Nakupujte klady a zápory, abyste spustili svůj eCommerce web

Pokud jste nakupovali pro nejlepší platformu elektronického obchodu pro napájení svého obchodu, pravděpodobně se budete stále potýkat s Shopify. Je lídrem v oboru a je trvale hodnocen mezi třemi nejlepšími platformami.


I když Shopify je jistě působivý nástroj, může existovat více možností k řešení vašich potřeb. Další informace o kladech a záporech softwaru eCommerce, abyste mohli učinit nejlepší rozhodnutí o nákupu.

Nakupujte výhody a nevýhody obchodníka s eCommerce obchodem

NÁKUPY PROS

Nelze popřít, že platforma eCommerce Shopify přichází s dlouhým seznamem profesionálů. Zde jsou jen některé z vrcholů.

Řešení na klíč: Shopify je připravený z krabice. Nemusíte se starat o investování času a peněz do procesu nastavení. Jakmile se zaregistrujete, můžete začít navrhovat a budovat svůj obchod.

Rychlé a snadné nastavení také znamená, že můžete začít prodávat a vydělávat příjmy co nejdříve. Budování webu nebudete muset strávit měsíce ani roky.

Důležité vestavěné funkce

Hosting: Shopify používá své výkonné servery ke spuštění obchodu. To také znamená, že řeší jakékoli technické problémy. Nemusíte se starat o provozování a odstraňování problémů s vašimi vlastními servery. Pro začátečníky je to obrovské plus.

Bezpečnostní: Shopify je Kompatibilní s PCI DSS. To znamená, že splňují průmyslové standardy pro zabezpečení kreditních a debetních karet. Vaši zákazníci si mohou být jisti, že jejich finanční informace jsou chráněny.

Služba Shopify je kompatibilní s PCI DSS

Váš obchod navíc obsahuje bezplatný certifikát SSL. Tato vrstva ochrany slouží k šifrování citlivých dat. Je to další způsob ochrany informací o nakupujících. Někteří tvůrci webových stránek elektronického obchodu vás donutí zakoupit si certifikát a zaplatit za jeho instalaci.

SEO: Je snadné být odborníkem na SEO se službou Shopify. Jejich vestavěné funkce dělají eCommerce SEO prakticky hlupák. Program automaticky vytvoří web, integruje se s dalšími analytickými programy a umožňuje aktualizovat popisy a značky metadat. Jediné, co musíte udělat, je vyplnit stránky a váš web se spustí jako přátelský pro vyhledávače.

Nakupujte podrobnosti o SEO obrazovce webové stránky

Rozhraní pro snadné použití: Vysoké známky pro snadné použití přesahují konstrukční prvky. Zatímco editor je skvělý pro začátečníky, stejně jako zbytek dashboardu. Každý může snadno najít cestu kolem. Organizace dává smysl a nastavení je vizuálně přitažlivé a jasně označené.

Obchod s aplikacemi: Obchod s aplikacemi Shopify obsahuje tisíce doplňků, které můžete použít k rozšíření funkcí vašeho webu. Zatímco některé z nich vyžadují jednorázový poplatek nebo měsíční předplatné, mnoho z nich je zcela zdarma. Díky neustálému přidávání nových aplikací neexistují žádná omezení toho, co můžete dělat.

Nakupujte App Store

Aplikace Shopify POS: Shopify přesahuje prodej online. S aplikací POS můžete snadno prodávat produkty na přímých přenosech. Vezměte své zboží na trhy, veletrhy, vyskakovací okna a další shromáždění. Aplikace usnadňuje provádění transakcí za běhu.

Rychlost: Rychlé doby načítání jsou důležité z několika důvodů.

 • 1. Vyhledávače odměňují weby s rychlejším načítáním. Pomalé servery mohou ve skutečnosti negativně ovlivnit vaše hodnocení.
 • 2. Online nakupující jsou netrpěliví. Potrvá to, že potenciální zákazník opustí vaši stránku. Museli čekat na vašem webu může řídit je pryč.
 • 3. Vypadá to neprofesionálně. Máte jen jednu šanci na dobrý první dojem. Pomalý web nevzbudí důvěru ve váš web.

Zákaznická podpora: Jako zákazník služby Shopify máte nepřetržitý přístup k zákaznické podpoře. Můžete je kontaktovat:

 • Telefon
 • E-mailem
 • Živý chat
 • Cvrlikání
 • Facebook

Nakupujte vynikající možnosti zákaznické podpory.

Jako vlastník firmy budete mít také přístup k celé řadě nástrojů CRM. Můžete je použít k vytvoření příjemného nakupování a ke správě objednávek. Všechny tyto funkce jsou vestavěny a připraveny k použití od prvního dne.

