48 ekspertë ndajnë këshillat e tyre më të mira se si të zgjidhni platformën më të mirë të programeve kompjuterike

Pasja e një dyqani në internet ju lejon pavarësinë e shitjes së produkteve tuaja 24/7 në të gjithë botën. Kushton shumë më pak se një dyqan i rregullt me ​​tulla dhe llaç dhe mund t’ju japë klientëve nga e gjithë bota.


Me shumicën e opsioneve atje, është e vështirë të vendosësh se cila platformë të përdoret. Dhe vendimi është i rëndësishëm pasi platforma që ju mund të zgjidhni mund të jetë ajo që do të keni për vite me radhë, nëse jo dekada që vijnë dhe do të jetë themeli i dyqanit tuaj online..

Nëse dëshironi të ndërtoni një dyqan online, ju keni disa mundësi për softuer eCommerce, një platformë që mund të përdorni për faqen tuaj. Vendosëm të zbulojmë se cila është zgjedhja më e njohur.

Ne arritëm në 48 ekspertë të tregtisë dhe i pyetëm atyre një pyetje kryesore:

Cila është platforma juaj e preferuar eCommerce dhe cilat karakteristika ju bënë të zgjidhni atë softuer të veçantë?

Rezultatet janë:

Le të zhyten në përgjigjet e ekspertit dhe të zbulojmë cilat janë avantazhet dhe disavantazhet e secilës platformë.

Anthony M. Spallone

Anthony M. Spallone

~ Anthony aktualisht është Zyrtari Kryesor i Teknologjisë në InstaViva & Shpresoj Hijet. Ai është gjithashtu drejtori administrativ në Arctic Grey, Inc Ai shpesh kërkohet të flasë në ngjarje për kompani të ndryshme të teknologjisë në të gjithë botën për të diskutuar tendencat e projektimit, markimin, reklamimin, SEO dhe më shumë.

Emri im është Anthony, dhe unë kam krijuar faqe interneti për më shumë se një dekadë. Kur zgjedh një platformë të preferuar eCommerce, ekzistojnë dy gjëra kryesore që unë shikoj, njëra është funksionaliteti dhe e dyta lehtësia e përdorimit.

funksionaliteti. Shopify është Platforma më e mirë e Tregtisë Tregtare atje, në lidhje me funksionalitetin me një grup të gjerë plugins dhe aplikacionesh nga Modulet e Transportit, Zgjidhje Përmbushjeje, mbi 70 Porta Pagesash, Sugjerime të Produkteve, dhe shumë më tepër.

Shopify ju lejon të ndërtoni faqe interneti të përgjegjshme, kështu që është e përsosur për të gjitha pajisjet, dhe është shumë shpejt të ngarkohet. Kjo është një zgjidhje e shkëlqyeshme për dikë me një kuptim themelor të kodimit dhe zhvillimit të uebit.

Lehtësinë e përdorimit. Wix është platforma më e mirë eCommerce atje për sa i përket lehtësisë së përdorimit me një redaktues drag and drop dhe shumë intuitiv për pothuajse të gjithë. Gjëja më e mirë në lidhje me Wix është që ju nuk keni nevojë të dini se si të kodoni për të ndërtuar një faqe në internet.

Kur ndërtojmë faqe në internet për klientët, ata kanë tendencë të kthehen me shumë ndryshime dhe azhurnime dhe kanë nevojë të vazhdueshme për të paguar një zhvillues, por me Wix, ne mund të ndërtojmë sitin jashtë dhe klienti mund të marrë përsipër menaxhimin e përditshëm me lehtësi.

Wix është një pamje fikse (jo e përgjegjshme), por ekziston një redaktues i shkëlqyeshëm për të kthyer faqen tuaj në përvojën e përsosur të celularit.

Arturs Kruze

Arturs Kruze

~ Arturs është Drejtori i Përgjithshëm i Magebit, një agjenci eCommerce e specializuar në Magento. Ai është gjithashtu një zhvillues i certifikuar dhe specialist i zgjidhjeve. Arturus ka më shumë se gjashtë vjet përvojë profesionale Magento.

Nuk është e mundur të tregohet se cila platformë eCommerce është më e mira. Kjo gjë varet nga nevojat e klientit se cila platformë eCommerce të përdorë.

E preferuara ime është Magento, por nuk është një përshtatje e mirë për faqet e vogla pasi shpenzimet e pritjes dhe mirëmbajtjes janë goxha të larta në krahasim me Shopify ose ndonjë platformë tjetër eCommerce me burim të hapur. Për faqet e mesme dhe të mëdha, unë sugjeroj Magento (CE ose EE) pasi Magento është shumë i shkallëzuar dhe i sigurt.

Rreth 90% e klientëve Magebit përdorin Magento, dhe me zhvilluesit dhe udhëzimet e duhura, kjo platformë eCommerce është rruga drejt suksesit.

Sipas mendimit tim, këto janë arsyet kryesore për të zgjedhur Magento:

 • Baza e zgjerimit shumë e madhe (falas dhe e paguar)
 • Lehtë për tu personalizuar pa prekur funksionalitetin bazë
 • Sigurt me lëshimet e rregullta të sigurisë
 • Komunitet në rritje të shpejtë
 • Ngjarje të rregullta në tregtinë elektronike (Takoni Magento)

Jo çdo platformë është e përsosur, dhe ka edhe kundër për Magento:

 • Kosto e lartë e pritjes në krahasim me platformat e tjera të tregtisë elektronike
 • Zhvilluesit e ekspertëve të nevojshëm për punë si një zhvillues me njohuri të dobëta Magento lehtë mund të mashtrojnë dyqanin

Unë kam përdorur gjithashtu Shopify, Woocommerce, dhe të tjerët, por ato janë padyshim shumë larg Magento-s sime të preferuar për shkak të mënyrës se si duken arkitekturat e tjera të platformave eCommerce.

Amit Bhaiya

Amit Bhaiya

~ Amit është bashkëthemeluesi dhe Drejtori i Përgjithshëm i DotcomWeavers, një web design-fitues i çmimit, dhe kompani zhvillimi me zyra në Paramus, New Jersey; Orlando, Florida; dhe Hyderabad, Indi.

Në përvojën time, Magento ka disa karakteristika kryesore që e bëjnë atë të qëndrojë si një nga platformat më të fuqishme dhe të shkallëzueshme eCommerce.

 • Menaxhimi i katalogut – Përdoruesit mund të ngarkojnë mijëra artikuj në një import të vetëm.
 • Opsione të shumëfishta çmimesh – Ju lehtë mund të çmoni artikuj të ndryshëm, të vendosni çmimet e grupit të klientëve dhe të fshehni çmimet nga vizitorët për t’i stimuluar ata të regjistrohen. Kjo ndihmon në mbledhjen e informacionit të rëndësishëm të klientit për preferencat e produkteve.
 • Sinjalizimet e produkteve – Klientët e mi shohin një rritje të shitjeve nga përdorimi i alarmeve të thjeshta, të tilla si duke lënë klientët të dinë se një produkt i jashtëm më parë është tani në dispozicion.
 • Aktivizohet me shumë dyqane – Magento ju lejon të krijoni një uebfaqe me shumë gjuhë që ngarkon automatikisht pamjet e dyqaneve në gjuhë specifike. Gjithashtu, e bën të lehtë për faqet B2B të menaxhojnë njëkohësisht katalogë të shumëfishtë të produkteve përmes një sistemi të përbashkët mbrapa.
 • Ndërfaqja e përdoruesit e personalizuar – Platforma ka aftësinë për të ndryshuar hartimet dhe modifikuar temat në bazë të kategorive. Një biznes mund të ketë disa dyqane me një sistem të vetëm menaxhimi të prapambetur. Ky është një mjet i fuqishëm për shkak të përvojës së përdoruesit më të synuar, aq më i madh është potenciali për konvertim.
 • Integrimi i përpunimit të rendit – Partneritetet e integrimit të Magento-s nuk janë të dytët për askush që nuk ofrojnë një mori zgjidhjesh për përmbushjen e rendit. Këto përfshijnë NetSuite, QuickBooks dhe ShipStation.

Praveen Dagdi

Praveen Dagdi

~ Praveen është Drejtori i Përgjithshëm i Achintya Tech, një kompani që ai e filloi në vitin 2013. Specialitetet e tyre janë zhvillimi dhe dizajnimi i celularëve së bashku me krijimin dhe krijimin e faqeve në internet.

Magento është falas për ta shkarkuar dhe instaluar. Ju mund të shkulni kodin burimor sidoqoftë ju dëshironi të përshtateni me llojin e faqes në internet që po ndërtoni dhe instaloni shtesat që janë lehtësisht të disponueshme përmes Tregut të Lidhjes me Magento.

Magento Connect, nga rruga gjithashtu ndodh të jetë tregu më i madh në botë i aplikacioneve të tregtisë elektronike

Një nga ankesat kryesore nga përdoruesit e platformave të tjera të tregtisë elektronike është kostoja shtesë që vjen me çdo veçori të vogël që i shtohet faqes.

Me Magento duke qenë burim i hapur, kjo çështje është një çështje jo e plotë. Shtoni sa më shumë karakteristika që dëshironi në faqen tuaj, pa shpenzuar asnjë monedhë.

Një problem tjetër është kufijtë e numrit të produkteve, linjave të produkteve dhe SKU-ve që mund të ngarkohen dhe shfaqen në një platformë. Ndërsa rriteni më shumë, dhe dyqani juaj në internet bëhet më i frytshëm, ju filloni të paguani tarifa në mënyrë eksponenciale më të larta për ofruesin tuaj të platformës elektronike të tregtisë.

Kjo është një fushë tjetër ku përfundoni të shpenzoni asgjë në Magento. Zgjeroni dhe rriteni sa të dëshironi, dhe Magento do të rritet me ju pa ndonjë shpenzim shtesë.

47% e përdoruesve të internetit të sotëm presin që një sit të ngarkohet brenda 2 sekondave. Anydo më gjatë se kaq dhe ata thjesht mbyllin skedën dhe lëvizin me jetën e tyre. Customerdo klient që lë pa blerë lë pas vetes një normë tjetër në kursin tuaj të përgjithshëm të konvertimit.

Me një presion të tillë mbi performancën, do të dëshironit një platformë që ngarkon shpejt, lejon ruajtjen e faqeve me lehtësi, ndërkohë që ende ju mundëson të keni sa më shumë kambana dhe bilbila sa ju nevojiten në faqen tuaj të tregtisë elektronike..

Ne të gjithë e dimë se sa e rëndësishme është të bëjmë faqet e internetit tona sa më miqësore të jetë e mundur. Ne gjithashtu e dimë koprracinë e përfshirë në optimizimin e secilit aspekt të secilës faqe në faqe për SEO. Kjo mund të jetë një tërheqje më e madhe për faqet e mëdha të tregtisë elektronike që futen në qindra ose mijëra faqe.

Hassan Bawab

Hassan Bawab

~ Hassan është themeluesi dhe Drejtori i Përgjithshëm i Magic Logix, një agjenci Dallas, Teksas, e specializuar në zgjidhje të personalizuara të automatizimit të marketingut për bizneset në të gjithë botën.

Platforma ime e preferuar e tregtisë elektronike është Magento Enterprise.

Më pëlqen kryesisht performanca dhe shkallëzimi i kësaj platforme së bashku me funksionalitetin jashtë kutisë dhe listën e gjatë të shtojcave në dispozicion që mund të integrohen në fluturim.

Gjithashtu, më pëlqen përvoja e angazhuar në blerje që ju merrni me Magento dhe funksionalitetin e besnikërisë së klientit.

David Holander

David Holander

~ David është një CEO dhe Bashkëthemelues i Vaimo, një nga ofruesit kryesorë globalë të zgjidhjeve të tregtisë elektronike në platformën Magento.

Would Do të më duhej ta them se është Magento. Ishte platforma jonë e zgjedhjes kur filluam biznesin në 2008 dhe Magento ka qenë 100% përqendrimi ynë që nga ajo kohë.

