GoDaddy vs. A2 Hosting: Który hosting wybrać?

Mimo całej ekscytacji związanej z tworzeniem strony internetowej, dzięki czemu wygląda ona właściwie i zapewnia widzom wspaniałe wrażenia, hosting często jest zapominany. Ale jaki jest pożytek ze spektakularnej witryny, jeśli nie jest ona dostępna 24/7?


Wybór odpowiedniego dostawcy usług hostingowych nie powinien być późniejszym rozmyślaniem. I tu właśnie wchodzimy. Oto porównanie dwóch najlepszych usług hostingowych: GoDaddy i A2 Hosting Przeprowadziliśmy badania, aby zapewnić ci wystarczającą ilość informacji, aby zdecydować, czy każda usługa jest dla Ciebie odpowiednia.

Zarówno GoDaddy, jak i A2 Hosting to szanowane firmy działające w nieco innych obszarach. A2 Hosting istnieje na rynku od 2005 roku, a GoDaddy zostało założone w 1997 roku.

Pod względem wielkości GoDaddy jest około dziesięć razy większy niż A2 Hosting, hostując około 730 000 stron internetowych dla nieco ponad 63 000 A2. A2 Hosting koncentruje się na hostingu, podczas gdy GoDaddy jest najbardziej znany z rejestracji domen, a także osobno zajmuje się pocztą e-mail i marketingiem, a także bezpieczeństwem w sieci. GoDaddy oferuje również program Pro specjalnie dla programistów.

Porównaj wydajność GoDaddy i A2 Hosting

Contents

Czas działania i niezawodność

Monitor czasu pracy

Czas pracy. Czas działania i niezawodność to dwa aspekty hostingu, które przyciągają gorące komentarze użytkowników, jeśli ich strony internetowe nie zawsze są dostępne. GoDaddy i A2 Hosting oferują standardową w branży gwarancję 99,9% czasu sprawności; obaj usługodawcy konsekwentnie osiągają ten poziom, A2 ma niewielką przewagę ze 100% dyspozycyjnością w tym samym okresie, co 99,94% dyspozycyjności GoDaddy.

Wydajność. GoDaddy zajmuje wysoką pozycję w testach pomiarowych przeprowadzanych przez niezależnych ekspertów. Jednak opinie użytkowników są mieszane, z historiami o bardzo małych prędkościach i ludziach, którzy są zachwyceni szybkością ładowania ich stron internetowych. GoDaddy korzysta z serwerów Solid State Drive, ale ogranicza ilość miejsca na dysku SSD dla każdego ze swoich planów hostingowych.

Wszystkie trzy plany A2 Hosting są oparte na serwerach Solid State Drive Speed ​​Boost, które, jak twierdzą, działają do 20 razy szybciej niż zwykłe serwery konkurencji. W przeciwieństwie do niektórych konkurentów, którzy oferują tę szybką usługę tylko w przypadku niektórych funkcji strony internetowej, A2 obejmuje wszystkie pliki, system operacyjny i bazy danych.

Ponadto A2 Hosting zawiera umowy z firmą zewnętrzną w celu śledzenia ich czasu działania i prędkości, które są wyświetlane w Internecie, aby wszyscy mogli zobaczyć.

Niezawodność. Jednym z aspektów niezawodności usługi hostingowej jest wiele centrów danych, dzięki czemu firmy mogą przełączać się między nimi w przypadku awarii jednego z nich. Centra w różnych krajach są bonusem! Centra danych GoDaddy znajdują się w Stanach Zjednoczonych (7 centrów), Amsterdamie i Singapurze.

Centra danych A2 Hosting działają również na całym świecie, z serwerami w Waszyngtonie, DC i Kalifornii w Stanach Zjednoczonych, Australii i Niemczech. Obie firmy stosują nadmiarowe zasilanie i chłodzenie oraz monitorowanie na miejscu, aby utrzymać wysoką niezawodność.

