Arvixe vs. A2 Hosting: Którego powinieneś użyć?

Przy tak wielu funkcjach i tak wielu firmach podjęcie trudnej decyzji o wyborze firmy hostingowej dla Twojej witryny może być trudne. Skorzystaj z tego porównania jeden na jednego między Arvixe i A2 Hosting, aby zawęzić wybór.


Arvixe może nie być tak dobrze znany jak niektóre firmy hostingowe, ale zyskał reputację jednej z najszybciej rozwijających się firm hostingowych w branży. Hosting A2 został po raz pierwszy uruchomiony z myślą o programistach, a ich głównym celem jest wydajność.

Obie firmy rozpoczęły działalność na początku 2000 roku – Arvixe w 2004 r. I A2 Hosting w 2003 r. Zarówno Arvixe, jak i A2 Hosting zapewniają hosting dzielony, zarządzany hosting WordPress oraz plany VPS i serwerów dedykowanych. Arvixe ma zarówno opcje Linux, jak i Windows, a A2 Hosting jest tylko Linux.

Arvixe została uznana przez Inc.com za jedną z najszybciej rozwijających się firm w Stanach Zjednoczonych i w 2015 r. Otrzymała tytuł PCMag Editor’s Choice. A2 Hosting zdobył wiele „najlepszych” nagród, w tym „Best Web Hosting” z kilku witryn w 2015 r..

Arvixe został zakupiony przez Endurance International Group (EIG) w 2014 roku. Istnieje wiele firm hostingowych pod szyldem EIG, ale wszystkie działają pod własnymi oryginalnymi nazwami. Chociaż firmy EIG nie są klonami, są na tyle podobne, że jeśli miałeś problemy z jednym, możesz mieć takie same problemy z innym.

A2 Hosting jest własnością prywatną i ma siedzibę w Ann Arbor, Michigan. Nazwa firmy pochodzi od liter „A” w Ann Arbor.

Porównaj wydajność Arvixe i A2 Hosting

Czas działania i niezawodność

Czas pracy. Arvixe ma gwarancję 99,9% z darmowym zwrotem miesiąca, jeśli średnia miesięczna spadnie poniżej tego odsetka. A2 Hosting ma taką samą gwarancję 99,9%, zwracając 5% opłaty miesięcznej za każdą godzinę, gdy Twoja witryna nie jest dostępna z powodu awarii sprzętu lub sieci.

Wydajność. Arvixe umieszcza wiele danych związanych z witryną na dyskach SSD, w tym bazach danych i serwerach e-mail, w celu zapewnienia wysokiej wydajności. A2 korzysta z serwerów Dell z czterordzeniowymi procesorami, a wszystkie ich plany wykorzystują pamięć SSD.

Witryna hostowana przez Arvixe osiągnęła czas ładowania 1,05 s, czyli ponad 89% testowanych witryn. Test porównywalnej witryny A2 zaowocował prawie równie imponującym czasem ładowania wynoszącym 1,49 s, szybszym niż 81% testowanych witryn.

Niezawodność. Arvixe ma centra danych na całym świecie – w Ameryce Północnej (Dallas, Teksas), Europie (Amsterdam) i (Hongkong). Wszystkie centra danych są w pełni redundantne z wieloma opcjami zasilania i chłodzenia. Centra danych są monitorowane na miejscu pod kątem bezpieczeństwa i niezawodności.

A2 Hosting jest również globalny, a centra danych znajdują się w Michigan, Amsterdamie i Singapurze. Centra danych są zasilane i chłodzone przy użyciu kopii zapasowych i kopii zapasowych oleju napędowego oraz są monitorowane na miejscu pod kątem bezpieczeństwa i niezawodności. Mają także większą redundancję dzięki poczwórnej łączności sieciowej w swoich centrach danych.

Opinia

Jest to jedno z nielicznych porównań, w których błyszczą obie firmy hostingowe. Każdy z nich zapewni szybkie i niezawodne działanie.

Porównaj funkcje Arvixe i A2 Hosting

Kluczowe cechy

Uwaga: Mylące określenie, które można znaleźć podczas omawiania funkcji, jest „nieograniczone” – czasami określane jako „niesprawdzone”. Nie oznacza to „tyle, ile chcesz”. Zamiast tego terminy odnoszą się do tego, co firmy hostingowe „uznają za uzasadnione użycie”, a firmy hostingowe będą karać witryny, które ich zdaniem wykraczają poza to – chociaż większość użytkowników nigdy nie przekroczy dozwolonego użytku.

