GoDaddy vs. Arvixe: Który hosting wybrać?

Jeśli zdecydowałeś się założyć stronę internetową, możesz być trochę zmieszany w związku z różnymi firmami hostingowymi i wszystkimi planami, które tam są. To porównanie jeden na jednego między GoDaddy i Arvixe jest tutaj, aby pomóc Ci uporządkować bałagan i znaleźć firmę hostingową, która jest dla Ciebie odpowiednia.


GoDaddy to duża firma z prawie 13 milionami klientów. Arvixe może nie być tak dobrze znany, jak niektóre inne firmy hostingowe, ale szybko rośnie – pod względem wielkości i reputacji. Zarówno GoDaddy, jak i Arvixe zapewniają hosting dzielony, zarządzany WordPress, VPS i plany serwerów dedykowanych. Zarówno GoDaddy, jak i Arvixe oferują opcje Linux i Windows dla swoich planów.

GoDaddy zdobył wiele nagród „best of”, w tym tytuł „Fortune 100” dla najlepszej firmy do pracy w 2012 roku. GoDaddy zyskał również uznanie za kontrowersyjne kampanie reklamowe. Arvixe zdobył wiele nagród – w tym „Wybór redakcji” PCMag w 2015 roku i jest jedną z „najszybciej rozwijających się firm Inc. 500 w Ameryce”.

Firma GoDaddy rozpoczęła działalność w 1997 r. Jako Jomax Technologies, a w 1999 r. Zmieniła nazwę na Go Daddy. W 2006 r. Marka zmieniła się na GoDaddy (obie nazwy dołączyły). Prywatna grupa inwestycyjna jest właścicielem GoDaddy, jednak założyciel, Bob Parsons, pozostaje największym indywidualnym akcjonariuszem. Arvixe został zakupiony przez Endurance International Group (EIG) w 2014 roku. EIG jest właścicielem wielu firm hostingowych i chociaż strony EIG mają pewne podobieństwa, działają pod własną nazwą.

Porównaj wydajność GoDaddy i Arvixe

Contents

Czas działania i niezawodność

Monitor czasu pracy

Czas pracy. Gdy serwery nie są uruchomione, tracisz widzów i klientów. Gwarancje bezawaryjności nie oznaczają, że Twoja witryna będzie zawsze aktywna, ale wskazuje to na wagę, jaką host internetowy przywiązuje do dostępności. GoDaddy gwarantuje co najmniej 99,9% czasu sprawności. Jeśli witryna spadnie .1% lub więcej z 99,9% w ciągu jednego miesiąca, otrzymasz 5% opłaty za hosting w tym miesiącu. Arvixe ma taką samą gwarancję 99,9%, z darmowym zwrotem miesiąca, jeśli spadnie poniżej tego procentu.

Wydajność. GoDaddy korzysta z procesorów Core i7 we wspólnych planach, a Xeons w VPS i planach dedykowanych. Arvixe korzysta z najnowszych Xeonów i przechowuje dane klientów na 15 000 dyskach RAID. Bazy danych i serwery e-mail Arvixe znajdują się w pamięci SSD.

Test na stronie GoDaddy przyniósł czas ładowania 2,91 s, czyli ponad 56% stron testowanych za pomocą Pingdom. Porównywalna witryna Arvixe miała czas ładowania 1,05%, czyli ponad 89% testowanych witryn.

Niezawodność. GoDaddy ma własne centrum danych w Phoenix w Arizonie i wynajmuje dwa inne centra w Arizonie w Mesa i Scottsdale. GoDaddy ma inne centra danych w Chicago, Los Angeles i Ashburn w Wirginii. Międzynarodowe potrzeby zaspokajane są przez centrum europejskie w Amsterdamie i centrum azjatyckie w Singapurze. Centra danych są zasilane i chłodzone za pomocą redundancji i kopii zapasowych oleju napędowego.

Arvixe spełnia światowe wymagania dzięki centrom danych w Dallas, Teksasie, Amsterdamie i Hongkongu. Centra danych są w pełni redundantne i są monitorowane na miejscu pod kątem bezpieczeństwa i niezawodności.

