Shopify Plus: przegląd oprogramowania e-commerce dla przedsiębiorstw

Shopify Plus to hostowana, oparta na chmurze korporacyjna platforma eCommerce przeznaczona dla dużych sklepów internetowych, którzy muszą dotrzymywać oczekiwań swoich klientów. Shopify Plus zapewnia skalowalność i elastyczność w pakiecie, który pozwala klientom skupić się na detalicznej stronie ich działalności, a nie na technicznych potrzebach związanych z jej prowadzeniem. Obecni klienci Shopify Plus to Red Bull, Budweiser i General Electric.


Platforma eCommerce Shopify Plus

W pełni hostowany przegląd platformy e-commerce SaaS

Jeśli masz lub budujesz, sklep internetowy i jesteś o wiele bardziej zainteresowany częścią sklepową niż częścią online; W pełni hostowana platforma e-commerce SaaS może być właśnie tym, czego potrzebujesz.

SaaS oznacza Software as a Service. Dzięki temu otrzymujesz dostęp do całego oprogramowania potrzebnego do prowadzenia sklepu oraz serwerów komputerowych, na których musisz uruchomić oprogramowanie eCommerce.

Jest to pakiet miesięcznej opłaty, wraz z osobami, które utrzymują wydajność komputerów, aktualizację zabezpieczeń w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych oraz konserwację i aktualizacje oprogramowania; w skrócie, techniczna strona internetowa. Ta usługa jest również znana jako usługa subskrypcyjna, ponieważ płacisz miesięczną opłatę.

Możesz skupić się na stronie sklepu – zakładanie sklepu internetowego, marketing, reklama, obsługa klienta, kontrola zapasów i wszystko inne związane z handlem detalicznym. Twoje zaangażowanie online polega na aktualizacji zawartości stron internetowych w sklepie eCommerce, wszystkim, co widzi klient, oraz monitorowaniu, jak działa Twoja firma.

ECommerce dla przedsiębiorstw

Enterprise eCommerce dotyczy sprzedawców detalicznych, których sprzedaż przekracza około 500 000 USD rocznie. Niektóre firmy produkujące oprogramowanie eCommerce stawiają tę wartość dolara jeszcze wyżej.

Kluczem do wyznaczenia na poziomie przedsiębiorstwa jest duży ruch i oczekiwany silny wzrost. Detaliści ci potrzebują rozwiązania eCommerce, które szybko rośnie wraz z nimi i może poradzić sobie z częstymi skokami w ich działalności.

Korzyści Shopify Plus

Strona dywanowa i domowa działająca na Shopify Plus

Rozwój & Koszty utrzymania

To proste: wszelkie koszty rozwoju i utrzymania są opcjonalne. Zespół Shopify Plus dba o techniczną stronę prowadzenia sklepu internetowego – bezpieczeństwo, konserwacja, aktualizacje, wydajność systemu i przechowywanie twoich informacji są zadbane i zoptymalizowane.

Opcjonalne koszty rozwoju są, jeśli chcesz zatrudnić kogoś do skonfigurowania lub przeniesienia swojego sklepu internetowego w Shopify Plus. Mamy serię artykułów, które identyfikują ekspertów Shopify Plus akredytowanych przez firmę, która może to dla Ciebie zrobić.

Przewidywalne ceny

Wiesz, ile będzie kosztować Twój sklep internetowy Shopify Plus miesięcznie. Twoje miesięczne plany cenowe są przewidywalne i wstępnie negocjowane z firmą. Nie ma ustalonej ceny, ale różne raporty wskazują, że cena początkowa wynosi około 1200 USD miesięcznie i rośnie od tego w zależności od potrzebnych usług i poziomów ruchu.

Przewidywalność miesięcznych kosztów jest kontynuowana, ponieważ plan Shopify Plus nie zawiera opłat za transakcje sprzedaży. Oczywiście nadal będziesz musiał uiścić opłaty za kartę kredytową, ale Shopify Plus nie nakłada żadnych dodatkowych opłat.

