Ceny Shopify: porovnajte a vyberte si najlepší plán pre svoj online obchod

Zatiaľ čo trh so softvérom elektronického obchodu sa môže cítiť trochu preplnený, jednou z výhod je, že spoločnosti sú nútené konkurencieschopne oceňovať svoje výrobky. Výnimkou nie je ani priemyselný gigant Shopify.


Toto je dobrá správa pre zákazníkov, ktorí hľadajú skutočne výkonný softvér na tvorbu obsahu a správu obchodov, ktorý je zabalený do jedného dostupného balíka.

Nakupujte cenové plány

Porovnanie cenových plánov Shopify

Shopify ponúka niekoľko rôznych cenových plánov, ktoré sú navrhnuté tak, aby zodpovedali potrebám rôznych veľkostí firiem.
Najdôležitejšie je, že ponúkajú bezplatnú 14-dňovú skúšobnú verziu. Na registráciu nepotrebujete ani kreditnú kartu. Toto je bežná prax softvérových spoločností v súčasnosti.

Dajte si pozor na akýkoľvek produkt, ktorý vám nedovolí vyskúšať si ho ako prvý. Ak vám pred predajom nedovolí lietať, nie je presvedčený o kvalite riešenia, ktoré ponúka..

Po uplynutí 14-dňovej skúšobnej verzie si môžete vybrať ten správny cenový plán, ktorý bude vyhovovať vášmu rozpočtu a vašej firme.

Shopify Lite – 9 dolárov mesačne

Aj s týmto lacným plánom holých kostí si stále môžete užívať silu Shopify. Umožňuje vám predávať na Facebooku a pridávať tlačidlá „kúpiť“ na všetky existujúce webové stránky. Môžete rýchlo speňažiť web a začať predávať.

Nakupujte riešenie svetelného plánu na predaj na Facebooku

Vlastnosti

 • Vytvorte atraktívne prezentácie produktov na Facebooku
 • Pridajte na ľubovoľné stránky tlačidlá „kúpiť“
 • Prijímajte kreditné karty na veľtrhoch a iných podujatiach
 • Vytvárajte faktúry a fakturujte zákazníkom
 • Automatické aktualizácie
 • Marketingové zdroje
 • 24/7 zákaznícka podpora prostredníctvom e-mailu alebo live chatu
 • Neobmedzené zoznamy produktov

obmedzenia

Hlavné obmedzenie Shopify Lite je to, že vám neumožňuje stavať samostatné stránky od začiatku. Je skutočne navrhnutý pre tých, ktorí už web majú a nechcú ho prepnúť. Môžete to považovať za podobné pridaniu tlačidla PayPal na svoje stránky.

Nakupujte plány

Základné Shopify – 29 dolárov mesačne

Ďalším krokom hore je Basic Shopify. Táto verzia vám umožňuje vytvoriť si vlastný, plne hostený web. Dodáva sa so všetkými nástrojmi, ktoré potrebujete na začatie nového podnikania. V skutočnosti je navrhnutý a ocenený s ohľadom na podnikateľov. Tu uvádzame niektoré hlavné body:

Vlastnosti

 • Dva účty zamestnancov. Tieto môžu byť použité na obmedzenie prístupu k určitým informáciám a sú užitočné pri správe vašich stránok.
 • Neobmedzený počet produktov a úložný priestor
 • SSL certifikát pre zabezpečenie a bezpečné platby
 • Blog
 • Schopnosť vytvárať zľavové kódy
 • Manuálne vytváranie objednávok

Možnosti podpory zákazníkov

Veľkú časť úspechu Shopify možno pripísať vynikajúcemu zákazníckemu servisu. Môžete kontaktovať podporu 24/7. V základnom pláne máte k dispozícii rôzne možnosti týkajúce sa kontaktovania pomoci vrátane:

 • telefón
 • e-mail
 • Live chat
 • cvrlikání
 • Facebook

Nezabudnite tiež skontrolovať ich vedomostnú základňu, sekciu FAQ a návody. Je pravdepodobné, že budete môcť odpovedať na svoju vlastnú otázku. Pravidelne uverejňujú informačné články a zdá sa, že vždy túži po zlepšení používateľskej skúsenosti.

