BlueHost vs Arvixe: Którego powinieneś użyć?

Próba wyboru odpowiedniej firmy hostingowej jest ważną decyzją – ale może być myląca ze wszystkimi dostępnymi opcjami i planami. Zawęź swoje wybory dzięki temu bezpośredniemu porównanie Bluehost z Arvixe.


Zarówno Bluehost, jak i Arvixe to firmy hostingowe działające od dawna. BlueHost działa na rynku od 1996 roku. Arvixe zostało założone w 2003 roku. BlueHost ma ugruntowaną pozycję z ponad 2 milionami witryn hostowanych na swoich serwerach. Arvixe nie jest tak dobrze znany, ale jest szybko rozwijającą się firmą hostingową.

Zarówno Bluehost, jak i Arvixe zapewniają hosting dzielony, hosting WordPress, VPS i plany serwerów dedykowanych. Opcje VPS i dedykowane serwery BlueHost to dość nowe dodatki. BlueHost jest oparty na systemie Linux, a Arvixe zapewnia opcje Linux i Windows we wszystkich swoich planach.

Porównanie Arvixe i Bluehost

BlueHost został uznany za „Best Affordable Hosting” i „Best Value Host”. Arvixe był wyborem redakcji PCMag w 2015 roku i został uznany przez Inc.com za jedną z najszybciej rozwijających się firm w Stanach Zjednoczonych.

W 2010 roku BlueHost został zakupiony przez Endurance International Group (EIG), a EIG kupił Arvixe w 2014 roku. EIG jest właścicielem wielu firm hostingowych, ale pozwala im działać pod własną, oryginalną nazwą.

Firmy EIG nie są klonami. Istnieje jednak wiele podobieństw między nimi. Jeśli miałeś problemy z jedną firmą EIG, możesz znaleźć te same problemy z inną.

Porównaj wydajność Bluehost i Arvixe

Bluehost vs. Arvixe: Uptime and Reliability

Czas pracy. Chociaż statystyki czasu pracy BlueHost pokazują, że regularnie wynosi on 99,9% lub więcej, nie mają one gwarancji dostępności. Arvixe ma gwarancję 99,9% i zapewnia bezpłatny miesięczny zwrot pieniędzy, jeśli średnia miesięczna spadnie poniżej tego odsetka.

Wydajność. BlueHost buduje własne serwery i wykorzystuje 16-rdzeniowy AMD Opterons. Serwery Arvixe używają najnowszych Xeonów, a dane klientów są przechowywane na dyskach RAID dziesięciu 15 tys. Bazy danych i serwery e-mail Arvixe znajdują się w pamięci SSD.

Testowanie witryny hostowanej w BlueHost dało czas ładowania 2,37 s, czyli ponad 65% stron testowanych na Pingdom. Porównywalna witryna Arvixe produkowała czas ładowania 1,05 s, czyli ponad 89% testowanych witryn.

Niezawodność. Centrum danych BlueHost znajduje się w Utah. Centrum danych jest zasilane i chłodzone nadmiarowymi źródłami, aw przypadku awarii dostępne są kopie zapasowe oleju napędowego. BlueHost nie tworzy kopii zapasowych ani nadmiarowych kopii zapasowych danych, z wyjątkiem swoich planów w chmurze, a kopie zapasowe są przechowywane przez maksymalnie 30 dni.

Arvixe ma centra danych w Ameryce Północnej (Dallas, Teksas), Europie (Amsterdam) i (Hongkong). Wszystkie centra danych są w pełni redundantne z wieloma opcjami zasilania i chłodzenia. Centra danych są monitorowane na miejscu pod kątem bezpieczeństwa i niezawodności.

Opinia

Zarówno dla Bluehost, jak i Arvixe niezawodność jest doskonała, a czas sprawności jest dobry. Jednak brak gwarancji dostępności dla BlueHost może stanowić problem. Testy pokazują, że strony Arvixe są znacznie szybsze w odpowiedzi i czasie ładowania.

Porównaj funkcje Bluehost i Arvixe

Porównaj kluczowe funkcje

Uwaga: „Unlimited” i „unmetered” to popularne terminy stosowane przez firmy hostingowe przy opisywaniu funkcji. Nie oznacza to jednak „używaj wszystkiego, co chcesz”. Warunki odnoszą się do tego, co firmy hostingowe „uznają za uzasadnione użycie”.

