Bluehost vs DreamHost: Którego powinieneś użyć?

Bez względu na powód, dla którego chcesz mieć stronę internetową, znajdź odpowiednią firmę hostingową
możesz być oszałamiający, ponieważ istnieje tak wiele planów z tak wieloma różnymi funkcjami. To
bezpośrednie porównanie BlueHost i DreamHost może pomóc zawęzić wybór.


Zarówno BlueHost, jak i DreamHost działają w branży hostingu od lat 90. – BlueHost od 1996 r., A DreamHost od 1997 r. Obie są dobrze ugruntowane. BlueHost ma ponad 2 miliony witryn hostowanych na swoich serwerach, a DreamHost ma ponad 1,5 miliona na swoich serwerach.

Zarówno BlueHost, jak i DreamHost zapewniają hosting współdzielony, zarządzany hosting WordPress oraz VPS i plany serwerów dedykowanych – chociaż opcje VPS i serwery dedykowane BlueHost to najnowsze dodatki.

BlueHost zdobył wiele nagród „best of”, w tym „Best Affordable Hosting” i „Best
Host wartości. ” DreamHost zdobył swoją nagrodę „best of”, w tym nagrodę „Best Business Host” PCMag w 2014 i 2015 roku.

W 2010 roku BlueHost został kupiony przez Endurance International Group (EIG), firmę będącą właścicielem
wiele firm hostingowych, ale pozwala każdej z nich działać pod własną nazwą. Parzysty
chociaż witryny EIG nie są klonami, istnieje wiele podobieństw między EIG
posiadane firmy hostingowe.

Należy pamiętać, że jeśli miałeś problemy z jedną firmą EIG, możesz znaleźć to samo
problemy z innym. DreamHost to prywatna firma hostingowa z siedzibą główną
Kalifornia.

Porównaj wydajność BlueHost i DreamHost

Contents

Czas działania i niezawodność

Monitor czasu pracy

Czas pracy. Chociaż statystyki czasu pracy BlueHost pokazują, że regularnie wynosi on 99,9% lub więcej, nie mają one gwarancji dostępności. Z drugiej strony DreamHost ma gwarancję 100% nieprzerwanej pracy. Zwroty jednego dnia hostingu za każdą godzinę przestoju, po zgłoszeniu problemu.

Wydajność. BlueHost buduje własne serwery i wykorzystuje 16-rdzeniowy AMD Opterons. DreamHost używa również procesorów AMD i ma dyski SSD zainstalowane na swoich serwerach.

Test witryny hostowanej na BlueHost zaowocował czasem ładowania 2,37 s, czyli ponad 65% stron testowanych na Pingdom. Porównywalna witryna DreamHost spowodowała czas wczytywania 2,10 s, czyli ponad 70% testowanych witryn.

Niezawodność. Centrum danych BlueHost znajduje się w Utah. Centrum danych jest zasilane i chłodzone nadmiarowymi źródłami, a na wypadek awarii tworzone są kopie zapasowe oleju napędowego. BlueHost nie tworzy kopii zapasowych ani nadmiarowych kopii zapasowych danych, z wyjątkiem swoich planów w chmurze. Kopie zapasowe są przechowywane przez maksymalnie 30 dni.

DreamHost ma dwa centra danych w Kalifornii, jedno w Los Angeles i jedno w Irvine. Plany są
trwają prace nad konsolidacją kalifornijskich centrów danych w centrum danych DreamHost w Portland.
Mają także centrum danych w Ashburn w stanie Wirginia. Wszystkie centra danych mają nadmiarowość
zasilanie i chłodzenie, kopie zapasowe oleju napędowego oraz całodobowa ochrona we wszystkich centrach danych.

Opinia na temat BlueHost vs DreamHost

Podczas gdy niezawodność jest doskonała, a czas pracy dobry, brak gwarancji dostępności dla
BlueHost może być problemem. DreamHost ma jedną z najlepszych gwarancji dostępności w branży. DreamHost ma również krótszy czas ładowania i reakcji – ale tylko nieznacznie.

BlueHost vs DreamHost

Porównaj kluczowe funkcje

Najważniejsze cechy w porównaniu

Uwaga: Przy opisywaniu funkcji znajdziesz „nieograniczony” lub „niezmierzony” używany przez firmy hostingowe. Jest to termin marketingowy i nie oznacza „wszystkiego, czego możesz użyć”. Zamiast tego terminy odnoszą się do tego, co firmy hostingowe „uznają za uzasadnione użycie”.

