BigCommerce vs Magento: Ktorú platformu elektronického obchodu by ste si mali zvoliť?

Kým Bigcommerce a Magento sú celkom odlišné, obaja majú silné postavenie v komunite online obchodu.


Bigcommerce založili dvaja Austrálčania ako Interspire Shopping Cart v roku 2003 a transformovalo sa na Bigcommerce v roku 2009. S 50 000+ obchodníkmi dnes a 4 miliárd dolárov v predaji môžete uzavrieť svoju popularitu v priestore elektronického obchodu..

BigCommerce vs. Magento

Varian, Inc. so sídlom v Culver City, v Kalifornii, vyvinula Magento v roku 2008. Magento má takmer 30% podielu na trhu medzi svojimi konkurentmi, so 150 000+ obchodníkmi vrátane niektorých veľkých obchodníkov a približne 50 miliárd dolárov v hrubom obchode. rok.

Ako vážny majiteľ obchodu, ktorý je pripravený predávať tovar a služby online, existuje viac možností na navrhovanie webových stránok elektronického obchodu ako kedykoľvek predtým a Bigcommerce alebo Magento možno dva, ktoré chcete zvážiť.

Contents

Hlavné rozdiely medzi oboma platformami

BigCommerce Bigcommerce patrí do triedy platforiem elektronického obchodu, ktorá ponúka hosťované riešenie založené na šablónach na nastavenie a správu webových stránok obchodu. Je určený pre začínajúcich používateľov, ktorí chcú rýchlo a ľahko založiť obchod, spravovať produkty a propagovať svoju značku. Ponúka niektoré možnosti prispôsobenia. Cenový model pre tento typ platformy je založený na mesačných predplatných a objemoch predaja.

Magento Magento je robustný systém na správu obsahu s vlastným hosťovaním (CMS), ktorý vám (alebo vášmu skúsenému vývojárovi) umožňuje použiť na vytvorenie stránky kód s otvoreným zdrojovým kódom. Je určený pre skúsených programátorov alebo vývojárov, ktorí požadujú vysokú flexibilitu dizajnu. Softvér si môžete stiahnuť zadarmo a pridať aplikácie na vytvorenie nákupného prostredia, alebo môžete investovať do drahšieho podnikateľského plánu, ktorý je určený pre veľké objemy predaja.

Pre koho je každá platforma odporúčaná

BigCommerce Platforma Bigcommerce je určená pre veľké podniky, ktoré predávajú tovar a služby online. Väčšina začínajúcich používateľov sa môže naučiť, ako nastaviť a spravovať obchod na Bigcommerce.

Magento Platforma Magento je navrhnutá pre ešte väčšie obchody s elektronickým obchodom so škálovateľnosťou tak, aby vyhovovala všetkým obchodným oblastiam. Je výzvou pre pokročilých používateľov, ktorí majú technické znalosti v oblasti programovania HTML.

Pri výbere perfektnej platformy je potrebné zvážiť niekoľko faktorov: veľkosť a potenciál rastu vašej firmy, úroveň vašej kvalifikácie, čas a úsilie, ktoré chcete do nej vložiť, a samotná platforma..

V tomto komplexnom porovnaní sa pozrieme na Bigcommerce a Magento z hľadiska:

Porovnať nastavenie obchodu

Inštalácia a nastavenie obchodu

Porovnanie inštalácie internetového obchodu

Väčšina používateľov, ktorí sa zapoja do projektu navrhovania webovej stránky elektronického obchodu, chce skúsenosť kompatibilnú s ich zručnosťami a výsledok, ktorý obsahuje všetko, čo potrebujú (alebo potreby svojich klientov) na úspešné riešenie predaja. Inštalácia a nastavenie pre Bigcommerce a Magento sú rozdielne, ale výsledky prinášajú rovnako robustný internetový obchod a pozitívne skúsenosti zákazníkov..

Začíname

BigCommerce S touto platformou elektronického obchodu nie je potrebná žiadna inštalácia. Na webovej stránke Bigcommerce sa zaregistrujete pomocou používateľského mena a nového hesla. Potom sa zobrazí výzva na výber mobilnej šablóny a začatie vytvárania stránok pomocou editora na obrazovke. Budete si musieť predplatiť doménové meno pre svoj web, buď od tretej strany alebo od spoločnosti BigCommerce.

Spoločnosť na svojich webových stránkach uvádza, že odporúča používať spoločnosť tretej strany, ak v budúcnosti potrebujete „posielanie ďalej alebo súkromie domény“. Web hosting je súčasťou cenových plánov Bigcommerce.

Magento Táto platforma eCommerce vyžaduje, aby ste sa prihlásili na odber tretej strany, aby ste mohli začať používať doménové meno aj webhosting (eHost, iPage, Web.com atď.), A potom si môžete bezplatne stiahnuť softvér Magento a nainštalovať ho na svoj počítač. hosťovaný účet. V Magento máte niekoľko možností mobilnej šablóny a potom je to proces budovania stránky od nuly (pokiaľ neinvestujete do plánu podnikania)..

Uložte nastavenie

BigCommerce

BigCommerce

 • Jednoduchosť rozhrania. Vytvorené pre jednoduchosť, rozhranie Bigcommerce ponúka ponuku dashboardu pre nastavenie a editáciu obchodu na obrazovke, vrátane množstva vstavaných prvkov a možnosti doplnkov..
 • Nástroje drag and drop. Táto platforma ponúka čiastočné rozhranie drag and drop.
 • Úpravy komponentov (presun, zmena veľkosti a úpravy). Úpravy stránok sa vo veľkej miere zakladajú na šablóne, ktorú vyberiete, a mnoho šablón je možné upravovať.
 • Architektúra stránok / navigácia. Architektúra stránok a možnosti navigácie sú opäť založené prevažne na šablóne Bigcommerce, ktorú vyberiete.
 • Prístup k HTML / CSS kódu. Pre určité úpravy máte obmedzený prístup k kódu HTML / CSS.