Ne na pëlqeu fakti që ishte me burim të hapur, plotësisht i përshtatshëm dhe na ka lejuar të ndërtojmë shumë module, mjete vendosjeje, mjete pritëse të lidhura direkt me Magento. ‘

Rehan Fernando

Emri i ekspertit

~ Rehan është themeluesi dhe CEO i EIGHT25MEDIA është një kompani e dizajnit dhe zhvillimit të internetit me bazë Silicon Valley..

Magento

 • Shtë burim i hapur.
 • Isshtë platforma # 1 e vlerësuar e tregtisë elektronike.
 • Shtë e shtrirë.
 • Amountshtë sasi e madhe e shtesave.

Amin Ghale

Amin Ghale

~ Amin është një zhvillues entuziast i e-commerce që punon si konsulent në Nirmal Web Design Sydney. Ai gjithashtu pëlqen të ndajë përvojën e tij me komunitetin përmes Blogging. Ai ka punuar në këtë fushë për më shumë se 4 vjet dhe shkëlqen në platformat eCommerce në PHP.

Unë kam punuar në disa platforma eCommerce si WooCommerce, Open Cart, dhe Magento. Unë gjeta Magento platformën më të efektshme, të pasuruar dhe më të fuqishme për portalet në internet eCommerce.
Ajo siguron një paketë të plotë për biznesin në internet dhe përmban shumicën e kufizimeve të kërkuara për një sit të e-commerce.

Ajo që më pëlqen më shumë për Magento janë:

1) Dyqanet e shumëfishta – Menaxhimi me shumë dyqane ka qenë një dhimbje e tillë për zhvilluesit nga vitet e kaluara, por Magento e bëri më të lehtë për mua me kthesat e thjeshta të prapambetjes.

2) Reklamat dhe administrimi i ngjarjeve – Magento Ofron mundësi për shumë vendosjen e paraqitjeve për ngjarje dhe oferta të tilla si në një sezon festiv ne mund të vendosim faqosjet për ofertat e shitjeve dhe reklamat e tjera.

3) Menaxhimi i SEO – Magento ofron mjete dhe pako të ndryshme për SEO rishkruaj Url, Cilësimet e llojeve Headers Meta, sitinap dhe shabllonet miqësore të SEO e lehtësuan punën.

4) Dizajnimi Modular dhe Templating me blloqe dhe faqosje – Modeli i dizajnit të bazuar në konfigurimin MVC dhe modulariteti i tij i japin zhvilluesit një standard për të punuar me Magento dhe konsistencën e kodit, ripërdorueshmëria është më e madhe për zhvilluesit e Php, veçanërisht në faqet e bazuara në tregti nuk është e realizueshme për të shkruaj kod nga e para për konceptet e dhëna nga klienti dhe Magento është kujdesur për të.

5) Gama e gjerë e disponueshmërisë së paketave – Komuniteti Magento ofron shumë pako për kërkesa specifike të klientit, siç janë ndarja e mediave sociale, SEO dhe sistemet e pagesave të cilat janë një përfitim për zhvilluesit dhe ato mund të kursejnë shumë kohë nga këto.

6) Mbështetja e shumëfishtë e portës së pagesave – Ne mund të kemi një larmi porte pagese të integruar falë Magento Connect

7) Mbështetja e platformës mobile – Ne mund të gjejmë një shumëllojshmëri të modeleve miqësore me celularin në Magento Connect dhe është me të vërtetë më e thjeshtë të punosh me Magento M-Commerce, ku mund të shikojmë versionet mobil të përbërësve të ndryshëm të një siti.

8) Shërbim dhe mbështetje fleksibël ndaj klientit – Magento ofron karakteristika të gatshme për të shkuar për klientët, siç janë shpërndarja e produktit, transporti, menaxhimi i shportës së dëshirave nga kutia dhe ajo që më pëlqen më shumë është faturimi i shtypur dhe faturat që mund të menaxhohen lehtësisht me Magento.

9) Mbështetje me shumë gjuhë – ai ofron karakteristika të lokalizimit me cookie-t dhe gjithashtu opsione të shumë-valutave të taksave.

10) Shërbime Ueb – Magento siguron funksionim të brendshëm për shërbimet në internet siç janë SOAP, REST, XMLRPC të përfshira me teknika të sigurta autentifikimi siç janë OAuth për produkte, kategori dhe të dhëna të tjera që dalin nga kutia.

Joe Balestrino

Joe Balestrino

~ Joe është themeluesi dhe CEO i 4PointDigital është një veteran në hapësirën e kërkimit dhe ish pronar i Mr-SEO. Joe ka ndihmuar qindra klientë ndër vite dhe vazhdon të jetë në ballë të strategjive të SEO.

Përzgjedhja e platformës më të përshtatshme të tregtisë elektronike do të varet vetëm nga kërkesat tuaja, siç janë shërbimet pritëse të kërkuara ose jo, dizenjimet e dyqaneve të ndërtuara ose të personalizuara, integrimi i aktiviteteve individuale të biznesit dhe marketingut, përfshirë kontabilitetin, menaxhimin e inventarit, shërbimin ndaj klientit dhe marketingun me email, etj..

Kështu që ju do të duhet të eksploroni opsionet në dispozicion dhe shërbimet e integrimit të ofruara nga një CMS specifike eCommerce.

Zgjedhja ime personale është WordPress me plugin WooCommerce për dyqane të vogla që shesin vetëm disa produkte por Magento CMS për bizneset e mëdha të tregtisë elektronike.

Magento ka provuar të jetë platforma më e efektshme në internet për funksionet e e-commerce për klientët, si dhe për webmasterët. Pjesa e saj e tregut është gjithashtu e mirë në krahasim me konkurrentët e pionierëve si platformat Prestashop, Shopify ose BigCommerce.

Arsyet për këtë konsideratë janë:

 • Zgjidhja me burim të hapur me kosto efektive
 • Përsosmëri e SEO – Rishkrime URL-je të sitit të XML-së dinamike, duke vendosur vlera Titulli ose përshkrimi meta vlerat të gjitha janë të lehta për tu përdorur.
 • Aktivitetet promovuese – Lehtë për t’u përdorur, redaktori vizual i faqes do t’ju lejojë të ndërtoni dhe rregulloni ofertat në fluturim. Kuponat fleksibël dhe rregullat e çmimeve e bëjnë punën pa stres.
 • Të gjithë mirë për blerësit në celular – Dyqanet me përgjegjësi do t’u japin përdoruesve celular pamjen më të mirë të karrocave të blerjes dhe produkteve në tableta, smartphone dhe pajisje të tjera.
 • Kapaciteti – Fuqia për të pritur deri në 5,000,000 produkte dhe për të trajtuar 80,000 urdhra (për orë) e bën atë një zgjedhje të dukshme për pronarët.
 • Opsionet e transportit, lokalizimi dhe Mbështetja e Portës së Pagesave – Mbështetje shumë-gjuhëshe për lokalizimin nëpër vende të shumta, shtesat e pagesave në Magento Connect dhe opsionet e ndryshme të transportit e bëjnë më të lehtë rregullimin e të gjitha këtyre gjërave të fuqishme. Nuk është aspak befasuese nëse Markat si Samsung, Lenovo, Ford dhe Nike po përdorin Magento për aktivitetet e tyre në eCommerce. Vlen mjaft!

Eric Brantner

Eric Brantner

~ Eric drejton një numër blogesh të suksesshme dhe të trafikut të lartë në një shumëllojshmëri të niches. Tani ai ndan përvojat e tij dhe ofron këshilla për blogerët që aspirojnë Scribblrs.com

Personalisht, gjithmonë e kam gjetur Magento të jetë një platformë e shkëlqyer eCommerce.

Unë gjithmonë vij në gjëra nga këndvështrimi i një SEO, dhe një nga gjërat që unë dua rreth Magento është se ato e bëjnë më të lehtë sigurimin që të gjitha faqet e produktit tuaj të jenë optimizuar sa më mirë që të jetë e mundur.

Ju kursen një ton kohë në krijimin e URL-ve të optimizuara, etiketat meta, etj. Kjo i jep faqeve të produktit tuaj një shans më të mirë për t’u regjistruar në rezultatet e kërkimit për pyetjet përkatëse të cilat mund të drejtojnë trafik cilësor.

Bler Urquhart

Bler Urquhart

~ Bler është një bloger që ka aftësi drejtuese dhe aftësi kontabël. Ai ka përvojë është duke punuar në SEO dhe programim.

Platforma ime e preferuar e Ecommerce është Magento.

Magento nuk ka ndonjë kufizim se sa krijues mund të jesh me të. Itshtë krijuar për ta bërë atë plotësisht operacional në lidhje me transaksionet, si marrja e pagesave në shumë forma, siç janë PayPal, karta krediti ose karta debiti ose Skrill.

Dorëzimi është një aspekt thelbësor i një siti të tregtisë elektronike. Ju lehtë mund të personalizoni plotësisht kostot e dorëzimit çdo herë kur klientët tuaj jetojnë në Mbretërinë e Bashkuar, Sh.B.A ose ndonjë vend. Ju mund të paracaktoni shpenzimet e dërgimit vetë ose të përfshini firmat kryesore të transportit sipas dëshirës suaj.

UPS lejon që secila nga proceset tuaja të dorëzimit të bashkohet nga firmat e ofrimit, kështu që çdo ndryshim i çmimeve të bëhet automatikisht për ju. Kjo ndihmon në marrjen e vendimeve të zgjuara. Ai gjithashtu ka shtesa të lehta tatimore dhe ndihmon në krijimin e një kosto totale.

Isshtë shumë e shpejtë dhe përdoret nga kompani të gjera si Amazon dhe eBay. Magento është krijuar për dikë që shet produkte ose shërbime të veta.

Magento nuk është aq e zakonshme sa WordPress ose Joomla, por mund t’ju japë një avantazh krijues ndaj konkurrencës tuaj plus më e vështirë për tu hakuar sesa WordPress.

Temat, në përgjithësi, zakonisht janë dizajnuar në mënyrë të mrekullueshme, dhe nuk keni nevojë të mbështeteni në shtojcat si në WordPress. Në Magento, është e lehtë për të hyrë në kodin dhe zonën meta, kështu që ju mund të modifikoni dizajnin shpejt.

Unë kam një emocion të vërtetë për të punuar Magento që nga shumë më e komplikuar se WordPress. Kodimi në Magento normalisht deri në një standard të lartë plus shitjen në këto site kaq të drejtpërdrejtë dhe të zgjuar. Sa herë që sistemi i brendshëm ju tregon shitje çdo muaj dhe si njerëzit arritën në faqen tuaj plus numrat e vizitorëve të faqes.

Ju mund ta keni atë në faqen tuaj dhe të kuptoni shpejt kur skedari juaj skadon, ai nuk do të shfaqet në faqen tuaj deri sa të kthehet rezerva në një veçori shumë të zgjuar.

Ju mund të tarifoni çmime premium për njerëzit për faqet Magento.

Deepak SharmaShqyrtime më të mira të ekspertëve

Deepak Sharma

~ Deepak është një Menaxher në Taurus Knight, një agjenci dixhitale e specializuar në zgjidhjet e tregtisë elektronike përfshirë SEO eCommerce, Marketingu përmes Email-it dhe Marketingu i Medias Sociale.

Megjithëse secili klient ka një kërkesë unike dhe ne marrim parasysh këtë gjendje unike kur u sugjerojmë një platformë eCommerce klientëve tanë, ajo që rekomandojmë më shumë është Magento.

Magento është një platformë shumë e fortë për shkak të së cilës ju mund ta dizajnoni shpejt atë dhe ta bëni faqen jo vetëm të shkëlqyeshme për përdorim operacional si tregtim dhe navigacion por edhe bukur dhe tërheqës në kërkim.

Disa nga klientët tanë si, Wai Ski Hire, zgjodhën platformën pasi ajo ka pagesa ndërkombëtare dhe sisteme të ofrimit të taksave dhe kostove të cilat ndihmojnë në operacionet ditore.

