6 způsobů, jak rozšířit publikum elektronického obchodování a začít vydělávat peníze online

S rostoucím počtem podniků, které zřídily internetový obchod, odhaduje společnost Forrester pro průzkum trhu to 17% všech maloobchodních tržeb bude generováno prostřednictvím eCommerce do roku 2022. Nakupující stále častěji provádějí online transakce a služby jako Shopify, Wix a další umožňují rychle a snadno zřídit obchod. Pokud jste svou firmu dosud nepřipojili online, je pravděpodobné, že o tom přemýšlíte.


Uvedení inventáře online však nestačí k tomu, aby vaše online podnikání bylo úspěšné. Kromě toho, aby byly vaše produkty atraktivní, musí být váš web přitažlivý, bezpečný a snadno se s ním lze pohybovat.

Tipy pro růst publika elektronického obchodu src=

Mít vysoce kvalitní web, který návštěvníkům poskytuje příjemné nakupování online, je prvořadé pro prodej prostřednictvím elektronického obchodování – je to podobné jako nastavení prostředí kamenného obchodu, díky kterému lidé chtějí nakupovat. Podívejte se na těchto šest tipů, jak převést návštěvníky na kupující a optimalizovat svůj internetový obchod tak, aby byla co nejlepší návratnost investic.

1.  Ujistěte se, že máte solidní nadaci pro elektronický obchod

Prvním krokem při zřízení internetového obchodu je investování do platformy elektronického obchodu, která zákazníkům usnadní vyhledání a nákup vašich produktů. Shopify je jedním z nejuznávanějších jmen v oboru, ale existuje mnoho dalších platforem elektronického obchodování, které nabízejí srovnatelné služby. Při zkoumání softwaru, kterému chcete věřit v online obchodování, zvažte tyto vlastnosti:

 • Spolehlivý webhosting: V závislosti na platformě, kterou si vyberete, eCommerce obchody přicházejí v plně hostovaných a self-hosted balíčky. Plně hostovaný znamená, že se společnost postará o všechny technické aspekty vašeho webu, ale obvykle je dražší; plány s vlastním hostitelem vám poskytují úplnou kontrolu, ale vyžadují více trpělivosti a ochoty naučit se, jak spravovat hostingový účet.
 • Přizpůsobitelný design: Existuje více než jeden způsob, jak prezentovat svůj inventář v internetovém obchodě. Můžete si představit jednoduchý, elegantní design s velkými obrázky a minimálním textem, nebo možná budete chtít, aby vypadal spíš jako tištěný katalog. Podívejte se na možnosti designu na platformě, včetně bezplatných a placených témat, abyste zjistili, zda dokáže vyhovět vaší vizi.
 • Bezpečnostní: Jako online obchodník je vaší povinností dodržovat Standardy zabezpečení dat PCI aby byly údaje o zákaznících a transakcích v bezpečí. Špičková bezpečnost je nutností. Hledejte platformy, které nabízejí certifikáty SSL – které umožňují prohlížeči bezpečně zpracovávat transakce – a také další bezpečnostní opatření, jako je monitorování serveru, prověřování malwaru a ochrana před podvody.
 • Podpora a dokumentace: Zejména pokud jste v elektronickém obchodování nováčkem, objevují se otázky, jak na platformě dělat určité věci s nevyhnutelností. Budete se chtít ujistit, že je k dispozici jasná a důkladná dokumentace, jakož i zákaznická podpora, která vás provede náročnějšími aspekty správy internetového obchodu..
 • Prostor pro růst: Internetový obchod by mohl začít malý, ale jako každá jiná firma, je naděje, že časem poroste. Je důležité vybrat platformu, která vám poskytne možnosti pro změnu měřítka nahoru nebo dolů podle potřeby a přidání nových funkcí a obsahu bez omezení.

Ať už se rozhodnete začít od nuly s webhostingem a online platformou eCommerce nebo se rozhodnete pro plně hostovaný systém, mnoho atributů úspěšných obchodů zůstává stejné. Ujistěte se, že provedete svůj výzkum, abyste zjistili, která cesta má největší smysl pro váš obchod a rozpočet.

