6 sposobów na zwiększenie grona odbiorców e-commerce i rozpoczęcie zarabiania w Internecie

Ponieważ liczba firm zakładających sklep internetowy stale rośnie, firma badawcza Forrester szacuje to Do 2022 r. 17% całej sprzedaży detalicznej będzie generowane przez eCommerce. Kupujący coraz częściej dokonują transakcji online, a usługi takie jak Shopify, Wix i inne pozwalają szybko i łatwo założyć sklep. Jeśli nie masz jeszcze swojej firmy online, prawdopodobnie myślisz o tym.


Jednak umieszczenie ekwipunku online nie wystarczy, aby Twój biznes online odniósł sukces. Oprócz tego, aby Twoje produkty były atrakcyjne, witryna musi być atrakcyjna, bezpieczna i łatwa w nawigacji.

Wskazówki, jak zwiększyć eCommerce Odbiorcy src=

Posiadanie witryny o wysokiej jakości, która zapewnia odwiedzającym przyjemne zakupy online, ma zasadnicze znaczenie dla osiągania sprzedaży za pośrednictwem eCommerce – jest to podobne do tworzenia tradycyjnego sklepu, w którym ludzie chcą robić zakupy. Zapoznaj się z tymi sześcioma wskazówkami, jak przekonać odwiedzających do kupujących i zoptymalizować swój sklep internetowy, aby uzyskać najlepszy zwrot z inwestycji.

1.  Upewnij się, że masz solidną podstawę eCommerce

Pierwszym krokiem w tworzeniu sklepu internetowego jest inwestycja w platformę eCommerce, która ułatwi klientom znalezienie i zakup Twoich produktów. Shopify to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży, ale istnieje wiele innych platform eCommerce, które oferują porównywalne usługi. Rozważ te cechy, badając oprogramowanie, któremu chcesz zaufać w swojej firmie internetowej:

 • Niezawodny hosting: W zależności od wybranej platformy sklepy eCommerce są dostarczane w pełni hostowanych i hostowanych pakietach. W pełni hostowany oznacza, że ​​firma zajmie się wszystkimi aspektami technicznymi witryny, ale zwykle jest droższa; Samo hostowane plany dają całkowitą kontrolę, ale wymagają więcej cierpliwości i chęci do nauki zarządzania kontem hostingowym.
 • Konfigurowalny projekt: Istnieje więcej niż jeden sposób prezentowania zapasów w sklepie internetowym. Możesz wyobrazić sobie prosty, elegancki projekt z dużymi obrazami i minimalnym tekstem, a może chcesz, aby wyglądał bardziej jak drukowany katalog. Sprawdź opcje projektowania na platformie, w tym darmowe i płatne motywy, aby sprawdzić, czy może ona pomieścić twoją wizję.
 • Bezpieczeństwo: Jako sprzedawca online Twoim obowiązkiem jest przestrzeganie zasad Standardy bezpieczeństwa danych PCI w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych klientów i transakcji. Najwyższe bezpieczeństwo jest koniecznością. Poszukaj platform, które oferują certyfikaty SSL – które umożliwiają przeglądarce bezpieczne przetwarzanie transakcji – a także dodatkowe środki bezpieczeństwa, takie jak monitorowanie serwera, skanowanie złośliwego oprogramowania i ochrona przed oszustwami.
 • Wsparcie i dokumentacja: Zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz przygodę z eCommerce, pojawiają się pytania o to, jak robić pewne rzeczy na platformie, co nieuchronnie się pojawi. Musisz upewnić się, że dostępna jest jasna i dokładna dokumentacja, a także obsługa klienta, która przeprowadzi Cię przez bardziej wymagające aspekty zarządzania sklepem internetowym.
 • Pokój do wzrostu: Sklep internetowy może początkowo być mały, ale jak każda firma ma nadzieję, że z czasem będzie się rozwijał. Ważne jest, aby wybrać platformę, która daje możliwość skalowania w górę lub w dół w zależności od potrzeb oraz dodawania nowych funkcji i treści bez ograniczeń.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się zacząć od zera za pomocą hostingu internetowego i platformy eCommerce online, czy zdecydujesz się na w pełni hostowany system, wiele atrybutów udanych sklepów pozostaje niezmienionych. Pamiętaj, aby przeprowadzić badania, aby sprawdzić, która ścieżka najlepiej pasuje do Twojego sklepu i budżetu.

