas odpowiedzi na żądanie ładowania strony przez serwer hostowany GoDaddy jest dość wysoki w porównaniu do serwera hostowanego przez BlueHost, szczególnie podczas gwałtownego ruchu w witrynie.

Podczas testowania z witrynami o małym ruchu okazało się, że Bluehost zdaje czas ładowania mniejszy niż 2,4 sekundy, a GoDaddy przekracza 2,6 sekundy na to samo.

Serwery Bluehost działają na centrach mocy AMD, a serwery GoDaddy na procesorach Intel Core i7. Obydwu udaje się również zapewnić dobrą wydajność na swoich stronach internetowych.

Opinia na temat wydajności Bluehost i GoDaddy

Ze względu na zdolność serwerów Bluehost do zarządzania dużymi prędkościami ładowania strony, nawet podczas zwiększonego ruchu, i nieco wyższym odsetkiem czasu pracy, preferujemy Bluehost pod względem czasu działania, szybkości i niezawodności.

Funkcje Bluehost i GoDaddy

Porównaj kluczowe funkcje

Najważniejsze cechy w porównaniu

Kreator strony internetowej. Aby zbudować stronę internetową, Bluehost oferuje narzędzie do tworzenia stron Weebly lub narzędzie do tworzenia mobilnych stron goMobi. Możesz łatwo stworzyć stronę internetową bez znajomości programowania, korzystając z funkcji przeciągania i upuszczania Weebly.

Możesz również użyć Weebly za darmo, aby stworzyć prostą stronę internetową o maksymalnie sześciu stronach. Jeśli jednak chcesz skorzystać z niektórych zaawansowanych funkcji, takich jak ochrona hasłem stron internetowych i niestandardowe motywy, możesz uaktualnić narzędzie Weebly do płatnego planu w wysokości około 8,99 USD miesięcznie.

GoDaddy nie oferuje żadnej bezpłatnej wersji swojego narzędzia do budowania stron internetowych, a ceny zaczynają się od 1 USD miesięcznie (za indywidualny plan, który jest dość tani).

Kreator stron GoDaddy cieszy się dużą popularnością dzięki kilku niesamowitym, łatwym w użyciu funkcjom, a powstała witryna będzie prawdopodobnie bardziej atrakcyjna niż można to zrobić za pomocą konstruktora witryn Bluehost.

Bezpieczeństwo. Bluehost robi na nas wrażenie dzięki kompleksowemu zestawowi funkcji bezpieczeństwa, które obejmują ochronę hotlink i różne narzędzia antyspamowe, takie jak Apache Spam Assassin, Spam Experts i Spam Hammer.

Oferuje również CloudFare w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa w postaci SSL i ochrony przed atakami Distributed Denial of Service (DDoS).

Bluehost obsługuje również katalogi chronione hasłem, tworzenie czarnej listy adresów IP, tworzenie filtrów dla kont e-mail i użytkowników oraz zarządzanie cyfrowymi certyfikatami i kluczami prywatnymi. Administratorzy witryny będą mieć poczucie bezpieczeństwa podczas uzyskiwania dostępu do plików konfiguracyjnych dzięki zapewnieniu dostępu do Secure Shell (SSH).

Możesz nawet skorzystać z SiteLock Domain Security, który zaczyna się od około 1,67 USD miesięcznie.

Dzięki GoDaddy bezpieczeństwo wiąże się z dodatkowymi kosztami w postaci SiteLock, który zaczyna się od około 17,88 USD rocznie. Korzystając z tej opcji, masz prawo do skanowania aplikacji, monitorowania spamu i złośliwego oprogramowania oraz certyfikatu weryfikacji witryny. Pomaga nawet w identyfikacji luk w sieci i usuwaniu złośliwego oprogramowania.

Baza danych MySQL GoDaddy zapewnia dostęp do ograniczonych baz danych MySQL wraz ze swoimi wspólnymi planami hostingowymi, podczas gdy Bluehost oferuje dostęp do nieograniczonej liczby baz danych MySQL dla wszystkich swoich planów.

Ponadto GoDaddy oferuje znacznie mniej kont e-mail, z różnymi planami hostingowymi, w porównaniu do Bluehost.

