DreamHost vs SiteGround: z którego hosta należy korzystać?

SiteGround vs. DreamHost


Wybór firmy hostingowej spełniającej unikalne wymagania Twojej firmy jest trudny, nawet jeśli zawęziłeś swoje opcje do dwóch lub trzech, ponieważ na pierwszy rzut oka większość firm hostingowych oferuje podobne funkcje. Poznajmy dwie budżetowe firmy hostingowe: DreamHost i SiteGround, które twierdzą, że oferują niskie ceny i funkcje premium.

DreamHost i SiteGround są laureatami nagród w branży hostingowej. DreamHost obsługuje ponad 1 500 000 stron internetowych, aplikacji i blogów, a SiteGround około 450 000. Czy większy jest lepszy i jak te dwie firmy hostingowe naprawdę się porównują? Spójrzmy najpierw na migawkę obu firm.

Założona w 1997 roku misja DreamHost polegała na wykorzystaniu siły otwartego oprogramowania, aby pomóc każdemu, kto chciałby być obecny w Internecie, w prosty i niedrogi sposób. Założona w 2004 r. Firma SiteGround skupiła się na niestandardowych rozwiązaniach programowych i optymalizacji szybkości swoich serwerów.

Obaj gospodarze mają dobrą reputację w branży. Ranking Alexa, który może dać bardzo szeroki wskaźnik popularności firmy, daje SiteGround globalny ranking 3 642, a DreamHost jeden z 5 318.

Porównaj wydajność DreamHost i SiteGround

Contents

Czas działania i niezawodność

Monitor czasu pracy

Niezawodny czas działania i szybkie ładowanie strony nie podlegają negocjacjom, ponieważ te funkcje bezpośrednio wpływają na postrzeganie Twojej firmy przez klientów za każdym razem, gdy odwiedzają Twoją witrynę.

Czas pracy.DreamHost gwarantuje 100% czasu działania, a SiteGround gwarantuje 99,9% czasu działania. HowsHost.com przetestował oba hosty w ciągu 30 dni i stwierdził, że DreamHost miał średnio 99,92% czasu działania, a SiteGround 99,91%. Te liczby są dobre.

Ładowanie strony. Według testów przeprowadzonych przez codeinwp.com czas odpowiedzi dla witryny SiteGround wynosił od 0,4 do 3,76 sekundy, a dla DreamHost od 0,93 do 2,74 sekundy. Testy przeprowadzone przez howshost.com wykazały, że średni czas odpowiedzi dla witryn SiteGround wynosił 0,6 sekundy, a dla DreamHost – 5 sekund. Obie prędkości są tylko wystarczające w porównaniu z hostem takim jak InMotion, który jest średnio o 100% szybszy.

Tworzenie kopii zapasowych i redundancja. Jeśli chodzi o opcje tworzenia kopii zapasowych i redundancji, oba hosty codziennie wykonują kopie zapasowe, ale SiteGround oferuje 30 kopii dziennie dzięki planom GrowBig i GoGeek. Plany tworzenia kopii zapasowych i przywracania Premium są dodatkowym kosztem dla obu hostów.

Niezawodność.SiteGround ma centra danych w Chicago, Londynie, Amsterdamie i Singapurze. SiteGround zarządza serwerami, w razie potrzeby zapisuje własne poprawki oprogramowania i przechowuje całe zapasowe serwery na miejscu. Wykorzystuje najnowsze zaawansowane serwery sieciowe Apache. Klienci mogą wybrać lokalizację najbliższą swoim klientom, aby uzyskać najlepszą szybkość ładowania strony.

W 2015 roku DreamHost przeniósł strategię centrum danych z obsługi własnych serwerów na usługi kolokacji. ViaWest w Oregonie zarządza teraz dwoma kalifornijskimi centrami danych, a RagingWire zarządza Virginia Center. Korzyścią jest to, że zarządzanie centrum danych jest powierzone specjalistom. DreamHost ma solidne serwery DELL wykorzystujące dyski półprzewodnikowe, które zwiększają prędkość hostingu o 200%.

Opinia na temat DreamHost i SiteGround Performance

Czas bezawaryjności i niezawodność mogą być kwestiami spornymi, a wyniki badań wprowadzać w błąd. Jeśli opinie użytkowników są ważne, oba hosty są wyjątkowo niezawodne, pomimo różnych strategii centrum danych.

