Kupuj ceny: Porównaj i wybierz najlepszy plan dla swojego sklepu internetowego

Podczas gdy rynek oprogramowania eCommerce może wydawać się nieco zatłoczony, jedną z korzyści jest to, że firmy zmuszone są wyceniać swoje produkty w sposób konkurencyjny. Nawet gigant branży Shopify nie jest wyjątkiem.


To dobra wiadomość dla klientów, którzy szukają naprawdę potężnego oprogramowania do tworzenia treści i zarządzania sklepami, pakowanego w jeden niedrogi pakiet.

Kupuj Plany cenowe

Porównywanie planów cen Shopify

Shopify oferuje kilka różnych planów cenowych, które mają na celu zaspokojenie potrzeb różnych firm.
Co najważniejsze, oferują bezpłatną 14-dniową wersję próbną. Do zarejestrowania się nie potrzebujesz nawet karty kredytowej. Jest to dziś powszechna praktyka wśród firm produkujących oprogramowanie.

Uważaj więc na każdy produkt, który nie pozwala na wypróbowanie go w pierwszej kolejności. Jeśli sprzedawca nie pozwoli ci latać przed zakupem, nie jest on tak pewny jakości oferowanego rozwiązania.

Po zakończeniu 14-dniowego okresu próbnego możesz wybrać odpowiedni plan cenowy, który będzie pasował do Twojego budżetu i Twojej firmy.

Shopify Lite – 9 USD / miesiąc

Nawet z tym tanim, pozbawionym kości planem nadal możesz cieszyć się mocą Shopify. Pozwala sprzedawać na Facebooku i dodawać przyciski „kup” do dowolnej istniejącej witryny. Możesz szybko zarabiać na witrynie i zacząć sprzedawać.

Shopify Light Plan Solution do sprzedaży na Facebooku

funkcje

 • Twórz atrakcyjne prezentacje produktów na Facebooku
 • Dodaj przyciski „kup” do dowolnej witryny
 • Akceptuj karty kredytowe na targach i innych imprezach
 • Twórz faktury i wystawiaj rachunki klientom
 • Automatyczne aktualizacje
 • Zasoby marketingowe
 • Całodobowa obsługa klienta przez e-mail lub czat na żywo
 • Nieograniczona lista produktów

Ograniczenia

Główne ograniczenie Shopify Lite jest to, że nie pozwala Ci zbudować autonomicznej witryny od podstaw. Jest naprawdę zaprojektowany dla tych, którzy już mają witrynę i nie chcą się przełączać. Możesz myśleć o tym podobnie do dodawania przycisku PayPal do swojej witryny.

Plany Shopify

Podstawowe Shopify – 29 USD / miesiąc

Następnym krokiem jest Basic Shopify. Ta wersja umożliwia utworzenie własnej, w pełni hostowanej strony internetowej. Zawiera wszystkie narzędzia potrzebne do założenia nowej firmy. W rzeczywistości jest zaprojektowany i wyceniony z myślą o przedsiębiorcach. Oto kilka najważniejszych informacji:

funkcje

 • Dwa konta pracowników. Można ich użyć do ograniczenia dostępu do niektórych informacji i są przydatne w zarządzaniu witryną.
 • Nieograniczone produkty i przestrzeń do przechowywania
 • Certyfikat SSL dla bezpieczeństwa i bezpiecznych płatności
 • Blog
 • Możliwość tworzenia kodów rabatowych
 • Ręczne tworzenie zamówień

Opcje obsługi klienta

Dużą część sukcesu Shopify można przypisać doskonałej obsłudze klienta. Możesz skontaktować się z pomocą techniczną 24/7. W planie podstawowym masz wiele opcji kontaktu z pomocą, w tym:

 • Telefon
 • E-mail
 • Czat na żywo
 • Świergot
 • Facebook

Koniecznie sprawdź też ich bazę wiedzy, sekcję FAQ i samouczki. Są szanse, że będziesz w stanie odpowiedzieć na własne pytanie. Regularnie publikują artykuły informacyjne i zawsze wydają się chętni do poprawy komfortu użytkowania.

Opłaty Shopify

Oprócz opłaty miesięcznej korzystanie z Shopify wiąże się z innymi kosztami.