Magento ka një gamë të gjerë temash dhe temat janë të lehta për tu modifikuar dhe gjithashtu ka opsionet e menaxhimit të inventarit i cili ndihmon në menaxhimin e zinxhirit të furnizimit i cili është thelbësor për një sit të tregtisë elektronike..

Tom Shivers

Tom Shivers

~ Tom është Themeluesi i Tregtisë së Capture. Ai është një ekspert SEO i specializuar në tregtinë elektronike.

Si një konsulent SEO që specializohet në tregtinë elektronike, i përgjigjem kësaj pyetje shumë dhe uroj që më shumë nga klientët e mi e pyetën atë përpara se të zhyten në.

Ndonjëherë bizneset zgjedhin një platformë eCommerce sepse përputhet me programin e tyre të kontabilitetit, sistemin e shpërndarjes ose një mik i tyre u tha atyre se sa e mirë po bën.

Këto janë arsye të mira, por jo arsye të mëdha për të zgjedhur një platformë eCommerce, të tilla si siguria, marketing i integruar, i lehtë për t’u përdorur, i lehtë për të migruar nga dhe në platforma të tjera, mbështetje teknike që zgjidh problemet dhe mban avantazhin konkurrues të platformës.

Zgjedhja zbritet për platformat e softuerëve me burim të hapur si WordPress ose platformat e pritura si BigCommerce. Në shumicën e rasteve, unë rekomandoj një platformë të pritur mbi burimin e hapur për shkak të arsyeve të mësipërme.

A doni të merrni përsipër të gjitha përgjegjësitë e pritjes si siguria dhe rregullimin e gjërave kur ato prishen? Dhe çfarë ndodh kur ofruesit e platformës ndalojnë mbështetjen e saj ose ngarkojnë shumë më tepër për ta bërë këtë? Platformat e pritura trajtojnë çështje si kjo dhe çmimet janë shumë të arsyeshme.

Unë rekomandoj platforma të pritura sepse ato vijnë me shumë karakteristika SEO, integrim me mjetet e motorëve të kërkimit, mjetet analitike, burimet e produkteve / motorët e blerjeve, platformat e rishikimit të produkteve, opsionet kryq / upsell, integrimin me shërbime më të mira si ofruesit e kërkimit të faqeve, mesazhet e braktisjes së karrocave, mesazhe të automatizuara, përsëri në njoftimet e aksioneve, integrimin në Amazon, ofruesit e bisedave, qasjen në mundësitë e fundit të marketingut dhe më shumë.

Në thelb ju mund të bëni para shumë më shpejt pa të gjitha shqetësimet e pritjes. Jo të gjitha platformat e e-commerce të pritura janë të shkëlqyera, kështu që unë rekomandoj Shopify, 3DCart dhe BigCommerce. Sidoqoftë, standardi i arit në platformat eCommerce është Magento Enterprise.

Justin Metros

Justin Metros

~ Justin është themeluesi dhe projektuesi kryesor / zhvilluesi i Radiatorit.

Duke ardhur nga një sfond i ndërmarrjes me përvojë në shumicën e platformave kryesore, unë u tërhoqa të Shopify herët kur themelova Radiatorin.

Si dizajner, Shopify është një ëndërr për të punuar me të. Gjuha e tyre e lëngshme joshëse është intuitive dhe relativisht e thjeshtë për t’u mësuar. Ju mund të merrni pak më shumë për çdo dizajn dhe karakteristikë të caktuar dhe ta zbatoni atë shumë qartë, në një mënyrë që të lexohet me shumë kohë dhe të mirëmbahet. Kur krahasohet me platformat e tjera, Shopify është duke fituar këtu fituesin e projektuesve.

Si një zhvillues, pra, Shopify ka bashkuar një eko sistem të bukur. Dhe për shkak se Shopify është Saas, ju kurrë nuk duhet të shqetësoheni për mirëmbajtjen e serverave, që kanë të bëjnë me thumba të trafikut, dobësitë e sigurisë ose të keni nevojë të aplikoni azhurnime / arna.

Më e rëndësishmja është API e tyre. Me anë të dizajnit, ata mbajnë funksionalitetin kryesor të administratorit të pastër dhe të arritshëm, ndërsa lejojnë zhvilluesit ta zgjerojnë atë në disa mënyra të pazakonta dhe krijuese.

Një dëshmi për këtë është dyqani i aplikacioneve i cili lejon zhvilluesit e aplikacioneve të zgjerojnë funksionalitetin e Shopify me aplikacione;

Ju mund të shkruani vetë ose të zgjidhni nga qindra instalime me një klikim nga dyqani i aplikacioneve të tyre. Dëshmia e këtij suksesi mund të shihet në numrin e zgjidhjeve të ndërmarrjeve që kanë investuar në integrimet e Shopify.

Për operacionet ditore – jo çdo anëtar i stafit duhet të trainohet. Kur bëhet fjalë për përpunimin e porosive, shtimin e produkteve, azhurnimin e faqes… një dyqan i Shopifikuar dhe i konfiguruar mirë Shopify mund të trajtojë të gjitha.

Dhe për sa i përket prapaskenave – ajo është një nga më të bukurat dhe funksionet që kam parë ndonjëherë.

Dhe pjesa më e mirë është, ajo vazhdon të përmirësohet çdo ditë. Ju mund të shesni produktet Shopify në faqen tuaj WordPress. Shitet direkt në Facebook, Pinterest dhe Twitter me një klik.

Integroni me çdo portë kryesore pagese. Apple Pay po fillon këtë vjeshtë për urdhërat me një prekje. Karakteristikat e reja shtohen vazhdimisht. Ne i vendosëm të gjitha vezët tona në shportën e Shopify dhe nuk mund të ishin më të lumtur.

Pad Rohr

Pad Rohr

~ Paddy është drejtori teknik në Spring Web Solutions.

Shopify është deri më tani platforma jonë më e preferuar e tregtisë elektronike.

Arsyet kryesore:

 • CMS shumë e thjeshtë (klientët tanë duan të përdorin ndërfaqen e administratorit për të menaxhuar porositë dhe produktet)
 • Shumë e thjeshtë për tu personalizuar (nga një këndvështrim i zhvilluesve)
 • Shumë aplikacione / module të mrekullueshme për të zgjedhur nga ajo thjesht plugin
 • Shumë shpejt për të filluar – ju fjalë për fjalë mund të ngriheni dhe të vraponi me një portë dhe të filloni tregtimin brenda dy orëve.

Benjamin Crudo

>Benjamin Crudo “src =” https://www.aawebmasters.com/wp-content/uploads/2016/08/Benjamin-Crudo-150×150.jpg “height =” 150 “width =” 150 “/></p><p>~ Ben është CEO dhe themelues i Diff. Ai menaxhon një ekip prej 25 zhvilluesish softuerësh dhe inxhinierë të përqendruar në ofrimin e zgjidhjeve me porosi për klientët në Shopify që nga viti 2010.</p><p>Shopify është platforma jonë e preferuar e tregtisë elektronike për disa arsye.</p><p>Për fillestarët, motori i tij me tematikë është ai më elegant, me të cilin kemi punuar, në çdo platformë SAAS.</p><p>Ata kanë bërë gjithashtu një punë të shkëlqyeshme me API-në e tyre, duke na lejuar të plotësojmë funksionalitetin në dispozicion si në pjesën e përparme ashtu edhe në pjesën e prapme të aplikacionit.</p><p>Më e rëndësishmja, klientët tanë e duan atë!</p><h3><span id=Duck Kyle

>Kyle Duck “src =” https://www.aawebmasters.com/wp-content/uploads/2016/08/Kyle-Duck-150×150.jpg “lartësi =” 150 “gjerësi =” 150 “/></p><p>~ Kyle është një sipërmarrës dhe zhvillues. Ai është krijuesi i dhjetëra dyqaneve të e-commerce. Kompania e tij Trend Tape ofron analiza të tregut të aksioneve për tregtarët.</p><p><strong>Shopify.</strong></p><p>Dëshironi të dini se çfarë kanë të përbashkët programuesit dhe ndërmarrësit e suksesshëm?</p><p>Ekziston një parim i vetëm thelbësor që bashkon të dy. Ajo vjen në tre shkronja:</p><p><strong>D.R.Y. Mos e përsëris veten. Pasi të keni zgjidhur një problem një herë, përdorni atë zgjidhje përgjithmonë.</strong></p><p>Para Shopify, sa herë që donit të ndërtonit një sit eCommerce ju duhej të bashkonit një platformë. Kishte aq shumë pak “TODO” për t’u kujdesur. Detaje të vogla që nuk kishin lidhje me konceptin thelbësor të biznesit tuaj.</p><p>Gjëra të tilla si pritja, krijimi i faqes, testet e shpejtësisë, instalimi i një kornize dhe personalizimi të pafund për ta bërë atë të funksionojë siç duhet. Kishte zgjidhje të tjera, por implementimi për zhvilluesit ishte i kushtueshëm dhe sfidues.</p><p>Fatmirësisht, Shopify ka një API të shkëlqyeshme që lejon zhvilluesit të automatizojnë praktikisht të gjithë procesin e krijimit të dyqaneve.</p><p>Tani, për shkak të popullaritetit të saj, ju jeni gjithashtu të sigurt për mbështetje afatgjatë nga komuniteti i programuesve. Ju nuk duhet të shqetësoheni për xhevahiret dhe paketat tuaja të vjetruara.</p><p>Ajo që ka bërë Shopify për platformat eCommerce është ajo që bëri Google për kërkim. Ata kanë krijuar një produkt jashtëzakonisht të lartë dhe kanë zënë vendin e tregut. Ju jeni të sigurt për sigurinë dhe shkallëzueshmërinë.</p><p>Për më tepër, kur keni një ide për një produkt, mund të drejtoni një skenar për të thirrur API Shopify. Voila! Ju keni një dyqan pune që do të shkojë në hënë dhe mbrapa.</p><p>Në atë mënyrë, ju mund të vendosni të gjitha përpjekjet tuaja në marketing dhe shitje dhe të fitoni para.</p><p>Shopify vendos zhvilluesit në biznes.</p><h3><span id=Russell Lobo

Russell Lobo

~ Russell është një sipërmarrës serial në internet me 6 vjet përvojë në fushën e blog-ut të financave. Ai gjithashtu bloget në një Russ Lobo, faqja e tij personale ku ai ndan studimet e tij të ngrohta.

Nga përvoja ime, për një fillestar platforma më e mirë është Shopify. Shopify ju jep një model pagese në muaj dhe është shumë i shkallëzueshëm. Ajo ka një depo shumë të mirë të temave të cilat ndihmojnë në përqëndrimin në produkt sesa të humbim kohë në dizajn.

Përveç temave dhe shablloneve të thjeshta, platforma Shopify gjithashtu ka një numër të mirë të zhvilluesve që mund të modifikojnë temën sipas kërkesës tuaj..

Si një platformë, është shumë e shkallëzueshme dhe mund të strehojë një numër të madh të produkteve. Një nga tregimet e mia të suksesit në Shopify është http://www.petitevigogne.com/.

Një disavantazh që unë shoh është se pasi produktet janë në serverin Shopify, nganjëherë shpejtësia e faqes ka tendencë të jetë e ngadaltë, veçanërisht për faqet e mëdha. Kjo shkakton një përvojë të keqe të përdoruesit dhe gjithashtu ndikon në SEO.

Por në përgjithësi, për sa i përket kohës së vendosjes, lehtësisë së përdorimit, optimizimit të SEO dhe shkallëzueshmërisë, Shopify është një nga platformat më të lehta për të ndërtuar sitin tuaj të tregtisë elektronike..

Justin Morgan

Justin Morgan

Justin Morgan është CEO dhe themeluesi i asaj që shumica prej nesh i referohet me dashuri si “DMG”. Nga të gjitha qarqet brenda industrisë dentare që adresojnë marketingun dentar si një temë, Justin Morgan është djali i marketingut dentar për të cilin vazhdojnë të flasin të gjithë.

Zgjedhja juaj e platformës E-commerce duhet të bazohet në atë që synimet tuaja janë dhe çfarë lloj tregtari jeni. Kam punuar me shitës me pakicë të vogla të nënave (nën 2 milion dollarë në vit) që kanë dyqane me pakicë.

