Shopify Plus: Recenzia softvéru pre elektronické obchodovanie s podnikmi

Shopify Plus je hosťovaná podniková platforma elektronického obchodu typu cloud, ktorá je navrhnutá pre veľkoobjemových online maloobchodníkov, ktorí musia držať krok s požiadavkami svojich zákazníkov. Shopify Plus poskytuje škálovateľnosť a flexibilitu v balíku, ktorý umožňuje zákazníkom zamerať sa na maloobchodnú stránku ich podnikania, nie na technické potreby jeho prevádzkovania. Medzi súčasných klientov Shopify Plus patria Red Bull, Budweiser a General Electric.


Platforma elektronického obchodu Shopify Plus

Prehľad platformy elektronického obchodu SaaS

Ak máte alebo staviate internetový obchod a zaujímate sa o časť obchodu viac ako o časť online; plne hostená platforma elektronického obchodu SaaS môže byť presne to, čo potrebujete.

SaaS znamená Softvér ako služba. Týmto získate prístup k všetkému softvéru, ktorý potrebujete na spustenie obchodu, ak počítačovým serverom, na ktorých musíte spustiť softvér eCommerce..

Táto služba je dodávaná ako balík za mesačný poplatok, spolu s ľuďmi, ktorí udržiavajú efektívne fungovanie počítačov, aktualizované zabezpečenie, aby boli vaše údaje v bezpečí, a údržbu a aktualizácie softvéru; skrátka technická stránka online. Táto služba je známa aj ako služba predplatného, ​​pretože platíte mesačný poplatok.

Musíte sa zamerať na stránku obchodu – nastaviť internetový obchod, marketing, reklamu, zákaznícku podporu, kontrolu zásob a všetko ostatné spojené s maloobchodom. Vaša online angažovanosť spočíva v aktualizácii obsahu webových stránok v eCommerce obchode, vo všetkom, čo zákazník vidí, a monitorovaní toho, ako sa vaše podnikanie darí.

Podnikový elektronický obchod

Enterprise eCommerce sa vzťahuje na tých maloobchodníkov, ktorých predaj je vyšší ako približne 500 000 dolárov ročne. Niektoré softvérové ​​spoločnosti elektronického obchodu kladú túto dolárovú hodnotu ešte vyššie.

Kľúčom k označeniu na podnikovej úrovni je veľkoobjemová prevádzka a predpokladaný silný rast. Títo maloobchodníci potrebujú riešenie elektronického obchodu, ktoré s nimi rýchlo porastie a dokáže zvládnuť časté výkyvy v ich podnikaní.

Výhody Shopify Plus

Koberec a domovská stránka bežiaca na serveri Shopify Plus

vývoj & Náklady na údržbu

Je to jednoduché: akékoľvek náklady na vývoj a údržbu sú voliteľné. Tím Shopify Plus sa stará o technickú stránku prevádzkovania vášho internetového obchodu – o bezpečnosť, údržbu, aktualizácie, efektívnosť systému a ukladanie vašich informácií sa starajú a sú optimalizované..

Vaše voliteľné náklady na vývoj sú, ak si chcete najať niekoho na nastavenie alebo prechod vášho internetového obchodu v službe Shopify Plus za vás. Máme niekoľko článkov, ktoré identifikujú odborníkov Shopify Plus, ktorí sú akreditovaní spoločnosťou, ktorá to môže urobiť za vás.

Predvídateľná cena

Viete, koľko vás váš internetový obchod Shopify Plus bude stáť mesačne. Vaše mesačné cenové plány sú predvídateľné a vopred dohodnuté so spoločnosťou. Nie je stanovená žiadna cena, ale rôzne správy naznačujú, že počiatočná cena je približne 1200 dolárov mesačne a odtiaľ hore stúpa v závislosti od toho, aké úrovne služieb a premávky potrebujete..