Porównaj to z nieprzewidywalnością opcji nie hostowanej, w której płacisz opłatę za hosting plus opłaty transakcyjne za bramę płatności oraz naprawdę nieprzewidywalne opłaty twojego programisty, który próbuje nadążyć za wszystkimi zmianami oprogramowania i upewnić się że wszystko nadal działa razem.

A jaką ceną jest spokój dla bezproblemowego środowiska technicznego, które jest dla Ciebie warte?

Shopify oferuje bezpłatny 14-dniowy okres próbny dla których nie musisz podawać numeru karty kredytowej.

Funkcje klasy korporacyjnej

Shopify ma wszystkie funkcje, których oczekujesz od platformy eCommerce dla przedsiębiorstw. Obejmują one zautomatyzowaną wysyłkę, drukowanie zamówień i bezpośrednie przekazywanie danych do księgowości, zapasów i innych systemów zarządzania.

Niektóre z najważniejszych funkcji to:

 • 99,9% czasu pracy serwera; 200 terabajtów pamięci i ponad 7 000 rdzeni procesora
 • nieograniczona przepustowość oraz nieograniczona liczba produktów i wielkości sprzedaży
 • 70 bramek płatniczych, w tym Bitcoin
 • ponad 1000 aplikacji w App Store
 • możliwość tworzenia własnych aplikacji i rozszerzeń za pomocą interfejsu API i narzędzi programistycznych
 • obsługuje silnik Google Enhanced eCommerce Analytics

Zarządzanie kontem

Shopify Plus usuwa frustrację związaną z kontaktami z wieloma członkami zespołu obsługi klienta, przypisując Ci własnego dedykowanego menedżera konta. Ta osoba jest Twoim jedynym punktem kontaktowym w przypadku wszystkich pytań, wątpliwości i potrzeb w sklepie Shopify Plus.

Usługa białych rękawiczek Shopify Plus

Twój menedżer konta uczy się Twojej firmy i zna historię Twojego sklepu. Będą również współpracować z Tobą w celu dostosowania sklepu, które nie są dostępne w standardowym oprogramowaniu.

Abonenci Shopify Plus mają również dostęp do całodobowej pomocy telefonicznej Shopify oraz numeru telefonu i adresu e-mail priorytetowej pomocy technicznej Shopify Plus.

Pojedynczy punkt zainteresowania to także kolejna zaleta korzystania z hostowanej platformy eCommerce. Zespół programistów skupia się tylko na jednym – Shopify Plus na jednej platformie. Może się to nie wydawać wielkim problemem, ale wiele firm zajmujących się tworzeniem stron internetowych działa na różnych platformach i językach, co dzieli ich czas, koncentrację i talenty.

Zespół Shopify Plus skupia się na jednym punkcie i ma duże doświadczenie w tym, co robi. Powoduje to szybsze naprawy i rozwiązywanie problemów.

Skalowalna platforma

Celem eCommerce dla przedsiębiorstw jest wspieranie firm o dużym natężeniu ruchu, a serwery komputerów muszą działać wydajnie i niezawodnie, aby sobie z tym poradzić. Nie chcesz się tym martwić; Twoim zmartwieniem powinno być to, czy Twój proces biznesowy i zapasy mogą obsłużyć wszystkich nowych klientów i transakcje.

Shopify Plus posiada sprzęt i infrastrukturę wspierającą, aby bezpiecznie obsługiwać dużą liczbę transakcji eCommerce dla wszystkich swoich klientów. Mogą obsługiwać setki tysięcy transakcji jednocześnie, a wskaźnik niezawodności wynosi 99,9% czasu sprawności.

Shopify Plus nie określa limitu wielkości sprzedaży, przepustowości ani liczby produktów, które możesz mieć, dzięki czemu możesz dalej rosnąć. I bez względu na to, jak rośniesz, Twoja witryna się nie zawiesi.