Poplatky za službu Shopify

Okrem mesačného poplatku sú pri používaní služby Shopify spojené aj ďalšie náklady.

Sadzby kreditných kariet a transakčné poplatky: Pri základnom pláne zaplatíte za každý nákup online 2,9% sadzbu kreditnej karty plus 30 ₵ poplatok. Osobne sú nákupné sadzby 2,7% a príplatok je znížený. Ak sa rozhodnete použiť externú platobnú bránu, platí sa aj transakčný poplatok vo výške 2,0%.

Mesačná cena: Za 29 dolárov mesačne je Shopify Basic za konkurencieschopné ceny. Zistíte, že väčšina ostatných hlavných hráčov je v rovnakom parku. Služba Shopify je však len jednou z mála ponúkajúcich neobmedzené množstvo produktov a skladovacích priestorov v tomto cenovom bode.

Možnosti úspory zmluvy: Ak chcete ušetriť peniaze, môžete platiť rok alebo dva vopred. Kúpte si ročný plán a ušetrite 10% alebo 20% na dvojročný plán.

Dodatočné náklady

Nezabudnite, že budete musieť kúpiť aj názov domény. Jedná sa o ročný poplatok, ktorý sa zvyčajne pohybuje okolo 10 dolárov.

Obchod Shopify umožňuje mať vlastnú doménu

Môžete tiež zistiť, že chcete rozšíriť svoj obchod zakúpením konkrétnych aplikácií. Aj keď to určite nie je potrebné, z času na čas sa môžu hodiť. Ceny sa pohybujú od jednorazového poplatku po mesačné predplatné.

Pre koho je základný plán najlepší?

Ak práve začínate s podnikaním, základný plán ponúka viac ako dosť pomoci. Postupne, ako bude vaša firma rásť, možno budete chcieť upgradovať. V opačnom prípade poskytuje Shopify Basic robustný a výkonný nástroj. Pri uvádzaní obchodu do prevádzky by ste sa nemali stretávať so žiadnymi skutočnými obmedzeniami.

Shopify – 79 dolárov mesačne

Nákupný plán je pre rastúce podniky, ktoré potrebujú priestor na rozšírenie. Je tiež dodávaný s niektorými pokročilejšími funkciami elektronického obchodu, ktoré pomôžu so vzťahmi so zákazníkmi a obchodným riadením.

Vlastnosti:

Všetky základné funkcie Shopify plus

 • Schopnosť vytvárať, predávať a prijímať darčekové karty
 • Odborné správy
 • Opustenie zotavenia košíka

Možnosti podpory zákazníkov

24/7 zákaznícka podpora je k dispozícii prostredníctvom:

 • telefón
 • e-mail
 • Live chat
 • cvrlikání
 • Facebook

Nakupujte kanály zákazníckej podpory

poplatky

Sadzby kreditných kariet a transakčné poplatky: V prípade online transakcií bude zákazníkom služby Shopify naúčtovaná sadzba kreditnej karty 2,6% + 30 ₵. Ak sa nákupy uskutočňujú osobne, táto sadzba klesne na 2,4% + 0 ₵. Ak používate platby služby Shopify, nemusíte sa obávať poplatkov za transakcie. Brány tretích strán však prichádzajú s transakčným poplatkom vo výške 1,0%.

Mesačná cena: Pre väčšinu zavedených firiem je nominálny poplatok 79 dolárov. To platí najmä o tom, do akej miery môžete s týmto plánom urobiť. Poskytuje viac ako dosť na podporu lešteného, ​​profesionálneho a rastúceho podnikania.

Možnosti úspory zmluvy: Ak chcete ušetriť peniaze, môžete platiť rok alebo dva vopred. Kúpte si ročný plán a ušetrite 10% alebo 20% na dvojročný plán.

Dodatočné náklady: Potenciál ďalších nákladov je rovnaký pre všetky plány Shopify. Ak chcete mať plne funkčný obchod, nebudete musieť kupovať aplikácie. Možno však zistíte, že určité aplikácie budú prínosom pre vaše podnikanie.

Ceny aplikácií sa veľmi líšia. Uistite sa, že robíte svoj výskum, aby ste našli ten najlepší obchod, ktorý vyhovuje vašim potrebám.
Nakoniec nezabudnite na náklady na názov domény. Spravidla bude doména stáť okolo 10 dolárov ročne.

