Ceny Shopify: Porovnejte a vyberte nejlepší plán pro váš internetový obchod

Přestože se trh s elektronickým obchodem může cítit trochu přeplněný, jednou z výhod je, že společnosti jsou nuceny konkurenceschopně oceňovat své výrobky. Ani průmyslový gigant Shopify není výjimkou.


To je dobrá zpráva pro zákazníky, kteří hledají skutečně výkonný software pro tvorbu a správu obsahu, zabalený do jednoho dostupného balíčku.

Nakupujte cenové plány

Porovnání cenových plánů Shopify

Shopify nabízí několik různých cenových plánů, které jsou navrženy tak, aby vyhovovaly potřebám různých velikostí podniků.
Nejdůležitější je, že nabízejí bezplatnou 14denní zkušební verzi. Pro registraci nepotřebujete ani kreditní kartu. Toto je běžná praxe softwarových společností dnes.

Dejte si pozor na jakýkoli produkt, který vám nedovolí vyzkoušet si jej jako první. Pokud vám prodejce nedovolí létat před zakoupením, není přesvědčen o kvalitě řešení, které nabízí.

Jakmile bude vaše 14denní zkušební verze hotová, můžete si vybrat ten správný cenový plán, který odpovídá vašemu rozpočtu a vašemu podnikání.

Shopify Lite – 9 $ / měsíc

I s tímto levným plánem holých kostí si stále můžete užít sílu Shopify. Umožňuje vám prodávat na Facebooku a přidávat tlačítka „koupit“ na jakýkoli existující web. Můžete rychle zpeněžit web a začít prodávat.

Shopify Light Plan Solution na prodej na Facebooku

Funkce

 • Vytvářejte atraktivní vitríny na Facebooku
 • Přidejte tlačítka „koupit“ na libovolný web
 • Přijímejte kreditní karty na veletrzích a jiných akcích
 • Vytvářejte faktury a fakturujte zákazníky
 • Automatické aktualizace
 • Marketingové zdroje
 • Zákaznická podpora 24/7 prostřednictvím e-mailu nebo živého chatu
 • Neomezené výpisy produktů

Omezení

Hlavní omezení Shopify Lite je to, že vám neumožňuje vytvořit samostatný web od začátku. Je opravdu navržen pro ty, kteří již web mají a nechtějí přejít. Můžete to považovat za podobné přidání tlačítka PayPal na svůj web.

Nakupujte plány

Základní Shopify – 29 $ / měsíc

Dalším krokem je základní Shopify. Tato verze vám umožňuje vytvořit si vlastní, plně hostovaný web. Dodává se se všemi nástroji, které budete potřebovat k zahájení nového podnikání. Ve skutečnosti je navržen a oceněn s ohledem na podnikatele. Zde jsou některé hlavní body:

Funkce

 • Dva účty zaměstnanců. Mohou být použity k omezení přístupu k určitým informacím a jsou užitečné při správě vašich stránek.
 • Neomezené množství produktů a úložný prostor
 • SSL certifikát pro zabezpečení a bezpečné platby
 • Blog
 • Schopnost vytvářet slevové kódy
 • Ruční vytváření objednávek

Možnosti zákaznické podpory

Velkou část úspěchu Shopify lze přičíst jejich vynikajícímu zákaznickému servisu. Můžete kontaktovat podporu 24/7. V základním plánu máte řadu možností, jak kontaktovat pomoc, včetně:

 • Telefon
 • E-mailem
 • Živý chat
 • Cvrlikání
 • Facebook

Také se podívejte na jejich znalostní bázi, sekci FAQ a návody. Je pravděpodobné, že budete moci odpovědět na vlastní otázku. Pravidelně zveřejňují informativní články a zdá se, že vždy touží zlepšit uživatelský dojem.

Poplatky za službu Shopify

Kromě měsíčního poplatku jsou s používáním Shopify spojeny i další náklady.

Sazby kreditních karet a transakční poplatky: U základního plánu zaplatíte za každý online nákup sazbu 2,9% kreditní karty plus 30 ₵ poplatek. Osobně jsou nákupní sazby 2,7% a příplatek je snížen. Pokud se rozhodnete použít externí platební bránu, platí se také transakční poplatek ve výši 2,0%.

Měsíční ceny: Za 29 $ měsíčně je Shopify Basic za konkurenceschopné ceny. Zjistíte, že většina ostatních hlavních hráčů je ve stejném parku. Shopify je však pouze hrstkou, která nabízí neomezené množství produktů a skladování v tomto cenovém bodě.

Možnosti úspory smlouvy: Chcete-li ušetřit peníze, můžete zaplatit rok nebo dva předem. Kupte si roční plán a ušetřete 10% nebo 20% na dvouletý plán.

