6 spôsobov, ako rozšíriť svoje publikum o elektronickom obchode a začať zarábať peniaze online

S rastúcim počtom firiem, ktoré zriaďujú internetový obchod, spoločnosť Forrester pre prieskum trhu to odhaduje 17% všetkých maloobchodných tržieb bude vygenerovaných prostredníctvom elektronického obchodu do roku 2022. Nakupujúci čoraz častejšie uskutočňujú online transakcie a služby ako Shopify, Wix a ďalšie umožňujú rýchle a ľahké zriadenie obchodu. Ak ste svoju firmu online ešte nedostali, pravdepodobne na ňu premýšľate.


Sprístupnenie inventára online však nestačí na to, aby bola vaša firma online úspešná. Okrem toho, aby boli vaše produkty atraktívne, musí byť váš web atraktívny, bezpečný a ľahko navigovateľný.

Tipy na rozšírenie publika elektronického obchodu src=

Mať kvalitný web, ktorý poskytuje návštevníkom príjemný zážitok z nakupovania online, je prvoradý pri predaji prostredníctvom elektronického obchodu. Je to podobné ako nastavenie prostredia kamenného obchodu, vďaka ktorému ľudia chcú nakupovať. Prezrite si týchto šesť tipov, ako premeniť návštevníkov na kupujúcich a optimalizovať svoj internetový obchod tak, aby ste dosiahli čo najlepšiu návratnosť investícií.

1.  Uistite sa, že máte solídnu nadáciu elektronického obchodu

Prvým krokom pri vytváraní internetového obchodu je investovanie do platformy elektronického obchodu, ktorá zákazníkom uľahčí hľadanie a kúpu vašich produktov. Shopify je jedným z najuznávanejších mien v priemysle, existuje však mnoho ďalších platforiem elektronického obchodu, ktoré ponúkajú porovnateľné služby. Pri skúmaní softvéru, ktorému chcete dôverovať vo svoj online obchod, zvážte tieto vlastnosti:

 • Spoľahlivý webhosting: V závislosti od toho, ktorú platformu si vyberiete, sú obchody elektronického obchodu dodávané v plne hosťovaných a hostiteľských balíčkoch. Plne hostené znamená, že spoločnosť sa za vás postará o všetky technické aspekty vášho webu, ale zvyčajne je drahšia; plány s vlastným hosťovaním vám poskytujú úplnú kontrolu, ale vyžadujú si viac trpezlivosti a ochotu naučiť sa spravovať hostingový účet.
 • Prispôsobiteľný dizajn: Existuje niekoľko spôsobov, ako prezentovať svoj inventár v internetovom obchode. Môžete si predstaviť jednoduchý, elegantný dizajn s veľkými obrázkami a minimálnym textom, alebo možno budete chcieť, aby to vyzeralo viac ako tlačený katalóg. Pozrite sa na možnosti dizajnu na platforme vrátane bezplatných a platených tém, aby ste zistili, či dokáže vyhovieť vašej vízii.
 • bezpečnosť: Ako online obchodník ste zodpovední za dodržiavanie Normy bezpečnosti údajov PCI aby boli údaje o zákazníkoch a transakciách v bezpečí. Špičková bezpečnosť je nevyhnutnosťou. Vyhľadajte platformy, ktoré ponúkajú certifikáty SSL – ktoré umožňujú prehľadávaču bezpečne spracovať transakcie – ako aj ďalšie bezpečnostné opatrenia, ako napríklad monitorovanie servera, skenovanie škodlivého softvéru a ochrana pred podvodmi..
 • Podpora a dokumentácia: Najmä ak ste v elektronickom obchode nováčikom, objavia sa otázky o tom, ako robiť určité veci na platforme nevyhnutne. Budete sa chcieť uistiť, že je k dispozícii jasná a dôkladná dokumentácia, ako aj zákaznícka podpora, ktorá vás môže sprevádzať náročnejšími aspektmi správy internetového obchodu..
 • Priestor pre rast: Internetový obchod by mohol začať malý, ale ako každé podnikanie, dúfame, že v priebehu času bude rásť. Je dôležité vybrať platformu, ktorá vám poskytuje možnosti na zväčšovanie alebo zmenšovanie podľa potreby a pridávanie nových funkcií a obsahu bez obmedzenia.