Magento

Magento

 • Jednoduchosť rozhrania. Magento nie je v triede jednoduchých platforiem elektronického obchodu, pokiaľ nemáte skúsenosti s vývojom.
 • Nástroje drag and drop. Magento nie je editor drag and drop, ale skôr program založený na kóde, kde môžete premiestňovať obsah a prvky na šablónach štýlov.
 • Úpravy komponentov (presun, zmena veľkosti a úpravy). Úpravy komponentov sa vykonávajú prostredníctvom dashboardu a / alebo kódu.
 • Architektúra stránok / navigácia. Aj keď rozloženie stránky a navigácia môžu byť založené na šablóne v Magento, sú modifikovateľné pomocou kódu.
 • Prístup k HTML / CSS kódu. Magento je otvorená zdrojová platforma HTML / CSS.

Integrácia s eBay a Amazon

BigCommerce S touto platformou získate vstavaný doplnok pre eBay. Obchod s aplikáciami Bigcommerce poskytuje desiatky nákupných kanálov. Ak sa chcete integrovať s Amazonom, budete musieť vybrať produkt tretej strany, napríklad Connector for Bigcommerce, ChannelUnity alebo SolidCommerce. Očakávajte, že zaplatíte za ktorýkoľvek z týchto doplnkov, ktorý si vyberiete.

Magento Spoločnosť Magento bola vo vlastníctve spoločnosti eBay, takže táto integrácia je k dispozícii, alebo môžete navštíviť Magento Marketplace a vybrať si zo stoviek ďalších nákupných kanálov vrátane Amazonu. Neexistujú žiadne obmedzenia okrem nákladov a potreby programovania.

Jazyková podpora

BigCommerce Na tejto platforme môžete svoj obchod urobiť viacjazyčným pomocou aplikácie s názvom Transifex Live spolu s útržkom kódu JavaScript. Tento proces si môže vyžadovať určitý doplnkový výskum. Môžete tiež pridať možnosti jazyka, ako je napríklad Prekladač Google.

Magento Tento program sa sťahuje s niektorými možnosťami jazyka a môžete pridať ďalšie jazykové nástroje na podporu viacerých obchodov a mnohých jazykov. Táto úloha bude vyžadovať niekoľko krokov a nejaký kód.

Zálohy a export stránok

BigCommerce Ak potrebujete exportovať produkty, spoločnosť Bigcommerce ponúka „rýchly import / export produktov“ vo všetkých cenových plánoch spolu s pravidelnými zálohami. Pokiaľ ide o export celého webu, existujú zmiešané recenzie, pretože tieto typy platforiem elektronického obchodu nie sú preň navrhnuté.

Magento Pretože tento systém na správu obsahu (CMS) používa otvorený zdrojový kód, máte extrémnu flexibilitu pri exportovaní údajov takmer kdekoľvek na ľubovoľné účely. Musíte vedieť, ako to urobiť alebo na to prísť. Spoločnosť Magento podporuje konfiguráciu zabudovaného nástroja na zálohovanie systému.

Stanovisko k inštalácii a nastaveniu

Začíname na ktorejkoľvek z týchto platforiem elektronického obchodu je ľahká časť. Bigcommerce je už na hosťovanej platforme, takže všetko, čo potrebujete, je účet. Magento vyžaduje stiahnutie a inštaláciu, pretože ho hostujete na vašom serveri.

Obe platformy riešia integráciu aplikácií a kanálov, viacjazyčné možnosti s pridanou konfiguráciou, zálohy a vývozy do istej miery. Ak chcete sprievodcu nastavením, ktorý vás vyzve spolu s intuitívnymi poľami na nastavenie obchodu, budete mať na Bigcommerce ľahší čas.

Nastavenie obchodu je viac zapojené do Magento, ak potrebujete úplnú funkčnosť a schopnosť prispôsobiť kód. Bigcommerce je vhodný pre drobný až rozsiahly predaj, zatiaľ čo Magento je fantastické riešenie pre veľký elektronický obchod.

Porovnať jednoduché použitie

Jednoduchosť použitia

Ako ľahko použiteľné rozhranie

Porovnanie jednoduchosti použitia týchto dvoch najvýkonnejších platforiem elektronického obchodu má veľa spoločného s vašou úrovňou zručností. V prvom rade uvažujeme o ľahkom používaní, pokiaľ ide o začatie práce, výstavbu obchodu, pridávanie produktov, marketing a SEO a dlhodobú údržbu stránky..

BigCommerce Začiatočníci a používatelia strednej úrovne si v Bigcommerce budú robiť dobre a budú sa cítiť ako dosť nekomplikovaní. Bigcommerce ponúka užitočné šablóny, tutoriál, popisy a polointeraktívne rozhranie a ovládací panel, ktoré vám pomôžu pri budovaní obchodu..

Sekcia správy produktov je rozdelená na užitočné karty. Čím viac technických zručností máte, tým lepšie. Ak to dokážete spravovať, máte určitý prístup do HTML pre prispôsobenie na mieru. Zmeny webových stránok sa na mobilnom zariadení nedajú ľahko vykonať. Existuje veľa zdrojov podpory vrátane príručiek pomoci a zákaznícky servis je vynikajúci v platených plánoch. Bigcommerce je relatívne jednoduchý pre nových a stredne pokročilých používateľov.

