Kuidas valida e-kaubanduse nišš

Uutele e-kaubanduse turundajatele on veel ruumi. Statista sõnul, elektrooniline kaubandus on 1,2 triljoni dollari väärtuses tööstusharu. E-kaubandusega alustamine tähendab niši valimist, mille suhtes võite olla kirglikud, kuid millel on ka võimalus kasumit teenida. Oluline on valida nišš, et teaksite, milliseid kliente sihtida.


Saadaval on tuhandeid tooteid, mida saate veebis müüa. Uutel ettevõtjatel on mõnikord keeruline teada, kust valikuprotsessis alustada.

Valige õige e-kaubanduse nišš

Vaadake turunõudlust

Üks viis e-kaubanduse niši valimiseks on näha turu nõudlust selle toote järele. Oletame, et leiate toote, mis on teie arvates huvitav ja ainulaadne. On mõned viisid, kuidas kindlaks teha, kas selle toote järele võib olla vajadus.

Saate müüa mõnda põhitüüpi. Nad jagunevad tavaliselt järgmistesse kategooriatesse:

 • Raamatud ja käsiraamatud
 • Tooted, mis lahendavad probleemi
 • Tarbekaubad (need on esemed, mida inimesed tarbivad ja mida tuleb uuesti varuda)
 • Uudsed tooted

Kui olete valinud ühe neist kategooriatest, peate järgmiseks uurima, kas toode sobib mõnega trendikad teemad Google’is.

Google Trends

Vaadake, millised teemad on Google’is trendid ja vaadake, kas teie kaalutavad tooted vastavad ühele neist teemadest.
Näiteks olid kaks kõige populaarsemat otsingut Google’is 14. detsembri 2015 kohta:

 • Kim Kardashian
 • Justin Bieber.

Kas teie toode saab kuidagi nende kuulsuste või muusikaga siduda? Kui ei, siis liikuge trendide järgi ja uurige, kas miski vastab inimeste huvidele.

Sotsiaalmeedia trendid

Pew Research Centeri andmetel, Nüüd kasutab suhtlusvõrgustikke 65% täiskasvanutest. Jälgides saitidel, nagu Twitter ja Facebook, suundumusi, saate ka teile palju öelda rahuldamata vajaduste ja veebivihjete huvide kohta.
Näiteks olid detsembris Twitteris populaarseimad teemad:

 • Patrioodid
 • Jõulud
 • Spordikeskus

Lisaks Twitterisse sisselogimisele ja trendi vaatamiseks ainult vasakpoolsele külgribale saate kasutada ka selliseid saite nagu Trendikaart lagundada, mida räägivad inimesed erinevates maailma piirkondades.

Facebookis on trenditeemade avastamine sama lihtne kui oma kontole sisselogimine ja avalehe paremal külgribal vaatamine. Kolm parimat teemat tõusevad üles ja saate rohkem vaadata, klõpsates allanoolt. Näiteks olid need teemad trendiks 14. detsembril 2015:

 • Aasta ülevaade
 • Presidendivalimised
 • Instagrami mehed

Ehkki teemad on laiad, võivad need anda teile ettekujutuse sellest, mida inimesed praegu huvitavad, ja seega hea koht mõttetalgute alustamiseks toote kohta, mida võiksite veebis müüa..

Parimad müüjad

Kuigi te ei soovi teiste tegemisi kopeerida, saate bestsellerite loenditest otsides hea ettekujutuse toodete tüüpidest, mida inimesed ostavad..

 • Amazon on üks populaarseimaid e-kaubanduse platvorme kogu maailmas. Minge saidile Amazon.com, klõpsake kategooriat ja valige üks. Nüüd minge kategoorialehe ülaossa ja klõpsake vahekaardil, mille pealkiri on “Enimmüüdud”, et näha, millised on kuumimad tooted.
 • Ebay on veel üks koht, kus otsida populaarseid tooteid. Lihtsalt minge veebiaadressile Ebay.com, hõljutage kursorit vahekaardi kohal, millel öeldakse „Täna“, ja klõpsake siis nuppu „Täna trendikas kollektsioon“. See näitab teile üksusi, millel läheb praegu hästi.
 • Kui mõtlete käsitöö- või käsitöötoodete müümisele, on Etsy hea koht, kus näha, mis hästi läheb ja mis mitte. Minge otse lehele https://www.etsy.com/market/best_selling_items, et teada saada, mis täna on kuum.