Další náklady

Nezapomeňte, že budete také muset zakoupit doménové jméno. Jedná se o roční poplatek, který obvykle běží kolem 10 $.

Obchod Shopify umožňuje mít vlastní doménu

Možná také zjistíte, že chcete svůj obchod rozšířit zakoupením konkrétních aplikací. I když to určitě není nutné, mohou se čas od času hodit. Ceny se liší od jednorázového poplatku po měsíční předplatné.

Pro koho je základní plán nejlepší?

Pokud právě začínáte podnikat, pak základní plán nabízí více než dost pomoci. Jak vaše firma roste, možná budete chtít upgradovat. V opačném případě poskytuje Shopify Basic robustní a výkonný nástroj. Při uvádění obchodu do provozu byste se neměli potýkat se žádnými skutečnými omezeními.

Shopify – 79 $ / měsíc

Nakupujte plán je pro rostoucí podniky, které potřebují prostor pro expanzi. Rovněž přichází s některými pokročilejšími funkcemi elektronického obchodu, které pomohou s vztahy se zákazníky a řízením podniku.

Funkce:

Všechny základní funkce Shopify plus

 • Schopnost vytvářet, prodávat a přijímat dárkové karty
 • Profesionální zprávy
 • Opuštěné zotavení vozíku

Možnosti zákaznické podpory

Zákaznická podpora 24/7 je k dispozici prostřednictvím:

 • Telefon
 • E-mailem
 • Živý chat
 • Cvrlikání
 • Facebook

Nakupujte kanály zákaznické podpory

Poplatky

Sazby kreditních karet a transakční poplatky: Za online transakce bude zákazníkům Shopify účtována sazba kreditní karty 2,6% + 30 ₵. Pokud se nákupy uskutečňují osobně, tato sazba klesne na 2,4% + 0 ₵. Pokud používáte platby Shopify, nemusíte se starat o transakční poplatky. Brány třetích stran však přicházejí s transakčním poplatkem 1,0%.

Měsíční ceny: Pro většinu zavedených podniků je 79 USD nominální poplatek. To platí zejména o tom, kolik toho s tímto plánem můžete udělat. Poskytuje více než dost na podporu leštěného, ​​profesionálního a rostoucího podnikání.

Možnosti úspory smlouvy: Chcete-li ušetřit peníze, můžete zaplatit rok nebo dva předem. Kupte si roční plán a ušetřete 10% nebo 20% na dvouletý plán.

Další náklady: Potenciál dalších nákladů je stejný pro všechny plány Shopify. Nemusíte kupovat aplikace, abyste měli plně funkční obchod. Možná však zjistíte, že některé aplikace budou pro vaše podnikání přínosem.

Ceny aplikací se velmi liší. Ujistěte se, že váš výzkum, takže můžete najít nejlepší řešení, aby vyhovoval vašim potřebám.
Nakonec nezapomeňte na náklady na doménové jméno. Typicky bude doména stát zhruba 10 $ ročně.

Pro koho je plán Shopify nejlepší?

Plán Shopify je nejvhodnější pro zavedené podniky, které se zaměřují na růst. Plán poskytuje všechny funkce, které budete potřebovat rychle expandovat a přizpůsobit se měnícím se potřebám.

Rozšířené Shopify – 299 $ / měsíc

Ačkoli pokročilá verze Shopify není úplně neomezená, blíží se. Zde jsou další funkce, které jsou součástí cenového plánu Advanced Shopify:

Funkce:

Všechny funkce systému Shopify plus

 • 15 zaměstnaneckých účtů
 • Pokročilý tvůrce sestav
 • Přeprava dopravce v reálném čase

Možnosti zákaznické podpory

Stejně jako u všech plánů Shopify i zákazníci mají vynikající servisní podporu. Můžete vyhledávat v databázi znalostí nebo přímo kontaktovat zástupce. Komunitní fóra jsou také velmi aktivní a užitečná. Nakonec se ujistěte, že můžete využít jejich E-commerce University. Tato bezplatná služba vám pomůže vylepšit vaše stránky a marketingové strategie.

Kontaktujte zákaznickou podporu prostřednictvím:

 • Telefon
 • E-mailem
 • Živý chat
 • Cvrlikání
 • Facebook

Poplatky

Sazby kreditních karet a transakční poplatky: U služby Advanced Shopify zaplatíte za online nákupy sazbu kreditní karty ve výši 2,4% + 30 ₵. Za osobní nákupy se platí 2,2% + 0 ₵. Při používání služby Shopify Payments nejsou jako vždy žádné transakční poplatky. U externích platebních bran buďte připraveni zaplatit 0,5% transakční poplatek.

Měsíční ceny: Advanced Shopify stojí 299 $ měsíčně. Je to zjevně plán určený pro zavedené podniky, které potřebují škálovatelné řešení.