Funkcje DreamHost i SiteGround

Porównaj kluczowe funkcje

Najważniejsze cechy w porównaniu

Uwaga: Oba hosty oferują najnowszą wersję MySQL, PHP, Perl i Python, liczne środki bezpieczeństwa, takie jak codzienna kopia zapasowa, ochrona przed spamem i hotlink, a także wiele domen i kont e-mail.

Rejestracja domen. Zarówno kontami hostingowymi DreamHost, jak i SiteGround Shared możesz zarejestrować nazwę domeny w jednym z najpopularniejszych rozszerzeń (np. .Com, .net, .org, .info itp.) Bezpłatnie przez cały okres użytkowania konta. Ceny rejestracji domen w DreamHost są bezpłatne.

Kreator strony internetowej. Tylko SiteGround ma narzędzie do tworzenia stron internetowych. Weebly jest łatwym w użyciu, popularnym narzędziem do tworzenia witryn typu „przeciągnij i upuść”, które pozwala stworzyć profesjonalną stronę internetową, nawet jeśli nigdy wcześniej nie była tworzona. Możesz dodawać tekst, zdjęcia, mapy, audio i wideo do swojej witryny, po prostu przeciągając i upuszczając elementy na swoje miejsce. Weebly zawiera motywy witryn sklepowych, dzięki czemu możesz stworzyć funkcjonalną stronę eCommerce przy tak małym wysiłku, jak tworzenie bloga.

Dla fanów DreamHost nauka WordPress może być dobrą alternatywą, ponieważ istnieje wiele forów, które pomogą Ci zacząć, a ponieważ WordPress obsługuje 17% stron internetowych na całym świecie, jest to przydatna umiejętność do nauczenia się. Ponadto istnieją pewne wtyczki i szablony WordPress, które pomagają stworzyć niestandardową stronę internetową przy użyciu tej samej funkcji przeciągania i upuszczania jak Weebly.

Baza danych MySQL. Zarówno SiteGround, jak i DreamHost oferują nieograniczoną liczbę baz danych MySQL oraz nieograniczoną liczbę e-maili i automatycznych odpowiedzi.

Hosting WordPress.Wszystkie plany hostingowe WordPress firmy SiteGround oferują podobne funkcje jak w przypadku planów udostępniania współdzielonego. Jego plan StartUp (3,95 USD / mc) jest ubogi w funkcje, ale jego plan GoGeek (14,94 USD / mc) jest wysoce zalecany. Plan GoGeek oferuje bezpłatną nazwę domeny na cały okres obowiązywania planu, bezpłatny transfer strony, 30 GB przestrzeni internetowej, bezpłatną zgodność z PCI, roczny bezpłatny certyfikat SSL, nieograniczoną liczbę baz danych SQL i wiele stron internetowych. SiteGround twierdzi, że obsługuje mniej kont na serwerze WordPress, co zmniejsza konkurencję o zasoby.

Plan hostingowy WordPress DreamHost (19,95 USD, jeśli zarejestrujesz się na abonament roczny) oferuje jedną witrynę na plan, 30 GB przestrzeni dyskowej, maszynę wirtualną Hip Hop (HHVM), która jest alternatywą Facebooka dla PHP, buforowanie lakierów, integrację CDN, automatyczne skalowanie pamięci RAM i izolowane serwery baz danych MySQL. Konta WordPress są hostowane na izolowanych VPS.

Oba hosty zapewniają instalator WordPress 1-Click, automatyczną aktualizację, Supercacher, WordPress Staging (co ułatwia testowanie i wdrażanie zmian bez budowania osobnego serwera testowego), preinstalowany Git (umożliwiający wprowadzanie zmian lokalnie, a następnie wypychanie te zmiany w działającej witrynie po przetestowaniu) i zarządzanie wierszem poleceń.

