Shopify Plusy i minusy, aby uruchomić witrynę eCommerce

Jeśli szukałeś najlepszej platformy eCommerce do zasilania swojego sklepu, prawdopodobnie nadal spotykasz się z Shopify. Jest liderem w branży i konsekwentnie zaliczany do trzech najlepszych platform.


Chociaż Shopify jest z pewnością imponującym narzędziem, może istnieć więcej możliwości zaspokojenia twoich potrzeb. Dowiedz się więcej o zaletach i wadach oprogramowania eCommerce, abyś mógł podjąć najlepszą decyzję dotyczącą zakupu.

Shopify eCommerce budowniczy sklepu zalety i wady

ZAKUPY

Nie można zaprzeczyć, że platforma Shopify eCommerce ma długą listę profesjonalistów. Oto tylko niektóre z najważniejszych wydarzeń.

Rozwiązanie pod klucz: Shopify jest gotowy do użycia. Nie musisz się martwić o zainwestowanie czasu i pieniędzy w proces konfiguracji. Po rejestracji możesz rozpocząć projektowanie i budowę sklepu.

Szybka i łatwa konfiguracja oznacza również, że możesz zacząć sprzedawać i zarabiać jak najszybciej. Nie musisz spędzać miesięcy, a nawet lat, budując swoją witrynę.

Ważne wbudowane funkcje

Hosting: Shopify używa swoich potężnych serwerów do prowadzenia Twojego sklepu. Oznacza to również, że radzą sobie z wszelkimi problemami technicznymi. Nie musisz się martwić o uruchamianie i rozwiązywanie problemów z własnymi serwerami. Dla początkujących jest to ogromny plus.

Bezpieczeństwo: Shopify jest Zgodny z PCI DSS. Oznacza to, że spełniają standardy branżowe w zakresie bezpieczeństwa kart kredytowych i debetowych. Twoi klienci mogą mieć pewność, że ich informacje finansowe są chronione.

Shopify jest zgodny z PCI DSS

Ponadto Twój sklep jest wyposażony w bezpłatny certyfikat SSL. Ta warstwa ochrony działa w celu szyfrowania poufnych danych. Jest to kolejny sposób ochrony informacji o kupujących. Niektórzy twórcy witryn internetowych eCommerce zmuszają do zakupu certyfikatu i zapłacenia za jego zainstalowanie.

SEO: Dzięki Shopify łatwo jest być ekspertem SEO. Ich wbudowane funkcje sprawiają, że eCommerce SEO praktycznie głupi. Program automatycznie tworzy witrynę, integruje się z wszelkimi dodatkowymi programami analitycznymi i pozwala aktualizować opisy meta i tagi. Wszystko, co musisz zrobić, to wypełnić puste pola, a Twoja strona uruchomi się jako przyjazna dla wyszukiwarek.

Shopify szczegóły ekranu SEO strony internetowej

Interfejs łatwości użytkowania: Wysokie oceny za łatwość użytkowania wykraczają poza funkcje projektowe. Podczas gdy edytor jest świetny dla początkujących, podobnie jak reszta pulpitu. Każdy może łatwo znaleźć drogę. Organizacja ma sens, a konfiguracja jest zarówno atrakcyjna wizualnie, jak i wyraźnie oznakowana.

Sklep z aplikacjami: Sklep z aplikacjami Shopify zawiera tysiące dodatków, których możesz użyć do rozszerzenia funkcji swojej witryny. Podczas gdy niektóre z nich wymagają jednorazowej opłaty lub miesięcznej subskrypcji, wiele z nich jest całkowicie darmowych. Przez cały czas dodawane są nowe aplikacje, więc nie ma ograniczeń co do tego, co możesz zrobić.

Shopify App Store

Aplikacja Shopify POS: Shopify wykracza poza sprzedaż online. Dzięki aplikacji POS możesz łatwo sprzedawać produkty podczas wydarzeń na żywo. Zabierz swoje towary na targi, targi, wyskakujące okienka i inne spotkania. Aplikacja ułatwia przeprowadzanie transakcji w locie.

Prędkość: Szybkie czasy ładowania są ważne z kilku powodów.