Či už sa rozhodnete začať od úplného začiatku s webhostingom a online platformou eCommerce alebo sa rozhodnete pre plne hostovaný systém, veľa atribútov úspešných obchodov zostane nezmenených. Uistite sa, že ste urobili prieskum, aby ste zistili, ktorá cesta má najväčší význam pre váš obchod a rozpočet.

2.  Vyberte si silného webhostingu, ktorý zdôrazňuje rýchlosť a spoľahlivosť

Webový hostiteľ, ktorého vyberiete, môže na vašom webe určiť veľa vecí, ktoré ovplyvňujú zážitok zákazníka, od času načítania stránok až po zabezpečenie transakcií. Nie všetky plány webhostingu sú vytvorené na podporu malých podnikov alebo elektronického obchodu, preto pri nákupe hostiteľa hľadajte tieto vlastnosti:

 • rýchlosť: Rýchlejšie webové stránky získavajú a udržiavajú viac zákazníkov – je to také jednoduché. Webový hostiteľ, ktorý je trvalo rýchly, je najlepší pre firmy a umiestnenie vo výsledkoch vyhľadávacieho nástroja. Prezrite si plány, ktoré prichádzajú s jednotkami SSD, ktoré sa často môžu pochváliť rýchlosťou až 20-krát rýchlejšou ako tradičné jednotky pevného disku.
 • Spoľahlivosť: Pre weby elektronického obchodu platí, že čím menej času dôjde k výpadku webu kvôli chybám servera, tým lepšie. Nájdite webového hostiteľa, ktorý môže zaručiť dostupnosť 99,9% alebo vyššiu, aby ste zaistili, že zákazníci majú vždy prístup na váš web a nakupovať..
 • Podpora: V ideálnom prípade bude webový hostiteľ pre malú firmu poskytovať podporu 24/7 prostredníctvom viacerých kanálov, aby vám pomohol zvládnuť rôzne výzvy. Vždy, keď nastane problém, môžete sa spoľahnúť na svojho hostiteľa, že okamžite odpovie na váš telefonický hovor, rozhovor alebo e-mail – bez ohľadu na čas.
 • skladovanie: Dokonca aj pre malé a stredné podniky môže obmedzenie objemu úložiska (všetok obsah, ktorý sa nachádza na vašom webe, od textových súborov po videá) udržať vašu firmu späť. Významné a rýchle úložné zariadenia vám poskytnú kapacitu na vybudovanie vášho podnikania bez toho, aby sa obmedzili na výkon.
 • cenová dostupnosť: Pri zakladaní úplne nového podnikania je minimalizácia vašich nákladov rozhodujúca pre dosiahnutie príjmu a spoľahlivého príjmu. Podnikatelia by si však mali dávať pozor, aby preskočili možnosti zjednania-suterénu pre hostiteľský balík, ktorý ponúka viac tresku za svoje peniaze – neobetujte funkcie, výkon alebo bezpečnosť v mene úspory pár dolárov mesačne.

Najlepšie eCommerce web hosting a stavitelia stránok kombinujte to najlepšie z oboch svetov tým, že používateľom poskytujete vysoko výkonný hosting s užívateľsky prístupnými šablónami a rozhraniami drag-and-drop, vďaka ktorým je vytváranie webových stránok bezbolestné.

3.  Nájdite užívateľsky prívetivý dizajn, ktorý maximalizuje konverzie

Návštevníci online obchodu očakávajú, že všetko bude jasné a priame, od miesta, kde nájdu produkty, až po kontaktovanie obchodu. Jasne označené tlačidlá, vynikajúce titulky a intuitívna navigácia prispievajú k hladkému nakupovaniu. Mnoho webových stránok elektronického obchodu na tejto značke stále chýba, ale vaša nemusí byť jednou z nich.

