Dizajnerët dhe Zhvilluesit e Web-it të Platformës së Tregtisë së Tregtisë së Topit

Shopify është platforma eCommerce, kundër së cilës maten të gjithë të tjerët. Ai fuqizon pothuajse 300,000 dyqane online. Softueri Shopify ndihmoi bizneset të përpunojnë mbi 17 miliard dollarë në shitje në 2015.


Platforma e Shopify është aq e lehtë për t’u përdorur sa është e fuqishme. Por kjo është ajo që shkakton zhgënjim për disa. Si e përdorni funksionalitetin në avantazhin e tij të plotë? A po përdorni përdorimin më të mirë kur integroni aplikacione dhe mjete nga shitësit e tjerë?

Pse të luftoni me këto pyetje vetë? Mbështetuni në firmat e zhvillimit të internetit që specializohen në përdorimin e platformës Shopify eCommerce. Bëni një zgjedhje të mençur dhe investoni në ndihmën profesionale.

Bleni dizajnerët dhe zhvilluesit kryesorë të uebit

Filloni duke iu përgjigjur këtyre pyetjeve në lidhje me atë që dëshironi të bëni me faqen tuaj të Shopify eCommerce.

Pyetje të rëndësishme për të bërë

Cili është buxheti juaj? Shtë e mundur të ekzekutoni një platformë të e-Tregtisë me Burim të Hapur në Cloud Elast Compute Cloud (EC2) të Amazon. Ju nuk mund të paguani asgjë tjetër për vitin e parë të funksionimit. Por, ekspertët e e-commerce do t’ju tregojnë se duhen para për të fituar para.

Kostot e funksionimit të dyqaneve në internet shpesh janë proporcionale me të ardhurat që gjeneroni. Sa keni buxhetuar të paguani për programin bazë, tarifat e pritjes dhe tarifat e transaksioneve?

Cila është dritarja juaj e fillimit? Ju mund të vendosni disa platforma të pritura të eCommerce në vetëm disa orë. Të tjerët mund të duhen muaj për t’u përgatitur dhe vendosur. Dhe platforma është vetëm një element.

Po në lidhje me produktet tuaja? A keni fotografi, përshkrime dhe plotësime të gatshme për të bërë? Ju do të keni nevojë për një program eCommerce që është gati të shkoni kur të jeni.

Sa fleksibël keni nevojë për gjëra që të jenë? Njerëzit shpesh mendojnë se ata do të luftojnë kundër kufizimeve të dizajnit për dyqanin e tyre në internet. Por kjo nuk është pengesa e vetme. A mundet që platforma që ju zgjidhni të menaxhojë gamën e produkteve që planifikoni të shisni?

Shopify është një nga ndërtuesit më fleksibël të dyqaneve në internet në treg. Kjo ka të ngjarë të mos jetë sfida juaj me të. Por, a e dini se si ta vendosni, kështu që është po aq fleksibël sa duhet?

A mund ta bëj atë të luajë mirë me të tjerët? Shiten gjera ne Facebook? Një dyqan Amazon? Blerje brenda aplikacionit? Një skedar CSV për Blerjet në Google?

A jeni i kënaqur me përgjigjet tuaja? Tani ju keni një kuptim të mirë të nevojave tuaja për një dyqan online të mundësuar nga Shopify. Shtë koha për të gjetur një ekspert që mund t’ju ndihmojë. Këta zhvillues kryesorë të platformës së softuerit eCommerce meritojnë vëmendjen tuaj.

Design Realm Web

Logo Real Design Web

Shko djathtas në portofol për të parë shembuj të punës së projektimit të Realm. Ata kanë qenë që nga viti 2007. Lista e klientëve të tyre shkon nga kompani të njohura të Fortune 500 deri në fillimet e vogla. Një shkallë referimi e klientëve prej afro 80% flet për kënaqësinë e klientit. Realm beson se ju duhet të lejoni që mediat sociale të bëjnë marketingun tuaj. Ata punojnë me klientët për të integruar Shopify me të gjitha platformat kryesore sociale.