Zintegrowane i wyjątkowo konfigurowalne

Integracje i personalizacja Shopify Plus

Nie musisz wyglądać jak foremka do ciastek na stronie sklepu Shopify Plus, ponieważ możesz dostosowywać szablony w dowolny sposób. To samo dotyczy funkcjonalności. Shopify Plus nie ma wszystkich narzędzi, które każdy klient musiałby wbudować bezpośrednio w to – dzięki temu byłaby to wyjątkowo niewygodna platforma.

Potrzebujesz ukierunkowanej kampanii e-mail marketingowej lub programu premiowania klientów? Łatwo jest rozszerzyć Shopify Plus o rozszerzenia i integracje od zewnętrznych dostawców. Na przykład NetSuite i SAP zapewniają łatwo zintegrowane oprogramowanie.

Możesz także dodać funkcjonalność do swojego sklepu Shopify Plus poprzez rozszerzenia, które są małymi fragmentami kodu wklejonymi do kodu głównego.

Shopify Plus ma sklep z aplikacjami z dobrze dobranym wyborem ponad 1000 aplikacji do wyboru. Niektóre aplikacje i rozszerzenia są wystarczająco proste do zainstalowania, ale inne mogą wymagać pomocy programisty.

Shopify Plus wydało skrypty, które pozwalają programistom pisać własne dostosowania dla platformy. Więc jeśli możesz to wymyślić i znaleźć programistę, możesz mieć pożądaną funkcjonalność.

Bezpieczeństwo (zgodne z PCI)

Shopify Plus ma taki sam poziom bezpieczeństwa, jak używany przez banki – poziom 1 PCI DSS. To złoty standard bezpieczeństwa. Shopify Plus wdraża ciągłą ocenę ryzyka swoich danych i coroczne oceny na miejscu.

Klienci czują się wyjątkowo

Standardowa platforma Shopify kieruje klientów do kasy w domenie internetowej Shopify, której brakuje wyglądu sklepu internetowego; bez marki sklepu ani nawigacji w witrynie. To w najlepszym razie dezorientuje klientów, aw najgorszym przypadku odstrasza ich od dokonania zakupu.

Z drugiej strony kupujący Shopify Plus pozostają w sklepie do kasy, dzięki czemu mają pewność i pewność, że kupują od Ciebie.

Innym sposobem, w jaki klient czuje się wyjątkowo, jest szybkość, z jaką można rozwiązywać wszelkie reklamacje lub problemy związane z jego sklepem. Wasze bezpośrednie relacje z menedżerem konta są istotną częścią tego procesu i mogą znacznie pomóc w tworzeniu pozytywnych doświadczeń klientów z własnymi klientami.

Wielokanałowa funkcjonalność sprzedaży

Dzięki Shopify Plus możesz sprzedawać wszędzie

Niezależnie od tego, czy rozszerzasz swój sklep z cegiełkami do świata online, czy przechodzisz z istniejącego sklepu internetowego, możliwość sprzedaży w wielu kanałach jest często kluczem do rozwoju firm na poziomie przedsiębiorstwa.

Shopify Plus ma funkcję punktu sprzedaży, która pozwala na linki do sklepów w świecie rzeczywistym, dzięki czemu możesz sprzedawać online w swoim sklepie fizycznym. Możesz także sprzedawać na platformach społecznościowych, takich jak Facebook i Pinterest, aby zwiększyć zasięg marketingowy.

Detaliści rozważający globalną ekspansję będą zainteresowani ponad 70 różnymi bramkami płatności, które oferuje Shopify Plus, w tym Bitcoin, który pozwala sprzedawać w wielu regionach geograficznych.

Przyjazność marketingowa

Masz dostęp do wszystkich motywów Shopify, aby utworzyć sklep Shopify Plus, a wszystkie motywy są dostosowane do urządzeń mobilnych. Oznacza to, że motywy wykrywają rozmiar ekranu urządzenia mobilnego i dostosowują swój własny rozmiar do dopasowania. Jest to dobre dla wszystkich klientów i wyszukiwarek, które dają pierwszeństwo wyników wyszukiwania stronom internetowym z tą funkcją.

