Shopify Plus: Recenze elektronického softwaru pro podniky

Shopify Plus je hostitelská podniková platforma elektronického obchodování založená na cloudu určená pro velkoobjemové online prodejce, kteří potřebují držet krok s požadavky svých zákazníků. Shopify Plus poskytuje škálovatelnost a flexibilitu v balíčku, který umožňuje zákazníkům soustředit se na maloobchodní stránku svého podnikání, nikoli na technické potřeby jeho provozování. Mezi současné klienty Shopify Plus patří Red Bull, Budweiser a General Electric.


Platforma elektronického obchodu Shopify Plus

Přehled platformy elektronického obchodování SaaS

Pokud máte nebo stavíte internetový obchod a zajímáte se o část obchodu více, než o část online; plně hostovaná platforma elektronického obchodu SaaS může být přesně to, co potřebujete.

SaaS znamená Software jako služba. Díky tomu získáte přístup ke veškerému softwaru, který potřebujete ke spuštění obchodu, a k počítačovým serverům, na kterých potřebujete spustit software eCommerce..

Jedná se o balíček s měsíčním poplatkem, spolu s lidmi, kteří udržují počítače v chodu, aktualizováno zabezpečení, aby vaše data byla v bezpečí, a údržbu a aktualizace softwaru; zkrátka technická stránka online. Tato služba se také nazývá předplacená služba, protože platíte měsíční poplatek.

Jste ponecháni zaměřit se na straně obchodu – nastavení internetového obchodu, marketingu, reklamy, podpory zákazníků, kontroly zásob a všeho dalšího spojeného s maloobchodem. Vaše online angažovanost spočívá v aktualizaci obsahu webových stránek v obchodě eCommerce, všeho, co zákazník vidí, a sledování toho, jak vaše firma vede.

Enterprise eCommerce

Enterprise eCommerce označuje maloobchodníky, jejichž prodej přesahuje 500 000 USD ročně. Některé softwarové společnosti elektronického obchodování uvádějí tuto hodnotu dolaru ještě vyšší.

Klíčem k označení podnikové úrovně je velkoobjemový provoz a očekávaný silný růst. Tito maloobchodníci potřebují řešení elektronického obchodu, které s nimi rychle poroste a zvládne časté výkyvy v jejich podnikání.

Výhody Shopify Plus

Rug and Home site běžící na Shopify Plus

Rozvoj & Náklady na údržbu

Je to jednoduché: veškeré náklady na vývoj a údržbu jsou volitelné. Tým Shopify Plus se stará o technickou stránku provozování vašeho internetového obchodu – o zabezpečení, údržbu, aktualizace, efektivitu systému a ukládání vašich informací se starají a optimalizují..

Vaše volitelné náklady na vývoj jsou, pokud si chcete najmout někoho, kdo pro vás nastaví nebo převede váš internetový obchod v Shopify Plus. Máme řadu článků, které identifikují odborníky Shopify Plus, kteří jsou akreditováni společností, která to může udělat za vás.

Předvídatelné ceny

Víte, kolik provozu internetového obchodu Shopify Plus vás bude stát měsíčně. Vaše měsíční cenové plány jsou předvídatelné a předem dohodnuté se společností. Není stanovena žádná cena, ale různé zprávy naznačují, že počáteční cena je kolem 1200 $ za měsíc a odtud stoupá v závislosti na tom, jaké úrovně služeb a provozu potřebujete.

Předvídatelnost vašich měsíčních nákladů pokračuje, protože plán Shopify Plus nemá žádné prodejní transakční poplatky. Samozřejmě budete stále muset platit poplatky za kreditní karty, ale Shopify Plus neúčtuje žádný další poplatek.

Porovnejte to s nepředvídatelností možnosti bez hostitele, ve které platíte hostitelský poplatek plus transakční poplatky vaší platební brány plus skutečně nepředvídatelné poplatky vývojáře, který se snaží držet krok se všemi změnami softwaru a ujistěte se, že že všechno stále funguje společně.

A za jakou cenu stojí klid pro bezstarostné technické prostředí, které stojí za to?

Služba Shopify nabízí bezplatnou 14denní zkušební verzi pro které jim nemusíte dávat číslo své kreditní karty.