Rozwiązanie eCommerce. Plan StartUp Shared Hosting SiteGround nie jest zalecany dla witryn eCommerce. Aby hostować witrynę eCommerce, musisz zarejestrować się w planie GoGeek (14,95 USD / mc), który oferuje bezpłatną zgodność z PCI (prawny wymóg dla transakcji kartą kredytową) i dedykowany adres IP. Bezpłatne oprogramowanie eCommerce obejmuje SSL, Zen Cart, Magento, Agora i CubeCart. Jeśli Twoi klienci są poza USA, możesz skorzystać z posiadania serwera w pobliżu obszaru geograficznego odbiorców docelowych (który może zaoferować SiteGround). Jeśli Twoi klienci są w Stanach Zjednoczonych, nie ma to znaczenia.

Udostępniany hosting DreamHost (od 7,95 USD / mc) oferuje bezpłatną zgodność z PCI. Bezpłatne oprogramowanie eCommerce obejmuje SLL, Zen Cart i CubeCart.

Aby wesprzeć witrynę eCommerce: zarówno DreamHost, jak i SiteGround GoGeek oferują certyfikaty SSL (w celu uwierzytelnienia witryny), dostęp FTP, środowiska testowe do testowania zmian w witrynie, codzienne kopie zapasowe i dedykowane adresy IP.

Kopie zapasowe. DreamHost wykonuje automatyczne „migawki” danych w różnych regularnych odstępach czasu (dwie godziny, dwie codziennie i dwie co tydzień). Możesz ręcznie wykonać kopię zapasową stron internetowych, baz danych i danych konta z panelu sterowania (tylko jedna ręczna kopia zapasowa na każdy miesiąc).

Instalator Softaculous SiteGround 1-kliknięcie umożliwia tworzenie kopii zapasowych i przywracanie witryn za pomocą jednego kliknięcia. SiteGround przechowuje kopie współdzielonych i częściowo dedykowanych kont hostingowych klientów do 30 dni.

Bezpieczeństwo hostingu. SiteGround twierdzi, że był pierwszym hostem, który wdrożył izolację konta, mechanizm, który zapobiega wpływaniu konta na wydajność innej osoby i potencjalnym naruszeniom bezpieczeństwa. SiteGround aktywnie monitoruje i wykrywa luki w zabezpieczeniach oraz pisze własne łaty, aby natychmiast naprawić luki, zamiast czekać na oficjalne aktualizacje oprogramowania. Implementuje codzienne kopie zapasowe, CloudFlare CDN, dostęp SSH, regularne aktualizacje sprzętu i certyfikaty SSL.

DreamHost zawiera obszerny artykuł na Wiki, który poprowadzi Cię przez procesy niezbędne do skonfigurowania bezpiecznego e-maila, transferu plików, kont użytkowników itp. Oferuje integrację z CloudFlare, certyfikaty SSL / TLK, codzienne kopie zapasowe i ochronę prywatności domeny.

Panel sterowania. Zarówno DreamHost, jak i SiteGround mają interfejsy zaplecza, których będziesz używać do zarządzania swoim kontem, domenami, e-mailami, kopiami zapasowymi, plikami, bazami danych, rozliczeniami itp., Przeglądania statystyk witryny i instalowania oprogramowania. Oba hosty oferują narzędzia do zwiększenia szybkości ładowania strony, ochrony witryny przed atakami hakerów i spamem, dostrajania alokacji zasobów i testowania zmian w witrynie przed jej uruchomieniem.

SiteGround korzysta z popularnego, łatwego w obsłudze panelu sterowania cPanel. Zawiera Softaculous do instalacji skryptów oprogramowania za jednym kliknięciem, pocztę e-mail bez spamu, Cloudflare CDN, AutoUpdates dla Joomla i WordPress, SuperCacher oraz środowisko testowe, gdy chcesz przetestować zmiany w swojej witrynie.

DreamHost ma zastrzeżony panel kontrolny, który różni się od standardowego cPanelu tym, że przypomina bardziej tradycyjny pulpit nawigacyjny z lewym panelem nawigacyjnym. Możesz przeciągać i upuszczać elementy nawigacyjne, aby dostosować różne obszary panelu. Możesz także użyć Panelu sterowania, aby zainstalować WordPress (oraz inne aplikacje i dodatki) za pomocą Instalatora One Click.

Programy partnerskie i sprzedawcy. Za pomocą programu partnerskiego BlueHost możesz zarobić 65 USD za polecenie, bez miesięcznych limitów. Program partnerski Network Solutions umożliwia zarabianie do 150 USD miesięcznie. Program dla sprzedawców Network Solutions realizowany jest przez firmę zewnętrzną SRSplus.

