BlueHost vs A2 Hosting: Którego powinieneś użyć?

Istnieje wiele firm hostingowych, z których możesz wybrać witrynę. W rzeczywistości istnieje tak wiele planów i funkcji, że może sprawić, że głowa się zakręci. Dodaj stabilności procesowi i użyj tego bezpośredniego porównania, aby zawęzić wybór.


BlueHost działa w branży hostingu od 1996 roku, dlatego jest dobrze ugruntowaną firmą hostingową z ponad 2 milionami witryn hostowanych na swoich serwerach.

A2 Hosting jest nowszy w branży, powstał w 2003 roku. A2 Hosting został po raz pierwszy uruchomiony z myślą o programistach i był jednym z pierwszych, którzy oferowali PHP 5 i Ruby on Rails. Teraz skupiają się na wydajności.

Zarówno BlueHost, jak i A2 zapewniają hosting dzielony, zarządzany hosting WordPress, plany VPS i dedykowane serwery i są oparte na systemie Linux.

BlueHost zdobył wiele nagród, w tym „Best Affordable Hosting” i „Best Value Host”. A2 został zwycięzcą wielu „najlepszych” nagród, kilka z nich jeszcze w zeszłym roku.

Endurance International Group (EIG), firma będąca właścicielem wielu firm hostingowych, kupiła BlueHost w 2010 roku. EIG pozwala każdej z firm hostingowych działać pod własną nazwą.

Podczas gdy firmy hostingowe EIG nie są klonami, istnieje wystarczająco wiele podobieństw, które mogą powodować takie same problemy w przypadku innej firmy EIG.

A2 jest własnością prywatną. A2 w nazwie A2 Hosting wynika z faktu, że ich siedziba znajduje się w Ann Arbor, Michigan.

Porównaj wydajność BlueHost i A2 Hosting

BlueHost vs. A2 Hosting: Czas działania i niezawodność

Czas pracy. Chociaż statystyki czasu pracy BlueHost pokazują, że regularnie wynosi on 99,9% lub więcej, nie mają one gwarancji dostępności. A2 Hosting ma gwarancję dostępności przez 99,9% czasu. A2 Hosting zwróci 5% opłaty miesięcznej za każdą godzinę niedostępności Twojej witryny z powodu awarii sprzętu lub sieci.

Wydajność. BlueHost buduje własne serwery i wykorzystuje 16-rdzeniowy AMD Opterons. A2 Hosting korzysta z serwerów Dell z czterordzeniowymi procesorami, a nacisk na wydajność widać przy użyciu pamięci SSD.

Witryna hostowana przez Bluehost przetestowana na Pingdom spowodowała czas ładowania 2,37s, czyli ponad 65% testowanych witryn. Witryna A2 doprowadziła do szybkiego ładowania 1,49 s, czyli szybciej niż 81% testowanych witryn.

Niezawodność. Centrum danych BlueHost znajduje się w Utah. Centrum danych jest zasilane i chłodzone nadmiarowymi źródłami, a na wypadek awarii tworzone są kopie zapasowe oleju napędowego. BlueHost nie tworzy kopii zapasowych ani nadmiarowych kopii zapasowych danych, z wyjątkiem swoich planów w chmurze. Kopie zapasowe są przechowywane przez maksymalnie 30 dni.

A2 Hosting ma centra danych w USA (Michigan), Europie (Amsterdam) i Azji (Singapur). Centra danych mają nadmiarową moc i chłodzenie, a do tworzenia kopii zapasowych są generatory diesla.

Centra danych są monitorowane na miejscu pod kątem bezpieczeństwa i niezawodności. Mają także poczwórną łączność z siecią, co zapewnia nadmiarową i niezawodną obsługę.

Opinia

Podczas gdy niezawodność BlueHost jest doskonała, a czas działania dobry, brak gwarancji dostępności może być problemem.
Hosting A2 ma gwarancję, a czas ładowania i czas reakcji A2 Hosting był znacznie szybszy niż w BlueHost.

Porównaj funkcje BlueHost i A2 Hosting

BlueHost vs. A2 Hosting: Kluczowe funkcje

Uwaga: Popularnym terminem marketingowym używanym przez firmy hostingowe przy opisywaniu funkcji jest „nieograniczony”. Nic nie jest naprawdę nieograniczone. Zamiast tego terminy odnoszą się do tego, co firmy hostingowe „uznają za uzasadnione użycie”. Firmy hostingowe mogą wydawać ostrzeżenia lub zawieszać witrynę, jeśli uważają, że nastąpiło „nadmierne użycie”.