Opinia na temat wydajności GoDaddy i hostingu A2

A2 Hosting i GoDaddy w dużym stopniu uzależniają szybkość i niezawodność przetwarzania, dlatego A2 Hosting jest tutaj liderem w zakresie korzystania z serwerów SSD we wszystkich aspektach hostingu.

Funkcje GoDaddy i A2 Hosting

Porównaj kluczowe funkcje

Najważniejsze cechy w porównaniu

Uwaga: Funkcje oferowane przez usługę hostingową często mogą stanowić przełom w podejmowaniu decyzji. Jako taka nie jest interesująca, ale interesujące jest to, że A2 Hosting zobowiązuje się do bycia przyjaznym dla środowiska. Od 2007 r. A2 jest neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla, zachęcając swoich pracowników do pracy zdalnej, recyklingu starych serwerów, sadzenia drzew i zmniejszania ilości śmieci.

Rejestracja domen. Rejestracja domen jest prawdopodobnie pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy myślisz o GoDaddy, więc nic dziwnego, że możesz tam kupić domenę swojej witryny wraz z planem hostingowym.

GoDaddy zapewnia jedną bezpłatną nazwę domeny z dowolnym rocznym (lub dłuższym) planem na okres obowiązywania początkowej umowy. Dzięki A2 Hosting możesz kupić swoją nazwę domeny bezpośrednio od nich. Obaj usługodawcy pozwalają na przeniesienie w istniejącej nazwie domeny.

Kreator strony internetowej. Zarówno GoDaddy, jak i A2 Hosting zapewniają narzędzie do tworzenia stron internetowych. GoDaddy (trafnie nazwany) Kreator stron ma dołączoną miesięczną opłatę, a RVSiteBuilder A2 Hosting jest bezpłatny ze wszystkimi swoimi planami hostingowymi. Kreator stron internetowych jest bardzo popularny i ma kilka zaawansowanych funkcji, aby stworzyć atrakcyjną stronę internetową.

Bazy danych. Zarówno GoDaddy, jak i A2 Hosting oferują bazy danych SQL ze wszystkimi swoimi planami. GoDaddy ogranicza liczbę baz danych dozwolonych w każdym abonamencie, a A2 Hosting ogranicza bazy danych do najniższego planu.

Hosting WordPress. Hosting A2 i GoDaddy mają doskonały hosting zarządzany przez WordPress.

Pod koniec 2014 roku A2 Hosting wprowadził A2 Optimized, wtyczkę WordPress, która zapewnia automatyczną konfigurację stron WordPress, aby zapewnić najszybsze (6x) ładowanie stron. Wraz z tą prędkością przychodzi lepsze bezpieczeństwo stron WordPress.

Hosting WordPress A2 obejmuje możliwość pełnego zarządzania wieloma witrynami WordPress z jednego pulpitu nawigacyjnego oraz usuwania komentarzy do spamu masowego. Zarządzane plany hostingowe WordPress mają tę samą cenę co zwykłe plany hostingowe.

GoDaddy umożliwia utworzenie witryny WordPress w środowisku GoDaddy lub wprowadzenie istniejącej witryny WordPress. Zarządzany hosting WordPress zapewnia bezpłatne codzienne kopie zapasowe (z przywracaniem jednym kliknięciem) witryn WordPress oraz interaktywne instrukcje i filmy szkoleniowe.

W GoDaddy istnieją 4 plany WordPress. Plan podstawowy z jedną witryną WordPress zaczyna się od 3,99 USD miesięcznie, a plan najwyższego poziomu, deweloper, obsługuje 5 stron internetowych i do 800 000 odwiedzających za 13,99 USD miesięcznie. Dwa najlepsze plany obejmują certyfikat SSL (wartość 70 USD). Podobnie jak w przypadku zwykłych planów hostingowych, bezpłatna domena jest objęta umowami trwającymi co najmniej 12 miesięcy.

Rozwiązanie eCommerce. Hosting A2 i GoDaddy podchodzą do eCommerce inaczej.