Kto je najlepším plánom služby Shopify?

Plán Shopify je najvhodnejší pre zavedené podniky, ktoré sa zameriavajú na rast. Plán poskytuje všetky funkcie, ktoré budete musieť rýchlo rozšíriť a prispôsobiť sa meniacim sa potrebám.

Rozšírené Shopify – 299 dolárov mesačne

Pokročilá verzia systému Shopify nie je úplne neobmedzená, ale celkom blízko. Tu sú ďalšie funkcie, ktoré sú súčasťou cenového plánu Advanced Shopify:

Vlastnosti:

Všetky funkcie systému Shopify plus

 • 15 účtov zamestnancov
 • Pokročilý nástroj na tvorbu prehľadov
 • Preprava dopravcu v reálnom čase

Možnosti podpory zákazníkov

Ako pri všetkých plánoch Shopify, aj zákazníci majú vynikajúcu podporu služieb. Môžete vyhľadávať v databáze znalostí alebo priamo kontaktovať zástupcu. Komunitné fóra sú tiež veľmi aktívne a užitočné. Nakoniec nezabudnite využiť ich univerzitu elektronického obchodu. Táto bezplatná služba vám pomôže vylepšiť vaše stránky a marketingové stratégie.

Kontaktujte zákaznícku podporu prostredníctvom:

 • telefón
 • e-mail
 • Live chat
 • cvrlikání
 • Facebook

poplatky

Sadzby kreditných kariet a transakčné poplatky: V službe Advanced Shopify zaplatíte za nákupy online kreditnú kartu vo výške 2,4% + 30 ₵. Za osobné nákupy sa platí poplatok vo výške 2,2% + 0 ₵. Pri používaní služby Shopify Payments sa ako vždy neplatia žiadne transakčné poplatky. V prípade externých platobných brán je pripravený zaplatiť 0,5% transakčný poplatok.

Mesačná cena: Pokročilé služby Shopify stoja 299 dolárov mesačne. Je to jednoznačne plán určený pre zavedené podniky, ktoré potrebujú škálovateľné riešenie.

Možnosti úspory zmluvy: Ušetrite peniaze platením za celý rok vopred. Služba Shopify ponúka 10% zľavu z jednoročného plánu. To je úspora viac ako 350 dolárov. Ak si zakúpite dvojročný plán, môžete ušetriť takmer 1 500 USD so zľavou 20%.

Dodatočné náklady: Či už kupujete doménové meno prostredníctvom služby Shopify alebo iného poskytovateľa, napríklad BlueHost, môžete očakávať, že zaplatíte okolo 10 dolárov ročne.

Možno budete chcieť pridať aplikácie aj pri rozširovaní svojho webu a vyžadovaní špecifickejších funkcií. Nezabúdajte, že určovanie cien za aplikáciu môže byť jednorazový poplatok alebo mesačné predplatné. Pred investovaním do aplikácie nezabudnite urobiť prieskum.

Kto je pokročilým plánom firmy Shopify?

Rozšírené Shopify je najvhodnejšie pre veľké podniky, ktoré potrebujú škálovateľné riešenie, ktoré sa môže rýchlo prispôsobiť ich spoločnosti. Je určený na rast s vašou firmou a poskytnutie nástrojov, ktoré budete potrebovať na rozšírenie.

Shopify Plus

Shopify Plus je podnikové softvérové ​​riešenie pre obchody s veľkým objemom transakcií. Niektoré z najväčších svetových značiek používajú Shopify Plus na podporu svojich online obchodov. Dodáva sa s neobmedzeným predajom, výrobkami a šírkou pásma.

Plán Shopify Plus

Hlavným cieľom je poskytnúť cenovo dostupné riešenie, ktoré umožní podnikom zamerať sa na uvádzanie produktov na nové trhy. Robustné nástroje uľahčujú správu vášho obchodu a znižujú náklady na IT. Špeciálna podpora 24/7 vám tiež pomôže rýchlejšie spustiť obchod

Obmedzenia a požiadavky Shopify Plus

Služba Shopify Plus neprichádza so žiadnymi skutočnými obmedzeniami. Ak chcete začať, budete musieť kontaktujte Shopify. Vytvoria pre vás vlastný plán spolu s individualizovaným určovaním cien.

