Nakupujte výhody a nevýhody, aby ste mohli spustiť webovú stránku elektronického obchodu

Ak ste nakupovali tú najlepšiu platformu elektronického obchodu, ktorá by posilnila váš obchod, pravdepodobne sa budete stále stretávať s Shopify. Je lídrom v tomto odvetví a neustále sa radí medzi tri najlepšie platformy.


Aj keď je Shopify určite pôsobivým nástrojom, môže byť na výber viac možností na riešenie vašich potrieb. Prečítajte si viac informácií o výhodách a nevýhodách softvéru eCommerce, aby ste sa mohli čo najlepšie rozhodnúť.

Výhody a nevýhody nástroja na vytváranie obchodov v elektronickom obchode

NÁKUPNÉ PROS

Nie je poprieť, že platforma eCommerce Shopify prichádza s dlhým zoznamom výhod. Tu je len niekoľko najdôležitejších informácií.

Riešenie na kľúč: Služba Shopify je pripravená z krabice. Nemusíte sa starať o investovanie času a peňazí do procesu nastavenia. Po registrácii môžete začať navrhovať a budovať svoj obchod.

Rýchle a ľahké nastavenie tiež znamená, že môžete začať s predajom a zárobkom čo najskôr. Budovanie webu nebudete musieť stráviť mesiace ani roky.

Dôležité zabudované funkcie

hosting: Služba Shopify využíva na výkon svojho obchodu servery výkonných serverov. To tiež znamená, že riešia akékoľvek technické problémy. Nemusíte sa starať o spustenie a riešenie problémov svojich vlastných serverov. Pre začiatočníkov je to obrovské plus.

bezpečnosť: Shopify je Kompatibilné s PCI DSS. To znamená, že spĺňajú priemyselné štandardy pre zabezpečenie kreditných a debetných kariet. Vaši zákazníci môžu mať istotu, že ich finančné informácie sú chránené.

Služba Shopify je kompatibilná s PCI DSS

Váš obchod navyše prichádza s bezplatným certifikátom SSL. Táto vrstva ochrany slúži na šifrovanie citlivých údajov. Je to ďalší spôsob ochrany informácií o nakupujúcich. Niektorí tvorcovia webových stránok elektronického obchodu vás prinútia kúpiť certifikát a zaplatiť, aby ste ho nainštalovali.

SEO: Je ľahké byť expertom na SEO so službou Shopify. Ich vstavané funkcie, aby SEO pre elektronický obchod prakticky hlupák. Program automaticky vytvorí web, integruje sa s akýmikoľvek ďalšími analytickými programami a umožňuje aktualizovať meta popisy a značky. Všetko, čo musíte urobiť, je vyplniť medzery a vaše stránky sa spustia ako priateľské pre vyhľadávače.

Podrobné informácie o SEO obrazovke webovej stránky

Rozhranie pre jednoduché použitie: Vysoké známky pre ľahké použitie presahujú konštrukčné prvky. Aj keď je editor ideálny pre začiatočníkov, platí to aj pre zvyšok informačného panela. Každý si môže ľahko nájsť cestu okolo. Organizácia dáva zmysel a nastavenie je vizuálne príťažlivé a jasne označené.

Obchod s aplikaciami: Obchod s aplikáciami Shopify obsahuje tisíce doplnkov, ktoré môžete použiť na rozšírenie funkcií vášho webu. Zatiaľ čo niektoré z nich vyžadujú jednorazový poplatok alebo mesačné predplatné, veľa z nich je úplne zadarmo. S neustálym pridávaním nových aplikácií neexistujú žiadne obmedzenia na to, čo môžete robiť.

Shopify App Store

Aplikácia Shopify POS: Služba Shopify presahuje predaj online. Vďaka aplikácii POS môžete ľahko predávať produkty na živých podujatiach. Vezmite svoj tovar na trhy, veľtrhy, kontextové okná a iné stretnutia. Aplikácia umožňuje jednoduché vykonávanie transakcií za chodu.

rýchlosť: Rýchle časy načítania sú dôležité z niekoľkých dôvodov.