GoDaddy łączy witrynę internetową, hosting i QuickCart (własny koszyk na zakupy) za miesięczną opłatą. Dzięki nielimitowanym produktom, własnym kuponom i możliwości otwarcia sklepu na Facebooku, GoDaddy zapewnia kompleksową obsługę spełniającą wszystkie potrzeby eCommerce.

A2 Hosting nie ma własnego rozwiązania eCommerce, ale oferuje partnerstwa za pomocą konfiguracji 1-kliknięciem z bardzo popularnymi usługami eCommerce, w tym Magneto, OpenCart, PrestaShop i AbanteCart. Dzięki tej metodzie musisz sam poskładać bity.

Kopie zapasowe. Musimy tylko powiedzieć z góry, że bez względu na to, co zapewnia hosting dla kopii zapasowych, nadal musisz regularnie tworzyć kopie zapasowe swojej witryny. W razie czego.

To powiedziawszy, zarówno GoDaddy, jak i A2 Hosting zapewniają pewne usługi tworzenia kopii zapasowych.

A2 Hosting zapewnia Server Rewind, program do odzyskiwania plików, który jest bezpłatny dzięki dwóm najważniejszym planom. Serwer Rewind okresowo wykonuje migawki witryny, ale nie baz danych, i można uzyskać do nich dostęp z panelu sterowania.

GoDaddy pobiera opłaty za swoje usługi tworzenia kopii zapasowych i przywracania. Za opłatą otrzymujesz automatyczną codzienną kopię zapasową z ustaloną ilością miejsca do przechowywania danych dostępnego dla kopii zapasowej.

Bezpieczeństwo hostingu. Obaj dostawcy usług hostingowych bardzo poważnie podchodzą do bezpieczeństwa. GoDaddy usuwa obawy przed złośliwym oprogramowaniem w Twojej witrynie, oferując SiteLock za miesięczną opłatą za codzienne skanowanie Twojej witryny w celu identyfikacji i usuwania złośliwego oprogramowania. Możesz także kupić certyfikat SSL, aby zapewnić ochronę poufnych danych wprowadzanych do Twojej witryny.

A2 Hosting oferuje bezpłatną usługę Perpetual Security ze wszystkimi planami hostingowymi. Ochrona obejmuje monitorowanie bezpieczeństwa 24/7/365, skanowanie antywirusowe, podwójną zaporę ogniową i inne zabezpieczenia serwera. Godny uwagi jest HackScan, bezpłatna ochrona, która blokuje hacki, zanim spowodują szkody w witrynach klientów. Certyfikaty SSL są również dostępne do zakupu.

Panel sterowania. Te usługi hostingowe wykorzystują cPanel do obsługi użytkowników Linuksa, ale każdy panel wygląda i działa inaczej. A2 używa standardowego cPanel, a nawigacja będzie łatwa do znalezienia dla tych, którzy już go znają. GoDaddy dostosował standardowy cPanel; wyglądem i stylem pasuje do stylu GoDaddy, a użytkownicy zgłaszają, że jest dobrze rozplanowany i łatwy w nawigacji.

Ci, którzy wybierają opcję hostingu Windows w GoDaddy, korzystają z panelu sterowania Odin Plesk.

Opinia na temat kluczowych funkcji GoDaddy i hostingu A2

A2 Hosting wyprzedza GoDaddy dzięki swoim bezpłatnym funkcjom, w szczególności kopiom zapasowym, narzędziu do tworzenia stron internetowych i baz danych SQL. GoDaddy jest jednak lepszy ze względu na zintegrowane rozwiązanie eCommerce.

Porównaj plany hostingowe i ceny GoDaddy i A2 Hosting

Plany hostingowe & cennik

Porównywane plany cenowe

Uwaga: Zawsze trudno jest pisać o cenach, ponieważ ceny mogą ulec zmianie, rabaty są oferowane regularnie, a ceny promocyjne są dobre tylko dla początkowej umowy, a następnie powracają do, często znacznie wyższej, regularnej ceny. Zawsze czytaj drobny druk w celu wyceny i pamiętaj, że im dłuższy kontrakt, tym zwykle mniejszy jest koszt miesięczny.