Rejestracja domen. Oba hosty są rejestratorami domen. Zarówno BlueHost, jak i DreamHost zapewniają bezpłatny rok rejestracji domeny dla nowych kont.

Kreator strony internetowej. BlueHost zapewnia przeciąganie i upuszczanie Weebly Basic, który jest ograniczony do 5 stron internetowych. Podstawowy jest bezpłatny, a za dodatkową opłatą dostępna jest aktualizacja do Weebly Premium. DreamHost nie oferuje narzędzia do tworzenia stron internetowych.

Bazy danych. Zarówno BlueHost, jak i DreamHost oferują nieograniczoną liczbę baz danych MySQL.

Konta email. Zarówno BlueHost, jak i DreamHost zapewniają nieograniczoną liczbę kont e-mail i przekazywanie wiadomości e-mail.

Hosting WordPress. Zarówno BlueHost, jak i DreamHost oferują zarządzane plany WordPress.
Zarządzane plany WordPress zwykle kosztują więcej niż standardowy plan wspólny. Część dodatkowych
koszt wynika z tego, że zarządzane plany WordPress są zazwyczaj hostowane na zoptymalizowanych serwerach z takimi
funkcje takie jak buforowanie i dodatkowe zabezpieczenia w celu zwiększenia wydajności i stabilności.

Główną zaletą zarządzanego hostingu WordPress jest automatyczne tworzenie kopii zapasowych i aktualizacja
Twoje witryny WordPress są dla Ciebie przygotowane, dzięki czemu możesz skupić się na tym, co ważne – na swoich stronach ”.
zadowolony.

Rozwiązanie eCommerce. Zarówno BlueHost, jak i DreamHost zapewniają bezpłatne koszyki zakupów za pośrednictwem paneli sterowania, takich jak Magneto, ZenCart, PrestaShop i inne. Wtyczki WP eCommerce są dostępne z obu hostów dla stron WordPress. DreamHost obsługuje również reklamy
Kreator witryn eCommerce, Café Commerce – choć nie jest darmowy.

Kopie zapasowe. BlueHost zapewnia codzienne, cotygodniowe i comiesięczne kopie zapasowe, a także oferuje SiteBackup Pro za opłatą, chociaż jest bezpłatny w ramach wspólnego planu Business Pro. SiteBackup Pro umożliwia tworzenie kopii zapasowych i przywracanie na poziomie plików.

Zasady DreamHost zabraniają przechowywania kopii zapasowych witryn na serwerze, więc kopie zapasowe tworzone przez użytkowników
należy pobrać i usunąć z serwera hosta jak najszybciej po ich utworzeniu. Kopie zapasowe danych i baz danych witryny są automatycznie tworzone przez DreamHost, ale kopie zapasowe nie są gwarantowane.

Bezpieczeństwo hostingu. Aby wyszukiwać, usuwać i zabraniać złośliwego oprogramowania, BlueHost zapewnia podstawową usługę SiteLock bezpłatnie na niższych poziomach, a SiteLock Pro bezpłatnie na wyższych planach. BlueHost stwierdza, że ​​posiada również wewnętrzne procesy ochrony przed DDoS. DreamHost używa Spamhaus do filtrowania wiadomości e-mail i zapewnia ochronę przed atakami DDoS za pośrednictwem usług Arbor Networks.

Wszystkie plany Bluehost mają bezpłatny wspólny certyfikat SSL. Nadchodzi najlepszy wspólny plan w BlueHost
z bezpłatnym prywatnym certyfikatem SSL. DreamHost zapewnia SSL za pomocą Let’s Encrypt w swoich planach.

Panel sterowania. BlueHost używa cPanel, ale znacznie zmodyfikował interfejs. DreamHost używa zastrzeżonego panelu sterowania, który jest bardziej oparty na tekście niż interfejs oparty na ikonach cPanel.

Zielony. DreamHost kupuje kredyty na energię odnawialną i stwierdza, że ​​jest neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla.

Dodatki. BlueHost ma 150 USD na kredyty reklamowe; BlueHost ma 100 USD kredytów. Oba mają programy partnerskie. BlueHost przeprowadzi migrację ustalonej witryny, jeśli masz ją gdzie indziej, chociaż pobiera opłatę za usługę. DreamHost nie ma usług przesyłania stron internetowych. DreamHost sprzedaje również miejsce na swoich serwerach w chmurze za miesięczną opłatą, w zależności od tego, ile przechowujesz.