Opinia na temat wydajności GoDaddy i Arvixe

Arvixe ma lepszą gwarancję czasu działania oraz znacznie szybsze czasy ładowania i reakcji w testach.

Funkcje GoDaddy i Arvixe

Porównaj kluczowe funkcje

Najważniejsze cechy w porównaniu

Uwaga: „Nieograniczony” i „nieokreślony” to warunki marketingowe często stosowane przez firmy hostingowe. Wbrew pozorom nie oznacza to „wszystkiego, czego możesz użyć”. Zamiast tego odnosi się do tego, co firma hostingowa „uważa za uzasadnione użycie”.

Rejestracja domen. Chociaż oba hosty są rejestratorami domen, GoDaddy jest największym rejestratorem na świecie z ponad 60 milionami domen zarządzanych. GoDaddy oferuje roczną bezpłatną rejestrację domeny na początkowy okres, gdy okres ten wynosi 12 miesięcy lub dłużej. Arvixe oferuje bezpłatną domenę, o ile masz z nią plan, i oferuje bezpłatny transfer, jeśli masz już domenę.

Kreator strony internetowej. GoDaddy ma interfejs „przeciągnij i upuść” z Kreatorem stron internetowych, zaczynając od promocyjnej ceny 1 USD miesięcznie. Arvixe zapewnia RvSiteBuilder, który zawiera edytor WSYWIG i ponad 600 szablonów internetowych.

Bazy danych. W zależności od wybranego planu GoDaddy oferuje od 10 do nieograniczonej liczby baz danych MySQL. Arvixe oferuje nieograniczoną liczbę baz danych MySQL i PostgreSQL.

Konta email. GoDaddy oferuje od 100 do 1000 kont o pojemności od 100 MB do 1 GB, w zależności od planu. Arvixe zapewnia nieograniczoną liczbę kont e-mail i przekazywanie wiadomości e-mail we wszystkich swoich planach.

Hosting WordPress. Zarówno GoDaddy, jak i Arvixe oferują zarządzane plany WordPress. W zarządzanym planie WordPress firma hostingowa tworzy kopie zapasowe i aktualizacje w Twojej witrynie, dzięki czemu możesz skupić się na ważnej rzeczy – zawartości witryny.

Idź TatoGoDaddy ma cztery plany WordPress. Podstawowy, który jest ograniczony do jednej witryny, 25 000 odwiedzających miesięcznie i 10 GB miejsca na dysku SSD; Deluxe, z jedną witryną, 100 000 odwiedzających i 15 GB miejsca; Ultimate, z dwiema witrynami, 400 000 odwiedzających i 30 GB miejsca na dysku SSD; i programista, z maksymalnie 5 witrynami, 800 000 odwiedzających i 50 GB miejsca na dysku SSD. Wszystkie mają bezpłatną domenę przy zamówieniu na okres roczny. Ostateczny plan obejmuje bezpłatny SiteLock.

ArvixeArvixe oferuje dwa wspólne plany WordPress – Personal Class i Personal Class Pro. Jeśli Twoja witryna rośnie, ich hosting zmienia się na serwerach współdzielonych, VPS, dedykowanych i chmurowych, w zależności od potrzeb. Mają nieograniczoną przestrzeń i przepustowość oraz wsparcie czatu i telefonu przez 24 godziny na dobę dla hostingu WordPress.

Rozwiązanie eCommerce. GoDaddy i Arvixe oferują bezpłatne koszyki zakupów, takie jak Magneto, ZenCart, PrestaShop i inne, za pośrednictwem panelu sterowania. Arvixe obsługuje wiele bezpłatnych i komercyjnych opcji handlu elektronicznego, wiele z obsługą 24/7 i automatyczną instalacją.