Idź Tato. GoDaddy oferuje trzy plany hostingu dla systemu Linux: Basic, Deluxe i Ultimate, a domyślna umowa na każdy z nich wynosi 36 miesięcy.

Podstawowa cena 3,99 USD miesięcznie w cenie promocyjnej jest zalecana dla witryny początkowej, ponieważ jesteś ograniczony tylko do jednej witryny i 100 adresów e-mail. Jeśli masz kilka witryn, rozważ Deluxe za 4,49 USD miesięcznie (cena promocyjna) z nieograniczoną liczbą stron internetowych i 500 adresów e-mail. Osoby ze sklepem eCommerce lub o dużym natężeniu ruchu powinny spojrzeć na najwyższy plan, Ultimate na 7,99 USD miesięcznie. Wszystkie plany mają nieograniczoną przepustowość i bezpłatną domenę z umową na 12 miesięcy lub więcej.

Plany hostingowe Windows dla GoDaddy są podobne, ale zawierają różne liczby baz danych SQL i MYSQL w każdym planie. Plan ekonomiczny dla jednej strony internetowej zaczyna się od obniżonej ceny 3,99 USD miesięcznie, a plan Deluxe z nieograniczoną liczbą stron internetowych, przepustowości i przestrzeni dyskowej kosztuje 4,49 USD miesięcznie (cena promocyjna). Nieograniczone strony internetowe, pamięć, przepustowość i bazy danych są dostępne w pakiecie Ultimate w cenie 7,99 USD miesięcznie. Wszystkie plany zawierają bezpłatną domenę z roczną (lub dłuższą) umową.

GoDaddy oferuje VPS, chmurę i dedykowane plany hostingowe za pośrednictwem sekcji Pro na swojej stronie internetowej.

Hosting A2. A2 Hosting ma również trzy plany hostingowe dla systemu Linux i są one podobne do GoDaddy. W przypadku jednej witryny wersja Lite kosztuje 3,92 USD miesięcznie (umowa na 36 miesięcy) z 5 bazami danych i 25 adresami e-mail. Plan Swift za 4,90 USD miesięcznie obejmuje nieograniczoną liczbę stron internetowych, baz danych i adresów e-mail. Szybkość turbo, 20 razy szybsza niż normalnie, jest znakiem rozpoznawczym planu Turbo przy 9,31 USD miesięcznie, który obejmuje również akcelerator strony A2. Wszystkie plany mają nieograniczone miejsce i wieczyste bezpieczeństwo. Hosting A2 nie oferuje hostingu Windows.

A2 Hosting oferuje również VPS i dedykowane plany hostingowe dla Linuxa, z opcjami zarządzanymi i niezarządzanymi dla każdego z nich.

Zwroty. GoDaddy i A2 Hosting mają zasady zwrotu pieniędzy. W przypadku GoDaddy, jeśli zarejestrowałeś się lub korzystasz z usługi z miesiąca na miesiąc, musisz poprosić o zwrot w ciągu 48 godzin; przy rocznych umowach masz 45 dni na zwrot pieniędzy. Musisz podać powód swojej prośby. Polityka zwrotu pieniędzy na A2 Hosting nie jest tak liberalna. Masz tylko 30 dni, aby poprosić o pełny zwrot pieniędzy; po tym okresie otrzymasz zwrot proporcjonalnej kwoty.

Opinia w sprawie cen planów hostingowych

Jak to czasem bywa, jest to remis, jeśli chodzi o ceny promocyjne GoDaddy i A2 Hosting. Ich zasady zwrotu pieniędzy również są podobne.

Jak łatwy w użyciu GoDaddy i A2 Hosting

Łatwość użycia

Jak łatwa w użyciu interfejs

Panel sterowania. Jeśli znasz standardowy cPanel, będziesz w domu, korzystając z panelu sterowania A2 Hosting opartego na standardowym cPanel. GoDaddy wziął standardowy cPanel i poprawił nie tylko wygląd, ale dodał niestandardowe ikony; opinie użytkowników były bardzo pozytywne na temat tych zmian.