Magento Programátori a pokročilí používatelia považujú Magento za zvládnuteľný a trochu ľahko použiteľný. Začiatočníci nebudú. Po stiahnutí softvéru Magento trvá nejaký čas a úsilie, kým sa na základe vašich schopností nastaví celý obchod pomocou konfiguračnej stránky. Musíte byť schopní vytvárať a upravovať kód HTML / CSS a porozumenie ponukám, možnostiam a vrstvám a hľadaniu požadovaných nastavení si vyžaduje čas..

Magento ponúka vyššiu mieru prispôsobenia dizajnu a neobmedzenú predajnú kapacitu s robustnou učebnou krivkou. Prebiehajúca údržba si vyžaduje aj technické znalosti, ale existuje dobrá podporná sieť. Magento je stredne ťažké až ťažké, vyrobené pre programátorov a vývojárov.

Stanovisko k jednoduchému použitiu

Ľahké použitie závisí od úrovne skúseností, ktoré prinesiete do projektu. Bigcommerce je navrhnutý tak, aby bol ľahší, pomocou intuitívnejšieho dashboardu a online pomoci. Magento je sen pokročilého programátora, s možnosťou vybudovania obchodu od nuly a jeho prispôsobenia požadovaným špecifikáciám.

Porovnajte dostupné možnosti dizajnu a prispôsobenia

Webový dizajn a prispôsobenie

Porovnanie dizajnu a prispôsobenia

Schopnosť navrhnúť a ďalej prispôsobiť svoje webové stránky je nevyhnutnosťou pre veľkoobjemových obchodníkov.

Ste prvým používateľom, ktorý sa bude snažiť naučiť nástroje pozdĺž cesty, alebo ste technicky dôvtipný návrhár? Prijímate dizajnéra? Niektoré obmedzenia prichádzajú vo forme vašich schopností, nákladov a toho, čo vám platforma umožňuje. Porovnajme možnosti webového dizajnu a prispôsobenia na týchto dvoch platformách:

Šablóny webových stránok

BigCommerce Budete si môcť vybrať zo 42 tematických šablón, z ktorých 16 je zadarmo. V prípade elektronického obchodu budete chcieť zvoliť mobilnú responzívnu tému, ktorá sa prispôsobí každému zariadeniu. Za lepšie šablóny spoločnosti Bigcommerce zaplatíte viac (medzi 129 – 250 USD), tieto sú však vhodnejšie na predaj a sú ponúkané v rôznych farbách a štýloch, aby sa prispôsobili vašej značke. Šablóny nie sú také moderné, ako by chceli niektorí používatelia.

Magento Vytvorte si šablónu, nájdite tému, ktorá bola zdieľaná na Magento Theme Marketplace, alebo si ju kúpte od tretej strany. Očakávajte platbu medzi 50 – 100 $.

Ak je toľko možností na zabezpečenie šablóny, neexistujú žiadne obmedzenia týkajúce sa farieb a štýlov, ak ste dostatočne kvalifikovaní na úpravu kódu. V obchode Magento Connect Store alebo na ThemeForest sú aj niektoré vopred pripravené možnosti. Magento poskytuje na svojich webových stránkach niektoré pravidlá šablón, ktoré nechcete ignorovať.

Prispôsobenie dizajnu

BigCommerce Na prispôsobenie stránok v obchode sa vám bude páčiť informačný panel a pomocný text na obrazovke. Sprievodca vás vyzve na zadanie prvkov návrhu a prvkov stránky. Prispôsobenie ponúkajú iba konkrétne šablóny služby Bigcommerce a vy musíte stráviť nejaký čas hľadaním prvkov stránky, ktoré potrebujete. Máte nejaký prístup k kódu HTML / CSS pre vlastný dizajn a môžete si prispôsobiť svoje stránky tak, aby obsahovali vašu značku.

Magento Okrem užitočného sprievodcu navrhnite svoje webové stránky, ale Magento používa informačný panel. Témy a stránky sú úplne prispôsobiteľné, musíte však vedieť niečo o tom, ako pomocou ponuky dashboardu prispôsobiť svoj obsah a prispôsobiť ho. Ak ste si vybrali upraviteľnú tému a neriadite sa niektorými pravidlami založenými na kóde, nie je koniec.

Zákazkové dizajnérske služby

BigCommerce Táto platforma je určená na budovanie vášho webu elektronického obchodu s usmernením zdrojov podpory na obrazovke a webových stránok. Bigcommerce nie je dizajnérska firma, kde je webová stránka vytvorená pre vás, ale plán vyššej ceny na podnikovej úrovni sa dodáva s pridanou úrovňou podpory..

Magento Magento je platforma elektronického obchodu vytvorená na vytvorenie vašej webovej stránky od začiatku alebo na získanie pomoci od externého vývojára webu. Komunita online podpory je pomerne rozsiahla, ale nájdenie článkov, videí a príspevkov, ktoré vás prevedú týmto procesom, si vyžaduje určitý čas. Magento bude pravdepodobne neprospešnou technickou výzvou.

Stanovisko k Web Design a prispôsobenie

Obidve tieto populárne platformy elektronického obchodu ponúkajú širokú škálu možností webového dizajnu a prispôsobenia vrátane mobilných šablón a prístupu k kódu HTML / CSS, ale spôsob, akým spravujete svoje stránky, je rozdiel medzi ľahkým a pokročilým..
HTML / CSS kódovanie je voliteľné pre Bigcommerce, ale potrebné pre Magento. Pre majiteľov menších firiem nájdete v spoločnosti Bigcommerce množstvo flexibilných možností prispôsobenia na predaj na strednej a vysokej úrovni.

