BigCommerce vs. Magento: Którą platformę e-commerce powinieneś wybrać?

Chociaż Bigcommerce i Magento różnią się od siebie, oba mają silną pozycję w społeczności sklepów internetowych.


Bigcommerce zostało założone przez dwóch Australijczyków jako Interspire Shopping Cart w 2003 roku i przekształciło się w Bigcommerce w 2009 roku. Przy ponad 50 000 sprzedawców i 4 miliardach dolarów sprzedaży możesz stwierdzić ich popularność w przestrzeni eCommerce.

BigCommerce vs. Magento

Firma Varian, Inc. z Culver City, z siedzibą w Kalifornii, opracowała Magento w 2008 roku. Magento ma prawie 30% udziału w rynku wśród swoich konkurentów, z ponad 150 000 handlowcami, w tym niektórymi znanymi sprzedawcami detalicznymi, oraz około 50 miliardów dolarów brutto na transakcje na jednym rok.

Jako poważny właściciel sklepu, który jest gotowy sprzedawać towary i usługi online, istnieje więcej opcji projektowania witryny eCommerce niż kiedykolwiek wcześniej, a Bigcommerce lub Magento może dwie, które warto rozważyć.

Contents

Główne różnice między obiema platformami

BigCommerce Bigcommerce należy do klasy platform eCommerce, które oferują hostowane, oparte na szablonach rozwiązanie do konfigurowania i zarządzania witryną sklepu. Jest przeznaczony dla początkujących użytkowników, którzy chcą szybko i łatwo założyć sklep, zarządzać produktami i promować swoją markę. Oferuje pewne opcje dostosowywania. Model wyceny dla tego rodzaju platformy oparty jest na miesięcznej subskrypcji i wolumenach sprzedaży.

Magento Magento to solidny, samoobsługowy system zarządzania treścią (CMS), który pozwala Tobie (lub doświadczonemu deweloperowi) na użycie kodu open source do zbudowania strony. Jest przeznaczony dla doświadczonych programistów lub programistów, którzy chcą dużej elastyczności projektowania. Pobierasz oprogramowanie bezpłatnie i dodajesz aplikacje, aby stworzyć środowisko zakupowe, lub możesz zainwestować w droższy plan dla przedsiębiorstw, który jest zaprojektowany z myślą o dużych wolumenach sprzedaży.

Dla kogo zalecana jest każda platforma

BigCommerce Platforma Bigcommerce jest przeznaczona dla dużych firm sprzedających towary i usługi online. Większość początkujących użytkowników może dowiedzieć się, jak założyć sklep i zarządzać nim na Bigcommerce.

Magento Platforma Magento została zaprojektowana dla jeszcze większych sklepów eCommerce, a jej skalowalność umożliwia dostosowanie do dowolnej skali działalności. Jest atrakcyjny dla zaawansowanych użytkowników posiadających umiejętności techniczne w zakresie programowania HTML.

Przy wyborze idealnej platformy należy wziąć pod uwagę kilka czynników: wielkość i potencjał wzrostu firmy, poziom umiejętności, czas i wysiłek, który chcesz w nią włożyć, oraz samą platformę.

W tym kompleksowym porównaniu przyjrzymy się zarówno Bigcommerce, jak i Magento pod względem:

Porównaj konfigurację sklepu

Instalacja i konfiguracja sklepu

Porównanie sklepu internetowego

Większość użytkowników, którzy biorą udział w projekcie strony internetowej eCommerce, chce mieć doświadczenie zgodne z ich zestawem umiejętności, a wynik obejmuje wszystko, czego potrzebują (lub potrzeby klienta) do skutecznego rozwiązania sprzedaży. Instalacja i konfiguracja Bigcommerce i Magento są różne, ale wyniki dają równie solidny sklep internetowy i pozytywne doświadczenia klientów.

Pierwsze kroki

BigCommerce Dzięki tej platformie eCommerce instalacja nie jest wymagana. Załóż konto w witrynie Bigcommerce za pomocą nazwy użytkownika i nowego hasła. Następnie zostaniesz poproszony o wybranie szablonu mobilnego i rozpoczęcie tworzenia witryny za pomocą edytora ekranowego. Musisz subskrybować nazwę domeny swojej witryny, albo od strony trzeciej lub BigCommerce.

Firma oświadcza na swojej stronie internetowej, że zaleca korzystanie z usług firmy zewnętrznej, jeśli potrzebujesz „przekazywania lub prywatności domeny w przyszłości”. Hosting jest uwzględniony w planach cenowych Bigcommerce.

Magento Ta platforma eCommerce wymaga, aby subskrybować u osoby trzeciej nazwę domeny i hosting na początek (eHost, iPage, Web.com itp.), A następnie można pobrać oprogramowanie Magento za darmo i zainstalować je na swoim konto hostowane. W Magento masz kilka opcji szablonów mobilnych, a następnie proces polega na zbudowaniu witryny od zera (chyba że zainwestujesz w plan Enterprise).

Konfiguracja sklepu

Bigcommerce

BigCommerce

 • Łatwość interfejsu. Stworzony dla uproszczenia interfejs Bigcommerce oferuje menu pulpitu nawigacyjnego do konfiguracji i edycji sklepu na ekranie, w tym wiele wbudowanych opcji oraz opcję dodatków.
 • Przeciągnij i upuść narzędzia. Ta platforma oferuje częściowy interfejs przeciągnij i upuść.
 • Edycja komponentów (przenoszenie, zmiana rozmiaru i edycja). Edycja stron jest w dużej mierze oparta na wybranym szablonie, a wiele szablonów można edytować.
 • Architektura strony / nawigacja. Architektura witryny i opcje nawigacji są ponownie oparte w dużej mierze na wybranym szablonie Bigcommerce.
 • Dostęp do kodu HTML / CSS. W przypadku niektórych dostosowań masz ograniczony dostęp do kodu HTML / CSS.