Instalator jednym kliknięciem. GoDaddy zapewnia instalację jednym kliknięciem dla ponad 125 aplikacji dla użytkowników Linuksa i dla ponad 50 aplikacji dla subskrybentów hostingu Windows. Jednak na stronie internetowej wszystkich tych aplikacji nie ma listy. Istnieje również konfiguracja 1-kliknięciem dla domen zarejestrowanych w GoDaddy. A2 Hosting oferuje także konfigurację 1-kliknięciem dla popularnych aplikacji, w tym motywów i wtyczek WordPress, a także dla rozwiązań eCommerce, z którymi współpracuje.

Nawigacja strony internetowej. Bardzo łatwo jest znaleźć informacje na stronie hostingu A2. W szczególności porównanie wszystkich funkcji wszystkich planów jest wyraźnie i czysto dostępne w tabeli na jednej stronie. Natomiast strona GoDaddy jest bardziej zagracona i trzeba przejść przez kilka ekranów, aby znaleźć wszystkie informacje na temat planów.

Opinia w sprawie łatwości użytkowania

GoDaddy jest tu liderem dzięki łatwej w użyciu adaptacji standardowego interfejsu cPanel, a także liczbie dostępnych aplikacji 1-kliknięciem.

Obsługa GoDaddy i hostingu A2

Wsparcie techniczne i obsługa klienta

Porównanie użytkowników

Obsługa klienta to jedna z tych funkcji hostingu, o której nie myślisz, dopóki jej nie potrzebujesz – i wtedy staje się ona niezwykle ważna.

Idź Tato. Są tylko dwa sposoby skontaktowania się z obsługą klienta GoDaddy – dzwoniąc do nich lub korzystając z opcji czatu na żywo. A numer telefonu nie jest bezpłatny, więc płacisz za czas oczekiwania. Cały personel pomocniczy GoDaddy przebywa w Arizonie i Iowa w Stanach Zjednoczonych.

Recenzenci twierdzą, że jakość obsługi klienta jest ogólnie wysoka, z najlepszymi wynikami w przypadku prostych i prostych zapytań. Możesz również znaleźć informacje w bazie wiedzy GoDaddy lub przejrzeć ich samouczki wideo.

Hosting A2. A2 Hosting ma amerykańską załogę Guru, która wspiera was, z których wszyscy są ekspertami lub programistami. Możesz skontaktować się z ekipą Guru przez telefon, e-mail, przesyłając bilet lub czat na żywo, 24/7/365. Wsparcie priorytetowe dla szybszej reakcji na bilet jest dostępne za miesięczną opłatą. Recenzenci entuzjastycznie podchodzą do jakości obsługi klienta od A2 Hosting, a firma otrzymała ocenę A + od lepszego Biura Biznesu w styczniu 2015 r…

Opinia na temat obsługi użytkowników

Obsługa klienta A2 Hosting jest łatwiej dostępna niż GoDaddy i otrzymała wiele innych wyróżnień za wiedzę i życzliwość.

Opinie użytkowników GoDaddy i A2 Hosting

Recenzje użytkowników

Porównywane opinie użytkowników

Uwaga: Recenzje klientów przedstawiają tylko jedną część obrazu każdej usługi hostingowej – ale ta część to historia wewnętrzna. Jeśli pamiętasz, że zawsze jest więcej negatywnych recenzji niż pozytywnych, recenzje klientów są bardzo przydatne do identyfikowania problemów, które ludzie mają, a także tego, co szczególnie lubią w usługodawcach.

Negatywne recenzje dla GoDaddy i A2 Hosting

Idź Tato. Większość negatywnych recenzji GoDaddy dotyczyła długich okresów przestoju i problemów z „niedostępnością strony internetowej”, a także ograniczonych sposobów dotarcia do czasami wątpliwej obsługi klienta. Ponadto ludzie skorzystali z wyjątkowych technik sprzedaży produktów na stronie GoDaddy.