Kopie zapasowe. GoDaddy ma plan tworzenia kopii zapasowych i przywracania witryny za miesięczną opłatą wraz ze swoimi wspólnymi planami oraz bezpłatne codzienne kopie zapasowe w WordPress, VPS i plany dedykowane. Arvixe wykonuje codzienne kopie zapasowe migawek swoich serwerów. Arvixe zaleca klientom tworzenie własnych kopii zapasowych i przechowywanie ich poza witryną (co jest dobrą radą niezależnie od planu).

Bezpieczeństwo hostingu. GoDaddy skanuje i proaktywnie działa przeciwko zagrożeniom DDoS i zapewnia coś, co nazywa „CageFS”. CageFS pozwala skonfigurować uprawnienia użytkownika w celu ograniczenia dostępu do treści. GoDaddy zapewnia SpamAssasin, a także BoxTrapper, do filtrowania wiadomości e-mail. Arvixe skanuje i aktywnie działa przeciwko zagrożeniom DDoS, a także ma ochronę przed brutalną siłą. Arvixe zapewnia filtrowanie SpamAssassin i Spamhaus.

GoDaddy zapewnia bezpłatne współdzielone SSL dla swoich planów, przy czym najwyższe poziomy otrzymują Prywatne SSL za darmo. Arvixe zapewniał współdzielone SSL dla swoich wspólnych planów Linuksa, jednak pod koniec 2015 roku wspólne SSL nie są już dostępne dla wspólnych planów Linux lub Windows PersonalClass. Prywatne SSL można kupić. Plany Arvixe BusinessClass mają bezpłatny SSL, o ile masz plan z Arvixe.

Zarówno GoDaddy, jak i Arvixe oferują serwery Windows lub Linux.

Panel sterowania. Arvixe używa standardowego cPanel. GoDaddy używa cPanel, ale dokonał pewnych dostosowań, co może sprawić, że nie będzie on znany zwykłym użytkownikom cPanel.

Dodatki. Oprócz planów hostingowych GoDaddy oferuje również SEO, marketing online i usługi projektowe za dodatkową opłatą. Zarówno GoDaddy, jak i Arvixe mają plany sprzedawców i programy partnerskie. Arvixe zapewnia kredyt w wysokości 100 USD na rzecz Bing / Yahoo i 100 USD w Google AdWords.

Opinia na temat kluczowych cech GoDaddy i Arvixe

Dwie firmy hostingowe mają wiele wspólnych cech – obie używają cPanel, obie mają serwery Linux i Windows, i obie mają dobre opcje bezpieczeństwa. GoDaddy jest uważany za lidera branży w zakresie rejestracji domen, ale nieograniczona przepustowość, bazy danych i funkcje poczty e-mail Arvixe dają mu przewagę.

Porównaj plany hostingowe i ceny GoDaddy i Arvixe

Plany hostingowe & cennik

Porównywane plany cenowe

Uwaga: Ceny dla firm hostingowych są ruchomym celem. Aby pozostać konkurencyjnym, przez cały rok organizowane są specjalne promocje. Ceny tutaj są oferowane w czasie tego porównania. Należy pamiętać, że ceny promocyjne są na ogół dobre tylko w pierwszym okresie świadczenia usługi, więc zapisanie się na dłuższy okres oznacza większe oszczędności. Zwykle zapisanie się na dłuższe terminy, niezależnie od trwających promocji, oznacza, że ​​najprawdopodobniej nastąpi przerwa cenowa.

Idź Tato. GoDaddy oferuje trzy wspólne plany Linuksa i trzy wspólne plany Windows – dwie opcje mają podobne funkcje. Economy pozwala na jedną stronę, nieograniczoną przepustowość i 100 GB przestrzeni dyskowej, za 3,99 USD. Deluxe, 4,99 USD miesięcznie, i Ultimate, 7,99 USD miesięcznie, oferują nieograniczoną liczbę stron internetowych, nieograniczoną przepustowość i nieograniczoną przestrzeń dyskową. Wszystkie plany mają bezpłatny rok rejestracji domeny w abonamencie rocznym. Konta e-mail są ograniczone do odpowiednio 100, 500 i 1000. Plan Ultimate dodaje bezpłatny certyfikat SSL na jeden rok.

