7 porad dotyczących ulepszania strategii e-commerce

Internet zmienia sposób, w jaki ludzie kupują nowe rzeczy. Dni sklepów z cegłami i zaprawami wydają się już przeszłością. Obecnie ludzie mogą oficjalnie kupować wszystko online, od artykułów spożywczych po zabiegi medyczne. Przy tak wielu firmach pojawiających się w Internecie, trudniej niż kiedykolwiek rozpocząć działalność z witryną e-commerce.


Niezależnie od tego, czy zmieniasz swojego bloga w stronę handlu elektronicznego, czy zaczynasz od zera, musisz być widoczny. W Internecie jest dużo hałasu. Przeciętny użytkownik internetu widzi tyle dodatków, przewijając Facebook. Jak jesteś zauważany przy tak dużej konkurencji? Te 7 wskazówek, jak ulepszyć strategię e-commerce, wyjaśni, w jaki sposób przyciągnąć uwagę Twojej witryny do właściwych odbiorców.

Opcje poprawy strategii eCommerce

1. Poznaj swoich odbiorców

Jeśli nie wiesz, z kim rozmawiasz, skąd będziesz wiedzieć, czy ktoś słucha? Pierwszym kluczem do ulepszenia strategii e-commerce jest znajomość odbiorców. Nie wystarczy zgadywać na temat wieku i zainteresowań odbiorców. Jeśli chcesz naprawdę zrozumieć swoich odbiorców, musisz ich poznać na poziomie intymnym.

Kop głębiej, gdy myślisz o idealnej publiczności. Wyobraź sobie idealnego klienta jako pojedynczą osobę zamiast grupy. Kim on jest? Gdzie on lub ona robi zakupy? Jakie są jego nawyki? Rozbij różne aspekty życia idealnego klienta, pochodzenie i nawyki zakupowe. Po zrozumieniu idealnego klienta na tym poziomie możesz stworzyć strategię zaprojektowaną specjalnie dla niego.

2. Test użyteczności

Twoja witryna e-commerce musi być w stanie konkurować z innymi znanymi witrynami. Co powstrzymuje ludzi przed wyborem marki takiej jak Amazon zamiast twojej? Potrzebujesz witryny, która jest łatwa w obsłudze dla typowych kupujących. Podczas testowania użyteczności nie możesz myśleć o właścicielu witryny, musisz myśleć jak kupujący. Czego szukałby Twój idealny klient? Jakie informacje chcą wiedzieć? Czy wszystko jest wyświetlane poprawnie na różnych rozmiarach ekranu? Co z urządzeniami mobilnymi?

Nabierz nawyku regularnego testowania użyteczności. Blog marketingowy Kissmetrics zobaczył, że prawie połowa użytkowników mobilnych oczekuje, że strony załadują się w ciągu dwóch sekund lub mniej! Jeśli Twoja witryna nie działa szybko, stracisz użytkowników. To samo dotyczy zepsutych linków lub stron. Jeśli coś nie działa poprawnie, użytkownicy nie będą się trzymać, dopóki nie zostanie to naprawione.

3. Łatwe płatności

Ludzie podejmują emocjonalne decyzje zakupowe. Działają szybko i mogą kupować rzeczy, zanim dopadnie ich logika. To dobra wiadomość dla firm e-commerce, które mogą przyspieszyć proces realizacji transakcji. Jeśli klient nie jest w stanie szybko zapłacić za koszyk, może stracić zainteresowanie. Aby ułatwić klientom bezpieczne przesyłanie informacji o karcie kredytowej, zaoferuj różnorodne opcje płatności. Aby uzyskać dodatkową pomoc, przeczytaj ten przewodnik autorstwa ExpertSure do zakładania kont handlowców.

4. Dołącz recenzje

Ludzie ufają innym ludziom. Świetnym sposobem na ulepszenie witryny e-commerce jest ułatwienie czytania i wystawiania recenzji produktów i firmy. Większość ludzi łatwo ufa zakupom w Amazon po prostu dlatego, że tak wielu ludzi korzysta z Amazon. Ponieważ ludzie kupują w Internecie rzeczy, których nie mogą zobaczyć osobiście, musisz pomóc im poczuć się bezpiecznie w swoim wyborze. Nic nie odstrasza ludzi od witryny e-commerce szybciej niż brak recenzji!

Nie tylko powinieneś ułatwiać klientom czytanie recenzji, ale także zachęcać klientów do zostawiania opinii po zakupie. Możesz to zrobić za pośrednictwem mediów społecznościowych lub wiadomości e-mail. Jeśli akceptujesz recenzje, staraj się naprawiać negatywne sytuacje. Negatywne wiadomości e-mail mogą zniszczyć Twoją reputację jako firmy, więc staraj się mieć pozytywne interakcje z klientami.

5. Obsługa klienta

Chociaż internet ma łączyć ludzi, wydaje się, że jest więcej ścian niż kiedykolwiek. Witryny e-commerce czasami czytają jako roboty, dlatego właściciele firm muszą skupić się na swoim człowieczeństwie. Obsługa klienta to sposób na przebicie się przez tę robotyczną formę i pokazanie, że za witryną stoi prawdziwy człowiek.

Obsługa klienta może rozróżnić zakup lub stratę. Gdy ludzie czują się słyszani, częściej polecają firmę. Zendesk, jedna z wiodących platform obsługi klienta, mówi, że 85% ludzi jest skłonnych zapłacić więcej za doskonałą obsługę klienta. To wystarczający powód, aby uczynić go priorytetem!

6. Media społecznościowe

Nie wystarczy mieć tylko swoją witrynę e-commerce. Jeśli chcesz być konkurencyjny w dzisiejszych czasach, musisz być aktywny w mediach społecznościowych. Media społecznościowe dają kolejną szansę na interakcję z klientami i budowanie relacji. Publikując w mediach społecznościowych, staraj się utrzymywać ton konwersacyjny i pomocny. Unikaj brzmienia jak sprzedawca. Nikt nie lubi czuć się tak, jakby ktoś recytował mu boisko. Koncentruj się na użytkowniku, a nie na produktach.

7. Słuchaj opinii

Wreszcie opinie klientów są jednym z najcenniejszych narzędzi dla witryn e-commerce. Typowymi problemami, z którymi borykają się strony handlu elektronicznego, są porzucone wózki, niskie współczynniki konwersji i usterki techniczne. Możesz nawet nie zdawać sobie sprawy z problemu, dopóki go nie zapytasz. Clientheartbeat.com dzieli się łatwymi sposobami pomiaru satysfakcji klienta. Zachęcaj użytkowników do wyrażania opinii, jeśli nie dokonają zakupu lub nawet po zakupie. To naprawdę najlepsze źródło informacji o tym, co działa, a co nie!

Wniosek

Za kilka lat witryny handlu elektronicznego prawdopodobnie staną się nową normą, jeśli chodzi o zakupy. Coraz więcej właścicieli firm skacze na ten trend, gdy jest gorąco. Wraz ze wzrostem liczby witryn handlu elektronicznego w 2018 r. Pojawia się większa konkurencja. Na szczęście właściwa strategia pozwoli Ci stać z dala od tłumu. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że nie chodzi o Twoją firmę, tylko o klienta. Czy jesteś gotowy, aby przenieść swój biznes e-commerce na wyższy poziom? Zacznij dzisiaj od 7 powyższych wskazówek!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map