 • 1. Wyszukiwarki wynagradzają witryny szybszymi czasami ładowania. Wolne serwery mogą mieć negatywny wpływ na twoje rankingi.
 • 2. Kupujący online są niecierpliwi. Potrzeba niewiele czasu, aby potencjalny klient opuścił Twoją stronę. Konieczność oczekiwania na stronie internetowej może ich odwieść.
 • 3. Wygląda nieprofesjonalnie. Masz tylko jedną szansę na dobre pierwsze wrażenie. Powolna strona nie wzbudzi zaufania do Twojej witryny.

Obsługa klienta: Jako klient Shopify masz całodobowy dostęp do obsługi klienta. Możesz się z nimi skontaktować przez:

 • Telefon
 • E-mail
 • Czat na żywo
 • Świergot
 • Facebook

Kupuj doskonałe opcje obsługi klienta.

Jako właściciel firmy będziesz mieć dostęp do różnych narzędzi CRM. Możesz ich użyć do stworzenia przyjemnych zakupów i zarządzania zamówieniami. Wszystkie te funkcje są wbudowane i gotowe do użycia od pierwszego dnia.

Niezbędne narzędzia marketingowe: Po utworzeniu witryny nadszedł czas, aby rozpocząć marketing swoich produktów. Shopify ułatwia optymalizację stron za pomocą map witryn, metatagów, opisów i integracji z mediami społecznościowymi. Inne narzędzia marketingowe obejmują:

 • Śledzenie klientów i raportowanie
 • Możliwość tworzenia promocji i rabatów
 • Szablony biuletynów i e-maili
 • Możliwości bloga
 • Responsywny projekt dla urządzeń mobilnych
 • Rozbudowany sklep z aplikacjami

Masz wszystko, czego potrzebujesz, aby przeprowadzić kompleksową kampanię marketingową. Wszelkie dodatkowe narzędzia można dodać za pośrednictwem App Store. Istnieje wiele bezpłatnych i niedrogich opcji.

Projekt

Shopify Templates Store

Jednym z największych kosztów założenia sklepu internetowego jest zatrudnienie programisty do zaprojektowania witryny. Stawki godzinowe mogą zaczynać się od 100 USD i znacznie przekraczać 200 USD. Zebranie dużego rachunku nie zajmuje dużo czasu. To wyklucza niestandardowy projekt z przedziału cenowego wielu startupów.

Na szczęście dzięki Shopify nie potrzebujesz profesjonalnego programisty. Każdy może utworzyć witrynę. Edytor WYSIWYG ułatwia dostosowywanie stron. Nie musisz wiedzieć, jak kodować, aby wprowadzać zmiany.
W przypadku problemów możesz skontaktować się z obsługą klienta lub skorzystać z narzędzi do zarządzania zasobami. Zapewniają:

 • Obszerne strony z najczęściej zadawanymi pytaniami
 • Forum społeczności
 • Baza wiedzy
 • Uniwersytet budowy stron internetowych.

Platforma jest idealna dla początkujących, ale wystarczająco wszechstronna dla bardziej doświadczonych przedsiębiorców.

Elastyczne projektowanie stron internetowych

Shopify responsywne szablony.

Większość kupujących używa swoich urządzeń mobilnych do przeglądania i robienia zakupów. Jeśli Twoja witryna nie reaguje, będziesz miał problemy z konwersją sprzedaży. Shopify oferuje motywy o elastycznym designie, dzięki którym Twoja strona będzie dobrze wyglądać na telefonach, tabletach i laptopach. Klienci mogą łatwo przeglądać twoje produkty i płacić gdziekolwiek się znajdują.

Wiele darmowych motywów

Platformy e-commerce różnią się dość szeroko pod względem liczby oferowanych bezpłatnych motywów. Shopify mieści się w środkowej części zakresu w tej kategorii. Obecnie możesz wybierać spośród 10 darmowych motywów. Motywy premium wahają się od 80 do 150 USD. Podczas gdy 10 może nie brzmieć dużo, jakość ich darmowych motywów znacznie przewyższa konkurencję.