Shopify Plus został zaprojektowany, aby ułatwić życie marketerom. Tworzenie i aktualizowanie strony sklepu skierowanej do klienta jest proste i łatwe, a wszystko, czego potrzebujesz, jest dostępne z pulpitu nawigacyjnego.

Za kulisami równie łatwo jest przeprowadzać analizy, aby analizować statystyki odwiedzin i konwersji, a także dane dotyczące sprzedaży; i masz szeroki wybór raportów do wykorzystania.

Wdrożenie międzynarodowe

Wiele firm eCommerce na poziomie korporacyjnym wchodzi na rynek globalny, a Shopify Plus ułatwia to. Wbudowane funkcje marketingu międzynarodowego obejmują kierowanie geograficzne, narzędzia językowe i walutowe.

Wady Shopify Plus

Ograniczenia interfejsu API lub niestandardowego zaplecza

Na każdej platformie hostowanej zawsze napotykasz ograniczenia dotyczące wprowadzanych zmian. Shopify Plus oferuje dużą personalizację po stronie klienta, ale ograniczona możliwość modyfikacji zaplecza. Nie masz dostępu do FTP ani bazy danych – wszystko musi przebiegać przez interfejs lub interfejs API.

Jeśli na przykład używasz konkretnego dostawcy zasobów reklamowych, a oprogramowanie nie integruje się łatwo z Shopify Plus, musisz zatrudnić programistę, aby ciężko pracował, aby integracja działała.

Blokada platformy

Po utworzeniu sklepu Shopify Plus lub migracji tam sklepu Shopify jesteś zamknięty, niezależnie od tego, co stanie się z Shopify jako firmą. Jeśli zdecydujesz się przenieść sklep w inne miejsce, możesz wziąć tylko te informacje, które Shopify Plus pozwala na eksport.

To właściwie wszystkie twoje dane, ale wciąż to nie to samo, co dostęp do FTP i wszystkich baz danych na twoich serwerach.

Musisz także zdobyć wiedzę specjalistyczną na temat korzystania z Shopify Plus. Dostosowanie sklepu i utrzymanie go wymaga, aby ktoś poznał tajniki Shopify Plus i rozwinął wiedzę na temat platformy. Shopify używa własnego języka kodowania, Liquid, więc znajomość HTML lub CSS tutaj nie pomaga.

Ograniczone opcje zniżek

Jest to ograniczenie dotyczące ustalania rabatów w sklepie internetowym. Rabat można ustawić tylko na jeden warunek naraz: na kolekcję, produkt lub cenę. Na przykład nie możesz zdyskontować wszystkich produktów powyżej 20 USD o 10%. W zależności od tego, ile cięć zamierzasz zaoferować i jak chcesz je ustrukturyzować, może to być poważny problem.

Konkurenci Shopify Plus

Shopify Plus vs. Magento Enterprise

Shopify Plus i Magento Enterprise Edition są bezpośrednimi konkurentami w dziedzinie eCommerce dla przedsiębiorstw. Główną różnicą jest to, że Shopify Plus to rozwiązanie hostowane, a Magento Enterprise jest hostowane samodzielnie, więc musisz znaleźć usługę hostingową, aby uruchomić oprogramowanie dla Ciebie.

Uaktualnij do platformy e-commerce Shopify Plus

Magento oferuje również wersję hostowaną, Magento Enterprise Cloud Edition. Ta platforma używa tej samej bazy kodów i zapewnia taką samą elastyczność jak Magento.

Zarówno Shopify Plus, jak i Magento Enterprise są zgodne z zabezpieczeniami PCI, z certyfikatem PCI DSS poziomu 1. Główna różnica polega na tym, że jako platforma hostowana zespół Shopify Plus dba o Twoje bezpieczeństwo.