Rejestracja domen. Oba hosty są rejestratorami domen. Arvixe różni się od standardu branżowego – oferuje bezpłatną domenę, o ile masz plan. Arvixe oferuje również bezpłatny transfer, jeśli masz już domenę w innym miejscu. A2 Hosting nie zapewnia bezpłatnej rejestracji domeny i za przeniesienie domeny z innego miejsca pobierana jest opłata.

Kreator strony internetowej. Arvixe zapewnia RvSiteBuilder, edytor WYSIWYG, który ma ponad 600 szablonów internetowych. A2 Hosting nie ma zintegrowanego narzędzia do tworzenia stron internetowych w żadnym ze swoich planów, ale obsługuje większość bezpłatnych i komercyjnych narzędzi do tworzenia stron internetowych.

Bazy danych. Arvixe oferuje nieograniczoną liczbę baz danych MySQL i obsługuje bazy danych PostgreSQL. A2 Hosting oferuje nieograniczoną liczbę baz danych MySQL na wszystkich poziomach oprócz najniższej, która jest ograniczona do 5 baz danych. Obsługuje również PostgreSQL.

Konta email. Arvixe zapewnia nieograniczoną liczbę kont e-mail i przekazywanie wiadomości e-mail. A2 znów ma nieograniczoną liczbę, z wyjątkiem najniższego poziomu, który jest ograniczony do 25 kont. Nieograniczone konta są zaletą, jeśli masz pracowników, ponieważ umożliwiają skonfigurowanie osobnych kont dla każdego, a każdy dział w Twojej firmie, taki jak sprzedaż, wsparcie i informacje, może mieć osobne konto.

Hosting WordPress. Zarówno Arvixe, jak i A2 Hosting oferują zarządzane plany WordPress. Większość firm hostingowych pobiera więcej za zarządzane plany WordPress niż standardowy plan wspólny. Część dodatkowych kosztów wynika z zarządzania planami WordPress na zoptymalizowanych serwerach z buforowaniem i dodatkowymi zabezpieczeniami w celu zwiększenia wydajności i stabilności.

Kolejną zaletą zarządzanego hostingu WordPress jest to, że automatyczne kopie zapasowe i aktualizacja stron WordPress są wykonywane za Ciebie. To uwalnia Cię od technicznych rzeczy i pozwala skupić się na tym, co ważne – na swoich treściach. Ani Arvixe, ani A2 Hosting nie pobierają dodatkowych opłat za swoje plany WordPress.

Rozwiązanie eCommerce. Arvixe i A2 Hosting obsługują niektóre bezpłatne i komercyjne opcje eCommerce, wiele z obsługą 24/7 i automatyczną instalacją.

Kopie zapasowe. Arvixe codziennie tworzy kopie zapasowe migawek swoich serwerów przy użyciu R1Soft, do którego klienci mają dostęp za pośrednictwem panelu sterowania. Kopie zapasowe są hostowane na osobnym serwerze w celu zapewnienia nadmiarowości. A2 zapewnia Rewind serwera dla wszystkich poziomów oprócz najniższych. Serwer Rewind wykonuje okresowe automatyczne migawki witryny i umożliwia przywracanie plików, baz danych lub całej witryny.

Bezpieczeństwo hostingu. Arvixe skanuje i aktywnie działa przeciwko zagrożeniom DDoS, a także zapewnia ochronę przed atakami siłowymi. Plany Arvixe zawierają filtry SpamAssassin i Spamhaus do wiadomości e-mail.

A2 Hosting traktuje również bezpieczeństwo poważnie, skanuje i proaktywnie działa przeciwko zagrożeniom DDoS, złośliwemu oprogramowaniu i wirusom za pomocą oprogramowania Perpetual Security i HackScan – które są dostarczane bezpłatnie. Korzysta ze standardowej ochrony przed spamem oraz zaawansowanego filtrowania spamu Barracuda dla wiadomości e-mail. A2 zapewnia także narzędzie Patchman Enhanced Security Tool, które skanuje w poszukiwaniu oprogramowania i aplikacji wymagających łatania oraz powiadamia o nieaktualnych aplikacjach.

Plany biznesowe Arvixe mają bezpłatne SSL, o ile masz plan z Arvixe, a prywatne SSL można kupić. A2 zapewnia bezpłatne współdzielone SSL dla swoich planów za pośrednictwem cPanel, a prywatny SSL można również kupić.
Panel sterowania. Arvixe i A2 Hosting używają standardowego cPanel.