Magento

Magento

 • Łatwość interfejsu. Magento nie należy do klasy łatwych platform eCommerce, chyba że masz doświadczenie w programowaniu.
 • Przeciągnij i upuść narzędzia. Magento nie jest edytorem typu „przeciągnij i upuść”, ale raczej programem opartym na kodzie, w którym można zmieniać położenie treści i elementów w arkuszach stylów.
 • Edycja komponentów (przenoszenie, zmiana rozmiaru i edycja). Edycja komponentów odbywa się za pomocą pulpitu nawigacyjnego i / lub kodu.
 • Architektura strony / nawigacja. Chociaż układ strony i nawigacja mogą być oparte na szablonie w Magento, można je modyfikować za pomocą kodu.
 • Dostęp do kodu HTML / CSS. Magento to platforma oparta na kodzie HTML / CSS typu open source.

Integracja z eBay i Amazon

BigCommerce Dzięki tej platformie otrzymujesz wbudowaną wtyczkę do serwisu eBay. Sklep z aplikacjami Bigcommerce oferuje dziesiątki kanałów zakupów. Aby zintegrować się z Amazon, musisz wybrać produkt innej firmy, taki jak Connector for Bigcommerce, ChannelUnity lub SolidCommerce. Oczekuj, że zapłacisz za dowolny z tych dodatków, który wybierzesz.

Magento W pewnym momencie Magento było własnością eBay, więc integracja jest dostępna, lub możesz odwiedzić Magento Marketplace, aby wybrać spośród setek innych kanałów zakupów, w tym Amazon. Nie ma limitu, z wyjątkiem kosztów i konieczności programowania.

Wsparcie językowe

BigCommerce Na tej platformie możesz uczynić swój sklep wielojęzycznym za pomocą aplikacji o nazwie Transifex Live wraz z fragmentem kodu JavaScript. Ten proces może wymagać dodatkowych badań. Możesz także dodać opcje językowe, takie jak Tłumacz Google.

Magento Ten program pobiera niektóre opcje językowe. Możesz także dodać narzędzia językowe do obsługi wielu sklepów i wielu języków. To zadanie będzie wymagało kilku kroków i trochę kodu.

Kopie zapasowe i eksport strony

BigCommerce Jeśli potrzebujesz eksportować produkty, Bigcommerce oferuje „szybki import / eksport produktu” we wszystkich planach cenowych wraz z regularnymi kopiami zapasowymi. Jeśli chodzi o eksport całej witryny, istnieją mieszane recenzje, ponieważ tego rodzaju platformy eCommerce nie są do tego przeznaczone.

Magento Ponieważ ten system zarządzania treścią (CMS) korzysta z otwartego kodu źródłowego, masz ogromną elastyczność w eksportowaniu danych z dowolnego miejsca w dowolnym celu. Musisz wiedzieć, jak to zrobić lub to rozgryźć. Magento obsługuje wbudowane narzędzie do tworzenia kopii zapasowych systemu, które można skonfigurować.

Opinia na temat instalacji i konfiguracji

Rozpoczęcie na jednej z tych platform eCommerce to łatwa część. Bigcommerce jest już na platformie hostowanej, więc potrzebujesz tylko konta. Magento wymaga pobrania i instalacji, ponieważ hostujesz go na swoim serwerze.

Obie platformy obsługują integrację aplikacji i kanałów, opcje wielojęzyczne z pewną konfiguracją, kopie zapasowe i do pewnego stopnia eksportują. Jeśli potrzebujesz kreatora konfiguracji, który wyświetla monit wraz z intuicyjnymi polami do skonfigurowania sklepu, łatwiej Ci będzie na Bigcommerce.

Założenie sklepu jest bardziej zaangażowane w Magento, jeśli potrzebujesz pełnej funkcjonalności i możliwości dostosowania kodu. Bigcommerce nadaje się do sprzedaży na małą i dużą skalę, a Magento jest fantastycznym rozwiązaniem dla dużego eCommerce.

Porównaj łatwość użytkowania

Łatwość użycia

Jak łatwa w użyciu interfejs

Porównanie łatwości użycia tych dwóch najlepiej działających platform eCommerce ma wiele wspólnego z poziomem umiejętności. Myślimy przede wszystkim o łatwości użytkowania w zakresie rozpoczynania działalności, budowy sklepu, dodawania produktów, marketingu i SEO oraz utrzymywania witryny przez długi czas.

BigCommerce Początkujący i średniozaawansowani użytkownicy dobrze sobie radzą na Bigcommerce i uważają, że jest to dość nieskomplikowane. Bigcommerce oferuje przydatne szablony, samouczek, podpowiedzi oraz pół-interaktywny interfejs i panel sterowania, które pomogą Ci zbudować sklep.

Sekcja zarządzania produktem podzielona jest na przydatne karty. Im więcej posiadasz umiejętności technicznych, tym lepiej. Jeśli możesz nim zarządzać, masz pewien dostęp do HTML do dostosowywania. Zmiany strony internetowej nie są łatwe do wprowadzenia na urządzeniu mobilnym. Istnieje wiele zasobów pomocy technicznej, w tym samouczki pomocy, a obsługa klienta jest doskonała w płatnych planach. Bigcommerce jest stosunkowo łatwy dla nowych i średnio zaawansowanych użytkowników.

