DreamHost vs A2 Hosting: Którego powinieneś użyć?

DreamHost vs. A2 Hosting porównanie


Decydowanie o tym, gdzie hostować, może być najważniejszą decyzją podejmowaną w witrynie. Aby przedsięwzięcie odniosło sukces, potrzebujesz niezawodnego hostingu, który zapewni funkcje najlepiej odpowiadające Twoim potrzebom. Skorzystaj z tego porównania między DreamHost i A2 Hosting, aby zawęzić wybór.

DreamHost ma długą historię jako firma hostingowa. Założona w 1997 roku, ma ponad 1,5 miliona stron internetowych hostowanych na swoich serwerach. Z drugiej strony, A2 Hosting został uruchomiony w 2003 roku z myślą o programistach i był jednym z pierwszych, którzy oferowali PHP 5 i Ruby on Rails. Nacisk kładziony jest na wydajność.

Zarówno DreamHost, jak i A2 Hosting zapewniają hosting dzielony, zarządzany hosting WordPress, plany VPS i dedykowane serwery. Obie firmy są oparte na systemie Linux.

DreamHost został nazwany w 2014 i 2015 r. „Najlepszym gospodarzem biznesu” PCMag. A2 Hosting zdobył wiele nagród „best of”, kilka z nich jeszcze w zeszłym roku.

DreamHost, z siedzibą w Kalifornii, jest prywatną firmą hostingową. A2 Hosting jest również własnością prywatną. Jego nazwa pochodzi od faktu, że jego główna siedziba znajduje się w Ann Arbor (dwa A) w Michigan.

Porównaj wydajność DreamHost i A2 Hosting

Contents

Czas działania i niezawodność

Monitor czasu pracy

Czas pracy. DreamHost nie może zagwarantować lepszego czasu działania. Ma 100% gwarancji nieprzerwanego działania, z refundacjami jednego dnia hostingu za każdą godzinę przestoju, po zgłoszeniu problemu. Hosting A2 jest prawie tak samo dobry, z gwarancją 99,9%. A2 Hosting zwróci 5% opłaty miesięcznej za każdą godzinę niedostępności Twojej witryny z powodu awarii sprzętu lub sieci.

Wydajność. DreamHost używa procesorów AMD i ma dyski SSD zainstalowane na swoich serwerach. A2 korzysta z serwerów Dell z czterordzeniowymi procesorami, a wszystkie ich plany również wykorzystują dyski SSD. Dyski SSD służą do lepszej wydajności i niezawodności.

Witryna hostowana w DreamHost spowodowała czas ładowania 2,10 s, co było szybsze niż 70% stron testowanych na Pingdom. Test porównywalnej witryny A2 przyniósł czas ładowania 1,49 s, czyli więcej niż 81% testowanych witryn.

Niezawodność. DreamHost ma kilka centrów danych w USA. Istnieją dwa centra danych w Kalifornii, a także centrum danych w Ashburn w stanie Wirginia. DreamHost konsoliduje kalifornijskie centra danych w niedawno otwarte centrum danych w Portland w stanie Oregon. Nadmiarowość zasilania i chłodzenia, kopie zapasowe oleju napędowego oraz bezpieczeństwo 24/7 we wszystkich centrach danych.

A2 Hosting ma centra danych na całym świecie, z centrami w Michigan, Amsterdamie i Singapurze. Centra danych mają nadmiarowe opcje zasilania i chłodzenia, a także poczwórną łączność z siecią. Kopie zapasowe oleju napędowego są dostępne na wypadek awarii. Są one monitorowane na miejscu pod kątem bezpieczeństwa i niezawodności.

Opinia na temat wydajności DreamHost i hostingu A2

Zarówno DreamHost, jak i A2 Hosting reklamują niezawodność i wydajność jako kluczowe cechy, które zapewniają imponujące wyniki.

Funkcje DreamHost i A2 Hosting

Porównaj kluczowe funkcje

Najważniejsze cechy w porównaniu

Uwaga: Nie daj się zwieść terminom marketingowym, takim jak „nieograniczony” i „niezmierzony” podczas opisywania funkcji. Nie oznacza to „tyle, ile chcesz”. Zamiast tego terminy odnoszą się do tego, co firmy hostingowe „uznają za uzasadnione użycie”. Firmy hostingowe nakładają kary lub zawieszają witryny, które ich zdaniem wykraczają poza to – czasem bez ostrzeżenia. Jednak firmy hostingowe twierdzą, że większość użytkowników nigdy nie zbliży się do ostrzeżenia.