Vlastnosti podnikové třídy

Služba Shopify má všechny funkce, které od podnikové platformy elektronického obchodu očekáváte. Patří mezi ně automatizovaná přeprava, tisk objednávek a přímé podávání do účetnictví, inventáře a dalších systémů řízení.

Mezi nejvýznamnější funkce patří:

 • 99,9% dostupnosti serveru; 200 terabajtů úložiště a více než 7 000 jader CPU
 • neomezená šířka pásma a neomezené množství produktů a objemů prodeje
 • 70 platebních bran, včetně bitcoinů
 • přes 1 000 aplikací v App Store
 • schopnost vytvářet vlastní aplikace a rozšíření pomocí API a vývojových nástrojů
 • podporuje nástroj Enhanced eCommerce Analytics společnosti Google

Správa účtu

Služba Shopify Plus odstraňuje frustraci z jednání s více členy týmu podpory zákazníků tím, že vám přiřadí svého vlastního vyhrazeného správce účtu. Tato osoba je vaším jediným kontaktním místem pro všechny vaše dotazy, obavy a potřeby v obchodě Shopify Plus.

Služba Shopify Plus White Glove Service

Správce vašeho účtu se dozví o vaší firmě a zná historii vašeho obchodu. Budou také s vámi spolupracovat na přizpůsobení obchodů, které nejsou k dispozici ve standardním softwaru.

Odběratelé Shopify Plus mají také přístup k 24/7 telefonické podpoře Shopify spolu s telefonním číslem a e-mailovou adresou s prioritou podpory Shopify Plus..

Jedním z cílů je také další výhoda použití hostované platformy eCommerce. Vývojový tým má jen jedno zaměření – Shopify Plus na jedné platformě. Vypadá to, že se nejedná o velký problém, ale mnoho firem zabývajících se vývojem webu pracuje napříč různými platformami a jazyky, což dělí jejich čas, zaměření a talent..

Čas týmu Shopify Plus je zaměřen na jedno zaměření a má velmi zkušenosti s tím, co dělá. Výsledkem jsou rychlejší opravy a řešení vašich problémů.

Škálovatelná platforma

Celkovým smyslem podnikového eCommerce je podpora podniků, které mají velký provoz, a počítačové servery musí při řešení tohoto problému pracovat efektivně a spolehlivě. Nechcete se tím bát; starostí by mělo být to, zda váš obchodní proces a inventář zvládnou všechny tyto nové klienty a transakce.

Shopify Plus má k dispozici hardwarovou a podpůrnou infrastrukturu pro bezpečné zpracování velkého počtu transakcí elektronického obchodu pro všechny své zákazníky. Mohou zvládnout stovky tisíc transakcí najednou a mají spolehlivost 99,9% dostupnosti.

Služba Shopify Plus neomezuje objem prodeje, šířku pásma ani počet produktů, které můžete mít, takže můžete neustále růst. A bez ohledu na to, jak moc rostete, váš web se nezruší.

Integrovaný a mimořádně přizpůsobitelný

Integrace a přizpůsobení Shopify Plus

Na prodejnu Shopify Plus nemusíte hledat řezačky souborů cookie, protože šablony můžete přizpůsobit libovolným způsobem. A totéž platí pro funkčnost. Služba Shopify Plus nemá všechny nástroje, které by každý klient musel zabudovat přímo do něj – což by z něj udělalo extrémně těžkou platformu.

Potřebujete cílenou e-mailovou marketingovou kampaň nebo program odměňování zákazníků? Shopify Plus lze snadno rozšířit o rozšíření a integrace od dodavatelů třetích stran. NetSuite a SAP například poskytují snadno integrovaný software.

Do obchodu Shopify Plus můžete také přidat funkce prostřednictvím rozšíření, což jsou malé kousky kódu vložené do hlavního kódu.

Shopify Plus má App Store s dobře vybraným výběrem z více než 1000 aplikací, ze kterých si můžete vybrat. Některé aplikace a rozšíření jsou dostatečně jednoduché pro instalaci sami, ale jiné mohou vyžadovat pomoc vývojáře.

Shopify Plus vydala skripty, které vývojářům umožňují psát vlastní přizpůsobení pro platformu. Takže pokud se vám to může zdát a najít vývojáře, můžete mít požadované funkce.