Mis on konkurents?

Nendel saitidel uuringute tegemise ajal võtke aega oma konkurentsi uurimiseks. Kui klõpsate mõnel saidil kasutajanimel, näete müüja pakutavate toodete täielikku loetelu.

Oletagem näiteks, et märkate, et mõni teine ​​inimene müüb mõnda toodet teie lühikeses müüdavate toodete loendis. Vaatame lihtsalt, et see on õngeritv ja -rull. Klõpsate selle kasutaja nimel ja näete, et ta müüb ka selliseid tarvikuid nagu õngenöör ja peibutised. Võib-olla müüb ta ka rühmi, mis on suunatud samale rühmale.

Uurides, millega teie konkurents tegeleb, saate palju õppida. Saate teada, kus reklaamida ja isegi milliseid täiendavaid tooteid saaksite müüa.

Õppige oma valitud nišš

Kui olete mõnd toodet või kahte mõelnud, saate oma niši seada. Kasutagem ülaltoodud näidet ja öelgem, et valisite oma nišipiirkonnaks kalastustarbed.

Järgmised sammud

Kui olete valinud niši, millised on teie järgmised sammud?

 • Millised tooted on saadaval? See, et teile meeldib toode, ei tähenda veel, et leiate kiire koha tellimiseks ja laos hoidmiseks. Samuti peate uurima maksumust ja seda, kas saate kaupa võrreldavate hindadega teistele veebipoodidele müüa.
 • Millistel toodetel on suurim kasumimarginaal? Üks võimalus müüdavate objektide loendi kitsendamiseks on uurida, millise hinnaga saate neid osta, millise hinnaga need veebis kergesti käivad ja milline on teie üldine kasumimarginaal. Mida suurem on kasumimarginaal, seda paremini teie ettevõte teoorias tegutseb.
 • Kas tarnija pakub väljalaskevõimalusi? Kui toode on suur, võib see teie raha säästa, kuna selle asemel, et kaup teile kätte saata ja seejärel ostjale saata, jätate postitusprotsessi ühe sammu vahele, vähendades sellega kulusid.
 • Kas lahtiselt ostmisel on allahindlus? Kui olete kindel, võite eseme müüa, pakkimata kujul ostmine võib tootmiskulusid vähendada. Tavaliselt, mida rohkem toodet saab korraga osta, seda paremat hinda selle toote eest saate.

Hooajalised kaalutlused

Kas toode on selline, mis müüb teatud aastaaegadel paremini kui muul ajal? Üks näide on koledad jõulupulgad. Parimad müüvad nad novembrist jaanuarini. Ülejäänud aasta jooksul müük langeb.

Kui kavatsete müüa hooajakaupa, siis on teil olemas varukava selle kohta, mida müüte aeglastel kuudel või kuidas kavatsete järgmisel aastal hooaja müüki jõuda..

Kas saate selle toote taha?

Enne kui teete lõpliku otsuse toote müümise kohta, küsige endalt, kas see on midagi, millest võite midagi järele jääda. Kas arvate, et see lisab väärtust teiste elule? Kui ei, siis on teil seda raske müüa, kui peate toote kallale kalduma.

Toote potentsiaalne lisaväärtus

Kas usute, et toode on hästi valmistatud ja selle hinna ja kvaliteedi suhe hea? Kas arvate, et see muudab teie klientide elu paremaks, isegi kui seda teha vaid vähesel moel?

Kas kasutate toodet ise? Isiklikud tunnistused on võimsad. Selle üheks näiteks on MLM-i ettevõtete, näiteks Young Livingi eeterlikud õlid. Nad kasutavad õlisid ise ja vannutavad neid. See kirg paistab läbi ja teised tahavad toodet proovida. Kui soovite toodet müüa, peate veenduma, et oleksite nõus seda ise kasutama, ja mõistke, kuidas see töötab ja miks see on seal pakutavatest potentsiaalsetest toodetest parim.