Opinia na temat kluczowych funkcji BlueHost vs. DreamHost

Obie firmy hostingowe zapewniają szeroki zakres funkcji. Jednak ze względu na to, że DreamHost nie korzysta z cPanel, nie ma narzędzia do tworzenia witryn, zasad migracji i mniej niezawodnego planu tworzenia kopii zapasowych, BlueHost zyskuje uznanie w zakresie funkcji.

Porównaj plany hostingowe i BlueHost vs DreamHost

Plany hostingowe & cennik

Porównywane plany cenowe

Uwaga: Agresywna konkurencja prowadzi do ciągłych zmian cen i wielu cen promocyjnych. Ceny promocyjne zazwyczaj ograniczają się do pierwszego okresu świadczenia usługi, więc zapisanie się na dłuższy okres oznacza większe oszczędności. Nawet bez promocji dłuższe warunki świadczenia usług zwykle powodują zerwanie cen. Poniższe ceny są wymienione na stronach internetowych hosta w momencie tego porównania.

BlueHost. BlueHost oferuje trzy wspólne plany. Podstawowe uprawnienia pozwala jednej witrynie zapewnia 50 GB przestrzeni dyskowej i pozwala na nieograniczoną przepustowość i konta e-mail, w cenie promocyjnej 3,95 USD miesięcznie. Dodatkowo, przy 6,95 USD miesięcznie, zwiększa liczbę dozwolonych witryn do 10, a przestrzeń dyskową do 150 GB. CDN jest również częścią Planu Plus. Business Pro kosztuje 14,95 USD miesięcznie
nieograniczona liczba witryn, a także nieograniczona przepustowość, pamięć i konta e-mail.

CDN, prywatny SSL, dedykowane IP i Site Backup Pro są zawarte w tym planie najwyższego poziomu. Wszystkie
wspólne plany BlueHost są również objęte bezpłatną rejestracją domeny na jeden rok. Oferty BlueHost
trzy skalowalne plany Cloud za dodatkową opłatą, która odzwierciedla dane w trzech miejscach
niezawodność i krótszy czas ładowania.

BlueHost ma cztery zarządzane plany WordPress oparte na technologii VPS. Najmniejszy plan,
Blogger, za 12,95 USD miesięcznie, jest ograniczony do 100 milionów odwiedzin, 30 GB przestrzeni dyskowej i pięciu witryn. Najwyższy plan dla przedsiębiorstw, wyceniony na 85 USD miesięcznie, ma 240 GB przestrzeni dyskowej, nieograniczoną przepustowość i 30 witryn. Dwie pozostałe, profesjonalna za 37,50 USD, a biznes za 60 USD leżą pomiędzy. Wszystkie mają bezpłatny CDN i SiteLock (dwie dolne warstwy mają SiteLock Pro, biznes ma SiteLock
Premium i najwyższy poziom zapewnia SiteLock Enterprise).

DreamHost. DreamHost upraszcza sprawę dzięki wspólnemu planowi, którego cena wynosi 7,95 USD na trzy lata. Plan zawiera nieograniczone wszystko – nieograniczoną przestrzeń dyskową, nieograniczoną przepustowość, nieograniczoną liczbę kont e-mail i nieograniczoną liczbę domen. Bezpłatna rejestracja domeny na jeden rok, a także bezpłatne SSL, są dostarczane wraz z planem. Dedykowany adres IP jest dostępny za opłatą 5,95 USD miesięcznie. DreamHost zapewnia również opcję chmury, która jest dublowana w trzech miejscach dla redundancji. Sześć wysoce skalowalnych poziomów waha się od 4,50 USD miesięcznie do 96 USD miesięcznie.

DreamHost oferuje jeden plan zarządzanego hostingu WordPress z 30 GB przestrzeni dyskowej SSD i nieograniczoną liczbą odwiedzających miesięcznie. WordPress jest automatycznie instalowany przy kasie. Plan jest dostarczany z dedykowanym adresem IP i jest hostowany na VPS z dyskami SSD. Plan jest ograniczony do jednej witryny i jednej
Baza danych MySQL, a jej cena to 19,95 USD z abonamentem rocznym.