Rejestracja domen. Oba hosty są rejestratorami domen. BlueHost zapewnia bezpłatny rok rejestracji domeny dla nowych kont; A2 Hosting nie.

Kreator strony internetowej. BlueHost zapewnia przeciąganie i upuszczanie Weebly Basic, który jest ograniczony do 5 stron internetowych. Podstawowy jest bezpłatny, a za dodatkową opłatą dostępna jest aktualizacja do Weebly Premium.

A2 Hosting nie ma zintegrowanego narzędzia do tworzenia stron internetowych w żadnym ze swoich planów, ale obsługuje większość bezpłatnych i komercyjnych narzędzi do tworzenia stron internetowych.

Bazy danych. BlueHost oferuje nieograniczoną liczbę baz danych MySQL. A2 Hosting ogranicza swój najniższy poziom do 5 baz danych, z nieograniczoną liczbą baz danych na innych poziomach i planach. Hosting A2 obsługuje również PostgreSQL.

Konta email. BlueHost zapewnia nieograniczoną liczbę kont e-mail i przekazywanie wiadomości e-mail. A2 Hosting ogranicza swój najniższy poziom do 25 kont, przy czym pozostałe poziomy mogą mieć nieograniczoną liczbę.

Hosting WordPress. BlueHost i A2 Hosting oferują zarządzane plany WordPress. Zarządzany plan WordPress zwykle kosztuje więcej niż standardowy wspólny plan, chociaż A2 Hosting wycenia zarówno plany wspólne, jak i zarządzane plany WordPress.

Zarządzane plany WordPress są zazwyczaj hostowane na zoptymalizowanych serwerach, z takimi funkcjami jak buforowanie i dodatkowe zabezpieczenia w celu zwiększenia wydajności i stabilności. Kolejną zaletą zarządzanego hostingu WordPress jest to, że kopie zapasowe i aktualizacja stron WordPress są wykonywane automatycznie przez firmę hostingową, dzięki czemu możesz skupić się na tym, co jest dla Ciebie ważne – na Twoich treściach.

Rozwiązanie eCommerce. BlueHost i A2 Hosting zapewniają bezpłatne koszyki zakupów za pośrednictwem swoich paneli kontrolnych, takich jak Magneto, ZenCart, PrestaShop i inne. Wtyczki WP eCommerce są dostępne z obu hostów dla stron WordPress.

Kopie zapasowe. BlueHost zapewnia codzienne, tygodniowe i miesięczne kopie zapasowe. Zapewnia również SiteBackup Pro bezpłatnie dla wspólnego planu Business Pro i za dodatkową opłatą dla innych planów. SiteBackup Pro umożliwia tworzenie kopii zapasowych i przywracanie na poziomie plików.

A2 Hosting oferuje Rewind Server, który wykonuje okresowe automatyczne migawki twojej witryny i umożliwia przywracanie plików, baz danych lub całej witryny bezpłatnie – chociaż nie jest dostępna dla najniższego poziomu.

Bezpieczeństwo hostingu. Aby wyszukiwać, usuwać i zabraniać złośliwego oprogramowania, BlueHost zapewnia podstawową usługę SiteLock bezpłatnie na niższych poziomach, a SiteLock Pro bezpłatnie na wyższych planach. BlueHost stwierdza, że ​​posiada również wewnętrzne procesy ochrony przed DDoS.

A2 skanuje i aktywnie działa przeciwko zagrożeniom DDoS, złośliwemu oprogramowaniu i wirusom za pomocą Perpetual Security i HackScan – dostarczanych bezpłatnie. Korzysta ze standardowej ochrony przed spamem oraz zaawansowanego filtrowania spamu Barracuda dla wiadomości e-mail.

A2 Hosting zapewnia także narzędzie Patchman Enhanced Security Tool, które skanuje w poszukiwaniu oprogramowania i aplikacji wymagających łatania oraz powiadamia o nieaktualnych aplikacjach.

Wszystkie plany Bluehost mają bezpłatny wspólny certyfikat SSL. Najlepszy wspólny plan w BlueHost zawiera bezpłatny prywatny certyfikat SSL. A2 Hosting zapewnia bezpłatne współdzielone SSL dla swoich planów za pośrednictwem cPanel, a prywatny SSL można kupić.

Panel sterowania. BlueHost używa cPanel, ale znacznie zmodyfikował interfejs. A2 Hosting korzysta również ze standardowego cPanel.