Zabezpečení (kompatibilní s PCI)

Shopify Plus má stejnou úroveň zabezpečení, jakou používají banky – PCI DSS úrovně 1. Toto je zlatý standard bezpečnosti. Služba Shopify Plus provádí průběžné hodnocení rizik svých dat a roční hodnocení na místě.

Zákazníci se cítí zvláštně

Standardní platforma Shopify nasměruje zákazníky k nákupu v rámci webové domény Shopify, která postrádá vzhled internetového obchodu; bez značky obchodu nebo navigace na webu. To v nejlepším případě zmatí zákazníky a v horším případě je vyděsí od dokončení nákupu.

Naproti tomu nakupující Shopify Plus zůstávají ve vašem obchodě k pokladně, takže mají jistotu a jistotu, že od vás nakupují..

Dalším způsobem, jak se zákazník cítí zvláštně, je rychlost, s jakou můžete vyřešit jakékoli stížnosti nebo problémy, které mají v obchodě. Váš přímý vztah se správcem účtu je důležitou součástí a může vám výrazně pomoci vytvořit pozitivní zákaznický zážitek s vašimi vlastními klienty.

Vícekanálová prodejní funkce

S Shopify Plus prodávejte všude

Ať už rozšiřujete svůj obchod s cihlami a maltou do online sféry nebo přecházíte z existujícího internetového obchodu, schopnost prodávat na několika kanálech je často klíčem k růstu podniků na podnikové úrovni.

Shopify Plus má funkci point-of-sale, která umožňuje propojení až do obchodů v reálném světě, takže můžete prodávat online ve vašem fyzickém obchodu. Chcete-li rozšířit svůj marketingový dosah, můžete také prodávat na sociálních platformách, jako je Facebook nebo Pinterest.

Prodejci, kteří uvažují o globální expanzi, budou mít zájem o více než 70 různých platebních bran, které nabízí Shopify Plus, včetně bitcoinu, který vám umožňuje prodávat ve více geografických regionech.

Marketingová přívětivost

Máte přístup ke všem tématům Shopify a vytvořte si svůj obchod Shopify Plus a všechna témata reagují na mobily. To znamená, že motivy detekují velikost obrazovky mobilního zařízení a upravují svou vlastní velikost tak, aby odpovídala. To je dobré pro všechny vaše zákazníky a pro vyhledávače, kteří upřednostňují výsledky vyhledávání webům s touto funkcí.

Shopify Plus je navržen tak, aby obchodníkům usnadnil život. Vytváření a aktualizace stránky obchodu orientované na zákazníka je jednoduché a přímé a vše, co potřebujete, je přístupné z palubní desky.

V zákulisí je stejně snadné provozovat analytiku, která přináší statistiky statistik návštěv a konverzí, jakož i prodejních údajů; a máte k dispozici různorodý výběr zpráv.

Mezinárodní nasazení

Mnoho podniků elektronického obchodování na podnikové úrovni vstupuje na světový trh a Shopify Plus to usnadňuje. Vestavěné funkce pro mezinárodní marketing zahrnují geografické cílení, jazykové a měnové nástroje.

Nevýhody Shopify Plus

API nebo vlastní omezení koncového rozhraní

S jakoukoli hostovanou platformou se vždy setkáváte s omezeními, jaké změny můžete provést. Shopify Plus nabízí velké množství přizpůsobení na straně zákazníka, ale omezenou schopnost modifikovat back-end. Nemáte přístup k FTP nebo databázi – vše musí probíhat přes rozhraní front-end nebo API.

Používáte-li například konkrétního poskytovatele zásob a software se nedá snadno integrovat do systému Shopify Plus, budete muset najmout vývojáře, který bude tvrdě pracovat, aby integrace fungovala.

Uzamčení platformy

Jakmile si vytvoříte svůj obchod Shopify Plus nebo tam přenesete svůj obchod Shopify, budete uzamčeni, ať už se stane Shopify cokoli, co se stane. Pokud se rozhodnete přesunout svůj obchod někam jinam, můžete vzít pouze informace, které vám Shopify Plus umožní exportovat.

Ve skutečnosti jsou to všechna vaše data, ale stále to není stejné jako mít přístup k FTP a ke všem databázím na vašich vlastních serverech.