Një nga shqetësimet kryesore që kam me platformat eCommerce është se si platforma do të integrohet me sistemin e shitjes me pakicë (POS) të klientit tim. ShopKeep duket se është një nga sistemet më të thjeshtë, të thjeshtë për tu vendosur në POS atje.

Për këtë një arsye, BigCommerce është tërheqës sepse integron bukur me ShopKeep. Shtë kritike që pronarët e dyqaneve të zënë me pakicë janë në gjendje të gjejnë ndihmë me shërbimin ndaj klientit, dhe kam gjetur ShopKeep të kujdeset mirë për klientët e mi me pakicë.

Lindsay Kavanagh

Lindsay Kavanagh

~ Lindsay hyri në botën e marketingut si një projektues dhe zhvillues i faqes në internet. Ajo tani punon si një specialiste SEO dhe specialiste e tregtisë elektronike për seoplus + në Otava, Kanada.

Shopify është padyshim lider në softuerin eCommerce. Enoughshtë mjaft e thjeshtë që pronarët e afarizmave të krijojnë dyqanin e tyre në internet por mjaft komplekse për të lejuar personalizimin nga zhvilluesit dhe ekspertët e marketingut. Me API të panumërta dhe integrimin e aplikacioneve – Shopify është bërë platforma ime e rekomanduar eCommerce për numrin një.

Shopify ka gjithçka që kërkohet për të filluar dhe rritur bizneset në internet. Nga bazat e SEO deri tek kompleksitetet e ritagimit – Shopify ka aftësitë e kërkuara për të rritur trafikun në internet dhe për të optimizuar për konvertime.

Ne kemi një kombinim të aplikacioneve (si Marrësi, Feed Feed, Portokalli App dhe Ndihmës Inventari) për të mbajtur bizneset në rrugën e duhur dhe zgjerimin. Këto aplikacione lejojnë bizneset të mbajnë kontakte me klientë të përsëritur, të zgjerohen në tregjet e tjera në internet si Amazon dhe Ebay, testimin e plotë të përdoruesit, ndërsa gjithashtu mbajnë shënime të inventarit për të siguruar që shitjet mund të përmbushen.

Me ndërfaqen më miqësore për përdoruesit që kam parë dhe mbështetje të pashembullt, Shopify lejon që marketerët dhe zhvilluesit të rriten bizneset e tyre duke i mbajtur pronarët e bizneseve në lak me metoda të lehta për tu lexuar dhe përmbushjen e porosive.

Pulti kryesor dhe fundi i Shopify janë të lehta për t’u ndjekur dhe furnizon të gjithë pronarët e bizneseve metrike që duan të shohin kur hyjnë në dyqanin e tyre në internet (trafiku, shitjet, referuesit, etj.).

Ky është një faktor shumë i madh kur ju rekomandojmë Shopify klientëve të mundshëm pasi të gjithë dëshirojnë të jenë në kontakt me matjet e biznesit dhe të shohin se kur ndodh suksesi dhe nga po vjen.

Platformat e tjera si Squarespace, WooCommerce dhe Magento kanë të gjitha kufizimet. Pavarësisht nëse do të jenë çështje me ndjekjen, pikën e çmimit, kompleksitetin e funksionalitetit të prapambetjes për pronarët e biznesit ose ndërfaqen e përgjithshme të përdoruesit – kam goditur gunga rrugore me të treja platformat në hartimin / zhvillimin e internetit, SEO dhe rritjen e tregtisë.

Pak më parë këtë muaj Shopify konfirmoi se ata tani kanë mbi 300,000 tregtarë që përdorin platformën e saj. Kjo rritje konfirmon që zgjerimi dhe rritja janë thelbësore.

Si një tregtar, unë mund të pres që Shopify së shpejti do të jetë po aq i fortë sa Magento, por të ruajë funksionalitetin e thjeshtë që ka tani. Opsionet dhe mundësitë janë të pafundme për këtë platformë gjithnjë në rritje – duke e bërë atë atë që ju rekomandoj për të gjithë klientët.

Brock Ingham

Brock Ingham

~ Brock është me përvojë në tregtinë elektronike nga koncepti në lansim. Ai ka menaxhuar dyqane dhe operacione në internet, ndërsa vazhdimisht kërkon mundësi të reja në hapësirën e marketingut dixhital.

Duke filluar me lartësinë e të gjitha platformave dhe duke vendosur që kjo thjesht nuk do ta bënte atë për ne, unë kam një vlerësim për atë që Magento mund të bëjë. Kjo duke u thënë, platforma ime e preferuar për të gjithë kohën për tregtinë elektronike do të duhej të ishte Shopify.

Ekziston një komunitet i fortë dhe gjithnjë në rritje që mbështet Shopify që është i pavlefshëm në shumë platforma të tjera. Kjo rezonon mirë me dyqanin e aplikacioneve, si dhe punon rreth mësimeve nga një këndvështrim zhvillimi. Ka shumë karakteristika të shkëlqyera të ndërtuara në Shopify, më poshtë janë ato që më bëjnë që të mos rekomandoj një tjetër.

Plugo dhe luaj temat:

Shopify ka një lehtësi për të lundruar në anën e zhvilluesit që përshtatet bukur në ndërfaqen WordPress. Temat mund të ndryshohen në rënien e një monedhë, dhe shumë aspekte mund të ndryshohen përmes redaktuesve të tyre WYSIWYG. Mbani në mend edhe pse HTML dhe CSS mund të shkruhen për të rregulluar parametrat statikë të temave ju ka të ngjarë të keni nevojë për ndihmën e një programuesi nëse grupi juaj i aftësive është fillestar.

Ton të aplikacioneve mbështetëse:

Me një burim të hapur jep rritjen e aplikacioneve të mbajtura në mënyrë private. Shporta në Shportë e cila migroi një nga 5000 faqet e mia SKU ku kam punuar me shumë pak gabime (pavarësisht nga vlerësimet e këqija). Aplikacione të tjera të njohura si Sumome dhe Recomatic lidhen dhe luajnë ashtu si do një faqe WordPress.

Megjithëse akoma në fazën e fillimit të fëmijës, aplikacioni i vet “blerja e butonit” e Shopify ka një potencial të madh. Përmes skenarëve dinamikë të gjeneratës automatike, kjo aplikacion e kthen çdo faqe të jashtme në dyqanin tuaj të ri anësor me karroca të jashtme për tu përputhur (njohuri Java e nevojshme).

Mbrojtja e mashtrimit:

Ndërsa ofrojnë hyrje të pagesave të Shopify, pronarët e dyqaneve fitojnë mundësinë për të mbikëqyrur me lehtësi çdo veprimtari mashtruese. Kjo është e shkëlqyeshme për këdo që merret me urdhra me vëllim të madh që mund të jenë shënjestra e miqve mashtrues. Flamuj të verdhë për mospërputhje adresash dhe përpjekje të shumta, flamuj të kuq për VPN dhe histori me hije të blerjes. Në përgjithësi, një mjet i shkëlqyeshëm për të ruajtur fundin tuaj.

Flamuj të verdhë për mospërputhje adresash dhe përpjekje të shumta, flamuj të kuq për VPN dhe histori me hije të blerjes. Në përgjithësi, një mjet i shkëlqyeshëm për të ruajtur fundin tuaj.

Së fundmi, është një kompani Kanadeze! Si një Kanadez krenar, më pëlqen të mbështes një platformë ku kam lindur dhe rritur.

Swadhin Agrawal

Swadhin Agrawal

~ Swadhin është një shkrimtar dhe bloger profesionist i pavarur. Ai shkruan në lidhje me kërkimin dhe dukshmërinë e mediave sociale bizneset e vogla në blogun e tij DigitalGYD.com.

Për mua, platforma ime e preferuar eCommerce është Shopify. Unë kam bloget dhe faqet e mia të internetit në WordPress të cilat janë të shkëlqyera, por për dyqanin tim eCommerce; Shopify është ajo që zgjodha.

Pse zgjodha Shopify?

Shopify është hibrid i përsosur midis WordPress (shumë kodim është i nevojshëm për të ngritur një platformë eCommerce) dhe dyqane të thjeshta në internet si Wix.com (ku nuk mund të shkallëzosh biznesin tënd të vogël për tregti elektronike në një sipërmarrje më të madhe).

Unë në të vërtetë kam një udhëzues për krijimin e një dyqani të thjeshtë në internet me Wix i cili është i përsosur për fillestarët. Por nëse doni një platformë të plotë eCommerce, unë do të shkoja me diçka si Shopify.

Shopify, nga ana tjetër, është e lehtë, nuk ju duhen disa aftësi kodimi dhe mund të shkallëzohen më mirë sesa një platformë si Wix.

Dy arsyet e tjera pse zgjodha për Shopify do të ishin:

1. Paneli i kontrollit të backend: Ka gjithçka nga kontrolli i inventarit deri tek administrimi i porosive brenda një sistemi. Kjo e lehtëson pamjen e një zogu dhe kurseni sherr.

2. Disponueshmëria e aplikacioneve: Nëse jeni një kodues, mund të integroni pothuajse çdo gjë me Shopify, por nëse jeni një jo-kodues (si unë), këto aplikacione janë një kohë e madhe dhe kursim i parave.

Mohammad Umer

Mohammad Umer

~ Umer konsiderohet si një nga 10 blogerët më të njohur në Pakistan. Ai ka ndërtuar shumë site eCommerce për klientët.

Kam përvojë me disa nga klientët e mi në shitjen e produktit në internet pasi dëshirojnë ndonjë sistem automatik për bizneset e tyre. Unë u ofroj atyre në internet me karakteristika të shkëlqyera dhe ata bëhen klientë të lumtur.

Ka mijëra platforma eCommerce, tema dhe skriptet në dispozicion në internet dhe shumë prej tyre janë të lira për t’u përdorur me karakteristika të shkëlqyera. Shtë e vështirë të thuash që Shopify është mbret.

Po! Por do të them këtu. Ndërsa ky softuer ose mund të thuash platforma më jep lehtësinë t’i bëj gjërat në një mënyrë të duhur. Dhe më besoni, ata janë mbreti me të 100,000 dyqane fuqi.

Karakteristikat e Shopify I love:

1. Mund të krijojmë lehtësisht një dyqan të mediave sociale në Facebook
2. Opsioni i provës në mënyrë që çdokush të provojë tiparet e tij për t’u siguruar që është i përshtatshëm
3. Plugins për dyqanin tuaj (falas dhe me pagesë)
4. Ne nuk kemi pse të paguajmë për transaksione, dhe ju mund të ngarkoni pa limit
sendet për shitje
5. Lehtë për tu vendosur për pronarë të bizneseve të vogla dhe të reja

Ka shumë karakteristika të tjera të Shopify.

Në rreshtin e fundit, unë do të doja të them që Shopify është platformë gjithëpërfshirëse eCommerce.

Mitchell Callahan

Mitchell Callahan

~ Mitchell Bashkëthemeluese dhe CEO e Saucal, një firmë në internet e specializuar në zhvillimin e WooCommerce. Ai filloi ndërtimin e faqeve në internet ndërsa ishte ende në shkollë fillore dhe së pari shfaqi punën e tij në shkallë vendi në moshën 14 vjeç gjatë një transmetimi live të një shfaqje televizive kanadeze.

WooCommerce

 • Burim i hapur
 • E ndërtuar për WordPress

Në Saucal, të gjitha faqet e internetit të e-commerce janë ndërtuar duke përdorur WooCommerce. Pse? Për një, ne besojmë në teknologjinë me burim të hapur. Më e rëndësishmja, ne besojmë në aftësinë për të modifikuar dhe zotëruar kodin tonë.

Për këtë arsye, ne qëndrojmë larg zgjidhjeve të mbyllura, të cilat mund të na lënë të kufizuara në veçoritë themelore dhe konfigurimet, ose të mbyllemi pa miratimin tonë. Burim i hapur ftw.