Diff (Ben Crudo Consulting)

Logo log

Ju mund të josheni të qëndroni dhe të luani me modelet gjeometrike argëtuese në faqen e uljes. Shkoni poshtë dhe lexoni në lidhje me këtë ekip të zhvilluesve të udhëhequr nga CEO Ben Crudo. Ai filloi Diff si një shitës me pakicë i irrituar duke kërkuar një zgjidhje më të mirë për tregtinë elektronike. Ekipi i tij ka qenë rreth e rrotull që nga viti 2011, por ka marrë më shumë se 65 komente me 5 yje nga klientët. Një përqendrim në Shopify i mban ato në ballë të projektimit, integrimit dhe marketingut.

sineLABS

Logo sineLABS

Kjo kompani e zhvillimit të platformës është e specializuar në aplikacionet Shopify. Këto aplikacione shtojnë thjeshtësi dhe funksionalitet në dyqanin tuaj në eCommerce. Prania në internet e kompanisë i mungon një portofol që paraqet faqet e internetit të klientëve. Forshtë për të gjitha arsyet e duhura. sinelabs mban vëmendjen tuaj në grupin e tyre të aplikacioneve të fuqishme. Secila përmban një shpjegim të lehtë për t’u ndjekur. Ju nuk jeni mbingarkuar nga tiparet teknike. Lidhjet ju çojnë në aplikacionin e paraqitur në faqen e internetit të Shopify.

radiator

Logo e radiatorit

Blerja në internet është një përvojë vizuale. Radiator Studios e di këtë. Kjo kompani fituese e çmimeve përqendrohet në hartimin e përgjegjshëm për dyqanet eCommerce duke përdorur Shopify. Një vizitë në portofolin e tyre ju jep më shumë sesa një vështrim se çfarë kanë bërë për klientët. Secili shembull ofron ose një studim rasti ose një vështrim mbi atë që ndodhi prapa skenave.

3five

Logo e trefishtë

Rreth gjysma e klientëve të tyre vijnë tek ata vetëm për mbështetje në tregtinë elektronike. 3five kombinon funksionalitetin e WordPress dhe Shopify për të drejtuar faqet e internetit që ato zhvillojnë. Ata e quajnë veten një butik, por 3five ka një listë globale të klientëve. Ka një koleksion burimesh për t’u shkarkuar. Ata do t’ju përgatisin për pyetjet që do të kërkoni për të ngritur faqen tuaj të Shopify eCommerce.

Jivaldi

Logo Jivaldi

Ju kurrë nuk mund të keni lexuar një përkufizim të tillë elokuent të ekspertëve të konvertimit. Kjo kompani e zhvillimit të tregtisë elektronike i ndihmon klientët e saj të zgjedhin platformën e Shopify eCommerce. Ai synon trafikun, rrit normat e konvertimit dhe gjen klientë të rinj. Gjëja e parë që do të hasësh në faqen e internetit Jivaldi është portofoli i tyre. Secili shembull zgjerohet për të ndarë një studim rasti. Ju u keni dhënë qëllimet e klientit dhe si iu afrua Jivaldi atyre.

Dizajni MEM (Mat Mullen)

Logoja e Dizajnit Mem

Me mbi 100 site eCommerce nën rripin e tij, Mat Mullen mund të thotë me bindje se ai njeh një ose dy gjëra në lidhje me Shopify. Mat është lloji i personit që pëlqen të flasë për atë që bën. Ai e vendos numrin e tij të telefonit të drejtë në faqen e internetit dhe i inkurajon njerëzit të telefonojnë me pyetje. Ai ka të ngjarë të përgjigjet edhe në disa pyetje rreth Slack. Mat ua jep atyre talentin e tij si menaxher produkti. Shikoni portofolin e punës të Matt për klientët. Keni nevojë për më shumë ndihmë për të vendosur? Lexoni disa nga 70-fjalimet që ai ka tani në Shopify.

SynapseIndia

SynapseIndia Logo

Transferimi i Shopify e e Tregtisë me nevojë për IT është një përvojë globale. SynapseIndia është një nga udhëheqësit në zhvillimin në det të hapur. Kompania ka një ekip prej mbi 500 profesionistësh me përvojë të IT. Ata kanë punuar në emër të një liste globale të kompanive që variojnë nga 3M dhe PayPal deri tek Sotheby dhe IBM. Lexoni blogun e tyre për të kuptuar më mirë thellësinë e shërbimeve. Kaloni kohë me FAQ të tyre nëse nuk jeni të sigurt në lidhje me transferimin në det të hapur.