Utworzyć kopię zapasową. Chociaż obaj dostawcy hostingu umożliwiają ręczne tworzenie kopii zapasowych w ramach konta hostingowego, różnią się między sobą w zakresie opcji automatycznych kopii zapasowych. Bluehost daje możliwość automatycznego tworzenia kopii zapasowych z cPanel (standardowy panel sterowania).

Taka opcja nie jest dostępna w GoDaddy.

Zarządzany hosting WordPress. Ani GoDaddy, ani Bluehost nie wymagają instalacji systemu zarządzania treścią WordPress (CMS), ponieważ są one wstępnie zainstalowane.

Pozwala to szybko rozpocząć pracę z platformą WordPress i tworzyć strony, posty, galerie itd. Oba oferują również automatyczne aktualizacje oprogramowania i wtyczek, wsparcie przez całą dobę i tak dalej.

Oba hosty oferują cztery różne plany hostingowe WordPress. Są one porównywane poniżej:

GoDaddy Basic – 3,99 USD miesięcznie, z 10 GB miejsca i bez adresu IP, na jedną stronę internetową i obsługiwać około 25 000 odwiedzających miesięcznie.

GoDaddy Deluxe – 4,49 USD miesięcznie, z 15 GB przestrzeni dyskowej i bez adresu IP, dla jednej witryny i obsługiwać około 1 000 000 odwiedzających miesięcznie.

GoDaddy Ultimate – 7,99 USD miesięcznie, z 30 GB miejsca i bez adresu IP, dla dwóch stron internetowych i obsługiwać około 4 000 000 odwiedzających miesięcznie.

GoDaddy Developer – 13,99 USD miesięcznie, z 50 GB miejsca i bez adresu IP, dla pięciu stron internetowych i obsługiwać około 8 000 000 odwiedzających miesięcznie.

Bluehost Blogger – 24,99 USD miesięcznie (12,49 USD tylko w pierwszym miesiącu), z 30 GB miejsca i 1 adresem IP, dla pięciu stron internetowych i do obsługi około 100 milionów odwiedzających miesięcznie.

Bluehost Professional – 74,99 USD miesięcznie (37,50 USD tylko w pierwszym miesiącu), z 60 GB miejsca i 1 adresem IP, dla dziesięciu stron internetowych, i obsługiwać około 300 milionów odwiedzających miesięcznie.

Bluehost Business – przy 119,99 USD miesięcznie (60 USD tylko w pierwszym miesiącu), ze 120 GB miejsca i 1 adresem IP, dla 20 stron internetowych i do obsługi około 600 milionów odwiedzających miesięcznie.

Bluehost Enterprise – 169,99 USD miesięcznie (85 USD tylko przez pierwszy miesiąc), z pojemnością 240 GB i 1 adresem IP, na 30 stron internetowych oraz do obsługi nieograniczonej liczby odwiedzających miesięcznie.

Oczywiście plany hostingowe WordPress firmy GoDaddy są tańsze niż Bluehost. Jednak plany Bluehost są bardziej odpowiednie dla większego ruchu.

Rozwiązania e-commerceDzięki funkcji sklepu internetowego GoDaddy możesz uzyskać listę swoich produktów i zacząć je sprzedawać w krótkim czasie. Masz możliwość używania i dostosowywania motywów, budowania sklepu internetowego dostosowanego do urządzeń mobilnych, tworzenia koszyka na zakupy, korzystania z narzędzi marketingowych, korzystania z funkcji SEO i tak dalej.

Obsługuje również wiele metod płatności, w tym karty kredytowe, bankowość netto, karty debetowe i portfele. Internetowy sklep premium GoDaddy jest dostępny w cenie 19,99 USD miesięcznie (subskrypcja roczna) lub 29,99 USD miesięcznie (subskrypcja miesięczna).

Bluehost daje również dostęp do podobnego zestawu funkcji eCommerce. Możesz użyć aplikacji Magneto, aby stworzyć sklep internetowy, użyć bramki płatności TransFirst, aby zaakceptować płatności od klientów i użyć dowolnego z różnych koszyków, takich jak Agora, Cube Cart, Zen Cart i OS Commerce.

Opinia na temat kluczowych funkcji Bluehost i GoDaddy

Ze względu na lepsze funkcje bezpieczeństwa i mniej ograniczeń (lub ograniczeń) w bazach danych MySQL, kontach e-mail i liczbie stron internetowych zarządzanych przez WordPress, Bluehost dostaje nasze skinienie.