Predvídateľnosť vašich mesačných nákladov pokračuje, pretože program Shopify Plus nemá žiadne poplatky za predajné transakcie. Poplatky za svoju kreditnú kartu samozrejme budete musieť zaplatiť, ale služba Shopify Plus neúčtuje žiadny ďalší poplatok.

Porovnajte to s nepredvídateľnosťou možnosti bez hostiteľa, v ktorej platíte hostiteľský poplatok plus transakčné poplatky vašej platobnej brány plus skutočne nepredvídateľné poplatky vývojára, ktorý sa snaží držať krok so všetkými zmenami softvéru a uistite sa, že že všetko stále funguje spoločne.

A za akú cenu stojí pokoj pre bezstarostné technické prostredie, ktoré stojí za to?

Služba Shopify ponúka bezplatnú 14-dňovú skúšobnú verziu pre ktoré im nemusíte zadávať číslo svojej kreditnej karty.

Vlastnosti podnikovej triedy

Shopify má všetky funkcie, ktoré od podnikovej platformy elektronického obchodu očakávate. Patria medzi ne automatizovaná preprava, tlač objednávok a priame vstupy do účtovníctva, inventára a ďalších systémov riadenia.

Niektoré z najvýznamnejších funkcií sú:

 • 99,9% prevádzkyschopnosť servera; 200 terabajtov úložného priestoru a viac ako 7 000 jadier CPU
 • neobmedzená šírka pásma a neobmedzené objemy produktov a predaja
 • 70 platobných brán vrátane bitcoínu
 • viac ako 1 000 aplikácií v obchode App Store
 • schopnosť vytvárať vlastné aplikácie a rozšírenia prostredníctvom rozhrania API a vývojových nástrojov
 • podporuje nástroj Enhanced eCommerce Analytics spoločnosti Google

Vedenie účtu

Služba Shopify Plus odstraňuje frustráciu z rokovania s viacerými členmi tímu podpory zákazníkov tým, že vám pridelí vlastného špecializovaného správcu účtu. Táto osoba je vašim jediným kontaktným miestom pre všetky vaše otázky, obavy a potreby v obchode Shopify Plus.

Služba Shopify Plus White Rukavice

Váš správca účtu sa dozvie o vašej firme a pozná históriu vášho obchodu. Budú s vami tiež pracovať na prispôsobení obchodov, ktoré nie sú k dispozícii v štandardnom softvéri.

Odberatelia Shopify Plus majú tiež prístup k 24/7 telefonickej podpore Shopify spolu s telefónnym číslom a e-mailovou adresou s prioritnou podporou Shopify Plus..

Jedným z cieľov je aj ďalšia výhoda použitia hostovanej platformy elektronického obchodu. Vývojový tím má iba jedno zameranie – Shopify Plus na jednej platforme. Vyzerá to, že to nie je veľká vec, ale mnoho firiem zaoberajúcich sa vývojom webových stránok pracuje na rôznych platformách a jazykoch, čo ich čas, zameranie a talent rozdeľuje..

Čas tímu Shopify Plus je zameraný na jedno zameranie a má veľmi skúsenosti s tým, čo robí. Výsledkom je rýchlejšia oprava a vyriešenie vašich problémov.

Škálovateľná platforma

Účelom podnikového elektronického obchodu je podporovať podniky, ktoré majú vysokú návštevnosť, a počítačové servery musia pri riešení tohto problému efektívne a spoľahlivo pracovať. Nechcete sa tým báť; starosťou by malo byť to, či váš obchodný proces a inventár zvládne všetkých týchto nových klientov a transakcie.

Shopify Plus má k dispozícii hardvér a podpornú infraštruktúru na bezpečné spracovanie veľkého počtu transakcií elektronického obchodu pre všetkých svojich zákazníkov. Dokážu zvládnuť stovky tisíc transakcií naraz a majú spoľahlivosť 99,9% dostupnosti.

Služba Shopify Plus nestanovuje žiadny limit na objem predaja, šírku pásma alebo množstvo produktov, ktoré môžete mať, takže môžete neustále rásť. A bez ohľadu na to, ako veľmi rastete, vaše stránky sa nezrušia.