Arvixe. Arvixe oferuje cztery wspólne plany – dwa w PersonalClass i dwa w BusinessClass. W kasie możesz wybrać centra danych w USA, Europie lub Azji. Zarówno osobiste, jak i biznesowe oferują nieograniczoną przestrzeń, przepustowość, e-maile i bazy danych. PersonalClass (4 USD miesięcznie) i BusinessClass (22 USD miesięcznie) różnią się od wersji Pro, PersonalClassPro (7 USD miesięcznie) i BusinessClassPro (35 USD miesięcznie) tym, że poziomy Pro mają nieograniczoną liczbę witryn, podczas gdy tylko poziomy inne niż Pro pozwolić sześć. Różnica między PersonalClass a BusinessClass polega na tym, że BusinessClass ma mniej użytkowników na serwerze – w zasadzie jest to hosting dzielony z funkcjami VPS. Opcja ASP działa o kilka dolarów więcej za każdy plan i poziom. Wspólne plany Arvixe zapewniają nieograniczoną liczbę baz danych MySQL i PostgreSQL. Plany BusinessClass mają również bezpłatny certyfikat SSL, o ile witryna jest hostowana z Arvixe.

Obie oferty zarządzają hostingiem WordPress. GoDaddy oferuje cztery plany. Witryny dopuszczały zakres od 1 witryny na najniższym poziomie do 5 na najwyższym poziomie. GoDaddy ogranicza liczbę odwiedzających miesięcznie na podstawie twojego planu, a ilość miejsca na dysku SSD zależy od planu. Ceny GoDaddy wynoszą 3,99 USD, 4,49 USD, 7,99 USD i 13,99 USD miesięcznie. Arvixe oferuje plan PersonalClass WordPress za 4 USD miesięcznie, a plan PersonalClassPro za 7 USD miesięcznie. Nieograniczona przepustowość, nieograniczona przestrzeń dyskowa i nieograniczona liczba baz danych są dostępne w dwóch planach. Plan PersonalClassPro pozwala na nieograniczoną liczbę stron internetowych. Plany Arvixe WordPress można łatwo skalować, choć ceny WordPressa rosną na VSP lub serwerach dedykowanych.

GoDaddy oferuje więcej planów VPS, w tym pięć planów dla systemu Linux i pięć dla systemu Windows – plany systemu Windows kosztują około 10 USD miesięcznie więcej. Plany GoDaddy oferują nieograniczoną przepustowość i 40 GB do 250 GB przestrzeni dyskowej (w zależności od poziomu). Arvixe oferuje dwa plany dla Linuksa i ASP (Windows). Arvixe kosztuje około 30 USD lub więcej. Jednak GoDaddy ogranicza liczbę witryn do 3. Arvixe to nieograniczona przepustowość i nieograniczona liczba witryn dozwolona – plus bezpłatny certyfikat SSL tak długo, jak masz plan. GoDaddy oferuje 5 dedykowanych planów dla systemu Linux i 5 dla systemu Windows. Plany GoDaddy’ego na Windows kosztują około 30 dolarów więcej niż plany Linuksa. Plany GoDaddy mają nieograniczoną przepustowość. Arvixe oferuje sześć planów dla pojedynczego procesora, przy czym porównywalne plany są nieco wyższe niż GoDaddy. Arvixe oferuje również dwa imponujące wieloprocesorowe plany dedykowane – choć w cenie ponad 350 USD miesięcznie.

GoDaddy oferuje różne kredyty marketingowe w zależności od Twojej lokalizacji. Arvixe zapewnia bezpłatny marketing z kredytem 100 USD dla Bing / Yahoo i 100 USD dla Google AdWords. Obie sprzedają nazwy domen. GoDaddy zapewnia jeden bezpłatny rok rejestracji dla nowych rejestracji, a Arvixe zapewnia bezpłatną rejestrację domeny, pod warunkiem, że zachowujesz swój plan.