Elliot Taylor

Elliot Taylor

~ Elliot është një ekspert eCommerce dhe WordPress me qendër në Mbretërinë e Bashkuar. Ai është gjithashtu themeluesi i YoGrow i cili siguron analiza të thjeshta të tregtisë elektronike për dyqanet që duan të rriten.

Kuaj për kurse! Cila platformë eCommerce është e përshtatshme për ju varet nga kërkesat tuaja. Thënë kështu, platforma jonë më e rekomanduar është WooCommerce sepse është më fleksibël.

Considerablyshtë dukshëm më e lehtë të zhvillohen tema të menjëhershme dhe funksionaliteti për një instalim WooCommerce. Nëse jeni duke zhytur gishtin e këmbës në botën e tregtisë elektronike, atëherë mund të preferoni një zgjidhje të pritur me gjithçka që funksionon jashtë kutisë.

Pasi të jeni krijuar më shumë dhe të keni përcaktuar kërkesa specifike për biznesin tuaj, do t’ju duhet një zgjidhje më e personalizueshme.

WooCommerce është një opsion ideal, dhe për shkak se është ndërtuar direkt në WordPress, ka shumë integrime në WordPress, të cilat gjithashtu mund t’i kapitalizoni.

WooCommerce dhe WordPress janë të dy me burim të hapur, dhe kjo gjithashtu ka përparësi. Ashtë një gabim i gabuar për ta barazuar këtë me “të lirë”. Në fakt, do të jetë më e kushtueshme të punësoni stilistë, zhvillues, konsulentë dhe të ngjashme për të përfituar nga ky softuer.

Avantazhi kryesor është komuniteti që është zhvilluar së bashku me WooCommerce. Ekziston një treg i gjallë i shtojcave dhe temave që mund të përdorni. Zhvilluesit po njihen gjithnjë e më shumë me Woo dhe’s.

Transparenca siguron që siguria është e ngushtë dhe praktikat më të mira janë zbatuar. WooCommerce, WordPress dhe shtojcat shoqëruese janë në zhvillim të vazhdueshëm. Përditësimet janë të rregullta.

Kjo do të thotë që ju duhet të lini mënjanë burimin për të menaxhuar azhurnimet, por gjithashtu do të nënkuptojë një dyqan më të fortë për ju për të drejtuar biznesin tuaj online nga.

Nëse jeni duke kërkuar kufijtë e sistemit tuaj ekzistues të pritur, ose mbase të gjeni më shumë platformë ndërmarrjeje tuaj shumë të fryrë për kërkesat tuaja, atëherë ne sugjerojmë të shikoni në WooCommerce. Nuk është më e lirë apo e thjeshtë, por është një platformë e sigurt dhe e sigurt për të ndërtuar biznesin tuaj.

Magnus Högfeldt

Magnus Högfeldt

~ Magnus është një specialist danez i marketingut që jeton në Suedi. Përveç zhvillimit të internetit dhe marketingut në internet, Magnus prodhon përmbajtje video dhe audio dhe ndihmon klientin e tij që shet njohuritë e tyre në internet.

Unë kam një platformë të preferuar eCommerce, por nuk i përshtatet të gjithëve. Ka të bëjë me nevojat dhe gatishmërinë për kompromis. Për disa dyqane, një zgjidhje në internet gardian si Tictail.com ose Shopify është zgjidhja absolutisht më e mirë – për të tjera, nevojitet një përbërje komplekse, e bërë me porosi me menaxhimin e stokut me shumë depo, etj..

Kam zbuluar që kombinimi i forcës së WordPress dhe fleksibiliteti i WooCommerce shpesh i përshtaten klientëve të mi, më së shumti, i duhen më së miri. Unë rrallë bëj organizime të mëdha që duhet të trajtojnë mijëra produkte dhe porosi çdo ditë, por më shumë përmbajtje janë të shtyrë faqet me lehtësira blerjeje. WooCommerce duket se është në rregull për ato projekte – dhe kur klienti im kërkon funksione specifike, unë mund të deklaroj se sigurisht që ekziston një shtojcë për këtë.

WordPress + Woocommerce është një CMS me një dyqan në krye, ndërsa Magento, PrestaShop, etj janë dyqane me një CMS në krye. Nëse keni një dyqan në internet me shumë përmbajtje dhe një sasi të kufizuar të produkteve, kombinimi W + W është ideal.

WooCommerce më lejon të krijoj dyqane që shesin një kombinim të produkteve fizike, shkarkime dixhitale, anëtarësime për një zonë të mbyllur të faqes dhe qasje në kurse, të gjitha me pak ose aspak kodim me porosi.

Kjo e bën zgjidhjen të lirë për klientin, dhe ne mund të përqëndrohemi në krijimin e përmbajtjes në vend se të kuptojmë se si të lidhim platforma të ndryshme pa e bërë përvojën e blerjes të vuajë.

Unë mund të bëj marrëveshje bashkëpunimi me blogeret pikërisht atje, brenda ndërfaqes WordPress, dhe ndjekja e shitjeve me Analytics ose sisteme të ngjashme është një fllad. Oh, dhe objektet SEO janë të dyta për asnjë nga sistemet e tjera që unë kam parë nëse i vendosni pas librit.

Fuqia e WordPress dhe Woocommerce është gjithashtu dobësia e tyre: Kodi me burim të hapur mund të analizohet lirshëm nga hakerat, dhe sasia e faqeve të WordPress që hakohen dhe injektohen me malware dhe spam po frikëson.

Ju me të vërtetë duhet të mbani faqen tuaj të WordPress të sigurt dhe të azhurnuar, gjatë gjithë kohës!

Steve Gerencser

Steve Gerencser

~ Steve ka qenë duke ndërtuar dhe marketing faqe të suksesshme që nga viti 1997. Ai ka një thellësi të përvojës në botën reale duke drejtuar biznese të ndryshme, të cilat i japin atij një perspektivë të gjerë se çfarë një biznes duhet të jetë i suksesshëm në internet.

Kur bëhet fjalë për zgjidhjet e e-commerce, unë jam një adhurues i madh i “varet nga”.

Me kalimin e viteve ne kemi ndërtuar gjithçka nga faqet e produkteve të vetme me një buton PayPal Blej Tani në një zgjidhje blerëse të mbështjellë plotësisht me porosi për një klient me klientë ndërkombëtarë që shesin produkte aq të vogla sa një bilbil plastik në kontejnerë të plotë që dërgohen nga transportuesit jashtë shtetit.

Ka shumë zgjidhje të vlefshme atje, dhe secila ka pruse dhe minuse. Sidoqoftë, kam disa zgjidhje ‘shkoj te’ që duket se i përshtaten më shumë nevojave.

WooCommerce është bërë një zgjidhje e shkëlqyeshme për dyqanet dhe faqet më të vogla që klienti mund të mos i azhurnojë shumë shpesh.

Ajo bashkohet në mënyrë të përsosur me WordPress, kështu që nuk paraqet një kurbë të re të të mësuarit për ta dhe ka të gjitha karakteristikat e rëndësishme që më pëlqen të shoh në një dyqan të thjeshtë. Ajo ngrihet shpejt, dhe ne mund të marrim një dyqan të lançuar brenda orëve nëse duhet.

Për dyqanet më të mëdha dhe faqet e mia të provës, kam tendencë të mbështetem në OpenCart më shpesh sesa jo. Përsëri, është një instalim shumë i thjeshtë, dhe ne mund të marrim kuadrin e faqes në vend brenda disa orësh dhe të shkojmë live në më pak se një javë në varësi të produktit që shitet.

OpenCart ka një bashkësi masive mbështetëse me gati sa më shumë shtesa sa WordPress në mënyrë që të mund të personalizohet lehtësisht për pothuajse çdo nevojë. Plus, nëse mungon një veçori që na nevojitet, ka një mori zhvilluesish të gatshëm ta ndërtojnë atë veçori për vetëm disa dollarë.

Gjëja e madhe është se ajo funksionon vetëm jashtë kutisë pas disa cilësimeve të administratorit. Nëse mund të jetoni me temën e paracaktuar, mund të keni një dyqan funksionues me përpunimin e PayPal në më pak se një ditë, por gjithashtu mund ta merrni atë drejtimin tjetër në një përvojë blerjeje me tipare të plota.

Zac Johnson

Zac Johnson

~ Zac është një sipërmarrës dhe një bashkëpunëtor super, me gati 20 vjet përvojë në hapësirën e marketingut në internet.

Me kalimin e viteve kam pasur mundësinë të punoj me platforma të shumta të tregtisë elektronike. Nga ditët e para të Shportës së Yahoo deri te zgjidhjet e thjeshta për një faqe me porosi të bëra për tregtarët në internet.

Nga preferencat e mia personale, unë do të doja që rregullimi im të ishte sa më i thjeshtë që të jetë e mundur, duke ofruar gjithashtu mundësinë për të ndjekur të gjitha këndet e trafikut të faqes sime, porosive dhe konvertimeve.

Që të ndodhë kjo, mundësitë e mia kanë të ngjarë të shkojnë me një zgjidhje të shtrenjtë gjithëpërfshirëse ose të shkojnë me një zgjidhje të drejtuar nga WordPress si WooCommerce.

Meqenëse jam një tifoz i madh i WordPress dhe më pëlqejnë opsionet e personalizimit, ndërsa kam edhe aftësinë të lidhem me procesorët e pagesave si Amazon, Stripe dhe Paypal – do të rrija me WooCommerce si platformën time të zgjedhjes elektronike..

Neil Sheth

Neil Sheth

~ Neil ka krijuar dhe marketing në internet që nga viti 2009. Ai është themeluesi i Only Way Online, një agjensi dixhitale e marketingut e cila është e specializuar në rritjen e trafikut të internetit dhe shitjeve online. Neil gjithashtu ofron trainim SEO për bizneset më të vogla përmes “Brand Your Found Found”.

Woocommerce duart poshtë!

Rreth katër vjet më parë, gruaja ime dhe unë dëshironim të fillonim një dyqan luksoz të dhuratave në internet dhe të kryenim të paktën një muaj studimesh. Ne vendosëm të zgjedhim Woocommerce për arsyet e mëposhtme:

 • WordPress është e shkëlqyeshme – është e thjeshtë, koncize, ju mund të krijoni faqe të bukura, dhe sistemi i menaxhimit të përmbajtjes është i shkëlqyeshëm për SEO dhe Marketingu i përmbajtjes. Unë kam përdorur WordPress për vite me rradhë, kështu që kur kam kuptuar se mund të bëj një faqe eCommerce me të, ishte gati një inatçues.
 • Çmim i ulët – nuk ka nevojë të blini një softver të dendur, të shtrenjtë, në vend të kësaj, të zgjidhni një temë, të instaloni WordPress dhe Woocommerce, ta lidhni atë me portën tuaj të pagesave dhe ju jeni mirë të shkoni. Ok, me siguri jo aq e thjeshtë, por ju merrni thelbësore, apo jo. Gjithashtu, duke qenë se është i vetë-pritur, nuk ka tarifa mujore në vazhdim, paguaj një herë dhe harro.
 • Qasja te zhvilluesit – Ju kurrë nuk do të përpiqeni të gjeni një zhvillues të WordPress, i cili gjithashtu ndihmon në mbajtjen e çmimit të hyrjes për një sit Woocommerce të arsyeshëm në krahasim me platformat e tjera. Unë jam duke punuar me një klient aktualisht i cili ka shpenzuar mijëra paund në një sit të ri të zhvilluar në një platformë të krijuar nga agjensia e tyre e marketingut. Kjo do të thotë se çdo ndryshim që ata duan të bëjnë në sit është një kosto e konsiderueshme dhe një proces i tërhequr. Klienti është ndjerë i kufizuar dhe kjo është një arsye e madhe për të zgjedhur një platformë si WordPress që të gjithë kanë qasje.