Ak potrebujete podnikový elektronický obchod s očakávaním tržieb v miliardách, budete chcieť, aby ste si na Magento mohli prispôsobiť všetky spôsoby.

Ak máte skúsenosti s dizajnom alebo môžete získať pomoc od vývojára, Magento je vyrobený pre rast, škálovateľnosť a úspech. Obidve sú úžasné platformy s množstvom zdrojov, ktoré vám pomôžu pri ceste.

Porovnať platobné a platobné funkcie

Kľúčové funkcie platby, platby a dodania

Platba za softvér, platby a preprava

Keď začínate s podnikaním, získavate potenciálnych zákazníkov a propagujete svoju značku, skúsenosti so zákazníkmi znamenajú veľa. Bezproblémové nakupovanie, platby a prepravné funkcie sú nevyhnutné na minimum. Túto úlohu môže vykonať ktorákoľvek z týchto platforiem, ale nastavenie, správa úložiska a integrácia aplikácií sú na každej z nich úplne odlišné:

Spracovanie platby

BigCommerce Táto platforma ponúka to, čo nazývajú predintegrované platobné možnosti, ktoré zahŕňajú PayPal, Square a Stripe, so špeciálnymi sadzbami na platené programy. Môžete tiež pridať doplnky pre ďalšie platobné brány, ale poplatky sa účtujú na základe vybraných operátorov. Pri použití predvolených vstavaných operátorov Bigcommerce sa účtujú znížené transakčné poplatky.

Magento Navštívte Magento Marketplace a vyberte si z desiatok bezplatných alebo platených riešení platobných brán (alebo rozšírení). Mnohé z týchto aplikácií sú hodnotené a zahŕňajú skóre popularity pre vašu kontrolu. Bezplatné platobné riešenia zahŕňajú Skrill (s 20 a viac platobnými metódami), rozšírenie WorldPay, ePay a ďalšie.

Doplnky a doplnky pre nákupný košík

BigCommerce Vďaka hostenému riešeniu Bigcommerce a predvoleným šablónam získate celkom solídne funkcie nákupného košíka, ktoré vám môžu ušetriť náklady na sťahovanie aplikácií a doplnkov. Získate zákaznícke zľavy, backend reporting, možnosti platby a ďalšie.

Doplnky a doplnky sú tiež možnosťou a mnoho z nich je zadarmo. Jediným problémom je, že musíte prehľadávať obchod s aplikáciami Bigcommerce podľa kategórie a to môže chvíľu trvať, kým nájdete to, čo hľadáte..

Magento Vyberte si zo stoviek motívov vývojárov, rozšírení, doplnkov a doplnkov pre nákupné vozíky na Magento Marketplace. Zahŕňajú sťahovanie na hostiteľskú stránku za ďalšie náklady a zvyčajne zahŕňajú určité kódovanie. Zostavte nákupný košík, ktorý je v súlade s vašou firmou a nájdete všetko, čo potrebujete: maloobchodné riešenia, cenové pravidlá, nástroje na doručovanie, propagačné akcie, diagnostika a ďalšie.

Riadenie objednávok a zásob

BigCommerce Na obrazovke Produkt na karte Inventár vyberte z veľkého množstva vstavaných možností správy inventára. Sledujte zásoby, aktualizujte úrovne zásob a spúšťajte správy. Máte niekoľko možností prispôsobenia. Môžete tiež pridať aplikácie na správu objednávok a inventárov, ako sú Salesforce, ReadyToShip, MinMax Limity objednávok, a ďalšie tony z obchodu s aplikáciami Bigcommerce za relatívne nízke náklady..

Magento Magento Marketplace obsahuje desiatky alternatív správy objednávok a niektoré sú bezplatné. Tieto rozšírenia zahŕňajú MagPleasure, ShippingEasy, Amasty a oveľa viac. Môžete vložiť aplikácie ERP, ktoré vám pomôžu s nákupom, inventárom a logistikou alebo kontrolou stavu produktu v reálnom čase.

Opustené vozíky

BigCommerce Ako skladovateľ nájdete údaje o opustenom košíku veľmi potrebným nástrojom na oslovenie potenciálnych zákazníkov a ich nalákanie na opätovné preskúmanie vašich stránok. Údaje o opustení košíka sú zahrnuté vo všetkých troch cenových plánoch spoločnosti Bigcommerce na vyšších úrovniach. Použite nástroj Abandoned Cart Saver na automatizáciu upozornení a začlenenie kupónov pre zákazníkov do viacerých e-mailových odpovedí. Môžete tiež platiť za súvisiace aplikácie.

Magento Budete mať veľa možností na načítanie údajov o opustení košíka a podľa potreby môžete pre rozšírené vykazovanie pridať doplnky. Magento Marketplace ponúka cenné nástroje na opustenie vozíka na sledovanie a vykazovanie údajov o zákazníkoch a automatizáciu odpovedí zákazníkov. K dispozícii sú bezplatné alebo platené možnosti vrátane zahrnutia upozornení na opustené nákupné vozíky, mojich opustených vozíkov, riešení v rámci riešenia Listrak Retail a ďalších..