2).  Wybierz silny hosting, który podkreśla szybkość i niezawodność

Wybrany przez Ciebie hosting może określić wiele rzeczy na temat Twojej witryny, które wpływają na zadowolenie klienta, od czasu wczytywania stron do bezpieczeństwa transakcji. Nie wszystkie plany hostingu mają na celu wspieranie małych firm lub handlu elektronicznego, dlatego podczas kupowania hosta szukaj następujących cech:

 • Prędkość: Szybsze witryny zyskują i utrzymują więcej klientów – to takie proste. Niezmiennie szybki hosting jest najlepszy dla firm i miejsc w wynikach wyszukiwania. Zapoznaj się z planami dostarczanymi z dyskami półprzewodnikowymi, które często oferują prędkości nawet 20 razy szybsze niż tradycyjne dyski twarde.
 • Niezawodność: W przypadku witryn eCommerce im krótszy czas przestoju witryny z powodu błędów serwera, tym lepiej. Znajdź usługodawcę hostingowego, który może zagwarantować nieprzerwany czas pracy wynoszący 99,9% lub więcej, aby zapewnić klientom dostęp do Twojej witryny i dokonywanie zakupów.
 • Wsparcie: Idealnie byłoby, gdyby hosting dla małej firmy oferował wsparcie 24/7 za pośrednictwem wielu kanałów, aby pomóc ci przez różne wyzwania. Ilekroć pojawia się problem, upewnij się, że możesz polegać na swoim gospodarzu, aby szybko odbierać połączenia telefoniczne, czat lub e-mail – bez względu na porę.
 • Przechowywanie: Nawet w przypadku małych i średnich firm ograniczenie ilości miejsca (wszystkie rzeczy, które trafiają do Twojej witryny, od plików tekstowych po filmy) może powstrzymać Twoją firmę. Znaczące i szybkie urządzenia pamięci masowej zapewnią Ci możliwość rozwoju firmy bez ograniczania wydajności.
 • Przystępność: Przy zakładaniu nowej firmy minimalizacja kosztów ma kluczowe znaczenie dla budowania dochodu i wiarygodnych przychodów. Przedsiębiorcy powinni jednak uważać, aby ominąć okazyjne opcje piwnicy dla pakietu hostingowego, który oferuje większy zwrot z inwestycji – nie poświęcaj funkcji, wydajności ani bezpieczeństwa w imię oszczędzania kilku dolarów miesięcznie.

Najlepszy eCommerce hosting i twórcy stron mieszaj to, co najlepsze z obu światów, oferując użytkownikom wysokowydajny hosting z przyjaznymi szablonami i interfejsami przeciągania i upuszczania, które sprawiają, że tworzenie stron internetowych jest bezbolesne.

3).  Znajdź projekt przyjazny dla użytkownika, który maksymalizuje konwersje

Odwiedzający biznes online oczekują, że wszystko będzie jasne i zrozumiałe, od tego, gdzie znaleźć produkty i jak skontaktować się ze sklepem. Wyraźnie oznaczone przyciski, wyróżniające się nagłówki i intuicyjna nawigacja zapewniają płynne zakupy. Wiele witryn eCommerce wciąż nie ma tego znaku, ale Twoja nie musi być jedną z nich.

Istnieje wiele sklepów internetowych i możesz spodziewać się, że osoby odwiedzające Twoją witrynę odwiedziły już kilka innych. Oznacza to, że już wiedzą, jak wyglądają dobre zakupy online. Eksperci w projektowaniu doświadczeń użytkowników zidentyfikowali te cechy jako jedne z najważniejszych dla użytkowników:

 • Przyciski wezwania do działania: Niezależnie od tego, czy chcesz, aby klient kupił produkt lub zapisał się na newsletter, link lub przycisk powinien być wyraźnie widoczny, zwykle u góry strony. Użyj wyróżniającego się koloru, aby zwrócić ich uwagę. Po kliknięciu wynikowy proces płatności lub formularz rejestracyjny nie powinien przytłaczać użytkownika; zamiast tego po prostu podaj lub poproś o podstawowe informacje.
 • Pasek wyszukiwania: Użytkownicy nie powinni rozglądać się za paskiem wyszukiwania. Krytycznie ważna funkcjonalność powinna być dobrze widoczna i umożliwiać szybkie kierowanie klientów do dokładnie tego produktu lub strony, której szukają. Idealnie jest znaleźć rozwiązanie, które automatycznie wypełnia zapytania użytkowników, aby jeszcze bardziej usprawnić ich obsługę.
 • Menu i nawigacja: Ułatw nawigację dzięki czytelnym nagłówkom. Będziesz chciał zrównoważyć prostotę ze skutecznością, aby nie przytłoczyć klientów ani ich nie zgubić. Twórz kategorie i podkategorie, które mają sens dla klientów, nawet jeśli różnią się od sposobu wewnętrznej organizacji produktów. Dołącz bułkę tartą, aby użytkownicy mogli zapamiętać ścieżkę, którą podążali.

Skoncentruj się na wrażeniach i funkcjonalnościach użytkownika, zamiast zagłębiać się w różne szablony sklepów internetowych. Oczywiście, musisz wziąć pod uwagę schematy kolorów ponieważ odnoszą się one do Twojej marki i reakcji, w końcu podświadomie wywoływane są różne odcienie, ale zalecamy najpierw zadbanie o nakrętki i śruby.