Magento Programiści i zaawansowani użytkownicy uznają Magento za zarządzalny i nieco łatwy w użyciu. Początkujący nie będą. Po pobraniu oprogramowania Magento skonfigurowanie całego sklepu przy użyciu strony konfiguracji na podstawie Twoich umiejętności zajmuje trochę czasu i wysiłku. Musisz mieć możliwość tworzenia i modyfikowania kodu HTML / CSS, a zrozumienie menu, opcji i warstw oraz znalezienie odpowiednich ustawień zajmuje trochę czasu..

Magento oferuje wyższy stopień personalizacji projektu i nieograniczone możliwości sprzedaży z wysoką krzywą uczenia się. Bieżąca konserwacja wymaga również wiedzy technicznej, ale istnieje dobra sieć wsparcia. Magento jest od umiarkowanego do trudnego, stworzone dla programistów i programistów.

Opinia na temat łatwości użytkowania

Łatwość użycia zależy od poziomu doświadczenia wnoszonego do projektu. Bigcommerce ma być łatwiejszy, dzięki bardziej intuicyjnemu pulpitowi nawigacyjnemu i pomocy online. Magento to marzenie zaawansowanego programisty, z opcjami budowania sklepu od podstaw i dostosowywania go do pożądanych specyfikacji.

Porównaj dostępne opcje projektowania i dostosowywania

Projektowanie i dostosowywanie stron internetowych

Porównywany projekt i dostosowanie

Możliwość zaprojektowania, a następnie dalszego dostosowania witryny jest niezbędna w przypadku dużych sprzedawców.

Czy jesteś użytkownikiem, który po raz pierwszy będzie próbował uczyć się narzędzi po drodze, czy jesteś projektantem technicznym? Zatrudniasz projektanta? Niektóre ograniczenia wynikają z twoich umiejętności, kosztów i możliwości platformy. Porównajmy opcje projektowania i dostosowywania stron internetowych na tych dwóch platformach:

Szablony stron internetowych

BigCommerce Będziesz mógł wybrać spośród 42 szablonów tematycznych, z których 16 jest bezpłatnych. W przypadku eCommerce będziesz chciał wybrać responsywny motyw dostosowany do dowolnego urządzenia. Zapłacisz więcej za lepsze szablony Bigcommerce (od 129 do 250 USD), ale są one bardziej odpowiednie do sprzedaży i są oferowane w różnych kolorach i stylach, aby dopasować się do Twojej marki. Szablony nie są tak nowoczesne, jak chcieliby niektórzy użytkownicy.

Magento Utwórz motyw szablonu, znajdź taki, który został udostępniony w witrynie Magento Theme Marketplace lub kup od innej firmy. Spodziewaj się zapłaty od 50 do 100 USD.

Przy tak wielu opcjach zabezpieczania szablonu nie ma ograniczeń co do kolorów i stylów, jeśli jesteś wystarczająco wykwalifikowany, aby modyfikować kod. Istnieje również kilka wstępnie zaprojektowanych opcji w sklepie Magento Connect Store lub w ThemeForest. Magento udostępnia pewne reguły szablonów na swojej stronie, których nie chcesz ignorować.

Dostosowywanie projektu

BigCommerce Spodoba Ci się pulpit nawigacyjny i tekst pomocy ekranowej do dostosowywania stron sklepu. Kreator podpowiada ci przez funkcje projektowania i elementy strony. Tylko określone szablony Bigcommerce oferują dostosowanie i musisz poświęcić trochę czasu na znalezienie potrzebnych elementów strony. Masz pewien dostęp do kodu HTML / CSS na potrzeby niestandardowego projektu i możesz spersonalizować swoje strony, aby uwzględnić Twoją markę.

Magento Nie zapomnij o pomocnym kreatorze do zaprojektowania witryny, ale Magento korzysta z pulpitu nawigacyjnego. Motywy i strony można całkowicie dostosowywać, ale musisz wiedzieć coś więcej o tym, jak korzystać z menu pulpitu nawigacyjnego, aby dostosowywać i personalizować treść. To, co możesz zrobić, nie ma końca, jeśli wybierzesz edytowalny motyw i będziesz przestrzegać pewnych reguł opartych na kodzie.

Usługi projektowania niestandardowego

BigCommerce Ta platforma służy do budowania witryny eCommerce z pomocą zasobów wsparcia ekranowego i witryny. Bigcommerce nie jest firmą projektową, w której tworzona jest strona internetowa, ale droższy plan na poziomie korporacyjnym oferuje dodatkowe wsparcie.

Magento Magento to platforma eCommerce stworzona do budowania witryny od podstaw lub uzyskiwania pomocy od zewnętrznego programisty. Społeczność wsparcia online jest dość rozbudowana, ale znalezienie artykułów, filmów i postów, które poprowadzą Cię przez ten proces, zajmuje dużo czasu. Magento będzie prawdopodobnie wyzwaniem technicznym dla nie-programistów.

Opinia na temat projektowania stron internetowych i dostosowywania

Obie te popularne platformy eCommerce oferują szeroki zakres opcji projektowania stron internetowych i dostosowywania, w tym szablony mobilne i dostęp do kodu HTML / CSS, ale sposób zarządzania stronami różni się od łatwego do zaawansowanego.
Kodowanie HTML / CSS jest opcjonalne w Bigcommerce, ale konieczne w Magento. Dla mniejszych właścicieli firm na Bigcommerce znajdziesz wiele elastycznych opcji dostosowywania do sprzedaży na średnim i wysokim poziomie.