Zielony. A2 ma w 100% ślad węglowy i aktywnie uczestniczy w sadzeniu drzew i innych ekologicznych działaniach w Ann Arbor.

Programy partnerskie i sprzedawcy. Program partnerski Arvixe płaci od 70 $ do 135 $ za polecenie, w zależności od liczby poleconych, które masz miesięcznie. Arvixe ma również program dla sprzedawców zarówno dla systemu Linux, jak i Windows. Program partnerski A2 Hosting oferuje 10 USD za rejestrację, a następnie 85 USD za polecenie. A2 ma trzy plany sprzedawców oparte na SSD.

Dodatki. Arvixe oferuje 200 USD na kredyty reklamowe dla Google i Yahoo. A2 ma kredyty o wartości 50 USD dla Bing / Yahoo. Arvixe oferuje „Priorytetowe wsparcie” za dodatkową opłatą miesięczną. A2 ma tylko e-mail i hosting planów zarządzania miesięcznymi opłatami.

Opinia.

Obie firmy hostingowe oferują szeroki zakres funkcji. Jednak „bezpłatna domena Arvixe, o ile masz plan”, obsługuje zarówno Linux, jak i Windows, a także zintegrowany kreator stron internetowych, daje Arvixe niewielką przewagę nad A2 Hosting w dziale funkcji.

Porównaj plany hostingowe i ceny Arvixe i A2 Hosting

Plany hostingowe & cennik

Uwaga: Ceny hostingu ciągle się zmieniają ze względu na konkurencyjny charakter firmy, a ceny promocyjne są powszechne. Ceny promocyjne są często ograniczone do pierwszego okresu świadczenia usługi, więc zapisanie się na dłuższy okres przyniesie większe oszczędności.

Nawet bez promocji dłuższe warunki świadczenia usług zwykle powodują obniżki cen dla większości firm hostingowych. Poniższe ceny odzwierciedlają ceny w momencie tego porównania.

Arvixe. Arvixe dzieli swoje wspólne plany Linuksa na PersonalClass za 4 USD miesięcznie, PersonalClassPro za 7 USD miesięcznie, BusinessClass za 22 USD miesięcznie, a BusinessClassPro za 35 USD miesięcznie. Wszystkie warstwy oferują nieograniczoną przestrzeń, przepustowość, e-maile i bazy danych. Poziomy Pro pozwalają na nieograniczoną liczbę witryn, podczas gdy zwykłe poziomy pozwalają tylko na sześć. BusinessClass i BusinessClassPro mają mniej użytkowników na serwerze, co sprawia, że ​​jest to w zasadzie dzielony hosting z funkcjami VPS.

Plany ASP (Windows) działają o kilka dolarów więcej na każdy poziom. Wspólne plany Arvixe przewidują nieograniczoną liczbę baz danych MySQL i PostgreSQL. Plany BusinessClass mają również bezpłatny certyfikat SSL, o ile witryna jest hostowana z Arvixe.

Arvixe oferuje dwa zarządzane plany WordPress – 4 USD i 7 USD miesięcznie, tak samo jak hosting dzielony. Nieograniczona przepustowość, nieograniczone miejsce do przechowywania danych i nieograniczona liczba baz danych zawiera wszystkie plany. Plan 4 USD jest ograniczony do 6 stron internetowych, podczas gdy plan 7 USD pozwala na nieograniczoną liczbę.

Hosting A2. A2 oferuje trzy wspólne plany: Lite, która pozwala na jedną stronę, pięć baz danych i kosztuje 3,92 USD miesięcznie; Swift, który pozwala na nieograniczoną liczbę stron internetowych i nieograniczoną liczbę baz danych, i kosztuje 4,90 USD miesięcznie; i Turbo, który ma również nieograniczoną liczbę stron internetowych i baz danych, i kosztuje 9,31 USD miesięcznie. Wszystkie trzy mają nieograniczoną pamięć SSD i nieograniczoną przepustowość. A2 Hosting ma także CloudLinux, szybszą wersję systemu operacyjnego Centos i informuje, że ma mniej klientów na serwer niż większość.