Porównaj plany hostingowe i ceny Bluehost i GoDaddy

Plany hostingowe & cennik

Porównywane plany cenowe

Uwaga: Porównamy tylko plany hostingowe Linuksa oferowane przez oba, ponieważ Bluehost nie oferuje żadnych planów hostingowych Windows. Należy zauważyć, że GoDaddy oferuje plany hostingowe Windows.

Najtańszy plan hostingowy GoDaddy jest dostępny za około 2,24 USD miesięcznie (GoDaddy Starter), podczas gdy najtańszy plan hostingowy Bluehost jest dostępny za 3,95 USD miesięcznie (Bluehost Starter). Oba te plany mogą okazać się wystarczające, jeśli dopiero zaczynasz po raz pierwszy wypróbować dowolny hosting.

Rodzaje planów hostingowych

Wspólne plany hostingowe Porównujemy GoDaddy udostępnił plany hostingowe i Bluehost wspólne plany hostingowe poniżej:

Wszystkie wspólne plany Bluehost używają cPanel jako panelu sterowania dla hostingu Linux, podczas gdy wspólne plany GoDaddy używają cPanel dla hostingu Linux i Plesk dla hostingu Windows.

Dzięki hostingowi dzielonemu Bluehost możesz kupić SiteLock Security za 1,99 USD miesięcznie (roczna subskrypcja), a dzięki hostingowi dzielonemu GoDaddy możesz wybrać to samo za 1,49 USD miesięcznie (roczna subskrypcja).

Bluehost Starter – 3,95 USD miesięcznie (3-letnia subskrypcja) lub 4,95 USD miesięcznie (2-letnia subskrypcja) lub 5,95 USD miesięcznie (roczna subskrypcja), z 50 GB miejsca na dysku, 5 kont e-mail i nieograniczoną liczbą baz danych MySQL, dla 1 witryny.

Bluehost Plus – 6,95 USD miesięcznie (3-letnia subskrypcja) lub 7,95 USD miesięcznie (2-letnia subskrypcja) lub 8,95 USD miesięcznie (roczna subskrypcja), ze 150 GB miejsca na dysku, 100 kont e-mail i nieograniczoną liczbą baz danych MySQL, dla 10 stron internetowych.

Bluehost Business Pro – 14,95 USD miesięcznie (3-letnia subskrypcja) lub 16,95 USD miesięcznie (2-letnia subskrypcja) lub 19,95 USD miesięcznie (1-letnia subskrypcja), z niezmierzonym miejscem na dysku, nieograniczoną liczbą kont e-mail i nieograniczoną liczbą baz danych MySQL dla nieograniczonej liczby stron internetowych.

GoDaddy Starter – 2,24 USD miesięcznie (3-letnia lub 2-letnia lub roczna subskrypcja) lub 2,49 USD miesięcznie (1-miesięczna subskrypcja), z 30 GB miejsca na dysku, 10 kont e-mail i 1 x 1 GB baz danych MySQL, na 1 stronę internetową.

GoDaddy Economy – 3,99 USD miesięcznie (3-letnia subskrypcja) lub 4,49 USD miesięcznie (2-letnia subskrypcja) lub 4,99 USD miesięcznie (1-roczna subskrypcja) lub 6,99 USD miesięcznie (3-miesięczna subskrypcja), ze 100 GB miejsca na dysku, 100 kont e-mail, oraz 10 x 1 GB baz danych MySQL dla 1 strony internetowej.

GoDaddy Deluxe – 4,49 USD miesięcznie (3-letnia subskrypcja) lub 4,99 USD miesięcznie (2-letnia subskrypcja) lub 5,99 USD miesięcznie (roczna subskrypcja) lub 8,99 USD miesięcznie (subskrypcja miesięczna), z nieograniczoną ilością miejsca na dysku, 500 kont e-mail i 25 x 1 GB baz danych MySQL dla nieograniczonej liczby stron internetowych.