Rejestracja domen. Oba hosty są rejestratorami domen. DreamHost zapewnia bezpłatny rok rejestracji domeny dla nowych kont. Hosting A2 nie ma tej opcji.

Kreator strony internetowej. Ani DreamHost, ani A2 Hosting nie ma żadnych wbudowanych kreatorów stron internetowych, chociaż A2 Hosting twierdzi, że obsługuje większość darmowych i komercyjnych kreatorów stron internetowych.

Bazy danych. DreamHost oferuje nieograniczoną liczbę baz danych MySQL. A2 Hosting ogranicza liczbę do 5 baz danych na najniższym poziomie, ale ma nieograniczoną liczbę baz danych dozwoloną na innych poziomach i planach. Hosting A2 obsługuje również PostgreSQL.

Konta email. DreamHost zapewnia nieograniczoną liczbę kont e-mail i przekazywanie wiadomości e-mail. A2 Hosting ponownie ogranicza najniższy poziom, umożliwiając 25 kont. Pozostałe poziomy i plany oferują nieograniczoną liczbę kont e-mail. Konta bez ograniczeń są przydatne, jeśli masz wielu pracowników. Umożliwia także skonfigurowanie osobnych kont dla każdego działu w firmie, takich jak sprzedaż, wsparcie i informacje.

Hosting WordPress. Zarówno DreamHost, jak i A2 Hosting oferują zarządzane plany WordPress. Zwykle zarządzane plany WordPress będą kosztować więcej niż standardowy wspólny plan, chociaż A2 Hosting jest inny – ceny zarządzanego WordPress są takie same, jak standardowych planów wspólnych.

Część dodatkowych kosztów wynika z faktu, że zarządzane plany WordPress są zwykle umieszczane na zoptymalizowanych serwerach z buforowaniem i dodatkowymi zabezpieczeniami w celu zwiększenia wydajności i stabilności. Kolejną zaletą zarządzanego hostingu WordPress jest to, że tworzone są kopie zapasowe i aktualizacje witryn WordPress. Pozwala to skupić się na treści zamiast na rzecz technologii.

Rozwiązanie eCommerce. DreamHost i A2 Hosting obsługują bezpłatne koszyki dostępne za pośrednictwem paneli kontrolnych, takich jak Magneto, ZenCart, PrestaShop i inne. DreamHost obsługuje również komercyjnego kreatora witryn eCommerce, Café Commerce – chociaż nie jest bezpłatny.

Kopie zapasowe. Zasady DreamHost zabraniają tworzenia kopii zapasowych tworzonych przez użytkowników witryny na serwerze. Wszelkie ręcznie tworzone przez użytkownika kopie zapasowe należy pobrać i usunąć z serwera hosta możliwie jak najszybciej po ich utworzeniu.

Kopie zapasowe danych i baz danych są automatycznie tworzone, ale kopie zapasowe nie są gwarantowane. A2 Hosting oferuje Rewind serwera dla wszystkich oprócz najniższych poziomów. Serwer Rewind wykonuje automatyczne migawki witryny i umożliwia przywracanie pojedynczych plików, baz danych lub całej witryny.

Bezpieczeństwo hostingu. DreamHost używa Spamhaus do filtrowania wiadomości e-mail i używa Arbor Networks do zapewnienia ochrony przed DDoS. A2 Hosting również bardzo poważnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa. Skanuje i proaktywnie działa przeciwko zagrożeniom DDoS, złośliwemu oprogramowaniu i wirusom dzięki Perpetual Security i HackScan – które są dostarczane bezpłatnie. Korzysta ze standardowej ochrony przed spamem oraz zaawansowanego filtrowania spamu Barracuda dla wiadomości e-mail.

A2 Hosting korzysta również z narzędzia Patchman Enhanced Security Tool, które skanuje w poszukiwaniu oprogramowania i aplikacji wymagających łatania oraz powiadamia o nieaktualnych aplikacjach.

DreamHost zapewnia SSL za pomocą Let’s Encrypt w swoich planach. A2 oferuje bezpłatne współdzielone certyfikaty SSL dla swoich planów za pośrednictwem cPanel, a także można kupić Private SSL.

Panel sterowania. DreamHost korzysta z zastrzeżonego panelu sterowania, który jest bardziej oparty na tekście niż interfejs oparty na ikonach standardowego cPanel, z którego korzysta A2 Hosting.