VPS i plany dedykowane: Zarówno BlueHost, jak i DreamHost mają cztery plany VPS. Warstwa VPS standardu BlueHost za 14,99 USD miesięcznie byłaby odpowiednia dla indywidualnej lub małej firmy, która wymagała nieco większej wydajności niż pozwoliłby na to wspólny plan, ale jest ona zbyt ograniczona na znacznie więcej. Pozostałe trzy plany mają lepsze funkcje i kosztują 29,99 USD, 44,99 USD i 55,99 USD miesięcznie. Plany BlueHost VPS mają limity przepustowości od 1 TB do 4 TB.

Plany VPS DreamHost zawierają dyski SSD, zaczynają się od 15 USD miesięcznie, a maksymalnie 120 USD miesięcznie.
Oferując nieograniczoną przepustowość i nieograniczoną liczbę domen, plany DreamHost VPS są odpowiednie
małe i średnie firmy, które przerosły hosting współdzielony.

BlueHost ma trzy dedykowane poziomy, pozwalające na 3, 4 i 5 adresów IP, w cenie 74,99 USD, 99,99 USD i
Odpowiednio 124,99 USD miesięcznie. DreamHost ma kilka opcji już od 149 $ za
miesiąc, z cenami zależnymi od wybranej konfiguracji. DreamHost pozwala na nieograniczoną liczbę
liczba adresów IP, a także nieograniczona przepustowość na dedykowanych poziomach.

Gwarancja zwrotu pieniędzy: BlueHost posiada przemysłową standardową 30-dniową gwarancję. DreamHost ma wiodącą w branży 97-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Jeśli masz bezpłatną rejestrację domeny w BlueHost lub DreamHost, będą one pobierać opłatę rejestracyjną od jakiegokolwiek zwrotu pieniędzy, a ty zachowasz nazwę domeny.

Opinia w sprawie cen planów hostingowych

DreamHost ma tylko jeden wspólny plan, który jest porównywalny z najwyższym poziomem BlueHost w hostingu dzielonym za połowę ceny. Ponadto DreamHost ma najlepszą w branży gwarancję zwrotu pieniędzy.

Jak łatwy w użyciu BlueHost vs. DreamHost

Łatwość użycia

Jak łatwa w użyciu interfejs

Panel sterowania. BlueHost używa cPanel, ale ze zmodyfikowanym interfejsem, więc zwykli użytkownicy cPanel będą musieli wprowadzić pewne poprawki. Zastrzeżony panel kontrolny DreamHost ma wymagane funkcje, ale jego brak w oparciu o standard cPanel może powodować pewne problemy z użytkownikiem.

Instalator jednym kliknięciem. BlueHost używa instalatora MOJO Marketplace za pomocą jednego kliknięcia do łatwej instalacji prawie stu aplikacji. DreamHost ma sekcję instalatora za pomocą jednego kliknięcia, chociaż nie ma tylu opcji, ile ma MOJO Marketplace.

Nawigacja strony internetowej. Zarówno witryny BlueHost, jak i DreamHost zawierają informacje potrzebne do wyboru planu. Oba mają przydatne tabele porównawcze do porównywania poziomów w swoich planach. Oba są czyste i przyjazne dla użytkownika, jednak DreamHost utrudnia znalezienie niektórych informacji bez uciekania się do Google lub czytania wiki.

Opinia w sprawie łatwości użytkowania

Instalator za pomocą jednego kliknięcia BlueHost ma więcej aplikacji. Żadne z nich nie używa zwykłego cPanel, ale BlueHost’s jest w zasadzie cPanel z niestandardowym interfejsem. Witryna BlueHost to nieco więcej
przyjazny użytkownikowi.

Obsługa BlueHost vs DreamHost

Wsparcie techniczne i obsługa klienta

Porównanie użytkowników

Na podstawie opinii klientów jest to jeden obszar, w którym brakuje BlueHost. DreamHost otrzymuje wysokie oceny od klientów za obsługę i wsparcie, a personel wsparcia jest uważany za przyjazny
i kompetentny.

BlueHost ma telefon, e-mail i czat na żywo przez całą dobę. Zarówno BlueHost, jak i DreamHost mają blog i
forum.

DreamHost ma stronę kontaktową, na której wysyłasz pytania. Istnieje więcej opcji wsparcia
z DreamHost po zakupie od nich, ale telefon nie jest jednym z nich. DreamHost ma unikalne wiki, które jest aktualizowane w razie potrzeby i zawiera wiele informacji, podobnie jak baza wiedzy.