Rohin Dua

Rohin Dua

~ Rohin pëlqen të gërmojë në Filialin e Marketingut, të eksplorojë cilat janë mënyrat e mundshme për të krijuar të ardhura pasive në internet dhe të ndajnë njohuritë e tij me bashkësinë e mendjes. Ai gjithashtu drejton një kompani të Transferimit SEO dhe ofron shërbime për shumë Agjensi SEO në të gjithë botën

Përgjigja për të zgjedhur Platformën e duhur të e-commerce varet vërtet nga qëllimi dhe interesi juaj. Platforma ime e preferuar e gjithëpërfshirëse eCommerce është pa dyshim WordPress.

Hasshtë konsideruar si një standard në industri tani dhe kur përdoret me shtojcat e paguara Woocommerce do t’ju marrin të gjitha tiparet e përparuara që dëshironi të shihni ndonjëherë në faqen tuaj të internetit Ecom.

Pjesa më e mirë në lidhje me WordPress është Open Source, Free, CMS e saj është jashtëzakonisht e lehtë për t’u përdorur, SEO aftësi dhe jo shumë aftësi teknike kërkohen për të menaxhuar gjërat. Kur integroni Woocommerce me disa Tema të Paguara si Divi, mund të merrni një dyqan mahnitës në kërkim brenda dy orësh.

Ka shumë dyqane të mëdha me të cilat ne punojmë akoma duke përdorur WordPress dhe arsyeja e vetme për zgjedhjen e tyre është thjeshtësia e platformës për të shtuar gypat e shitjeve dhe integrimin me platformat e marketingut popullor.

Këshillë: Shumë tema të paguara WordPress këto ditë vijnë me 1 Karakteristika të Importit Demo të Klikoni që ju ndihmon të krijoni një dyqan eCommerce me një mundësi për të shkulur detajet për tu përputhur me linjën tuaj të produktit në mënyrën më të thjeshtë të mënyrave.

Victoria Pavlova

Victoria Pavlova

~ Victoria është një sipërmarrës serial dhe themelues i Starligh MG, kompani polake e markave dixhitale që zotëron dhe operon platforma ndërkombëtare ndërkombëtare në vertikale konkurruese.

Unë jam një tifoz i madh i WooCommerce. Së pari: WooCommerce është një plugin falas me burim të hapur me kodin që lihet falas për këdo. Kjo do të thotë që ju mund ta rregulloni atë në një mënyrë që dëshironi apo edhe të ndërtoni shtrirjen tuaj.

Woocommerce është shumë fleksibël dhe i lehtë për t’u përdorur. Edhe përdoruesit jo teknikë mund ta zotërojnë atë brenda një javë apo më shumë. Arsyeja për këtë është se Woocommerce është një pjesë e WordPress. Përdoruesit e kaluar mund të shijojnë ndërfaqen dhe logjikën WordPress miqësore për përdoruesit.

Për më tepër, kjo do të thotë që ju mund të përdorni të gjitha shtojcat dhe temat falas dhe të paguara në dispozicion për përdoruesit e WordPress.Përzgjedhja e zgjerimeve Woocommerce të paguara, ato janë të përballueshme dhe të pajtueshme me pothuajse çdo temë të eCommerce të WordPress.

Megjithëse WooCommerce është falas, nuk do të thotë se nuk është profesionist. Me WooCommerce ju mund të ndërtoni dyqane të bukura me funksione të tilla si kodet kupon, ndjekja e detajuar e porosive, statusi i dorëzimit, përcjellja e inventarit, vendosja e taksave, mjetet e angazhimit të klientit dhe shumë më tepër.

Komuniteti i madh është një avantazh tjetër. Gjithmonë mund të merrni mbështetje falas sa herë që ju nevojitet.

Farhan Syed

Farhan Syed

~ Farhan është një web developer i specializuar në SEO dhe një bloger. Ai i ndihmon njerëzit të menaxhojnë praninë e tyre në internet me marketingun në median sociale dhe optimizimin e motorëve të kërkimit.

Më pëlqen ndërmarrja WooCommerce për faqet e mia të biznesit në tregti elektronike. Më jep një avantazh të madh në lidhje me fleksibilitetin dhe shtesat në krahasim me ofruesit e tjerë të softuerëve Ecom si Magento ose Shopify.

Diqka që më pëlqen në lidhje me WooCommerce është që akoma mund të bëj blog në të njëjtën faqe si dyqani. Mund të flas për produktet dhe personalisht mund të garantoj për to në faqe. Gjithashtu, unë duhet të zgjedh çfarëdo teme që më pëlqen që funksionon me WC për të bërë një dyqan.

Pjesa më e mirë e WC është që integron drejt në sitin e ndërtuar tashmë dhe funksionon shumë mirë me shtesa të shumta që dëshiroj të shtoj në sit.

Heena Shah

Heena Shah

~ Heena pëlqen të shkruajë dhe të lexojë në lidhje me metodat e trending në marketing online. Ekspertiza e saj është hartimi i një faqe interneti krijuese dhe marketing në Facebook.

Zakonisht, platforma më e mirë e tregtisë elektronike vendoset nga disa parametra siç janë kërkesa e klientit, buxheti, lehtësia e operacioneve, etj. Dhe Woocommerce i përshtatet faturës në mënyrë të përsosur.

Kompania jonë për krijimin e faqeve të internetit ka zhvilluar një çift të faqeve të internetit eCommerce në platformat e njohura si Magento, OpenCart, Drupal dhe Woocommerce.

Por, ne preferojmë Woocommerce për klientët që kryesisht garantojnë zgjidhje DIY, të lehta për tu trajtuar me funksione dhe përballueshmëri. Duke përdorur Woocommerce, klientët mund të menaxhojnë pazar, postë elektronike, katalogje produktesh, aksione, etj. Me lehtësi.

Magento dhe Platformat e tjera të Burimit të Hapur ofrojnë pothuajse të njëjtin lloj funksionesh si Woocommerce. Por disa veçori kërkojnë ndihmë ekspertësh për të ekzekutuar. Dhe nuk është e thjeshtë të marrësh një zhvillues të kualifikuar për të trajtuar platformën Magento. Plus, ato janë më të shtrenjta se Woocommerce.

Phil Clerkin

~ Phil është një Designer Web për Cre8ive Online.

Platforma ime e preferuar eCommerce është WooCommerce. Kam provuar disa të ndryshme ndër vite, por zbulova që numri i madh i njerëzve që përdorin WooCommerce nënkupton që ndihma mund të gjendej gjithmonë.

Nëse kam hasur në një kërkesë për personalizim specifik, gjithmonë kam qenë në gjendje të gjej një shtojcë për të ndihmuar në përmbushjen e qëllimeve të përdoruesit. Ka shumë zhvillues atje që bëjnë shtesa të mahnitshme për WooCommerce.

Kam gjetur gjithashtu se WooCommerce funksionon mirë me një gamë të gjerë temash që do të thotë se vendet e kërkimit të shkëlqyeshëm janë vetëm disa klikime larg. Woothemes për zhvilluesit ofrojnë shtesa shtesë pafund për shtesa dhe ndërsa janë të shtrenjta, ato punojnë pa përsosur.

Mikhail Khorev

Mikhail Khorev

~ Mikhail është një ekspert i SEO. Ai ka mbi 8 vjet përvojë në hartimin e uebit dhe marketing dixhital për bizneset e vogla dhe të mesme.

Ka kaq shumë zgjidhje të tregtisë elektronike që ekzistojnë në treg, por në dy vitet e fundit, unë kam preferuar të përdor WooCommerce për të gjithë klientët dhe projektet e mia.

Shumica e bizneseve të vogla dhe të mesme kanë nevojë për një platformë të lirë, të thjeshtë dhe të personalizueshme që mund t’i ndihmojë ata të shesin 10-1000 produkte, dhe WooCommerce është zgjidhja më e mirë për këtë.

Nga pikëpamja e zhvilluesit, është një plugin me burim të hapur, që do të thotë se do të keni akses të plotë në kodin burimor dhe mund ta rregulloni atë ashtu siç dëshironi ju ose klienti juaj. Biblioteka më e madhe e shtesave dhe shtesave të mundshme mund t’ju ndihmojë të konfiguroni çdo portë pagese dhe ofruesin e transportit brenda pak minutash.

E gjithë ngritja mund të zgjasë disa orë në vend të ditëve – kritike kur klienti ka afate të ngushta për tu përmbushur. Për të mos përmendur modele të mahnitshme dhe profesionale në ThemeForest, që do ta bëjnë një dyqan online të duket mahnitës në të gjitha pajisjet, të përmirësojë shkallën e konvertimit dhe të krijojë një imazh pozitiv të markës.

Platformat e tjera thjesht nuk e sigurojnë këtë nivel të personalizimit dhe shfrytëzueshmërisë, dhe në të kaluarën, më është dashur të shpenzoj orë të tëra për të rregulluar dhe azhurnuar kodin në platformat e tjera të eCommerce (PrestaShop dhe OpenCart) sepse disa prej lidhësve dhe shtesave ishin të vjetruara ose jo ekzistojnë.

Për ta përmbledhur, unë gjithmonë sugjeroj WooCommerce sepse:

 • E përkryer për dyqane të vogla / të mesme në internet
 • Kostoja më e shtrenjtë e fillimit
 • Koha e shpejtë e vendosjes
 • Qasje e plotë në kod dhe bazën e të dhënave
 • Biblioteka më e madhe e shtesave
 • Mobile dhe SEO gati
 • Kërkesat e moderuara të pritjes (hosting të përbashkët)
 • Kosto e ulët e mirëmbajtjes
 • Komuniteti më i madh i përdoruesve dhe zhvilluesve (për të gjetur përgjigje dhe për të zgjidhur çështje)
 • Alsoshtë gjithashtu shumë më e përballueshme dhe më e lehtë për të gjetur një zhvillues të WordPress / WooCommerce nëse klienti vendos të punësojë një zhvillues të brendshëm.

Shejh Aezaz

Shejh Aezaz

~ Shaik ka rreth 6 vjet përvojë në zhvillimin e faqes në internet. Ai zhvillon faqe me WordPress për më shumë se 4 vjet.

Softueri im i preferuar është WooCommerce sepse ne mund të krijojmë uebfaqen tonë shpejt me shtesa dhe shtesa në dispozicion.

Gjëja më e rëndësishme është që është pa kosto.

Një nga faqet e internetit të eCommerce që krijova për të shitur rubberstamp me porosi u desh vetëm 3 ditë për t’u përfunduar.

Ban Markus

Ban Markus

Platforma ime e preferuar eCommerce është WooCommerce. Më pëlqen ta përdor WooComerce jo vetëm sepse është miqësor me newbie, por edhe sepse është i thjeshtë për tu vendosur dhe falas.

Duket e frikshme kur keni kuptuar, sa shtojca keni për të blerë / marrë për ta bërë atë të funksionojë siç duhet, por ROI është mënyra më e mirë sesa platformat e tjera që ju ofrojnë të gjitha cilësimet dhe funksionalitetet për një komision.

Duket e frikshme kur keni kuptuar, sa shtojca keni për të blerë / marrë për ta bërë atë të funksionojë siç duhet, por ROI është mënyra më e mirë se sa platformat e tjera që ju ofrojnë të gjitha cilësimet dhe funksionalitetet për një komision.

Këto platforma jo vetëm që shkurtojnë një pjesë të fitimeve tuaja, por ato ju bëjnë të jetoni sipas rregullave të tyre. Po, është e vërtetë që ata e bëjnë atë të duket e lehtë dhe e lirë, por në planin afatgjatë, ta bësh vetë duke përdorur WooCommerce është më e kënaqshme.

Venchito Tampon

Venchito Tampon

~ Venchito është një strategjist për ndërtimin e lidhjeve me bazë në Manila dhe është CEO dhe Bashkëthemelues i SharpRocket, një firmë ndërtimi lidhjesh në Azi që ofron shërbime për ndërtimin e lidhjeve të kapelave të bardha për agjencitë SEO, pronarët e afarizmave të e-commerce dhe korporatat e mëdha në vendet që flasin anglisht.