Stawki kart kredytowych i opłaty transakcyjne: W planie podstawowym zapłacisz 2,9% stawki karty kredytowej plus 30 ₵ opłaty za każdy zakup online. Osobiście stawki zakupu wynoszą 2,7%, a dodatkowa opłata jest pomijana. Ponadto, jeśli zdecydujesz się na korzystanie z zewnętrznej bramki płatności, pobierana jest opłata transakcyjna w wysokości 2,0%.

Ceny miesięczne: Przy cenie 29 USD miesięcznie Shopify Basic ma konkurencyjną cenę. Przekonasz się, że większość innych głównych graczy znajduje się na tym samym boisku. Jednak Shopify jest jedną z niewielu firm, które oferują nieograniczoną liczbę produktów i przestrzeń do przechowywania w tej cenie.

Opcje oszczędzania na umowach: Aby zaoszczędzić pieniądze, możesz zapłacić z góry za rok lub dwa. Kup plan roczny i zaoszczędź 10% lub 20% na planie dwuletnim.

Dodatkowe koszty

Nie zapominaj, że będziesz musiał również kupić nazwę domeny. Jest to roczna opłata, która zwykle wynosi około 10 USD.

Sklep Shopify pozwala mieć własną domenę

Może się również okazać, że chcesz rozszerzyć swój sklep, kupując określone aplikacje. Chociaż z pewnością nie są one konieczne, mogą się przydać od czasu do czasu. Ceny różnią się od jednorazowej opłaty do miesięcznych abonamentów.

Dla kogo najlepszy plan podstawowy?

Jeśli dopiero zaczynasz działalność, plan podstawowy oferuje więcej niż wystarczającą pomoc. W miarę rozwoju firmy możesz chcieć dokonać aktualizacji. W przeciwnym razie Shopify Basic zapewnia solidne i wydajne narzędzie. Nie powinieneś napotykać żadnych rzeczywistych ograniczeń, gdy uruchomisz sklep.

Shopify – 79 USD / miesiąc

The Plan Shopify jest dla rozwijających się firm, które potrzebują miejsca na rozwój. Zawiera również bardziej zaawansowane funkcje eCommerce, które pomogą w relacjach z klientami i zarządzaniu biznesem.

Funkcje:

Wszystkie funkcje Shopify Basic plus

 • Możliwość tworzenia, sprzedawania i przyjmowania kart upominkowych
 • Profesjonalne raporty
 • Opuszczone odzyskiwanie koszyka

Opcje obsługi klienta

Wsparcie klienta 24/7 jest dostępne poprzez:

 • Telefon
 • E-mail
 • Czat na żywo
 • Świergot
 • Facebook

Kupuj kanały obsługi klienta

Opłaty

Stawki kart kredytowych i opłaty transakcyjne: W przypadku transakcji online klienci Shopify zostaną obciążeni opłatą za kartę kredytową w wysokości 2,6% + 30 ₵. W przypadku zakupów dokonywanych osobiście stawka ta spada do 2,4% + 0 ₵. Jeśli korzystasz z płatności Shopify, nie musisz się martwić o opłaty transakcyjne. Bramki stron trzecich są jednak objęte opłatą transakcyjną w wysokości 1,0%.

Ceny miesięczne: W przypadku większości firm o ugruntowanej pozycji 79 USD to opłata nominalna. Jest to szczególnie prawdziwe, biorąc pod uwagę, ile możesz zrobić z tym planem. Zapewnia więcej niż wystarczające wsparcie dla dopracowanego, profesjonalnego i rozwijającego się biznesu.

Opcje oszczędzania na umowach: Aby zaoszczędzić pieniądze, możesz zapłacić z góry za rok lub dwa. Kup plan roczny i zaoszczędź 10% lub 20% na planie dwuletnim.

Dodatkowe koszty: Potencjał dodatkowych kosztów jest taki sam dla wszystkich planów Shopify. Nie musisz kupować aplikacji, aby mieć w pełni funkcjonalny sklep. Może się jednak okazać, że niektóre aplikacje będą korzystne dla Twojej firmy.

Ceny aplikacji są bardzo zróżnicowane. Pamiętaj, aby przeprowadzić badania, aby znaleźć najlepszą ofertę odpowiadającą Twoim potrzebom.
Na koniec nie zapomnij o koszcie nazwy domeny. Zwykle domena kosztuje około 10 USD rocznie.