GoDaddy Ultimate – 7,99 USD miesięcznie (3-letnia subskrypcja) lub 8,99 USD miesięcznie (2-letnia subskrypcja) lub 9,99 USD miesięcznie (roczna subskrypcja) lub 14,99 USD miesięcznie (subskrypcja miesięczna), z nieograniczoną ilością miejsca na dysku, 1000 kont e-mail i nieograniczoną (x 1 GB) bazy danych MySQL dla nieograniczonej liczby witryn.

Plany hostingowe VPS Bluehost oferuje 4 plany hostingowe VPS w porównaniu do 5 planów hostingowych VPS oferowanych przez GoDaddy, z prawie podobną pamięcią, pamięcią RAM i cenami. Jednak GoDaddy oferuje nieograniczoną przepustowość, podczas gdy Bluehost oferuje przepustowość w zakresie od 1 TB do 4 TB.

Dedykowane plany hostingowe GoDaddy oferuje pięć planów hostingu dedykowanych serwerów, a Bluehost oferuje około 3 z nich. Ponadto GoDaddy oferuje maksymalną pamięć 2 TB (w porównaniu do maksymalnie 1 TB Bluehost) i maksymalną pamięć RAM o pojemności 32 GB (w porównaniu do maksymalnej 16 GB Bluehost).

Podczas gdy Bluehost oferuje przepustowość 15 TB (z Bluehost Premium), GoDaddy oferuje nieograniczoną przepustowość ze wszystkimi swoimi dedykowanymi planami. Zakres cen dla obu hostów internetowych jest prawie podobny, choć masz tańsze opcje hostingu dedykowanego z GoDaddy.

Gwarancja zwrotu pieniędzy Obaj hostingi oferują okres gwarancji zwrotu pieniędzy, co oznacza, że ​​są pewni oferowanych usług.

Chociaż GoDaddy pozwala Ci odzyskać pieniądze w ciągu 45 dni, jeśli nie jesteś zadowolony, Bluehost pozwala na to samo przez 30 dni (proporcjonalna polityka zwrotu).

Inną różnicą jest to, że GoDaddy oferuje gwarancję zwrotu pieniędzy tylko w ramach swoich rocznych planów subskrypcji.

Opinia w sprawie cen planów hostingowych

Chociaż niektóre plany GoDaddy wydają się tańsze, dotyczy to tylko pierwszego okresu świadczenia usługi. Podczas odnawiania planu ceny GoDaddy są znacznie wyższe. Tak więc nie ma wielu różnic między tymi dwoma hostami pod względem różnorodności planów hostingowych i ich cen. Według nas jest to remis między nimi.

Jak łatwy w użyciu Bluehost i GoDaddy

Łatwość użycia

Jak łatwa w użyciu interfejs

Oba hosty oferują jako panel sterowania standardowy cPanel, który ma przyjazny interfejs użytkownika.

GoDaddy pozwala także na korzystanie z Panelu Parallels Plesk, ponieważ obsługuje również hosting Windows, którego Bluehost nie obsługuje. Ponieważ cPanel jest standardowym panelem sterowania, użytkownicy mogą szybko przyzwyczaić się do swojego stylu pracy.

Co więcej, możesz użyć funkcji instalatora jednym kliknięciem, aby zainstalować WordPress i różne inne aplikacje dla dostawców usług hostingowych. (Zobacz rynek Mojo dla Bluehost i rynek GoDaddy dla GoDaddy.)

Opinia w sprawie łatwości użytkowania

Oba hosty korzystają z tego samego panelu sterowania i podobnych instalatorów uruchamianych jednym kliknięciem. Po raz kolejny oceniamy oba na równi pod względem łatwości użytkowania.

Wsparcie dla Bluehost i GoDaddy

Wsparcie techniczne i obsługa klienta

Porównanie użytkowników

Obaj gospodarze oferują różne opcje kontaktu z zespołem obsługi klienta o każdej porze dnia i nocy.

W nagłych przypadkach możesz łatwo skontaktować się z ich zespołami wsparcia, korzystając z bezpłatnego numeru telefonu. A jeśli nie spieszysz się z rozwiązaniem problemu, nadal możesz uzyskać szybkie odpowiedzi za pośrednictwem opcji czatu na żywo obu hostów internetowych.

Możesz także skorzystać z systemu biletowego lub wysłać wiadomość e-mail do obu dostawców hostingu.

Udostępniając witryny z obydwoma tymi hostami, możemy stwierdzić, że odpowiedzi zespołu wsparcia GoDaddy były kilkakrotnie opóźniane.