Szablony witryn Shopify

Pomaga również, że darmowe motywy Shopify są dobrze zaprojektowane i łatwe do dostosowania. Edytor WYSIWYG pozwala na dokonywanie prostych zmian przeciągania i upuszczania. Możesz również uzyskać dostęp do kodu motywu i dostosować szczegóły za pomocą HTML lub CSS. Dostosuj rozmiar, zamień kolory i dodaj zdjęcia z łatwością.

Dodatki

Kolejną zaletą oprogramowania Shopify jest to, że stale rozwijają swój sklep z aplikacjami. Jeśli nie możesz znaleźć określonego narzędzia lub aplikacji, są szanse, że będzie on wkrótce dostępny. Cały czas szukają sposobów na ulepszenie i zaspokojenie potrzeb klientów.

Elastyczna platforma oprogramowania Shopify będzie się rozwijać wraz z Tobą i zmieniającym się rynkiem. Obecnie istnieją tysiące wtyczek do wyboru, a liczba ta rośnie każdego dnia.

Shopify usprawniło także proces integracji. Po zakupie lub pobraniu aplikacji można ją łatwo uruchomić natychmiast. Zazwyczaj konfiguracja jest niewielka lub wcale. Rozszerzenie funkcjonalności Twojego sklepu zajmuje zaledwie kilka kliknięć.

ZOBACZ KONS

cennik

Być może zauważyłeś, że na rynku dostępnych jest kilka bezpłatnych opcji hostingu: Magento, Zen Cart, PrestaShop. Chociaż tag Free może wydawać się atrakcyjny, istnieje pewien haczyk. Aby korzystać z tych koszyków eCommerce, musisz biegle kodować. W przeciwnym razie będziesz musiał zatrudnić programistę do zaprojektowania swojego sklepu. W takim przypadku „darmowy” koszt szybko znika.

Ponadto opcje hostowane samodzielnie mogą również zawierać ukryte opłaty. Być może będziesz musiał dodatkowo zapłacić za bramki płatnicze, certyfikaty bezpieczeństwa i inne funkcje wbudowane w Shopify.

Zasadniczo opcje hostowane przez siebie są najlepsze dla osób posiadających wiedzę techniczną. Jeśli jesteś początkującym, Shopify jest nadal wielką wartością. Warto abonament miesięczny, aby szybko zaprojektować własną stronę.

Trudności z dostosowaniem

Niektórzy użytkownicy skarżą się, że motywy Shopify są trudne do dostosowania. Shopify wynalazł swój własny język kodowania o nazwie Liquid. Jeśli jesteś przyzwyczajony do innych języków, pojawi się krzywa uczenia się.

Plusem jest to, że nie jesteś zablokowany w używaniu Ciecza. Użytkownicy mogą nadal wprowadzać zmiany za pomocą HTML, CSS i JavaScript. Tylko ci, którzy polegają na PHP, mogą napotkać problemy.

Narzędzia marketingowe są bardzo proste

Innym powszechnym zarzutem jest to, że wbudowane narzędzia marketingowe są zbyt podstawowe. Jest to jednak trudny argument, który należy trzymać. Witryny Shopify są wyposażone we wszystkie potrzebne narzędzia. Jeśli jest luka, wystarczy odwiedzić sklep z aplikacjami. Każdy użytkownik ma nieograniczony dostęp do najlepszych dostępnych narzędzi marketingowych.

Organizacja

Shopify dokonał interesującego wyboru, jeśli chodzi o nazwy kategorii. Mogą być mylące i utrudniają poruszanie się po stronie. To pozbawia użytkownika wrażeń i tworzy niepotrzebną krzywą uczenia się. Chociaż tego oszustwa można łatwo przezwyciężyć, wciąż jest denerwujący.

Migracja

Jeśli zdecydujesz się na zmianę platformy, Shopify nie ułatwi migracji. Chociaż jest to powszechna praktyka, może to również oznaczać utratę niektórych informacji o sklepie. Najlepsze, na co możesz liczyć, to eksport Twojej witryny do pliku CSV. To dobry powód, aby poświęcić czas na wybór platformy eCommerce. Skorzystaj z darmowych wersji próbnych, aby nie martwić się o migrację w dół drogi.

Dla kogo jest Shopify Best?

