Jak przekształcić swojego bloga w e-commerce Emporium

Jeśli jesteś blogerem, prawdopodobnie już włożyłeś dużo pracy w budowanie grona odbiorców.


Jeśli publikujesz regularnie, a Twoje treści są przydatne, zabawne, pouczające lub wnikliwe, prawdopodobnie masz już następujące osoby, które są idealnym miejscem na rozpoczęcie działalności eCommerce.

Niezależnie od tego, czy chcesz sprzedawać cyfrowe lub fizyczne produkty i usługi – oto jak przekonać czytelników do przyszłych klientów.

Zamień swojego bloga w platformę eCommerce do sprzedaży produktów.

Ponieważ znasz swój rynek docelowy, jesteś już o krok do przodu. Możesz sprawdzić, jacy są ludzie, którzy czytają Twojego bloga, oraz jakie produkty i usługi możesz zaoferować, które by im się podobały.

Pozostań lojalny wobec swoich odbiorców

Pozostań lojalny wobec swoich obserwatorów i podawaj im produkty i usługi, których naprawdę potrzebują.

Pierwsza i najbardziej oczywista opcja dla zarabianie na swoim blogu jest sprzedaż produktów związanych z Twoją niszą, niezależnie od tego, czy jest to wystrój domu, gotowanie, technika, zwierzęta domowe czy cokolwiek innego.

Zacznij od zastanowienia się nad rodzajem sklepu, który chcesz prowadzić, i jakie produkty lub usługi chcesz sprzedać, ponieważ dzięki temu dowiesz się, które rozwiązanie eCommerce jest dla Ciebie najlepszą opcją i jak ostatecznie chcesz prowadzić swój sklep.

Przeprowadź burzę mózgów w swojej niszy i zadaj odbiorcom pytania na temat rodzajów produktów, które chcieliby zobaczyć i dlaczego. Sprzedaż online jest niewiarygodnie prowadzona przez rynek – aby odnieść sukces, skorzystaj z wiedzy odbiorców.

Eksperymentuj i zobacz, co działa

Zabawne jest to, że możesz sprzedać prawie wszystko – zakładając, że jest to oczywiście legalne i odpowiednie dla czytelników Twojego bloga. (Na przykład wyglądałoby to trochę dziwnie, gdyby blog z recenzjami książek zaczął wypowiadać się na temat sprzedaży biżuterii lub kawy).

Wykorzystaj swoją wyobraźnię i staraj się być pomysłowy dzięki nowej ofercie produktu lub usługi – nie skupiaj się tylko na „oczywistych” przedmiotach, które ludzie mogą uzyskać z dużych witryn handlowych.

 • Wybierz produkt lub usługę, która dokładnie reprezentuje ciebie i twoją specjalność – coś, co ty i twoja publiczność jesteście pasjonatami. Przejdź do głębokiej wiedzy eksperckiej i specjalizacji w stosunku do powierzchownych powierzchni sprzedaży.
 • Jeśli chodzi o pozyskiwanie produktów, może być tak, że kupujesz je od hurtownika lub możesz tworzyć własne produkty, jeśli to twoja sprawa. Nie pozwól, aby brakowało Ci funduszy lub miejsca – możesz rozpocząć działalność kurierską w krótkim czasie w ciągu kilku dni.
 • Warto przyjrzeć się, co inni podobni blogerzy sprzedają online, aby pomóc Ci w generowaniu pomysłów.
 • I nie bój się eksperymentować – wypróbuj kilka rzeczy i zobacz, co jest popularne, a co nie pomoże dopracować oferty produktu.

Znajdź właściwe rozwiązanie

Ważne jest, aby wybrać odpowiednie rozwiązanie eCommerce. Zastanów się, jak chcesz przyjmować zamówienia i otrzymywać płatności w sposób łatwy dla Ciebie i Twoich klientów.

Możesz wybrać kompleksową platformę eCommerce, która jest w pełni zbudowana z obsługą klienta, lub możesz po prostu dodać rozszerzenie eCommerce do swojej istniejącej witryny, umożliwiając strategiczne umieszczanie funkcji e-sklepu w całym blogu bez zmiany jego wyglądu. Oto, co American Webmaster Association uważa za najlepsze platformy oprogramowania eCommerce.

Decydując o tym, pomyśl o wrażeniach użytkowników z każdej platformy i czy sprawiają, że proces zakupu jest jak najbardziej płynny dla Twoich klientów. Dobre wrażenia użytkownika ostatecznie zwiększą współczynnik konwersji i lojalność klientów.

Pokaż, że jesteś godny zaufania

Musisz zdobyć klienci ci ufają – zainwestuj czas i pieniądze w wysokiej jakości treści, design i wrażenia użytkowników, aby ludzie wracali.

 • Jeśli chcesz, aby Twój e-sklep wydawał się bardziej godny zaufania, rozważ dołączenie do niego Zaufane sklepy Google program. Sklepy, które konsekwentnie zapewniają wysoki poziom obsługi klienta, są nagradzane plakietką, która informuje kupujących, że jesteś zweryfikowanym i niezawodnym sklepem internetowym – i który oferuje im dożywotnią ochronę o wartości 1000 USD.
 • Wyświetlaj sygnały zaufania w całym sklepie, szczególnie w pobliżu stron kasy, aby zwiększyć zaufanie i wiarygodność.
 • Mam szczegółowe warunki & warunki oraz informacje o dostawie i zwrotach w Twojej witrynie i zawsze ułatwiają kontakt.

Ułatw sobie płatności

Oferowanie wielu opcji płatności to dobry sposób, aby wzbudzić zaufanie klientów, którzy przychodzą do kasy.

Konfigurowanie sklepu za pomocą Bramka płatności PayPal jest koniecznością, ponieważ jest to jedna z najpopularniejszych bezpiecznych metod płatności online. Może także zapewniać przydatne funkcje zakupów w witrynie, takie jak przyciski „kup teraz” i uproszczone opcje płatności.

Oprócz tego pozwól swoim klientom na dokonywanie bezpiecznych płatności kartą inną niż PayPal i upewnij się, że masz dla nich funkcję łatwego dokonywania zakupów, niezależnie od używanego urządzenia.

Zrób dobre rzeczy techniczne

Prowadzenie sklepu eCommerce różni się od prowadzenia bloga – może być konieczne przeprowadzenie ogólnej aktualizacji witryny.

 • Spójrz na swojego obecnego dostawcę hostingu. Planujesz zainstalować wtyczkę WooCommerce na swoim blogu WordPress? Konieczne może być zainwestowanie w wydajniejsze rozwiązanie hostingowe WordPress, takie jak WP Engine, aby powstrzymać spowolnienie witryny (recenzja WPEngine tutaj).
 • Zaindeksuj adresy URL swojej witryny za pomocą narzędzia SEO, takiego jak Krzycząca żaba aby wyeliminować wszelkie potencjalne problemy z indeksowaniem.
 • Duży sklep z produktami, które są dostępne w magazynie? Zawsze przekierowuj poszczególne strony produktów z powrotem na odpowiednie strony kategorii, aby uniknąć utraty sprzedaży z powodu irytujących 404 stron.

Czy kiedykolwiek próbowałeś przekonwertować swojego bloga na sklep eCommerce? Czego nauczyłeś się po drodze? Daj nam znać w komentarzach.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map