Pre koho je program Shopify Plus vhodný??

LA Lakers a Dodocase sú dvaja klienti Shopify Plus. Obaja sa môžu pochváliť rozpoznateľnými značkami a medzinárodným dosahom. Sú to tiež veľkoobjemoví obchodníci s jedinečnými potrebami. Shopify Plus je ideálny na riešenie ich potrieb.

Ceny služieb v porovnaní s ich najväčšími konkurentmi

Magento

Magento je ďalšie veľké meno v softvérových platformách eCommerce. Veľkým rozdielom je, že Magneto CE je služba s otvoreným zdrojom. To znamená, že je technicky zadarmo. Ľudia z celého sveta dobrovoľne prispievajú k vytváraniu programu vytváraním doplnkov a aplikácií.

Bohužiaľ, zadarmo prichádza s množstvom pripojených reťazcov. Pre jedného, ​​budete musieť poskytnúť hosting na vašom vlastnom serveri. Okrem toho budete musieť byť dosť skúsení, pokiaľ ide o kódovanie. Ak je niektorá z týchto požiadaviek príliš technická, aby ste ju zvládli, musíte niekoho najať. Vtedy sa náklady skutočne začnú zvyšovať.

Dizajnéri a vývojári zvyčajne účtujú poplatok v rozmedzí 100 – 250 USD za hodinu. Ak vytvárate web od začiatku, hodiny sa môžu rýchlo sčítavať. Nie všetky doplnky sú zadarmo. Ceny za rozšírenie môžu začínať na 99 ₵ a môžu sa zvýšiť až na 8 000 dolárov.

Magento tiež poskytuje veľmi obmedzené zákaznícke služby. Môžete prehliadať fóra komunity. Vo väčšine prípadov však budete musieť konzultovať s osobou, ktorá vytvorila vaše stránky. To znamená viac hodín na vyriešenie problémov.

V súhrne uvádzame iba niektoré z dodatočných nákladov:

 • zabezpečenia
 • Doménové meno
 • hosting
 • Poplatky za projektovanie
 • Poplatky pre vývojárov
 • IT podpora
 • Doplnky a rozšírenia

Ako vidíte, „bezplatné“ náklady na Magneto sa rýchlo vymknú z rúk.

Pre koho je Magento najlepšie?

Napriek silným nákladom na uvedenie do prevádzky ponúka Magento niektoré skutočné pozitíva. Je to sofistikovaný a škálovateľný program, ktorý vám umožňuje úplne prispôsobiť vaše stránky. Cenová značka je však najvhodnejšia pre etablované spoločnosti. Magneto môžu mať úžitok úspešným podnikom so širokým publikom a stovkami produktov.

BigCommerce

Pokiaľ ide o cenové plány a dostupné funkcie, BigCommerce sa najviac podobá Shopify. Ich štandardný plán je 29,95 dolárov mesačne. Rovnako ako Shopify ponúka:

 • Inštalácia jedným kliknutím
 • Zadarmo témy
 • 15-dňová bezplatná skúšobná verzia – nevyžaduje sa žiadna kreditná karta
 • hosting
 • zabezpečenia
 • Neobmedzený ukladací priestor a šírka pásma
 • Rýchle načítanie
 • Automatické aktualizácie
 • 10% zľava pri nákupe ročného predplatného vopred

Kto je pre BigCommerce najlepší?

Spoločnosti BigCommerce a Shopify nakoniec súťažia o rovnaké publikum. Obaja sú veľmi vhodní pre podnikateľov, ktorí začínajú s prvou webovou stránkou. Voľba by mohla prísť na osobné preferencie. Možno zistíte, že téma, ktorá sa vám najviac páči, je k dispozícii iba v službe Shopify. Alebo možno jedna konkrétna funkcia jedinečná pre BigCommerce.

Našťastie obaja ponúkajú bezplatné skúšobné verzie. Predtým, ako urobíte konečné rozhodnutie, vezmite ich obe na roztočenie.

Volusion

Volusion je ďalšou špičkovou platformou. Len za 15 dolárov mesačne pre mini plán to môže vyzerať ako veľa. Prichádza však s mnohými obmedzeniami. Môžete pridať iba 100 produktov a obmedzenie šírky pásma je 1 GB. Budete mať tiež prístup iba k online podpore.

