Arvixe vs. SiteGround: Którego powinieneś użyć?

Być może najważniejszą decyzją dotyczącą Twojej witryny jest znalezienie odpowiedniej firmy hostingowej i planu. Jednak tak wiele firm, z których można wybierać. Możesz użyć tego porównania jeden na jednego między Arvixe i SiteGround, aby pomóc ci zawęzić wybór.


SiteGround jest jeszcze nowszy, powstało w 2004 roku, ale na jego serwerach znajduje się prawie 500 000 witryn. Zarówno Arvixe, jak i SiteGround zapewniają hosting dzielony, zarządzany hosting WordPress oraz plany VPS i serwerów dedykowanych. Arvixe ma zarówno opcje Linux, jak i Windows, natomiast SiteGround to tylko Linux.

Arvixe otrzymał tytuł PCMag Editor’s Choice w 2015 roku i został uznany przez Inc.com za jedną z najszybciej rozwijających się firm w USA SiteGround zdobył wiele nagród „best of”, ale wiele pochodzi z witryn, które stworzyli w celu autopromocji – coś, co jest to zbyt powszechne w przypadku firm hostingowych. SiteGround zdobył uzasadnione nagrody za czas pracy i obsługę klienta.

Arvixe został zakupiony przez Endurance International Group (EIG) w 2014 r. Istnieje wiele firm hostingowych pod szyldem EIG, ale wszystkie działają pod własnymi oryginalnymi nazwami. Chociaż firmy EIG nie są klonami, jeśli miałeś z nimi problemy, są na tyle podobne, że możesz mieć te same problemy z innym.

SiteGround została założona w 2004 roku i jest prywatną firmą z główną siedzibą w Sofii, w Bułgarii, choć jest obecna na całym świecie.

Porównaj wydajność Arvixe i SiteGround

Arvixe vs. SiteGround: Czas działania i niezawodność

Czas pracy. Arvixe ma gwarancję 99,9% z darmowym zwrotem miesiąca, jeśli średnia miesięczna spadnie poniżej tego odsetka. SiteGround ma podobną gwarancję nieprzerwanego działania wynoszącą co najmniej 99,9%. Jeśli witryna mieści się między 99,9% a 99%, otrzymasz miesiąc bezpłatnego hostingu; za każdy 1% poniżej 99% otrzymasz dodatkowy miesiąc za darmo.

Wydajność. Arvixe umieszcza większość danych związanych z witryną na dyskach SSD, w tym bazach danych i serwerach e-mail, w celu zapewnienia szybkiej wydajności. SiteGround nie opiera się na tej samej technologii od lat.

Kiedy pojawią się nowe metody lub szybsze technologie, SiteGround zaktualizuje swoje centra danych – dla wszystkich użytkowników, a nie tylko nowych użytkowników. SiteGround używa Supercache do wszystkich swoich planów, a nie tylko zarządzanego hostingu WordPress, jak większość firm.

Witryna hostowana przez Arvixe osiągnęła czas ładowania 1,05 s, czyli ponad 89% testowanych witryn. Test porównywalnej witryny SiteGround przyniósł czas ładowania 1,2 s, czyli ponad 87% testowanych witryn.

Niezawodność. Arvixe ma centra danych na całym świecie – w Ameryce Północnej (Dallas, Teksas), Europie (Amsterdam) i (Hongkong). Wszystkie centra danych są w pełni redundantne z wieloma opcjami zasilania i chłodzenia. Centra danych są monitorowane na miejscu pod kątem bezpieczeństwa i niezawodności.

SiteGround ma również centra danych na całym świecie. Istnieją centra danych w Chicago, Londynie, Amsterdamie i Singapurze. Centra danych mają nadmiarową moc i chłodzenie z kopiami zapasowymi zasilanymi olejem napędowym.

W 2015 r. Udostępniono serwery współdzielone, aby korzystały z kontenerów Linux, które łączą serwery, aby przyspieszyć dostęp i zapewnić większą niezawodność. Wszystkie ich plany zostały przełączone na SSD do przechowywania, a także na bazy danych MySQL.

Opinia

Każdy z nich zapewni szybką i niezawodną obsługę. Oba mają wyjątkowe gwarancje bezawaryjności i oba mają bardzo szybką reakcję i czasy ładowania.

Porównaj funkcje Arvixe i SiteGround

Porównaj kluczowe funkcje

Uwaga: Chociaż każda firma hostingowa używa „nieograniczonej” lub „niesprawdzonej” przy opisywaniu funkcji, jest to trochę mylące. Ten termin marketingowy nie oznacza „używaj tyle, ile chcesz”. Zamiast tego terminy odnoszą się do tego, co firmy hostingowe „uznają za uzasadnione użycie”.