Zielony. DreamHost kupuje kredyty na energię odnawialną i działa na zasadzie emisji dwutlenku węgla. A2 Hosting ma również w 100% ślad węglowy i aktywnie uczestniczy w sadzeniu drzew i innych ekologicznych działaniach w Ann Arbor.

Programy partnerskie i sprzedawcy. Program partnerski BlueHost płaci 65 USD za polecenie. Program partnerski A2 Hosting płaci 85 USD za polecenie. A2 ma również program dla sprzedawców, który może być oznaczony nazwą Twojej firmy.

Dodatki. BlueHost ma 150 USD na kredyty reklamowe. BlueHost przeprowadzi migrację ustalonej witryny, jeśli masz ją gdzie indziej, chociaż pobiera opłatę za usługę. A2 Hosting ma 50 USD kredytu reklamowego dla Bing / Yahoo.

Opinia

Zarówno BlueHost, jak i A2 Hosting zapewniają szeroki zakres funkcji. Oba są zielone, oba używają cPanel, oba mają atrakcyjne programy partnerskie i oba zapewniają funkcje bezpieczeństwa, aby zapewnić bezpieczeństwo Twojej witryny.

BlueHost ma niewielką przewagę pod względem funkcji, oferując bezpłatny rok rejestracji domeny i udostępniając Weebly, twórcę strony.

Porównaj plany hostingowe i ceny BlueHost i A2 Hosting

Plany hostingowe & cennik

Uwaga: Agresywna konkurencja prowadzi do ciągłych zmian cen i wielu cen promocyjnych. Ceny promocyjne zazwyczaj ograniczają się do pierwszego okresu świadczenia usługi, więc zapisanie się na dłuższy okres oznacza większe oszczędności.

Nawet bez promocji dłuższe warunki świadczenia usług zwykle powodują zerwanie cen. Poniższe ceny są wymienione na stronach internetowych hosta w momencie tego porównania.

BlueHost. BlueHost oferuje trzy wspólne plany. Podstawowy, za 3,95 USD miesięcznie, pozwala na jedną stronę, zapewnia 50 GB przestrzeni dyskowej oraz pozwala na nieograniczoną przepustowość i konta e-mail. Dodatkowo, przy 6,95 USD miesięcznie, pozwala na maksymalnie 10 witryn i zwiększa pojemność do 150 GB.

CDN jest również częścią Planu Plus. Business Pro, za 14,95 USD miesięcznie, oferuje nieograniczoną liczbę witryn, a także nieograniczoną przepustowość, pamięć i konta e-mail. CDN, prywatny SSL, dedykowane IP i Site Backup Pro są zawarte w tym planie najwyższego poziomu.

Wszystkie wspólne plany BlueHost są objęte bezpłatną rejestracją domeny na jeden rok. BlueHost oferuje trzy skalowalne plany chmurowe za dodatkową opłatą, która odzwierciedla dane w trzech miejscach, zapewniając niezawodność i krótszy czas ładowania.

BlueHost ma cztery zarządzane plany WordPress oparte na technologii VPS. Najmniejszy plan, blogger, za 12,95 USD miesięcznie, jest ograniczony do 100 milionów odwiedzin, 30 GB przestrzeni dyskowej i pięciu witryn. Najwyższy plan dla przedsiębiorstw ma 240 GB przestrzeni dyskowej, nieograniczoną przepustowość, 30 witryn i kosztuje 85 USD miesięcznie.

Dwa środkowe poziomy są profesjonalne za 37,50 USD, a biznesowe za 60 USD miesięcznie. Profesjonalny poziom umożliwia 300 milionów odwiedzających i ma 60 GB przestrzeni dyskowej. Warstwa biznesowa umożliwia 600 milionów odwiedzających i ma 120 GB przestrzeni dyskowej.

Wszystkie mają bezpłatny CDN i SiteLock (dwie dolne warstwy mają SiteLock Pro, firma ma SiteLock Premium, a najwyższa warstwa zapewnia SiteLock Enterprise).

Hosting A2. A2 oferuje również trzy wspólne plany. Lite pozwala na jedną witrynę, pięć baz danych, a jej cena wynosi 3,92 USD miesięcznie. Plany Swift i Turbo pozwalają na nieograniczoną liczbę stron internetowych i nieograniczoną liczbę baz danych. Swift kosztuje 4,90 USD miesięcznie, a Turbo kosztuje 9,31 USD miesięcznie.

Wszystkie mają nieograniczoną pamięć SSD i nieograniczoną przepustowość. Hosting A2 ma CloudLinux, szybszą wersję systemu operacyjnego Centos i stwierdza, że ​​ma mniej klientów na serwer niż większość.