2.  Vyberte si silného webového hostitele, který zdůrazňuje rychlost a spolehlivost

Webový hostitel, kterého vyberete, může na vašem webu určit mnoho věcí, které ovlivňují zážitek zákazníka, od doby načítání vašich stránek až po zabezpečení transakcí. Ne všechny plány webhostingu jsou vytvořeny na podporu malých podniků nebo elektronického obchodování, proto při nakupování hostitele hledejte tyto vlastnosti:

 • Rychlost: Rychlejší weby získávají a udržují více zákazníků – je to tak jednoduché. Webový hostitel, který je trvale rychlý, je nejlepší pro firmy a umístění ve výsledcích vyhledávače. Podívejte se na plány, které přicházejí s jednotkami SSD, které se často mohou pochlubit rychlostmi až 20krát rychlejšími než tradiční jednotky pevných disků.
 • Spolehlivost: Pro weby elektronického obchodu platí, že čím méně času je server kvůli chybám serveru, tím lepší. Najděte webového hostitele, který může zaručit dostupnost 99,9% nebo vyšší, aby se zajistilo, že zákazníci budou mít vždy přístup na váš web a nakupovat.
 • Podpěra, podpora: V ideálním případě bude webový hostitel pro malé firmy nabízet nepřetržitou podporu prostřednictvím několika kanálů, které vám pomohou při řešení různých problémů. Kdykoli nastane problém, ujistěte se, že se můžete spolehnout na svého hostitele, že okamžitě odpoví na váš telefonní hovor, chat nebo e-mail – bez ohledu na čas.
 • Úložný prostor: Dokonce i pro malé a střední firmy může omezit velikost úložiště (veškerý obsah, který se na vašich stránkách pohybuje, od textových souborů po videa), může vaši firmu zadržet. Významná a rychlá paměťová zařízení vám poskytnou kapacitu pro vybudování vaší firmy, aniž by došlo k omezení výkonu.
 • Dostupnost: Při zahájení zcela nového podnikání je minimalizace nákladů rozhodující pro vytvoření příjmu a spolehlivého výnosu. Podnikatelé by však měli být opatrní, aby přeskočili možnosti vyjednávacího suterénu pro hostingový balíček, který nabízí větší třesk za jejich babku – neobětujte funkce, výkon ani zabezpečení za to, že ušetříte pár dolarů měsíčně.

Nejlepší eCommerce web hosting a stavitelé stránek míchejte to nejlepší z obou světů tím, že uživatelům poskytujete vysoce výkonný hosting s uživatelsky přívětivými šablonami a rozhraními drag-and-drop, díky nimž je vytváření webových stránek bezbolestné.

3.  Najděte uživatelsky přívětivý design, který maximalizuje konverze

Návštěvníci online obchodu očekávají, že všechno bude jasné a přímé, od místa, kde najdou produkty, až po kontaktování obchodu. Jasně označená tlačítka, vynikající titulky a intuitivní navigace přispívají k hladkému nakupování. Mnoho webových stránek elektronického obchodu na této značce stále chybí, ale vaše nemusí být jedním z nich.

Existuje mnoho online obchodů a můžete očekávat, že lidé navštěvující váš web již navštívili několik dalších. To znamená, že již mají představu o tom, jaký je dobrý zážitek z nakupování online. Odborníci na design uživatelských zkušeností identifikovali tyto vlastnosti jako některé z nejdůležitějších pro uživatele:

 • Tlačítka výzvy k akci: Ať už chcete, aby si zákazník koupil produkt nebo se zaregistroval k odběru novinek, měl by být odkaz nebo tlačítko jasně viditelné, obvykle v horní části stránky. Použijte barvu, která vyniká, aby upoutala jejich pozornost. Po kliknutí by výsledný proces platby nebo registrační formulář neměl uživatele přemoci; místo toho stačí poskytnout nebo požádat o základní informace.
 • Vyhledávací panel: Uživatelé by neměli hledat vyhledávací lištu. Kriticky důležitá funkce by měla být vysoce viditelná a schopná rychle nasměrovat zákazníky k přesně produktu nebo stránce, kterou hledají. V ideálním případě vyhledejte řešení, které automaticky doplní uživatelské dotazy, aby se dále zefektivnil jejich zážitek.
 • Nabídka a navigace: Usnadněte navigaci pomocí přehledných nadpisů. Budete chtít vyvážit jednoduchost s účinností, abyste zákazníky nepřekonali a neztratili. Vytvářejte kategorie a podkategorie, které mají smysl pro zákazníky, i když se liší od interní organizace produktů. Zahrňte strouhanku, aby si uživatelé mohli zapamatovat cestu, kterou sledovali.

Soustřeďte se na uživatelské zkušenosti a funkčnost namísto toho, abyste se zabodli skrz různé šablony internetového obchodu. Samozřejmě, budete muset zvážit barevná schémata protože se vztahují k vaší značce a reakci, různé odstíny nakonec podvědomě vyvolávají, ale doporučujeme se nejprve starat o matice a šrouby.