A2 oferuje trzy zarządzane plany WordPress. Wersja Lite jest ograniczona do jednej witryny internetowej i pięciu baz danych, a jej cena wynosi 3,92 USD miesięcznie. Swift i Turbo oferują nieograniczoną liczbę stron internetowych i baz danych, a ich ceny wynoszą odpowiednio 4,90 USD i 9,31 USD miesięcznie. Wszystkie plany są oparte na dyskach SSD i mają buforowanie, chociaż Turbo Plan zoptymalizował buforowanie. Wszystkie mają CDN i dodatkowe opcje bezpieczeństwa. Swift i Turbo są również wyposażone w funkcję Rewind serwera do tworzenia kopii zapasowych.

VPS i plany dedykowane: Arvixe oferuje dwie warstwy VPS zarówno w systemie Linux, jak i Windows. Plany Arvixe wynoszą 40 USD i 70 USD miesięcznie dla opcji Linux. Dwie warstwy Windows VPS to 60 USD i 100 USD miesięcznie. Wszystkie cztery plany Arvixe mają nieograniczoną przepustowość i są dostarczane z bezpłatnym certyfikatem SSL tak długo, jak długo masz plan. A2 Hosting oferował niezarządzane i zarządzane plany VPS, z trzema poziomami w każdym. Wszystkie są oparte na dyskach SSD, z niezarządzanymi wahającymi się od 5 do 15 USD miesięcznie, a zarządzanym z 32,99 USD do 65,99 USD miesięcznie.

Sześć warstw jednoprocesorowych serwerów dedykowanych Arvixe kosztuje od 128,70 USD miesięcznie do 227,50 USD miesięcznie. Dla tych, którzy potrzebują większej wydajności, Arvixe ma dwie warstwy wieloprocesorowe w cenie 357,30 USD miesięcznie. Arvixe oferuje również opcje chmurowe, zaczynając od 108 USD miesięcznie. Wszystkimi planami dedykowanymi Arvixe zarządza się za Ciebie. A2 Hosting ponownie ma niezarządzane i zarządzane plany serwerów dedykowanych. Początek niezarządzany to 99,59 USD miesięcznie, a początek zarządzany – 141,09 USD miesięcznie.

Gwarancja zwrotu pieniędzy: 60-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy Arvixe jest lepsza niż standard branżowy. A2 oferuje „Gwarancję zwrotu pieniędzy w dowolnym momencie”. Pierwsze 30 dni zapewnia pełny zwrot pieniędzy, a po 30 dniach zwrot jest proporcjonalny. Jeśli masz bezpłatną rejestrację domeny na Arvixe, opłata za rejestrację domeny zostanie potrącona z jakiegokolwiek zwrotu, a Ty zachowasz nazwę domeny.

Opinia.

Te dwie firmy hostingowe mają konkurencyjne ceny, jednak jeśli potrzebujesz systemu Windows, Arvixe jest twoim jedynym wyborem. Plany VPS A2 Hosting mają dość ścisłe ograniczenia przestrzeni dyskowej i przepustowości, ale w przypadku mniejszej witryny lub firmy, która chciałaby mieć zalety VPS, ceny trudno jest pokonać.

Porównaj, jak łatwy w użyciu Arvixe i A2 Hosting

Łatwość użycia

Panel sterowania. Zarówno Arvixe, jak i A2 Hosting korzystają z przyjaznego dla użytkownika, opartego na ikonach interfejsu standardowego cPanel. To sprawia, że ​​przeniesienie witryny jest trudniejsze, jeśli zdecydujesz się na zmianę firmy hostingowej w przyszłości.

Instalator jednym kliknięciem. Zarówno Arvixe, jak i A2 Hosting używają Softaculous jako instalatora za jednym kliknięciem dla setek aplikacji.

Nawigacja strony internetowej. Witryny Arvixe i A2 Hosting są dobrze rozmieszczone. Oba mają przydatne wykresy porównawcze do porównywania poziomów w swoich planach, przy czym wykresy A2 mają przydatną funkcję wyskakującą dla terminów używanych na wykresach.

Opinia.

Te dwie firmy hostingowe są prawie identyczne pod względem łatwości użytkowania i łatwości obsługi.

Porównaj obsługę Arvixe i A2 Hosting

Wsparcie techniczne i obsługa klienta

Arvixe miał kiedyś doskonałą reputację w zakresie obsługi klienta. Od czasu wykupu EIG wzrosły skargi klientów na usługi i wsparcie. Jednak nadal utrzymuje się powyżej średniej w zakresie obsługi klienta. Klienci konsekwentnie wysoko oceniają A2 Hosting za wiedzę i życzliwość personelu wsparcia i serwisu.