Zielony. DreamHost kupuje kredyty na energię odnawialną i ma ślad węglowy. A2 ma również w 100% pozbawiony węgla ślad. A2 również aktywnie uczestniczy w działaniach przyjaznych dla środowiska, takich jak sadzenie drzew, w obszarze Ann Arbor.

Programy partnerskie i sprzedawcy. Program partnerski DreamHost kosztuje 97 USD za każde polecenie, do łącznej kwoty 1164 USD rocznie. Program partnerski A2 Hosting płaci 85 USD za każde polecenie, bez ograniczeń. A2 ma również program dla sprzedawców, który umożliwia budowanie marki.

Dodatki. DreamHost sprzedaje miejsce na swoich serwerach w chmurze za miesięczną opłatą, w zależności od tego, ile przechowujesz. A2 Hosting ma kredyty o wartości 50 USD na rzecz Bing / Yahoo.

Opinia na temat kluczowych funkcji hostingu DreamHost i A2

DreamHost sprzedaje miejsce na swoich serwerach w chmurze za miesięczną opłatą, w zależności od tego, ile przechowujesz. A2 Hosting ma kredyty o wartości 50 USD na rzecz Bing / Yahoo.

Porównaj plany hostingowe i ceny DreamHost i A2 Hosting

Plany hostingowe i ceny

Porównywane plany cenowe

Uwaga: Ceny w Internecie stale obsługują zmiany wynikające z konkurencyjnego charakteru branży. Prowadzi to również do wielu cen promocyjnych. Ponieważ ceny promocyjne zwykle ograniczają się do pierwszego okresu świadczenia usługi, zapisanie się na dłuższy okres oznacza większe oszczędności. Nawet bez promocji dłuższe warunki świadczenia usług zwykle powodują obniżki cen. Poniższe ceny odzwierciedlają ceny w momencie tego porównania.

DreamHost. DreamHost nie komplikuje rzeczy z wieloma różnymi poziomami i planami. Istnieje tylko jeden plan, którego cena wynosi 7,95 USD na trzy lata. Plan zawiera nieograniczone wszystko – nieograniczoną przestrzeń dyskową, nieograniczoną przepustowość, nieograniczoną liczbę kont e-mail i nieograniczoną liczbę domen.

Bezpłatna rejestracja domeny na jeden rok, a także bezpłatne SSL, są dostarczane wraz z planem. Dedykowany adres IP jest dostępny za opłatą 5,95 USD miesięcznie. DreamHost zapewnia również sześć wysoce skalowalnych poziomów hostingu w chmurze, które są dublowane w trzech miejscach w celu zapewnienia redundancji. Koszt wynosi od 4,50 USD miesięcznie do 96 USD miesięcznie.

DreamHost oferuje również tylko jeden plan zarządzanego hostingu WordPress. Dostarcza 30 GB przestrzeni dyskowej SSD i nieograniczoną liczbę odwiedzających miesięcznie. WordPress jest automatycznie instalowany przy kasie. Plan jest dostarczany z dedykowanym adresem IP i jest hostowany na VPS z dyskami SSD. Plan DreamHost jest ograniczony do jednej witryny i jednej bazy danych MySQL i kosztuje 19,95 USD, z rocznym planem. A2 Hosting ma trzy zarządzane plany WordPress.

Hosting A2. A2 Hosting oferuje trzy wspólne plany. Lite pozwala na jedną witrynę, pięć baz danych, a jej cena wynosi 3,92 USD miesięcznie. Swift i Turbo pozwalają na nieograniczoną liczbę stron internetowych i nieograniczoną liczbę baz danych. Swift kosztuje 4,90 USD miesięcznie, a Turbo 9,31 USD miesięcznie. Wszystkie trzy mają nieograniczoną pamięć SSD i nieograniczoną przepustowość. A2 Hosting ma również CloudLinux, wersję systemu operacyjnego Centos, która jest szybsza i ma mniej klientów na serwer niż większość.

A2 Hosting ma trzy zarządzane plany WordPress. Są wyceniane tak samo jak wspólne plany na 3,92 USD, 4,90 USD i 9,31 USD. Lite jest ograniczony do jednej strony internetowej i pięciu baz danych; Swift i Turbo oferują nieograniczoną liczbę stron internetowych i baz danych. Wszystkie plany są oparte na dyskach SSD i mają buforowanie, chociaż Turbo Plan zoptymalizował buforowanie. Wszystkie mają CDN i dodatkowe opcje bezpieczeństwa. Swift i Turbo są również wyposażone w funkcję Rewind serwera do tworzenia kopii zapasowych.