Një nga platformat e mia të preferuara të eCommerce, veçanërisht për faqet e WordPress është WooCommerce. Disa karakteristika që mund të vijnë në dispozicion për pronarët e fillimit sot janë:

 • Produktet lehtë mund të kategorizohen, të dhëna me çmimet e shitjeve dhe me atribute të tjera të pavarura. Ka një fleksibilitet të madh në shitjen e një produkti fizik apo edhe virtual të shkarkueshëm.
 • Ndërfaqja miqësore për përdoruesin WordPress. Kjo mund t’ju ndihmojë të ndërtoni një dyqan në internet pa pasur konfuzion, kështu që ju mund të përqendroheni më shumë nga koha juaj në krijimin e faqeve të shkëlqyera të uljes.
 • Sistemi i integruar i analitikës që mban të pastër statistikat tuaja.

Yuvraj Wadhwani

Yuvraj Wadhwani

~ Yuvraj është një entuziast i tregtisë elektronike që drejton biznesin e tij të eCom.

Platforma ime e preferuar e tregtisë elektronike është WooCommerce. Arsyeja që zgjodha WooCommerce është se është jashtëzakonisht e thjeshtë dhe miqësore për tu vendosur në krahasim me platformat e tjera që konsiderova.

Shtë gjithashtu shumë fleksibël dhe mund të krijoni zgjidhje të personalizuara shumë lehtë. Një avantazh tjetër i WooCommerce është numri jashtëzakonisht i madh i shtojcave falas dhe premium në dispozicion.

Shumica e personalizimeve që ju nevojiten për të filluar një dyqan mund të bëhen me shtojca të cilat ju ndihmojnë të nisni më shpejt dhe të përqendroheni më shumë në gjenerimin e shitjeve sesa të shqetësoheni për teknologjinë.

Al-Amin Kabir

Al-Amin Kabir

~ Al-Amin është një sipërmarrës fitues me shumë çmime, bloger, tregtar i bashkëpunëtorëve dhe folës i cili mëson se si të ndërtoni faqe të ngrohta fitimprurëse.

Unë rekomandoj WooCommerce.

Shtë jashtëzakonisht fleksibël Ju merrni një shumë fleksibilitet kur bëhet fjalë për tiparet, personalizimet dhe një anë tjetër teknike të gjërave. Ju mund të përdorni një platformë WooCommerce për të shitur produkte fizike, të shkarkueshme, të anëtarësimit, apo edhe produkte të lidhur me tregtarë të palëve të treta.

Integrim i lehtë me uebfaqen ekzistuese, bloget WordPress aktualisht po fuqizon mbi 25.4% të të gjithë faqeve të internetit në internet dhe përgjegjëse për mbi 76.5 milion bloge!

Gjëja që më pëlqen shumë rreth WooCommerce është e bazuar në WordPress, dhe ju lehtë mund të integroni një platformë të tregtisë elektronike / platformë dixhitale të shitjes në faqen tuaj ekzistuese. Bloggerët lehtë mund të integrojnë një dyqan të tregtisë elektronike në blogun e tyre dhe të fillojnë të shesin në internet.

Qindra shtesa

Kërkesa për të gjithë është pothuajse unike, dhe keni nevojë për zgjatje për të përmbushur tuajat. Ajo që dua për WooCommerce është, ajo ka qindra shtesa. Shumica e tyre janë falas.

Karakteristikat e tjera të WooCommerce që më bënë të zgjedh

• Një gamë e gjerë modelesh falas dhe premium
• Ndërfaqja ekzistuese e WordPress
• Pa pagesë, pa tarifa një-mujore / mujore

Ashley Faulkes

Ashley Faulkes

~ Ashley është Themeluesi i Mad Lemmings, një kompani që ndihmon sipërmarrësit dhe bizneset e vogla të marrin më shumë klientë përmes faqes së tyre të internetit

Platforma ime e tregtisë elektronike për klientët e mi është Woocommerce. Pse? Sepse është një kornizë shumë e thjeshtë për t’u përdorur dhe bazohet në WordPress e cila ju jep kaq shumë fleksibilitet dhe kontroll.

Woocommerce vjen me të gjitha bazat që ju nevojiten për të filluar një dyqan në internet nga faqet e produkteve (me një larmi paraqitjesh përmes Temave të WordPress), transportit, taksave, çmimeve, portave të pagesave, inventarit dhe lokalizimit.

Jo vetëm kaq, por ju i merrni të gjitha funksionet e WordPress si faqe, postime dhe SEO të ngurta rock përmes shtojcave si Yoast ose All in One SEO. Shtë pothuajse shumë e lehtë!

Sigurisht, nëse jeni duke udhëhequr një sit masiv dhe kompleks të e-commerce, atëherë Woocommerce & WordPress (përfundimisht) nuk mund të plotësojë të gjitha nevojat tuaja, por për shumicën e dyqaneve në internet është një nga mënyrat më të lehta dhe më të mira për të shkuar.

Aaron Jones

Aaron Jones

~ Aaron është një ekspert në marketing të filialeve. Ai i mëson lexuesit e tij se si të gjejnë një vend, të fillojnë një sit dhe si të rritin trafikun.

Unë kam përdorur gjithmonë platformën WooCommerce për shkak të lehtësisë së përdorimit të saj dhe mënyrës së vendosjes së platformës. Woo Commerce punon me shumicën e temave dhe ingrates mirë.

Nëse jeni fillestar dhe nuk jeni i interesuar të shkruani kod sesa tregtia woo është rruga për të vazhduar. Unë e di se ka të tjerë, por lehtësia e përdorimit dhe integrimi janë faktorët kryesorë në biznesin tim.

Biznesi juaj duhet të jetë i fortë dhe ju duhet të mësoni audiencën tuaj. Me analizat e përfshira në këtë shtojcë ose nëse është ndërtuar në temën tuaj, mund të bëni të gjitha ndryshimet në botë kur bëhet fjalë për konservimet dhe biznesin tuaj.

Louie Luc

Louie Luc

~ Louie është një tregtar me kohë të plotë në internet që punon prej shtëpisë për disa vjet tani. Ai drejton disa faqe në internet / autoritet dhe disa biznese të tregtisë elektronike.

Platforma ime e preferuar eCommerce është WooCommerce. Sshtë zgjidhja më e popullarizuar në tregtinë elektronike, që përdoret nga 39% e faqeve me dyqane online.

Shtë një shtojcë falas që mund ta instaloni në WordPress tuaj, do të thotë se ekzekuton serverin tuaj. Nëse keni nevojë për veçori shtesë, mund t’i shtoni ato sipas nevojës. Këto shtesa paguhen, por ia vlen.

Meqenëse marrja e platformës së duhur eCommerce për dyqanin tuaj online është një hap i rëndësishëm biznesi, ju duhet të zgjidhni më të mirën: shkoni me WooCommerce.

Ryan BeMiller

~ Ryan drejton një faqe në internet të quajtur Sinjalet e Blerjeve që ka për qëllim të ndihmojë tregtarët në internet të promovojnë faqet e tyre dhe të tërheqin më shumë biznes, përmes marketingut në internet.

Unë do të doja të vë në dukje këtë me besimin tim se zgjedhja e një platforme eCommerce është një nga zgjedhjet më pak të rëndësishme për një faqe të re, të vogël për tregtinë elektronike..

E kuptoj që shumë nuk do të pajtoheshin me atë deklaratë, por thjesht mendoj se është si numri pesë për nga rëndësia, kur bëhet fjalë për gjërat në të cilat duhet të përqendroheni.

Sigurohuni që produktet, audienca, mesazhet dhe ofertat tuaja janë thirrur të gjitha në fillim, atëherë zgjidhni një platformë eCommerce me të cilën jeni të kënaqur.

Duke u thënë kështu, unë kam tendencë të anoj drejt WooCommerce. Duke qenë një tregtar dhe zhvillues me zemër, unë e dua fleksibilitetin e të qenit në gjendje të personalizoj vërtet gjërat dhe të futem nën kapuç. WooCommerce lejon këtë fleksibilitet.

Unë gjithashtu vlerësoj faktin që ajo që ju merrni falas me WooCommerce është plotësisht e aftë dhe karakteristikë e pasur. Ju mund të drejtoni një sit të përshtatshëm të tregtisë elektronike vetëm me falas, jashtë platformës së kutisë.

Për më tepër, nëse doni të grumbulloni gjërat dhe të bëni personalizime, ekziston një bashkësi e tërë e zhvilluesve që ofrojnë shtesa falas dhe të paguara.

WooCommerce është gjithashtu shumë i thjeshtë dhe i drejtpërdrejtë për tu zbatuar dhe menaxhuar. Unë e gjej që ndërfaqja e përdoruesit të jetë miqësore dhe e vetë-shpjegueshme, madje edhe për njerëzit jo-teknikë. Disa nga folks për të cilët i kam zbatuar kanë një aftësi shumë të vogël teknike, megjithatë ata janë në gjendje të përkryer për të menaxhuar dyqanin më vete.

Mund të ketë një mundësi edhe më të lehtë atje, si për shembull Shopify. Sidoqoftë, ato mund të mos jenë aq të përballueshme, dhe zakonisht janë shumë më pak të përshtatshëm.

Pra, për mua, vlera e asaj që ju merrni falas, plus lehtësia e përdorimit, së bashku me aftësinë për të rregulluar, e bën WooCommerce një zgjedhje vërtet të fortë.

Hernan Vazquez

Hernan Vazquez

~ Hernan është një sipërmarrës dhe tregtar dixhital që ndihmon pronarët e bizneseve, profesionistë, profesionistët e pavarur dhe sipërmarrësit të marrin më shumë drejtime dhe të shesin më shumë sende duke përdorur fuqinë e Internetit.

Unë e dua Woocommerce, sepse integrohet me WordPress, duke i bërë gjërat aq më të lehta për të pasur një blog, për ta optimizuar atë për SEO dhe renditur në Google. Ju mund të pranoni të gjitha metodat kryesore të pagesës si PayPal dhe Stripe menjëherë nga faqja juaj, ose edhe nga një shërbim i palës së tretë si Samcart.

Plus, nuk keni nevojë të mësoni një platformë krejt të re për të filluar shitjen e produkteve tuaja në internet, që është një kursimtar i madh i kohës. Unë jam provuar me platforma të tjera më të fuqishme, si Magento dhe Zencart, por vazhdoj të mos kthehem në Woocommerce për shkak të UX.

Plus nëse mungon ndonjë gjë, gjithmonë mund të blini një shtojcë ose të merrni diçka të koduar posaçërisht për atë veçori. Pra, nëse jeni adhurues i WordPress si unë, shkoni me Woocommerce.

Andy Crestodina

Andy Crestodina

~ Andy është një strateg në internet dhe bashkëthemelues i Orbit Media. Ai ka qenë në hartimin e internetit dhe hapësirën e marketingut interaktiv që nga janari i vitit 2000. Ai është gjithashtu një folës, tregtar i përmbajtjes, ambientalist dhe autor.

Në Orbit, tipari kryesor i çdo platformë është integrimi i lehtë në tregtinë elektronike. Kjo na lejon të zgjedhim mjetin ideal për punë të veçantë.

Për shembull, kur një klient dëshiron një CMS me burim të hapur me shumë karakteristika, ne mund të zgjedhim Drupal. Por për një sfond të tregtisë elektronike që lidhet me të gjitha sistemet e tyre të tjera të palëve të treta, ne mund të shkojmë me një sistem si Shopatron.

Uebfaqja Gold Eagle është një shembull i një sistemi hibrid plotësisht të integruar. Një katalog Drupal me një Shportë Shopoutron dhe Pagesë.

Integrimi i lehtë është tipari i fundit i tregtisë elektronike!

Arjun Sarin

Arjun Sarin

~ Arjun është një profesionist i menaxhimit të produktit me fokus në P&L dhe është i aftë të punojë me ekipe ndër-funksionale. Ai i pëlqen të punojë në projekte “Fiksimi i një shkatërrimi”, i pëlqen të mësojë gjëra të reja, të zgjidhë probleme dhe të punojë në ide të reja. Ai është një MBA dhe inxhinier i kompjuterave, ka marrë mundësinë për të punuar në projekte globale në karrierën e tij të shkurtër prej 5.5 vjet.