Existuje veľa online obchodov a môžete očakávať, že ľudia navštevujúci vaše stránky už navštívili niekoľko ďalších. To znamená, že už majú predstavu o tom, aký dobrý zážitok z nakupovania online je. Odborníci na dizajn používateľskej skúsenosti označili tieto vlastnosti za niektoré z najdôležitejších pre používateľov:

 • Tlačidlá s výzvou na akciu: Či už chcete, aby si zákazník kúpil produkt alebo sa zaregistroval do vášho spravodajcu, odkaz alebo tlačidlo by malo byť zreteľne viditeľné, zvyčajne v hornej časti stránky. Na upútanie pozornosti použite farbu, ktorá vyniká. Po kliknutí by výsledný proces platby alebo registračný formulár nemali používateľa premôcť; namiesto toho stačí dať alebo požiadať o základné informácie.
 • Panel vyhľadávania: Používatelia by sa nemuseli obzerať po vyhľadávacom paneli. Kriticky dôležitá funkčnosť by mala byť vysoko viditeľná a schopná rýchlo nasmerovať zákazníkov na presne ten produkt alebo stránku, ktorú hľadajú. V ideálnom prípade nájdite riešenie, ktoré automaticky doplní dopyty používateľov, aby sa ďalej zefektívnili ich skúsenosti.
 • Menu a navigácia: Zjednodušte navigáciu pomocou prehľadných nadpisov. Budete chcieť vyvážiť jednoduchosť s účinnosťou, aby ste neprekonali zákazníkov alebo ich nechali stratených. Vytvorte kategórie a podkategórie, ktoré majú zmysel pre zákazníkov, aj keď sa líšia od internej organizácie produktov. Zahrňte strúhanku, aby si používatelia mohli spomenúť na cestu, po ktorej sa vydali.

Zamerajte sa na skúsenosti a funkčnosť používateľov namiesto toho, aby ste sa zabrali v rôznych šablónach internetového obchodu. Samozrejme, budete musieť zvážiť farebné schémy pretože súvisia s vašou značkou a reakciou, rôzne odtieňov nakoniec podvedome vyvolávajú, ale najprv sa musíte o matice a skrutky starať..

4.  Napíšte jasný a pútavý obsah

Obchod s elektronickým obchodom by mal byť viac než len priestorom na umiestnenie vašich produktov: je to online priestor na konverzáciu so zákazníckou základňou o vašej značke. Obsah na vašom webe – či už ide o blog alebo popis produktu alebo recenzie zákazníkov – zohráva veľkú úlohu v tom, čo si kupujúci myslia o vašej firme. Usilujte sa o to, aby ste pochopili, kto sú vaši zákazníci a čo ich motivuje ku kúpe, aby ste mohli prispôsobiť svoj obsah svojim záujmom.

Obsahový marketing je jedným z najúčinnejších spôsobov, ako osloviť zákazníkov a prilákať ich do svojej firmy. Aj keď je dôležité neustále aktualizovať svoj blog a sociálne médiá, tu platí pravidlo kvality pred kvantitou. Nezverejňujte iba stovky slov, aby ste vyplnili priestor – uistite sa, že vaše rady, správy alebo zábava sú pre zákazníkov cenné a že podporujú ich ciele aj spodný riadok. Blog je vynikajúci spôsob, ako propagovať vaše podnikanie a získať spätnú väzbu od zákazníkov (a navyše pomáha pri hodnotení rebríčkov vyhľadávacích nástrojov – viac o tom neskôr).

Pri výbere platformy elektronického obchodu skontrolujte, či má spoľahlivý systém na správu obsahu, ktorý vám umožní jednoduchú aktualizáciu a pridanie obsahu. Ak budete mať nástroje na umiestňovanie textu, obrázkov a dokonca aj videí, budete sa môcť nechať ľudí zaujímať sa o to, čo ponúkate.