Dla kogo jest najlepszy plan Shopify?

Plan Shopify najlepiej nadaje się dla firm o ustalonej pozycji, które są nastawione na rozwój. Plan zawiera wszystkie funkcje potrzebne do szybkiego rozszerzenia i dostosowania do zmieniających się potrzeb.

Advanced Shopify – 299 USD / miesiąc

Chociaż zaawansowana wersja Shopify nie jest całkowicie nieograniczona, jest bardzo blisko. Oto dodatkowe funkcje dostępne w planie cenowym Advanced Shopify:

Funkcje:

Wszystkie funkcje Shopify plus

 • 15 kont pracowników
 • Zaawansowany konstruktor raportów
 • Wysyłka przewoźnika w czasie rzeczywistym

Opcje obsługi klienta

Podobnie jak w przypadku wszystkich planów Shopify, klienci cieszą się doskonałą obsługą serwisową. Możesz przeszukać bazę wiedzy lub skontaktować się bezpośrednio z przedstawicielem. Fora społeczności są również bardzo aktywne i pomocne. Na koniec skorzystaj z ich Uniwersytetu E-commerce. Ta bezpłatna usługa pomoże Ci ulepszyć witrynę i strategie marketingowe.

Skontaktuj się z obsługą klienta poprzez:

 • Telefon
 • E-mail
 • Czat na żywo
 • Świergot
 • Facebook

Opłaty

Stawki kart kredytowych i opłaty transakcyjne: Dzięki Advanced Shopify zapłacisz za kartę kredytową 2,4% + 30 ₵ za zakupy online. Wszelkie zakupy osobiste wiążą się z opłatą 2,2% + 0 ₵. Jak zawsze nie ma żadnych opłat transakcyjnych podczas korzystania z płatności Shopify. W przypadku zewnętrznych bramek płatności przygotuj się na uiszczenie opłaty transakcyjnej w wysokości 0,5%.

Ceny miesięczne: Advanced Shopify kosztuje 299 USD miesięcznie. Jest to oczywiście plan przeznaczony dla przedsiębiorstw o ​​ustalonej pozycji, które potrzebują skalowalnego rozwiązania.

Opcje oszczędzania na umowach: Oszczędzaj pieniądze, płacąc z góry przez cały rok. Shopify oferuje 10% zniżki na abonament roczny. To oszczędność ponad 350 USD. Jeśli kupisz plan dwuletni, możesz zaoszczędzić prawie 1500 USD z 20% rabatem.

Dodatkowe koszty: Niezależnie od tego, czy kupujesz nazwę domeny za pośrednictwem Shopify, czy innego dostawcy, takiego jak BlueHost, możesz spodziewać się zapłaty około 10 USD rocznie.

Możesz także dodawać aplikacje podczas rozbudowy witryny i wymagać bardziej szczegółowych funkcji. Pamiętaj, że ceny aplikacji mogą być opłatą jednorazową lub abonamentem miesięcznym. Przed zainwestowaniem w aplikację wykonaj swoje badania.

Dla kogo jest najlepszy plan Shopify?

Advanced Shopify najlepiej nadaje się dla dużych firm, które potrzebują skalowalnego rozwiązania, które można szybko dostosować do swojej firmy. Ma on rosnąć wraz z Twoją firmą i zapewniać narzędzia, których będziesz potrzebować.

Shopify Plus

Shopify Plus to oprogramowanie klasy korporacyjnej dla sklepów o dużej liczbie transakcji. Niektóre z największych światowych marek używają Shopify Plus do zasilania swoich sklepów internetowych. Zapewnia nieograniczoną sprzedaż, produkty i przepustowość.

Plan Shopify Plus

Podstawowym celem jest zapewnienie niedrogiego rozwiązania, które pozwala firmom skupić się na wprowadzaniu produktów i kierowaniu na nowe rynki. Solidne narzędzia ułatwiają zarządzanie sklepem i obniżają koszty IT. Dedykowane wsparcie 24/7 pomoże także szybciej uruchomić sklep

Ograniczenia i wymagania Shopify Plus

Shopify Plus nie ma żadnych rzeczywistych ograniczeń. Aby rozpocząć, musisz skontaktuj się z Shopify. Stworzą dla Ciebie niestandardowy plan wraz z indywidualnymi cenami.