Czas reakcji zespołu wsparcia Bluehost był niezmiennie dobry.

Opinia na temat obsługi użytkowników

Wolelibyśmy głosować na zespół wsparcia Bluehost, który wyłącznie na podstawie naszego doświadczenia szybko oferuje rozwiązania naszych problemów przy wielu okazjach na przestrzeni lat.

Opinie użytkowników o Bluehost i GoDaddy

Recenzje użytkowników

Porównywane opinie użytkowników

Uwaga: Może nie być dobrym pomysłem poleganie całkowicie na recenzjach zamieszczonych przez różnych klientów online dla dowolnego hosta internetowego. Pomagają jednak zrozumieć, które problemy lub jakie zalety konkretnego hosta są podnoszone wielokrotnie.

Negatywne recenzje dla Bluehost i GoDaddy

W przypadku GoDaddy większość negatywnych recenzji odnosi się do znacznego czasu, jaki zespół wsparcia poświęcił na reakcję w sytuacjach kryzysowych w czasie rzeczywistym.

I nie jest to tylko pierwsza odpowiedź, ale czas potrzebny na znalezienie rozwiązania problemów klienta.

W przypadku Bluehost wiele opinii klientów odnosi się do wady polegającej na konieczności instalowania wielu dodatków dla kilku funkcji. Ponadto wielu klientów prosi, aby Bluehost zaczął oferować miesięczne plany wspólnego hostingu.

Pozytywne recenzje dla Bluehost i GoDaddy

Istnieje wiele pozytywnych recenzji od początkujących, którzy stwierdzili, że niezwykle łatwo jest zbudować witrynę, korzystając z narzędzia do tworzenia witryn GoDaddy, i zapewnić hosting witryny za pomocą najbardziej podstawowego planu GoDaddy (planu początkowego).

W przypadku Bluehost pozytywne recenzje są w większości zarezerwowane dla planów VPS i serwerów dedykowanych. Dzięki tym planom bardzo chwalono wydajność serwera i dostępność nieograniczonej liczby baz danych MySQL i e-maili.

Ponadto w większości opinii wyróżniono wyjątkowe bezpieczeństwo Bluehost i obsługę klienta.

Wniosek dotyczący porównania Bluehost i GoDaddy

Który hosting jest dla Ciebie najlepszy?

Wybór najlepszej platformy

Oto powody, dla których warto wybrać Bluehost zamiast GoDaddy:

 • Nieograniczone bazy danych MySQL i konta e-mail z kilkoma planami
 • Rozszerzona ochrona
 • Świetna obsługa techniczna i obsługa klienta
 • Zdolność do zapewnienia wysokiego czasu sprawności, nawet przy zwiększonym natężeniu ruchu

Oto powody, dla których warto wybrać GoDaddy zamiast Bluehost:

 • Wsparcie dla hostingu Windows
 • Niższe ceny
 • Więcej produktów i funkcji
 • Dłuższy okres gwarancji zwrotu pieniędzy wynoszący 45 dni

Oczywiste jest, że jeśli jesteś całkowicie początkującym i chcesz zacząć korzystać z witryny bez wiedzy technicznej, GoDaddy okazuje się znacznie tańszą i wygodniejszą opcją.

Ponadto, jeśli szukasz platformy hostingowej dla systemu Windows, wybierz GoDaddy.

Jeśli jednak twoja witryna generuje duży ruch i szukasz niezawodności i lepszej wydajności, Bluehost wydaje się być idealnym hostem dla twoich potrzeb.

Jeśli szukasz alternatywy dla Bluehost, nie musisz szukać poza jednym z jej siostrzanych witryn, w tym Hostgator, który jest również własnością EIG.

Pod względem wsparcia, skalowalności i zarządzania dużym ruchem Hostgator nie jest zły. Jeśli szukasz taniej alternatywy dla GoDaddy, aby założyć podstawową stronę internetową, możesz ją hostować na Dreamhost.

Czy masz jakieś wcześniejsze doświadczenia w korzystaniu z GoDaddy lub Bluehost? Czy to porównanie odpowiedziało na jakiekolwiek pytania, które masz, czy nadal masz pytania? Możesz dodawać komentarze lub podzielić się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map