Vastavalt Ettevõtja ajakiri, iseloomustused töötavad, kuna nad:

 • Ehitage usaldust
 • Kas te pole rämps
 • Aidake kahtlustest üle saada

Korduvmüügi potentsiaal

Kas see on toode, mida inimesed ümber korraldavad, või on see toode, mille nad ostavad üks kord ja mitte kunagi enam?
Tooted, mida inimesed üks kord ostavad:

 • Kallim tööriistakast
 • Uudsed tooted
 • Vidinad

Tooted, mida inimesed ikka ja jälle tellivad:

 • Toiduained
 • Ilutooted
 • Riietus

Nad armastavad toodet, mida saab kasutada või mis on vananenud ja mida ta tõenäoliselt ümber korraldab. Kuid ärge tingimata välistage muid tooteid. Samuti peate uurima, kas inimestel on võimalus tellida ese teistele pereliikmetele või kingitusi anda.

Kasv ja mastaapsus

Kui olete kunagi investoriga rääkinud või NBC Shark Tanki vaadanud, siis olete ilmselt kuulnud sõna „mastaapsus“. Lühidalt tähendab see lihtsalt seda, kas eseme müüki saab kiiresti suurendada või mitte, või on see toode, mis jääb suurematel turgudel ühtlaseks.

Toode, mille maht ei ole hea, võib olla näiteks kohapealsetele suuremahulistele restoranidele suunatud parkimisteenus. See on turg, kus teil peab olema kontakt, et restoranidega hästi läbi saada. Konkurentsi on palju. Teist turgu, kus teil pole võib-olla samu kontakte, ei vii see lihtsalt läbi. Ka muudel turgudel on tihe konkurents.

Hea mastabeeritavuse toote näiteks on lapsevanker, mis säästab ema selga. Võib-olla müüakse toodet praegu vähestes kohalikes butiikides. Õigete ühenduste ja tööga on see aga asi, mis võiks hõlpsasti meeldida sealsetele uutele emmedele. Seda saab müüa erinevatel turgudel üle maailma ja veebis.

Kas üksus, mida vaatate, on skaleeritav?

 • Kas sellel on massiline kaebus??
 • Kas see kajastub hästi nii veebis kui ka müügis ja müügis?
 • Kas teil on võimalust seda muuta, kohandada, lisada sellele sarnaseid tooteid?

Muidugi on mastaapsuse väljamõtlemisel palju lisategureid, kuid need on põhitõed, mis peaksid aitama teil otsustada toodete vahel, mida võiksite kaaluda.

Tarnijate otsimine

Kui olete toote kasuks otsustanud, on teil mitu võimalust selle hankimiseks:

 • Tehke toode ise (see võib mastaapsust hiljem mõjutada)
 • Maksa keegi teile toote valmistamise eest
 • Leidke tarnija, kes juba valmistab toodet ja laseb tal valmis hulgimüüki müüa

Messid

Üks võimalus tarnijate leidmiseks on oma nišipiirkonna messide külastamine. Kasutagem siis uuesti seda kalapüügivarustuse näidet. Sa osaleksid hulgimüügi kalapüügivarustuses. Näitusel olles teete märkmeid, küsite küsimusi ja otsite ainulaadseid tooteid, mida müüa.

Te peaksite koguma:

 • Kontaktinfo
 • Ettevõtte võime täita suuri tellimusi
 • Teave kauba saatmise kohta

Enamik inimesi messidel on kolmandatest isikutest müüjad. Kui võimalik, jätke tarnijad vahele ja tellige otse ettevõttelt, et kulusid vähendada. Just sinna tuleb hulgimüük.

Hulgimüüjate leidmine

Hulgimüüjate leidmine võib olla keerukam, kui võite arvata. Paljud hulgimüüjad, kes teie Google’i otsingutes avanevad, pole üldse hulgimüüjad. Nende hinnad ei ole tasemel, mis võimaldab teil teenida mõistlikku kasumit.

Shopify pakub kena nimekirja nii kodumaistest kui ka välismaistest tarnijatest. See on hea koht alustamiseks, kuid võite ka osta mõned tooted ja kontrollida pakendilt tootja teavet. Võtke nende tootjatega otse ühendust e-posti, tigu või telefoni teel ja küsige hulgimüügikontode kohta.

Mis on teie niši turud??