Shopify jest właściwie odpowiedni dla większości ludzi, którzy chcą założyć sklep internetowy. Jest przeznaczony dla zdecydowanej większości ludzi, którzy nie znają kodu. Oznacza to ogromne oszczędności przy projektowaniu i rozwijaniu witryny sklepowej. Zasadniczo każdy może zbudować i uruchomić sklep w ciągu kilku godzin.

Shopify ma również jeden z najlepszych planów cenowych na rynku. W razie potrzeby możesz uaktualnić i obniżyć wersję. Nawet podstawowy plan zawiera wszystkie potrzebne funkcje i dostęp do sklepu z aplikacjami. Chociaż są opłaty za karty kredytowe, są one standardowe.

Shopify Alternatywy

Chociaż Shopify to świetna platforma, która przemawia do ogromnej publiczności, istnieją inne opcje. Volusion, BigCommerce i Magento często znajdują się na szczycie w Shopify. I nie bez powodu. Wszystkie te platformy konkurują o udział w tym samym rynku. Wszyscy ciężko pracują, aby zarobić na Twojej firmie.

Jednak ostatecznie platforma programowa Shopify wciąż wychodzi na szczyt z kilku powodów:

 • 1. Najlepsze motywy. Podczas gdy inni duzi gracze mogą mieć więcej motywów, motywy Shopify są lepiej zaprojektowane i mają bardziej profesjonalny wygląd. Jasne, jest to całkowicie kwestia opinii i osobistego gustu. Jeśli chcesz się przekonać, skorzystaj z bezpłatnych wersji próbnych, aby się rozejrzeć.
 • 2. Super przyjazny dla użytkownika. Magento to program typu open source, który będzie wymagał pewnej wiedzy technicznej. BigCommerce i Volusion oferują edytory przeciągnij i upuść, ale Shopify otrzymuje wysokie oceny za łatwość użycia.
 • 3. Nieograniczone funkcje. Dzięki Shopify nigdy nie musisz się martwić o nadwyżki. Możesz dodać dowolną liczbę produktów i cieszyć się nieograniczoną pamięcią i przepustowością. Nie ma potrzeby płacenia za ulepszony pakiet.
 • 4. Obsługa klienta. Shopify wyznacza standardy doskonałej obsługi klienta. Użytkownicy mają długą listę sposobów na dotarcie do przedstawiciela 24/7. Inne platformy sprawiają, że płacisz więcej za bezpośredni dostęp.
 • 5. Ciągłe aktualizacje. Jeśli spojrzysz na trendy Google, Shopify nadal zyskuje na popularności. Jego konkurenci też nie fair. Wiele z tego wynika z zaangażowania Shopify w ulepszanie jego funkcji. Shopify nadal dostosowuje się do rynku i dodaje nowe funkcje w razie potrzeby. Nie musisz się martwić, że to przestanie być aktualne.

Chociaż Shopify wyróżnia się jako najlepszy wybór dla początkujących bez doświadczenia w programowaniu, nie oznacza to, że jest to najlepsza opcja dla wszystkich. Jeśli masz doświadczenie w programowaniu, może okazać się, że Magento można łatwiej dostosować. Lub możesz znaleźć idealny motyw na BigCommerce.

Shopify ma masowy urok, ale zawsze w twoim najlepszym interesie jest rozejrzeć się przed zaangażowaniem się na platformę.

Wniosek: czy zalety przewyższają zalety?

Bez wątpienia. W rzeczywistości wiele wad, o których wspominają użytkownicy, tak naprawdę nie utrzymuje przyczepności. Wszelkie wady będą miały wpływ tylko na bardzo niewielką część użytkowników.

Przeciętnemu człowiekowi nigdy nie było łatwiej zaprojektować i uruchomić sklepu internetowego. To świetna wiadomość dla przedsiębiorców na całym świecie.

Nie ma już żadnych poważnych barier, jeśli chodzi o wiedzę techniczną lub budżet. Za około 30 USD miesięcznie każdy z komputerem może zbudować profesjonalną stronę internetową za pomocą Shopify. To świetny czas na samodzielne uderzenie, a Shopify jest dużą częścią tego ruchu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map