Možnosti úspory smlouvy: Ušetřete peníze placením za celý rok předem. Shopify nabízí 10% slevu na roční plán. To je úspora přes 350 $. Pokud si zakoupíte dvouletý plán, můžete ušetřit téměř 1 500 $ s 20% slevou.

Další náklady: Ať už si koupíte doménové jméno prostřednictvím služby Shopify nebo jiného poskytovatele, jako je BlueHost, můžete očekávat, že zaplatíte kolem 10 $ ročně.

Můžete také chtít přidat aplikace, když rozšiřujete svůj web a vyžadují specifičtější funkce. Mějte na paměti, že stanovení ceny aplikace může být jednorázový poplatek nebo měsíční předplatné. Než investujete do aplikace, nezapomeňte provést svůj výzkum.

Pro koho je pokročilý plán Shopify nejlepší?

Advanced Shopify je nejvhodnější pro velké podniky, které potřebují škálovatelné řešení, které se může rychle přizpůsobit jejich společnosti. Je určen k růstu s vaší firmou a poskytuje vám nástroje, které budete potřebovat k rozšíření.

Shopify Plus

Shopify Plus je podnikové softwarové řešení pro obchody s velkým objemem transakcí. Některé z největších světových značek používají Shopify Plus k napájení svých internetových obchodů. Dodává se s neomezeným prodejem, produkty a šířkou pásma.

Plán Shopify Plus

Primárním cílem je poskytnout cenově dostupné řešení, které podnikům umožní soustředit se na uvádění produktů na nové trhy. Robustní nástroje usnadňují správu obchodu a snižují náklady na IT. Specializovaná podpora 24/7 vám také pomůže rychlejší spuštění obchodu

Shopify Plus Omezení a požadavky

Shopify Plus nepřichází se skutečnými omezeními. Chcete-li začít, budete muset kontaktujte Shopify. Vytvoří pro vás vlastní plán spolu s individualizovaným stanovováním cen.

Pro koho je program Shopify Plus nejlepší??

LA Lakers a Dodocase jsou dva klienti Shopify Plus. Oba se mohou pochlubit rozpoznatelnými značkami a mezinárodním dosahem. Jsou také velkoobjemovými obchodníky s jedinečnými potřebami. Shopify Plus je ideální pro řešení jejich potřeb.

Nakupujte ceny ve srovnání s jejich největšími konkurenty

Magento

Magento je další velké jméno v softwarových platformách eCommerce. Velký rozdíl je v tom, že Magneto CE je služba s otevřeným zdrojovým kódem. To znamená, že je technicky zdarma. Lidé z celého světa dobrovolně přispívají k vytváření programu vytvářením doplňků a aplikací.

Bohužel, zdarma přichází s mnoha připojenými řetězci. Pro jednoho, budete muset poskytnout hosting na vašem vlastním serveru. Kromě toho budete muset být docela zkušený, pokud jde o kódování. Pokud je některý z těchto požadavků pro vás příliš technický, musíte někoho najmout. Tehdy se náklady skutečně začnou sčítat.

Návrháři a vývojáři obvykle účtují poplatky v rozmezí 100 – 250 $ za hodinu. Pokud vytváříte web od nuly, hodiny se rychle sčítají. Ne všechny doplňky jsou zdarma. Ceny za rozšíření mohou začínat na 99 ₵ a jít nahoru a dosáhnout výše 8 000 $.

Magento také poskytuje velmi omezený zákaznický servis. Můžete procházet komunitní fóra. Ve většině případů však budete muset konzultovat osobu, která vaše stránky nastavila. To znamená více osobohodin k vyřešení problémů.

Stručně řečeno, jsou zde jen některé z dodatečných nákladů:

 • Bezpečnostní
 • Doménové jméno
 • Hosting
 • Poplatky za návrháře
 • Vývojářské poplatky
 • IT podpora
 • Doplňky a rozšíření

Jak můžete vidět, „bezplatné“ náklady na Magneto se rychle vymknou z rukou.

Pro koho je Magento nejlepší?

Navzdory robustním nákladům na spuštění Magento nabízí některé skutečné pozitivy. Jedná se o sofistikovaný a škálovatelný program, který vám umožňuje zcela přizpůsobit váš web. Cenová značka je však nejvhodnější pro více zavedené společnosti. Magneto mohou těžit z úspěšných podniků se širokým publikem a stovkami produktů.

BigCommerce

Co se týče cenových plánů a dostupných funkcí, BigCommerce se nejvíce podobá Shopify. Jejich standardní plán je 29,95 $ měsíčně. Stejně jako Shopify nabízí:

 • Instalace jedním kliknutím
 • Témata zdarma
 • 15denní bezplatná zkušební verze – není nutná žádná kreditní karta
 • Hosting
 • Bezpečnostní
 • Neomezené úložiště a šířka pásma
 • Rychlé doby načítání
 • Automatické aktualizace
 • 10% sleva při nákupu ročního předplatného předem

Pro koho je BigCommerce nejlepší?