Integrovaný a mimoriadne prispôsobiteľný

Integrácia a prispôsobenie Shopify Plus

Váš obchod Shopify Plus nemusíte mať orezávač súborov cookie, pretože šablóny môžete prispôsobiť ľubovoľným spôsobom. To isté platí pre funkčnosť. Služba Shopify Plus nemá všetky nástroje, ktoré by každý klient musel zabudovať – ​​to by z nej urobilo extrémne nepraktickú platformu..

Potrebujete cielenú e-mailovú marketingovú kampaň alebo program odmien zákazníkov? Je jednoduché rozšíriť Shopify Plus pomocou rozšírení a integrácií od dodávateľov tretích strán. NetSuite a SAP napríklad poskytujú ľahko integrovaný softvér.

Do obchodu Shopify Plus môžete tiež pridať funkčnosť prostredníctvom rozšírení, ktoré sú malé kúsky kódu vložené do hlavného kódu.

Shopify Plus má obchod s aplikáciami s dobre vybraným výberom z viac ako 1 000 aplikácií, z ktorých si môžete vybrať. Niektoré aplikácie a rozšírenia sú dostatočne jednoduché na inštaláciu, ale iné môžu vyžadovať pomoc vývojára.

Shopify Plus vydala skripty, ktoré vývojárom umožňujú písať vlastné prispôsobenia pre platformu. Ak to teda snívate a nájdete vývojára, môžete mať požadované funkcie.

Zabezpečenie (kompatibilné s PCI)

Shopify Plus má rovnakú úroveň bezpečnosti, akú používajú banky – PCI DSS úrovne 1. Toto je zlatý štandard bezpečnosti. Shopify Plus implementuje nepretržité hodnotenie rizika svojich údajov a ročné hodnotenia na mieste.

Zákazníci sa cítia mimoriadne

Štandardná platforma Shopify usmerňuje zákazníkov k pokladni v rámci webovej domény Shopify, ktorá nemá vzhľad internetového obchodu; bez značky obchodu alebo navigácie na webe. Toto prinajlepšom zmiasť zákazníkov a v najhoršom prípade ich vystraší z dokončenia nákupu.

Na druhej strane nakupujúci Shopify Plus zostávajú vo vašom obchode na pokladňu, takže majú istotu a istotu, že od vás nakupujú..

Ďalším spôsobom, ako sa zákazník cíti výnimočne, je rýchlosť, s akou môžete vyriešiť akékoľvek sťažnosti alebo problémy, ktoré majú v obchode. Váš priamy vzťah so správcom účtu je dôležitou súčasťou tohto procesu a môže vám významne pomôcť pri vytváraní pozitívnej skúsenosti so zákazníkmi.

Viackanálová predajná funkčnosť

S Shopify Plus predávajte všade

Či už rozširujete svoj obchod s tehlami a maltou do online ríše, alebo prechádzate z existujúceho internetového obchodu, schopnosť predávať na viacerých kanáloch je často kľúčom k rastu podnikov na úrovni podniku..

Služba Shopify Plus obsahuje funkciu miesta predaja, ktorá umožňuje prepojenia na obchody v reálnom svete, takže môžete predávať online vo fyzickom obchode. Ak chcete rozšíriť svoj marketingový dosah, môžete tiež predávať na sociálnych platformách, ako sú Facebook a Pinterest.

Tí maloobchodníci, ktorí uvažujú o globálnej expanzii, budú mať záujem o viac ako 70 rôznych platobných brán, ktoré ponúka Shopify Plus, vrátane bitcoínu, ktorý vám umožňuje predávať vo viacerých geografických regiónoch..

Marketingová prívetivosť

Máte prístup k všetkým témam Shopify, aby ste mohli vytvoriť svoj obchod Shopify Plus a všetky témy reagujú na mobil. To znamená, že témy zisťujú veľkosť obrazovky mobilného zariadenia a prispôsobujú svoju veľkosť tak, aby sa zhodovala. Je to dobré pre všetkých vašich zákazníkov a pre vyhľadávače, ktorí uprednostňujú výsledky vyhľadávania webom s touto funkciou.