Rejestracja domen. Oba hosty są rejestratorami domen. BlueHost zapewnia również bezpłatny rok rejestracji domeny dla nowych kont. Arvixe oferuje bezpłatną domenę, o ile masz plan, i oferuje bezpłatny transfer, jeśli masz już domenę.

Kreator strony internetowej. BlueHost zapewnia funkcję przeciągania i upuszczania Weebly Basic, która jest ograniczona do 5 stron internetowych. Podstawowy jest bezpłatny. Aby uzyskać więcej funkcji i stron, aktualizacja do Weebly Premium jest dostępna za dodatkową opłatą. Plany Arvixe są dostarczane z RvSiteBuilder, bogatym w funkcje konstruktorem z edytorem WSYWIG i ponad 600 szablonami internetowymi.

Bazy danych. Bluehost i Arvixe oferują nieograniczoną liczbę baz danych MySQL. Arvixe obsługuje również bazy danych PostgreSQL.
Konta email. Zarówno Bluehost, jak i Arvixe zapewniają nieograniczoną liczbę kont e-mail i przekazywanie wiadomości e-mail.

Hosting WordPress. Zarówno Bluehost, jak i Arvixe oferują zarządzane plany WordPress. Zarządzane plany WordPress są hostowane na zoptymalizowanych serwerach z buforowaniem i dodatkowymi zabezpieczeniami w celu zwiększenia wydajności i stabilności.

Dużą zaletą zarządzanego hostingu WordPress jest to, że tworzone są kopie zapasowe witryny oraz aktualizacja WordPress i jego wtyczek, co pozwala skupić się na treści witryny.

Zarządzane plany WordPress zwykle kosztują więcej niż standardowy plan wspólny. Jednak dzielony hosting Arvixe i zarządzane plany WordPress są wyceniane tak samo.

Rozwiązanie eCommerce. Bluehost zapewnia bezpłatne koszyki zakupów za pośrednictwem panelu sterowania, takiego jak Magento, PrestaShop, ZenCart i inne. Arvixe obsługuje również niektóre bezpłatne i komercyjne opcje eCommerce, wiele z obsługą 24/7 i automatyczną instalacją.

Kopie zapasowe. BlueHost tworzy codzienne, tygodniowe i miesięczne kopie zapasowe. Oferują również SiteBackup Pro, który wykonuje kopię zapasową i przywracanie na poziomie plików, za dodatkową opłatą. SiteBackup Pro jest bezpłatny z udostępnioną warstwą Business Pro.

Arvixe codziennie tworzy kopie zapasowe migawek swoich serwerów. Bez względu na zasady tworzenia kopii zapasowych zaleca się tworzenie i przechowywanie ręcznych kopii zapasowych poza siedzibą firmy w celu zwiększenia bezpieczeństwa i niezawodności.

Bezpieczeństwo hostingu. Aby zwalczyć złośliwe oprogramowanie, BlueHost zapewnia podstawową usługę SiteLock bezpłatnie na niższych poziomach, a SiteLock Pro bezpłatnie na wyższych planach. BlueHost ma wewnętrzne procesy w celu ochrony przed atakami DDoS.

Arvixe skanuje i aktywnie działa przeciwko zagrożeniom DDoS, a także zapewnia ochronę przed atakami siłowymi. Plany Arvixe zawierają filtry SpamAssassin i Spamhaus do wiadomości e-mail.

Wszystkie plany Bluehost mają bezpłatny wspólny certyfikat SSL. Najlepszy wspólny plan BlueHost, Business Pro, zawiera bezpłatny prywatny certyfikat SSL.

Arvixe zapewniał bezpłatne współdzielone SSL dla swoich wspólnych planów hostingowych dla Linuksa, ale wydaje się, że darmowe SSL nie są już dostępne dla planów Linux lub Windows, z wyjątkiem planów biznesowych, które mają darmowe SSL, o ile masz plan z Arvixe.

Panel sterowania. Arvixe używa standardowego cPanel. BlueHost używa również cPanel, ale znacznie zmodyfikował interfejs.

Programy partnerskie i sprzedawcy. Arvixe ma program dla sprzedawców. BlueHost ma również program dla sprzedawców, ale współpracuje z zewnętrznym ResellerClub dla tej usługi. Program partnerski BlueHost płaci 65 USD za polecenie. Program partnerski Arvixe płaci od 70 $ do 135 $ za polecenie, w zależności od liczby poleceń, które wykonujesz miesięcznie.

Dodatki. BlueHost ma 150 USD na kredyty reklamowe; Arvixe ma 200 USD na kredyty reklamowe. Oba przeprowadzą migrację ustalonej witryny, jeśli masz ją gdzie indziej. BlueHost pobiera dodatkową opłatę za usługę migracji, a Arvixe zapewnia jedną migrację bezpłatnie.