GoDaddy i Arvixe oferują gwarancje zwrotu pieniędzy. GoDaddy oferuje standardową 30-dniową gwarancję na warunki roczne i powyżej. W przypadku abonamentów miesięcznych pełny zwrot pieniędzy od GoDaddy jest ograniczony do 48 godzin, po czym jest proporcjonalny. Arvixe oferuje dłuższą 60-dniową gwarancję. Jeśli masz bezpłatną rejestrację domeny na Arvixe lub GoDaddy, będą oni pobierać opłatę rejestracyjną za zwrot pieniędzy, a ty zachowasz nazwę domeny.

Opinia w sprawie cen planów hostingowych

W przypadku hostingu dzielonego Arvixe ma przewagę dzięki „nieograniczonym” funkcjom, z cenami podobnymi lub niższymi niż GoDaddy. Arvixe ma przewagę w VPS, oferując również „nieograniczone” funkcje. Dedykowane plany GoDaddy są tańsze, ale jeśli potrzebujesz poważnego serwera (po znacznie wyższej cenie), Arvixe jest znowu Twoim wyborem tych dwóch.

Jak łatwy w użyciu GoDaddy i Arvixe

Łatwość użycia

Jak łatwa w użyciu interfejs

Panel sterowania. Zarówno GoDaddy, jak i Arvixe używają cPanel, chociaż GoDaddy nieco modyfikuje interfejs. Przyjazny interfejs graficzny cPanel jest standardem branżowym i ma większość funkcji potrzebnych do administrowania witryną za pomocą łatwych do zidentyfikowania ikon. GoDaddy dostarcza standard Plex ze swoimi planami Windows, Arvixe używa WebSitePanel.

Instalator jednym kliknięciem. GoDaddy zapewnia instalację setek aplikacji jednym kliknięciem za pomocą panelu sterowania. Arvixe zapewnia instalację aplikacji jednym kliknięciem w setkach aplikacji za pośrednictwem Softaculous. Oba mają instalację WordPress za pomocą jednego kliknięcia.

Nawigacja strony internetowej. Zarówno strony GoDaddy, jak i Arvixe dostarczają potrzebnych informacji. GoDaddy oferuje więcej produktów oprócz hostingu, więc nawigacja jest nieco bardziej myląca, a jej strony wymagają przewijania. Arvixe jest uporządkowany i trafia w sedno. Łatwe do odczytania tabele porównawcze na Arvixe wyraźnie pokazują różnice w poziomach.

Opinia w sprawie łatwości użytkowania

Ten można uznać za remis, ponieważ oba używają cPanel i oba zapewniają wiele aplikacji z instalacją jednym kliknięciem. Arvixe może lekko skinąć głową ze względu na łatwiejszą nawigację na stronie.

Wsparcie GoDaddy i Arvixe

Wsparcie techniczne i obsługa klienta

Porównanie użytkowników

Na podstawie opinii klientów GoDaddy należałoby uznać za nie lepszą niż średnia. Arvixe jest w tej samej sytuacji. Od momentu wykupu EIG oceny obsługi klienta ucierpiały w przypadku Arvixe. PCMag nazwał Arvixe wyborem redakcji w 2015 r., Ale na początku 2016 r. Obniżyła swoje oceny z powodu złej obsługi klienta i długiego czasu oczekiwania.

GoDaddy i Arvixe mają e-mail i czat na żywo 24/7. Telefon GoDaddy działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a wsparcie telefoniczne Arvixe jest ograniczone do godzin pracy biura. Oba mają obszerną bazę wiedzy z samouczkami. GoDaddy udostępnia artykuły informacyjne oprócz swojego bloga w „GoDaddy Garage”. Arvixe ma aktywnego bloga.

Opinia na temat obsługi użytkowników

Arvixe mógł uzyskać przewagę w zakresie obsługi klienta, ponieważ GoDaddy’s jest uważany za średni, lub nieco wyższy. Jednak ostatnio dyspozycyjność i obsługa klienta Arvixe opóźniły się, a czasy oczekiwania klientów są zbyt długie.