Certifikácia odvetvia platobných kariet (PCI)

BigCommerce Rovnako ako iné platformy elektronického obchodu v tejto triede, aj Bigcommerce je kompatibilný s PCI, čo znamená, že spĺňajú požiadavky na bezpečné spracovanie kreditných kariet, ktoré sú zdieľané na ich stránke centra podpory. Nie sú uložené ani zdieľané žiadne údaje o zákazníkoch.

Magento Dodržiavanie PCI spoločnosti Magento sa spolieha na integrovaných platobných operátorov dvoma spôsobmi: Direct Post a Hosted, ktoré prechádzajú platobnou bránou. Dáta sa uchovávajú mimo servera Magento, takže informácie o zákazníkoch sa neukladajú ani nezdieľajú. Existuje tiež veľa aplikácií na podporu súladu s PCI.

Daňové a prepravné kalkulačky

BigCommerce V rámci Správcu dopravy v rámci ovládacieho panela sú k dispozícii prepravné ponuky v reálnom čase pre rôzne spôsoby dopravy, vrátane spoločností FedEx, UPS a medzinárodných spoločností. Bigcommerce ponúka nastavenie daní vrátane a dostanete daňové správy a ďalšie súvisiace funkcie. Praktické videá popisujú, ako nastaviť tieto funkcie.

Magento Automatickú daň a dopravu môžete dosiahnuť prostredníctvom jedného z mnohých doplnkov na Magento Marketplace a potom ich môžete nakonfigurovať pre nákupný košík zákazníka. Vyberte si z aplikácií, ktoré sa páčili SwipeZoom Global Payments and Shipping, Premius Simple Shipping a ďalšie.

sledovanie zásielky

BigCommerce Spoľahnite sa na štandardné sledovanie zásielok v ponuke Checkout Settings, Order Settings v Bigcommerce. Medzi inými nastaveniami existuje 12 e-mailových upozornení zákazníkov, ktoré je možné vybrať na základe rôznych stavov objednávky. Potom na prehľady objednávok použite nástroj Bigcommerce Analytics.

Magento Táto platforma integruje mnoho aplikácií, ktoré ponúkajú sledovanie objednávok a zásielok. Na Magento Marketplace vyhľadajte sledovanie zásielok a hľadajte bezplatné a vysoko hodnotné možnosti ako Packpin, Stav objednávky & Sledovanie prepravy podľa Plumrocket, AfterShip a ešte oveľa viac. Existuje veľa platených možností s viacerými funkciami.

Možnosti POS

BigCommerce Môžete sa spoľahnúť na zabudovaný systém predajných miest, ktorý sa integruje do programov Square, PayPal a Stripe, alebo si môžete nainštalovať ďalšie doplnky. Bigcommerce vyžaduje účet s dopravcom na synchronizáciu inventára produktov medzi platformou a operátorom.

Magento Vyberiete rozšírenie POS pre Magento, ako je Point of Sales (POS) alebo myPOS Virtual, a môžete ich prispôsobiť podľa výsledkov. Existuje mnoho platených možností rovnako, ale niektoré sú drahé. Tieto aplikácie sa často načítavajú pomocou dodatočných nástrojov na správu POS, analýzy predaja a možností podávania správ.

Stanovisko k pokladni, platbám a funkciám dopravy

Obidve platformy sú robustné pre tieto povinné funkcie elektronického obchodu. V prípade Bigcommerce bude tento proces intuitívnejší, ale stále trvá určitý čas, kým sa naučíte a nakonfigurujete. Na Magento plánujte stráviť nejaký čas sťahovaním správnych aplikácií.

Počet doplnkov a doplnkov, ktoré si môžete kúpiť, najmä v službe Magento, nie je nijako obmedzený. Bigcommerce vychádza z krabice s mnohými doplnkami, ale Magento vám dá ešte viac možností a môžete si ich prispôsobiť.

Rozhodujúcim faktorom môže byť predaj, ktorý očakávate od svojho podnikania. Pri stredne veľkých až veľkých predajoch je Bigcommerce ľahký a plnohodnotný. Magento môže byť z dlhodobého hľadiska žiaduce pre veľký elektronický obchod.

Porovnať marketingové funkcie

Marketingové funkcie

Digitálny marketing

Marketingové a predpovedacie funkcie pre váš internetový obchod sú kritickejšie a dosiahnuteľnejšie ako kedykoľvek predtým. Ak vezmete do úvahy silu sociálnych médií, blogov, propagácie zákazníkov a analýzy, možnosť oslovenia potenciálnych zákazníkov je takmer istá. Pozrime sa, ako dobre sa tieto dve platformy postavia proti sebe:

SEO

BigCommerce Tento produkt získava skvelé recenzie na vstavané nástroje a aplikácie SEO, ktoré vám pomôžu osloviť potenciálnych zákazníkov. Aj keď môžete optimalizovať svoj obsah pomocou Sprievodcu SEO spoločnosti Bigcommerce, existujú možnosti úpravy metadát, odkazov na vyhľadávanie, stránok produktov, opisov obrázkov a ďalších. Za funkciu HTTPS môžete zaplatiť viac za zvýšenie dôvery zákazníkov / SEO v pláne spoločnosti Bigcommerce Pro.

Magento Táto platforma umožňuje väčšiu kontrolu nad SEO, ak máte technické skúsenosti. Stiahnite si zadarmo alebo platené aplikácie z Magento Marketplace, napríklad CreareSEO, SEO s vrstvenou navigáciou alebo URL s kategóriami SEO, a potom upravte kód, aby ste zvýšili výsledky vyhľadávacieho nástroja. Budete mať možnosť editovať metadáta z administračného panela a Magento sa môže integrovať do vášho blogu WordPress, aby ste získali ďalšie výhody SEO.

blogovanie

BigCommerce Dostanete celú stránku blogu s ktorýmkoľvek z cenových plánov spoločnosti Bigcommerce. Predvolený blog nie je rozsiahly, ale môžete navštíviť obchod s aplikáciami Bigcommerce a zvoliť si špecializovanejšiu platformu pre blogovanie. Blogger alebo WordPress obsahuje množstvo prispôsobení, podporu pre viac jazykov a automatické funkcie na zvýšenie návštevnosti.