Opinia na temat obsługi użytkowników

Żaden host nie jest tutaj idealny. BlueHost zapewnia więcej metod kontaktu z góry, jednak jego obsługa klienta nie jest wysoko oceniana przez klientów. DreamHost ma ograniczone opcje kontaktu, ale klienci wysoko oceniają obsługę klienta, którą otrzymują.

Opinie użytkowników o BlueHost vs DreamHost

Recenzje użytkowników

Porównywane opinie użytkowników

Uwaga: Nigdy nie powinieneś używać recenzji jako decydującego czynnika przy wyborze hosta. Zwykle recenzje są publikowane przez pasjonatów, więc większość klientów, którzy publikują recenzje, jest albo mocno negatywna, albo bardzo pozytywna. Jednak, gdy coś jest ciągle zgłaszane, może być coś do rozważenia.

Negatywne recenzje dla BlueHost i DreamHost

BlueHost. Negatywne recenzje BlueHost w przeważającej mierze dotyczą wsparcia. Długi czas oczekiwania, niegrzeczność i powtarzające się bilety na ten sam problem nie są rzadkością.

DreamHost. Nic dziwnego, że najczęstszą skargą jest brak wsparcia telefonicznego. Niektórzy zgłaszają również wsparcie na czacie spotty. Klienci zauważyli również, że w przypadku firmy posiadającej tak silną gwarancję czasu działania zaskakuje liczba skarg dotyczących przestojów.

Pozytywne recenzje dla BlueHost i DreamHost

BlueHost. Najbardziej pozytywne recenzje klientów BlueHost chwalą ceny i funkcje przewidziane w planach.

DreamHost. Obsługa klienta z DreamHost otrzymuje większość pozytywnych komentarzy. DreamHost otrzymuje również pochwały za prawie nieograniczony dostęp do wszystkich wspólnych planów w niskiej cenie.

Opinia na temat opinii użytkowników

Ogólnie rzecz biorąc, DreamHost otrzymuje więcej pozytywnych recenzji od swoich klientów niż BlueHost. Jednak BlueHost dostaje dobre recenzje dla większości wszystkiego oprócz obsługi klienta.

Wniosek dotyczący porównania BlueHost i DreamHost

Który hosting jest dla Ciebie najlepszy?

Wybór najlepszej platformy

Zarówno BlueHost, jak i DreamHost mają funkcje, które podobają się osobom poszukującym firmy hostingowej.

Powody, dla których warto wybrać DreamHost zamiast BlueHost:

 • Jeden wspólny plan z „nieograniczonym” wszystkim
 • Dłuższa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • Gwarancja 100% czasu sprawności
 • To nie jest firma EIG

Powody, dla których warto wybrać BlueHost zamiast DreamHost:

 • Więcej opcji w hostingu współdzielonym
 • Darmowy SiteLock
 • Używa cPanel – choć ze zmodyfikowanym interfejsem
 • Więcej aplikacji dostępnych do instalacji jednym kliknięciem

Chociaż zarządzane przez BlueHost plany WordPress są droższe niż plany innych firm
gospodarze, funkcje w nich czyni je bardzo popularnymi. Wskazuje na to fakt, że na BlueHost znajduje się ponad 1 milion witryn WordPress.

Jeśli jesteś średniej wielkości lub większy, możesz rozsądnie spojrzeć na Bluehost lub DreamHost
wycenione VPS lub plany serwerów dedykowanych, choć DreamHost’s może obsługiwać większe firmy
jego nieograniczona przepustowość.

Dzięki udostępnianemu hostingowi z jednym planem DreamHost jest atrakcyjny dla tych, którzy chcą nieograniczonego dostępu
wszystko strona bez konieczności wybierania między poziomami. Jednak może nie być odpowiedni dla
początkujący, ponieważ nie ma narzędzia do tworzenia witryn ani wsparcia telefonicznego.

Obie te firmy hostingowe oferują dobre ceny za liczbę oferowanych funkcji.

To tylko dwie z wielu firm, które oferują hosting. Jeśli nie masz nic przeciwko wydaniu kilku
więcej dolarów za szybkie ładowanie i czasy reakcji oraz funkcje premium, warto sprawdzić SiteGround.

Dla hosta, który jest doskonałym wyborem dla zarządzanego WordPressa i który ma zwrot pieniędzy
gwarantując drugie po DreamHost, możesz rozważyć Hosting InMotion.

Czy masz jakieś pytania dotyczące BlueHost lub DreamHost? Jakie były Twoje ogólne doświadczenia z hostingiem? Zostaw swój komentarz i daj nam znać.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map