Firmy hostingowe będą karać witryny, które według nich wykraczają poza to, czasem bez ostrzeżenia – chociaż większość użytkowników nigdy nie wykracza poza rozsądne użycie.

Rejestracja domen. Oba hosty są rejestratorami domen. Arvixe różni się od standardu branżowego – oferuje bezpłatną domenę, o ile masz plan. Arvixe oferuje również bezpłatny transfer, jeśli masz już domenę w innym miejscu. SiteGround oferuje jeden bezpłatny rok rejestracji domeny.

Kreator strony internetowej. Arvixe zapewnia RvSiteBuilder, bogaty w funkcje konstruktor z edytorem WSYWIG i ponad 600 szablonami internetowymi. SiteGround oferuje Weebly Basic za darmo – choć liczba stron, które możesz utworzyć, jest ograniczona. Za dodatkową miesięczną opłatą możesz uaktualnić do bardziej rozbudowanych wersji Weebly.

Bazy danych. Arvixe oferuje nieograniczoną liczbę baz danych MySQL i obsługuje bazy danych PostgreSQL. SiteGround oferuje nieograniczoną liczbę baz danych MySQL.

Konta email. Zarówno Arvixe, jak i SiteGround zapewniają nieograniczoną liczbę kont e-mail i przekazywanie wiadomości e-mail. Konta nieograniczone są zaletą, jeśli jesteś dużą firmą z wieloma pracownikami, ponieważ pozwala na skonfigurowanie osobnych kont dla każdego z nich. Dodatkowo każdy dział w Twojej firmie, taki jak sprzedaż, wsparcie i informacje, może mieć osobne konto.

Hosting WordPress. Zarówno Arvixe, jak i SiteGround oferują zarządzane plany WordPress. Zwykle zarządzane plany WordPress będą kosztować więcej niż standardowy wspólny plan. Część dodatkowych kosztów wynika z faktu, że zarządzane plany WordPress są zazwyczaj umieszczane na zoptymalizowanych serwerach z buforowaniem i dodatkowymi zabezpieczeniami w celu zwiększenia wydajności i stabilności.

Kolejną zaletą zarządzanego hostingu WordPress jest to, że wykonywane są dla Ciebie automatyczne kopie zapasowe twoich witryn WordPress, a także planowanie i instalowanie aktualizacji. Pozwala to skupić się na tym, co ważne – na treści.

Zarówno Arvixe, jak i SiteGround są wyjątkowe, ponieważ nie pobierają dodatkowych opłat za swoje plany WordPress.

Rozwiązanie eCommerce. Arvixe i SiteGround obsługują niektóre bezpłatne i komercyjne opcje eCommerce, wiele z obsługą 24/7 i automatyczną instalacją.

Kopie zapasowe. Arvixe codziennie tworzy kopie zapasowe migawek swoich serwerów przy użyciu R1Soft, do którego klienci mają dostęp za pośrednictwem panelu sterowania. Kopie zapasowe są hostowane na osobnym serwerze w celu zapewnienia nadmiarowości. SiteGround wykonuje codzienne kopie zapasowe przechowywane przez 30 dni.

Bezpieczeństwo hostingu. Arvixe skanuje i aktywnie działa przeciwko zagrożeniom DDoS, a także zapewnia ochronę przed atakami siłowymi. Plany Arvixe zawierają filtry SpamAssassin i Spamhaus do wiadomości e-mail.

SiteGround zapewnia SpamExperts za pośrednictwem panelu sterowania. SiteGround ma również niestandardowe oprogramowanie, które może izolować konta, które mają problemy, co chroni twoją witrynę, nawet jeśli zła strona znajduje się na tym samym serwerze udostępnionym. SiteGround monitoruje serwery w czasie rzeczywistym, a jego oprogramowanie może automatycznie reagować na większość problemów bez interwencji człowieka.

Arvixe zapewniał współdzielony SSL dla swoich wspólnych planów Linuksa, ale teraz wydaje się, że Wspólne SSL nie są już dostępne dla planów Linux lub Windows PersonalClass. Jednak plany biznesowe mają bezpłatny SSL, o ile masz plan z Arvixe, a prywatne SSL można kupić. SiteGround zapewnia bezpłatny certyfikat SSL na rok dla wszystkich poziomów z wyjątkiem najniższych.

Panel sterowania. Arvixe i SiteGround używają standardowego cPanel.