VPS i plany dedykowane: DreamHost ma cztery plany VPS, które zawierają dyski SSD i zaczynają się od 15 USD miesięcznie, a najwyższy poziom to 120 USD miesięcznie. Oferując nieograniczoną przepustowość i nieograniczoną liczbę domen, plany DreamHost VPS są odpowiednie dla małych i średnich firm, które przerosły hosting współdzielony.

Hosting A2 ma dwa plany VPS z trzema poziomami w każdym. Niezarządzane poziomy są wyceniane na 5 USD, 10 USD i 15 USD miesięcznie. Zarządzane poziomy wynoszą 32,99 USD, 46,19 USD i 65,99 USD miesięcznie. Plany A2 Hosting obejmują również dyski SSD, ale istnieją ograniczenia przepustowości i pojemności.

DreamHost oferuje specjalne opcje już od 149 USD miesięcznie, a ceny zależą od wybranej konfiguracji. DreamHost pozwala na nieograniczoną liczbę adresów IP, a także nieograniczoną przepustowość na dedykowanych poziomach. Hosting A2 ma dwa plany z trzema poziomami w każdym, tak jak w planach VPS. Niezarządzany zaczyna się od 99,59 USD miesięcznie, a plan zarządzany zaczyna od 141,09 USD miesięcznie. Hosting A2 ma ograniczenia przepustowości i pamięci, ale są dość hojne.

Gwarancja zwrotu pieniędzy: DreamHost ma wiodącą w branży 97-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Gwarancja A2 Hosting jest również lepsza niż standardowy przemysł 30 dni, z ofertą zwrotu pieniędzy w dowolnym momencie. Pierwsze 30 dni są w pełni refundowane; po 30 dniach zwrot jest proporcjonalny. DreamHost pobiera opłatę rejestracyjną za domenę, jeśli skorzystałeś z bezpłatnego roku rejestracji.

Opinia w sprawie cen planów hostingowych

DreamHost ma najlepszą w branży gwarancję zwrotu pieniędzy – chociaż A2 Hosting jest także lepszy niż branżowy standard. DreamHost sprawia, że ​​wybór wspólnego lub zarządzanego planu WordPress jest prosty, z jednym tylko poziomem. Ceny A2 Hosting na VPS i plany serwerów dedykowanych sprawiają, że jest bardzo atrakcyjny dla małych i średnich firm.

Jak łatwy w użyciu DreamHost i A2 Hosting

Łatwość użycia

Jak łatwa w użyciu interfejs

Panel sterowania. Zastrzeżony panel kontrolny DreamHost ma wiele funkcji, ale brak zgodności ze standardami branżowymi może powodować problemy w przypadku przeniesienia witryny w późniejszym terminie. A2 Hosting korzysta z przyjaznego dla użytkownika interfejsu opartego na ikonach cPanel.

Instalator jednym kliknięciem. DreamHost ma sekcję instalatora za pomocą jednego kliknięcia, chociaż nie ma tylu aplikacji dostępnych, ile zapewniają inni instalatorzy. A2 Hosting używa Softaculous jako instalatora za jednym kliknięciem dla setek aplikacji.

Nawigacja strony internetowej. Witryny DreamHost i A2 Hosting zapewniają wszystko, czego potrzebujesz, aby wybrać abonament. Oba mają pomocne wykresy porównawcze do porównywania poziomów w swoich planach, chociaż A2 Hosting dodaje użyteczne linki do wyskakujących okienek dla wielu terminów i opcji pokazanych na wykresach. Bot są czyste i przyjazne dla użytkownika. Jednak DreamHost utrudnia znalezienie niektórych informacji bez uciekania się do Google lub czytania stron wiki.

Opinia w sprawie łatwości użytkowania

Oba hosty są wystarczająco łatwe w użyciu, ale A2 Hosting ma przewagę dzięki używaniu standardowego cPanel, mając bardziej solidny instalator aplikacji jednym kliknięciem i czyniąc informacje nieco łatwiejszymi do znalezienia niż DreamHost.

Wsparcie DreamHost i A2 Hosting

Wsparcie techniczne i obsługa klienta

Porównanie użytkowników

Zarówno DreamHost, jak i A2 Hosting otrzymują wysokie oceny od klientów za obsługę i wsparcie, a personel wsparcia jest uważany za przyjazny i kompetentny.