Opinia

Obie firmy hostingowe zapewniają funkcje premium, z wieloma „nieograniczonymi” opcjami, po budżetowych cenach hostingu. Arvixe ma przewagę dzięki bardziej niezawodnemu narzędziu do tworzenia stron internetowych, standardowi cPanel oraz obsłudze PostgreSQL i Windows.

Porównaj plany hostingowe i ceny Bluehost i Arvixe

Plany hostingowe & cennik

Uwaga: Ze względu na ogromną konkurencję ceny promocyjne są powszechną praktyką wśród firm hostingowych. Ceny promocyjne są zwykle ograniczone do pierwszego okresu świadczenia usługi, więc zapisanie się na dłuższy okres przyniesie większe oszczędności. Nawet bez promocji zapisanie się na dłuższy okres usługi zwykle oznacza zerwanie cen. Poniższe ceny są wymienione na stronach internetowych hosta w momencie tego porównania.

BlueHost

Shared Hosting. BlueHost oferuje trzy poziomy wspólnych planów hostingowych. Basic pozwala na jedną stronę, z 50 GB przestrzeni dyskowej oraz nieograniczoną przepustowością i kontami e-mail, w cenie promocyjnej 3,95 USD.

Dodatkowo, przy 6,95 USD miesięcznie, pozwala na maksymalnie 10 witryn, a przestrzeń dyskowa jest zwiększona do 150 GB. CDN jest również częścią Planu Plus.

Business Pro, za 14,95 USD miesięcznie, oferuje nieograniczoną liczbę witryn, a także nieograniczoną przepustowość, pamięć i konta e-mail.

CDN, prywatny SSL, dedykowane IP i Site Backup Pro są zawarte w tym planie najwyższego poziomu. Plany BlueHost obejmują również bezpłatną rejestrację domeny na jeden rok.

BlueHost’s oferuje trzy skalowalne plany chmurowe za dodatkową opłatą, która odzwierciedla dane w trzech miejscach, zapewniając niezawodność i krótszy czas ładowania.

Zarządzany hosting WordPress. BlueHost ma cztery zarządzane plany WordPress oparte na technologii VPS, więc na serwerze jest mniej stron internetowych.

Najmniejszy plan, blogger, za 12,95 USD miesięcznie, jest ograniczony do 100 milionów odwiedzin, 30 GB przestrzeni dyskowej i pięciu witryn.
Najwyższy plan dla przedsiębiorstw, wyceniony na 85 USD miesięcznie, ma 240 GB przestrzeni dyskowej, nieograniczoną przepustowość i 30 witryn. Dwie pozostałe, profesjonalna za 37,50 USD, a biznes za 60 USD leżą pomiędzy.

Wszystkie plany mają bezpłatny CDN i SiteLock (dwie dolne warstwy mają SiteLock Pro, biznes ma SiteLock Premium, a najwyższy poziom zapewnia SiteLock Enterprise).

Arvixe

Shared Hosting. Arvixe oferuje cztery wspólne plany – dwa w PersonalClass i dwa w BusinessClass. Aby uzyskać szybsze ładowanie i czas reakcji dla Twojej klienteli, masz możliwość wyboru amerykańskich, europejskich lub azjatyckich centrów danych przy kasie.

Zarówno osobiste, jak i biznesowe oferują nieograniczoną przestrzeń, przepustowość, e-maile i bazy danych. PersonalClass kosztuje 4 USD miesięcznie; BusinessClass kosztuje 22 USD miesięcznie; PersonalClassPro kosztuje 7 USD miesięcznie; a BusinessClassPro kosztuje 35 USD miesięcznie.

Poziomy Pro zezwalają na nieograniczoną liczbę witryn, a niższe poziomy tylko sześć.

Różnica między PersonalClass a BusinessClass polega na tym, że BusinessClass ma mniej użytkowników na serwerze – w zasadzie dzielony hosting z funkcjami VPS.

Opcja ASP (Windows) uruchamia o kilka dolarów więcej za każdy plan i poziom. Wspólne plany Arvixe przewidują nieograniczoną liczbę baz danych MySQL i PostgreSQL. Plany BusinessClass mają również bezpłatny certyfikat SSL, o ile witryna jest hostowana z Arvixe.