Služba Shopify Plus je navrhnutá tak, aby uľahčila život obchodníkom. Vytvorenie a aktualizácia zákazníckej strany obchodu je jednoduchá a priama a všetko, čo potrebujete, je prístupné z palubnej dosky.

V zákulisí je rovnako jednoduché spustiť analytiku, ktorá prinesie štatistiku návštev a konverzií, ako aj údaje o predaji; a máte k dispozícii rôzny výber správ.

Medzinárodné nasadenie

Mnoho podnikov elektronického obchodu na podnikovej úrovni vstupuje na globálny trh a služba Shopify Plus to uľahčuje. Vstavané funkcie pre medzinárodný marketing zahŕňajú geografické zacielenie, jazykové a menové nástroje.

Nevýhody Shopify Plus

API alebo vlastné obmedzenia koncového rozhrania

Pri akejkoľvek hosťovanej platforme sa vždy stretnete s obmedzeniami v tom, aké zmeny môžete vykonať. Shopify Plus ponúka veľké množstvo prispôsobení na strane zákazníka, ale obmedzenú schopnosť modifikovať back-end. Nemáte prístup k FTP alebo databáze – všetko musí ísť cez klientske rozhranie alebo rozhranie API.

Ak napríklad používate konkrétneho poskytovateľa inventára a softvér sa nedá ľahko integrovať so službou Shopify Plus, na integráciu bude potrebné najať vývojára, ktorý bude tvrdo pracovať..

Zablokovanie platformy

Po rozvinutí obchodu Shopify Plus alebo jeho migrácii v obchode Shopify ste uzamknutí, bez ohľadu na to, čo sa stane Shopify ako spoločnosťou. Ak sa rozhodnete presunúť svoj obchod niekde inde, môžete si vziať iba informácie, ktoré vám Shopify Plus umožní exportovať.

V skutočnosti ide o všetky vaše údaje, ale stále to nie je to isté ako mať prístup k FTP a všetkým databázam na vašich vlastných serveroch.

Musíte tiež vyvinúť vlastné odborné znalosti o používaní systému Shopify Plus. Prispôsobenie obchodu a jeho údržba si vyžaduje, aby sa niekto naučil o produktoch Shopify Plus a rozvinul si určité znalosti špecifické pre platformu. Služba Shopify používa svoj vlastný kódovací jazyk Liquid, takže znalosť HTML alebo CSS tu nepomáha.

Obmedzené možnosti zliav

Toto je obmedzenie spôsobu stanovenia zliav v internetovom obchode. Zľavu môžete nastaviť naraz iba na jednu podmienku: na kolekciu alebo produkt alebo cenu. Napríklad nemôžete zľaviť všetky položky nad 20 dolárov o 10%. V závislosti od toho, koľko obmedzení plánujete ponúknuť a ako ich chcete štruktúrovať, môže to byť vážne znepokojenie.

Shopify Plus konkurenti

Shopify Plus verzus Magento Enterprise

Shopify Plus a Magento Enterprise Edition sú priamymi konkurentmi v oblasti podnikového elektronického obchodu. Hlavný rozdiel spočíva v tom, že Shopify Plus je hosťované riešenie a Magento Enterprise je hostiteľom hostiteľa, takže musíte nájsť webhostingovú službu, aby ste pre vás mohli softvér spustiť..

Inovujte na platformu elektronického obchodu Shopify Plus

Magento tiež ponúka hosťovanú verziu Magento Enterprise Cloud Edition. Táto platforma používa rovnakú kódovú základňu a poskytuje rovnakú flexibilitu ako Magento.

Shopify Plus aj Magento Enterprise sú kompatibilné s bezpečnosťou PCI s certifikáciou PCI DSS úrovne 1. Hlavný rozdiel spočíva v tom, že ako hosťovaná platforma sa tím Shopify Plus stará o bezpečnosť.