Dokonca aj nováčikovia budú pravdepodobne chcieť upgradovať na plán Plus za 35 dolárov mesačne. Medzi ďalšie funkcie programu patrí:

 • Neobmedzené úložisko
 • 1 000 výrobkov
 • Šírka pásma 3 GB
 • Telefonická podpora
 • spravodajcu
 • CRM
 • Opustenie zotavenia košíka

Majte na pamäti, že väčšina plánov v rozmedzí 30 dolárov prichádza s neobmedzenou šírkou pásma.

Najväčšou sťažnosťou proti spoločnosti Volusion sú ich cenové praktiky. Aj keď inzerujú mesačné ceny predplatného, ​​neuvádzajú všetky skryté poplatky. Tu je krátky zoznam očakávaných cien:

 • Certifikát SSL – 149 dolárov
 • Inštalácia certifikátu SSL (nemôžete nainštalovať sami) – 99 USD
 • Nová doména – 11,99 dolárov
 • Prekročenie šírky pásma – 7 USD za GB
 • Poplatky za spracovanie platieb treťou stranou – 2,0 – 3,0% za transakciu
 • PCI servisný poplatok $ 1,83 – 3 $ mesačne
 • Odstránenie odkazu „Powered by Volusion“ – 25 USD
 • Ukončenie – 99 dolárov
 • Mesačný poplatok za výpis – 10 USD

Všimnite si, že náklady na prémiové témy a doplnky sa nespomínajú. Volusion je solídna platforma, ale ich cena nie je transparentná ani konkurencieschopná.

Pre koho je najlepší volus?

Stručne povedané: skúsení programátori, ktorí sú si vedomí dodatočných poplatkov. Platforma neposkytuje editor WYSIWYG. Na prispôsobenie svojich stránok budete musieť poznať určité množstvo kódu. Ani potom to nemusí stáť za to. Neočakávané poplatky sa môžu rýchlo spočítať. V porovnaní s Volusion je Shopify lepšou voľbou pre väčšinu ľudí.

Najčastejšie otázky o nakupovaní plánov

 • Môžem svoj plán kedykoľvek upgradovať alebo downgradovať?
 • Áno! Svoj plán môžete kedykoľvek zmeniť. Či už chcete znížiť náklady alebo inovovať ďalšie funkcie, môžete prepínať plány.
 • Môžem svoj odber kedykoľvek zrušiť? Aké sú pokuty??
 • Obchod môžete zavrieť alebo pozastaviť. Ak sa rozhodnete pozastaviť, obchod bude stále v prevádzke, ale zákazníci nebudú môcť nakupovať. Znížia sa tým aj prevádzkové náklady. Služba Shopify udrží váš obchod naživo a pozastaví sa na $ 14 / mesiac.
 • Zavrieť obchod je rovnako ľahké. Stačí pár kliknutí a účet môžete zrušiť. Za zatvorenie alebo pozastavenie obchodu nie sú žiadne sankcie.
 • Musím zadať informácie o kreditnej karte pre skúšobnú verziu zdarma?
 • Nie. Svoju bezplatnú skúšobnú verziu môžete začať v priebehu niekoľkých minút bez toho, aby ste museli zadávať akékoľvek informácie o platbe.
 • Ako dostanem faktúru?
 • Služba Shopify automaticky naúčtuje z vašej kreditnej karty každých 30 dní. Dostanete faktúru, ale nemusíte podnikať žiadne kroky. Vaša faktúra bude obsahovať váš mesačný poplatok spolu s poplatkami za transakcie a aplikácie.

Záver o stanovovaní cien v obchode

Shopify je zďaleka najpopulárnejšou hostiteľskou platformou elektronického obchodu. Poskytuje robustné riešenie a dostupné cenové plány. Dokonca aj prví podnikatelia môžu využiť silu Shopify za primeranú cenu.

Výber správneho plánu závisí od toho, kde sa nachádzate v podnikaní a ako rýchlo chcete rásť. Dobrou správou je, že podľa potreby môžete upgradovať a downgradovať plány. Tam jednoducho nie je veľa platforiem, ktoré ponúkajú rovnakú kombináciu nákladov, univerzálnosti a flexibility.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map