 • 1. Vyhľadávacie nástroje odmeňujú stránky rýchlejšie načítaním. Pomalé servery môžu skutočne negatívne ovplyvniť vaše hodnotenie.
 • 2. Nakupujúci online sú netrpezliví. Nezaberie to veľa, aby potenciálny zákazník opustil vašu stránku. To, že ich budete musieť čakať na svojom webe, ich môže odviesť preč.
 • 3. Vyzerá to neprofesionálne. Máte len jednu šancu na dobrý prvý dojem. Pomalý web nevzbudí dôveru v vaše stránky.

Zákaznícka podpora: Ako zákazník služby Shopify máte nepretržitý prístup k zákazníckej podpore. Môžete ich kontaktovať:

 • telefón
 • e-mail
 • Live chat
 • cvrlikání
 • Facebook

Nakupujte vynikajúce možnosti podpory zákazníkov.

Ako vlastník firmy budete mať prístup k množstvu nástrojov CRM. Môžete ich použiť na vytvorenie príjemného nakupovania a na správu objednávok. Všetky tieto funkcie sú vstavané a pripravené na použitie od prvého dňa.

Základné marketingové nástroje: Akonáhle budete mať web, je čas začať s marketingom vašich produktov. Služba Shopify uľahčuje optimalizáciu vašich stránok pomocou súborov Sitemap, metaznačiek, popisov a integrácie sociálnych médií. Medzi ďalšie marketingové nástroje patria:

 • Sledovanie a vykazovanie zákazníkov
 • Schopnosť vytvárať propagácie a ponúkať zľavy
 • Šablóny noviniek a e-mailov
 • Možnosti blogu
 • Citlivý dizajn pre mobilné zariadenia
 • Rozsiahly obchod s aplikáciami

Máte všetko, čo potrebujete na spustenie komplexnej marketingovej kampane. Prostredníctvom obchodu s aplikáciami môžete pridať ďalšie nástroje. Existuje veľa bezplatných a cenovo dostupných možností.

dizajn

Obchodujte so šablónami

Jednou z najväčších nákladov na spustenie internetového obchodu je najatie vývojára na navrhnutie vašich stránok. Hodinové sadzby môžu začínať na 100 USD a ísť nad 200 USD. Netrvalo dlho a zdvihol statný účet. Toto vyníma vlastný dizajn z cenového rozpätia mnohých startupov.

Našťastie v službe Shopify nepotrebujete profesionálneho vývojára. Web môže vytvoriť ktokoľvek. Editor WYSIWYG uľahčuje prispôsobenie stránok. Na vykonanie zmien nemusíte vedieť, ako kódovať.
Ak máte problémy, môžete kontaktovať zákaznícku podporu alebo použiť ich nástroje zdrojov. Oni poskytujú:

 • Rozsiahle FAQ stránky
 • Komunitné fórum
 • Znalostná základňa
 • Univerzita na budovanie webových stránok.

Táto platforma je ideálna pre začiatočníkov, ale dostatočne univerzálna pre skúsenejších podnikateľov.

Citlivý dizajn webových stránok

Nakupujte responzívne šablóny.

Väčšina nakupujúcich používa svoje mobilné zariadenia na prehliadanie a nákupy. Ak vaše webové stránky nereagujú, budete mať problémy s prevodom predaja. Služba Shopify ponúka témy s responzívnym dizajnom, aby vaše webové stránky vyzerali dobre na telefónoch, tabletoch a prenosných počítačoch. Zákazníci môžu ľahko prezerať vaše produkty a platiť kdekoľvek sa nachádzajú.

Veľa voľných motívov

Platformy elektronického obchodu sa veľmi líšia v tom, koľko bezplatných tém ponúkajú. Shopify spadá do stredu sortimentu v tejto kategórii. V súčasnosti si môžete vybrať z 10 bezplatných tém. Prémiové témy sa pohybujú od 80 do 150 dolárov. Aj keď 10 nemusí znieť veľa, kvalita ich bezplatných tém je výrazne nad konkurenciou.