Dodatki.BlueHost ma 150 USD na kredyty reklamowe; Network Solutions ma 50 USD kredytów na programy marketingowe Network Solutions. BlueHost przeprowadzi migrację ustalonej witryny, jeśli masz ją gdzie indziej, chociaż pobiera opłatę za usługę. Network Solutions oferuje opcje marketingu, SEO i eCommerce za miesięczne opłaty.

Opinia na temat kluczowych funkcji DreamHost i SiteGround

Oba hosty są bogate w funkcje i chociaż DreamHost jest wyraźnie niezawodnym i wydajnym hostem, SiteGround, nowy dzieciak na bloku, ma bardziej proaktywne i innowacyjne podejście. Jednak SiteGround ma tendencję do ukrywania części swoich kosztów.

Porównaj plany hostingowe i ceny DreamHost i SiteGround

Plany hostingowe & cennik

Porównywane plany cenowe

Uwaga: Szczegóły pakietu hostingowego są pisane przez marketingowców i sprzedawców. Są zaprojektowane, aby cię mylić. Aby to uprościć, spójrzmy na niektóre ceny minimalne i maksymalne, których możesz oczekiwać za podobne pakiety oferowane przez tych dwóch hostów. Pamiętaj, że pojęcie „nieograniczonego” należy wziąć ze szczyptą soli. Na przykład tak zwany nieograniczony ruch dla planu uruchamiania SiteGround skutecznie przekłada się na 10 000 odwiedzających miesięcznie. Tak zwana nieograniczona przepustowość i pamięć masowa DreamHost są w rzeczywistości ograniczone przez zasady „normalnego użytkowania”.

Hosting współdzielony.

 • SiteGround – Uruchomienie plan (3,95 USD / mc) z przestrzenią internetową 10 GB; GrowBig plan (7,95 USD / mc) z przestrzenią internetową 20 GB oraz GoGeek plan (14,95 USD / mc) z 30 GB przestrzeni internetowej (przy rejestracji przez co najmniej jeden rok).
 • DreamHost – Od 7,95 USD / mies do 9,95 USD / mies (przy rejestracji przez minimum 36 i 12 miesięcy) i oferując nieograniczoną liczbę adresów e-mail, przepustowość i miejsce do przechowywania.

Hosting WordPress

 • SiteGround – plan StartUp (3,95 USD / mc) z przestrzenią internetową 10 GB; GrowBig plan (7,95 USD / mc) z przestrzenią internetową 20 GB oraz GoGeek plan (14,95 USD / mc) z 30 GB przestrzeni internetowej (przy rejestracji przez co najmniej jeden rok).
 • DreamHost – co roku (19,95 USD / mc); Miesięczny (24,95 USD / mc).

Hosting wirtualnych serwerów prywatnych (DreamHost) i Cloud (SiteGround)
Podstawową zaletą dysków SSD jest to, że mogą one pobierać dane szybciej niż dyski tradycyjne.

 • SiteGround
  • Wejście plan z 2 GB pamięci DDR RAM & 20 GB miejsca na dysku (60 USD / mc).
  • Przedsiębiorstwo plan z 4 GB pamięci DDR RAM & 80 GB miejsca na dysku (140 USD / mc).
 • DreamHost
  • 2 GB pamięci RAM & Dysk SSD 60 GB (30 USD / mc).
  • 8 GB pamięci RAM & SSD 120 GB (120 USD / mc).

Hosting dedykowany
Główną zaletą dysków SATA jest to, że tak zwane „utracone” dane można prawie zawsze odzyskać.

 • SiteGround
  • Wejście Plan serwera z 4 GB pamięci RAM & Dysk twardy SATA II o pojemności 500 GB (229 USD / mc).
  • Przedsiębiorstwo Plan serwera z 16 GB pamięci RAM & 4 x 500 GB SATA III HDD (429 USD / mc).
 • DreamHost
  • Rozrusznik RDZEŃ 4 plan z 4 GB pamięci RAM & Dysk twardy 1 TB (149 USD / mc).
  • Premia RDZEŃ 12 plan z 32B RAM & 240 GB SDD (329 USD / mc)(329 USD / mc).