4.  Pisz jasne i angażujące treści

Sklep eCommerce powinien być czymś więcej niż miejscem na jastrzębie produktów: jest to przestrzeń internetowa do prowadzenia stałej rozmowy z bazą klientów na temat Twojej marki. Treści w Twojej witrynie – opis blogu, produktu lub recenzje klientów – odgrywają dużą rolę w tym, co kupujący myślą o Twojej firmie. Podejmij wspólny wysiłek, aby zrozumieć, kim są Twoi klienci i co motywuje ich do zakupu, abyś mógł dostosować treść do swoich zainteresowań.

Content marketing to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zaangażowanie klientów i przyciągnij ich do swojej firmy. Chociaż ważne jest, aby stale aktualizować swojego bloga i media społecznościowe, tutaj obowiązuje zasada jakości nad ilością. Nie publikuj setek słów, aby wypełnić miejsce – upewnij się, że Twoje porady, wiadomości lub rozrywka są cenne dla klientów i wspierają ich cele i wyniki finansowe. Blog to świetny sposób na promocję firmy i uzyskanie opinii klientów (a także pomaga w rankingach wyszukiwarek – więcej na ten temat później).

Wybierając platformę eCommerce, sprawdź, czy ma niezawodny system zarządzania treścią, który umożliwia łatwą aktualizację i dodawanie treści. Dysponując narzędziami do umieszczania tekstu, obrazów, a nawet filmów, możesz zainteresować ludzi tym, co oferujesz.

5.  Przyciągnij więcej klientów dzięki silnym badaniom słów kluczowych

Możliwość wykrycia Twojego sklepu internetowego w sieci zależy w dużej mierze od tego, jak jest on widoczny w wynikach wyszukiwania. Prawie 40% ruchu eCommerce pochodzi z wyszukiwarek, dzięki czemu Google, Bing, Yahoo i tym podobne są niezwykle ważne dla sukcesu Twojej firmy.

Sztuka optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, czyli SEO, łączy taktykę tworzenia treści, które zaspokajają sposób, w jaki ludzie szukają Twoich produktów, usług i biznesu online. Na istotnym elementem SEO są badania słów kluczowych, która polega na odkryciu najlepszych słów i wyrażeń opisujących Twoje produkty i działalność. Przypadkowo te słowa kluczowe będą pasować do tego, co ludzie najczęściej używają wyszukiwarki Google, by cię znaleźć. Te słowa i wyrażenia mogą być użyte w dowolnej zawartości witryny, od opisów produktów po posty na blogu.

Dobre użycie słowa kluczowego SEO polega na sporządzeniu początkowej listy słów i wyrażeń, aby zwiększyć wysiłek. Darmowe narzędzia online, takie jak Google Analytics i MozBar, może pomóc śledzić twoje postępy. Nie bój się sprecyzować w swoich badaniach – słowa kluczowe z długim ogonem, które zawierają co najmniej trzy słowa, stanowią większość wyszukiwań i są bardziej prawdopodobne do konwersji.

6.  Przeglądaj uzupełniające strumienie przychodów

Chociaż głównym sposobem na zarabianie pieniędzy jest sprzedaż swoich produktów, nie pomijaj innych sposobów zarabiania w witrynie. Możliwe jest generowanie innych dochodów, które zapewnią Twojej firmie szybki start na początku i uzupełnią Twój dochód, gdy już zaczniesz..

Następnie, w eCommerce, reklama jest jednym z najczęstszych sposobów zarabiania pieniędzy w Internecie. Umieszczenie reklam powiązanych produktów w witrynie przyniesie dodatkową gotówkę i może pomóc klientom w znalezieniu produktów, które im się podobają. W podobny sposób rozważ wykorzystanie swojego bloga i umiejętności marketingu treści do akceptowania sponsorowanych postów gości – lub rozwijaj swoją sieć, wysyłając artykuły do ​​innych sklepów.

Oprócz sprzedaży bezpośredniej dwie najlepsze strategie zwiększania przychodów z Twojego sklepu obejmują umieszczanie w witrynie treści o wartości dodanej lub usług subskrypcji, które dostarczają klientom dodatkowych informacji związanych ze stylem życia lub kulturą otaczającą twoje produkty.

Zastanów się nad oferowaniem treści premium za rozsądną cenę, oprócz bezpłatnych treści na swoim blogu, czy to poprzez pobieranie cyfrowe, czy rejestrację. Innym modelem, który warto zbadać, jest oferowanie usługi subskrypcji, która regularnie dostarcza twoje produkty klientom – albo wybrane przez nich określone przedmioty, albo wybór przedmiotów, które są dla nich wyselekcjonowane..

Zarabianie w Internecie nigdy nie było łatwiejsze dzięki wszystkim dostępnym narzędziom. Wymaga poświęcenia i wytrwałości oraz ciągłej pracy, aby przyciągnąć ruch do Twojej witryny i zyskać obserwujących. Jednak stosując sześć strategii opisanych powyżej, możesz przygotować się na sukces.

>

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map