Shopify Šablóny webových stránok

Pomáha tiež, aby témy Shopify free boli dobre navrhnuté a ľahko prispôsobiteľné. Editor WYSIWYG vám umožňuje robiť jednoduché zmeny drag-n-drop. Môžete tiež získať prístup k kódu témy a prispôsobiť podrobnosti pomocou HTML alebo CSS. Úpravy veľkosti, výmena farieb a pridávanie obrázkov s ľahkosťou.

Add-ons

Ďalšou výhodou softvéru Shopify je to, že neustále rozširuje svoj obchod s aplikáciami. Ak nenájdete určitý nástroj alebo aplikáciu, je pravdepodobné, že bude čoskoro k dispozícii. Neustále hľadajú spôsoby, ako zlepšiť a uspokojiť potreby zákazníkov.

Flexibilná softvérová platforma Shopify bude naďalej rásť s vami a na meniacom sa trhu. Momentálne si môžete vybrať z tisícov doplnkov, ktorých počet neustále rastie.

Služba Shopify tiež zjednodušila proces integrácie. Po zakúpení alebo stiahnutí aplikácie bude ľahké spustiť ju okamžite. Zvyčajne nie je zapojená len malá alebo žiadna zostava. Rozšírenie funkčnosti vášho obchodu vyžaduje iba niekoľko kliknutí.

NÁKUPY CONS

stanovenie ceny

Možno ste si všimli, že na trhu existuje celkom niekoľko bezplatných voliteľných možností: Magento, Zen Cart, PrestaShop. Zatiaľ čo značka Free môže znieť príťažlivo, je tu háčik. Aby ste mohli tieto nákupné vozíky eCommerce používať, musíte ich plynulo ovládať. V opačnom prípade budete musieť najať vývojára, aby navrhol váš obchod. V takom prípade „bezplatné“ náklady rýchlo zmiznú.

Okrem toho môžu hostované možnosti prísť aj so skrytými poplatkami. Možno budete musieť platiť navyše za platobné brány, bezpečnostné certifikáty a ďalšie funkcie, ktoré sú súčasťou služby Shopify.

V zásade sú hostované možnosti najlepšie pre tých, ktorí majú technické znalosti. Ak ste začiatočník, potom je služba Shopify stále veľkou hodnotou. Aby ste mohli rýchlo navrhnúť svoje vlastné stránky, stojí za to mesačné predplatné.

Ťažkosti s prispôsobením

Niektorí používatelia sa sťažujú, že témy Shopify je ťažké prispôsobiť. Shopify vynašiel svoj vlastný kódovací jazyk s názvom Liquid. Ak ste zvyknutí na iné jazyky, bude existovať krivka učenia.

Nevýhodou je, že nie ste v používaní tekutín. Používatelia majú stále možnosť vykonať zmeny HTML, CSS a JavaScript. Problémy sa môžu stretnúť iba tí, ktorí sa spoliehajú na PHP.

Marketingové nástroje sú veľmi základné

Ďalšou bežnou sťažnosťou je, že vstavané marketingové nástroje sú príliš základné. Je to však tvrdý argument, aby sme sa držali. Stránky Shopify sú zabudované so všetkými potrebnými nástrojmi. Ak existuje medzera, stačí navštíviť obchod s aplikáciami. Každý používateľ má neobmedzený prístup k najlepším dostupným marketingovým nástrojom.

Organizácia

Služba Shopify urobila zaujímavý výber, pokiaľ ide o názvy kategórií. Môžu byť mätúce a sťažiť navigáciu po stránke. Tým sa oddeľuje používateľská skúsenosť a vytvára sa zbytočná krivka učenia. Aj keď je tento stav ľahko prekonateľný, stále je nepríjemný.

sťahovanie

Ak sa rozhodnete pre prepínanie platforiem, Shopify neuľahčuje migráciu. Aj keď je to bežná prax, môže to tiež znamenať stratu niektorých informácií o vašom obchode. To najlepšie, v čo môžete očakávať, je export vašich stránok vo formáte CSV. To je dobrý dôvod, aby ste si našli čas na výber platformy elektronického obchodu. Využite všetky bezplatné skúšobné verzie, aby ste sa nemuseli obávať migrácie po ceste.

Pre koho je najlepšie nakupovať?