Jeśli potrzebujesz eCommerce dla przedsiębiorstw z oczekiwaniem miliardów sprzedaży, będziesz mieć możliwość personalizacji w Magento pod każdym względem.

Jeśli masz doświadczenie w projektowaniu lub możesz uzyskać pomoc od programisty, Magento jest stworzony z myślą o rozwoju, skalowalności i sukcesie. Obie są niesamowitymi platformami z dużą ilością zasobów, które pomogą Ci po drodze.

Porównaj funkcje kasy i płatności

Najważniejsze cechy kasy, płatności i wysyłki

Kasa, płatności i wysyłka oprogramowania

Gdy zaczynasz swoją działalność, pozyskujesz potencjalnych klientów i promujesz swoją markę, doświadczenie klienta wiele znaczy. Bezproblemowa realizacja zakupów, płatności i wysyłka to minimum. Każda z tych platform może wykonać to zadanie, ale konfiguracja, zarządzanie sklepem i integracja aplikacji są zupełnie inne na każdej z nich:

Przetwarzanie płatności

BigCommerce Ta platforma oferuje tak zwane wstępnie zintegrowane opcje płatności, w tym PayPal, Square i Stripe, ze specjalnymi stawkami za abonamenty. Możesz także dodawać wtyczki do innych bram płatniczych, ale opłaty naliczane są w zależności od wybranych operatorów. W przypadku korzystania z domyślnych wbudowanych operatorów Bigcommerce naliczane są obniżone opłaty transakcyjne.

Magento Odwiedź Magento Marketplace, aby wybrać spośród dziesiątek darmowych lub płatnych rozwiązań bramek płatniczych (lub rozszerzeń). Wiele z tych aplikacji jest ocenianych i zawiera ocenę popularności Twojej recenzji. Bezpłatne rozwiązania płatnicze obejmują Skrill (z ponad 20 metodami płatności) Rozszerzenie WorldPay, ePay i inne.

Wtyczki i dodatki do koszyka

BigCommerce Dostaniesz całkiem solidne funkcje koszyka dzięki rozwiązaniu hostowanemu Bigcommerce i domyślnym szablonom, które mogą zaoszczędzić na kosztach pobierania aplikacji i wtyczek. Otrzymasz zniżki dla klientów, raportowanie zaplecza, opcje płatności i wiele innych.

Wtyczki i dodatki są również opcją, a wiele z nich jest bezpłatnych. Jedyny problem polega na tym, że musisz przeszukać sklep z aplikacjami Bigcommerce według kategorii, a znalezienie tego, czego szukasz, może zająć trochę czasu.

Magento Wybieraj spośród setek motywów dla programistów, rozszerzeń, wtyczek i dodatków do koszyków w Magento Marketplace. Obejmują one pobieranie do hostowanej witryny w celu zwiększenia kosztów i zwykle wymagają pewnego kodowania. Zbuduj koszyk dopasowany do Twojej firmy i znajdź wszystko, czego potrzebujesz: rozwiązania handlowe, reguły cenowe, narzędzia wysyłkowe, promocje, diagnostykę i inne.

Zarządzanie zamówieniami i zapasami

BigCommerce Wybierz spośród wielu wbudowanych opcji zarządzania zapasami na ekranie Produkt na karcie Zapasy. Śledź zapasy, aktualizuj poziomy zapasów i uruchamiaj raporty. Masz kilka opcji dostosowywania. Możesz także dodawać aplikacje do zarządzania zamówieniami i zapasami, takie jak Salesforce, ReadyToShip, MinMax Limity zamówień i wiele innych w sklepie z aplikacjami Bigcommerce po stosunkowo niskich kosztach.

Magento Magento Marketplace oferuje dziesiątki alternatywnych metod zarządzania zamówieniami, a niektóre są bezpłatne. Te rozszerzenia obejmują MagPleasure, ShippingEasy, Amasty i wiele innych. Możesz osadzić aplikacje ERP, aby pomóc w zakupach, zapasach i logistyce lub sprawdzić status produktu w czasie rzeczywistym.

Opuszczone wózki

BigCommerce Jako sklepikarz znajdziesz dane porzuconego koszyka, które są bardzo potrzebnym narzędziem do docierania do potencjalnych klientów i zachęcania ich do ponownego odwiedzenia witryny. Dane o porzucaniu koszyków są uwzględnione we wszystkich trzech planach cenowych wyższego poziomu Bigcommerce. Użyj porzuconego oszczędzania koszyka, aby zautomatyzować powiadomienia i uwzględnić kupony klientów w wielu odpowiedziach e-mail. Możesz także płacić za powiązane aplikacje.

Magento Będziesz mieć wiele opcji pobierania danych o porzucaniu koszyków, a także możesz dodawać wtyczki w razie potrzeby do zaawansowanego raportowania. Magento Marketplace oferuje cenne narzędzia do porzucania koszyków do śledzenia i raportowania danych klientów oraz automatyzacji odpowiedzi klientów. Dostępne są bezpłatne lub płatne opcje, w tym powiadomienia o porzuconych koszykach, moje porzucone wózki, rozwiązania detaliczne Listrak i inne.

Certyfikat karty płatniczej (PCI)

BigCommerce Podobnie jak inne platformy eCommerce w tej klasie, Bigcommerce jest zgodny z PCI – co oznacza, że ​​spełniają one wymagania dotyczące bezpiecznego przetwarzania kart kredytowych, które zostały udostępnione na stronie centrum wsparcia. Żadne dane klienta nie są przechowywane ani udostępniane.