Magento Rozšírenie Magento Blog vám umožní nastaviť a komunikovať na vlastnej blogovej stránke. Aj keď neexistuje žiadny blog so stiahnutým programom Magento, na Magento Marketplace je veľa možností.

Blogovanie je rozhodujúcou súčasťou marketingu obsahu. Magento Blog – Community Edition je bezplatné rozšírenie, alebo si ho môžete stiahnuť. Zvážte bezplatný lepší blog. Môžete sa tiež integrovať do špičkového blogu WordPress, ale môžete očakávať, že zaplatíte viac.

Vstavané možnosti propagácie

BigCommerce Využite výhody propagácie spoločnosti Bigcommerce na palube zákazníka vrátane kódov kupónov, zliav, hromadných cien a ďalších obchodov. Bigcommerce poskytuje niektoré možnosti v ponuke Marketing na podporu lojality zákazníkov. Ak nenájdete všetko, čo potrebujete, obchod s aplikáciami je kompletný so stovkami bezplatných alebo platených možností, ako sú Propagačná lišta, Affiliate, Upsell a desiatky ďalších.

Magento Zabudované propagačné akcie nenájdete, ale Magento Marketplace obsahuje všetky propagačné akcie, ktoré potrebujete na vytvorenie lojality zákazníkov. Nájdite kupóny, ponuky a zľavy s rozšírením Magento Multiple Coupons medzi mnohými ďalšími.

Krása Magenta spočíva v tom, že máte prístup do administračného panela a stanovujete pravidlá, ako chcete, aby vaše propagácie fungovali. Existujú stovky rozšírení pre každý typ darčekov, kupónov, obchodov, reklám, darčekov a ďalšie. Zoberme si tieto bezplatné aplikácie: Sociálne propagácie, NextPromote a Propagácia registrácie.

Štatistika a analýza stránok

BigCommerce Všetky cenové plány spoločnosti Bigcommerce zahŕňajú analýzy a štatistiky, ktoré vám pomôžu rozvíjať vaše podnikanie, alebo môžete pridať externý analytický nástroj. Bigcommerce sa spolieha na spoločnosť Jirafe pri interných nástrojoch na vytváranie prehľadov, štatistikách návštevníkov, trendoch objednávok a údajoch o marketingovej stratégii. Ak nie ste spokojní, navštívte obchod s aplikáciami a stiahnite si Google Analytics, jeden z najpopulárnejších nástrojov na trhu.

Magento Správcovský nástroj na paneli Magento zahŕňa pridanie služby Google Analytics alebo sa môžete pozrieť na Magento Marketplace a vyberte analytickú aplikáciu podľa vášho výberu, z ktorých mnohé sú bezplatné. Budete potrebovať niektoré nástroje na sledovanie elektronického obchodu, identifikáciu trendov nákupu zákazníkov, kontrolu transakcií a výnosov, správu komunikácie so zákazníkmi a ďalšie.

Stanovisko k marketingovým funkciám

Obe tieto platformy, ako dôležitý aspekt elektronického obchodu, ponúkajú všetky možnosti produktívneho marketingu a prognózovania. Je to jedna z funkcií, ktoré tieto platformy musia ponúkať, aby podniky mohli byť konkurencieschopné.

Rozdiely medzi týmito platformami týkajúce sa marketingu sa opäť znižujú na „jednoduché a intuitívne“ alebo „pokročilé a komplexné“. Ak chcete vytvoriť rýchly a jednoduchý obchod, zamilujete si zabudovanú funkčnosť Bigcommerce. Ak chcete ovládať všetky funkcie a máte programovacie schopnosti, Magento je viac prispôsobiteľný.

Porovnať plány a ceny

Porovnať plány & stanovenie ceny

Plány porovnávania cien

Ceny medzi spoločnosťami Bigcommerce a Magento nie sú presne porovnateľné. Pri Bigcommerce si vyberáte zo štruktúrovaných cenových plánov, ktoré definujú funkcie, ktoré dostanete. Na serveri Magento si stiahnete softvér zadarmo a vyvíjate svoje stránky pomocou doplnkov a doplnkov s nákladmi alebo si môžete vybrať doplnkový plán elektronického obchodu za značnú cenu.

Čím väčšie je vaše podnikanie, tým viac budete pravdepodobne platiť za rôzne funkcie na oboch platformách.

Náklady na nastavenie

BigCommerce Začnete s jedným zo štyroch plánov spravodlivých cien, účtovaných mesačne. Tieto plány sú založené na vašom ročnom predaji. Ak sa rozhodnete platiť ročne, môžete ušetriť 10%. Očakávajte, že zaplatíte poplatky tretích strán za platobné brány, nákupné kanály, doménové mená atď. Predvolené brány Bigcommerce predstavujú 2,9% plus 30 centov za transakciu pri najnižšom platenom pláne, aby sa ušetrili náklady.

Magento Rozhodnete sa zdarma stiahnuť Magento a platiť za doplnky a doplnky. Očakávajte, že budete platiť poplatky tretích strán za platobných operátorov, iné nákupné kanály, doménové meno tretej strany a hosting. Máte možnosť zaplatiť aj do riešenia Magento’s Enterprise eCommerce za veľký ročný poplatok.