Programy partnerskie i sprzedawcy. Program partnerski Arvixe płaci od 70 $ do 135 $ za polecenie, w zależności od liczby poleconych, które masz miesięcznie. Arvixe ma również program dla sprzedawców zarówno dla systemu Linux, jak i Windows. SiteGround ma program dla sprzedawców, który zapewnia rabaty ilościowe, a jego program partnerski płaci od 50 $ do 125 $ za polecenie, również w zależności od liczby poleconych miesięcznie.

Dodatki. Arvixe oferuje 200 USD na kredyty reklamowe dla Google i Yahoo. Arvixe oferuje „Priorytetowe wsparcie” za dodatkową opłatą miesięczną. SiteGround oferuje konta e-mail za niewielką miesięczną opłatą. SiteGround obsługuje również hosting Joomla i Drupal.

Opinia

Obie są w pełni funkcjonalnymi firmami hostingowymi. Jednak wsparcie Arvixe dla PostgreSQL, jego „bezpłatnej domeny tak długo, jak masz plan”, obsługa systemów Linux i Windows oraz lepszego narzędzia do budowania stron internetowych, daje Arvixe niewielką przewagę nad SiteGround pod względem funkcji.

Porównaj plany hostingowe i ceny Arvixe i SiteGround

Plany hostingowe & cennik

Uwaga: Hosting to branża konkurencyjna. W rezultacie stale zmieniają się ceny i wiele cen promocyjnych. Ponieważ ceny promocyjne zwykle ograniczają się do pierwszego okresu świadczenia usługi, zapisanie się na dłuższy okres oznacza większe oszczędności. Nawet bez promocji dłuższe warunki świadczenia usług zwykle powodują obniżki cen. Poniższe ceny są aktualne na czas tego porównania.

Arvixe. Arvixe oferuje cztery wspólne plany – dwa w PersonalClass i dwa w BusinessClass. Aby przyspieszyć ładowanie i czas reakcji dla głównej bazy klientów, możesz wybrać w kasie centra danych w Stanach Zjednoczonych, Europie lub Azji.

Wszystkie warstwy PersonalClass i BusinessClass oferują nieograniczoną przestrzeń, przepustowość, wiadomości e-mail i bazy danych. PersonalClass kosztuje 4 USD miesięcznie, a BusinessClass kosztuje 22 USD miesięcznie. PersonalClassPro kosztuje 7 USD miesięcznie, a BusinessClassPro kosztuje 35 USD miesięcznie. Poziomy Pro pozwalają na nieograniczoną liczbę witryn, podczas gdy zwykłe poziomy pozwalają tylko na sześć.

Różnica między PersonalClass a BusinessClass polega na tym, że BusinessClass ma mniej użytkowników na serwerze, co czyni go zasadniczo współdzielonym hostingiem z funkcjami VPS. Opcja ASP (Windows) uruchamia o kilka dolarów więcej za każdy plan i poziom. Wspólne plany Arvixe przewidują nieograniczoną liczbę baz danych MySQL i PostgreSQL. Plany BusinessClass mają również bezpłatny certyfikat SSL, o ile witryna jest hostowana z Arvixe.

Arvixe oferuje dwa zarządzane plany WordPress – 4 USD i 7 USD miesięcznie, tak samo jak hosting dzielony. Nieograniczona przepustowość, nieograniczone miejsce do przechowywania danych i nieograniczona liczba baz danych zawiera wszystkie plany. Plan 4 USD jest ograniczony do 6 stron internetowych, podczas gdy plan 7 USD pozwala na nieograniczoną liczbę.

Strony WordPress można łatwo przeskalować z udostępnionego na VPS i dedykowany hosting, chociaż ceny Arvixe rosną w przypadku VPS lub dedykowanych serwerów.

SiteGround. SiteGround oferuje trzy wspólne plany. Uruchomienie pozwala na jedną witrynę, 10 GB przestrzeni dyskowej i kosztuje 3,95 USD miesięcznie. GrowBig, za 7,95 USD miesięcznie, i GoGeek, za 14,95 USD miesięcznie, oferują nieograniczoną liczbę stron internetowych oraz odpowiednio 20 GB i 30 GB przestrzeni dyskowej.

Wszystkie plany obejmują bezpłatny rok rejestracji domeny, nieograniczoną liczbę kont e-mail, nieograniczony ruch, codzienne tworzenie kopii zapasowych i bezpłatny CDN. Plany GrowBig i GoGeek dodają priorytetowe wsparcie techniczne i bezpłatny SSL na okres jednego roku. Plan GoGeek dodaje mniej kont na serwer, zgodność PCI i Git.