Nüüd, kui olete toote valinud ja leidnud selle toote pakkumise enne, kui kulutate raha varude tellimiseks, peaksite veenduma, et teie nišil on erinevad turud.

Analüüsige, kus saate oma toodet reklaamida ja müüa

Kui uurisite toodet ja teie konkurentsi, siis leidsite tõenäoliselt juba nimekirja kohtadest, mida konkurents müüs, ja teate, et võite sellel turul konkureerides varba ja varba vahel käia..

Kui soovite nüüd võistlusest kaugemale jõuda, peate leidma lisa. Mõelge e-kaubandusele kui mitme foorumi ettevõtmisele:

 • Looge oma veebisaidil ostukorvisüsteem.
 • Ole kohal sotsiaalmeedias.
 • Rääkige teiste e-kaubanduse omanikega erikirjade pakkumisest üksteise klientidele.
 • Hüljatud ostukärude kasutajad saadavad meilisõnumeid. Kissmetrics hindab seda 54% ostjatest kes loobuvad ostukorvist, kuid neile pakutakse siis allahindlust, viivad müügi lõpule. Seda järelkontrolli ja teavitustöö vormi on midagi, mida saate hõlpsalt automatiseerida ja teha natuke paremini kui teie võistlus.

Millist probleemi toode lahendab?

Üks asi, mida peaksite välja mõtlema, kui te pole seda juba teinud, on see, millise probleemi toode inimestele lahendab. Oleme õngeritv ja -rull, ütleme, et see, mille olete otsustanud nüüd müüa, lubab bassipüüdjal visata kaugemale ja täpsemini kui ükski teine ​​turul olev.

Nüüd teate mitte ainult seda, kellele (bassikaluritele) reklaamida, vaid teate ka seda, mida vardad ja rullid pakuvad, nii et teate, kuidas seda demograafilist rühma edendada.

Kuidas kliendid teid leiavad?

Saate luua ilusaima veebisaidi, mida keegi kunagi näinud on, pakkuda allahindlusi ja teha kõiki vajalikke asju, kuid kui kliendid ei tea, kuidas teid leida, olete oma jõupingutused raisanud..

Lisaks veebisaidi olemasolule peate kontrollima ka oma veebisaidi olemasolu:

 • Asub otsingumootorite otsingutes hästi
 • On mobiilisõbralik. Remarkety hinnangul on see möödas 70% klientidest tehke mingil hetkel nutitelefonis ost. Teie e-kirjad ja veebisait peaksid olema mobiilisõbralikud.
 • Tal on sissetulevad lingid. Need saavutatakse siis, kui aitate oma niši nimel veebiringkondades osaleda.
 • Saage mõttejuhiks. Nii et liituksite basskalurite foorumitega. Siiski olge ettevaatlik, et te ei oleks rämpspost. Ärge reklaamige oma toodet ainult foorumites, vaid pakkuge nõu, mis on mõttekas end autoriteediks seada.
 • Lisage väärtuslikku sisu. Veebilehe ajaveebi majutamine on suurepärane idee. See võimaldab teil lisada kasulikke teemasid, millele saate suunata inimesi lisaväärtuseks (eeldusel, et foorum lubab linke).

Peate kasutama ka mõnda nutikat reklaami sotsiaalmeedias, oma demograafilisi andmeid käsitlevates infolehtedes ja isegi väljastades visiitkaarte, kus on kirjas teie veebisaidi aadress, kui kohtute kohaliku kaluriga isiklikult.

Aukude täitmine turul, mille olete valinud

Nüüd, kui olete valinud oma niši ja asunud toodet müüma, mõistate tõenäoliselt oma valitud niši palju paremini.

Vaadake küsimusi, mida teie sihitud kasutajad küsivad foorumites või oma ajaveebis. Mis neil siis vaja on, mida ei täideta? Kas leiate toote või saate selle probleemi lahendada?

Teie jaoks kirgliku niši leidmine tähendab, et hakkate üha enam mõistma oma klientide vajadusi, mis tuleb lahendada. Õige niši valimine tähendab, et teie ettevõte kasvab aja jooksul, kui lisate uusi tooteid ja leiate uusi võimalusi nende toodete reklaamimiseks.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me