Me rritjen e tregut të eCommerce me një ritëm të shpejtë, ne po shohim shumë tendenca të reja. Kur filloni një sipërmarrje të re për tregtinë elektronike, ka shumë elementë që duhen kuptuar, dhe ka shumë specialistë atje, të cilët mund t’ju ndihmojnë me secilin nga këta elementë.

Në një skenar të tillë, të kuptoni se cila platformë për të përdorur kur po kërkoni të ndërtoni dyqanin tuaj online mund të jetë një detyrë mjaft konfuze – veçanërisht nëse nuk jeni nga një sfond teknik / tregti.

Unë personalisht më pëlqen GetMeAShop e cila filloi me një qëllim modest për të ndihmuar bizneset e vogla me pakicë të kenë prezencën e tyre në internet.

Përqendrohet në dhënien e një teknologjie të kthjellët, miqësore për përdoruesit për këto biznese, së bashku me turmat e shërbimeve të disponueshme në platforma të ndryshme – pika e shitjes, portali në internet, dyqani i tregtisë elektronike, CRM, analitika, administrimi i tregut, integrimi i mediave sociale.

Shtë një zgjidhje e plotë për bizneset e vogla që të konkurrojnë dhe rriten në internet, duke siguruar bizneset mundësinë të rriten dhe të lulëzojnë me një platformë për të krijuar praninë e tyre në internet dhe elementët e marketingut të biznesit të tyre..

Me shitësit me pakicë tradicionalë tkurrjet e gjurmëve të tyre fizike dhe ribalancimin e investimeve të tyre drejt dixhitalit, kjo platformë vazhdimisht po krijon modele të reja biznesi dhe duke përshtatur ato të vjetra për tu përshtatur me ndërrimet themelore në teknologji duke ndihmuar shitësit offline të kenë një zgjidhje me pakicë të bazuar në celular, omnichannel.

Me një aplikacion mobil, ata jo vetëm që mund të krijojnë dyqanin e tyre në internet, por të shesin në tregje të shumëfishta (ndërsa menaxhojnë një pult të vetëm), kapin të dhënat e klientëve, mbajnë inventarin e tyre të plotë në sinkronizim nëpër kanale (madje edhe offline përmes POS) dhe kanë- analiza të thella në inventarin e tyre, shitjet dhe hyrjen e klientëve.

Gjëja më e mirë që më pëlqeu në lidhje me GetMeAShop është një ekip yjor i cili ka zhvilluar platformën nga e para, unë mendoj se kjo i bën ata të qëndrojnë në lidhje me besueshmërinë e platformës dhe cilësinë e shërbimit.

Aktualisht GetMeAShop ka shumë klientë nga India por ngadalë ata po lëvizin ndërkombëtarisht duke prezantuar veçori të tilla si një mbështetje shumë monedhe, pagesa ndërkombëtare etj. Disa nga klientët që përdorin GetMeAShop janë Lucknowi Andaaz, Rangeelo Rajasthan, dhe Kiligco.

Naveen Kumar

Naveen Kumar

~ Naveen është një bloger nga hobi dhe një tregtar dixhital nga profesioni. Ai është duke punuar me një kompani të zhvillimit të uebit dhe kryesisht merret me faqet e internetit të tregtisë elektronike dhe firma e tij po zhvillon gjithashtu modele Joomla për një uebfaqe të tregtisë elektronike..

Më pëlqen të përdor Joomla CMS për ndërtimin e faqeve të internetit të e-commerce. Ekzistojnë disa arsye pse unë po i referoj Joomla në programet e tjera të tregtisë elektronike si WordPress ose Magento.

Unë jam në zhvillim e Joomla. Kështu që e ndiej më mirë se të tjerët.

Në Joomla, ka kaq shumë softuer për të ndërtuar uebfaqen e e-commerce si Virtuemart, Hikashop, etj. Kështu që nuk kufizoheni të përdorni vetëm një. Mund të përdorni sipas lehtësisë tuaj.

Komuniteti Joomla është i mrekullueshëm. Të gjithë pëlqejnë të ndihmojnë njëri-tjetrin për të zgjidhur pyetjet e tyre.

Ekzistojnë rreth 8000 shtesa në dispozicion në Drejtorinë e Zgjatjeve Joomla, dhe ekipi kryesor Joomla vërteton të gjitha këto. Kështu që ju mund t’i përdorni këto shtesa pa ndonjë problem.

Fullyshtë plotësisht i pajtueshëm me SEO, dhe arsyeja më e madhe për dashurinë time ndaj Joomla është siguria e saj. Unë e gjeta Joomla më të sigurt se WordPress.

Pas Joomla, unë do të doja të rekomandoja WordPress (WooCommerce) për faqen e internetit në eCommerce sepse është e lehtë për t’u përdorur dhe menaxhuar. Nëse dikush dëshiron të përdorë Joomla, ekzistojnë Template Joomla Multipurpose të Mrekullive falas. Dhe ju jeni të lirë t’i përdorni ato për qëllime komerciale, si dhe jo-komerciale, pa dhënë asnjë kredi.

Drazen Prastalo

Drazen Prastalo

~ Drazen është një sipërmarrës në internet, bloger profesionist dhe ekspert i bashkëpunëtorëve. Përveçse shkruan për blogun e tij kryesor të ardhurave, ai zotëron një treg shablloni faqesh, të quajtur “Fabrika e Landing”.

Platforma ime e preferuar eCommerce është Shkarkime të Lehta Dixhitale sepse është ndërtuar posaçërisht për shitjen e produkteve dixhitale, atë që unë bëj.

Shtë e përkryer për nevojat e biznesit tim, sepse ka shtesa të ndryshme në dispozicion, të cilat më mundësojnë të zgjeroj funksionalitetin e webshopit tim pa prishur bankën. Farëdo që të keni nevojë, nga portat e pagesave deri në marketing me email, ato i kanë të gjitha.

Gjithashtu, një nga gjërat më të rëndësishme është sigurisht mbështetja, e cila është e shkëlqyeshme, djemtë nga EDD janë të shpejtë, profesional dhe të ditur. Përveç kësaj, ata gjithashtu rregullisht rregullojnë azhurnime të reja dhe shtojnë veçori të reja tërheqëse.

E gjitha zbret në atë që është përshtatja e duhur për situatën tuaj.

Cili është buxheti juaj?

Farë jeni duke shitur?

Whatfarë lloj transporti keni nevojë?

Whatfarë lloj funksionaliteti ju nevojitet?

Në cilat monedha do të tregtoni?

Cili është sistemi juaj i pagesave të portave?

Pasi të dini përgjigjet e këtyre pyetjeve, mund të ngushtoni se cila platformë është e përshtatshme për ju. Do platformë ka të mirat dhe të këqijat e tyre.

Për shembull:

WooCommerce – është falas, ka shumë shtojca falas për të ndërtuar funksionalitetin dhe integruar PayPal dhe jeni në rrugën tuaj të gatshëm për të shitur në internet.

Pengesë – Woocommerce mund të jetë me probleme, integrimet nuk kanë mbështetje dhe shumë herë sistemet e portave nuk luajnë bukur së bashku.

Shopify – një platformë e shkëlqyeshme me mbështetje të madhe – megjithatë, ju jeni të kufizuar në atë që është e mundur brenda kornizës – dhe më mirë të jeni të gatshëm të paguani një tarifë mujore sa herë që kërkoni një funksionalitet jashtë kuadrit normal.

Magento – vendos zgjidhjen më fleksibile dhe teknike të gatshme të tregtisë.

Dobësitë – ju më mirë të jeni ose të punësoni një zhvillues të shkëlqyeshëm për ta bërë këtë kuadër të funksionojë për ju.

Kështu siç mund ta shihni, gjithçka varet nga ato burime, njohuri apo buxhet që keni në dispozicion që do të formojnë përgjigjen se cila platformë do të jetë më e mira për ju.

David Krauter

David Krauter

~ David së pari një tregtar i parë dhe një “teknik i teknologjisë SEO” i dyti… ai është themeluesi i faqeve të internetit që shesin ofrimin e faqes në internet & Shërbime SEO me fokus në më shumë trafik, drejtime, thirrje telefonike & shitjet – jo vetëm renditjet…

E gjitha zbret në atë që është përshtatja e duhur për situatën tuaj.

Cili është buxheti juaj?

Farë jeni duke shitur?

Whatfarë lloj transporti keni nevojë?

Whatfarë lloj funksionaliteti ju nevojitet?

Në cilat monedha do të tregtoni?

Cili është sistemi juaj i pagesave të portave?

Pasi të dini përgjigjet e këtyre pyetjeve, mund të ngushtoni se cila platformë është e përshtatshme për ju. Do platformë ka të mirat dhe të këqijat e tyre.

Për shembull:

WooCommerce – është falas, ka shumë shtojca falas për të ndërtuar funksionalitetin dhe integruar PayPal dhe jeni në rrugën tuaj të gatshëm për të shitur në internet.

Pengesë – Woocommerce mund të jetë me probleme, integrimet nuk kanë mbështetje dhe shumë herë sistemet e portave nuk luajnë bukur së bashku.

Shopify – një platformë e shkëlqyeshme me mbështetje të madhe – megjithatë, ju jeni të kufizuar në atë që është e mundur brenda kornizës – dhe më mirë të jeni të gatshëm të paguani një tarifë mujore sa herë që kërkoni një funksionalitet jashtë kuadrit normal.

Magento – vendos zgjidhjen më fleksibile dhe teknike të gatshme të tregtisë.

Dobësitë – ju më mirë të jeni ose të punësoni një zhvillues të shkëlqyeshëm për ta bërë këtë kuadër të funksionojë për ju.

Kështu siç mund ta shihni, gjithçka varet nga ato burime, njohuri apo buxhet që keni në dispozicion që do të formojnë përgjigjen se cila platformë do të jetë më e mira për ju.

John Lawson

John Lawson

~ John është CEO i ColderICE Media, autori më i shitur në Amazon # 1, IBM Futurist dhe Ebay Influencer. John është një pionier në zyrën e shitjes me pakicë në internet dhe themeluesi i E-commerce Group, një komunitet global i shitësve dhe tregtarëve të tregtisë.

Platforma ime e preferuar e dyqaneve eCommerce është Miva. Këta djem kanë qenë në lojë që nga fillimi i viteve 2000 dhe kjo është arsyeja pse unë i zgjedh ato. Një nga gjërat më të rëndësishme për mua është të zgjedh një platformë që mund të shkallëzojë ndërsa shkallëzosh.

Dyqanet Miva ishin thjesht të përshtatura për “faktorin tim geek” platforma e saj është mjaft fleksibile që çdo gjë që kam dashur të bëhet sot, mund të zbatohet.

Por gjithashtu i shtrirë, kështu që gjërat që vijnë poshtë tubit në të ardhmen gjithashtu mund të integrohen. Ata kanë një ekip të shkëlqyeshëm për mbështetje dhe një komunitet zhvillimi shumë të gjallë.

Mundësitë për integrim dhe shtesa janë të pafund dhe me botën vazhdimisht në ndryshim të e-commerce që është një plus i madh për nevojat e mia. Këtu janë specifikat e mia që më bënë të hidhem brenda dhe të kaloj në atë platformë:

 • Lehtë për të filluar dhe ngritur dhe drejtuar shpejt
 • Aftësia për t’u integruar me sistemet e mia të përpunimit mbrapa
 • Mbështetje e përgjegjshme ndaj klientit
 • Platformë e shtrirë, e fortë që do të rritet ndërsa unë u rrita
 • Mbështetje për pajisjet e kryqëzuara, faqja ime duket e mirë dhe funksionon në mënyrë të përsosur në të gjitha pajisjet dhe shfletuesit.
 • Icedmuar në mënyrë konkurruese për pronarin e biznesit SMB

Ju faleminderit shumë për të gjithë projektuesit e internetit të eCommerce, zhvilluesit e faqeve në internet, tregtarët në internet dhe blogerët që kontribuan në këtë përmbledhje të ekspertëve! Falënderime të veçanta për Russell Lobo dhe Gabriella Sannino që më prezantuan me disa pjesëmarrës.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map