Korzystając z Magento, jesteś odpowiedzialny za utrzymanie bezpieczeństwa danych, a wszelkie naruszenia w nim związane są twoją troską i odpowiedzialnością. Monitorowanie i naprawianie ich wymaga czasu i wysiłku, nie wspominając już o wszystkich zmartwieniach.

Aktualizacja sklepu internetowego musi być łatwa i prosta. Opisy produktów, edycja kopii witryny, dodawanie formularzy klientów i wszystkie inne treści skierowane do klientów muszą być prawidłowe i aktualne.

Ponadto potrzebujesz danych analitycznych, aby śledzić przebieg sprzedaży, jakie są Twoje współczynniki konwersji, skuteczność kampanii w mediach społecznościowych i wiele innych informacji marketingowych.

Dzięki Shopify Plus możesz uzyskać dostęp do wszystkich funkcji z poziomu panelu administracyjnego. Magento Enterprise nie ma domyślnie żadnej z tych funkcji, choć można je dodawać za pomocą rozszerzeń lub tworzyć własne. Magento Enterprise ma jednak rozszerzenia do obsługi skierowań lub marketingu afiliacyjnego.

Optymalizacja wyszukiwarek jest często pomijaną częścią sprzedaży detalicznej online. Ponad jedna trzecia wszystkich zakupów jest dokonywana na podstawie wstępnych wyszukiwań w sieci. Wraz z wprowadzeniem wersji 2, a teraz wersji 2.1, Magento Enterprise jest na równi z Shopify Plus z SEO.

Obie platformy zapewniają wystarczającą liczbę narzędzi do bardziej niż wystarczającego SEO, w tym możliwość posiadania zintegrowanego bloga i przycisków udostępniania społecznościowego.

Wysyłka jest kluczem do każdego biznesu internetowego, a zarówno Shopify Plus, jak i Magento Enterprise integrują się z większością głównych problemów związanych z wysyłką, w tym z USPS. Shopify Plus nie wiąże się jednak z DHL.

Ponieważ Magento Enterprise jest platformą samoobsługową, wsparcie i aplikacje są niezbędne do sukcesu użytkowników. Istnieje silna globalna społeczność moderatorów i współpracowników forum, a także programistów piszących aplikacje i rozszerzenia.

Shopify Plus ma sklep z aplikacjami z ponad 1000 aplikacji innych firm i bardzo silny zespół obsługi klienta, do którego masz priorytetowy dostęp.

Shopify Plus vs. BigCommerce Enterprise

Przeprowadź migrację swojego istniejącego sklepu BigCommerce do Shopify Plus

BigCommerce jest jednym z głównych konkurentów Shopify w hostowanym, opartym na chmurze polu eCommerce. BigCommerce Enterprise identyfikuje się z firmami handlowymi, które zarabiają co najmniej milion dolarów rocznie. Ich klientami są Toyota, Gibson i Payless Shoesource.

Pulpity nawigacyjne zarówno Shopify Plus, jak i BigCommerce Enterprise są oparte na odpowiednich standardowych platformach eCommerce – i oba są łatwe w użyciu. (Zobacz nasze recenzje Shopify i BigCommerce.)

Obie platformy są wyposażone w funkcje od razu po wyjęciu z pudełka, a ich wdrożenie jest proste. Shopify Plus używa własnego języka kodowania, zwanego Liquid, i istnieje krzywa uczenia się związana z wybieraniem go dla osób skłonnych technicznie. Do niedawna edytowanie szablonów BigCommerce Enterprise powodowało skargi, ale nowy edytor szablonów Stencil upraszcza ten proces.

Shopify Plus i BigCommerce Enterprise mają podobne funkcje z nieograniczoną przepustowością i skalowalnością oraz 99,99% czasu sprawności. Oba pozwalają sprzedawać w wielu kanałach i oba zapewniają dedykowanych menedżerów kont, chociaż w BigCommerce Enterprise za tę usługę pobierana jest dodatkowa opłata.