Magento Zgodność Magento z PCI polega na zintegrowanych nośnikach płatności na dwa różne sposoby: Direct Post i Hosted, oba za pośrednictwem bramki płatniczej. Dane są przechowywane poza serwerem Magento, dzięki czemu informacje o klientach nie są przechowywane ani udostępniane. Istnieje również wiele aplikacji obsługujących zgodność z PCI.

Kalkulatory podatkowe i wysyłkowe

BigCommerce W Menedżerze wysyłki panelu sterowania dostępne są wyceny wysyłek w czasie rzeczywistym dla różnych metod wysyłki, w tym FedEx, UPS i firm międzynarodowych. Bigcommerce oferuje ustawienia podatkowe włącznie, a Ty otrzymujesz raporty podatkowe i inne powiązane funkcje. Przydatne filmy wideo opisujące sposób konfiguracji tych funkcji.

Magento Zautomatyzowany podatek i wysyłkę można osiągnąć za pomocą jednego z wielu dodatków w Magento Marketplace, a następnie możesz skonfigurować je dla koszyka klienta. Wybierz spośród aplikacji takich jak SwipeZoom Global Payments and Shipping, Premius Simple Shipping i wiele innych.

Śledzenie przesyłek

BigCommerce Możesz liczyć na standardowe śledzenie przesyłek w Ustawieniach kasy, menu Ustawienia zamówień w Bigcommerce. Istnieje 12 powiadomień e-mail klienta wśród innych ustawień, które można wybrać na podstawie różnych statusów zamówienia. Następnie użyj Bigcommerce Analytics do raportowania zamówień.

Magento Ta platforma integruje wiele aplikacji, aby oferować śledzenie zamówień i przesyłek. W Magento Marketplace wyszukaj śledzenie przesyłek i poszukaj bezpłatnych i wysokiej jakości bezpłatnych opcji, takich jak Packpin, Status zamówienia & Śledzenie przesyłek przez Plumrocket, AfterShip i wiele innych. Istnieje wiele płatnych opcji z większą liczbą funkcji.

Możliwości POS

BigCommerce Możesz w pewnym stopniu polegać na wbudowanym systemie punktu sprzedaży (POS), który integruje się z Square, PayPal i Stripe, lub możesz zainstalować inne dodatki. Bigcommerce wymaga konta u operatora w celu synchronizacji zapasów produktów między platformą a przewoźnikiem.

Magento Możesz wybrać rozszerzenie POS dla Magento, takie jak Point of Sales (POS) lub myPOS Virtual, i możesz je dostosować pod kątem wyników. Istnieje również wiele płatnych opcji, ale niektóre są drogie. Te aplikacje często zawierają dodatkowe narzędzia do zarządzania POS, analizy sprzedaży i możliwości raportowania.

Opinia na temat funkcji kasy, płatności i wysyłki

Obie platformy będą odporne na te obowiązkowe funkcje eCommerce. W Bigcommerce proces będzie bardziej intuicyjny, ale nadal wymaga czasu na naukę i konfigurację. Na Magento zaplanuj trochę czasu na pobranie odpowiednich aplikacji.

Nie ma ograniczeń co do liczby dodatków i wtyczek, które można kupić, szczególnie w Magento. Bigcommerce wychodzi z pudełka z wieloma wtyczkami, ale Magento daje ci jeszcze więcej opcji i możesz je dostosować.

Decydującym czynnikiem może być oczekiwana sprzedaż Twojej firmy. W przypadku średnich i dużych sprzedaży Bigcommerce jest łatwe i oferuje wiele funkcji. Na dłuższą metę Magento może być pożądany dla dużego e-commerce.

Porównaj funkcje marketingowe

Funkcje marketingowe

Marketing cyfrowy

Funkcje marketingu i prognozowania dla Twojego sklepu internetowego są bardziej krytyczne i łatwiej dostępne niż kiedykolwiek wcześniej. Jeśli weźmiesz pod uwagę moc mediów społecznościowych, blogów, promocji klientów i analiz, możliwość dotarcia do potencjalnych klientów jest prawie pewna. Zobaczmy, jak dobrze te dwie platformy sobie przeciwstawiają:

SEO

BigCommerce Ten produkt otrzymuje świetne recenzje dotyczące wbudowanych narzędzi SEO i aplikacji, które pomagają dotrzeć do potencjalnych klientów. Chociaż możesz zoptymalizować treść za pomocą Przewodnika Bigcommerce na temat SEO, istnieją opcje modyfikacji metadanych, linków wyszukiwania, stron produktów, opisów obrazów i innych. Możesz zapłacić więcej za funkcję HTTPS w celu poprawy zaufania klientów / SEO w planie Bigcommerce Pro.

Magento Ta platforma umożliwia większą kontrolę nad SEO, jeśli masz doświadczenie techniczne. Pobierz bezpłatne lub płatne aplikacje z Magento Marketplace, takie jak CreareSEO, nawigacja warstwowa SEO lub SEO URL kategorii BEZPŁATNIE, a następnie zmodyfikuj kod, aby zwiększyć wyniki wyszukiwania. Będziesz mógł edytować metadane z panelu administracyjnego, a Magento może zintegrować się z Twoim blogiem WordPress, aby uzyskać więcej korzyści SEO.