Musíte také rozvíjet vlastní odborné znalosti o používání Shopify Plus. Přizpůsobení obchodu a jeho údržba vyžaduje, aby se někdo naučil o výhodách Shopify Plus a rozvíjel určité znalosti specifické pro platformu. Služba Shopify používá svůj vlastní kódovací jazyk Liquid, takže znalost HTML nebo CSS zde nepomáhá.

Omezené možnosti slevy

Toto je omezení toho, jak nastavujete slevy v internetovém obchodě. Slevu lze nastavit pouze na jednu podmínku: na kolekci, produkt nebo cenu. Nemůžete například slevu na všechny položky nad 20 $ o 10%. V závislosti na tom, kolik škrty chcete nabídnout a jak je chcete strukturovat, může to být vážný problém.

Shopify Plus konkurenti

Shopify Plus vs. Magento Enterprise

Shopify Plus a Magento Enterprise Edition jsou přímými konkurenty v oblasti podnikového eCommerce. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že Shopify Plus je hostované řešení a Magento Enterprise je hostitelem hostitele, takže musíte najít webhostingovou službu, abyste mohli software pro vás spustit..

Upgradujte na platformu elektronického obchodování Shopify Plus

Magento také nabízí hostovanou verzi Magento Enterprise Cloud Edition. Tato platforma používá stejnou kódovou základnu a poskytuje stejnou flexibilitu jako Magento.

Shopify Plus i Magento Enterprise jsou kompatibilní s bezpečností PCI s certifikací PCI DSS úrovně 1. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že jako hostovaná platforma se o vás stará tým Shopify Plus.

S Magento jste zodpovědní za udržování bezpečnosti dat a všechna porušení jsou vaše zájmy a odpovědnost. Jejich sledování a řešení vyžaduje čas a úsilí, nemluvě o všech obavách.

Aktualizace internetového obchodu musí být jednoduchá a přímá. Popisy produktů, úpravy kopie webových stránek, přidávání zákaznických formulářů a veškerý další obsah orientovaný na zákazníka musí být správný a aktuální.

Kromě toho potřebujete analytiku ke sledování toho, jak se vaše prodeje vyvíjejí, jaké jsou vaše míry konverze, výkonnost vašich kampaní na sociálních médiích a množství dalších marketingových informací.

Se systémem Shopify Plus získáte přístup k funkcím všeho z vašeho administračního panelu. Magento Enterprise nemá žádnou z těchto funkcí jako výchozí, ale můžete je přidat prostřednictvím rozšíření nebo si vytvořit vlastní. Co však Magento Enterprise má, jsou rozšíření pro zpracování doporučení nebo marketingu přidružených společností.

Optimalizace vyhledávačů je často přehlíženou součástí maloobchodního prodeje online. Více než třetina všech nákupů se provádí z počátečních vyhledávání na webu. Se zavedením verze 2 a nyní verze 2.1 je Magento Enterprise srovnatelná s Shopify Plus a se SEO.

Obě platformy poskytují dostatek nástrojů pro více než adekvátní SEO a včetně možnosti mít integrovaný blog a tlačítka pro sdílení na sociálních sítích.

Přeprava je klíčem k jakémukoli online obchodu a Shopify Plus a Magento Enterprise se integrují do většiny hlavních problémů s přepravou, včetně USPS. Shopify Plus se však nespolupracuje s DHL.

Protože Magento Enterprise je platforma s vlastním hostitelem, podpora a aplikace jsou pro úspěch jejích uživatelů zásadní. Existuje silná globální komunita moderátorů a přispěvatelů fór i vývojářů, kteří píší aplikace a rozšíření.

Shopify Plus má obchod s aplikacemi s více než 1000 aplikacemi třetích stran a velmi silný tým zákaznické podpory, ke kterému máte prioritní přístup.

Shopify Plus vs. BigCommerce Enterprise

Migrujte svůj stávající obchod BigCommerce na Shopify Plus

BigCommerce je jednou z hlavních konkurentů Shopify v oblasti hostovaného cloudového elektronického obchodování. BigCommerce Enterprise se ztotožňuje s maloobchodními společnostmi, které ročně vydělají 1 milion dolarů nebo více. Mezi jejich klienty patří Toyota, Gibson a Payless Shoesource.

Řídicí panely Shopify Plus a BigCommerce Enterprise jsou založeny na jejich příslušných standardních platformách elektronického obchodování – a obě se snadno používají. (Viz naše recenze Shopify a BigCommerce.)