Shopify Plus rozwija swoją aplikację Traffic dla bezproblemowego przeniesienia poprzednich klientów na nową platformę Shopify Plus bez spadku SEO. Obie platformy Enterprise wygrywają dzięki zintegrowanej jednostronicowej realizacji transakcji.

Shopify Plus ma dość uproszczoną platformę podstawową, ale możesz dodać funkcjonalność i funkcje poprzez wybór ponad 1000 aplikacji w sklepie z aplikacjami. BigCommerce Enterprise oferuje wybór 265 aplikacji, ale obejmują one prawie wszystko, czego potrzebujesz.

Jeśli potrzebujesz czegoś, czego nie możesz znaleźć, obie platformy zapewniają programistom dostęp za pośrednictwem interfejsu API, aby mogli tworzyć nowe aplikacje.

Wszystkie motywy witryn z Shopify Plus i BigCommerce Enterprise są dostosowane do urządzeń mobilnych. BigCommerce Enterprise ma więcej motywów do wyboru, jeśli policzysz różne warianty dla każdego motywu.

Bramki przetwarzania płatności mogą budzić obawy, jeśli działasz globalnie. Shopify Plus obejmuje świat 70 procesorami płatniczymi, a BigCommerce Enterprise ma tylko 38 – ale to może ci wystarczyć.

Wniosek

Dla kogo jest zalecany Shopify Plus?

Zalecamy, aby spojrzeć na Shopify Plus, jeśli jesteś sprzedawcą detalicznym, który chce sklepu internetowego i:

 • ma duży i rozwijający się sklep detaliczny (tradycyjną lub internetową)
 • sprzedaje co najmniej 500 000 $ rocznie
 • przewiduje lub planuje, że wielkość sprzedaży będzie nadal rosła, potencjalnie bez ograniczeń w zasięgu wzroku
 • ma okresowe wzrosty sprzedaży, być może nawet tysiące zamówień na minutę
 • chce się skupić na projektowaniu, marketingu i sprzedaży detalicznej, a nie na technicznym środowisku online
 • chce wyjątkowego, dostosowanego do potrzeb klienta sklepu, automatycznie dostosowanego do dowolnej platformy mobilnej
 • chce dedykowanej obsługi klienta i długoterminowych relacji z dostawcą usług eCommerce
 • przewiduje ekspansję globalną w różnych regionach i językach
 • wierzy w sprzedaż wielokanałową, aby dotrzeć do większej liczby klientów

Dlaczego miałbyś skorzystać z Shopify Plus?

Shopify uruchomił Shopify Plus w lutym 2014 roku, aby zadowolić swoich większych klientów, którzy wyrastali z oryginalnej platformy eCommerce. Shopify zdołało poradzić sobie z kilkoma dużymi firmami, ale nie zostało to zaprojektowane.

Jeśli jesteś już klientem Shopify i nie masz pewności, czy chcesz przejść na Shopify Plus, oto cztery podstawowe dodatki, które ma Shopify Plus:

 • kasa we własnej domenie, z własną marką i witryną
 • dedykowany menedżer konta do pomocy technicznej & dostosowane, gdy masz bardzo duży ruch.
 • zindywidualizowana integracja z platformami do inwentaryzacji i zarządzania
 • możliwość tworzenia klonów swoich sklepów dla różnych krajów docelowych

Jeśli masz już sklep internetowy w innym miejscu i chcesz przejść na platformę na poziomie przedsiębiorstwa, Shopify Plus zapewnia gotowe rozwiązanie, do którego możesz się przenieść. Twój menedżer konta będzie z Tobą współpracować, aby Twój sklep nie stracił pozycji strony wyszukiwania podczas przejścia.

Chociaż jest stosunkowo nowy, Shopify Plus ma już klientów o dużej sile rażenia i jest zwykle wymieniany w pierwszej trójce platform eCommerce dla przedsiębiorstw. Opinie użytkowników tego oprogramowania były w przeważającej mierze pozytywne.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map