5.  Prilákajte viac zákazníkov pomocou silného výskumu kľúčových slov

Schopnosť vášho internetového obchodu objaviť sa na webe do značnej miery závisí od toho, ako je viditeľný vo výsledkoch vyhľadávania. Takmer 40% prevádzky elektronického obchodu pochádza z vyhľadávacích nástrojov, aby boli spoločnosti Google, Bing, Yahoo a podobne kriticky dôležité pre váš obchodný úspech.

Umenie optimalizácie vyhľadávacích nástrojov (SEO) kombinuje taktiku tvorby obsahu, ktorý vyhovuje tomu, ako ľudia vyhľadávajú vaše produkty, služby a podnikanie online. podstatnou súčasťou SEO je výskum kľúčových slov, čo zahŕňa objavovanie najlepších slov a fráz, ktoré popisujú vaše produkty a podnikanie. Zhodou okolností by sa tieto kľúčové slová zhodovali s tým, čo ľudia s najväčšou pravdepodobnosťou použijú na vyhľadávanie Google. Tieto slová a frázy sa dajú použiť v akomkoľvek obsahu na vašej webovej stránke, od popisov vašich produktov až po príspevky na blogu.

Dobré použitie kľúčových slov v SEO zahŕňa vytvorenie počiatočného zoznamu slov a fráz, ktoré zvýšia vaše úsilie. Bezplatné online nástroje, ako napr Google Analytics a MozBar, môže pomôcť sledovať váš pokrok. Nebojte sa byť konkrétnymi vo svojom výskume – kľúčové slová s dlhým chvostom, ktoré obsahujú najmenej tri slová, tvoria väčšinu vyhľadávaní a s väčšou pravdepodobnosťou konvertujú.

6.  Preskúmajte doplnkové toky výnosov

Aj keď primárnym spôsobom, ako dúfate, že zarobíte, je predaj vašich výrobkov, neznižujte iné spôsoby vyplácania na svojom webe. Je možné generovať ďalšie príjmy, aby váš online obchod mohol začať hneď na začiatku, a akonáhle ho dostanete, môžete ho doplniť..

Ďalej, v elektronickom obchode je reklama jedným z najbežnejších spôsobov, ako zarobiť peniaze online. Umiestnenie reklám na súvisiace produkty na vaše webové stránky prinesie ďalšie peniaze a môže pomôcť vašim zákazníkom nájsť produkty, ktoré sa im páčia. V podobnom duchu zvážte použitie svojho blogu a marketingu obsahu na prijímanie sponzorovaných príspevkov pre hostí – alebo rozšírením svojej siete prispievaním článkov do iných obchodov.

Okrem priameho predaja zahŕňajú dve z najlepších stratégií na zvýšenie výnosov z vášho obchodu umiestňovanie obsahu s pridanou hodnotou alebo predplatené služby na vašom webe, ktoré zákazníkom poskytujú ďalšie informácie súvisiace so životným štýlom alebo kultúrou vašich výrobkov..

Zvážte ponúkanie prémiového obsahu za primeranú cenu popri bezplatnom obsahu na vašom blogu, či už prostredníctvom digitálneho sťahovania alebo registrácií. Ďalším modelom, ktorý stojí za preskúmanie, je ponúknuť službu predplatného, ​​ktorá pravidelne dodáva vaše produkty zákazníkom – buď konkrétne položky, ktoré vyberú, alebo výber položiek, ktoré sú pre nich kurátormi..

Zarábanie peňazí online nebolo nikdy jednoduchšie pomocou všetkých dostupných nástrojov. Vyžaduje si to obetavosť a vytrvalosť, s nepretržitou prácou s cieľom prilákať návštevnosť na vaše stránky a získať sledovateľov. Uplatnením šiestich vyššie uvedených stratégií sa však môžete pripraviť na úspech.

>

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map