Najlepsze dla początkujących. Udostępniany plan hostingu DreamHost jest idealny dla nowej firmy i zapewnia wystarczającą ilość zasobów dla bloga, firmy rozpoczynającej działalność lub małej witryny eCommerce. Plan startowy SiteGround jest przeznaczony do użytku osobistego i firm, które wiedzą, że ostatecznie będą musiały dokonać aktualizacji, ale chcą „przetestować wody”, tworząc podstawową obecność w Internecie.

Gwarancja zwrotu pieniędzy: W obu przypadkach nie ma opłat konfiguracyjnych ani opłat za rejestrację nazwy domeny. Obie oferują gwarancje zwrotu pieniędzy (97 dni dla DreamHost i 30 dni dla SiteGround). Chociaż gwarancja DreamHost brzmi imponująco, pamiętaj, że jest ważna tylko w przypadku hostingu współdzielonego.

Opinia w sprawie cen planów hostingowych

Plany i ceny tych dwóch hostów wydają się nieco mylące, ale są porównywalne pod względem funkcji. Im więcej pamięci RAM możesz sobie pozwolić, tym lepiej. Ilość potrzebnego miejsca zależy od tego, co planujesz przechowywać, np. filmy i zdjęcia zajmują dużo miejsca, więc jeśli jesteś fotografem, Twoje wymagania dotyczące przechowywania będą większe. Zaleca się zapoznanie się z wyczerpującą listą wymagań i funkcjonalności witryny oraz skontaktowanie się z działami pomocy technicznej obu gospodarzy z pytaniami. Jest to również przebiegle sprytny sposób oceny jakości ich wsparcia i uzyskania bezpłatnej porady na temat tego, czego potrzebujesz.

Jak łatwa w użyciu DreamHost i SiteGround

Łatwość użycia

Jak łatwa w użyciu interfejs

Panel sterowania. Jak widzieliśmy wcześniej, DreamHost i SiteGround mają różne interfejsy zaplecza. Jeśli jesteś przyzwyczajony do cPanel, panel kontrolny DreamHost może cię sfrustrować; jeśli jesteś początkujący, czeka Cię podobna krzywa uczenia się, niezależnie od tego, który host wybierzesz, więc to nie ma znaczenia.

Instalator jednym kliknięciem. Większość paneli sterowania oferuje instalację 1-kliknięciem popularnych programów i skryptów, takich jak WordPress, ZenCart, a także narzędzi do obsługi kalendarzy i galerii zdjęć. Instalatory 1-klikowe służą również do optymalizacji strony, uruchomienia witryny, aktywacji oprogramowania zabezpieczającego i tworzenia kont e-mail. Istnieje bardzo niewiele firm hostingowych, które nie oferują instalacji oprogramowania jednym kliknięciem dla większości dodatków do aplikacji, a zarówno SiteGround, jak i DreamHost.

Opinia w sprawie łatwości użytkowania

DreamHost i SiteGround mają proste, łatwe w użyciu interfejsy. Wskazówki DreamHost SiteGround dzięki samouczkom Wiki zawierającym zrzuty ekranu i instrukcje krok po kroku do wykonywania większości zadań w panelu sterowania.

Wsparcie DreamHost i SiteGround

Wsparcie techniczne i obsługa klienta

Porównanie użytkowników

DreamHost ma oficjalny blog zawierający 96 samouczków według ostatniej liczby, forum użytkowników i obszerną Wiki.

SiteGround ma dużą bazę wiedzy FAQ i szczegółowe samouczki dotyczące WordPress, Joomla i Magento.

Oba stworzyły wiele nieoficjalnych stron internetowych, które pomagają nowym użytkownikom zacząć.

Skontaktuj się z DreamHost:

Świergot: @DreamHost i @DreamHostCare

Telefon: 7147064182

Skontaktuj się z SiteGround:

Świergot: @SiteGround i

Telefon: 1.866.605.2484

Opinia na temat obsługi użytkowników

Podczas gdy obaj gospodarze gwarantują wsparcie 24/7 – czat na żywo i bilety wsparcia (e-mail) – tylko SiteGround oferuje bezpłatną pomoc telefoniczną. Jest to prawdopodobnie największa porażka DreamHost, o której wspomina większość recenzentów, a połowa skarg jest w Internecie.