Základní marketingové nástroje: Jakmile máte web, je čas začít uvádět na trh své produkty. Služba Shopify usnadňuje optimalizaci vašich stránek pomocí souborů Sitemap, metaznaček, popisů a integrace do sociálních médií. Mezi další marketingové nástroje patří:

 • Sledování a reporting zákazníků
 • Schopnost vytvářet propagační akce a nabízet slevy
 • Informační bulletin a e-mailové šablony
 • Možnosti blogu
 • Citlivý design pro mobilní zařízení
 • Rozsáhlý obchod s aplikacemi

Máte vše, co potřebujete pro spuštění komplexní marketingové kampaně. Prostřednictvím obchodu s aplikacemi lze přidat jakékoli další nástroje. Existuje spousta volných a cenově dostupných možností.

Design

Obchodujte šablony obchodů

Jednou z největších nákladů na spuštění internetového obchodu je najmutí vývojáře k navrhování vašich stránek. Hodinové sazby mohou začínat na 100 USD a jít mnohem dále než 200 USD. Netrvalo dlouho a zvedl mohutný účet. To vylučuje vlastní design z cenového rozpětí mnoha startupů.

Naštěstí u Shopify nepotřebujete profesionálního vývojáře. Web může vytvořit kdokoli. Editor WYSIWYG usnadňuje přizpůsobení stránek. Abyste mohli provádět změny, nemusíte vědět, jak kódovat.
Pokud máte problémy, můžete kontaktovat zákaznickou podporu nebo použít jejich nástroje zdrojů. Poskytují:

 • Rozsáhlé FAQ stránky
 • Komunitní fórum
 • Znalostní základna
 • Univerzita vytvářející webové stránky.

Tato platforma je ideální pro začátečníky, ale dostatečně univerzální pro zkušenější podnikatele.

Citlivý design webových stránek

Nakupujte responzivní šablony.

Většina nakupujících používá svá mobilní zařízení k procházení a nákupu. Pokud váš web nereaguje, budete se snažit převést prodeje. Služba Shopify nabízí témata s responzivním designem, aby váš web vypadal dobře na telefonech, tabletech a notebookech. Zákazníci si mohou snadno prohlížet vaše výrobky a platit, kdekoli jsou.

Spousta volných témat

Platformy elektronického obchodování se velmi liší v tom, kolik bezplatných témat nabízejí. Shopify spadá do středu řady v této kategorii. V současné době si můžete vybrat z 10 bezplatných témat. Prémiová témata se pohybují v ceně od 80 do 150 USD. I když 10 nemusí znít hodně, kvalita jejich bezplatných témat je výrazně nad konkurencí.

Nakupujte šablony webových stránek

Pomáhá také, že bezplatná témata Shopify jsou dobře navržená a snadno přizpůsobitelná. WYSIWYG editor umožňuje provádět jednoduché změny drag-n-drop. Můžete také přistupovat k kódu motivu a přizpůsobit podrobnosti pomocí HTML nebo CSS. Upravte velikost, vyměňte barvy a přidejte obrázky s lehkostí.

Doplňky

Další výhodou softwaru Shopify je to, že neustále rozšiřují svůj obchod s aplikacemi. Pokud nemůžete najít určitý nástroj nebo aplikaci, je pravděpodobné, že bude brzy k dispozici. Neustále hledají způsoby, jak zlepšit a uspokojit potřeby zákazníků.

Flexibilní softwarová platforma Shopify bude i nadále růst s vámi a měnícím se trhem. V současné době si můžete vybírat tisíce pluginů a tento počet neustále roste.

Služba Shopify také zjednodušila proces integrace. Jakmile si aplikaci zakoupíte nebo stáhnete, bude snadné ji okamžitě spustit. Obvykle je zapojeno jen málo nebo žádné nastavení. Rozšíření funkčnosti vašeho obchodu vyžaduje jen několik kliknutí.

NÁKUPY CONS

Ceny

Možná jste si všimli, že na trhu existuje několik bezplatných možností hostování: Magento, Zen Cart, PrestaShop. Zatímco značka Free může znít přitažlivě, je tu háček. Abyste mohli tyto nákupní vozíky eCommerce používat, musíte plynule ovládat kódování. Jinak budete muset najmout vývojáře, aby navrhl svůj obchod. V takovém případě „bezplatná“ cena rychle zmizí.

Kromě toho mohou hostované možnosti také přijít se skrytými poplatky. Možná budete muset zaplatit navíc za platební brány, bezpečnostní certifikáty a další funkce, které jsou součástí služby Shopify.

Vlastně hostované možnosti jsou v zásadě nejlepší pro ty, kteří mají technické znalosti. Pokud jste začátečník, pak Shopify je stále velkou hodnotou. Měsíční předplatné stojí za to, abyste mohli rychle navrhnout své vlastní stránky.

Potíže s přizpůsobením

Někteří uživatelé si stěžují, že témata Shopify je obtížné přizpůsobit. Shopify vynalezl jejich vlastní kódovací jazyk zvaný Liquid. Pokud jste zvyklí na jiné jazyky, bude zde křivka učení.

Vzhůru nohama je, že nejste v používání tekutin. Uživatelé mají stále možnost provádět změny pomocí HTML, CSS a JavaScript. Potenciálně se potýkají pouze ti, kteří se spoléhají na PHP.