Dla kogo jest najlepszy plan Shopify Plus?

LA Lakers i Dodocase są dwoma klientami Shopify Plus. Oba mają rozpoznawalne marki i międzynarodowy zasięg. Są także handlowcami o dużych ilościach o unikalnych potrzebach. Shopify Plus jest idealny do obsługi ich potrzeb.

Ceny Shopify w porównaniu do ich największych konkurentów

Magento

Magento to kolejna duża nazwa na platformach oprogramowania eCommerce. Duża różnica polega na tym, że Magneto CE jest usługą typu open source. Oznacza to, że jest technicznie bezpłatny. Ludzie z całego świata dobrowolnie uczestniczą w tworzeniu programu, tworząc dodatki i aplikacje.

Niestety, za darmo dołączono wiele ciągów. Po pierwsze będziesz musiał zapewnić hosting na własnym serwerze. Poza tym będziesz musiał być dość doświadczony, jeśli chodzi o kodowanie. Jeśli którykolwiek z tych wymagań jest zbyt techniczny, abyś mógł z niego skorzystać, będziesz musiał kogoś zatrudnić. Właśnie wtedy koszty naprawdę zaczynają się sumować.

Projektanci i programiści zwykle płacą od 100 do 250 USD za godzinę. Jeśli tworzysz witrynę od zera, godziny można szybko zsumować. Ponadto nie wszystkie dodatki są bezpłatne. Ceny rozszerzeń mogą zaczynać się od 99 ₵ i zwiększać do 8 000 $ w górę.

Magento zapewnia również bardzo ograniczoną obsługę klienta. Możesz przeglądać fora społeczności. Jednak w większości przypadków będziesz musiał skonsultować się z osobą, która utworzyła Twoją witrynę. Oznacza to więcej osobogodzin na rozwiązanie problemów.

Podsumowując, oto tylko niektóre z dodatkowych kosztów:

 • Bezpieczeństwo
 • Nazwa domeny
 • Hosting
 • Opłaty projektanta
 • Opłaty dla programistów
 • Wsparcie IT
 • Dodatki i rozszerzenia

Jak widać, „darmowy” koszt Magneto może szybko wymknąć się spod kontroli.

Dla kogo jest Magento Best?

Pomimo wysokich kosztów początkowych, Magento oferuje naprawdę pozytywne zalety. Jest to wyrafinowany i skalowalny program, który pozwala całkowicie dostosować witrynę. Jednak cena sprawia, że ​​najlepiej nadaje się dla bardziej znanych firm. Odnoszące sukcesy firmy z szerokim gronem odbiorców i setkami produktów mogą skorzystać z Magneto.

BigCommerce

Jeśli chodzi o plany cenowe i dostępne funkcje, BigCommerce najbardziej przypomina Shopify. Ich standardowy abonament to 29,95 USD miesięcznie. Podobnie jak Shopify, oferuje:

 • Instalacja jednym kliknięciem
 • Darmowe motywy
 • 15-dniowy bezpłatny okres próbny – karta kredytowa nie jest wymagana
 • Hosting
 • Bezpieczeństwo
 • Nieograniczona przestrzeń dyskowa i przepustowość
 • Szybki czas ładowania
 • Automatyczne aktualizacje
 • 10% rabatu przy zakupie rocznej subskrypcji z góry

Kto jest najlepszy dla BigCommerce?

Ostatecznie BigCommerce i Shopify konkurują o tę samą grupę odbiorców. Oba są odpowiednie dla przedsiębiorców rozpoczynających swoją pierwszą stronę internetową. Wybór może sprowadzać się do osobistych preferencji. Może się okazać, że motyw, który najbardziej Ci się podoba, jest dostępny tylko w Shopify. A może jedna szczególna funkcja unikalna dla BigCommerce.

Na szczęście oboje oferują bezpłatne wersje próbne. Przed podjęciem ostatecznej decyzji obaj je oboje.

Wola

Volusion to kolejna platforma najwyższej rangi. Przy zaledwie 15 USD miesięcznie za mini plan, może to wyglądać świetna okazja. Ma jednak wiele ograniczeń. Możesz dodać tylko do 100 produktów, a ograniczenie przepustowości wynosi 1 GB. Ponadto będziesz mieć dostęp tylko do pomocy online.