Podczas gdy SiteGround nie liczy odwiedzających w stosunku do wykorzystania przepustowości, mierzy zużycie procesora i wyświetla ostrzeżenia o tym, co uważa za nadmierne wykorzystanie zasobów procesora.

SiteGround ma trzy zarządzane plany WordPress; Uruchomienie, które jest ograniczone do jednej witryny i 10 GB miejsca, GrowBig z 20 GB miejsca i GoGeek z 30 GB. Plany GrowBig i GoGeek zapewniają nieograniczoną liczbę witryn, bezpłatny SSL na rok i priorytetowy status na biletach pomocy technicznej. Plan GoGeek dodaje Git i ma mniej użytkowników na serwer.

Wszystkie trzy plany obejmują bezpłatną domenę, bezpłatny CDN, obsługę WordPerfect i nieograniczony ruch. Podobnie jak w przypadku wspólnych planów, SiteGround nie ogranicza liczby odwiedzających. Zamiast tego użycie procesora jest mierzone przez SiteGround i generowane są ostrzeżenia o nadmiernym zużyciu.

Ceny zarządzanych przez SiteGround planów WordPress są takie same, jak ich wspólne plany, na 3,95 USD, 7,95 USD i 14,95 USD miesięcznie.

VPS i plany dedykowane: Arvixe oferuje dwie warstwy VPS zarówno w systemie Linux, jak i Windows. Plany Arvixe wynoszą 40 USD i 70 USD miesięcznie dla opcji Linux. Dwie warstwy Windows VPS to 60 USD i 100 USD miesięcznie.

Wszystkie cztery plany Arvixe mają nieograniczoną przepustowość i są dostarczane z bezpłatnym certyfikatem SSL tak długo, jak długo masz plan. Cztery plany VPS SiteGround znajdują się w chmurze na stronie i kosztują od 60 do 140 USD miesięcznie. Są ograniczone do 5 TB przepustowości i 20 do 80 GB pamięci. Są w pełni zarządzane i znajdują się na dyskach SSD w celu zapewnienia szybkości i niezawodności.

W zależności od konfiguracji, sześć poziomów serwerów dedykowanych dla jednego procesora firmy Arvixe kosztuje od 128,70 USD miesięcznie do 227,50 USD miesięcznie. Dla tych, którzy potrzebują większej wydajności, Arvixe ma dwie warstwy wieloprocesorowe w cenie 357,30 USD miesięcznie.

Arvixe oferuje również opcje chmurowe, zaczynając od 108 USD miesięcznie. Wszystkimi planami dedykowanymi Arvixe zarządza się za Ciebie. SiteGround ma trzy dedykowane plany od 229 USD do 429 USD miesięcznie.

Gwarancja zwrotu pieniędzy: 60-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy Arvixe jest lepsza niż standard branżowy. SiteGround posiada przemysłową standardową 30-dniową gwarancję. Jeśli masz bezpłatną rejestrację domeny na Arvixe lub SiteGround, będą oni pobierać opłatę rejestracyjną od jakiegokolwiek zwrotu pieniędzy, a ty zachowasz nazwę domeny.

Opinia

Użytkownicy WordPress uznają ceny hostów za atrakcyjne. Jednak najwyższy poziom SiteGround, który jest równoważny z najwyższym poziomem Arvixe, jest dwa razy wyższy niż cena. Jeśli potrzebujesz systemu Windows, Arvixe jest twoim jedynym wyborem między tymi dwoma, ponieważ SiteGround nie ma żadnych planów Windows. Ceny i funkcje Arvixe są lepsze niż oferty SiteGround w VPS i opcjach serwera dedykowanego.

Porównaj, jak łatwo korzystać z Arvixe i SiteGround

Łatwość użycia

Panel sterowania. Zarówno Arvixe, jak i SiteGround korzystają z przyjaznego dla użytkownika, opartego na ikonach interfejsu cPanel, który z jakiegoś powodu jest standardem branżowym.

Instalator jednym kliknięciem. Zarówno Arvixe, jak i SiteGround używają Softaculous jako instalatora za jednym kliknięciem dla setek aplikacji.

Nawigacja strony internetowej. Strony Arvixe i SiteGround są dobrze rozplanowane. Oba mają wygodne tabele porównawcze do porównywania poziomów w swoich planach.

Opinia

Te dwie firmy hostingowe są prawie identyczne pod względem łatwości użytkowania, przy czym obie są bardzo przyjazne dla użytkownika.