Arvixe i A2 Hosting mają telefon, e-mail i czat na żywo przez całą dobę. Oba mają obszerną bazę wiedzy z samouczkami i filmami, a oba mają aktywnego bloga. Oba są obecne w mediach społecznościowych na kontach Facebook, Google +, Twitter i LinkedIn.

Opinia.

Do 2014 r. Jedna z tych firm byłaby równie imponująca pod względem wsparcia i obsługi. Dziś jednak A2 Hosting ma niewielką przewagę w tym dziale.

Porównaj opinie użytkowników dotyczące Arvixe i A2 Hosting

Recenzje użytkowników

Uwaga: Nigdy nie korzystaj z recenzji użytkowników, aby zdecydować, który host wybrać. Przez większość czasu recenzje są albo mocno negatywne, albo bardzo pozytywne, ponieważ komentarze pochodzą zazwyczaj od pasjonatów. Jeśli jednak coś konsekwentnie się pojawia, może to być coś do rozważenia.

Negatywne recenzje dla Arvixe i A2 Hosting

Arvixe. Do niedawna było kilka negatywnych recenzji Arvixe. Jednak od 2014 r. Pojawiają się skargi na słabą obsługę klienta i długi czas oczekiwania.

Hosting A2. Jest mniej negatywnych opinii klientów dla A2 niż większość firm, ale te, które są negatywne, są zwykle złe doświadczenia z obsługą klienta.

Pozytywne recenzje dla Arvixe i A2 Hosting

Arvixe. Arvixe jest wysoko ceniony za swoją cenę budżetową i liczne funkcje. Użytkownicy systemu Windows z przyjemnością znajdują hosting w przystępnej cenie.

Hosting A2. A2 otrzymuje znacznie więcej pozytywnych recenzji niż negatywnych od swoich klientów – często dotyczących obsługi klienta. Klienci są pod wrażeniem szybkości i liczby funkcji w cenie znalezionej w A2.

Opinia na temat opinii użytkowników

Ogólnie rzecz biorąc, obie te firmy hostingowe są dobrze przyjmowane przez klientów. Jednak ze względu na niedawne skargi dotyczące pomocy technicznej dotyczące Arvixe, A2 Hosting tutaj przytakuje.

Wniosek dotyczący porównania Arvixe i A2 Hosting

Wniosek

Arvixe i A2 Hosting mają zalety i wady, które odróżniają je od siebie.

Powody, dla których warto wybrać A2 Hosting zamiast Arvixe:

 • Jeśli ma to dla Ciebie znaczenie, nie jest własnością EIG
 • SSD we wszystkich planach
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy w każdej chwili (proporcjonalnie)

Powody, dla których warto wybrać Arvixe zamiast A2 Hosting:

 • Darmowa rejestracja domeny, o ile hostowany jest plan
 • Opcje serwera Windows dla wszystkich planów
 • Zintegrowany kreator stron internetowych

W pełni funkcjonalne zarządzane plany WordPress firmy Arvixe wycenione tak samo jak hosting współdzielony to plus dla użytkowników WordPress, chociaż zarządzane plany A2Porting WordPress są konkurencyjne cenowo. Plany VPS A2 Hosting są atrakcyjnie wycenione, ale nieco ograniczone pod względem pojemności i przepustowości. Jeśli dopiero zaczynasz lub masz mniejszą witrynę, plany byłyby odpowiednie.

Zarówno Arvixe, jak i A2 Hosting są szybkie i niezawodne, a obie te firmy hostingowe oferują dobre ceny za liczbę oferowanych funkcji. Prawie jedyną rzeczą, która dzieli te dwa elementy, jest fakt, że Arvixe oferuje bezpłatną domenę na cały okres istnienia konta i posiada narzędzie do tworzenia stron internetowych.

Chociaż są to dwie atrakcyjne opcje, istnieją inne firmy hostingowe, które można rozważyć. Innym hostem, który spodoba się użytkownikom WordPress, jest Hosting InMotion. Kolejnym hostem z szybkimi serwerami i funkcjami premium (choć nieco droższym) jest SiteGround.

Czy masz jakieś pytania dotyczące Arvixe lub A2 Hosting? Jakie były Twoje ogólne doświadczenia z hostingiem? Zostaw swój komentarz i daj nam znać.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map