Nakonec BigCommerce a Shopify soutěží o stejné publikum. Oba jsou velmi vhodné pro podnikatele, kteří začínají s první webovou stránkou. Volba by mohla přijít na osobní preference. Možná zjistíte, že téma, které se vám nejvíce líbí, je k dispozici pouze na Shopify. Nebo možná jedna konkrétní vlastnost jedinečná pro BigCommerce.

Naštěstí oba nabízejí bezplatné zkušební verze. Než se rozhodnete, vezměte je obě na roztočení.

Volúze

Volusion je další špičková platforma. Na pouhých 15 dolarů měsíčně za mini plán, může to vypadat jako hodně. Přichází však s mnoha omezeními. Můžete přidat pouze 100 produktů a omezení šířky pásma je 1 GB. Budete mít také přístup pouze k online podpoře.

I nováčci budou pravděpodobně chtít upgradovat na plán Plus za 35 $ měsíčně. Funkce Plus Plus zahrnují:

 • Neomezené úložiště
 • 1 000 produktů
 • Šířka pásma 3 GB
 • Telefonická podpora
 • Informační bulletiny
 • CRM
 • Opuštěné zotavení vozíku

Mějte na paměti, že většina plánů v rozmezí 30 $ přichází s neomezenou šířkou pásma.

Největší stížností proti společnosti Volusion jsou jejich cenové praktiky. Zatímco inzerují měsíční ceny předplatného, ​​neuvádějí všechny skryté poplatky. Zde je krátký seznam cen, které lze očekávat:

 • SSL certifikát – 149 $
 • Instalace certifikátu SSL (nelze nainstalovat samostatně) – 99 $
 • Nová doména – 11,99 $
 • Přepětí na šířku pásma – 7 USD za GB
 • Poplatky za zpracování plateb od třetích stran – 2,0 – 3,0% za transakci
 • PCI servisní poplatek 1,83 $ – 3 $ měsíčně
 • Odstranění odkazu „Powered by Volusion“ – 25 $
 • Ukončení – 99 $
 • Měsíční výpisový poplatek – 10 $

Všimněte si, že náklady na prémiová témata a doplňky nejsou ani zmíněny. Volusion je solidní platforma, ale jejich ceny nejsou transparentní ani konkurenceschopné.

Pro koho je Volusion nejlepší?

Stručně řečeno: Zkušení programátoři, kteří jsou si vědomi dalších poplatků. Platforma neposkytuje editor WYSIWYG. Budete muset znát určité množství kódu pro přizpůsobení svého webu. I tehdy to nemusí být za cenu. Neočekávané poplatky se rychle sčítají. Ve srovnání s Volusion je Shopify lepší volbou pro většinu lidí.

Nakupujte plány FAQS

 • Mohu svůj plán kdykoli upgradovat nebo downgradovat?
 • Ano! Svůj plán můžete kdykoli změnit. Ať už chcete snížit náklady nebo upgradovat o více funkcí, můžete si přepínat plány.
 • Mohu své předplatné kdykoli zrušit? Jaké jsou sankce??
 • Obchod můžete zavřít nebo pozastavit. Pokud se rozhodnete pozastavit, obchod bude stále v provozu, ale zákazníci nebudou moci nakupovat. Rovněž sníží provozní náklady. Služba Shopify udrží váš obchod v provozu a pozastaví se za 14 $ / měsíc.
 • Zavření obchodu je stejně snadné. Stačí pár kliknutí a účet můžete zrušit. Za uzavření nebo pozastavení obchodu nejsou žádné sankce.
 • Musím pro bezplatnou zkušební verzi zadat údaje o kreditní kartě?
 • Ne. Svou bezplatnou zkušební verzi můžete spustit během několika minut, aniž byste museli zadávat platební údaje.
 • Jak dostanu fakturu?
 • Služba Shopify automaticky zúčtuje vaši kreditní kartu každých 30 dní. Obdržíte fakturu, ale nemusíte podnikat žádné kroky. Vaše faktura bude zahrnovat váš měsíční poplatek spolu s poplatky za transakce a aplikace.

Závěr ohledně ceny Shopify

Shopify je zdaleka nejoblíbenější hostitelskou platformou eCommerce. Poskytuje robustní řešení a dostupné cenové plány. I první podnikatelé mohou využít sílu Shopify za rozumnou cenu.

Výběr správného plánu závisí na tom, kde se nacházíte s vaší firmou a jak rychle chcete růst. Dobrou zprávou je, že můžete upgradovat a downgradovat plány podle potřeby. Tam prostě není mnoho platforem, které nabízejí stejnou kombinaci nákladů, všestrannosti a flexibility.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map