Blogowanie

BigCommerce Otrzymasz całą stronę blogu z dowolnym planem cenowym Bigcommerce. Domyślny blog nie jest obszerny, ale możesz odwiedzić sklep z aplikacjami Bigcommerce i wybrać bardziej dedykowaną platformę blogów, jeśli chcesz. Blogger lub WordPress zawiera wiele opcji dostosowywania, obsługę wielu języków i automatyczne funkcje zwiększające ruch.

Magento Rozszerzenie Magento Blog pozwala skonfigurować i komunikować się na własnej stronie blogu. Chociaż nie ma bloga do pobrania Magento, istnieje wiele opcji na Magento Marketplace.

Blogowanie jest kluczową częścią content marketingu. Magento Blog – Community Edition to darmowe rozszerzenie lub możesz je pobrać. Rozważ darmowy blog Better. Możesz także zintegrować się z wysokiej klasy blogiem WordPress, ale oczekujesz więcej.

Wbudowane opcje promocji

BigCommerce Skorzystaj z wbudowanych promocji Bigcommerce skierowanych do klientów, w tym kodów kuponów, rabatów, cen hurtowych i innych ofert. Bigcommerce udostępnia pewne opcje w menu Marketing w celu wspierania lojalności klientów. Jeśli nie znajdziesz wszystkiego, czego potrzebujesz, w sklepie z aplikacjami są setki bezpłatnych lub płatnych opcji, takich jak pasek promocji, partner, upsell i dziesiątki innych.

Magento Nie znajdziesz wbudowanych promocji, ale Magento Marketplace zawiera wszystkie promocje potrzebne do budowania lojalności klientów. Znajdź kupony, oferty i rabaty dzięki rozszerzeniu Magento Multiple Coupons wśród wielu innych.

Piękno w Magento polega na tym, że możesz uzyskać dostęp do panelu administracyjnego i ustalić zasady działania promocji. Istnieją setki rozszerzeń dla każdego rodzaju prezentu, kuponu, oferty, reklamy, gratisów i innych. Zastanów się nad tymi bezpłatnymi aplikacjami: promocjami społecznościowymi, promocją NextPromote i promocją rejestracji, żeby wymienić tylko kilka.

Statystyki strony i analityka

BigCommerce Wszystkie plany cenowe Bigcommerce obejmują analizy i statystyki, które pomogą Ci rozwinąć działalność, lub możesz dodać zewnętrzne narzędzie analityczne. Bigcommerce korzysta z Jirafe w zakresie wewnętrznych narzędzi raportujących, statystyk odwiedzających, trendów zamówień i danych strategii marketingowej. Jeśli nie jesteś zadowolony, odwiedź sklep z aplikacjami i pobierz Google Analytics, jedno z najpopularniejszych narzędzi na rynku.

Magento Narzędzie administracyjne na pulpicie Magento obejmuje dodanie Google Analytics, lub możesz zajrzeć na Magento Marketplace, aby wybrać wybraną aplikację analityczną, z których wiele jest bezpłatnych. Będziesz potrzebował narzędzi do śledzenia eCommerce, identyfikowania trendów zakupowych klientów, sprawdzania transakcji i zarobków, zarządzania komunikacją z klientem i nie tylko.

Opinia na temat funkcji marketingowych

Obie te platformy, jako istotny aspekt eCommerce, oferują każdą opcję produktywnego marketingu i prognozowania. Jest to jedna z funkcji, które platformy te muszą oferować, aby firmy mogły być konkurencyjne.

Różnice między tymi platformami w zakresie marketingu zostały ponownie zredukowane do „prostych i intuicyjnych” lub „zaawansowanych i kompleksowych”. Jeśli chcesz założyć szybki i łatwy sklep, spodoba ci się wbudowana funkcjonalność Bigcommerce. Jeśli chcesz kontrolować każdą funkcję i masz możliwości programowania, Magento jest bardziej konfigurowalny.

Porównaj plany i ceny

Porównaj plany & cennik

Porównywane plany cenowe

Ceny między Bigcommerce a Magento nie są dokładnie porównywalne. Dzięki Bigcommerce wybierasz spośród ustrukturyzowanych planów cenowych, które definiują otrzymywane funkcje. Na Magento pobierasz oprogramowanie bezpłatnie i rozwijasz swoją witrynę za pomocą kosztownych dodatków i wtyczek, lub możesz wybrać dodatkowy plan eCommerce za znaczną cenę.

Im większy biznes, tym większe prawdopodobieństwo, że zapłacisz za różne funkcje na obu platformach.

Ustalić koszty

BigCommerce Zaczynasz od jednego z czterech uczciwych planów cenowych, rozliczanych co miesiąc. Plany te są oparte na rocznej sprzedaży. Jeśli zdecydujesz się płacić rocznie, możesz zaoszczędzić 10%. Oczekuj, że będziesz płacić opłaty stron trzecich za bramki płatnicze, kanały zakupów, nazwy domen itp. Bramy domyślne Bigcommerce ponoszą 2,9% plus 30 centów za transakcję w najniższym opłaconym abonamencie, z pewnymi oszczędnościami.

Magento Możesz pobrać Magento za darmo i płacić za dodatki i wtyczki. Oczekuj, że będziesz płacić opłaty stron trzecich za operatorów płatności, inne kanały zakupów, nazwę domeny strony trzeciej i hosting. Możesz zapłacić za rozwiązanie eCommerce Enterprise firmy Magento za dużą roczną opłatą.