A2 Hosting ma trzy zarządzane plany WordPress, których cena jest taka sama jak w przypadku wspólnych planów hostingowych. Wersja Lite jest ograniczona do jednej witryny internetowej i pięciu baz danych, a jej cena wynosi 3,92 USD miesięcznie. Szybka, za 4,90 USD miesięcznie, i Turbo, za 9,31 USD miesięcznie, oferują nieograniczoną liczbę stron internetowych i baz danych.

Wszystkie plany są oparte na dyskach SSD i mają buforowanie, chociaż Turbo Plan zoptymalizował buforowanie. Wszystkie mają CDN i dodatkowe opcje bezpieczeństwa. Swift i Turbo są również wyposażone w funkcję Rewind serwera do tworzenia kopii zapasowych.

VPS i plany dedykowane: BlueHost ma cztery plany VPS. Warstwy VPS BlueHost są wyceniane na 14,99 USD, 29,99 USD, 44,99 USD i 55,99 USD miesięcznie. Plany BlueHost VPS mają limity przepustowości od 1 TB do 4 TB.

A2 Hosting ma trzy niezarządzane i trzy zarządzane plany VPS, wszystkie z dyskami SSD. Niezarządzane to 5 USD, 10 USD i 15 USD miesięcznie i mają 2 TB limitu przepustowości. Zapewniają odpowiednio 20 GB, 30 GB i 50 GB pamięci.

Zarządzane warstwy VPS z hostingu A2 są wyceniane na 32,99 USD, 46,19 USD i 65,99 USD miesięcznie. Mają 75, 100 i 150 GB przestrzeni dyskowej oraz 2, 3 i 4 TB przepustowości.

BlueHost ma trzy dedykowane warstwy, pozwalające na 3, 4 i 5 adresów IP, wycenione odpowiednio na 74,99 USD, 99,99 USD i 124,99 USD miesięcznie. A2 Hosting ma trzy niezarządzane i trzy zarządzane dedykowane warstwy serwerów.

Niezarządzane są wyceniane na 99,59 USD, 165,99 USD i 248,99 USD miesięcznie. Warstwy zarządzane to 141,09 USD, 207,49 USD i 290,49 USD miesięcznie.

Gwarancja zwrotu pieniędzy: BlueHost posiada przemysłową standardową 30-dniową gwarancję. A2 Hosting ma 30-dniowy pełny zwrot i proporcjonalny zwrot po 30 dniach. Jeśli masz bezpłatną rejestrację domeny w BlueHost, opłata za rejestrację domeny zostanie potrącona z jakiegokolwiek zwrotu, a Ty zachowasz nazwę domeny.

Opinia

Hosting współdzielony BlueHost jest nieco wyższy niż plany A2 Hosting, ale ma więcej funkcji. Ceny i funkcje A2 Hosting dla zarządzanych planów WordPress sprawiają, że jest to atrakcyjny wybór dla użytkowników WordPress.

A2 Hosting daje klientom większy wybór w zakresie VPS i dedykowanych planów, zapewniając niezarządzane i zarządzane opcje.

Porównaj, jak łatwy w użyciu BlueHost i A2 Hosting

Łatwość użycia

Panel sterowania. BlueHost używa cPanel, ale ze zmodyfikowanym interfejsem, więc zwykli użytkownicy cPanel będą musieli wprowadzić pewne poprawki. A2 Hosting korzysta ze standardowego, branżowego standardu, cPanel.

Instalator jednym kliknięciem. BlueHost używa instalatora MOJO Marketplace za pomocą jednego kliknięcia do łatwej instalacji prawie stu aplikacji. A2 zapewnia instalację aplikacji jednym kliknięciem w setkach aplikacji za pośrednictwem Softaculous.

Nawigacja strony internetowej. Witryny BlueHost i A2 Hosting zapewniają wszystkie informacje potrzebne do wyboru abonamentu. Oba mają wygodne tabele porównawcze do porównywania poziomów w swoich planach. Oba są czyste i przyjazne dla użytkownika. A2 ma przydatną funkcję – linki do wyskakujących okienek dla wielu terminów i opcji pokazanych na wykresach.

Opinia

Obie mają setki aplikacji, które można zainstalować jednym kliknięciem, obie mają łatwe w nawigacji strony internetowe i oba korzystają z cPanel – chociaż BlueHost’s jest zmodyfikowany. Większość użytkowników byłaby zadowolona z łatwości korzystania z którejkolwiek z tych firm hostingowych.