Mesačné cenové plány

BigCommerce

BigCommerce

štandardné. Dostávajte všetky potrebné predajné komponenty, neobmedzenú šírku pásma a neobmedzené produkty až do predaja 50 000 dolárov ročne. $ 29,95 / mo

Plus. Dostávajte funkcie štandardného plánu, informácie o opustenom košíku a skupiny zákazníkov / pravidlá stanovovania cien až do výšky 125 000 dolárov za predaj za rok. $ 79,95 / mo

pre. Dostávajte funkcie plánu Plus, SEO, monitorovanie podvodov a Google Stores až 3 000 v objednávkach ročne. $ 199,95 / hr

podnik. Obráťte sa na spoločnosť a požiadajte ju o cenovú ponuku na súpravu vlastných funkcií a tržby za 1 milión dolárov alebo viac za rok.

Magento

Magento

Spoločenstvo (CE). Stiahnite si a nainštalujte Magento a kódujte svoje vlastné malé alebo stredné stránky elektronického obchodu. Zadarmo na stiahnutie.

Enterprise (EE). Rozsiahle a komplexné riešenie elektronického obchodu pre vážnych maloobchodníkov, ktorí očakávajú milióny predaja. $ 18,000 / rok

Testy zadarmo

BigCommerce Môžete sa zaregistrovať na 15-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu bez potreby kreditnej karty a otestovať ju.

Magento Neexistuje žiadna bezplatná skúšobná verzia, pretože stiahnutie Magento je bezplatné.

Priebežné náklady

BigCommerce Poplatky za doménové mená takmer vždy prebiehajú. Hostiteľský poplatok je zabudovaný do cenových plánov. Dopravcovia brán a nákupné kanály predstavujú priebežné poplatky na základe predaja produktov, alebo si môžete niektoré z nich uložiť na predvolených platobných bránach Bigcommerce.

Magento Poplatky za doménové meno a hostovanie takmer vždy prebiehajú. Rovnako ako u dopravcov brán a nákupných kanálov sa očakáva, že budú platiť priebežné poplatky na základe predaja produktov.

Hlavné rozdiely v cenovom pláne, ktoré treba hľadať

BigCommerce Táto platforma ponúka cenové plány založené na predajoch dolárov v prvom, druhom a štvrtom stupni cenových plánov. Plán tretej úrovne je založený na počte objednávok (podľa tabuľky stanovenia cien na webe). Vzhľadom na ľahké nastavenie, sady funkcií a vstavané funkcie je mesačná cena podľa Bigcommerce celkom rozumná.

Magento Táto platforma ponúka možnosť zriadiť a predávať takmer zadarmo, ak máte zručnosť na vytvorenie stránky. Stále musíte integrovať nákupné doplnky a doplnky, ktoré chcete predávať, a tie stoja individuálne. Ak investujete do plánu elektronického obchodu Enterprise, cena je vysoká, ale dostávate to, čo potrebujete pre rozsiahly predaj.

Stanovisko k cenovým plánom

Platforma elektronického obchodu, ktorú vyberiete, musí byť kompatibilná s vašimi obchodnými potrebami a dlhodobými cieľmi. Na začiatku môžete požadovať škálovateľné riešenie, ktoré sa začína nízkou cenou a môžete investovať viac, ako potrebujete.

Obe tieto platformy ponúkajú túto flexibilitu, ale veľmi odlišnými spôsobmi. Pokiaľ ide o stanovovanie cien, vaše riešenie na platforme eCommerce na strednej úrovni klesá na dve úrovne: nech vás spoločnosť Bigcommerce vás prevedie nastavením vášho obchodu, investuje do doplnkov, ak ich potrebujete, a zaplatí mesačný poplatok, alebo si postavíte sami zadarmo s nákladmi na doplnky a vzdelávacou krivkou v Magento.

Porovnanie zákazníckej podpory

Technická podpora a podpora zákazníkov

Podpora používateľov v porovnaní

Podpora používateľov pre tieto dve platformy elektronického obchodu sa výrazne líši, pretože sa nachádzajú v rôznych triedach.

V platforme elektronického obchodu, ktorú hosťuje samotná osoba, je veľká časť podpory zabudovaná do platformy. Dostanete šikovných sprievodcov krok za krokom, pomocníka v editore a dialóg na obrazovke.

S vlastnou hostiteľskou platformou build-it-yourself získate ďalšie výzvy. Bigcommerce aj Magento majú vynikajúce možnosti podpory používateľov. Tu sú niektoré rozdiely:

BigCommerce Vyberiete si z obrovského množstva užitočných zdrojov vrátane školiacich videí na webe a telefonickej podpory. Portál podpory obsahuje e-mail, live chat a telefón. Na Bigcommerce University používatelia milujú inštruktážne videá na mnoho tém. Plán Enterprise prichádza s konzultačným tímom a pridanou podporou.

Magento Na tejto bezplatnej platforme nemáte k dispozícii živú telefonickú podporu, ale existujú rôzne úrovne podpory. Na webe sú zákaznícke fóra, dokumentácia a stovky videí YouTube. Prihláste sa na odber cenovo dostupnejšej edície Enterprise Edition.

Stanovisko k zákazníckej podpore

Sieť online podpory je pomerne rozsiahla pre Bigcommerce aj Magento. Používajte ich webové stránky alebo Google takmer na čokoľvek. Keď platíte podľa svojich plánov, získate väčšie možnosti podpory. Online zdroje sú rovnako užitočné. Potrebujete trpezlivosť a čas na roztriedenie všetkého, nájdenie témy, s ktorou potrebujete pomoc, a potom na to, ako ju uplatniť.