Miesięczne plany cenowe

Bigcommerce

Bigcommerce

Standard. Otrzymuj wszystkie niezbędne komponenty sprzedaży, nieograniczoną przepustowość i nieograniczoną liczbę produktów do 50 tys. USD sprzedaży rocznie. 29,95 USD / mies

Plus. Otrzymuj funkcje planu standardowego, informacje o porzuconym koszyku oraz grupy klientów / zasady ustalania cen za sprzedaż do 125 tys. USD rocznie. 79,95 USD / mies

Zawodowiec. Otrzymuj funkcje planu Plus, SEO, monitorowanie oszustw i sklepy Google za nawet 3 tys. Zamówień rocznie. 199,95 $ / godz

Przedsiębiorstwo. Skontaktuj się z firmą w sprawie wyceny niestandardowego zestawu funkcji i co najmniej 1 mln USD sprzedaży rocznie.

Magento

Magento

Społeczność (CE). Pobierz i zainstaluj Magento i koduj własną małą lub średnią stronę eCommerce. Do ściągnięcia za darmo.

Enterprise (EE). Wielkoskalowe, kompleksowe rozwiązanie eCommerce dla poważnych detalistów oczekujących milionów sprzedaży. 18 000 USD rocznie

Darmowe wersje próbne

BigCommerce Możesz zapisać się na 15-dniowy bezpłatny okres próbny bez karty kredytowej i przetestować go.

Magento Bezpłatna wersja próbna nie jest oferowana, ponieważ pobieranie Magento jest bezpłatne.

Koszty bieżące

BigCommerce Opłaty za nazwy domen prawie zawsze trwają. Opłata hostingowa jest wbudowana w plany cenowe. Operatorzy bramek i kanały zakupów prezentują bieżące opłaty w oparciu o sprzedaż produktów lub możesz zaoszczędzić na domyślnych bramkach płatności Bigcommerce.

Magento Nazwy domen i opłaty za hosting są prawie zawsze w toku. Podobnie jak w przypadku operatorów bramek i kanałów zakupów, oczekuj płacenia bieżących opłat w oparciu o sprzedaż produktów.

Główne różnice cenowe, których należy szukać

BigCommerce Ta platforma oferuje plany cenowe oparte na dolarach sprzedaży w planach cenowych pierwszego, drugiego i czwartego poziomu. Trzeci plan poziomów opiera się na liczbie złożonych zamówień (zgodnie z tabelą cen na stronie internetowej). Biorąc pod uwagę łatwą konfigurację, zestawy funkcji i wbudowane, miesięczne ceny Bigcommerce są dość rozsądne.

Magento Ta platforma oferuje możliwość skonfigurowania i sprzedaży prawie za darmo, jeśli masz umiejętności niezbędne do zbudowania witryny. Nadal musisz zintegrować dodatki i wtyczki zakupowe, aby sprzedawać, a te kosztują indywidualnie. Jeśli zainwestujesz w abonament Enterprise eCommerce, cena jest wysoka, ale dostajesz to, czego potrzebujesz do sprzedaży na dużą skalę.

Opinia w sprawie planów cenowych

Wybrana platforma eCommerce musi być zgodna z potrzebami biznesowymi i długoterminowymi celami. Na starcie możesz chcieć skalowalnego rozwiązania, które zaczyna się niskim kosztem, i możesz inwestować więcej, jeśli potrzebujesz.

Obie platformy oferują tę elastyczność, ale na bardzo różne sposoby. Jeśli chodzi o ceny, Twoje rozwiązanie na platformie eCommerce średniego poziomu sprowadza się do dwóch: pozwól Bigcommerce poprowadzić Cię przez konfigurację sklepu, zainwestuj w dodatki, jeśli ich potrzebujesz, i zapłać miesięczną opłatę lub sam zbuduj za darmo z kosztami dodatków wraz z krzywą uczenia się w Magento.

Porównanie obsługi klienta

Wsparcie techniczne i obsługa klienta

Porównanie użytkowników

Obsługa użytkowników różni się znacznie w przypadku tych dwóch platform handlu elektronicznego, ponieważ należą one do różnych klas.

W przypadku hostowanej platformy eCommerce większość wsparcia jest wbudowana w platformę. Otrzymujesz przydatne kreatory krok po kroku, pomoc w edytorze i dialogi na ekranie.

Dzięki samoobsługowej platformie typu „zrób to sam” masz więcej wyzwań. Zarówno Bigcommerce, jak i Magento mają doskonałe opcje obsługi użytkowników. Oto kilka różnic:

BigCommerce Będziesz wybierać spośród szerokiej gamy przydatnych zasobów, w tym filmów szkoleniowych w witrynie oraz pomocy telefonicznej na żywo. Portal wsparcia obejmuje e-mail, czat na żywo i telefon. Na Uniwersytecie Bigcommerce użytkownicy uwielbiają filmy instruktażowe na wiele tematów. Plan Enterprise zawiera zespół konsultacyjny i dodatkowe wsparcie.

Magento Na tej bezpłatnej platformie nie otrzymujesz pomocy telefonicznej na żywo, ale opcje wsparcia są różne. W Internecie znajdują się fora klientów, dokumentacja i setki filmów z YouTube. Subskrybuj droższą wersję Enterprise Edition, aby uzyskać dodatkowe wsparcie.

Opinia na temat obsługi klienta

Internetowa sieć wsparcia jest dość rozbudowana zarówno dla Bigcommerce, jak i Magento. Korzystaj z ich stron internetowych lub z Google prawie wszystkiego. Kiedy płacisz za ich plany, zyskujesz zwiększone opcje wsparcia. Zasoby online są równie przydatne. Potrzebujesz cierpliwości i czasu, aby wszystko uporządkować, znaleźć temat, w którym potrzebujesz pomocy, a następnie dowiedzieć się, jak go zastosować.