Služba Shopify je skutočne vhodná pre väčšinu ľudí, ktorí chcú založiť internetový obchod. Zameriava sa na drvivú väčšinu ľudí, ktorí nepoznajú kód. To znamená obrovské úspory pri navrhovaní a vývoji výkladnej skrinky. V podstate ktokoľvek môže stavať a spúšťať obchod v priebehu niekoľkých hodín.

Shopify má tiež jeden z najlepších cenových plánov na trhu. Podľa potreby môžete upgradovať a downgradovať. Dokonca aj základný plán obsahuje všetky funkcie, ktoré budete potrebovať, a prístup do obchodu s aplikáciami. Aj keď existujú poplatky za kreditné karty, jedná sa o štandardné poplatky.

Nakupujte alternatívy

Zatiaľ čo Shopify je skvelá platforma, ktorá hovorí s masívnym publikom, existujú aj iné možnosti. Volusion, BigCommerce a Magento sú často v rebríčku Shopify na prvom mieste. A z dobrého dôvodu. Všetky tieto platformy súťažia o podiel na rovnakom trhu. Všetci tvrdo pracujú na tom, aby ste zarobili svoje podnikanie.

Nakoniec však softvérová platforma Shopify stále vychádza z niekoľkých dôvodov:

 • 1. Najlepšie témy. Zatiaľ čo ostatní veľkí hráči môžu mať viac tém, témy Shopify sú lepšie navrhnuté a profesionálnejšie vyzerajúce. Iste, je to úplne otázka názoru a osobného vkusu. Ak sa chcete sami presvedčiť, vyskúšajte bezplatné skúšky a rozhliadnite sa.
 • 2. Super užívateľsky prívetivý. Magento je program s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý bude vyžadovať určité technické znalosti. BigCommerce a Volusion ponúkajú editory drag and drop, ale Shopify dostáva vysoké známky za ľahké používanie.
 • 3. Neobmedzené funkcie. So službou Shopify sa už nikdy nemusíte báť nadbytočnosti. Môžete pridať ľubovoľný počet produktov a využívať neobmedzené úložisko a šírku pásma. Za aktualizovaný balík nie je potrebné platiť.
 • 4. Zákaznícky servis. Služba Shopify nastavuje štandard pre vynikajúci zákaznícky servis. Používatelia majú dlhý zoznam spôsobov, ako osloviť zástupcu 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Vďaka iným platformám budete platiť za priamy prístup viac.
 • 5. Neustále aktualizácie. Ak sa pozriete na trendy spoločnosti Google, služba Shopify získava trakciu. Jej konkurenti tiež nekrihovali. Veľa z toho vyplýva záväzok spoločnosti Shopify zlepšovať jej vlastnosti. Služba Shopify sa naďalej prispôsobuje trhu a podľa potreby pridáva nové funkcie. Nemusíte sa obávať, že to bude zastarané.

Hoci služba Shopify vyniká ako najlepšia voľba pre začiatočníkov bez skúseností s kódovaním, neznamená to, že je to najlepšia voľba pre všetkých. Ak máte skúsenosti s kódovaním, možno zistíte, že Magento je ľahšie prispôsobiteľný. Alebo môžete nájsť perfektnú tému na BigCommerce.

Služba Shopify má masovú príťažlivosť, ale vždy je vo vašom najlepšom záujme nakupovať pred tým, ako sa pustíte na platformu.

Záver: Do prevažujú klady a zápory?

Bezpochýb. V skutočnosti veľa nevýhod, ktoré používatelia spomínajú, v skutočnosti nemajú trakciu. Akékoľvek nevýhody ovplyvnia iba veľmi malú časť používateľov.

Pre priemerného človeka nikdy nebolo jednoduchšie navrhnúť a spustiť internetový obchod. Toto je skvelá správa pre podnikateľov z celého sveta.

Pokiaľ ide o technické znalosti alebo rozpočet, už neexistujú žiadne veľké prekážky. Za približne 30 dolárov mesačne môže ktokoľvek s počítačom vytvoriť profesionálnu webovú stránku so službou Shopify. Je to skvelý čas na to, aby ste sa vyrazili sami a Shopify je veľká časť tohto hnutia.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map