Opinie użytkowników DreamHost i SiteGround

Recenzje użytkowników

Porównywane opinie użytkowników

Uwaga: Pamiętaj, że opinie użytkowników są subiektywne i czasami użytkownicy, głównie jeśli nie techniczni, źle rozumieją warunki umowy z gospodarzem. Jest to powszechna kość niezgody między hostami a klientami, jeśli chodzi o zamykanie stron internetowych na serwerach współdzielonych, ponieważ nadmiernie wykorzystują zasoby.

Pozytywne recenzje.

Zarówno DreamHost, jak i SiteGround otrzymują uznania od większości klientów za ich młode, entuzjastyczne i energiczne wsparcie. SiteGround otrzymuje dodatkowe punkty za lepszy, aczkolwiek drogi, hosting w chmurze.

Negatywne recenzje.

DreamHost pozyskuje trzy główne skargi w Internecie od swoich klientów. Po pierwsze, że nie ma wsparcia telefonicznego; po drugie, że ich niestandardowy, kontrowersyjny panel sterowania nie jest intuicyjny; i po trzecie, że dla użytkowników spoza USA dostęp do wsparcia może być niewygodny i opóźniać rozwiązywanie problemów.

SiteGround kciuki w dół w trzech obszarach, głównie wokół dodatkowych kosztów. Wielu użytkowników nie chce płacić dodatkowo za ochronę nazwy domeny i musi płacić za przeniesienie witryny. Trzecią poważną skargą są „problemy z połączeniem” z 500 błędami lub CloudFlare; niektórzy z tych błędów użytkownicy przypisują ograniczonym zasobom w udostępnianych planach hostingowych.

Opinia na temat opinii użytkowników

Ponadprzeciętne wsparcie jest niezbędne, jeśli prowadzisz działalność eCommerce lub dopiero zaczynasz. Wygląda na to, że obaj gospodarze są zobowiązani do doskonałości usług i poważnie podchodzą do klientów. Sądząc po recenzjach, obie strony odważnie wdrożyły unikalne, a nawet niepopularne funkcje lub wybrały niestandardowe modele biznesowe, które ogólnie okazały się sukcesem na swój sposób.

Wniosek dotyczący porównania DreamHost i SiteGround

Który hosting jest dla Ciebie odpowiedni??

Wybór najlepszej platformy

Powody, dla których warto wybrać Dreamhost:

 • Więcej doświadczenia i więcej nagród
 • Znakomita gwarancja zwrotu pieniędzy
 • Outsourcingowe centra danych dla profesjonalistów
 • Przejrzysta struktura cen

Powody, dla których warto wybrać SiteGround:

 • Tradycyjny, łatwy w obsłudze panel sterowania cPanel
 • Globalna sieć serwerów
 • Innowacyjne podejście do bezpieczeństwa
 • Oferta pozabudżetowa na poziomie podstawowym

DreamHost jest najlepszy dla firm i witryn eCommerce, które wymagają niezawodności, elastyczności i możliwości uaktualnienia swoich planów. Prawdopodobnie jest to nadmiar dla kogoś, kto pisze blog lub którego firma potrzebuje tylko obecności w Internecie.

SiteGround jest idealny do użytku domowego, dla przedsiębiorców i małych firm z ograniczonym budżetem, ale także dla większych firm, które cenią innowacyjną przedsiębiorczość, dzięki której SiteGround konkuruje z większymi hostami niż ona sama.

Jeśli ta opinia cię nie zachwyciła, w każdym razie spójrz na konkurencyjne witryny w podobnej lidze.

WebHostingHub ma podstawowy wspólny plan hostingowy o nazwie SPARK, który rywalizuje z planem uruchomienia SiteGround. Członek Endurance International Group (EIG), model wsparcia WebHosting Hub, jest pierwszorzędny i wspierany przez siostry i braci pod parasolem EIG.

Aby konkurować z DreamHost, BlueHost, urodzony w 1996 roku, jest jedną z największych firm hostingowych na świecie, w której działa ponad 1,9 miliona domen. Znajduje się na szczycie prawie wszystkich list „10 najlepszych firm hostingowych”.

Napisz do nas, jeśli masz pytania, komentarze lub przyjemne wrażenia z hostingu, który chcesz udostępnić. Chcielibyśmy usłyszeć od ciebie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map