Zarządzany hosting WordPress. Arvixe oferuje zarządzane plany WordPress, które zaczynają się od 4 USD miesięcznie, tak samo jak wspólne plany hostingowe. Nieograniczona przepustowość, nieograniczona przestrzeń dyskowa i nieograniczona liczba witryn zawiera wszystkie plany.

Strony WordPress można łatwo przeskalować z udostępnionego na VPS i dedykowany hosting, chociaż ceny Arvixe rosną w przypadku VPS lub dedykowanych serwerów.

VPS i plany dedykowane: BlueHost ma cztery plany VPS. Warstwa VPS standardu BlueHost za 14,99 USD miesięcznie byłaby odpowiednia dla indywidualnej lub małej firmy, która wymagała nieco większej wydajności niż pozwoliłby na to wspólny plan.

Arvixe oferuje dwa w systemie Linux i Windows. Plany Arvixe wynoszą 40 USD i 70 USD miesięcznie dla opcji Linux. Dwie warstwy Windows VPS to 60 USD i 100 USD miesięcznie.

Najlepszy plan VPS BlueHost kosztuje zaledwie 59,99 USD miesięcznie, ale jest ograniczony do 4 TB przepustowości, podczas gdy wszystkie cztery plany Arvixe mają nieograniczoną przepustowość i są dostarczane z bezpłatnym certyfikatem SSL tak długo, jak masz plan.

BlueHost ma trzy dedykowane warstwy, umożliwiające odpowiednio 3, 4 i 5 adresów IP. Są wyceniane na 74,99 USD, 99,99 USD i 124,99 USD miesięcznie. W zależności od konfiguracji, sześć poziomów serwerów dedykowanych dla jednego procesora firmy Arvixe kosztuje od 128,70 USD miesięcznie do 227,50 USD miesięcznie.

Dla tych, którzy potrzebują większej wydajności, Arvixe ma dwie warstwy wieloprocesorowe w cenie 357,30 USD miesięcznie. Arvixe oferuje również opcje chmurowe, zaczynając od 108 USD miesięcznie. Choć droższe niż BlueHost, plany Arvixe są w pełni zarządzane.

Gwarancja zwrotu pieniędzy: BlueHost posiada przemysłową standardową 30-dniową gwarancję. Arvixe ma dłuższą 60-dniową gwarancję. Jeśli masz bezpłatną rejestrację domeny na BlueHost lub Arvixe, będą oni pobierać opłatę rejestracyjną za zwrot pieniędzy, a ty zachowasz nazwę domeny.

Opinia

Ceny Arvixe są wyższe niż w BlueHost, ale niższe poziomy mają więcej funkcji niż niższe poziomy w BlueHost. Arvixe ma dłuższą gwarancję zwrotu pieniędzy i oferuje plany systemu Windows dla tych, którzy tego potrzebują.

Porównaj, jak łatwo korzystać z Bluehost i Arvixe

Łatwość użycia

Panel sterowania. BlueHost używa cPanel, ale ze zmodyfikowanym interfejsem, więc zwykli użytkownicy cPanel będą musieli wprowadzić pewne poprawki. Arvixe korzysta ze zwykłego, przyjaznego dla użytkownika, opartego na ikonach cPanel.

Instalator jednym kliknięciem. BlueHost używa instalatora MOJO Marketplace za pomocą jednego kliknięcia do łatwej instalacji prawie stu aplikacji. Arvixe używa Softaculous jako instalatora za jednym kliknięciem dla setek aplikacji.

Nawigacja strony internetowej. Zarówno witryny BlueHost, jak i Arvixe dostarczają danych potrzebnych do wyboru planu, wraz z pomocnymi tabelami porównawczymi do porównywania poziomów w swoich planach. Oba są czyste, uporządkowane i przyjazne dla użytkownika.

Opinia

Zarówno Bluehost, jak i Arvixe mają instalatory uruchamiane jednym kliknięciem, używają cPanel (choć zmodyfikowany w przypadku BlueHost) i mają przyjazne dla użytkownika strony internetowe. Oba są przyjazne dla użytkownika i są równie łatwe w użyciu.

Porównaj obsługę Bluehost i Arvixe

Wsparcie techniczne i obsługa klienta

Na podstawie opinii klientów jest to jeden obszar, w którym brakuje BlueHost. Arvixe cieszył się znakomitą reputacją w zakresie obsługi klienta. Jednak od wykupu EIG, według opinii klientów, ucierpiała obsługa klienta. Nadal stawki powyżej średniej.

