7 tipov na zlepšenie vašej stratégie elektronického obchodu

Internet mení spôsob, akým ľudia kupujú nové veci. Dni kamenných obchodov sa zdajú byť takmer minulosťou. Ľudia dnes môžu oficiálne kúpiť všetko online, od potravín po lekárske ošetrenie. Keďže sa na internete objavuje toľko firiem, je ťažšie ako kedykoľvek predtým začať s vašim webovým serverom pre elektronický obchod.


Či už prevádzate svoj blog na webové stránky elektronického obchodu, alebo začínate od nuly, musíte to vidieť. Na internete je veľa hluku. Priemerný užívateľ internetu vidí toľko pridaných položiek iba prechádzaním cez Facebook. Ako si všimnete toľko konkurencie? Týchto 7 tipov na zlepšenie vašej stratégie elektronického obchodu vám vysvetlí, ako prinútiť svojich používateľov vidieť vaše webové stránky.

Možnosti vylepšenia stratégie elektronického obchodu

1. Poznajte svoje publikum

Ak neviete, s kým hovoríte, ako budete vedieť, či niekto počúva? Prvý kľúč k zlepšeniu vašej stratégie elektronického obchodu znamená poznať publikum. Nestačí robiť hrubý odhad veku a záujmov publika. Ak chcete skutočne porozumieť publiku, musíte ho poznať na intímnej úrovni.

Keď premýšľate o ideálnom publiku, kopajte hlbšie. Predstavte si svojho ideálneho zákazníka ako samostatnú osobu namiesto skupiny. Kto je to? Kde nakupuje? Aké sú jeho zvyky? Porozprávajte sa o rôznych aspektoch života, zázemia a nákupných zvykov ideálneho zákazníka. Keď pochopíte svojho ideálneho zákazníka na tejto úrovni, môžete vytvoriť stratégiu určenú práve pre nich.

2. Test použiteľnosti

Vaša webová stránka elektronického obchodu musí byť schopná konkurovať iným veľkým webovým stránkam. Čo bráni ľuďom v tom, aby si vybrali značku ako Amazon pred vami? Potrebujete web, ktorý sa ľahko používa pre bežných nakupujúcich. Pri testovaní použiteľnosti nemôžete myslieť na vlastníka webových stránok, musíte myslieť ako nakupujúci. Čo by hľadal váš ideálny zákazník? Aké informácie chcú vedieť? Vyzerá všetko správne na rôznych veľkostiach obrazovky? A čo mobilné zariadenia?

Zvyknite si pravidelne testovať použiteľnosť. Marketingový blog KISSmetrics videl, že takmer polovica mobilných používateľov očakáva načítanie webových stránok za dve sekundy alebo menej! Ak váš web nefunguje rýchlo, stratíte používateľov. To isté platí pre nefunkčné odkazy alebo stránky. Ak niečo nefunguje, používatelia sa nebudú držať, kým to nebude opravené.

3. Jednoduché platby

Ľudia robia emocionálne nákupné rozhodnutia. Konajú rýchlo a veci si môžu kúpiť skôr, ako sa im logika dostane. Toto je dobrá správa pre podniky elektronického obchodu, ktoré môžu urýchliť proces platby. Ak zákazník nedokáže rýchlo zaplatiť za svoj košík, môže prísť o úrok. Ak chcete zákazníkom uľahčiť bezpečné odovzdávanie informácií o kreditnej karte, ponúknite rôzne možnosti platby. Ak potrebujete ďalšiu pomoc, prečítajte si túto príručku od ExpertSure na založenie obchodného účtu.

4. Začlenenie recenzií

Ľudia dôverujú iným ľuďom. Skvelý spôsob, ako vylepšiť webovú stránku elektronického obchodu, je uľahčiť čítanie a zanechanie recenzií produktov a vašej spoločnosti. Väčšina ľudí ľahko dôveruje nákupu z Amazonu jednoducho preto, lebo tak veľa ľudí používa Amazon. Pretože ľudia nakupujú veci online, ktoré fyzicky nevidia osobne, musíte im pri výbere pomôcť, aby sa cítili bezpečne. Nič odradí ľudí od webovej stránky elektronického obchodu rýchlejšie, ako je nedostatok recenzií!

Nielenže by ste mali zákazníkom uľahčovať čítanie recenzií, ale mali by ste ich nabádať, aby po zakúpení recenzie zanechali. Môžete tak urobiť prostredníctvom sociálnych médií alebo prostredníctvom následných e-mailov. Ak akceptujete recenzie, buďte pripravení napraviť negatívne situácie. Negatívne e-maily môžu poškodiť vašu povesť firmy, preto sa snažte mať pozitívnu interakciu so zákazníkmi.

5. Zákaznícky servis

Hoci internet má spájať ľudí, zdá sa, že existuje viac múrov ako kedykoľvek predtým. Webové stránky elektronického obchodu sa niekedy považujú za robotické, a preto sa majitelia firiem musia sústrediť na svoju ľudskosť. Zákaznícky servis je spôsob, ako prelomiť túto robotickú formu a ukázať, že za webom je skutočná ľudská bytosť.

Služby zákazníkom môžu rozlíšiť medzi nákupom alebo stratou. Keď budú ľudia počuť, s väčšou pravdepodobnosťou odporučia firmu. Zendesk, jedna z vedúcich platforiem služieb zákazníkom hovorí, že 85% ľudí je ochotných zaplatiť viac za skvelý zážitok zo služieb zákazníkom. To je dostatočný dôvod na to, aby sa stala prioritou!

6. Sociálne médiá

Nestačí mať iba webovú stránku elektronického obchodu. Ak chcete byť dnes konkurencieschopní, musíte byť aktívny na sociálnych sieťach. Sociálne médiá vám dávajú ďalšiu šancu interagovať so zákazníkmi a budovať vzťahy. Pri uverejňovaní príspevkov na sociálnych médiách sa snažte udržiavať svoj konverzačný tón a byť nápomocný. Vyhnite sa znejú ako predajca. Nikto nemá rád pocit, že im niekto prednesie ihrisko. Zamerajte sa na používateľa, nie na výrobky.

7. Vypočujte si odozvu

Spätná väzba od zákazníkov je jedným z najcennejších nástrojov pre webové stránky elektronického obchodu. Bežnými problémami, ktorým čelia webové stránky elektronického obchodu, sú opustené vozíky, nízka miera konverzie a technické poruchy. Možno si ani neuvedomujete problém, kým sa na to nepýtate. Clientheartbeat.com zdieľa jednoduché spôsoby, ako skutočne merať spokojnosť vašich zákazníkov. Nabádajte používateľov, aby poskytli spätnú väzbu v prípade, že si ich nezakúpia alebo dokonca po nákupe. Sú skutočne najlepším zdrojom informácií o tom, čo funguje a čo nie!

záver

V priebehu niekoľkých rokov budú webové stránky elektronického obchodu pravdepodobne nové, pokiaľ ide o nakupovanie. Čoraz viac majiteľov firiem na tento trend skočí, keď je horúco. S nárastom webových stránok elektronického obchodu v roku 2018 prichádza väčšia konkurencia. Našťastie, správna stratégia vás bude stáť oddelene od davu. Najdôležitejšie je mať na pamäti, že nejde o vašu firmu, ale o zákazníka. Ste pripravení posunúť svoje podnikanie v oblasti elektronického obchodu na vyššiu úroveň? Začnite s vyššie uvedenými 7 tipmi!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map