Zgjidhjet e pranverës në internet

Logo e internetit në pranverë

Këtu është mënyra më e mirë për të kuptuar se si Malc Bull dhe Paddy Rohr zhvillojnë zgjidhje për tregti elektronike. Lërini ata të ecin nëpër ju gjatë procesit të tyre të mendimit. Në thelb është një besim se teknologjia nuk duhet të jetë asnjëherë pengesë për blerësit në internet. Renditni portofolin e tyre sipas platformës dhe shërbimit për të parë zgjidhjet e Shopify. Ekziston gjithashtu një seksion në faqen e internetit ku mund të lexoni studime të rasteve të klientit. Këto shkrime ju ndihmojnë të kuptoni se si Spring Web krijoi zgjidhje për klientët e tyre.

Design Abby Rose

Logoja e Dizajnit Abby Rose

Ata kanë një listë të Ekspertëve të Shopify, kështu që ju e dini se kjo kompani e dizajnit në Kaliforni ka vlerësime të larta. Faqet e e-commerce në faqen e portofolit tregojnë hapat e përpiktë të ndërmarrë për të përzier funksionin dhe modelimin. Abigail Russel dhe ekipi i saj i vogël specializohen në Shopify krijimin e dizajnit dhe zhvillimin. Nëse jeni i ri për të Shopify, ekipi do t’ju ndihmojë, siç thonë ata, “merrni duart tuaja të ndyra” me një provë falas.

Hapi tjeter

Logoja tjetër e hapit

Kjo firmë projektimi beson se shkenca e sjelljes duhet të vendosë funksionalitetin e dyqaneve në tregti. Ata përdorin studimin se si njerëzit marrin vendime për të ndihmuar në heqjen e fërkimit nga procesi i blerjes. Agjensia ndan një numër të vogël shembujsh të punës në faqen e portofolit. Secili përfshin një studim të rastit inteligjent. Kjo qasje mund të jetë e re për ju. Hapi tjetër ka mbledhur burime që ju të kuptoni më shumë rreth shkencës së sjelljes.

Sipër Tregut

Logo e sipërme e tregut

Pak kompani zhvillimi janë mjaft të guximshme për të hedhur çmimet në faqen e parë. Mbi Tregun ju tregon që nga fillimi. Do të dini se cilat do të jenë kostot për t’ju ndihmuar të krijoni dhe konfiguroni një dyqan të ri në internet duke përdorur platformën Shopify. Kompania gjithashtu mund të ndihmojë me ndryshimet në sitin tuaj ekzistues të Shopify. Nëse është diçka me porosi, edhe ky ekspert i Shopifikimit mund t’ju ndihmojë atje. Në të gjitha rastet, ato janë pararendëse dhe transparente në lidhje me çmimet. Sshtë një ndryshim freskues.

A mund të jetë diçka e gjithanshme?

Një nga përfitimet kryesore të platformës Shopify është se ajo ka mbi 100 tema të mrekullueshme. Ju mund të krijoni një identitet unik me pak përpjekje. Shopify gjithashtu ka një grup mjetesh (aplikacionesh) në rritje për të zgjeruar funksionalitetin e dyqanit tuaj online.

Të gjitha këto zgjedhje dhe ndryshime mund t’ju mposhtin. Sidomos kur jeni i ri në eCommerce, apo edhe platforma Shopify. Nëse po lansoni një dyqan në internet, dëshironi që ajo të funksionojë sa më shpejt që të jetë e mundur. Përpjekja për të kuptuar të gjitha detajet e Shopify mund të mos jetë investimi më i mirë i kohës suaj.

Kjo është kur ju duhet të kërkoni ekspertizën e njërës prej këtyre firmave të zhvillimit. Shumica e tyre merren vetëm me Shopify. Të gjithë kanë një reputacion për të marrë më të mirën nga platforma.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map