Bluehost i Arvixe mają e-mail i czat na żywo 24/7. Pomoc telefoniczna BluHost jest również dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a usługa telefoniczna Arvixe jest ograniczona do godzin pracy biura, od poniedziałku do piątku. Oba mają obszerną bazę wiedzy z samouczkami i filmami. BlueHost ma blog i forum; Arvixe ma aktywnego bloga.

Opinia

Zarówno Bluehost, jak i Arvixe zapewniają wiele metod kontaktu. Mimo że ostatnio ucierpiała reputacja Arvixe, wciąż zyskuje więcej pozytywnych recenzji w zakresie obsługi klienta i wsparcia niż BlueHost.

Porównaj opinie użytkowników o Bluehost i Arvixe

Recenzje użytkowników

Uwaga: Zwykle recenzje są publikowane przez pasjonatów, więc większość klientów, którzy publikują recenzje, jest albo mocno negatywna, albo bardzo pozytywna. Z tego powodu nigdy nie należy używać opinii klientów jako głównego powodu wyboru hosta. Jeśli jednak występuje powszechna skarga wielu użytkowników, może to być coś do rozważenia.

Negatywne recenzje dla Bluehost i Arvixe

BlueHost. Negatywne recenzje BlueHost są prawie w całości związane ze wsparciem. Długie czasy oczekiwania, konieczność tworzenia powtarzających się biletów na ten sam problem, a nawet niegrzeczność, są powszechnymi skargami.

Arvixe. Do niedawna było kilka negatywnych recenzji Arvixe. Ostatnio niektóre opinie obawiają się złej obsługi klienta i długiego czasu oczekiwania.

Pozytywne recenzje dla Bluehost i Arvixe

BlueHost. Najbardziej pozytywne recenzje klientów Bluehost dotyczą szczęścia z podanymi cenami i funkcjami planu.

Arvixe. Arvixe otrzymuje wysokie oceny od swoich klientów za udostępnienie tak wielu funkcji w tak niskiej cenie. Użytkownicy systemu Windows z przyjemnością znajdą dla nich hosting w przystępnej cenie.

Opinia

Ogólnie rzecz biorąc, nawet po ostatnich negatywnych recenzjach obsługi klienta, Arvixe otrzymuje wysokie oceny od swoich klientów. BlueHost, z wyjątkiem dużej liczby skarg obsługi klienta, jest bardzo lubiany.

Wniosek dotyczący porównania BlueHost i Arvixe

BlueHost vs. Arvixe: Który hosting jest dla Ciebie najlepszy??

Bluehost i Arvixe mają zalety, które sprawiają, że są atrakcyjne.

Powody, dla których warto wybrać Arvixe zamiast BlueHost:

 • Darmowa rejestracja domeny, o ile hostowany jest plan
 • Wstępnie zainstalowany WordPress
 • Opcje serwera Windows dla wszystkich planów
 • Dłuższa gwarancja zwrotu pieniędzy

Powody, dla których warto wybrać BlueHost zamiast Arvixe:

 • Niższe ceny za pierwszy okres usługi dla kilku poziomów hostingu dzielonego
 • Darmowy SiteLock
 • Niższe ceny VPN i serwerów dedykowanych

Chociaż zarządzane plany WordPress BlueHost są droższe niż niektóre inne, funkcje te czynią je bardzo popularnymi, o czym świadczy fakt, że ponad 1 milion witryn WordPress jest hostowanych w BlueHost.

Jednak Arvixe, ze swoją budżetową ceną, warto sprawdzić, czy jesteś użytkownikiem WordPress. Jeśli jesteś średniej wielkości lub większy, możesz zapoznać się z planami VPS lub dedykowanymi serwerami BlueHost.

Obie firmy ucierpiały w związku z przeglądami klientów obejmującymi obsługę klienta, co może stanowić problem. Jednak obie te firmy hostingowe oferują w pełni funkcjonalne plany w doskonałych cenach.

Istnieje wiele innych firm hostingowych, które możesz rozważyć. Dla tych, którzy nie mają nic przeciwko wydaniu trochę więcej na szybkie ładowanie i czas reakcji oraz funkcje premium, warto sprawdzić SiteGround.

W przypadku firmy hostingowej, która jest doskonałym wyborem dla zarządzanego WordPressa i która ma jedną z najlepszych gwarancji zwrotu pieniędzy w branży, możesz rozważyć Hosting InMotion.

Czy masz jakieś pytania dotyczące BlueHost lub Arvixe? Jakie były Twoje ogólne doświadczenia z hostingiem? Zostaw swój komentarz i daj nam znać.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map