Ako premeniť svoj blog na elektronický obchod Emporium

Ak ste bloger, je pravdepodobné, že ste už vynaložili veľa úsilia na budovanie publika.


Ak pravidelne uverejňujete príspevky a váš obsah je užitočný, zábavný, informatívny alebo bystrý, je pravdepodobné, že už máte nasledujúce, čo je ideálna pozícia, ktorá sa má nachádzať pri začatí podnikania v oblasti elektronického obchodu..

Či už chcete predávať digitálne alebo fyzické produkty a služby – tu je návod, ako previesť čitateľov na svojich budúcich zákazníkov.

Premeňte svoj blog na platformu elektronického obchodu a predávajte produkty.

Pretože poznáte cieľový trh, už ste o krok vpredu. Môžete zistiť, aké sú ľudia, ktorí čítajú váš blog, a aké produkty a služby, ktoré môžete ponúknuť, by ich oslovili.

Zostaňte verní publiku

Zostaňte verní svojim nasledujúcim a slúžte im s produktmi a službami, ktoré skutočne potrebujú.

Prvá a najzreteľnejšia možnosť pre speňaženie vášho blogu znamená predávať výrobky, ktoré súvisia s vaším výklenkom, či už ide o dekoráciu domácnosti, varenie, techniku, domáce zvieratá alebo čokoľvek.

Začnite tým, že premýšľate o tom, aký druh obchodu chcete prevádzkovať a aké produkty alebo služby chcete predať, pretože to bude informovať o tom, ktoré riešenie eCommerce je pre vás najlepšou voľbou a ako chcete nakoniec spustiť svoj obchod..

Porozmýšľajte okolo svojho výklenku a opýtajte sa publika na otázky o tom, aké typy produktov by chceli vidieť a prečo. Predaj online je neuveriteľne vedený trhom – opierajte sa o svoje znalosti svojho publika, aby uspel.

Experimentujte a uvidíte, čo funguje

Zábavné je, že môžete predávať takmer čokoľvek – za predpokladu, že je to legálne a relevantné pre čitateľov vášho blogu. (Napríklad by to vyzeralo trochu čudne, keby sa blog o recenzii kníh začal zaoberať predajom šperkov alebo kávy).

Využite svoju fantáziu a pokúste sa vynaliezať so svojou novou ponukou produktov alebo služieb – nezamerajte sa iba na „zjavné“ veci, ktoré ľudia môžu získať z veľkých obchodných stránok..

 • Vyberte si produkt alebo službu, ktorá presne reprezentuje vás a vašu špecialitu – niečo, z čoho ste vy a vaše publikum nadšení. Vydajte sa na hlboké odborné znalosti a špecializáciu na povrchové predajné ihriská.
 • Pokiaľ ide o získavanie produktov, môže to byť tak, že si ich kúpite od veľkoobchodníka, alebo by ste mohli chcieť vytvoriť svoje vlastné produkty, ak je to vaša vec. Nenechajte sa zastaviť nedostatkom finančných prostriedkov ani medzerníkom – môžete začnite podnikať v oblasti lodnej dopravy o rozpočte na topánky v priebehu niekoľkých dní.
 • Vyplatí sa preskúmať, čo podobní blogeri predávajú online, aby vám pomohli vytvárať nápady.
 • A nebojte sa experimentovať – ​​vyskúšajte pár vecí a zistite, čo je populárne a čo nemá pomôcť spresniť ponuku produktov..

Nájdite správne riešenie

Je dôležité zvoliť správne riešenie elektronického obchodu. Mali by ste zvážiť, ako chcete prijímať objednávky a prijímať platby spôsobom, ktorý je jednoduchý pre vás aj vašich zákazníkov.

Mohli by ste sa rozhodnúť pre plnohodnotnú platformu elektronického obchodu, ktorá je plne postavená na zákazníckej podpore, alebo môžete jednoducho pridať rozšírenie elektronického obchodu na svoju existujúcu webovú stránku, čo vám umožní strategicky umiestňovať funkcie elektronického obchodu do vášho blogu bez toho, aby ste zmenili jeho vzhľad. Tu sú informácie, ktoré American Webmaster Association Association považuje za najlepšie platformy elektronického obchodu.

Keď sa rozhodnete, premýšľajte o používateľskej skúsenosti každej platformy a o tom, či robia nákupný proces čo najjednoduchší pre vašich zákazníkov. Dobrá používateľská skúsenosť v konečnom dôsledku zvýši mieru konverzie a vernosť zákazníkov.

Dokážte, že ste dôveryhodní

Musíte si svoje zákazníkom, aby vám verili – investovať čas a peniaze do kvalitného obsahu, dizajnu a užívateľských skúseností, aby sa ľudia vracali späť.

 • Ak chcete, aby sa váš internetový obchod javil dôveryhodnejším, zvážte pripojenie sa k internetu Dôveryhodné obchody Google program. Obchody, ktoré neustále poskytujú vysoký stupeň zákazníckeho servisu, sú odmenené odznakom, ktorý kupujúcim oznámi, že ste overeným a spoľahlivým internetovým obchodom – a kto im ponúkne celoživotnú ochranu 1 000 dolárov.
 • Zobrazujte signály dôvery v celom obchode, najmä v blízkosti stránok pokladníc, aby ste si vybudovali dôveru a dôveryhodnosť.
 • Majte podrobné podmienky & podmienky a dodanie a vrátenie informácií na vašom webe a vždy vám uľahčia kontakt.

Uľahčujte platby

Ponúkanie viacerých platobných možností je dobrý spôsob, ako vzbudiť dôveru vašich zákazníkov, keď prídu na check-in.

Nastavenie obchodu pomocou Platobná brána PayPal je nevyhnutnosťou, pretože je to jeden z najpopulárnejších zabezpečených spôsobov platby online. Môže tiež poskytovať užitočné funkcie pre nakupovanie pre vaše stránky, napríklad tlačidlá „kúpiť teraz“ a zjednodušené možnosti platby.

Umožnite svojim zákazníkom uskutočňovať platby na bezpečných kartách iných ako PayPal a zabezpečte, aby pre nich boli k dispozícii funkcie na jednoduché nakupovanie bez ohľadu na to, aké zariadenie používajú..

Získajte technické informácie správne

Prevádzka obchodu s elektronickým obchodom je iná ako prevádzka blogu – možno bude potrebné, aby ste svojim stránkam poskytli celkovú technickú inováciu.

 • Pozrite sa na svojho súčasného poskytovateľa hostingu. Plánujete nainštalovať doplnok WooCommerce na svoj blog WordPress? Možno budete musieť investovať do výkonnejšieho hostingového riešenia WordPress, ako je WP Engine, aby sa vaše stránky nespomalili (tu nájdete WPEngine hodnotenie).
 • Prechádzajte adresy URL svojich stránok pomocou nástroja SEO, ako je napríklad Kričiaca žaba na odstránenie všetkých možných problémov s indexovaním.
 • Veľký obchod s výrobkami, ktoré prichádzajú a nie sú na sklade? Vždy presmerujte jednotlivé stránky produktov späť na stránky relevantných kategórií, aby ste zabránili strate predaja kvôli nepríjemným 404 stránkam.

Pokúsili ste sa niekedy previesť svoj blog na internetový obchod? Aké lekcie ste sa naučili? Dajte nám vedieť v komentároch.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map