Porównaj obsługę BlueHost i A2 Hosting

Hosting BlueHost vs. A2: Wsparcie techniczne i obsługa klienta

Na podstawie opinii klientów jest to jeden obszar, w którym BlueHost wymaga poprawy. Wsparcie A2 Hosting jest stale oceniane wysoko, a personel pomocniczy jest uważany za przyjazny i kompetentny.

BlueHost i A2 Hosting mają telefon, e-mail i czat na żywo przez całą dobę. Oba mają forum i obszerną bazę wiedzy. A2 Hosting ma aktywnego bloga.

Opinia

Chociaż BlueHost zapewnia wiele metod kontaktu, opinie klientów wielokrotnie narzekają na wsparcie. A2 Hosting ma te same liczne metody kontaktu, ale jego wsparcie jest bardzo cenione. A2 jest wyborem, jeśli wsparcie ma dla Ciebie wysoki priorytet.

Porównaj opinie użytkowników o Bluehost i A2 Hosting

Recenzje użytkowników

Uwaga: recenzje są zwykle publikowane przez osoby, które mają silne opinie, więc większość klientów, którzy publikują opinie, jest albo mocno negatywna, albo bardzo pozytywna. Z tego powodu recenzje nie powinny być głównym czynnikiem przy wyborze hosta. Jednak, gdy coś jest ciągle zgłaszane, może być coś do rozważenia.

Negatywne recenzje dla BlueHost i A2 Hosting

BlueHost. Negatywne recenzje BlueHost są w przeważającej mierze związane ze słabym wsparciem. Długi czas oczekiwania, niegrzeczność i powtarzające się bilety na ten sam problem nie są rzadkie.

Hosting A2. Jest mniej negatywnych opinii klientów dla A2 niż dla większości firm. Negatywne, które są publikowane, są zwykle złe doświadczenia z obsługą klienta.

Pozytywne recenzje dla BlueHost i A2 Hosting

BlueHost. Najbardziej pozytywne recenzje klientów Bluehost chwalą ceny i funkcje przewidziane w planach.

Hosting A2. A2 otrzymuje znacznie więcej pozytywnych recenzji niż negatywnych za obsługę klienta. Klienci są również pod wrażeniem szybkości stron internetowych na A2 oraz liczby funkcji oferowanych w tej cenie.

Opinia

Ogólnie rzecz biorąc, A2 Hosting otrzymuje zdecydowanie więcej pozytywnych recenzji niż negatywnych recenzji.

Wniosek dotyczący porównania BlueHost i A2 Hosting

BlueHost vs. A2 Hosting: Który hosting jest dla Ciebie najlepszy??

BlueHost i A2 Hosting mają funkcje, które można uznać za plusy i minusy.

Powody, dla których warto wybrać A2 Hosting zamiast BlueHost:

 • Dyski SSD we wszystkich swoich planach
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy w każdej chwili (proporcjonalnie)
 • Gwarancja bezawaryjności
 • Szybkie serwery
 • Obsługa PostgreSQL

Powody, dla których warto wybrać BlueHost zamiast A2 Hosting:

 • Darmowy SiteLock
 • Więcej funkcji „nieograniczonych”
 • Darmowy kreator stron internetowych

Chociaż plany WordPress zarządzane przez BlueHost są droższe niż plany innych hostów, są one bardzo popularne – o czym świadczy fakt, że ponad 1 milion witryn WordPress jest hostowanych w BlueHost.

Jednak cena hostingu A2 Hosting jako hostingu współdzielonego dla zarządzanych planów WordPress sprawia, że ​​jest bardzo atrakcyjna dla użytkowników WordPress. Zarówno BlueHost, jak i A2 Hosting mają konkurencyjne ceny VPS i dedykowane opcje serwerów dla tych, którzy mają większe witryny lub większy ruch.

Oba hosty mają również wspólne plany budżetowe, które są w pełni funkcjonalne. Różnica między tymi dwiema firmami hostingowymi to lepszy wynik A2 Hosting w zakresie obsługi klienta i wsparcia.

Istnieją inne firmy hostingowe do rozważenia. Jeśli nie masz nic przeciwko wydaniu kilku dolarów więcej na szybkie ładowanie i czas reakcji, a także na funkcje premium, SiteGround byłby warty sprawdzenia.

Innym hostem z atrakcyjnie zarządzanymi planami WordPress i jedną z najdłuższych gwarancji zwrotu pieniędzy jest InMotion Hosting.

Czy masz jakieś pytania dotyczące BlueHost lub A2 Hosting? Jakie były Twoje ogólne doświadczenia z hostingiem? Zostaw swój komentarz i daj nam znać.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map