A2 Hosting ma telefon, e-mail i czat na żywo przez całą dobę. DreamHost ma stronę kontaktową, na której wysyłasz pytania. Po zakupie u DreamHost dostępnych jest więcej opcji pomocy technicznej, ale telefon nie jest jednym z nich. DreamHost ma inną wiki, która jest aktualizowana w razie potrzeby i zawiera wiele informacji, podobnie jak baza wiedzy. DreamHost i A2 Hosting mają bloga i forum, a A2 Hosting ma stronę na Facebooku.

Opinia na temat obsługi użytkowników

Obie firmy hostingowe otrzymują wysokie oceny za wiedzę i pomoc personelu obsługi i wsparcia. Oba zapewniają wiele porad i informacji. Jednak dla wielu brak obsługi telefonicznej sprawia, że ​​DreamHost nie jest tak przyjazny.

Opinie użytkowników DreamHost i A2 Hosting

Recenzje użytkowników

Porównywane opinie użytkowników

Uwaga: Ponieważ recenzje są publikowane przez osoby, które czują się bardzo silnie, a zatem są albo mocno negatywne, albo bardzo pozytywne, nie powinny one decydować o wyborze hosta. Jednak gdy coś pojawia się konsekwentnie, może być coś do rozważenia.

Negatywne recenzje dla DreamHost i A2 Hosting

DreamHost. Najczęstszą skargą klientów DreamHost jest brak wsparcia telefonicznego. Niektórzy zgłaszają również wsparcie na czacie spotty.

Hosting A2. A2 otrzymuje mniej negatywnych recenzji niż większość firm. Zazwyczaj są to pojedyncze przypadki złych doświadczeń z obsługą klienta.

Pozytywne recenzje dla DreamHost i A2 Hosting

DreamHost. Obsługa klienta DreamHost przez większość czasu otrzymuje pozytywne komentarze. DreamHost otrzymuje również uznanie za prawie nieograniczony wspólny plan za tak niską cenę.

Hosting A2. A2 otrzymuje wiele pozytywnych recenzji dotyczących obsługi klienta. Klienci są również pod wrażeniem liczby funkcji w cenie i szybkości serwerów A2 Hosting.

Opinia na temat opinii użytkowników

Ogólnie rzecz biorąc, obie te firmy hostingowe są dobrze przyjmowane przez klientów. Jednak A2 Hosting otrzymuje mniej negatywnych recenzji niż DreamHost.

Wniosek dotyczący porównania DreamHost i A2 Hosting

Który hosting jest dla Ciebie najlepszy?

Wybór najlepszej platformy

DreamHost i A2 Hosting mają wiele podobnych funkcji, ale istnieją powody, aby uczynić jedną bardziej pożądaną od drugiej.

Powody, dla których warto wybrać A2 Hosting zamiast DreamHost:

 • Gwarancja zwrotu pieniędzy w dowolnym momencie
 • Konkurencyjne ceny VPS i dedykowane plany
 • Wykorzystuje standardowy cPanel
 • Wsparcie telefoniczne i czatowe 24/7

Powody, dla których warto wybrać DreamHost zamiast A2 Hosting:

 • Prostota jednego planu dla współdzielonego i zarządzanego hostingu WordPress
 • Najdłuższa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • Funkcje „Nieograniczone” na wszystkich poziomach wspólnych planów

Podczas gdy DreamHost jest dobry dla średnich i dużych firm dzięki niedrogim VPS i planom serwerów dedykowanych z nieograniczoną przepustowością, ceny A2 Hosting na VPS i plany serwerów dedykowanych sprawiają, że jest to również atrakcyjny wybór. Jednoplanowy wspólny plan hostingowy DreamHost jest atrakcyjny dla tych, którzy chcą „nieograniczonego wszystkiego” bez konieczności wybierania między poziomami.

Jednak może nie być odpowiedni dla początkujących, ponieważ nie ma narzędzia do tworzenia stron internetowych ani wsparcia telefonicznego. Obie te firmy hostingowe oferują dobre ceny za liczbę funkcji, które zapewniają w swoich planach.

To porównanie zawiera tylko dwa z wielu dostępnych opcji hostingu. Jeśli możesz wydać kilka dolarów więcej niż budżetowe ceny, możesz uzyskać szybki czas ładowania i odpowiedzi oraz funkcje premium z SiteGround. W przypadku innego hosta, który byłby doskonałym wyborem dla zarządzanego WordPress, możesz zajrzeć do InMotion Hosting

Czy masz jakieś pytania dotyczące DreamHost lub A2 Hosting? Jakie były Twoje ogólne doświadczenia z hostingiem? Zostaw swój komentarz i daj nam znać.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map