So spoločnosťou Magento ste zodpovední za udržiavanie bezpečnosti údajov a akékoľvek porušenia v nich sú vaše obavy a zodpovednosť. Ich sledovanie a náprava si vyžaduje čas a úsilie, nehovoriac o všetkých obavách.

Aktualizácia internetového obchodu musí byť jednoduchá a priama. Popisy produktov, úprava kópie webových stránok, pridávanie formulárov zákazníkov a všetok ostatný obsah orientovaný na zákazníka musia byť správne a včasné.

Okrem toho potrebujete analytiku na sledovanie toho, ako sa vaše tržby vyvíjajú, aké sú vaše miery konverzie, výkonnosť vašich kampaní v sociálnych médiách a množstvo ďalších marketingových informácií.

S produktom Shopify Plus máte prístup k funkciám všetkých týchto funkcií z administračného panela. Magento Enterprise nemá žiadnu z týchto funkcií ako predvolené, ale môžete ich pridať pomocou rozšírení alebo si môžete vytvoriť svoje vlastné. Čo však Magento Enterprise má, sú rozšírenia na sprostredkovanie marketingu alebo sprostredkovanie marketingu.

Optimalizácia vyhľadávacích nástrojov je často prehliadanou súčasťou maloobchodného predaja online. Viac ako tretina všetkých nákupov sa uskutočňuje z počiatočného vyhľadávania na webe. So zavedením verzie 2 a teraz verzie 2.1 je Magento Enterprise na rovnakej úrovni ako Shopify Plus so SEO.

Obe platformy poskytujú dostatok nástrojov na viac než adekvátne SEO a zahŕňajú aj možnosť mať integrovaný blog a tlačidlá sociálneho zdieľania.

Preprava je kľúčom k akémukoľvek online obchodu a Shopify Plus a Magento Enterprise sa integrujú do väčšiny hlavných problémov týkajúcich sa prepravy vrátane USPS. Služba Shopify Plus sa však nespája s DHL.

Pretože Magento Enterprise je platformou, ktorá je hostiteľom hostiteľa, podpora a aplikácie sú nevyhnutné pre úspech svojich používateľov. Existuje silná globálna komunita moderátorov a prispievateľov fóra, ako aj vývojárov, ktorí píšu aplikácie a rozšírenia.

Shopify Plus má obchod s aplikáciami s viac ako 1000 aplikáciami tretích strán a veľmi silný tím zákazníckej podpory, ku ktorému máte prioritný prístup.

Shopify Plus verzus BigCommerce Enterprise

Migrujte svoj existujúci obchod BigCommerce na Shopify Plus

BigCommerce je jednou z hlavných konkurentov Shopify v oblasti hosteného cloudového elektronického obchodu. BigCommerce Enterprise sa stotožňuje s maloobchodnými podnikmi, ktoré ročne predávajú 1 milión dolárov alebo viac. Medzi ich klientov patria Toyota, Gibson a Payless Shoesource.

Prístrojové panely Shopify Plus a BigCommerce Enterprise sú založené na ich príslušných štandardných platformách elektronického obchodu – a obe sa ľahko používajú. (Pozrite si naše recenzie v službe Shopify a BigCommerce.)

Obe platformy sa dodávajú s prvkami hneď po vybalení z krabice a ich implementácia je jednoduchá. Služba Shopify Plus používa svoj vlastný kódovací jazyk s názvom Liquid a pri výbere technicky technicky nakloneného problému existuje krivka učenia. Až donedávna úpravy šablón BigCommerce Enterprise vyvolali sťažnosti, ale nový editor šablón šablóny zjednodušuje tento proces.

Shopify Plus a BigCommerce Enterprise majú podobné funkcie s neobmedzenou šírkou pásma a škálovateľnosťou a 99,99% dostupnosti. Obidva vám umožňujú predávať na viacerých kanáloch a obaja poskytujú vyhradených správcov účtov, aj keď v prípade spoločnosti BigCommerce Enterprise sa za túto službu účtujú ďalšie poplatky..