Porównanie obsługi klienta

Recenzje użytkowników

Pozytywne recenzje

BigCommerce Użytkownicy Bigcommerce uwielbiają wbudowane funkcje SEO, filmy online, forum wsparcia witryny, opcję kasowania na jednej stronie oraz łatwość użycia do konfigurowania sklepu eCommerce i zarządzania nim. Inne pozytywne aspekty to marketing, kontrola HTML / CSS, sprzedaż mobilna, kompatybilność z aplikacjami zewnętrznymi oraz opcje wariantów produktu.

Nowi użytkownicy uważają, że Bigcommerce jest dość intuicyjny, a doświadczenie zakupowe również zajmuje wysokie miejsce. Bigcommerce (podobnie jak konkurencja, platforma Shopify) otrzymuje ogólną ocenę od 4 do 5 gwiazdek w swojej klasie. Bigcommerce to popularna hostowana platforma eCommerce, która jest stosunkowo łatwa dla początkujących użytkowników.

Magento Społeczność użytkowników technicznych uwielbia zdolność Magento do zaawansowanego dostosowywania za pomocą bezpłatnego oprogramowania typu open source. Magento Marketplace jest niesamowity do wyszukiwania i oceniania aplikacji do pobrania, a także wiele bezpłatnych opcji. Użytkownicy lubią opcje SEO, wiele witryn i opcje konfiguracji domeny oraz pomoc w konfiguracji wielu języków.

Inne pozytywne czynniki to współczynnik skalowalności. Zaawansowani użytkownicy uważają ten CMS za plus za budowę witryny eCommerce i dają od 3 do 5 gwiazdek ogółem. Magento to wysokiej klasy platforma hostowana i wymaga doświadczenia programistycznego, idealnego do zaawansowanego dostosowywania w wyrafinowanym sklepie.

Negatywne recenzje

BigCommerce Podczas gdy Bigcommerce oferuje prawie wszystko, czego potrzebujesz w sklepie, użytkownicy narzekają na brak obsługi klienta na żywo i znalezienie rozwiązania swoich problemów. Szablony nie są tak nowoczesne i atrakcyjne, jak niektóre inne platformy, takie jak Shopify. Dostosowania są nieco mylące dla początkujących, a szablony nie są tak elastyczne, jak użytkownicy chcieliby pod względem edycji.

Chociaż niektórzy użytkownicy uważają kodowanie HTML / CSS za pozytywne, wydaje się to również negatywne dla niekodujących i początkujących użytkowników. Opcje wielojęzyczne wymagają trochę pracy. W sklepie z aplikacjami Bigcommerce nie ma pola wyszukiwania do wyszukiwania określonych aplikacji lub tematów (np. W Magento Marketplace).

Magento Początkujący bez doświadczenia w programowaniu narzekają na Magento, ale nie jest to platforma dla początkujących. Użytkownicy zgłaszali wolniejsze czasy ładowania, a niektórzy nie spodziewali się płacić za bieżący hosting, nazwy domen i opłaty za bramy płatności.

Bezpłatnie nie było zupełnie za darmo po wszystkich dodatkach i aplikacjach, aby stworzyć udaną witrynę. Stwierdzili, że frustrująca jest praca bez wsparcia na żywo. W środowisku użytkowników było pewne zaniepokojenie, że Magento musi polegać na bramach innych firm w celu zapewnienia zgodności z PCI. Budowa Magento zajmuje więcej czasu i wysiłku.

Wniosek dotyczący porównania

Która platforma jest dla Ciebie odpowiednia: BigCommerce lub Magento?

Wybór najlepszej platformy

Porównanie Bigcommerce i Magento jest interesujące, ponieważ te dwie platformy nie należą do tej samej klasy. Jednak wyniki mogą być takie same.

Powody, dla których warto wybrać jedną platformę zamiast drugiej

Powód wyboru między tymi dwiema popularnymi platformami handlu elektronicznego powinien być jasny, jeśli przeczytałeś do tej pory.

Bigcommerce to hostowana, prowadzona przez siebie, łatwa w zarządzaniu platforma eCommerce przeznaczona dla małych i dużych firm z myślą o początkujących. Magento to samoobsługowa platforma eCommerce typu „zrób to sam” przeznaczona dla dużych korporacji z myślą o programistach.

Modele cenowe są zupełnie inne, ale oba oferują alternatywy od niskich do wysokich cen i skalowalność. Załóż sklep ze wszystkim, czego potrzebujesz, aby sprzedawać swoje produkty i usługi, ale zdecyduj, ile czasu, wysiłku i pieniędzy chcesz poświęcić.

To porównanie powinno uczynić twoją decyzję dość jasną w oparciu o potrzeby biznesowe, umiejętności i chęć zbudowania witryny, a nie znalezienie programisty, który zrobiłby to za Ciebie. Rozmiar twojego sklepu i oczekiwany wzrost mogą również odgrywać rolę.

Bigcommerce oferuje osobom fizycznym możliwość założenia sklepu i szybkiej sprzedaży produktów online. Jeśli masz wiedzę lub zasoby, które mogą ci pomóc, Magento jest nieograniczony.

Chcemy poznać Twoją opinię. Jeśli masz osobiste doświadczenia lub pytania dotyczące Bigcommerce lub Magento, opublikuj je. Ponieważ te platformy zmieniają się i ulepszają, zmieniają się również nasze poglądy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map