Nawet nowicjusze prawdopodobnie będą chcieli uaktualnić do Planu Plus za 35 USD miesięcznie. Funkcje Planu Plus obejmują:

 • Nieograniczone miejsce na dane
 • 1000 produktów
 • 3 GB przepustowości
 • Wsparcie telefoniczne
 • Biuletyny
 • CRM
 • Opuszczone odzyskiwanie koszyka

Należy pamiętać, że większość planów w zakresie 30 USD obejmuje nieograniczoną przepustowość.

Zdecydowanie największą skargą przeciwko Volusion są ich praktyki cenowe. Chociaż reklamują miesięczne ceny subskrypcji, nie wymieniają wszystkich ukrytych opłat. Oto krótka lista cen, których można się spodziewać:

 • Certyfikat SSL – 149 USD
 • Instalacja certyfikatu SSL (nie możesz zainstalować na własną rękę) – 99 USD
 • Nowa domena – 11,99 USD
 • Przekroczenia przepustowości – 7 USD za GB
 • Opłaty za przetwarzanie płatności stron trzecich – 2,0-3,0% na transakcję
 • Opłata za usługę PCI 1,83 USD – 3 USD miesięcznie
 • Usunięcie linku „Powered by Volusion” – 25 USD
 • Opłata za zakończenie połączenia – 99 USD
 • Opłata za wyciąg miesięczny – 10 USD

Zwróć uwagę, że koszty motywów premium i dodatków nie są nawet wspomniane. Volusion to solidna platforma, ale ich ceny nie są przejrzyste ani konkurencyjne.

Dla kogo Volusion jest najlepszy?

W skrócie: doświadczeni koderzy, którzy są świadomi dodatkowych opłat. Platforma nie udostępnia edytora WYSIWYG. Będziesz musiał znać pewną ilość kodu, aby dostosować swoją stronę. Nawet wtedy może to nie być warte swojej ceny. Nieoczekiwane opłaty mogą szybko się sumować. W porównaniu do Volusion Shopify jest lepszym wyborem dla większości ludzi.

Często zadawane pytania dotyczące planów Shopify

 • Czy mogę w dowolnym momencie zaktualizować lub obniżyć mój plan?
 • Tak! Możesz zmienić swój plan w dowolnym momencie. Niezależnie od tego, czy chcesz obniżyć koszty lub uaktualnić, aby uzyskać więcej możliwości, możesz swobodnie zmieniać plany.
 • Czy mogę anulować subskrypcję w dowolnym momencie? Jakie są kary?
 • Możesz zamknąć lub wstrzymać swój sklep. Jeśli zdecydujesz się go wstrzymać, sklep będzie nadal otwarty, ale klienci nie będą mogli robić zakupów. Zmniejszy to również koszty operacyjne. Shopify utrzyma Twój sklep w ruchu i wstrzyma się na 14 USD miesięcznie.
 • Równie łatwo jest zamknąć sklep. Wystarczy kilka kliknięć i możesz anulować swoje konto. Nie ma kar za zamknięcie lub wstrzymanie sklepu.
 • Czy muszę podać dane karty kredytowej, aby skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego??
 • Nie. Możesz rozpocząć bezpłatny okres próbny w ciągu kilku minut bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek informacji o płatności.
 • Jak otrzymam fakturę?
 • Shopify automatycznie obciąży Twoją kartę kredytową co 30 dni. Otrzymasz fakturę, ale nie musisz podejmować żadnych działań. Twoja faktura będzie zawierać miesięczną opłatę wraz z wszelkimi transakcjami i opłatami za aplikację.

Wniosek w sprawie cen Shopify

Shopify to zdecydowanie najpopularniejsza platforma eCommerce. Zapewnia solidne rozwiązanie i przystępne plany cenowe. Nawet początkujący przedsiębiorcy mogą wykorzystać moc Shopify za rozsądną cenę.

Wybór odpowiedniego planu zależy od tego, gdzie prowadzisz działalność i jak szybko chcesz się rozwijać. Dobrą wiadomością jest to, że możesz aktualizować i obniżać plany w razie potrzeby. Po prostu nie ma wielu platform oferujących tę samą kombinację kosztów, wszechstronności i elastyczności.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map