7 tipů na zlepšení vaší strategie elektronického obchodování

Internet mění způsob, jakým lidé kupují nové věci. Dny kamenných obchodů se zdají být téměř minulostí. Lidé si dnes mohou oficiálně koupit cokoli online, od potravin po lékařské ošetření. Vzhledem k tomu, že se na internetu objevuje tolik firem, je těžší než kdy jindy začít s vaším webem pro elektronický obchod.


Ať už svůj blog přeměňujete na webové stránky elektronického obchodu, nebo začínáte od nuly, musíte to vidět. Na internetu je hodně hluku. Průměrný uživatel internetu vidí tolik přidaných položek pouze procházením Facebooku. Jak si všimnete tolik konkurence? Těchto 7 tipů na zlepšení vaší strategie elektronického obchodování vysvětlí, jak přimět publikum k tomu, aby viděli váš web.

Možnosti zlepšení strategie elektronického obchodování

1. Poznejte své publikum

Pokud nevíte, s kým mluvíte, jak budete vědět, jestli někdo poslouchá? První klíč ke zlepšení vaší strategie elektronického obchodování znamená poznání publika. Nestačí jen hrubě hádat o věku a zájmech publika. Pokud chcete skutečně porozumět svému publiku, musíte je znát na intimní úrovni.

Kopejte hlouběji, když přemýšlíte o svém ideálním publiku. Představte si svého ideálního zákazníka jako jednu osobu místo skupiny. Kdo je on? Kde nakupuje? Jaké jsou jeho zvyky? Porozprávejte se o různých aspektech života, zázemí a nákupních zvyklostí ideálního zákazníka. Jakmile pochopíte svého ideálního zákazníka na této úrovni, můžete vytvořit strategii určenou právě pro ně.

2. Test použitelnosti

Váš web pro elektronický obchod musí být schopen konkurovat jiným webům s velkým jménem. Co brání lidem v tom, aby si vybrali značku jako Amazon před vaší? Potřebujete web, který se snadno používá pro typické zákazníky. Při testování použitelnosti nemůžete myslet na vlastníka webových stránek, musíte myslet jako nakupující. Co by váš ideální zákazník hledal? Jaké informace chtějí vědět? Zobrazuje se vše správně na různých velikostech obrazovky? A co mobilní zařízení?

Zvykněte si pravidelně testovat použitelnost. Marketingový blog Kissmetrics viděli, že téměř polovina mobilních uživatelů očekává, že se webové stránky načtou během dvou sekund nebo méně! Pokud váš web nefunguje rychle, ztratíte uživatele. Totéž platí pro nefunkční odkazy nebo stránky. Pokud něco nefunguje správně, uživatelé se nebudou držet, dokud to nebude opraveno.

3. Snadné platby

Lidé se rozhodují emocionálně nakupovat. Oni jednají rychle a oni by mohli kupovat věci dříve, než logika dohoní se k nim. Toto je dobrá zpráva pro podniky elektronického obchodování, které mohou urychlit proces vyřízení. Pokud zákazník není schopen rychle zaplatit za svůj vozík, může ztratit úrok. Chcete-li zákazníkům co nejjednodušší předávat informace o kreditní kartě bezpečně, nabízejí různé platební možnosti. Další pomoc naleznete v této příručce od ExpertSure pro nastavení obchodních účtů.

4. Začleňte recenze

Lidé věří druhým. Skvělým způsobem, jak vylepšit své webové stránky elektronického obchodu, je usnadnit čtení a zanechat recenze produktů a vaší společnosti. Většina lidí snadno věří nákupu z Amazonu jednoduše proto, že tolik dalších lidí používá Amazon. Protože lidé nakupují věci online, které nemohou osobně vidět osobně, musíte jim pomoci při výběru se cítit bezpečně. Nic děsí lidi pryč od e-commerce web rychleji než nedostatek recenzí!

Zákazníkům byste nejen měli usnadnit čtení recenzí, ale měli byste je také vyzvat, aby po nákupu nechali recenze. Můžete tak učinit prostřednictvím sociálních médií nebo prostřednictvím následných e-mailů. Pokud přijímáte recenze, buďte ochotni se vymanit ze své cesty k nápravě negativních situací. Negativní e-maily mohou poškodit vaši pověst firmy, takže se snažte mít pozitivní interakce se zákazníky.

5. Zákaznický servis

Ačkoli internet má spojovat lidi, zdá se, že existuje více zdí než kdy jindy. Webové stránky elektronického obchodu se někdy považují za robotické, a proto se majitelé podniků musí soustředit na svou vlastní lidskost. Zákaznický servis je způsob, jak prorazit tuto robotickou formu a ukázat, že za webem je skutečná lidská bytost.

Zákaznický servis může rozlišovat mezi nákupem nebo ztrátou. Když se lidé cítí slyšet, pravděpodobněji doporučí firmu. Zendesk, jedna z předních platforem zákaznických služeb říká, že 85% lidí je ochotno zaplatit více za skvělý zážitek ze služeb zákazníkům. To je dostatečný důvod, aby se stal prioritou!

6. Sociální média

Nestačí jen mít svůj web pro elektronický obchod. Pokud chcete být dnes konkurenceschopní, musíte být aktivní na sociálních médiích. Sociální média vám dávají další šanci komunikovat se zákazníky a budovat vztahy. Při publikování na sociálních médiích se snažte udržet svůj tón v konverzaci a být nápomocní. Vyhněte se tomu, aby to neznělo jako prodavač. Nikdo nemá rád pocit, že jim někdo přednáší hřiště. Zaměřte se na uživatele, ne na výrobky.

7. Poslouchejte zpětnou vazbu

A konečně, zpětná vazba od zákazníků je jedním z nejcennějších nástrojů pro webové stránky elektronického obchodu. Mezi běžné problémy, jimž čelí webové stránky elektronického obchodu, patří opuštěné vozíky, nízká míra konverze a technické závady. Možná si ani neuvědomujete problém, dokud se na to neptáte. Clientheartbeat.com sdílí snadné způsoby, jak skutečně měřit spokojenost vašich zákazníků. Vyzvěte uživatele, aby poskytli zpětnou vazbu, pokud se jim nepodaří koupit nebo dokonce po nákupu. Jsou skutečně vaším nejlepším zdrojem informací o tom, co funguje a co ne!

Závěr

Během několika let budou webové stránky elektronického obchodování pravděpodobně novým normálním, pokud jde o nakupování. Stále více majitelů firem tento trend skáká, když je horké. Se vzestupem e-commerce webových stránek v roce 2018 přichází větší konkurence. Naštěstí vám ta správná strategie zajistí, že budete stát odděleně od davu. Nejdůležitější je zapamatovat si, že nejde o vaši firmu, ale o zákazníka. Jste připraveni posunout své podnikání v oblasti elektronického obchodu na další úroveň? Začněte s výše uvedenými 7 tipy!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map