Porównaj obsługę Arvixe i SiteGround

SiteGround vs. Arvixe: Wsparcie techniczne i obsługa klienta

Do niedawna firma Arvixe cieszyła się wyjątkowo dobrą opinią w zakresie obsługi klienta. Od czasu wykupu EIG wzrosły skargi klientów na usługi i wsparcie. Jednak nadal utrzymuje się powyżej średniej w zakresie obsługi klienta.

Na podstawie opinii klientów SiteGround ma doskonałe wsparcie. SiteGround twierdzi, że czas oczekiwania na bilety pomocy technicznej wynosi tylko 10 minut.

Arvixe i SiteGround mają telefon, e-mail i czat na żywo przez całą dobę. Oba mają obszerną bazę wiedzy z samouczkami i filmami, a oba mają aktywnego bloga.

Opinia

Do 2014 r. Jedna z tych firm byłaby równie imponująca pod względem wsparcia i obsługi. Dzisiaj SiteGround, na podstawie opinii klientów, ma przewagę w tym dziale.

Porównaj opinie użytkowników dotyczące Arvixe i SiteGround

Recenzje użytkowników

Uwaga: Recenzja nigdy nie powinna decydować o tym, który host wybrać. Recenzje są zazwyczaj publikowane przez osoby, które czują się bardzo silnie, co oznacza, że ​​są albo mocno negatywne, albo bardzo pozytywne. Jednak, gdy coś jest ciągle wymieniane, może to być coś do zbadania.

Negatywne recenzje dla Arvixe i SiteGround

Arvixe. Do niedawna było kilka negatywnych recenzji Arvixe. Ostatnio jednak opinie narzekają na złą obsługę klienta i długi czas oczekiwania.

SiteGround. Większość negatywnych recenzji SiteGround skarży się na niektóre z ich zasad. Niezadowolenie z obsługi automatycznego odnawiania oraz brak ostrzeżenia przed zamknięciem witryny z powodu nadmiernego zużycia procesora.

Pozytywne recenzje dla Arvixe i SiteGround

Arvixe. Arvixe otrzymuje wysokie uznanie od swoich klientów za wszystkie funkcje dostępne po cenach budżetowych. Użytkownicy systemu Windows z przyjemnością znajdują hosting w przystępnej cenie.

SiteGround. Pozytywne recenzje klientów SiteGround konsekwentnie wspominają o szybkości i przydatności wsparcia oraz niezawodności serwerów SiteGround.

Opinia

Ogólnie rzecz biorąc, obie te firmy hostingowe są dobrze przyjmowane przez klientów. Jednak ze względu na ostatnie skargi dotyczące pomocy technicznej dotyczące Arvixe, SiteGround otrzymuje więcej pozytywnych recenzji.

Wnioski dotyczące porównania Arvixe i SiteGround

Wniosek: Który hosting jest dla Ciebie najlepszy?

Arvixe i SiteGround mają funkcje, które odróżniają je od siebie.

Powody, dla których warto wybrać SiteGround zamiast Arvixe:

 • Przenieś witrynę bezpłatnie z innego hosta
 • Bezpieczeństwo hostingu
 • Wszystkie plany używają buforowania
 • Bezpłatny CDN

Powody, dla których warto wybrać Arvixe zamiast SiteGround:

 • Darmowa rejestracja domeny, o ile hostowany jest plan
 • Wstępnie zainstalowany WordPress
 • Opcje serwera Windows dla wszystkich planów

W pełni funkcjonalne zarządzane plany WordPress firmy Arvixe wycenione tak samo jak hosting dzielony to plus dla użytkowników WordPress. Ceny Arvixe sprawiają, że jest to lepszy wybór dla większych witryn lub tych, które mają znaczną liczbę odwiedzających.

Wspólne plany SiteGround są atrakcyjnie wycenione, ale nieco ograniczone pod względem pojemności i przepustowości. Jeśli dopiero zaczynasz lub masz mniejszą witrynę, plany byłyby odpowiednie.

Obie te firmy hostingowe oferują dobre ceny za liczbę oferowanych funkcji.

To tylko dwie z wielu dostępnych opcji hostingu. Innym hostem, który spodoba się użytkownikom WordPress, jest InMotion Hosting, ze względu na doskonale zarządzane plany WordPress.

Czy masz jakieś pytania dotyczące Arvixe lub SiteGround? Jakie były Twoje ogólne doświadczenia z hostingiem? Zostaw swój komentarz i daj nam znać.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map