Obě platformy přicházejí s funkcemi přímo z krabice a jejich implementace je jednoduchá. Služba Shopify Plus používá svůj vlastní kódovací jazyk s názvem Liquid a při získávání toho pro technicky náklonnou je učební křivka. Až donedávna byly úpravy šablon BigCommerce Enterprise staženy, ale nový editor motivů Stencil tento proces zjednodušuje.

Shopify Plus a BigCommerce Enterprise mají podobné funkce s neomezenou šířkou pásma a škálovatelností a 99,99% dostupnosti. Oba vám umožňují prodávat na několika kanálech a oba poskytují specializované správce účtů, i když u společnosti BigCommerce Enterprise je za tuto službu účtován další poplatek.

Shopify Plus se svou aplikací Traffic Traffic posunuje vpřed pro bezbolestný převod vašich předchozích zákazníků na novou platformu Shopify Plus bez poklesu SEO. Obě podnikové platformy vyhrávají díky integrované jednostránkové pokladně.

Shopify Plus má základní platformu štíhlé platformy, ale funkce a funkce můžete přidávat výběrem z více než 1000 aplikací v obchodě s aplikacemi. BigCommerce Enterprise nabízí výběr 265 aplikací, ale pokrývají téměř vše, co potřebujete.

Pokud potřebujete něco, co nemůžete najít, obě platformy poskytují vývojářům přístup k vytváření nových aplikací prostřednictvím jejich API.

Všechna témata webových stránek s Shopify Plus a BigCommerce Enterprise reagují na mobilní zařízení. BigCommerce Enterprise má na výběr více témat, pokud počítáte různé varianty možné pro každé téma.

Brány pro zpracování plateb mohou být znepokojivé, pokud se chystáte globálně. Shopify Plus pokrývá svět 70 platebními procesory a BigCommerce Enterprise má pouhých 38 – ale to pro vás může stačit.

Závěr

Pro koho je Shopify Plus doporučeno?

Doporučujeme, abyste se podívali na Shopify Plus, pokud jste maloobchodník, který chce internetový obchod, a:

 • má velký a rostoucí maloobchod (cihly a malty nebo online)
 • má tržby nejméně 500 000 dolarů ročně
 • předvídá nebo plánuje, že váš objem prodeje bude dále růst, a to bez omezení v dohledu
 • má pravidelné prodeje ve vašich prodejích, možná až tisíce objednávek za minutu
 • se chce zaměřit na design, marketing a maloobchod, nikoli na vaše technické online prostředí
 • chce jedinečné, přizpůsobené úložiště, automaticky přizpůsobené pro jakoukoli mobilní platformu
 • chce specializovanou zákaznickou podporu a dlouhodobý vztah s vaším poskytovatelem služeb elektronického obchodu
 • předpokládá rozšíření globálně, v různých regionech a jazycích
 • věří ve vícekanálový prodej s cílem oslovit více zákazníků

Proč používáte Shopify Plus?

Společnost Shopify zahájila službu Shopify Plus v únoru 2014, aby uspokojila své větší klienty, kteří přerostli svou původní platformu elektronického obchodování. Služba Shopify dokázala zvládnout nějaké velkoobjemové podnikání, ale nebylo to navrženo.

Pokud již jste klientem služby Shopify a nejste si jisti, zda jste připraveni se přesunout do služby Shopify Plus, jsou zde čtyři základní doplňky, které má služba Shopify Plus:

 • pokladna ve vaší vlastní doméně s vaší vlastní značkou a webem
 • specializovaný správce účtu pro podporu & přizpůsobené, když jste na velmi vysoké úrovni provozu.
 • přizpůsobená integrace s platformami inventáře a správy
 • schopnost vytvářet klony vašich obchodů pro různé cílové země

Pokud již máte internetový obchod někde jinde a chcete se přesunout na podnikovou platformu, poskytuje Shopify Plus řešení na klíč, kam se můžete přímo přesunout. Správce účtu s vámi bude spolupracovat, aby zajistil, že váš obchod při přechodu neztratí hodnocení vaší vyhledávací stránky.

I když je to relativně nové, Shopify Plus již má nějaké klienty s těžkým zásahem a obvykle se zmiňuje v prvních třech podnikových platformách elektronického obchodování. Uživatelské recenze tohoto softwaru byly převážně pozitivní.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map