Opinie użytkowników GoDaddy i Arvixe

Recenzje użytkowników

Porównywane opinie użytkowników

Uwaga: Recenzje są często kupowane – albo wprost, albo jako zachęta do przyjmowania kredytów. Nawet uzasadnione recenzje pochodzą zazwyczaj od pasjonatów, więc większość opinii ma silne negatywne lub pozytywne pozytywne nastawienie. Jeśli jednak coś ciągle się pojawia, pozytywne lub negatywne, należy to zbadać.

Negatywne recenzje dla GoDaddy i Arvixe

Idź Tato. Większość negatywnych recenzji GoDaddy dotyczy słabej obsługi klienta, surowych ograniczeń niektórych planów i denerwujących przestojów.

Arvixe. Najnowsze negatywne recenzje Arvixe dotyczą złej obsługi klienta i długiego czasu oczekiwania.

Pozytywne recenzje dla GoDaddy i Arvixe

Idź Tato. Pozytywne recenzje klientów GoDaddy komentują usługi rejestracji domen i ceny.

Arvixe. Arvixe jest wysoko oceniany przez klientów za posiadanie tak wielu funkcji w tak niskiej cenie. Klienci Windows piszą o tym, że z przyjemnością znajdują hosting w przystępnej cenie.

Opinia na temat opinii użytkowników

Recenzje zwykle wskazują, że GoDaddy koncentruje się na byciu rejestratorem domen, a hosting jest późniejszą refleksją. Chociaż Arvixe otrzymuje teraz negatywne skargi na obsługę klienta, nadal jest ogólnie wysoko oceniany przez klientów.

Wniosek dotyczący porównania GoDaddy i Arvixe

Który hosting jest dla Ciebie najlepszy?

Wybór najlepszej platformy

Istnieją pozytywne i negatywne cechy obu tych firm hostingowych.

Powody, dla których warto wybrać Arvixe zamiast GoDaddy:

 • Bezpłatna domena, dopóki hostowany jest plan
 • Więcej nieograniczonych funkcji w planach
 • Dłuższa gwarancja zwrotu pieniędzy

Powody, dla których warto wybrać GoDaddy zamiast Arvixe:

 • Oprócz hostingu sprzedaje wiele produktów internetowych
 • Więcej poziomów, aby uzyskać więcej opcji w planach
 • Bezpłatny telefon 24/7

GoDaddy najlepiej nadaje się dla początkujących, ponieważ wszystko, co dotyczy sieci, od nazwy domeny po SSL, usługi marketingowe i SEO oraz księgowość online, można uzyskać z jednej strony. Arvixe jest atrakcyjną opcją dla tych, którzy chcą „nieograniczonego wszystkiego” po przystępnych cenach. Małe firmy przekonają się, że nieograniczona przepustowość i pojemność są atrakcyjne. Dla firm wymagających VPS lub serwerów dedykowanych GoDaddy również będzie atrakcyjnym wyborem – chociaż osoby wymagające poważnego przetwarzania danych mogą chcieć przyjrzeć się planom dedykowanym dwuprocesorowym Arvixe.

Istnieje wiele innych opcji do sprawdzenia, gdy szukasz hosta internetowego. Jednym z tych, które powinny znaleźć się na Twoim radarze, jest InMotion Hosting, ze względu na doskonale zarządzane plany WordPress. Oferuje jedną z najlepszych gwarancji zwrotu pieniędzy w branży – 90-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy w porównaniu z 30-dniową gwarancją GoDaddy i 60-dniową gwarancję firmy Arvixe. Jeśli nie masz nic przeciwko zrobieniu niewielkiego wzrostu cen z budżetowych cen hostingu, aby uzyskać funkcje premium oraz szybki czas ładowania i odpowiedzi, SiteGround to firma hostingowa, którą powinieneś rozważyć.

Czy masz jakieś pytania dotyczące GoDaddy lub Arvixe? Jakie były twoje doświadczenia z hostingiem? Zostaw swój komentarz i daj nam znać.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map