Marketingové nástroje jsou velmi základní

Další běžnou stížností je, že vestavěné marketingové nástroje jsou příliš základní. To je ale těžký argument, jak se držet. Stránky Shopify jsou zabudovány se všemi potřebnými nástroji. Pokud existuje mezera, stačí navštívit obchod s aplikacemi. Každý uživatel má neomezený přístup k nejlepším dostupným marketingovým nástrojům.

Organizace

Shopify udělal zajímavou volbu, pokud jde o názvy kategorií. Mohou být matoucí a ztížit navigaci po webu. Tím se odstraní uživatelský dojem a vytvoří se zbytečná křivka učení. I když je tento kon snadno překonatelný, stále je nepříjemný.

Migrace

Pokud se rozhodnete pro přepnutí platforem, Shopify neumožňuje snadnou migraci. I když se jedná o běžnou praxi, může to také znamenat ztrátu některých informací o vašem obchodě. To nejlepší, v co můžete doufat, je export vašeho webu do formátu CSV. To je dobrý důvod, abyste věnovali čas výběru platformy elektronického obchodu. Využijte bezplatné zkušební verze, abyste se nemuseli obávat migrace po silnici.

Pro koho je Shopify nejlepší?

Shopify je ve skutečnosti dobře vhodný pro většinu lidí, kteří hledají spuštění internetového obchodu. Zajišťuje drtivou většinu lidí, kteří neznají kód. To znamená obrovské úspory při navrhování a vývoji výkladní skříně. V podstatě kdokoli může postavit a spustit obchod během několika hodin.

Shopify má také jeden z nejlepších cenových plánů na trhu. Podle potřeby můžete upgradovat a downgradovat. Dokonce i základní plán obsahuje všechny funkce, které budete potřebovat, a přístup do obchodu s aplikacemi. I když existují poplatky za kreditní karty, jedná se o standardní.

Nakupujte alternativy

Zatímco Shopify je skvělá platforma, která mluví s masivním publikem, existují i ​​jiné možnosti. Volusion, BigCommerce a Magento jsou často na žebříčku Shopify. A z dobrého důvodu. Všechny tyto platformy soutěží o podíl na stejném trhu. Všichni tvrdě pracují, aby vydělali vaše podnikání.

Nakonec však softwarová platforma Shopify stále vychází z několika důvodů:

 • 1. Nejlepší témata. Zatímco ostatní velcí hráči mohou mít více témat, témata Shopify jsou lépe navržená a profesionálně vypadající. Jistě, je to úplně otázka názoru a osobního vkusu. Pokud se chcete sami přesvědčit, pomocí bezplatných pokusů se rozhlédnete.
 • 2. Super uživatelsky přívětivý. Magento je open source program, který bude vyžadovat určité technické znalosti. BigCommerce a Volusion nabízejí editory drag and drop, ale Shopify dostává vysoké známky pro snadné použití.
 • 3. Neomezené funkce. S Shopify se už nikdy nebudete muset starat o přebytek. Můžete přidat libovolný počet produktů a užít si neomezené úložiště a šířku pásma. Za upgradovaný balíček není třeba platit.
 • 4. Zákaznický servis. Služba Shopify nastavuje standard pro vynikající služby zákazníkům. Uživatelé mají dlouhý seznam způsobů, jak oslovit zástupce 24/7. Jiné platformy vám umožňují platit více za přímý přístup.
 • 5. Neustálé aktualizace. Pokud se podíváte na trendy Google, Shopify stále získává trakci. Její konkurenti také nespravedlivě netrpí. Mnoho z toho je důsledkem závazku Shopify zlepšovat jeho funkce. Služba Shopify se i nadále přizpůsobuje trhu a podle potřeby přidává nové funkce. Nebudete se muset starat o to, že to bude zastaralé.

I když Shopify vyniká jako nejlepší volba pro začátečníky bez zkušeností s kódováním, neznamená to, že je to nejlepší volba pro všechny. Pokud máte zkušenosti s kódováním, možná zjistíte, že Magento je snadněji přizpůsobitelný. Nebo můžete najít ideální téma na BigCommerce.

Služba Shopify má masovou přitažlivost, ale vždy je ve vašem nejlepším zájmu nakupovat, než se pustíte na platformu.

Závěr: Do klady převáží nevýhody?

Bezpochyby. Ve skutečnosti mnoho nevýhod, které uživatelé zmiňují, ve skutečnosti nezatěžují trakci. Jakékoli nevýhody ovlivní pouze velmi malou část uživatelů.

Pro průměrného člověka nikdy nebylo snazší navrhnout a spustit internetový obchod. To je skvělá zpráva pro podnikatele z celého světa.

Pokud jde o technické znalosti nebo rozpočet, již neexistují žádné obrovské překážky. Za zhruba 30 $ měsíčně si může kdokoli s počítačem vybudovat profesionální web se službou Shopify. Je to skvělý čas na úder na vlastní pěst a Shopify je velká část tohoto hnutí.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map