Hosting A2. Skargi na A2 Hosting dotyczą braku bezpłatnego wsparcia telefonicznego poza Stanami Zjednoczonymi oraz trudności w uzyskaniu wsparcia rozliczeniowego, gdy ludzie chcą anulować swoje umowy.

Pozytywne recenzje dla GoDaddy i A2 Hosting

Idź Tato. GoDaddy ma dobre recenzje od osób, które chcą podstawowej strony internetowej i mają ograniczone relacje z firmą. Ludzie uważają, że jego ceny są konkurencyjne i uwielbiają, że jest to punkt kompleksowej obsługi umożliwiający szybkie uruchomienie witryny.

Hosting A2. Bez wątpienia A2 Hosting otrzymuje entuzjastyczne recenzje dotyczące obsługi klienta, zarówno pod względem przyjazności, jak i wiedzy zespołu wsparcia. Ludzie również uwielbiają szybkość serwerów SSD oraz przejrzystą i prostą wycenę planów.

Opinia na temat opinii użytkowników

Opinie A2 Hosting są bardziej pozytywne i mniej negatywne niż opinie GoDaddy. Bardzo pozytywne recenzje obsługi klienta A2 Hosting pokazują, jak dobrze traktuje subskrybentów.

Wniosek dotyczący porównania GoDaddy i hostingu A2

Który hosting jest dla Ciebie najlepszy?

Wybór najlepszej platformy

Obie te firmy hostingowe mają swoje zalety i wady.

Powody dla GoDaddy ponad A2 Hosting:

 • Wygodne zakupy w jednym miejscu dla wszystkich potrzeb Twojej witryny
 • Duża firma o ugruntowanej pozycji z udokumentowaną historią
 • Hosting Windows jest dostępny
 • Pokój do rozwoju dzięki dostępnym profesjonalnym pakietom hostingowym
 • Obszerna lista instalacji jednym kliknięciem
 • Zintegrowany pakiet eCommerce

Powody, dla których warto wybrać Hosting A2 zamiast GoDaddy

 • Doskonała obsługa klienta
 • Szybki czas ładowania strony
 • Rozbudowany pakiet bezpieczeństwa jest bezpłatny we wszystkich planach
 • Darmowy kreator stron internetowych
 • Funkcja akceleratora WordPress zapewniająca wygodę, szybkość i bezpieczeństwo

A2 Hosting jest odpowiedni dla tych, którzy dopiero zaczynają pracę w świecie tworzenia stron internetowych i oczekują wsparcia ze strony swojej firmy hostingowej. Na drugim końcu skali plan Turbo byłby interesujący dla tych, dla których szybkość strony internetowej ma pierwszorzędne znaczenie.

Pakiet nazwy domeny, kreatora stron internetowych i hostingu GoDaddy przypadnie do gustu nowicjuszowi, który chce wszystkiego w jednym miejscu, nawet jeśli niektóre z tych funkcji wiążą się z dodatkową opłatą.

Dla klientów eCommerce jest to losowanie: zintegrowany pakiet GoDaddy z ich własnym koszykiem na zakupy w porównaniu z linkiem A2 Hosting do jednego z najpopularniejszych rozwiązań eCommerce.

Zarówno A2 Hosting, jak i GoDaddy są dobrymi opcjami jako dostawcy hostingu; Jeśli jednak żadne z nich nie odpowiada Twoim potrzebom, spójrz na InMotion Hosting, firmę, która zyskała dobrą reputację jako świetny hosting dla firm. Możesz skorzystać z 90-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy, aby przejrzeć wszystkie ponad 300 aplikacji dostępnych w bibliotece instalacyjnej 1-kliknięciem.

Czy masz jakieś pytania dotyczące GoDaddy lub A2 Hosting? Czy miałeś doświadczenie z dostawcą usług internetowych, czy zdecydowałeś się na współpracę z inną firmą? Zostaw swój komentarz i daj nam znać.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map