Shopify Plus sa vďaka svojej dopravnej aplikácii posunie vpred bezbolestným prevodom svojich predchádzajúcich zákazníkov na novú platformu Shopify Plus bez poklesu vášho SEO. Obe podnikové platformy vyhrávajú vďaka svojej integrovanej jednostránkovej pokladni.

Shopify Plus má základnú platformu štíhlej platformy, ale funkcie a funkcie môžete pridať prostredníctvom výberu z viac ako 1000 aplikácií v obchode s aplikáciami. BigCommerce Enterprise poskytuje výber z 265 aplikácií, ale pokrývajú takmer všetko, čo potrebujete.

Ak potrebujete niečo, čo nenájdete, obe platformy poskytujú vývojárom prístup k rozhraniu API pre vývojárov na vytváranie nových aplikácií.

Všetky témy webových stránok s Shopify Plus a BigCommerce Enterprise reagujú na mobily. BigCommerce Enterprise má na výber viac tém, ak pre každú tému spočítate rôzne variácie.

Ak sa chystáte na globálne platby, môžu vás zaujímať brány na spracovanie platieb. Shopify Plus pokrýva svet so 70 spracovateľmi platieb a spoločnosť BigCommerce Enterprise má iba 38 – ale to vám môže stačiť.

záver

Pre koho je služba Shopify Plus odporúčaná?

Ak ste obchodníkom, ktorý chce internetový obchod, odporúčame vám pozrieť sa na Shopify Plus a:

 • má veľký a rastúci maloobchod (tehly a malty alebo online)
 • má tržby najmenej 500 000 dolárov ročne
 • predpokladá alebo plánuje, že váš objem predaja bude ďalej rásť, pričom potenciálne nie je na dohľad žiaden limit
 • má pravidelné tržby vo vašom predaji, možno až tisíce objednávok za minútu
 • sa chce zamerať na dizajn, marketing a maloobchod, nie na vaše technické online prostredie
 • požaduje jedinečné prispôsobenie obchodu, ktoré je automaticky prispôsobené pre akúkoľvek mobilnú platformu
 • chce špecializovanú zákaznícku podporu a dlhodobý vzťah s poskytovateľom služieb elektronického obchodu
 • predpokladá globálny rozvoj v rôznych regiónoch a jazykoch
 • verí vo viackanálový predaj s cieľom osloviť viac zákazníkov

Prečo by ste mali používať Shopify Plus??

Spoločnosť Shopify spustila službu Shopify Plus vo februári 2014, aby uspokojila svojich väčších klientov, ktorí prerástli svoju pôvodnú platformu elektronického obchodu. Služba Shopify dokázala zvládnuť niekoľko veľkoobjemových firiem, ale nebola navrhnutá tak.

Ak už ste klientom služby Shopify a nie ste si istí, či ste pripravení prejsť na službu Shopify Plus, tu sú štyri základné doplnky, ktoré služba Shopify Plus obsahuje:

 • pokladňa vo vašej vlastnej doméne s vlastnou značkou a webom
 • špecializovaný správca účtu pre podporu & prispôsobené, keď ste na veľmi vysokej úrovni prenosu.
 • prispôsobená integrácia s platformami inventára a riadenia
 • schopnosť vytvárať klony svojich obchodov pre rôzne cieľové krajiny

Ak už máte internetový obchod niekde inde a chcete prejsť na podnikovú platformu, Shopify Plus poskytuje riešenie na kľúč, do ktorého sa môžete presunúť priamo. Váš správca účtu s vami bude spolupracovať, aby zabezpečil, že váš obchod pri prechode nestratí hodnotenie vašej vyhľadávacej stránky.

Aj keď je to relatívne nové, Shopify Plus už má niekoľko ťažkých klientov a zvyčajne sa spomína v prvých troch podnikových platformách elektronického obchodu. Užívateľské recenzie tohto softvéru boli prevažne pozitívne.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map