4.  Napište jasný a poutavý obsah

Obchod s elektronickým obchodem by měl být více než pouhým prostorem pro hawking vašich produktů: je to online prostor, který vede konverzaci se zákaznickou základnou o vaší značce. Obsah na vašem webu – ať už je to popis blogu nebo produktu nebo recenze zákazníků – hraje velkou roli v tom, co si kupující myslí o vaší firmě. Snažte se společně porozumět tomu, kdo jsou vaši zákazníci a co je motivuje ke koupi, abyste mohli přizpůsobit svůj obsah jejich zájmům.

Obsahový marketing je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak oslovit zákazníky a přilákat je do vaší firmy. Přestože je důležité průběžně aktualizovat váš blog a sociální média, platí zde pravidlo kvality před kvantitou. Nezapínejte jen stovky slov, abyste vyplnili prostor – zajistěte, aby vaše rady, novinky nebo zábava byly pro zákazníky cenné a podporovaly jejich cíle i spodní hranici. Blog je skvělý způsob, jak propagovat vaše podnikání a získat zpětnou vazbu od zákazníků (a navíc pomáhá v hodnocení vyhledávačů – o tom více později).

Při výběru platformy eCommerce zkontrolujte, zda má spolehlivý systém správy obsahu, který vám umožní snadno aktualizovat a přidávat obsah. Mít nástroje pro umístění textu, obrázků a dokonce i videí vám umožní udržet lidi, kteří se zajímají o to, co nabízíte.

5.  Přilákejte více zákazníků pomocí silného výzkumu klíčových slov

Schopnost vašeho online obchodu objevit se na webu do značné míry závisí na tom, jak je viditelný ve výsledcích vyhledávání. Téměř 40% provozu elektronického obchodu pochází z vyhledávačů, učinit Google, Bing, Yahoo a podobně kriticky důležité pro váš obchodní úspěch.

Umění optimalizace pro vyhledávače neboli SEO kombinuje taktiku vytváření obsahu, který zajišťuje, jak lidé budou vyhledávat vaše produkty, služby a podnikání online. An základní součástí SEO je výzkum klíčových slov, což zahrnuje objevování nejlepších slov a frází popisujících vaše produkty a podnikání. Shodou okolností by se tato klíčová slova shodovala s tím, co lidé s největší pravděpodobností použijí k vyhledání Google. Tato slova a fráze lze použít v jakémkoli obsahu na vašem webu, od popisů vašich produktů až po příspěvky na blogu.

Dobré použití klíčových slov SEO zahrnuje vytvoření počátečního seznamu slov a frází, které povedou k vašemu úsilí. Bezplatné online nástroje, například Google Analytics a MozBar, může pomoci sledovat váš pokrok. Nebojte se být ve svém výzkumu konkrétní – klíčová slova s ​​dlouhým ocasem, která obsahují alespoň tři slova, představují většinu vyhledávání a s větší pravděpodobností převádějí.

6.  Prozkoumejte komplexy doplňkových příjmů

Přestože primárním způsobem, jak doufáte, že vyděláte peníze, je prodej vašich produktů, neztrácejte na svém webu jiné způsoby výplaty. Je možné generovat další příjmy, aby vaše podnikání na internetu mohlo začít na začátku a svůj příjem doplnit, jakmile jej dostaneš ze země.

Dále je eCommerce jednou z nejčastějších způsobů vydělávání peněz online. Umístění reklamy na související produkty na vašem webu přinese další peníze navíc a pomůže vašim zákazníkům najít produkty, které mají rádi. V podobném duchu můžete zvážit využití vašeho blogu a marketingu obsahu k přijímání sponzorovaných příspěvků pro hosty – nebo k rozšíření vaší sítě přidáváním článků do jiných obchodů.

Kromě přímého prodeje zahrnují dvě z nejlepších strategií, jak zvýšit příjmy z vašeho obchodu, umístění obsahu s přidanou hodnotou nebo předplacené služby na vašem webu, které zákazníkům poskytují další informace týkající se životního stylu nebo kultury obklopující vaše produkty..

Kromě bezplatného obsahu na svém blogu zvažte, zda nabízet prémiový obsah za rozumnou cenu, ať už prostřednictvím digitálního stahování nebo registrací. Dalším modelem, který stojí za prozkoumání, je nabídnout předplacenou službu, která pravidelně dodává vaše produkty zákazníkům – buď konkrétní položky, které vyberou, nebo výběr položek, které jsou pro ně vybírány.

Vydělávání peněz online nebylo nikdy jednodušší se všemi dostupnými nástroji. Vyžaduje to obětavost a vytrvalost, s neustálým úsilím o přilákání provozu na váš web a získání následovníků. Uplatněním výše uvedených šesti strategií se však můžete připravit na úspěch.

>

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map