Porovnanie zákazníckej podpory

Recenzie používateľov

Pozitívne recenzie

BigCommerce Čo sa používateľom na Bigcommerce páči, sú vstavané funkcie SEO, online videá, fórum podpory webových stránok, možnosť jednostránkovej pokladnice a jednoduchosť použitia pri nastavovaní a správe elektronického obchodu. Medzi ďalšie pozitíva patrí marketing, kontrola HTML / CSS, predaj v mobile, kompatibilita s externými aplikáciami a možnosti variantov produktov.

Noví používatelia považujú Bigcommerce za pomerne intuitívny a zážitok z nakupovania je tiež vysoko. Bigcommerce (podobne ako konkurencia, platforma Shopify) dostáva vo svojej triede celkové hodnotenie od 4 do 5 hviezdičiek. Bigcommerce je populárna hostovaná platforma elektronického obchodu, ktorá je pre začínajúcich používateľov pomerne ľahká.

Magento Komunita technických používateľov miluje kapacitu Magenta na pokročilé prispôsobenie pomocou bezplatného softvéru s otvoreným zdrojom. Magento Marketplace je úžasný pre vyhľadávanie a hodnotenie aplikácií na stiahnutie a existuje veľa bezplatných možností. Používatelia majú radi možnosti SEO, viaceré weby a možnosti nastavenia domény a pomoc s nastavením mnohých jazykov.

Medzi ďalšie pozitíva patrí faktor škálovateľnosti. Pokročilí používatelia považujú tento CMS za plus pre budovanie webovej stránky elektronického obchodu a celkovo poskytujú medzi 3 a 5 hviezdičkami. Magento je vysoko postavená samo hostovaná platforma a vyžaduje si skúsenosti s programovaním, ideálne pre pokročilé prispôsobenie v sofistikovanom obchode..

Negatívne recenzie

BigCommerce Aj keď Bigcommerce ponúka takmer všetko, čo v obchode potrebujete, používatelia sa sťažujú na nedostatok živej podpory zákazníkov a na nájdenie riešenia ich problémov. Šablóny nie sú také moderné a atraktívne ako niektoré iné platformy, ako napríklad Shopify. Prispôsobenie je pre začiatočníkov trochu mätúce a šablóny nie sú také flexibilné, ako by používatelia chceli z hľadiska úprav.

Zatiaľ čo niektorí používatelia považujú kódovanie HTML / CSS za pozitívne, je to tiež negatívne pre nekódery a začínajúcich používateľov. Viacjazyčné možnosti vyžadujú určitú prácu. V obchode s aplikáciami Bigcommerce nie je žiadne vyhľadávacie pole na vyhľadanie konkrétnych aplikácií alebo predmetov (ako napríklad na Magento Marketplace).

Magento Začiatočníci bez skúseností s programovaním sa sťažujú na Magento, ale nejde o platformu pre začiatočníkov. Používatelia nahlásili pomalšie časy načítania a niektorí neočakávali, že budú platiť za prebiehajúci hosting, názvy domén a poplatky za platobné brány.

Zadarmo nebolo úplne zadarmo po všetkých doplnkoch a aplikáciách na vytvorenie úspešného webu. Bolo pre nich frustrujúce pracovať bez podpory naživo. V komunite používateľov vzbudzovalo určité obavy, že Magento sa musí pri dodržiavaní PCI spoliehať na brány tretích strán. Stavba Magenta vyžaduje viac času a úsilia.

Záver porovnania

Ktorá platforma je pre vás najvhodnejšia: BigCommerce alebo Magento?

Výber najlepšej platformy

Porovnanie spoločností Bigcommerce a Magento je zaujímavé, pretože tieto dve platformy nespadajú do rovnakej triedy. Výsledky však môžu byť rovnaké.

Dôvody na výber jednej platformy pred druhou

Dôvod, prečo ste si vybrali medzi týmito dvoma populárnymi platformami elektronického obchodu, by mal byť jasný, ak ste si to už prečítali.

Bigcommerce je hosťovaná, samostatne vedená, ľahko spravovateľná platforma eCommerce určená pre malé a veľké podniky so zreteľom na začiatočníkov. Magento je platforma elektronického obchodu, ktorú si môžete sami vytvoriť a ktorá je určená pre veľké korporácie, s ohľadom na vývojárov..

Cenové modely sú úplne odlišné, ale obidve ponúkajú alternatívy za nízku cenu a škálovateľnosť. Získajte obchod so všetkým, čo potrebujete na predaj svojich výrobkov a služieb, ale rozhodnite sa, koľko času, úsilia a peňazí chcete venovať..

Toto porovnanie by malo vaše rozhodnutie jasne objasniť na základe vašich obchodných potrieb, zručností a túžby vybudovať vaše stránky v porovnaní s nájdením vývojára, ktorý to urobí za vás. Rolu môže zohrať aj veľkosť vášho obchodu a očakávaný rast.

Bigcommerce ponúka jednotlivcom možnosť založiť obchod a rýchlo predávať produkty online. Ak máte vedomosti alebo zdroje, ktoré vám pomôžu, Magento je neobmedzený.

Chceme počuť váš názor. Ak máte osobné skúsenosti alebo otázky týkajúce sa spoločnosti Bigcommerce alebo Magento, uverejnite ich. Keďže sa tieto platformy menia a zlepšujú, menia sa aj naše názory.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map